KNWU maakte wedstrijd data voor komend seizoen bekend Sagitta werd Nederlands kampioen op 3 x 400 meter De Merino's driemaal door de VVS-muur Wilma van den Berg evenaarde nat. record op 100 meter Piet Beelen snel in uurloop Britse aanval op uurrecord van Roelants mislukt Belangrijk voor beslissende momenten: techniek, teamgeest en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Roy Emerson verloor verrassend Saldivar behield titel vedergewicht Wereldprestatie van Lynn Davies Equipe Ickx-Hawkins winnaar van „1000 km van Parijs" Nationale judoploeg sterk in Zwitserland Overwinningenreeks van NSYS afgebroken Strenge controle op doping Candia weer dichtbij koplopers in 4 H Sparta dwong Bennekom gelijk spel af Niet in de krant Competitieuitslagen in volleybaltop Rvun aeblesseerd HDS won, maar miste onnoemelijk veel kansen DYSA kansloos teqen DEV5-2 Unitas kon pas in laatste seconden eer redden Maria Gommers imponeerde Korfbal Hockey Hockey JeugdpSoegen speelden tegen West-Duitsland Hitchen gestraft wegens gebruik van doping Sosabowski in Warschau begraven MAANDAG 16 OKTOBER 1967 APELDOORN De Sportcommissie van de KNWU heeft de data bekend ge maakt van de grote „Van stad tot stad-wedstrUden" voor het wielerseizoen 1968. De eerste wegwedstrijd van formaat wordt op zaterdag 16 maart verreden, na melijk de 8e Internationale Ster van Zwolle (met start en finish in Overijssels hoofdstad), welk wielerevenement het predikaat „klassieker" kreeg. De Ronde van Zuid-Holland, die op 23 maart wordt verreden, is door de Sportcommissie het predikaat „klassieker" ontnomen vanwege de slechte organisatie van de laat ste jaren! Op zaterdag 30 maart wordt de Ronde van Twente verreden. Verder prijken voor Noord- en Oost-Nederland op de wieleragenda: zaterdag 20 april: Ronde van Friesland; zaterdag 27 april: Ronde van Gelderland; zaterdag 4 mei: Ronde van Overijssel en zaterdag 11 mei: Ronde van Drente. In 1968 wordt in Gelderland ook weer de „Vierstromenlandronde" verreden en voorts zal een nieuwe „Van-stad-tot- stad-wedstrijd" op touw worden gezet in de Gelderse Achterhoek. De Racing Club Steenderen zal zich met de orga nisatie belasten. In het noorden des lands wordt weer de Dorpenomloop van Drente verreden en voorts staat op het programma de Ronde van Oost- Groningen. Wat de organisatie van wielerevene- menten in Oost-Nederland betreft ver nemen we, dat Gelderland maar liefst 111 wedstrijden op touw zette. De Gel derse consul van de KNWU, de heer K. MEXICO-STAD De tijd van 11,5 seconden, waarmee Wilma van den Berg als tweede finishte in haar serie van de 100 meter dames betekent een evena ring van het Nederlands record. Deze tijd werd voor het eerst gelopen door Fanny Blankers-Koen bij wedstrijden in Amsterdam op 13 juni 1948. Op 29 juli 1956 evenaarde Puck van Duyne-Brou- wer deze prestatie in Frenchen. Wilma van den Berg op haar beurt liep 11.5 seconden bij wedstrijden in Uden vlak voor haar vertrek naar Mexico. LEEUWARDEN. De Lissenaar Piet Beelen heeft zondag voor de vijf de keer in successie de nationale uur loop in Leeuwarden gewonnen. Hij leg de in zestig minuten 18 km en 384,20 meter af. Beelen had vier aanvragen tot recordpogingen ingediend, op de 10 mijl, de 15 km, 20 km en het uurre cord, maar de weersomstandigheden werkten niet mee (de eerste helft van de wedstrijd moest men tegen de storm optornen) en daarom kwam Beelen niet aan verbeteringen toe. Vorig jaar tij dens dezelfde uurloop bracht de Spar taan-atleet het uurrecord op 19.169,05 meter. De Rotterdammer Dick de Bruin eindigde met 27 