Kritiek op flats in Engelenburg Raad geeft aarzelend fiat aan bouw in Molenbrug Aanleg van wegen Ti veelbesproken punt Werkgelegenheid nog goed in Veenendaal e.o. VEILIG SEPTER TIEL PORTEFEUILLEWISSELING IN COLLEGE VAN B. EN W. Jubilerende kerkorganist werd hartelijk gehuldigd Politie redde meisje V leven Zeldzaam jubileum in Opheusden Veel vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten Teach-in over de vrede AGENDA FIETSENDIEF MAAKTE IN TOTAAL 50 FIETSEN BUIT N.C.V.B. „Raadsgeluid" kwam maar slecht door Commentaar SPORTCOLBERTS EENENDAAL Over de etagebouw in Veenendaal, met name in de Engelenburg, heeft de gemeenteraad tij dens de vergadering van gisteravond een aantal kritische opmerkingen gemaakt. Speeltuin besloot zomerseizoen met jeugdwedstrijden DINSDAG 17 OKTOBER 1967 BURGEMEESTER HAZENBERG redelijk blijven VEENENDAAL Ruim een uur lang is de gemeenteraad gisteravond bijeen geweest in het nieuwe raadhuis. De raadzaal werd daarmee voor het eerst in de praktijk „getest". Voor de pers vertegenwoordigers en de belangstel lenden op de publieke tribune is de kennismaking met de nieuwe ver gaderruimte maar matig bevallen, wat de akoestiek betreft. Soms waren de opmerkingen van de raadsleden maar ternauwernood te verstaan op de tri bune, die hoog in de raadzaal is aan gebracht. Een krediet voor een geluidsinstallatie zou dan ook beslist geen weggegooid geld zijn Deze golden vooral Patrimoniums Bouwvereniging, die de flats heeft ge bouwd. De ontevredenheid van de raad concentreerde zich in de eerste plaats rond de aanleg van de wegen in de nieuwbouw, die naar de zin van enkele raadsleden veel te lang op zich laat wachten. Bovendien werden er nogal wat aanmerkingen gemaakt op de toestand, waarin sommige flats verkeren. De heer G. van den Berg (SGP) sprak in dit verband van „vele gebreken en lekkages" en pleitte er dan ook voor dat er in het bestemmingsplan de Mo lenbrug, waar de bouwvereniging begin volgend jaar 288 woningwetwoningen gaat bouwen, voldoende toezicht op de kwaliteit van de bouw zal zijn. De raad besloot dan ook met enige aarzeling aan Patrimoniums Bouwvereniging de benodigde grond voor deze woningbouw te verkopen en de gevraagde voorschot ten te verlenen. De heer M. G. H. Hendriks (KVP) drong er met klem op aan, dat de ge signaleerde „narigheid" in de Engelen burg zich niet in de Molenbrug zal her halen. De heer B. van Remmerden (PvdA) vroeg of de huisvrouwenadvies commissie al was ingeschakeld bij de geprojecteerde bouw in de Molenbrug. Hij kreeg direct antwoord van me vrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch (WD), die lid van de genoemde com missie is. „Begin volgende week zul len de flats in het Vijverplan, die met die in de Molenbrug vergeleken kunnen worden, geënquêteerd worden. De re- VEENENDAAL In vergelijking met het landelijke beeld is de werkgelegenheid in de provincie Utrecht over het algemeen goed te noemen. De werkgelegenheid in Veenendaal en omstreken is zelfs nog gunstiger dan het algemene Utrechtse beeld. Was eind september 1967 2,2 procent van de mannelijke beroepsbevolking in Nederland werkloos, in de provincie Utrecht was dit slechts 1.3 procent. In het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Veenendaal lag dit percentage zelfs op een procent. Ligt landelijk gezien het aantal openstaande aanvragen om mannelijk personeel belangrijk lager dan de geregistreerde arbeidsreserve, in de provincie Utrecht is de vraag naar arbeidskrachten nog ongeveer anderhalf maal zo groot als het aanbod. Voor het rayon van de GAB te Veenendaal is deze ver houding zelfs nog gunstiger. Eind september bedroeg de geregis treerde arbeidsreserve van mannen (voornamelijk werklozen) in de pro vincie Utrecht 2.187, tegen een totaal van 65.751 in geheel Nederland. Per eind augustus waren die aantallen respectievelijk 