Gouden medaille voor Jan Wienese en Droog/Van Dis in Voor-Olympische Spelen Limburgse voetbalclubs verkeren in grote nood Sterke bezetting van Jumping Amsterdam Pakistan behaalde eerste overwinning op Belg en „Topsport is verschrikkelijk, je stompt er van af" Belangstelling loopt steeds harder terug Geen medaille voor Wilma van den Berg op 200 meter Ben Verhagen in FD-klasse tweede Europa Cups Medailleverdeling in Mexico Celtic zegevierde over Racing: 1-0 Rusland en Japan beheersten turnstrijd Franco Bitossi won Coupe Agostini Ajax-Twente nu op 8 november KNAU-voorzitter in bestuur NSF Post en Pfenninger weer herenigd Nederlandse ploeg voor Parijs I TRIOMF VOOR NEDERLANDSE ROEIERS Wereldniveau Magistraal Sentimenten Andere aanpak Ondanks concurrentie FOKKER, AANVOERDER HOCKEYTEAM: Heus wel Kritisch Niet best Stuntje Concurrentie Johnny Meyer: 2.000 frs. boete wegens doping Voor moord op echtgenote weer 10 jaar geëist Amateurs DONDERDAG 19 OKTOBER 1967 MEXICO-CITY De wens van Wilma v. d. Berg, om haar succesvolle optreden tijdens de internationale sportweken in Mexico-stad af te sluiten met een 2e medaille, is woensdag niet in vervul ling gegaan. De Nederlandse kampioe ne, die zondag het nationaal record op de 100 meter evenaarde, en dinsdag, in de series van de 200 meter, het 15 jaar oude Nederlandse record van Fanny Bankers-Koen verbeterde tot 23.8 sec. eindigde in de finale als vijfde. De tijd van 23.7 sec., die de Brabantse in de eindstrijd maakte, zou onieuw een ver betering van het nationale record heb ben betekend, wanneer de rugwind niet 0.1 meter boven het toegestane maxi mum van twee meter was geweest. De langbenige Michuelina Cobian heeft zich de beste sprintser in Mexico- stad getoond. Na haar overwinning op de honderd meter veroverde de Cubaan se woensdag ook het goud op de 200 meter. Ruim achter de Cobian eindig de de Fran?aise Gabriele Meyer als 2e, waardoor zij haar tweede zilveren me daille behaalde. Ook woensdag is weer duidelijk ge worden, dat de hoge ligging van Mexi co-stad geen nadelige invloed behoeft te hebben op de kortere loopnummers. De Pool Jan Werner die dit seizoen met 20.4 sec. Europees recordhouder op de 200 meter werd, maar daarna niet meer kon overtüigen, won de finale van de 400 meter in 45.7 seconden, de beste Europese seizoentijd. Achter de Pool legden de oud-wereldrecordhouder tien kamp, Bill Toomey. die wegens een knieblessure verstek liet gaan op zijn specialiteit, en de Cubaan Diaz met 46.5 en 46.6 sec. beslag op de tweede en der de plaats. Het hoogtepunt van de technische nummers was het treffen tussen 's we relds beste kogelslingeraars, wereldre cordhouder Gyula Szivotsky (Hong.), Romuald Klim (Rusl.) en Ed Burke (VS). De wedstrijd leverde een over winning op voor de 34-jarige Rus, die met 70.40 meter opnieuw boven de 70 meter-grens kwam. Szivotsky werd met 68,19 meter tweede en Burke, die dit jaar reeds 71.91 meter gooide eindigde met 66.61 meter als derde. Tijden van wereldniveau leverden de finales op de beide hordennummers op. Eddy Ottoz, de Europese kampioen op de 110 meter horden, demonstreerde op nieuw zijn superieure techniek. Hij ze gevierde in 13.6 sec., ruim voor de Zweed Bo Forsander, die 13.9 sec. liet afdrukken. Ron