meter achter stand op de tweede plaats. Er waren 76 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. Piet Bee len (Spartaan, Lisse) 18.384,20 meter; 2. Dick de 'Bruin (AV Rotterdam) 18.357,10; 3. Wim Hol (Sliedrecht Sport) 17.842,70; 4. Rudi Mol (GAC, Hilversum) 17.625,70; 5. Cees Clement (AV '55, Heerenveen) 17.619,14; 6. Jac ques Smits (Holland, Leiden) 17.435,80; 7. Van der lest (AV '55, Heerenveen) 17.368,00; 8. Potters (DOS, Kampen) 17.258,83; 9. Visser (Horror, Sneek) 17.258,90; 10. Vink (Atletica, Amster dam) 17.217,50. Zweedijk, deelde ons mee, dat deze wedstrijden op de banen in Apeldoorn en Nijmegen, in cyclo-cross-verband en in criteria werden verreden. De heer K. van 't Ende (Kampen), de provincia le consul van de KNWU in Overijssel, vertelde ons, dat er dit seizoen in zijn provincie soortgelijke wedstrijden zijn gehouden. Oost-Nederland organiseer de hiermee landelijk gezien de meeste wedstrijden. Andere wedstrijden van formaat, die voor 1968 op de agenda prijken zijn: 23 mei: Ronde van Zuid-Holland (nor male wegwedstrijd); 6 april: Ronde van Noord-Holland (klassieker); 12 mei: Omloop der Kerppen (klassieker); 18 mei: Ronde van de Haarlemmermeer (klassieker); 24 tot 30 mei: Olympia's Tour door Nederland; 1 juni: Ronde van Limburg (klassieker); 7 en 8 juni: Ronde van Midden-Zeeland; 15 en 16 ju ni: Ronde v. Brabant; 29 juni: Kersen ronde en 14 en 15 september: Omloop van Zeeuws-Vlaanderen. LONDEN Enkele Britse atleten hebben zaterdag op de sintelbaan van Walton on Thames een poging gewaagd het werelduurrecord hardlopen, dat sinds vorig jaar met 20,664 km op naam staat van de Belg Gaston Roelants, te verbe teren. Door de slechte weersomstandig heden was een verbetering al bij voor baat uitgesloten. Het regende voortdu rend, er stonden grote plassen op de baan en er was een sterke wind. De Schot Jim Adler bracht het nog tot 19.984 km. ADVERTENTIE en nüeen DrumI Drum! Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1.25 Q244 DAMES EERSTE KLASSE WESTEN BDHCRBC AmsterdamGooische Be FairVoordaan ZUIDEN Push's-Hertogenbosch Keep Fit—EMHC OOSTEN Quick—DKS AlmeloDeventer 1—0 1—4 2—1 afg. 0—2 1—0 3—0 SYDNEY. De Australiër Roy Emer son leed zaterdag in de halve finales heren-enkelspel van het tennistoernooi om de kampioenschappen van Sydney een verrassende nederlaag tegen zijn landgenoot Dick Realy: 6-1, 8-10, 1-6. Het was het eerste optreden van Emer son na zijn wereldreis, die hem de Amerikaanse titel bracht. MEXICO CITY - De Mexicaan Vicente Saldivar heeft zaterdagavond in Mexico- City met succes zijn wereldtitel boksen in het vedergewicht verdedigd tegen Howard Winstone uit Wales. Na twee minuten en tien seconden boksen in de twaalfde ronde wierp de manager van Winstone, Eddie Thomas, de handdoek in de ring ten teken van opgave, zodat Saldivar door technisch knock out won. Onmiddellijk na het gevecht verklaar de Saldivar dat hij zich zou terugtrek ken uit de ring. Het was de zevende keer dat Saldivar zijn titel verdedig de. MEXICO-CITY De Olympische kampioen verspringen Lynn Davies (Engeland) heeft in Mexico City tij dens zijn training een afstand van 8.42 m overbrugd. Dit is zeven centimeter boven het wereldrecord, dat de Ameri kaan Ralph Boston 29 mei 1965 op 8.35 m bracht. De prestatie van de Brit kan echter niet erkend worden. Het be trof namelijk geen vooruit aangekon digde wedstrijd met tenminste drie deel nemers en bovendien fungeerden Mary Rand, vrouwelijke collega van Davies, en ploegleider Cecil Dd*ü als juryleden. Voor een officiële wedstrijd is nodig, dat