Nederlands hockeyteam startte met nederlaag tegen Australië Kaarten op tafel Jimmy Greaves niet in Engels elftal gekozen Pele aan het woord Weinig overtuigende zege van RTTV BVR ongenaakbaar in overgangsklasse „WE MOETEN TOCH IETS DOEN?" Celtic-speler drie weken buitenspel Sprintsnelheid was doorslaggevend Voorstel heeft weinig kans van slagen KNVB schorste vier spelers Apeld. Vierdaagse nog een week eerder John Newcombe wil prof worden Pakistan komt toch Belgisch korfbalteam tegen Nederland Schotse biefstuk voor Argentijnen Wilma v. d. Berg derde op 100 m Musketiersversfag ftenswoude Onkunde Bekwaam Hoog peil Tien Programma Mooiste goal Nizo-Ede verloor met 4-6 Biljartcompetitie Rijnstreek Budels voorzitter Stevens Belachelijk Begrip Niet onredelijk Reserves Wachten Overgangsklasse Klasse 1 t.e.m. 4 DINSDAG 17 OKTOBER 1967 LONDEN Er heerste in de paleis achtige Lensbury Club in het Londense voorstadje Teddington nog een ontspan nen sfeer op de regenachtige maan dagmorgen toen de Nederlandse hockey ers zich verzamelden voor een bespre king achter gesloten deuren. Coach Piet Bromberg voor zich op tafel de hand zame pocket „How to play hockey" had op dat moment al bepaald dat Oranje voor zijn eerste duel in het voor- Olympische toernooi tegen Australië zou verschijnen in vrijwel de sterkste op stelling. Vjjf uur later kon men hem, bijtend op zijn pijp, diep teleurgesteld terugvinden in een der kleedkamers van het statige cricketstadion Lords, waar hij niet zocht naar excuses voor de tries te nederlaag van 20. Hij had machteloos moeten toekijken tijdens deze 75ste interland waarbij hij optrad als coach hoe de Neder landse equipe ondanks gave techniek te kort schoot tegenover een simpel, snel en enorm verbeten spelende tegenstan der. De sprintsnelheid van de Australi ërs bleek van doorslaggevende beteke nis. Niet alleen gaven zij daardoor de Ne derlanders geen seconde enige ruimte, maar vooral bleek dit wapen dodelijk bij strafcorners. Daarbij immers geldt pijl snel handelen als hoofdzaak en het was deze specialiteit, waarop de Australiërs hun verrassende zege baseerden. Vier korte hoekslagen mochten zij nemen, twee daarvan resulteerden (in de 12e en 37ste minuut) in een treffer van de zui ver richtende Smart. Zeven keer zelfs mocht het Neder landse elftal een strafcorner nemen. Geen enkele keer echter zag aanvoer der Fouker kans de razendsnel van de doellijn vertrokken tegenstanders met een redelijk schot in gevaar te bren gen. Die steeds mislukkende handelingen aangeven door Frans Spits, stoppen door De Lanoy Meyer, schieten van Fok ker, staken schril af naast de ma nier, waarop Australië omsprong met zijn strafcorners. Zo werd in deze ove rigens matige, door 4.000 toeschouwers bekeken wedstrijd, de korte hoekslag een zaak waar alles om draaide. „Je kunt", oordeelde een geïrriteerde Piet Bromberg, „beter thuis blijven als je in het internationale hockey geen strafcorners kunt nemen. Steeds heb ik daarop gehamerd, zondag nog heb ik er een flink aantal laten nemen." De Nederlandse coach prees ook de atletische vaardigheid van de Australi ërs, die daarmee en met hun stickvast heid en oordeelkundig verdedigen hun onvermogen om fantasierijk te combi neren subliem hadden gecamoufleerd. Onderschatting was overigens niet de oorzaak van deze nederlaag voor Oran je. Eén keer slechts hadden de Neder landers geduelleerd met deze tegenstan der. In 1962 te Amedabad tijdens hun tournee door India. De Australiërs ze gevierden toen met 31. Bovendien veroverden zij brons op de Olympische spelen in Tokio. De Nederlanders wisten het en han delden er ook wel naar op het spiegel gladde doorweekte veld van Lords. Zij verdedigden bekwaam, Elffers en Ter- lingen gaven voortdurend