Grote belangstelling voor autokeuring remproef Gehavend RHC zag illusies in rook opgaan Feestende duivenhouders huldigden voetballers BURGEMEESTER VAN LEERSUM REIKTE B B. MEDAILLES UIT SKF boekte (verrassend) eerste zege: 6-8 Wild verloting van Crescendo Tielse dammers waren sterker dan Rhenen Krediet voor verbetering kruispunt in Seherpenzeel Larsheim startte competitie met gelijk spel UIT DE KERKEN Oliebollenactie voor orgelfonds Veiling Kesteren Onkunde Snelheid Geslaagd Middenstand van Opheusden liet jeugd puzzelen Damuitslagen V.O.P. Leersum Handbal Rijdt niet met een glaasje want u bent het haasje Raad vergadert dinsdag Volleybal Korfbal Aaxivangsuren van R.K. kerk veranderd SCHERPENZEEL O.G.-bazaar leverde veel geld op MIST 10550 11079 Sleutels gevonden MAANDAG 16 OKTOBER 1967 VEENENDAAL. In garage De Haas werd zaterdagmorgen de laatste van de drie door garage De Haas en Veilig Verkeer georganiseerde autokeuringen gehouden. Trokken de keuringen van donderdag 5 en zaterdag 7 oktober jl. al veel belangstelling, er werden toen respectievelijk 96 en 99 auto's gekeurd, zaterdag jl. werd met meer dan 100 auto's een top bereikt. In twee lange rijen opgesteld stonden de automobilisten om 9 uur 's morgens al bij de garage te wachten tot men met de keuring zou beginnen. Enige tijd geleden boden de Volks wa genfabrieken garage De Haas aan, daar een autoverlichtingscontrole te houden. De heer C. H. de Haas stelde zich toen in verbinding met Veilig Ver keer om tot een uitgebreidere keuring te komen. Het Verbond voor Veilig Ver keer wilde hier aan medewerken. Het nam de snelheidscontrole en de rem- LEERSUM Aangemoedigd door 't succes van vorig jaar en op verzoek van veel Leersumers zal de accor deonvereniging Crescendo dit jaar weer een grote verloting houden van wild en gevogelte. De prijzen bestaan uit kalkoenen, ganzen, eenden, kippen, konijnen en hanen. De trekking zal plaatsvinden op 11 december. Elke prijswinnaar krijgt bericht wat hij gewonnen heeft en de prijs van de loten is f 1. Er zijn in to taal 1500 loten en 100 prijzen. EDERVEEN Op dinsdag 17 en woensdag 18 oktober organiseren de Hervormde jeugdverenigingen met hulp van de dameskrans ten bate van het orgelfonds een grote huis-aan-huis- verkoop van oliebollen. Vanaf dinsdag middag zijn er ook oliebollen te verkrij gen in het marktgebouw aan de Schras. LEERSUM Met ingang van ko mend week-end zijn de aanvangstijden der diensten in de R.K.-kerk veran derd. Op zaterdagavond om 19.00 uur is er een dienst en op zondag 10.15 uur. GEBOREN: Sylvia d.v. G. Londo en S. v. Dusschoten; Geurt, z.v. G. van Grootheest en G. Lansing; John Paul, z.v. D. van Wijk en J. Hofman; Janne tje, d.v. E. v.d. Schaaf en H. van En gelenhoven; Alida, d.v. A. H. Wagens- veld en A. Kamphorst. Ondertrouwd: A. M. J. van Egdom (Bunnik) en G. A. van Soesbergen; E. van Barneveld, en G. Dorrestijn. GEHUWD: P. H. Vriend en M. Over- vest. RESTEREN De prijzen van de op de veilig te Resteren aangevoerde produkten waren:' Cox's Orange Pippin: EI 60-65: 28-30, EI 65-70: 32-36, EI 70- 75: 37-40, EI 75-80: 40-43, EII 60-65: 22- 27, EII 65-70: 30-33; EII 70-75: 33-35, EII 75-80: 35-36. Aanvoer 14 ton. Goudreinette: EII 55-65:EII 65-75: 20-24, EII 75- 85: 24-25. Aanvoer 26 ton. Sterappels: EI 55-60: 26-28, voer 11 ton. EI 60-70: 30-32. Aan- Jasappels: EI 55-60: 24, 36. Aanvoer 2 Ingrid Marie: EI 60-70: 26, ton. EI 60-65: ton. 33, EI 65-70: EI 70-80: 31. Aanvoer 6 Giezewildeman: EI 50-60: 47-49, EI 55-65: 51-57, EI 70: 59-61. Aanvoer 4 ton. 60- Doy. Du Comice: EII 65-75: 97-100, Aanvoer 2 ton. EII 75-85: 101-106. 