er drie van tevoren aangewezen juryleden aanwezig zijn. DEN HAAG Regen en wind heb ben het restant van de Nederlandse atletiekkampioenschappen, twee esta fettenummers en de strijd om vijf in dividuele titels, die zaterdag en zon dag op de sintelbaan aan de Haagse Laan van Poot werden afgewerkt, bij zonder nadelig beïnvloed. Op de indi viduele nummers maakte Maria Gom mers, die dit seizoen op de langere damesloopnummers doorbrak naar de internationale klasse, de grootste in druk. De Limburgse maakte ondanks de ongunstige weersomstandigheden op de 1500 meter een bijzonder goede tijd. Naast haar titel op de 800 m, die zij in augustus in Rotterdam behaalde, werd zij nu de eerste titelhoudster op de 1500 m. Met haar tijd van 4 min. en 31. sec. bleef zij nog geen 9 sec. ach ter op de 4.22.3, die zij op 1 september maakte en waarmee zij op de wereld ranglijst de vierde plaats inneemt. Ma ria Gommers ondervond totaal geen te genstand, want haar naaste concurren te, Anneloes Bosman, werd op ruim twintig sec. tweede. Op de 3 x 400 m. was Sagitta, dat dit jaar twee maal het Nederlands re cord verbeterde, superieur. Het trio Tilly van der Made, Ciska Jansen en Hilde Slaman kwam tot 2.55.1, nog geen vijf sec. boven het nationale record, dat het vorige week zondag in Utrecht vestigde (2.50.2). Een aantrekkelijk duel leverden Me tro en De Spartaan op de 4 x 800 m. heren. Metro, dat aanvankelijk op een onbedreigde overwinning leek af te gaan moest in de slotfase toen De HOOFDKLASSE Ons EibernestLuto Blauw WitStanfries DeetosArchipel Samos—HKV WesterkwartierRohda 9—4 5-5 3—6 9—6 4—2 MONTLHÊRY. Jackie Ickx, de grote ontdekking van het autosportsei zoen 1967, en Paul Hawkins hebben zondag met een 7 liter Ford Mirage de 1000 kilometer van Parijs gewonnen. De Belgisch-Australische combinatie toonde zich tijdens de training op het circuit van Montlhéry reeds de snelste Ook in de wedstrijd zelf, die ging over 129 ronden, waren Ickx en Hawkins on genaakbaar. Direct na de start van de 34 gran turismo's, sportwagens en pro totypes nam de Ford Mirage de lei ding. Slechts even werd de bolide van Ickx en Hawkins van de eerste plaats verdrongen. Dat gebeurde tijdens een pitsstop om te tanken. Vier ronden la ter voerde Ford het veld al weer aan. Geen enkele concurrent slaagde erin in dezelfde ronde als Ickx en Hawkins te blijven. De uitslag van deze laatste grote au torace van dit seizoen in Europa luid de: 1. Ickx - Hawkins (Belg./Austr.) Ford Mirage de 1006,7 km (129 ronden in 7 uur 18 min. 19,8 sec. (gemiddeld: 137.765 km per uur); 2. Bianchi - Beur- ly (Belg.) Ferrari P 4, 4 liter 128 ronden (winnaar categorie 2500-5000 cc); 3. Schutz - Herrmann (W.-Dld.) Porsche Carre ra 10, 128 ronden (win naar 1600-2500 cc); 4. Schlesser - Ligier (Fr.) Ford Mark II, 7 liter 128 ron den; 5. Piper - Siffert (G.B./Zwits.) Ferrari P 4, 4 liter 128 ronden. Snelste ronde: Piper - Siffert, de 7,803 km in 2 min. 52,3 sec. (gem. 163,011 km/u Spartaan, dat door Arie Meeuwissen al dicht bij de Rotterdammers was geko men, Fred van Herpen in de baan bracht de overwinning laten aan De Spartaan. In de laatste honderd meter ging de Nederlandse recordhouder op de 400 m moeiteloos over Rob Kila heen en bracht zijn club de nationale titel. Spartaan noteerde een tijd van 7.58.8, aan gemiddelde van bijna twee minuten per loper. Willy Willems (Kimbria) prolongeer de moeiteloos zijn titel op de 3000 m steeplechase. Achter de Limburger legde lange-afstandsloper Hans van Kasteren (AV'40) verrassend beslag op de tweede plaats. Zijn jongere broer