werk aan de aanval, waarin de aanvankelijk zeer ge vaarlijke Zweerts één schot over het doel, éénmaal gestuit door de betrouw- LONDEN De hertogin van Kent waagde zich gistermiddag heel even in de regen om de hand te schud den van enkele hockeyers. Zo werd met enig Brits gevoel voor ceremo nieel een begin gemaakt met het voor-Olympisch hockey-toernooi op de schitterende velden van The Oval en Lords, waar de Nederlandse for matie intussen met 2-0 door de Australiërs is verslagen. De bikkelharde Westduitsers wa ren 's morgens om zeven uur al aan de training begonnen. Zij versloegen Pakistan 's middags met 2-1 en ook Olympisch kampioen India had het heel moeilijk. Het zegevierde met 3-2 over de verrassend sterke Brit ten die in de pauze tijdens de ope ningswedstrijd met 2-0 de leiding hadden. Twaalf landenploegen zullen deze week tijdens dertig wedstrijden duel leren in een toernooi waarin 's we relds sterkste teams zijn vertegen woordigd. Interessant is deze krachtmeting vooral omdat door het snel en sterk gegroeide internationa le contact in de laatste jaren het peil in menig land met sprongen omhoog is gegaan. Deze week kan in de Engelse hoofdstad min of meer duidelijk worden hoe de krachtsver schillen liggen. Nu staat al vast dat de hockeyers uit India (Olympisch kampioen, doch de laatste jaren niet meer ongenaakbaar) en Pakistan op ernstige concurrentie mogen rekenen Spelend in interlands hebben zij te voren menig lesje gegeven, waarvan vele nationale coaches een en ander hebben opgestoken. Mede daardoor is de kopgroep van 's werelds sterkste hockeylan- den op ongeveer tien gebracht. De verschillen zijn gering. De hockey ers zijn gekomen in een stadium waarin details de doorslag kunnen geven Het was dan ook niet toeval lig dat het Nederlandse elftal op 7 oktober met 2-0 verloor van Japan en gisteren door de Australiërs werd bedwongen. Des te interessanter zal daarom de wapenschouw worden in Londen. Overigens zullen de volgende wed strijden niet meer op de cricketvel- den van Lords en The Oval worden gespeeld. Spelen op natte velden is niet best voor het in Engeland zo hartstochtelijk gekoesterde gras. Voorlopig wordt op nader aan te wijzen velden gespeeld en misschien zaterdag weer op de oorspronkelijke velden. De uitslagen luiden verder: Oost- Duitsland-Spanje 2-1, Japan-Frank rijk 1-0, Nieuw Zeeland-België 2-0. bare doelman Dearing uitblonk. En ook Theo van Vroonhoven, met 70 wed strijden recordinternational in deze ploeg, draafde steeds weer de vijande lijke veste tegemoet. ROTTERDAM De strafcommissie van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond heeft Pesman van Heracles wegens trappen van een tegenstander ln de wedstrijd tegen Volew|jckers voor vijf wedstrijden geschorst. Fens van Volew|jckers, die een speler van Heracles had geslagen, werd voor zes wedstrijden waarvan twee voor waardelijk met een jaar proeftijd, ge schorst. Een schorsing van twee wedstrijden kreeg Mackaay van AGOVV opgelegd wegens ruw spel in de wedstrijd tegen Veendam. Vijf wedstrijden schorsing, waarvan een voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar, legde de strafcommissie op aan Wendelgest van Gooiland die in de wedstrijd tegen NO AD naar een te genstander had getrapt. APELDOORN. De Apeldoornse Vierdaagse zal het komend jaar nog een week vroeger gehouden worden dan de laatste twee jaar. Voordien vielen de Vierdaagsen van Nijmegen en Apeldoorn op dezelfde da ta. De Apeldoornse Vierdaagse zal in 1968 in verband met de vakantie-sprei- ding worden gehouden van 9 tot en met 12 juli. Geen ogenblik kwam het Nederland se spel onder de middelmaat, doch ook geen enkele maal was er een magnifie ke actie, waarmee deze tegenstander overbluft had kunnen worden. Maar