2.222 en 65.764. In het rayon Veenendaal bedroeg de reserve op 30 september totaal 131 mannen, waarvan 50 in Rhenen en 64 in Veenen daal. Per eind augustus bedroeg de re serve in het rayon 137. In percentages bedroeg de reserve in Rhenen op 30 augustus 1.3 en in Veenendaal 1.1. Het aantal openstaande aanvragen om mannen is in het rayon Veenen daal ook gunstiger dan het landelijk beeld. Het gehele rayon kan nog 220 werknemers gebruiken, waarvan 47 in Rhenen en 137 in Veenendaal. In Vee nendaal blijkt dus dat het aantal open staande plaatsen ruim tweemaal zo groot is dan de geregistreerde reserve. Landelijk gezien ligt de situatie voor vrouwelijke werknemers veel gunstiger dan voor mannen: Tegenover een ar beidsreserve van 8.841 vrouwen waren er op 30 september 24.998 aanvragen om vrouwelijk personeel. In de provin cie Utrecht als geheel lag deze verhou ding nog gunstiger, namelijk 453 werkloze vrouwen en een aanbod van 1.875 betrekkingen. Het rayon Veenen daal steekt ook daarbij vergeleken weer gunstiger af: 40 werkloze vrouwen en 210 openstaande aanvragen. Voor Rhe nen zijn deze cijfers achtereenvolgens 7 en 11 en voor Veenendaal 28 en 170. VEENENDAAL Donderdagavond, 19 oktober wordt er in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan een teach-in gehouden, die wordt georganiseerd door de gezamenlijke kerken. Er zal gedis cussieerd worden over het thema „Christus is Vrede". Het forum, dat medewerking zal ver lenen bestaat uit ds. G. C. Vijzelaar (voorzitter), ds. J. Ytsma, pastoor C. Goes en dr. C. Graafland. De teach-in is voor iedereen toegankelijk en begint om acht uur. Het aantal jeugdige werklozen van 14 tot 18 jaar bedroeg eind september in de provincie Utrecht 314, of 0,2 pet. In het gehele land waren deze cijfers 7.740 of C,3%. In de provincie Utrecht waren 312 jongeren van 19-24 jaar werkloos, wat neerkomt op eveneens 0,2%. Landelijk waren er 12.088 werklozen in deze leeftijdsgroep of 0,4 pet. sultaten hiervan worden daarna zo gauw mogelijk bij de bouwvereniging inge diend." Mevrouw Buddingh voorzag in de Molenbrug op korte termijn al par keerproblemen. „Op de drie huizen wor den twee parkeerplaatsen aangelegd, dat lijkt me te weinig. In de Dragon der is de verhouding één op één Tenslotte vroeg zij zich af waarom er in de Molenbrug-flats geen brandtrap pen worden aangebracht. De heer H. van Wagensveld (CHU) onderschreef de diverse opmerkingen van de vorige sprekers wat betreft de gebreken in de flats. Hij drong aan op woningen voor bejaarden in de Molen brug. „Er is hier veel vraag naar", zo motiveerde hij. Wethouder M. Bastmeijer zei dat het college niets anders kon doen dan de geopperde klachten doorgeven aan de bouwvereniging. Het bouwen van huizen voor bejaarden achtte hij in de Molen brug niet mogelijk. „We zitten er ont zaglijk om verlegen en we hopen straks met een plan op tafel te komen om toch nog iets in dit opzicht te kun nen doen." Wethouder Ant. de Ruiter vond het een „huiverig" idee om in de nieuwbouw groenstroken op te offeren om er par keergelegenheid van te maken. Over de aanleg van de wegen z(j h(j: „By de moderne bouwmethodes komen de huizen nu eenmaal eerder klaar dan de wegen...." Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg wilde toch ook de menselijke kant van deze materie niet over het hoofd zien. „Men wil zo snel mogelijk een woning betrekken en als men er eenmaal in zit is het eerste wat men gaat doen aan de bel trekken om te zeggen wat er alle maal niet deugt...." Hij geloofde dat veel flatbewoners in vele opzichten niet redelijk waren. De heer Hendriks haakte op deze op merking in met de woorden, dat er mensen zijn die al langer dan een jaar in een flat wonen en die nog steeds geen straat voor de deur hebben. De burgemeester zei verder dat er in de Molenbrug-flats inderdaad geen brandtrappen zullen