Rolf eindigde bij de A-jongens, die 1500 m liepen eveneens op de tweede plaats. De titel ging hier naar Rob Strik (Haarlem) in 4.35.5. De meerkampti- tels bij de junioren was bij de meisjes voor Miep van Beek (ADA), met een totaal van 3831 punten, terwijl Ben Sa- ris (GM Best) de beste tienkamper bleek (6204 pnt.). De Brabander moest een fel duel leveren met Jan Drent (PAC) en Frank Bakermans (EAC), dat pas na het invallen van de duister nis werd beslist. Corrie Bakker deed een vergeefse poging om haar Nederlandse record verspringen (6.35 m.) scherper te stel len. De Sagitta atlete sprong welis waar een maal 6.49 m., maar toen was de rugwind een halve meter sterker dan de toegestane limiet van twee me ter per seconde. Op de 200 m noteerde zij later 24,6 sec. NEUSS De Nederlandse jeugd- hockeyploegen hebben zondag in Neuss tegen West-Duitsland gedeeltelijk suc ces behaald. De meisjes behaalden een grote overwinning (4-0), maar de jon gens moesten hun meerderen in de Westduitsers erkennen: 3-1. De Neder landse meisjes waren in alle opzichten beter dan West-Duitsland en bij de rust hadden zij door doelpunten van Nel van Knollenburg (Den Bosch) en Ank Groenveld (Nijmegen) reeds een 2-0 voorsprong. In de tweede helft voerden Annelet Langeveld (Laren) en Els Teppema (Groen Geel) de score op tot 4-0. De jongens bleven in technisch opzicht ver bij de Westduitsers achter, die door Peter en Detlefsen een voor sprong (2-0) namen. Joost Molkenboer (Tilburg) verkleinde nog voor rust de achterstand, maar in de tweede helft liepen de Westduitsers door Strödter weer verder uit. LUGANO De Nederlandse judo ploeg heeft zondag in Lugano het open Zwitserse teamkampioenschap gewon nen. In de eindstrijd versloegen onze landgenoten de sterke Westduitse ploeg met 3—2. In de eerste twee partijen zagen de 800 toeschouwers Karei Gietelink en Ed die van der Pol van de Westduitsers Harry Utzat en Gerd Egger verliezen, maar Ernst Eugster, Martin Poglajen en Wim Ruska maakten dit verlies goed door overwinningen op Wolfgang Hof- mann, Uwe Lichtenhofer en Alfred Meier. De uitslagen luidden: Halve finales: NederlandZuid Sla- vië 3—2; West-Duitsland—Westf alen 41; finale: Nederland-West-Duits- land 3—2. afg. .afg. 5—3 3—2 2—3 8—7 3—4 3—6 8—3 4—15 afg. 6—0 4—1 afg. 4—2 4—7 7—2 2—2 4—7 1—2 3—2 OVERGANGSKLASSE A DOS—ZKC RodaNaas Wordt KwiekAsko HKC—De Pein RapiditasRigtersbleek OVERGANGSKLASSE B SwiftRegenboog Vicus OrientisHet Zuiden Die HagheBEP SperwersDeto SpangenDKC OOST EERSTE KLASSE DOS II—ZKC II AchillesAKC Naas IIOost Arnhem SOSSteeds Hooger TWEEDE KLASSE A Wit BlauwSteeds Hooger II Rigtersbleek II—WWNA WIK—HKC II Groen Zwart't Overschotje HellasOlympus '58 TWEEDE KLASSE B SOS IIOnder Ons NoviomagumONI VadaRivalen Blauw ZwartEKCA LONDEN Twee Engelse beroeps wielrenners, Albert Hitchen en Martin Filmer, zijn door de Britse wielrenfede- ratie voor twee jaar van deelneming aan wielerwedstrijden uitgesloten. Te vens kregen beide coureurs een straf op gelegd van 75 pond sterling. Hitchen, die dit seizoen uitkwam voor het Ne derlandse extra-sportieve merk Willem II/Gazelle en dit jaar ook deelnam aan de Ronde van Frankrijk, is gestraft we gens het gebruik van stimulerende mid delen in een wedstrijd, die op 30 septem ber in Engeland werd gehouden. Filmer werd gestraft omdat hij na afloop van dezelfde koers weigerde zich aan een anti-doping-test te onderwerpen. MEXICO-STAD. Een staf van dok toren zal tijdens de internationale sportweken in Mexico een zeer uitge breide anti-dopingcontrole houden. „Nog nooit", aldus