verder dan een afgekeurde treffer van Zweerts, die van buiten de cirkel schoot, kwam Oranje niet. Daarvoor misten de Nederlanders het raffinement en daar voor ook speelden de onvermoeibare Australiërs een te effectief soort hockey waarmee zij in dit toernooi zeer hoog kunnen reiken. Later op de avond teruggekeerd in het paleisachtige hotel, kreeg De Lanoy Meyer een vulpen omdat hij zijn 25ste interland had gespeeld en kreeg coach Bromberg wegens zijn 75ste interland een boek over ruimtevaart van de spe lers. Maar verder beheersten de nabe schouwingen over deze povere ouvertu re de sombere gesprekken. Nederland speelde in de volgende op stelling:, Boks; Terlingen en Ebbens; De Lanoy Meyer, Fokker en Elffers; F. Spits, Terhaar, Zweerts, Van 't Hooft en Van Vroonhoven. Het Nederlandse hockeyteam heeft in Londen deze week het volgende pro gramma voor de boeg: Vandaag: Ne derland - Japan; Morgen: vrije dag; donderdag: Pakistan - Nederland; vrij dag: West-Duitsland - Nederland; za terdag: Nieuw-Zeeland - Nederland. SYDNEY Wimbledonkampioen John Newcombe (Australië) en andere vooraanstaande tennisamateurs zullen bij het begin van het komende seizoen professional worden. Dit schreef de tennisjournalist Bill Mordey maandag in de „Daily Mirror" uit Sydney. Mor dey meent te weten dat ook Roy Emer son en Tony Roche, (beiden Australië), Manuel Santana (Spanje), Cliff Drys- dale (Z. Afr.) en Roger Taylor (GB) de amateursport de rug zullen toeke ren, zodat het volgend jaar vrijwel de gehele „top tien" van de wereldrang lijst als prof. zal opereren. De voornaamste reden tot de status- verandering zou zijn, dat Engeland het plan heeft Wimbledon toegankelijk te maken voor zowel profs als amateurs. LONDEN Jimmy Greaves is niet gekozen voor het Engelse nationale voetbalelftal, hoewel h|j dit seizoen in Tottenham Hotspur even goed speelt als vroeger en doelpunt na doelpunt maakt. Sir Alf Ramsey, de manager van het Engelse elftal, heeft voor de wed strijd van a.s. zaterdag in Belfast te gen Noord-Ierland voor de Europese landenbeker dezelfde voorhoede opge steld als die van zijn wereldkampioens- ploeg. Dat betekent, dat Roger Hunt van Liverpool in plaats van Greaves rechtsbinnen speelt. Greaves is een automatische keuze voor Engeland geweest en in de we reldkampioenschappen van verleden jaar werd hij in de eerste drie wedstrij den opgesteld, maar een verwonding aan de knie belette hem aan de demi finale deel te nemen. Hunt nam zijn plaats in, en Engeland speelde zo goed, dat Ramsey zijn ploeg voor de finale tegen West-Duitsland niet durfde wijzi gen. Greaves zat aan de kant en En geland won met 42. Sindsdien probeert Greaves terug te komen in de nationa le ploeg. Hij heeft in de competitie een veel betere staat van dienst dan Hurt, maar Ramsey zegt: „Toen Engeland de wereldbeker won heb ik gezegd dat de ploeg bij elkaar zou blijven tot an dere spelers bewezen zouden hebben beter te zijn. Ik geloof nog steeds, dat we de beste ploeg hebben, die is samen te stellen. Hunt is een uitstekende ploegspeler. Als je de cijfers nagaat, zal LONDEN Het Pakistaanse hockey- elftal komt volgende week toch naar Nederland. De afgelopen dagen was er sprake van dat de oorspronkelijk vast gestelde trip met wedstrijden in Gro ningen, Enschede en Amstelveen niet zou doorgaan wegens reismoeilijkheden van de Pakistani. De Aziaten vliegen namelijk met de Pakistaanse lucht vaartmaatschappij, die Amsterdam niet aandoet. Daardoor zou de ploeg extra moeten betalen voor de reis van Londen of een andere Westeuropese stad naar Amsterdam. Daar was be zwaar tegen. Toen de Pakistaanse elf talleiding in Londen echter hoorde dat India gevraagd zou worden, als Paki stan zijn afspraken niet nakwam, werd onmiddellijk