44, EII 65-75: 54. Aanvoer Legiponts: EII 55-65: 1 ton. IJsbouten: EII 50-60: 25-27, EII 60-70: 34, EII 70- 80: 37. Aanvoer 3 ton. St. Remy: EII 60-70: 38, EII 70-80: 41-42, EII 80- 90: 39. Aanvoer 1 ton. Attentie: a.s. woensdag worden ge veild ca. 7% ton Conference!! Prijzen in centen per kg genoteerd. proeven voor zijn rekening in samen werking met de politie van Veenendaal en Garage De Haas zorgde voor de ver- lichting- en bandencontrole. Voor de drie keuringen is een grote belangstelling geweest. Vele automobi listen kwamen naar de garage om zich te laten overtuigen in een veilige auto te rijden. Als er kleine foutjes werden gevonden, werden die snel ter plaatse hersteld, betrof het grotere mankemen ten dan werd de eigenaar erop gewe zen. Er kwam tijdens de keuringen heel wat aan het licht. Een automobilist die pas nieuwe banden had aangeschaft en die trots liet controleren was na die controle dankbaar dat hij zonder onge lukken de garage had bereikt. Zijn ban den stonden aan de zijkant op springen. Over het algemeen wordt er trouwens veel met slechte banden gereden. Bij de controle kwamen tenminste maar wei nig auto's voor die volkomen veilige banden hadden. Meestal was de uitslag: „Zeer matig", terwijl ook „zeer slecht" veel te vaak voorkwam. Toch kan men zelf de banden goed controleren. Voor een paar dubbeltjes koopt men in de ga rage een plastic apparaatje waarop men met een kleine handgreep de vei ligheid van de banden kan aflezen. Vaak stonden de lam pen te hoog. Meestal konden deze ge breken ter plaatse worden hersteld. Op vallend was de onkunde van veel auto mobilisten inzake de bediening van hun eigen auto. Als de controleurs vroegen om stads- of verkeerslicht, dan wist men niet wat dat was: „Ze hebben me nog nooit verteld welk knopje daarvoor was", zo hoorde men in veel gevallen. Vroegen de controleurs de automobilis ten om te dimmen, dan werd dikwijls de verlichting uitgeschakeld. De contro leurs betreurden deze onkunde. „De verkopers moeten hun klanten beter voorlichten. Het is enorm belangrijk en noodzakelijk dat een automobilist elk knopje in z'n auto kent en weet wat de mogelijkheden zijn", vertelde een van hen. De politie, die de snelheids- en rem- controle voor haar rekening nam, was beter tevreden over de resultaten. Uit RHENEN De bazaar, die door het damescomité gedurende donderdag, vrijdag en zaterdag werd gehouden in het verenigingsgebouw aan de Munt- sraat ten bate van de harmonie „Ons Genoegen", is een volledig succes ge worden. Tot zaterdagavond laat was het een drukte van belang en werd er veel geld geofferd door de talrijke be zoekers. Tegen half twaalf werden de hoofdprijzen verloot. De uitslag was als volgt: Mobylette-bromfiets nr. 0027; tuinpa rasol 1201; grote speelgoedbeer 0641; horloge 1130; gebakgarnituur 0486; wasmand 800; emmer en parapluie 1167; tas 0129 en de poedelprijs (een speelgoedpoedel op wielen) 0922. RHENEN De tweede competitie wedstrijd van de Rhenense Dam Ver eniging RDV werd gespeeld tegen VTD uit Tiel. De Rhedenaren kwamen met niet minder dan drie invallers aan de borden. Toch ging de strijd geruime tijd gelijk op. Uiteindelijk moest RDV ech ter de vlag strijken. Het werd 'n eind uitslag van 8-12 in 't voordeel van de Tielenaren. Volgende week bezoekt RDV de dam mers in Wamel. De samenstelling is als volgt: 1. K. v.d. Pol; 2. J. Tollenaar; 3. Joh. v. Zatten; 4. J. v. Doorn; 