de Mexicaanse arts Eduardo Haya, „zijn er tijdens een in ternationale sportontmoeting zoveel maatregelen genomen om het gebruik van stimulerende middelen tegen te gaan. De deelnemers en deelneemsters, die door loting worden aangewezen, zul len zich na elke wedstrijd onmiddellijk bij de dienstdoende arts moeten mel en. Zij, die zich niet aan een onderzoek willen laten onderwerpen en vanzelf sprekend zij die positief reageren op de urinetest, zullen van verdere deelne ming worden uitgesloten. Er is een uit gebreide lijst van verboden middelen gepubliceerd, dus iedereen weet waar hij zich aan te houden heeft. Of de eventuele straffen, die zullen worden uitgedeeld ook van invloed zijn op deel neming van de gestrafte deelnemers en deelneemsters aan de Olympische Spe len van 1968, kan ik nog niet zeggen. Daar moeten wij ons de medische commissie van deze internationale sportweken met de verschillende sportbonden nog over beraden". De verklaring van dokter Haya kwam vlak na de bekendmaking van de lijst van verboden stimulerende mid delen. Hierop staan o.m. alcohol, am- phetine, ophedrine, cocaïne, opium, morphine, heroïne, pethedrine, metha- dine, haschisch en marihuana. NIJMEGEN. In een vrij forse wedstrijd heeft de Veenendaalse vierdeklas ser De Merino's gewonnen van het Nijmeegse VVS '65. Vrijwel de gehele wedstrijd is de ploeg van trainer Teunissen sterker geweest. De tegenstand van VVS droeg een voornamelijk defensief karakter, al kwamen de gastheren soms met gevaarlijke uitvallen voor het Veenendaalse doel. Keeper Klaassen weerde zich echter geducht, maar toch was het aanvoerder Van Wakeren die deze keer met de eer ging strijken. Steeds weer onderbrak hij de tegenacties van VVS, om vervolgens zijn voorhoede weer aan het werk te zetten met goed opbouwend spel. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter De Block ging de Vee nendaalse ploeg aanvallend spelen. Het team bracht dan ook regelmatig ge vaar voor het Nijmeegse doel, waar VVS zich terugtrok en een bijna on neembare vesting vormde. Een onver wachte doorbraak bracht het eerste doelpunt voor WS, iets tegen de ver houding in (10). De Merino's had zijn antwoord echter spoedig klaar, want vijf minuten later was de score weer in evenwicht. Van Wakeren gaf een uitstekende pass naar Tonny van de Berg. Deze passeerde twee tegen standers en lepelde de bal over de Nij meegse keeper in het net (11). Tot aan de rust bleef deze stand on gewijzigd, al was De Merino's sterker en moest VVS alle zeilen bijzetten om verdere Veenendaalse doelpunten te voorkomen. Na de hervatting drong De Merino's gevaarlijk op en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Tien minuten na rust kende scheidsrechter De Block een penalty toe aan De Merino's. Ton ny Nagel kogelde onberispelijk in (12). In de 65ste minuut ondernam Aartse een solo vanaf het middenveld en met een schitterend doelpunt bracht hij de stand op 13. WS kwam er daarna niet meer aan te pas en alleen aan 'n handsbal binnen 't strafschopge bied hadden de Nijmeegse gastheren het te danken dat zij in de laatste se conden de achterstand nog konden re duceren tot 23. Tien minuten voor UTRECHT Het R henen se Can dia '66 is aan zijn opmars begonnen. Zondag versloeg het team van oefen- meester Te Kulve Midlandia in Utrecht met 03, nadat de ploeg vooral voor rust in alle opzichten superieur was geweest. De Utrechters waren aanvan kelijk tegen het Rhenense geweld niet opgewassen, doch zij herstelden zich in de tweede helft. WOUDENBERG Na drie ach tereenvolgende overwinningen heeft NSVS