besloten om toch maar naar Nederland te gaan. UTRECHT. Het Belgische korfbal team, dat zondag in Utrecht zal uitko men tegen Nederland, is als volgt sa mengesteld: Aanval: Rita de Win, Jeanine Fret, Jacques van de Velde (aanv.) en Ed- mont van Hofe. Middenvak: Liliane Footers, Daniele Torine, Luc Vanhemel en Jean Meeus- sen. Verdediging: Mariette CoppensVan Hofe, Magda Torss, Rene van Mechelen en Joseph Goossens. De schaakwedstrijd tussen Neder land en West-Duitsland zal op 16 en 17 maart 1968 te Hengelo worden gehou den. De Italiaan Luigi Meroni, speler van de voetbalclub Torino, is overleden na een autobotsing in Turijn. Hij was 25 jaar. men vinden dat Hunt voor Engeland 24 interlands heeft gespeeld en dat slechts een daarvan verloren werd". Slechts een van de wereldtitelhelden speelt zaterdag niet, linksback Ray Wil son van Everton, die geblesseerd is. Keith Newton van Blackburn Rovers neemt zijn plaats in. Engeland moet in Belfast winnen, wil het zijn kans behouden voor de finales. Schotland heeft thans in de Britse groep de leiding met 5 punten uit drie wedstrijden en Engeland is tweede met vier punten. De beslissing kan in fabruari vallen als Schotland en Engeland tegen elkaar spelen in Glasgow. GLASGOW. De spelers van de Argentijnse club Racing Buenos Aires, die morgen in Glasgow tegen Celtic spelen, zullen b|j de maaltijd genoegen moeten nemen met de Schotse biefstukken. De tweehonderd exemplaren, die speciaal uit Argen tinië zjjn overgevlogen, werden na melijk gisteren in beslag genomen door de Britse douane. Dit beïnvloedt de stemming onder de spelers echter nauwelijks. RIO DE JANEIRO. De beroemde voetballer Pele die 23 oktober 27 wordt, heeft in een ontmoeting van vier uur met journalisten, welke door het „Mu seum van geluid en beeld" op de band «voor het nageslacht is vastgelegd, uit spraken gedaan, waarvan er hieronder enige volgen: Ik beschouw mezelf niet als de bes te voetballer ter wereld. De beste is die speler die op alle elf plaatsen van het elftal goed weet te spelen. Engeland is verdiend wereldkam pioen geworden, omdat, ook al beweren vele mensen dat Engeland door de scheidsrechters is geholpen, de Engel sen het beste voetbal hebben gespeeld. Mijn jeugd is dezelfde geweest als voor elke andere arme jongen. Het was voetballen met ballen, gemaakt van oude sokken en kousen, omdat we geen leren ballen hadden. Ik kreeg een leren bal van een buurman toen ik als jongen van zes jaar pokken had. De eerste keer dat ik echte voetbalschoenen aan had was toen ik aan een jeugdtoernooi deelnam. Ik was toen elf. De Europeanen spelen thans beter dan de Latijns-Amerikanen, vooral wat de fysieke conditie betreft. De beste spelers die ik ooit gezien heb zijn Alfredo di Stefano (van Ar gentijnse afkomst), de Braziliaan Gar- rincha en de Zweed Gunnar Gren. Maar mijn idool is altijd mijn vader Dondinho geweest, hoewel die door de kenners nooit als een ster is gezien. De mooiste goal die ik ooit heb ge scoord vind ik het doelpunt dat ik in 1958 in de kwartfinale van het wereld kampioenschap tegen Wales maakte. Dat doelpunt gaf mij een emotie die al leen vergeleken kan worden met die welke ik dit jaar ondervond toen mijn dochter werd geboren. Verscheidene malen heb ik scheids rechters misleid door doelpunten met mijn handen te maken of door mij zwaar te laten vallen binnen het straf schopgebied om daardoor een straf schop af te dwingen. In de tien jaar dat ik speel heb ik meer dan 800 doelpunten gemaakt. Ik wil nog vier seizoenen als prof spelen en dan amateur worden om alleen voor mijn genoegen te voetballen. Ook wil ik een groot gezin. Ik heb twee officiële aanbiedingen van buitenlandse clubsgehad, in 1962 van een Spaanse club van 600 miljoen cruzeros