worden aange bracht, maar dat de flats zo gebouwd worden, dat zij aan de eisen die de brandweer stelt, voldoen. De raad besloot de woning Hoofd straat 86 onbewoonbaar te verklaren. De heer A. de Kievid (BP) wilde van het college weten of de bewoner ervan, een sigarenwinkelier, in de gelegenheid kan worden gesteld zijn zaak in een ander pand voort te zetten. „Wij behandelen alleen het woongedeelte", antwoordde wethouder Bastmeijer. „Het is niet de taak van het college om over de be drijfsruimte te gaan beslissen." Het voorstel om een krediet van 875,- te verlenen voor de aanschaf van leermiddelen (leerboeken Frans) ten behoeve van de Kon. Julianaschool, afdeling u.Lo., werd uitvoerig van com mentaar voorzien van de heer P. G. van Ojik (CHU), die vond dat de gemeente naar verhouding meer geld uitgeeft aan bijvoorbeeld sport en recreatie dan aan het onderwijs. De raad verleende zon- Opgave na klasse mm maat. APPELEN Bloemee x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet James Grieve k.2 x Ingrid Marie k.l x Ingrid Marie k.2 Glorie v. Holland k.l Glorie v. Holland k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Golden Delicious k.l Golden Delicious k.2 x Notarisappel Jasappel Jonathan k.l Jonathan k.2 Princesse Noble k.l Winterbanana k.2 Sterappel k.l Sterappel k.2 Zuurkroet per 100 kg f 7.80, rood f 5.90, zoet f 4.10. Fabrieksfruit per 100 kg f 9.80. PEREN: Brederode Beurre Alexander Lucas Beurre Clairgeau Conference k.2 5457 Doyenne de Cornice k.2 8693 8486 Legiponts x St.-Remy x Giezewildeman IJsbouten Winterjannen Zwijndr. Wijnperen k.l Zwijndr. Wijnperen k.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 17—48 7—15 43—49 40—45 31—41 25—33 15—23 35—44 33—42 29—40 23—30 14—21 20—33 11—18 13—25 18—24 14—20 31—35 30—34 30—33 27—32 25—29 19—25 28—30 27—29 20—25 21—24 17—21 22—31 20—28 16—23 13—21 36—47 35—46 41—45 38—41 12—20 18—35 16—21 20—25 16—24 15—22 22—24 15—22 9—19 26—28 19—21 23—25 21—23 37—39 31—37 26—29 18—21 30—33 18—28 11—18 46—49 41—44 38—42 20—35 30—38 31—51 25—50 29—46 49—63 38—42 32—51 12—19 23—36 19—35 21—28 18—29 18—34 16—27 Perenkroet per 100 kg f 3.50. Aardbeien per doosje van 250 gram 4851. Druiven Black Allicante 150180. GROENTEN: andijvie 1621; prinsessebonen 41110, 3442; pronkbonen 2034; stokprinsessebonen 1955; sla per 100 krop 10.0012.00, 6.008.00; savooiekool 1618; rode kool 78; spinazie 2032; prei 1118, 510; uien 2123; spruiten 2831; x tomaten per kistje van 6 kg, export a 3.604.40; export b 3.804.00; export c 3.003.20; x tomaten per kistje van 6 kg binnenland 1.703.50, 951.90. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. H. VAN WAGENSVELD bejaardenwoningen der enige omhaal van woorden mede werking aan de bouw van een tweeklas- sige kleuterschool. In'verband met de nieuwe drank- en horecawet die 1 november iy werking treedt, stelde het college een nieuwe be lastingverordening voor. Deze belasting vervangt het thans bestaande vergun- nings- en verlofrecht. De opbrengst hier van zal per jaar 3000,- lager liggen dan tot nu toe het geval was. De heer C. G. van Hall (PvdA) betreurde deze lagere opbrengst. „Ik geef met tegen zin mijn stem aan dit voorstel", zei hij dan ook. Heden, dinsdag VEENENDAAL O.C.B.-gebouw 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB-Noord. „Lezing Maatschappe lijk Werk" door mevr. J. M. D. Schol- te-Zijtveld. Rode-Kruisgebouw 20 u.: Buitengewo ne ledenvergadering Rode Kruis. ELST Wijkgebouw Groene Kruis 19.30 uur: Lezing drs. C. A. van Kalveen over de geschiedenis van Amersfoort voor de Cultuur-Natuurhistorische Vereniging „Zuid-Oost Utrecht". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag AMERONGEN Raadhuis 19 uur: Raadsvergadering. Dorpshuis 20 uur: Bijeenkomst NVVH. Causerie over kaas en wijn door Wina Born. Utrechtsestraatweg 38, 20 uur: Bijeen komst CPB, afd. Leersum-Ameron- gen. Lezing ds. G. Kaastra over „Jor danië en Jeruzalem". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Drie op de divan". VEENENDAAL Met de aanhou ding van de 25-jarige S. S. uit Wage- ningen is waarschijnlijk een eind geko men aan een reeks van fietsendief stallen in de flats in het Schrijverspark de Engelenburg en de Westersingel. S. bekende in de loop van enkele maanden in totaal 14 fietsen gestolen te hebben in Veenendaal. Vijf- of zesmaal was hij met een bestelauto er op uitge trokken en had dan steeds twee of drie fietsen meegenomen. Ook in Wageningen, Ede, Rhenen en Oosterbeek speelde S. hetzelfde spel letje, hetgeen de totale buit op onge veer 50 fietsen brengt. Hij heeft ze alle maal verkocht op de automarkt in Apel doorn. R. KOPPENBERG openbare werken ANT. DE RUITER onderwijs VEENENDAAL. De taakverdeling binnen het college van B. en W. zal over enkele weken worden gewijzigd. Dit heeft burgemeester Hazenberg gis teren aan het eind van de gemeenteraadsvergadering bekend gemaakt. Wethouder Ant. de Ruiter zal de portefeuille van openbare werken overdragen aan wethouder R. Koppenberg, die op dit moment nog financiën en onderwijs beheert. In ruil voor openbare werken zal de heer Koppenberg onderwijs af staan aan de heer De Ruiter. Deze mutaties zullen na de begrotingsvergade ring (15 november) hun beslag krijgen. De burgemeester acht deze verandering noodzakelijk in verband met zijn pensionering, die met ingang van september 1968 zal ingaan. De kans bestaat dat het nog geruime tijd duurt voordat er een nieuwe burge meester zal worden benoemd. De heer De Ruiter zal de vacature die aldus zal ontstaan als loco-burgemeester gaan bezetten. Dit houdt vanzelfsprekend een toeneming van zijn werkzaamheden in. Men wil dit nu opvangen door tijdig een andere verdeling van de portefeuilles in te voeren. AMERONGEN Op 25 oktober houdt de afdeling Amerongen van de NCVB weer een bijeenkomst. Mej. Sligter uit Utrecht zal komen spreken over het onderwerp SOS hulpdienst. 1) Namens de hervormde kerkvoog dij uit Opheusden overhandigde de heer C. H. Jansen-Scheuling (ge heel rechts) de jubilaris een oor konde. Naast de heer Van de Pol diens echtgenote. het instituut voor Bodem- en Gewas- onderzoek uit Oosterbeek, waar de heer Van de Pol sinds enige tijd werk zaam is als chef-laborant van het be- drijfslaboratorium. Nadat nog enkele familieleden van de jubilaris het woord hadden ge voerd, sprak de heer Van de Pol een persoonlijk dankwoord tot alle aanwe zigen. O 2) Onder de vele aanwezigen bevond zich ook oud-burgemeester R. Tjal- ma van Kesteren. Zijn aanwezigheid gold voor de heer Van de Pol als een grote verrassing. OPHEUSDEN/RHENEN De heer T. van de Pol uit Opheusden recipieer de gisteravond onder grote belang stelling in paviljoen „De Grebbeberg" te Rhenen, ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum als kerk-organist. Tijdens verschillende toespraken werd de heer Van de Pol gekenschetst als een bekwaam musicus en een veelzijdige persoonlijkheid. Het bijna unieke jubileum dwong ieders bewon dering af, wat zich openbaarde in de talloze geschenken, welke de jubilaris als blijk van waardering werden aan geboden. ADVERTENTIE VOOR Iets heel ANDERS veel BETER Hoofdstraat 75 - Veenendaal Onder de vele aanwezigen merkten wij vele vooraanstaande personen op, die de 61-jarige jubilaris hun geluk wensen kwamen aanbieden. De groot ste verrassing voor de jubilaris was de komst van de vorige burgemeester van Kesteren, de heer R. Tjalma. De heer Tjalma woont momenteel in Utrecht en was speciaal voor de re ceptie naar Rhenen gereisd. De oud burgemeester onderhield zich geruime tijd met de jubilaris en ontmoette ve le bekenden. De nieuwe hervormde predikant in Opheusden, dominee Muilwijk, bood tijdens een korte toespraak zijn felici taties aan, evenals