in de ontmoeting tegen Wou denberg dan toch de eerste nederlaag moeten incasseren. Hoewel NSVS goed •artij gaf bleek tegenstander Wouden- rg toch beslist de betere ploeg en het werd een verdiende zege voor de thuisclub. Woudenberg begon al direct met aan vallend spel en noodgedwongen moest NSVS zich in de verdediging terugtrek ken. Toch was het de Veenendaalse ploeg die na 38 minuten de score open de door een schot van W. v.d. Waal die vanaf 20 meter de bal in het net liet verdwijnen, nadat spil Van Raay het projectiel nog van richting deed veranderen. Na de hervatting kwam Woudenberg sterk opzetten en werd NSVS volkomen weggespeeld. Na drie minuten kwam de score weer in evenwicht, toen links buiten Hendriks even ongedekt werd ge laten (1-1). Twee minuten later was het opnieuw raak. Linksbinnen Jansen bleeek een ge vaarlijke schutter en hij gaf de thuis club een voorsprong (2-1). In dat eerste kwartier na rust zou zelfs nog een derde doelpunt vallen. Weer was het Jansen die scoorde (3-1). Daarop trok Woudenberg zich wat terug en kon NSVS aanvallend gaan spelen. Dat deden de Veenendalers dan ook, al zat er weinig overtuigingskracht in de aanvallen van NSVS. Twee minu ten voor het einde van de wedstrijd schoot Van de Waal van 15 meter af stand raak en werd daarmee de eind stand op 3-2 gebracht. Hoewel enkele seconden voor tijd Van de Waal nogmaals scoorde werd dit doel punt afgekeurd wegens buitenspel. Sparta leverde zaterdag een goede prestatie door Bennekom op eigen ter rein een 2-2 gelijk spel af te dwingen. Voor de rust wilde het bij Sparta niet erg lukken en de Betuwenaren keken al gauw tegen een achterstand aan. Bij een aanval van Bennekom raakte de bal de arm van Roodbeen en scheids rechter De Kruiff uit Wolfheze zag hierin 'n strafschop, welke door Benne kom benut werd (1-0). Maar Sparta drong fel op en zag kans door J. Ver meer op gelijke hoogte te komen (1-1). Uit een vrije trap voor rust bracht Bennekom de stand op 2-1 (volgens ve len een buitenspeldoelpunt), maar on danks protest van de grensrechter ken de De Kruiff dit doelpunt toe. Na rust kwam de ommekeer voor Sparta. Het team speelde aanzienlijk beter en kreeg loon naar werken. 10 minuten voor het einde kreeg Sparta 'n vrije trap te nemen. Roodbeen plaats te zich achter de bal en loste 'n hard schot, J. Vermeer stapte over de bal heen, die in het Bennekom-doel ver- dwneenn (2-2). Wat Sparta ook pro beerde, het winnende doelpunt bleef uit. Verdere uitslagen: Sparta 2 - HSV 1-3; HSV 2- Sparta 3 3-2; Sparta Vet. - Dynamo Vet. 7-0; Voorwaarts A - Sparta A 9-2 en Uchta b - Sparta b 9-1. WARSCHAU Generaal Stanislaw Sosabowski, die het bevel voerde over de Poolse parachutisten in de slag om Arnhem in 1944 is zaterdag in War schau met militaire eer begraven. Generaal Sosabowski is onlangs in Londen overleden. Het was zijn wens om in de Poolse hoofdstad te worden begraven. De bezoekers waren de eerste 45 mi nuten heer en meester. Met pijlsnelle combinaties raasde Candia door de ver dediging van Midlandia heen, die met veel kunst»- en vliegwerk stand wist te houden. De middenveldspelers stuwden goed j en versterkten steeds weer op tijd dei Candia-defensie, wanneer Midlandia een uitval ondernam. Kregting scoorde de openingstreffer met een effectvol schot, dat de Midlan- dia-keeper niet onder controle kon krij gen (0—1). De Rhenenaren bleven een groot overwicht behouden, ook na de hervat ting, en Jan ten Braak en Geurt van Veenendaal hadden intussen de voor sprong vergroot tot 0—3 door twee fraaie treffers. Midlandia herselde zich