en in 1963 van een Italiaanse club van een miljard cruzeiros. Ik wil geen coach worden omdat ik te veel praat en een coach erg rustig moet zijn. Het geheim van de grote speler is met enthousiasme te spelen en voor al les te denken wat hij zal gaan doen voordat hij van iemand de bal krijgt. MEXICO STAD Wilma «van den Berg, die in Mexico de recordtijd van Fannie Blankers op de 100 meter (11,5 sec.) al twee keer had geëvenaard, is in de finale van de voor-Olympische 100 meter derde geworden. Het Cubaanse meisje Miguelina Cobian won in 11,4, tweede werd de Franpaise Meyer in 11,6 en in gelijke tijd als Wilma van den Berg, 11,7, werd de Oostduitse Heldt vierde. In de finale 400 meter voor dames vestigde Charlotte Cooke met 52,4 sec. een nieuw Amerikaans record, Karin Walgreen kwam als tweede tot een nieuw Zweeds record met 53,-. Randy Matson won het kogelstoten voor de VS met 19,87 m. Concurrentie was er niet voor hem, want nummer twee, de Zweed Bruch, kwam tot 17,60 m. Het goud op de 800 meter heren ging naar de Fransman Dufresne in 1.48,8. Tweede Kemper (W.-Dld) 1.49,- en derde de Tsjech Jungwirth in 1.49,4. De 3000 meter steeple was voor de Belg Roelants in 8.57.7 met tien meter voor sprong op de Westduitser Brosius. Het Nederlandse militaire voetbal elftal is teruggetrokken uit het eind- toernooi van de strijd om het interge- allieerde kampioenschap omdat deelne ming met tè hoge financiële kosten ge paard gaat. RHENEN. RTTV heeft de eerste competitiewedstrijd legen Nizo in Ede gewonnen, doch erg overtuigend was deze overwinning niet. R. v. d. Brink kon geen enkele partij winnen, doch doordat H. v. d. Broek tot 2 overwinningen kwam en D. v. Breenen ongeslagen bleef en samen met H. v. d. Broek ook het dubbel won, kon RTTV de winst nog juist binnen halen. Toch is deze 46 overwinning teleurstellend voor dit op papier zo sterke team. H. v.d. Broek begon met een overtuigende overwinning op Van Laar. Hij versloeg deze speler in 2 games met 1621 en 1321. D. v. Bree nen bleef vervolgens met ruim verschil de baas over Wolve. De uitslag van deze partij werd 621 en 1521 en de stand 02 voor RTTV. R. v. d. Brink won vervolgens de le game van Brinkhuis (1021), doch de 2 volgende games lukte het niet en hij verloor deze met 2117 en 2115. H. v.d. Broek en D. v. Breenen brach ten de stand op 1-3 door gemakkelijk het dubbelspel te winnen met 7/21 en 17/21. H. v.d. Broek vergrootte de voor sprong zelfs nog tot 1-4 door Wolve te verslaan met 19/21 en 12/21. R. v.d. Brink kon het vervolgens ook niet bolwerken tegen v. Laar, hoewel hij in deze wedstrijd zeker niet kans loos was. De le verloor hij met 21/6 maar de 2e werd mooi gewonnen met 10/21 Waarna de 3e verloren ging met 21/18. v. Breenen bezorgde R.T.T.V. daarna de halve winst door in 2 games Brinkhuis te verslaan met 16/21 en 11/ 21. R. v.d. Brink kon, hoewel het ver schil weer klein was, ook van Wolve niet winnen. De 2 games gingen verlo ren met 26/24 en 21/17. H. v.d. Broek kon even later, doordat hij zijn eigen bat miste, niet tegen de vastheid van Brinkhuis op en moest de overwinning aan deze speler laten. Hij verloor in 2 games met 21/15 en 22/11, waardoor de spanning eigenlijk weer geheel terug gekeerd was, doordat de stand 4-5 ge worden was. In de laatste partij echter tegen v. Laar liet v. Breenen er geen twijfel aan bestaan wie de sterkste was. Het werd een duidelijke overwinning voor v. Breenen in 2 games 15/21 en 13/21, waardoor het een enigszins benauwde overwinning werd voor de Rhenense tafeltennissers. VEENENDAAL In de biljart-com petitie Wageningen en Omstreken kreeg het „Groene Laken" uit Maurik thuis zijn eerste nederlaag te incasseren te gen het Veenendaalse DOH met 2-6. DOH speelde twee wedstrijden. De