een deputatie van de kerkeraad en de kerkvoogdij. De heer C. H. Jansen-Schuiling overhan digde de jubilaris een speciaal ver vaardigde oorkonde namens de kerk- voordij van de hervormde gemeente. De oorkonde was ontworpen door de heer A. P. de Kleuver uit Veenendaal. Na afloop van de receptie vond een diner plaats, waarbij onder anderen het voltallige college van B. en W. der ge meente Kesteren, evenals de deelne- ter D. J. Pott toonde veel respect voor de jubilaris. Hij beeldde de heer Van de Pol uit als een belangrijke persoon lijkheid in het dorp Opheusden. Ook diens werk als raadslid achtte burge meester Pott in het belang van de ge meente Kesteren, evenals de deelna ming in enkele plaatselijke verenigingen als bestuurslid. Ingenieur P. Kleijburg sprak namens Toen zondagmiddag een politieauto patrouilleerde werden de agenten door een bewoner gewaarschuwd, dat er in de Multatuliflat een ongeluk gebeurd was. Het bleek, dat het meisje haar tienjarig broertje achterna gezeten had op de galerij. Het broertje wist door een glazen deur heen te komen, die achter hem dichtklapte. Het meisje sloeg met haar rechterhand door de ruit, waarbij zij een slagaderlijke bloe ding opliep. Met de meeste spoed heeft de politie het meisje overgebracht naar het Ju- lianaziekenhuis, waar ze verbonden is. VEENENDAAL Ter afsluiting van het seizoen 1967 organiseerde het be stuur van speeltuinvereniging 't Hoorn tje kinderspelen, waaraan gratis kon worden deelgenomen. Voor kinderen van 4 en 5 jaar bestond dit uit koek happen, dat gewonnen werd door Fred dy Sel bij de jongens en Janny Gerrit sen bij de meisjes. Het was aardig de ze kleuters aan het werk te zien. Toen de winnaars bekend waren mochten de restanten eveneens met de handen worden opgepeuzeld, hetgeen wel wat vlugger ging. Hierna zaklopen voor meisjes en jongens in de leeftijd van 6 t/m 8 jaar. Bij de jongens won Bertie Henzen en bij de meisjes de zes jarige Jannie Diepeveen. De jongens van 9 t/m 13 jaar konden deelnemen aan doelschieten. Het doel was blijkbaar moeilijk te raken, daar slechts 5 van de 40 schoten de juiste richting hadden. Aan dit doelschieten werd eveneens door een volwassen persoon deelgeno men, nl. door de wethouder van open bare werken de heer Ant. de Ruiter, doch ook hij kon geen doelpunt scoren. De meisjes in deze leeftijd probeer den de bal door een band te werpen. Ook dit had een zeer spannend verloop met als winnaar Tini Schuilenburg. Door deelname aan een tweede spel letje kregen de kinderen opnieuw de kans een prijsje in de wacht te slepen. Deze spelletjes bestonden uit lopen met een ei op een lepel voor de kleinsten, verspringen voor de middenleeftijd en stenen verleggen voor de oudere kinde ren. De prijzen werden uitgereikt door voorzitter A. v. Beek. Tijdens de spe len ohtvingen de kinderen tweemaal 'n traktatie. Al met al mag het geheel als geslaagd worden genoemd en wellicht wordt iets dergelijks volgend jaar we derom georganiseerd. De speeltuin blijft tijdens de middaguren geopend tot na de herfstvakantie, waarna de speelwerktuigen worden afgebroken, gerepareerd en geverfd, om volgend voorjaar weer volop gebruikt te kun nen worden. Verder onderhandelt het bestuur met Partimoniums Bouwvereniging en het gemeentebestuur over nog braak liggende grond achter de andere flats in complex 't Hoorntje voor vergroting van de thans bestaande speelruimte, opslagruimte voor de werktuigen en 'n clublokaal. Utrecht, 16/10 Paardenmarkt. Aan gevoerd 605 dieren. Prijzen: luxe paar den f 1175f 1575; werkpaarden f 1190 f 1500; oude paarden f 915f 1450; 3-jarige paarden f 885f 1165; 2-jarige paarden f 690f 915; veulens f 290 f 615; hitten f 690f 915; slachtpaarden per kg gesl. gew. van f 2,70 tot f 3,25; jonge slachtpaarden per kg gesl. gew. van f 3,25 tot f 4,00. Handel, kalm.

De Vallei | 1967 | | pagina 9