5. L. Lieuwen; 6. H. de Jong; 7. J. Haalboom 8. A. Egas; 9. J. v.d. Hatert en 10. D. Linde. EDERVEEN Voor het doctoraal examen diergeneeskunde slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht de heer E. v. Veldhuizen uit Ederveen. de snelheidscontrole bleek, dat de snel heidsmeter bij de meeste auto's een ho gere snelheid aangeeft dan waarmee gereden wordt. Meestal reed men 47,4 of 42,8 of 45 km per uur terwijl de tel ler 50 km aangaf. Een enkele maal maakte de snelheidsmeter ook een ge vaarlijke fout. Hij gaf 50 km aan, maar de auto reed in werkelijkheid 53,9 km. Dit was echter bij slechts enkele auto's het geval. De remmen voldeden over het alge meen wel aan de eisen. Er waren slechts enkele auto's waar wat aan mankeerde. Over het algemeen bleek wel dat de autokeuring bijzonder nuttig is geweest. Automobilisten die volkomen op hun voertuig vertrouwden zijn dik wijls bedrogen uitgekomen. Bij keuring is de ontdekking van een fout niet zo erg. In ieder geval minder erg dan wanneer men die bij een ongeval ont dekt. VEENENDAAL Tijdens de auto keuring bij garage De Haas van za terdag jj. vond op de Industrielaan een aanrijding plaats. De persfoto graaf D. H. uit Veenendaal had juist een foto van de keuring gemaakt en reed op de Industrielaan. Daar wer den de remproeven gehouden. Dhr. H. was hiervan op de hoogte. Toch botste hij tegen een voor hem rijden de auto, toen deze krachtig remde. Voor de heer H. een ongewilde rem proef, die hij overigens net iets te laat uitvoerde; want hij raakte de 'voor hem rijdende wagen. Gelukkig waren zijn remmen goed, want an ders was de schade zeker groter ge weest. Nu was er slechts sprake van enkele deukjes. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Heden, maandag VEENENDAAL Raadhuis 19.30 uur: Raadsvergadering. RHENEN Clublokaal bij Irene: Jaarvergadering Rhenense schaakclub en gongwedstrijd. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Drie op de divan". Morgen, dinsdag VEENENDAAL Rode Kruisgebouw 20 uur: Buitenge wone ledenvergadering Rode Kruis. O.C.B.-gebouw 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB-Noord. Mevr. J. M. D. Scholte- Zijtveld over „Maatschappelijk werk". ELST Wijkgebouw Groene Kruis, 19.30 uur: Cultuur-natuurhistorische vereni ging „Zuid-Oost-Utrecht". „Geschie denis van Amersfoort" door drs. C. A. van Kalveren. u uw dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur 1 1+J3wu Zaterdags 16.30—17.30 uur. Luxortheater stelling. BIOSCOOP Veenendaal, geen voor- OPHEUSDEN Ruim 100 kinderen namen zaterdagmiddag in Opheusden deel aan de zogenaamde puzzelwandel- to.cht die werd georganiseerd door de plaatselijke winkeliersvereniging onder supervisie van opperwachtmeester Bronk. De Opheusdense middenstand organiseert jaarlijks een middag voor de schooljeugd aan het begin van de winkelweek, die zaterdag is begonnen. In de etalages van verschillende win kels bevonden zich rebussen, die moes ten worden opgelost. Bovendien moesten de deelnemers de betekenis van verschillende verkeersborden ver melden. De liefhebbers waren verdeeld in twee groepen, namelijk van 10-12 jr. en van 12-15 jr. De oudere groep kreeg naast de wandeltocht ook nog een aan tal verkeersvragen e beantwoorden. De prijsuitreiking vindt gelijktijdig plaats, met die van de winkeliersactie. De uit slag van de jeugdmiddag luidde: 12-15 jaar (17 deelnemers): 1. Ria van Eime- ren; 2. Petra Hendriksen; 3. Evert Rey- ers; 4. Lena Slotman; 5. Mechelina Lindner. 