tweede ging tegen Ons Hoekje en deze match eindigde in een gelijk spel (4-4). De tweede wedstrijd van het Ingense Ons Hoekje eindigde in een 8-0 zege op het 2e team van Nationaal, zodat nu Ons Hoekje en DOH beide in de kop zijn beland. Het Opheusdense ONA boekte een 4-4 gelijk spel in Maurik bij ABC. Ons Genoegen verloor weer van DOH met 2-6. De stand in de hoofd- klasse is nu als volgt: Nationaal 1 5—28—12 3—19— 5 3—18— 6 3—12—12 ABC 1 3—10—14 3— 8—16 3— 7—17 3— 6—18 ROTTERDAM De Nederlandse amateurvoetbalclubs zijn begonnen aan een uitzichtloze strijd. Ze willen en men kan ze dat moeilijk kwalijk ne men meer geld voor de voetballers die z|j moeten afstaan aan het betaal de voetbal voor wie ze op het ogenblik het weinig indrukwekkende bedrag van drieduizend gulden krijgen uitgekeerd. Zaterdag is er in vier van de zes dis trictsvergaderingen uitvoerig over ge sproken. De districten Oost en Zuid II vonden dat niet nodig, omdat ze er van overtuigd z|jn dat een dergelijk voorstel geen schijn van kans zou ma ken. De andere districten waren aanzien lijk enthousiaster en het district Zuid I, waar alle clubs voor stemden, zal het onderwerp in de vergadering van de sectie amateurvoetbal 28 oktober in Zeist ter sprake brengen. Het plan werd dan ook geboren in de boezem van het in de tweede klasse A van dat district uitkomende Budel. Bu dels voorzitter Stevens, enigszins ge prikkeld door het vertrek van vele vooraanstaande spelers in de loop der jaren, stuurde 256 brieven door het land. De meeste naar de clubs uit de eerste en tweede klasse. „Eerlijk gezegd", geeft Stevens ge makkelijk toe, „grepen we belachelijk hoog. We hadden het in die brief over een bedrag van vijfentwintigduizend gulden. Maar dat kwam omdat we er van uit gingen dat zo'n voorstel toch nooit een kans zou maken. We wilden alleen maar wat reacties uitlokken. Ik weet wel dat het een vrijwel onhaalba re zaak is. Maar we moeten toch iets doen? Misschien komt het betaalde voetbal dan met een tegenvoorstel". De reacties kwamen. Stevens kreeg 167 brieven waarin zijn plannen over het algemeen uitbundig werden toege juicht en de telefonisch binnenstromen de adhesiebetuigingen ook van clubs uit de derde en vierde klasse sterk ten Budels voorzitter in zijn overtuiging nu door te gaan. Om de toch al zeer geringe kans op succes te behouden werd het voorstel enigszins gewijzigd en bracht men het bedrag van vijfentwin tigduizend gulden terug tot in totaal tienduizend gulden. Desondanks lijkt het een vrij hope loze zaak. Wanneer het voorstel inder daad de bondsvergadering zaterdag 11 november in Zeist zou halen is Klaas Nuninga (links) van Ajax en Jan Mulder van Anderlecht. Samen zijn ze op de transfermarkt ten minste een miljoen gulden waard. Allebei komen ze uit Winschoten, waar zij bij de amateurclub W.V.V. hun eerste voetbaljaren versleten. W.V.V., dat onder andere ook nog spelers als Arie Haan (Ajax), Wortelboer (G.V.A.V.) en Veen Heraclesnaar het betaalde voetbal zag ver trekken, degradeerde na het vertrek van Mulder van de eerste klasse in twee seizoenen naar de derde klasse de kans dat het de vereiste tweederde meerderheid krijgt, vrijwel te verwaar lozen. De stemmenverhouding in de bondsvergadering is 48 voor de ama teurs en 48 voor het betaalde voetbal en het is niet aannemelijk, dat de semi- profclubs op basis van vrijwilligheid want daar komt het met zo'n stemmen verhouding ongeveer op neer ak koord zullen gaan met een verhoging van het transferbedrag voor amateur voetballers. De meeste verenigingen in het betaalde voetbal hebben zelf al zor gen genoeg. Niemand, die het beter beseft dan Stevens. „Ik overweeg alle clubs uit de eredivisie en de eerste divisiè een brief te schrijven", zegt de onvermoei