pas bij deze achterstand en zette de defensie van Candia onder hevige druk. Hoewel tot aan het eindsignaal de Utrechters met forse stormlopen de verdediging van de Candianen trachtten te doorbreken, luk te dit geen enkele maal. Kohier miste zelfs een penalty. Ook een groot aantal kansen, dat zich hier na nog voordeed, kon Midlandia niet doeltreffend afronden. Candia '66 is door deze overwinning de koplopers in de vierde klasse H tot op één punt ge naderd. VEENENDAAL/RHENEN Zn nauw overleg met collega-bestuurders heeft Candia-secretaris Kloosterman toch maar besloten de gehele sportvereni ging aan de publiciteit te onttrekken, althans voor zover het ons dagblad betreft. Een en ander naar aanleiding van ons commentaar op het ingezonden stuk van de redacteur van Candialoog. De heer Kloosterman motiveerde gis teren dit besluit door mede te delen, dat „Candia geen enkele medewer king meer wenste te verlenen aan een boulevardblad". Daar het „niet te doen gebruikelijk" is om een grote sportvereniging van goede naam buiten de publiciteit te houden (in het bijzonder voor de actieve leden is dit minder prettig) zullen wij onze lezers normaal ver slag uitbrengen van de wedstrijd resultaten van de Rhenense teams. Candia '66 mag dan ook nóg zulke vreemde beslissingen nemen, de redac tie van een dagblad beslist altijd nog zelf, wat er wel en wat er niet in de krant komt Wij wensen namelijk Candia niet de nadelen te laten dragen van de onbe grijpelijke en stijfhoofdige opvattingen van de heer Kloosterman en zijn (vermoedelijk enkele) medestanders. DEN HAAG Zaterdag zijn voor de volleybalcompetitie van de NEVOBO de volgende wedstrijden gespeeld: Eredivisie dames: SOS-Armada 23 (16-14, 12-15, 10-15, 15-4, 10-15); Kweek- school-HML/CLV 1—3 (13-15, 15-8, 13- 15, 14-16); PSV-Boemerang 3—2 (8-15, 15-4, 15-12, 4-15, 15-10). Eredivisie heren: Oranje Nassau - Hevolk 0—3 (10-15, 6-15, 5-15). LAWRENCE (Kansas) Jim Ryun, wereldrecordhouder op de mfll In 3.51.3 zal tot aan de Olympische Spelen in Mexico niet meer deelnemen aan cross country wedstrijden. Tijdens een recente training in de ruige omgeving van Law rence heeft de wereldrecordhouder een lichte rugblessure opgelopen. Ryun's trainer, Bob Timmons, wil alle risico's vermijden om te voorkomen dat de Amerikaan volgend jaar op de Olympi sche Spelen verstek zou moeten laten gaan. tijd moest Aartse zich wegens kramp laten vervangen door Jan v. d. Berg. Met deze overwinning kan De Meri no's zich weer bij de top van de vier de klasse A aansluiten. LEERSUM De wedstrijd HDS— En Avant mag met recht de wedstrijd der gemiste kansen worden genoemd. Een enthousiast spelend HDS behaalde weliswaar een 3-1 overwinning, maar met wat rustiger spel zou de overwin ning veel groter zijn geweest. Reeds na het beginsignaal viel HDS, gesteund door de sterke wind, krachtig aan. Een directe vrije trap van Teus Gijs- bertse die benut werd, keurde de scheidsrechter af, omdat hij niet had gefloten. HDS bleef aanvallen en doelpunten bleven niet uit. Een voorzet van de linksbuiten werd in de En Avant-ach- terhoede gemist. Ook C. Lagemaat trap te over de bal heen, maar de attente Piet Willemse schoot nu hard raak (1-0). En Avant had echter meteen het antwoord klaar en nog in dezelfde mi nuut maakten de Utrechters gelijk (11). Ook na rust een fel aanvallend HDS, doch de kansen werden niet be nut. Door een strafschop kon aanvoerder G. de Hartog HDS aan een 2-1 voor sprong helpen. Vlak daarop was het de middenvoor van HDS Cees Lagemaat, die de eindstand met een mooi schot op 3-1 