10-12 jaar (92 deelnemers): 1. Joop Roodenburg; 2. Hans Maurits; 3. Kees de Grote; 4. Kees Meyering, 5. Gerrit de Haas. LEERSUM De uitslagen van de onderlinge damcompetitie zijn: G. van DoornJ. Schuilenburg 2-0; H. van DijkJ. van Zoeren 2-0; A. J. van der KliftW. van de Broek 1-1; G. Leer damC. Schuilenburg 0-2; J. Willemse J. Bijkerk 2-0; C. DellB. Bloemen dal 2-0; J. van ZoerenG. van Doorn 2-0; H. van DijkC. Dell 2-0; A. J. van de KliftC. Schuilenburg 1-1; G. Leer damJ. Bijkerk afgebr.; D. K. Niessen J. Willemse 0-2. LEERSUM Gevonden: bruine lin kerkinderschoen; bedelarmband je; 2 honderiemen; inschuifbare rode da mesparaplu; groep stoffen regenkapje, etui met vier sleutels; sierrand van autowiel. Inlichtingen postbureau Rijks politie, Bentincklaan 50. RHENEN Alle aspiraties van het herenteam van de Rhenense Handbal Club RHC om dit seizoen te promo veren naar de eerste klas van de veld- handbalcompetitie zijn gestrand op domme pech. Het team, dat zondag naar Utrecht toog om daar de strijd aan te binden met UD verschilde wel heel erg van het team, dat eind vorig seizoen zulk voortreffelijk handbal de- Zo miste men Jan en Cees van de Pol. Piet de Zwarte, Hennie van de Broek en Loet Bijker, die toen de gangmakers waren van een sterk spe lend team. Desondanks is er in Utrecht door de tien RHC'ers uitstekend partij gege ven tegen het niet zwakke UD. Loek van de Oosterkamp was weer terugge keerd en dat betekende een welkome versterking. Ook de debuterende Ger rit van Driel kan op een goede wed strijd terugzien. Jan Bonnet kweet zich in het doel uitstekend van zijn taak. Tot aan de rust kon RHC het initiatief nemen en men kwam met 45 voor te staan. Na de rust had men de straffe wind niet meer tot bondgenoot en dat was er mede oorzaak van dat UD het heft in handen nam en tenslotte met 117 kon zegevieren. Loek van de Oos terkamp scoorde viermaal, Hans Kok driemaal. De herenjeugd deed het weer aan merkelijk beter. Ook in de wedstrijd tegen Oranje in Utrecht waren de Rhe nense jongens een klasse beter. Fana tiek verdedigen van Oranje kon de schade tot aan de rust beperken tot 34. In de tweede helft slaagden de aanvallers er beter in zich van de fel le dekking los te maken en zonder moeite drukte RHC door naar een 410 overwinning. Voor de doelpunten zorg den Bep Baars 4x, Co Janssen 3x, Al- fons Bekker 2x en Willem van Buytene lx. In de verdediging speelde aanvoer der Frans van Driel een uitstekende partij. RHENEN In het „Eigen Gebouw" vierde de postduivenvereniging Rhenen en Omstreken een gezellig feest. De or ganisatoren waren de heren Egas en Wiggers. Zij hadden alles tot in de puntjes geregeld. Zelfs het voetbalelftal van de vereniging, dat afgelopen zomer had deelgenomen aan de competitie ten bate van de uitgaansdag voor de Rhe nense bejaarden had men niet verge ten. Het eindigde op de tweede plaats, trok steeds zeer veel publiek en dat alles SCHERPENZEEL De agenda die de gemeenteraad van Seherpenzeel dinsdagmiddag 17 oktober voorgescho teld zal krijgen, bevat in hoofdzaak punten van formele aard. Aan de raad zal worden voorgesteld het bestem mingsplan Industrieterrein definitief LEERSUM Vrijdagavond vond in hotel „Damlust" de uitreiking plaats van de vrijwilligersmedaille van de BB. De heer J. Lagemaat was ver heugd, dat zovelen aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven bij deze uitrei king, aanwezig te willen zijn. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot de burgemeester, plaatsver vangend wethouder Schapenk en het hoofd van de A-kring Uc de heer Staler- man. De heer Lagemaat belichtte het per soonlijke bezit van een dergelijke me daille. „U hebt zich bereid verklaard te helpen waar dit nodig was" en hij noemde als voorbeeld de plaatselijke hulp bij de treinramp in Harmeien. Het verheugde de burgemeester, dat zij gevraagd was deze uitreiking te mo gen verrichten. Ze vond het voor Leer sum een eer dat de brandweer, de EHBO en de BB hier op zo'n hoog peil staan. Al deze mensen zijn voor hun taak berekend en er is onderling een prima sfeer. Hetgeen U verricht hebt, wordt gewaardeerd. U verleent niet al leen hulp, maar er moet ook veel voor worden getraind. Dit betekent zoveel avonden per jaar vrije avonden opof feren. Uw werk wordt niet alleen door de Koningin gewaardeerd, maar ook door het gemeentebestuur van Leer sum", aldus de burgemeester. Hierna reikte ze de medailles uit aan: de dames A. BaarsOvereem, A. Bos-Van Prooyen, H. Ewijk-Van Bul ken en aan de heren M. Blankestijn, T. van de Broek, A. van Doorn, W. van Dijk, A. A. van Ewijk, T. Gijsbertse, H. Meurs, A. J. Stijn, H. Schuurman en J. Lagemaat. Voor iedereen had de burgemeester een persoonlijk woord en een persoon lijke felicitatie en voor allen klonk een welverdiend applaus. Hierna sprak de heer Staleman zijn trots uit over de Leersumse vrijwilligers. In tal van om liggende plaatsen zijn de activiteiten van de BB vervlakt. Leersum ging ech ter enhousiast door en is in dit district een gezonde afdeling. Na de pauze werden enkele interes sante films vertoond. vast te stellen. De raad had zich al eerder in principe akkoord verklaard. Inmiddels is gebleken dat er geen be zwaren tegen het oorspronkelijke ont werp zijn binnengekomen. Het kruispunt Stationsweg-Holevoet- laan zal voor het verkeer aanmerkelijk overzichtelijker gemaakt kunnen wor den nu het dubbele woon huis van de Erven de Greef op de no minatie staat om gesloopt te worden. Het college van B. en W. heeft deze woning inmiddels aangekocht voor f 5100,-. De kosten van verbreding van 't kruispunt worden door de technische dienst geraamd op f 6000,-. Het voorstel aan de raad luidt dan ook een krediet beschikbaar te stellen voor dit doel ter grootte van f 11.500,- (met inbegrip van f 400,- notariskosten). De volledige raadsagenda luidt als volgt: 1. Opening; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Verlenging rekening-courant overeenkomst met Bank Nederlandsche Gemeenten voor 1968; 4. Vaststelling bestemmingsplan Industrieterrein; 5. Aankoop en onbewoonbaarverklaring panden Stationsweg 310 en 312; 6. In voering uniforme rechtspositieregelin gen gemeentepersoneel; 7. Van toepas sing verklaren salarismaatregelen per 1 juli 1967 voor gemeentepersoneel; 8. Mededelingen; 9. Rondvraag; 10. Slui ting. De vergadering begint om half vijf 's middags. LEERSUM De afdeling volleybal van de sportvereniging Larsheim uit Leersum neemt deel aan de competitie in de 4e klas c van de NEVOBO, waar in de club is ingedeeld met de volgen de ploegen: Longa 2, Pantein 2, DVS 1, Athlon 3, Volko 1, Bom 3, Pioniers 3 en SOS 7. Zaterdag werd de eerste thuiswed strijd gespeeld tegen Athlon 3 uit Utrecht. De trainer van Larsheim, de heer J. Bracké, heeft jarenlang in de hoofdklasse gespeeld en maakte zelfs deel uit van het nationaal zestal. Zijn grote ervaring zal Larsheim zeer ten goede komen, zodat men over enkele tijd van de Leersumse volleyballers goede resultaten kan verwachten. Geref. Kerken: Beroepen: te Hijlaard: L. Moesker te Brazilië; te Suameer: C. Bruning te Nieuwlande. Aangenomen: naar Tzum: F. Dijkstra te Hyum. Vrye Evang. Gem.: Aangenomen: naar Groningen: L. Oost te Veendam. Tijdens het feest van de postduiven- houders krijgt de aanvoerder van het voetbalelftal Hans Bleijenberg de hul- digingskus van miss Everwear 1966, Lies Hensen. was aanleiding voor de organisatoren om de voetballende leden in de persoon van aanvoerder Hans Bleyenberg in het zonnetje te zetten. Naast een toespraak van de heer Egas, die uiteraard zijn grote waarde ring uitsprak over de medewerking zo dat de bejaarden weer een dagje uit konden, kreeg de heer Bleyenberg een prachtige krans om zijn schouder en mocht hij een fraaie zilveren beker in ontvangst nemen.- Miss Everwear van vorig jaar, mej. Lies Hensen uit Rhenen was aanwezig om de aanvoerder van de voetballende duivenliefhebbers tot besluit van de huldiging te omhelzen. Dank zij de gulle gaven van enkele Rhenense middenstandsbedrijven werd de gehouden verloting deze avond een al even groot succes. VEENENDAAL Na de smadelijke nederlaag van SKF verleden week te- gem het laag geplaatste Excelsior, ver wachtte niemand dat de Veenendaalse ploeg zich zo snel zou herstellen. Zeker niet tegen Meo, dat b.v. reeds van het sterke Aurora had weten te winnen. Maar wat in de voorgaande wedstrij den maar niet wilde vlotten, n.l. het schieten, was dit keer verrassend goed verzorgd. André van Rossen vooral schoot met scherp en trof niet minder dan 4x doel. Het begin ging gelijk, op, waarbij SKF uiteraad moest wennen aan het kleine gravelveld. Toch nam SKF na 7 minu ten de leiding. Van Rossen schoot van afstand zuiver in. 3 minuten later had hij opnieuw succes via een mooie door loopbal, die hij keurig aangegeven kreeg van Ina Hessels (0-2) In de 2e aanval van SKF wilde het aanvankelijk niet vlotten; de combinaties waren wat rommelig en het plaatsen was niet goed verzorgd. Toch was Wout van Dijk twee maal dicht bij een doelpunt, maar de bal bleef aan de verkeerde kant van de mand. Na 35 minuten schoot MEO ein delijk raak (1-2) en nog voor de rust werd zelfs de gelijkmaker geboren: 2-2. MEO drukte snel door en slaagde er in 2x achter elkaar van afstand raak te schieten (4-2). Na rust bracht André van Rossen SKF opnieuw snel naast MEO, eerst met een droog schot van korte afstand en vervolgens via een prachtige door loopbal, die in dit geval vakkundig door Tineke v. Beek werd aangegeven: 4-4. Aanvoerder Wout v. Dijk begreep dat een herhaling van zijn eerste optreden wel eens funeste gevolgen voor de eind uitslag zou kunnen hebben en hij schoot dit keer van afstand raak: 4-5. Door een misverstand in de verdediging van SKF. werd het echter opnieuw gelijk (5-5). Even leek het er op dat MEO met 'n zege zou gaan strijken toen zij na goed spel voor de tweede maal de leiding overnamen (6-5), maar gelukkig voor de Veenendalers slaagde de derde aan val erin ook eens te scoren. Gert van Schoonhoven brak fraai door en Lettie Hament zorgde er voor dat hij ook de afwerking voor zijn rekening kon ne men (6-6). Merkwaardig genoeg waren het in de eindfase de vakgenoten van André van Rossen die op het beslissen de moment de winnende doelpunten voor zich opeisten. Breunis v. d. Pol knalde van afstand raak (6-7) en Tine ke van Beek maakte aan alle zeker heid een einde (6-8). In de laatste minuten speelden de Veenendalers met succes op balbezit en toen scheidsrechter Rietel het eind signaal liet klinken, kon men verheugd de eerste overwinning noteren.

De Vallei | 1967 | | pagina 3