bare plannenmaker. „Ik wil proberen een klein beetje begrip te kweken voor onze moeilijkheden. Ik heb goede hoop dat de clubs uit de eredivisie niet he lemaal afwijzend tegenover dat voor stel staan. Wat maakt een bedrag van zevenduizend gulden nou uit voor zulke verenigingen? De tweede-divisie-clubs schrijf ik maar niet eens, want die kun nen dat over het algemeen toch niet betalen. Vaak kunnen die hun bestaan in het betaalde voetbal nog een paar jaar rekken door goedkope amateurs aan te trekken. Wanneer mijn voorstel zou worden aangenomen zou dat ook nog de sanering bevorderen". Het aardige is dat de verlangens van Stevens niet eens zo onredelijk zijn. De drieduizend gulden, waarvoor de ama teurclubs reglementair zijn verplicht hun beste spelers af te staan, staat in geen enkele verhouding tot de bedra gen die op de transfermarkt soepel worden neergeteld. Niet zelden luidt het vertrek van haar sterkste speler(s) voor een amateurclub de degradatie in; voor vrijwel alle verenigingen bete kent het minder toeschouwers en der halve een lagere recette. Dat de toonaangevende amateurploe- gen altijd hun topvoetballers zullen moeten afstaan aan het betaalde voet bal, is hun lot en op zichzelf is dat ook een gezonde gang van zaken. Maar het mag de semi-profclubs, die vooral in de laatste jaren met tonnen smijten voor spelers die dat in de verste verte niet waard zijn, in de toekomst best een paar centen méér gaan kosten. In de Overgangsklasse is het Rhe nense BVR ongenaakbaar. Het team boekte een 8-0 zege op DOG uit Vee- nendaal, dat hier zijn le nederlaag kreeg. Een goede prestatie leverde ook Rec- ticel door Ons Genoegen 2 naar huis te sturen met een 6-2 nederlaag. Het Liendense Torenzicht behaalde een 0-8 zege in Opheusden bij VOP. In Eist bij Zeldenrust 2 boekte DVJ 1 uit Keste- ren zijn le zege (2-6). De stand in de Overgangsklasse is: BVR I 2—16— 0 Torenzicht 1 2124 Recticel 1 2115 Ons Gen. 2 288 DOG 1 2— 8— 8 ONA 2 2— 7— 7 DVJ 1 2— 6—10 Roskam 12610 VOP 1 2— 2—14 Een felle strijd heerst er in de le klasse. Zwaan 1 herstelde zich door in Opheusden met 8-0 te winnen van Óns Genoegen 3. Terminus 3 bracht ABC 2 de eerste nederlaag toe (8-0), terwijl ODI 1 na de goede start van vorige week nu een 6-2 nederlaag moest in casseren bij Groene Laken 2. De teams staan als volgt geklasseerd: Zeldenrust 3 2133 Groene Laken 2 2124 Terminus 2 2115 Zwaan 1 2106 Rijnstroom 2 288 Nationaal 3 288 ODI 1 2— 8— 8 ABC 2 2— 6—10 Torenzicht 2 2412 Ons Gen. 2 2016 Het Opheusdense ONA 3 kan in de tweede klasse tot de kanshebbers gere kend worden. Het boekte zijn tweede zege (2-6) in Echteld bij Vogelenzang 1. De stand in deze afdeling luidt: Torenzicht 4 41913 ONA 3 2—14— 2 Torenzicht 3 41220 ABC 3 2—10— 6 Driesprong 1 2106 Schans 1 2—9—7 Rijnstroom 3 288 Vogelenzang 1 288 Ons Hoekje 2 2412 Ons Gen. 4 2—2—14 Zwaan 2 dat een goede start had in de 3e klasse kreeg in Rhenen bij BVR 2 een zware 8-0 nederlaag. Ook DVJ 2 blijft onderaan hangen. Het verloor in Kesteren van Roskam 2 met 2-6. Groe ne Laken 3 werd onverwachts met een nederlaag (6-2) geconfronteerd in Vee- nendaal bij DOH 2. Zeldenrust 4 heeft zich uit deze klasse teruggetrokken. Torenzicht 5 5337 Gr. Laken 3 3168 Roskam 2 3168 Torenzicht 6 41319 BVR 2 2—10— 6 DOH 2 2—8—8 Zwaan 2 3618 ODI 2 4— 4—12 DVJ 2 3— 4—20 DOS 2 1— 2— 6 Ook de 4e klasse is van start gegaan. Zwaan 2 uit Opheusden begon in deze afdeling met een 6-2 zege in Opheus- dea op ODI 2. Donderdag 19 oktober moet RTTV 1 naar Arnhem om Tios 2 te bestrijden. Dit moet een makkelijke overwinning worden voor R.T.T.V. R.T.T.V. 2 RTTV 2 kon het niet bolwerken tegen het toch niet zo sterke Shot in Wage ningen dat erg verzwakt is. J. Engelaar deed het nog het best met 2 overwin