bracht. Deze sportieve wedstrijd kreeg nog een triest einde. De doelman van En Avant kwam zo ongelukkig tegen de paal te vallen dat hij naar het zieken huis in Utrecht moest worden vervoerd. Gelukkig viel de blessure nogal mee. Hij heeft het ziekenhuis inmiddels weer verlaten. HDS heeft zich enigszins her steld na de 4 achtereenvolgende neder lagen en dat eeeft moed met twee zwa re uitwedstrijden voor de boeg. Schalk wijkHDS 2 werd afgelast en HDS 3 verloor op eigen terrein van Candia 5. DOORN DVSA heeft in de uitwed strijd tegen DEV belde punten moeten afstaan. Behoudens het eerste half uur, toen DVSA sterker was, heeft DEV een beter veldspel gedemonstreerd en bo vendien rondde men de aanvallen beter af. Het heeft er zelfs naar uitgezien, dat DVSA onder de voet gelopen zou worden. Naarmate de tweede helft vor derde speelde DVSA echter weer ster ker en kon uiteindelijk nog iets van de grote achterstand afknabbelen. Het eerste half uur kreeg DVSA al een paar goede kansen, doch door te lang treuzelen met schieten gingen deze verloren. Steeds weer kon de DEV-ach- terhoede op tijd ingrijpen. DEV kwam er steeds beter in. Een goede aanval over links strandde op v. Ree, doch de ze kon de bal niet klemvast grijpen. De rechtsbinnen van DEV was er als de kippen bij om er 1-0 van te maken. Even later werd het zelfs bijna 2-0. Een vrije trap werd ineens ingeko- geld, doch om onbegrijpelijke redenen keurde de scheidsrechter dit doelpunt af. Even later werd het echter toch 2-0 en DEV nam voor rust nog een vei lige 3-0 voorsprong. Wie dacht dat DVSA direct na rust met een fel offensief zou komen, kwam bedrogen uit. Eer de wedstrijd vijf mi nuten oud was had DEV met een paar mooie doelpunten de score opgevoerd tot 5-0. Pas een minuut of tien voor tijd zag G. Blankestein kans om met een ver schot onhoudbaar te doelpunten (5-1). Even daarna kopte J. G. v. Mourik DVSA nog naar 5-2. Een derde treffer •scoorde DVSA niet meer. VEENENDAAL Op het Sportpark „Panhuis" heeft Unitas opnieuw een nederlaag moeten incasseren, nu van het Utrechtse DVSU. Het is een vrij kleurloos duel geworden, waarin de weinige toeschouwers bepaald geen best voetbalspel te zien kregen. In het Veenendaalse elftal was alleen Nuyten de man die af en toe gevaarlijk voor het Utrechtse doel kwam. Hij kreeg echter op geen enkele wijze medewer king van zijn medespelers. Ook in de achterhoede van Unitas klopte het niet en slechts de goede saves van keeper Piet Brekelmans voorkwamen een gro tere nederlaag. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op en beide ploegen hadden moeite met de dwars over het veld staande wind. die het spel nadelig beïnvloedde. Het duurde tot tien minuten voor rust voor het eerste doelpunt een feit werd. Een strafschop stelde DVSU in staat de score te openen en Piek gaf de Unitas- keeper geen kans (01). Na rust kreeg DVSU steeds meer overwicht op de Veenendalers. In de 55ste minuut kon de Utrechtse links buiten een hoekschop goed voor het doel plaatsen, waarop Karei Vis met een lage schuiver de stand op 02 bracht. Unitas wist het spel wat te verplaatsen en kwam dan ook enkele malen gevaarlijk voor het doel van zijn tegenstanders. Het afronden van deze aanvallen leverde evenwel niets op. Pas in de laatste seconden van deze matige wedstrijd kon Kees Drost de eer voor Unitas redden toen hij een strafschop wist te benutten (12). DVSU kon evenwel met twee winst punten de thuisreis aanvaarden. Uni tas zakte met deze nederlaag echter verder af en staat nu bijna onderaan de ranglijst.

De Vallei | 1967 | | pagina 11