ningen, doch C. Lieftink en W. de Groot mulder konden ieder maar 1 maal win nen, zodat het een 6-4 nederlaag werd. Het zal voor dit team wel een moeilij ke opgave zijn zich in de le klasse te handhaven. R.T.T.V. 3 RTTV 3 deed het veel beter tegen het 2e team van Shot door met 2-8 te win nen. A. Udo bleek goed voor 3 overwin ningen evenals H. v. Holland, doch O. Meijer moest 1 partij gewonnen geven, terwijl ook 't dubbelspel verloren ging. Dit team heeft goede mogelijkheden voor 1 van de ereplaatsen in de 2e klas se. R.T.T.V. 4 RTTV 4 won met niet minder dan 10-0 van het 6e team. Team 4 (bestaan de uit de spelers J. Notermans, H. Hun- telerslag en O. Weijssenfeld) had to taal geen moeite met de „oudjes" van de club, n.l. J. Nieuwenhuis, J. de Bo de en A. Need. Het zal dan ook een goede gooi doen naar het kampioen schap in de 3e klasse. R.T.T.V. 5 Het 5e team deed het ook goed door met 4-6 te winnen van Kr. en Vr. 2. In dit team bracht J. v.d. Brink het tot 3 overwinningen, terwijl E. v. Hees en B. Middel ieder een partij wonnen. Het dubbelspel werd ook voor RTTV een overwinning zodat de einduitslag 6-4 werd in het voordeel van RTTV 5. R.T.T.V. 7 RTTV 7 - Panter 2 ging niet door, daar Panter zich teruggetrokken heeft uit de competitie. R.T.T.V. 8 RTTV 8 ging met 1-9 ten onder tegen Bitac 2. E. Smaal en B. Schoolderman konden geen overwinning boeken. Al leen H. v. Nieuw Amerongen bracht het tot een overwinning. R.T.T.V. 9 RTTV 9 verloor van Niro 3 met 10-0. Geen van de 3 dames (mevr. N. Mul der, mej. J. Schipper en mevr. A. v. Breenen) bracht het tot een overwin ning. RENSWOUDE Renswoude dat za terdag zijn eerste thuiswedstrijd speel de, moest tegen het Elster Musketiers met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. Renswoude nam geheel verdiend na ruim een kwartier spelen de leiding door een strak schot van H. Deighton. Er deden zich aan de andere kant ook enkele goede scoringskansen voor, maar de Musketiers-voorwaartsen treuzelden te lang. Na rust een fel aanvallend Muske tiers dat na 10 minuten spelen door D. Albers gelijk kwam. 7 minuten voor tijd kwam Musketiers aan de winnende treffer. P. Kranenburg gaf een hoge in zet van zeker 20 meter, die precies on der de doellat indraaide. Renswoude probeerde er nog een gelijk spel uit te halen maar het wilde niet lukken, zodat de Musketiers-junioren beide winstpun ten meenamen. GLASGOW Jimmy Johnstone, rechtsbuiten van Celtic Glasgow en het nationale Schotse voetbalelftal, is voor drie weken geschorst. Hij werd op 23 september in de competitiewedstrijd tussen Celtic en St. John uit het veld gestuurd. De schorsing van Celtic's „vliegende vlo" gaat pas donderdag in, zodat hij woensdagavond nog wel mee kan spelen in de strijd om de wereld beker tussen Racing Argentina en Cel tic, in Glasgow. In de returnmatch, die op 1 november in Buenos Aires wordt gespeeld, zal Johnstone echter niet worden opgesteld. Zijn plaats in het Schotse nationale elf tal, dat zaterdag uitkomt tegen Ierland, zal worden ingenomen door zijn clubge noot Willie Wallace. Denis Law en Ian Ure, die toen Man chester United en Arsenal tegen elkaar speelden op de vuist gingen en allebei van het veld werden gestuurd zijn nog niet berecht. Zij spelen beiden zeer waarschijnlijk met Schotland mee tegen de Ieren. Sterker, ze zullen waarschijn lijk de kamer delen in Belfast, want ze zijn van huis uit geen vijanden. Voor beide spelers zit er waarschijnlijk een flinke straf in het vat: Law is al vier keer van het veld gestuurd en Ure drie keer. Lichtere straffen vallen in de Engel se competitie met massa's te noteren. Eind vorige week kwamen er 23 los, allemaal kwesties van veertien dagen of drie weken schorsing.

De Vallei | 1967 | | pagina 11