Whiteney, een van de kandidaten voor het Olympische goud van volgend jaar, was op de 400 meter horden onge naakbaar. Alleen de Australiër Jerry Knoke kon hem tot bij het uitkomen van de laatste bocht volgen, toen trok de Amerikaan onweerstaanbaar weg en zegevierde in 49.8 sec. Knoke finishte een halve sec. later. In de series van de achthonderd me ter dames werd meer op plaats dan op tijd gelopen. De Italiaanse Paola Pigni was met 2.10.3 de snelste in de series. Vera Nikolic, de Europese kampioene kwam in de andere serie tot 2.10.7 Woensdag werd ook een begin ge maakt met de tienkamp» Na de eerste dag heeft de Zwitser Werner Duttwei- ler met 3974 punten de leiding voor de Russische posstokhoogspringer Genna- dy Blitznetsov, van wie bekend is, dat hij ook een uitstekende meerkamper is. Blitznetsov, die dinsdag bij het pols- stokhoog een bronzen medaille verover de, staat op 3907 punten. De Amerikaan Rick Sloan, ook een polshoog specialist, bezet de derde plaats met een totaal van 3875 punten. Blitznetsov en Sloan sprongen beiden 2.04 meter hoog. ACAPULCO Onze landgenoot Ben Verhagen heeft in de Baai van Aca- pulco op de derde dag van de zeilwed strijden een tweede plaats in de Flying Dutchman-klasse behaald. Eerste in de derde race, die werd gezeild met een zwakke wind, was de Nieuwzeelander Geoffrey Smale. Bij de Finnjollen be hield de Deen Paul Elvström de lei ding. De uitslagen van de races op de derde dag luiden: Flying Dutchman: 1. Geoffrey Smale (Nw.-Zeeland); 2. Ben Verhagen (Ned.); 3. Helmer Pe- derssen (Nw.-Zeeland). Finnjollen: 1. Paul Elvström (Den.); 2. Fabio Albarelli (It.); 3. Willy Kuh- weide (W.-Dld.). 5.5. m.: 1. Victor de la Lama (Mex.); 2. J. McNamara (V.S.); 3. Agostino Straulino (It.). Star-klasse: 1. Alonso (Sp.); 2. Ed win Bemet (Zwi.); 3. Andreas Gerard MEXICO STAD Tweemaal klonk woensdag over het water van de Olympische roei baan te Xochimilco de overwinningsfanfare van de Mexicaanse marinekapel ter ere van de Nederlandse roeiers. Met een brandende zon hoog aan de azuren hemel, tegen een decor van in lichte nevelen gehulde bergen en geflankeerd door in de vrij harde wind uitstaande vlaggen ontvingen achtereenvol gens skiffeur Jan Wienese en de dubbeltwee Harry Droog/ Leenden van Dis uit handen van de internationale mei voorzitter Keiler de gouden overwinningstekenen. Twee maal kwam Oranje op het woelige water, tweemaal werd het een triomf. En hoe.... Wienese nam op prachtige wijze revanche voor de zondag geleden nederlaag tegen de Oostduitse, Europees kampioen, Achim Hill, die na af loop zijn verbazing uitsprak over de bijzonder goede tijd van de Nederlander (7.47.33) op de door tegenwind en door ondiepe zee zware baan. In verband met de water huishouding kan het peil van het water niet verhoogd worden. Droog had het zondag ondervonden en onder woorden gebracht: „Terwijl in Europa vermoeidheidsverschijnse len na 1800 meter intreden, kreeg ik die nu al na 1200 meter". De Neder landers begonnen daarom niet te snel. Ze gingen wel in hoog, maar niet in geforceerd tempo van start, teneinde niet vroegtijdig een „ram", om in wie- Iertermen te spreken, te krijgen. Wienese, die van dr. Dokkum na de race van zondag te horen had gekre gen, dat hij ervoor moest knokken en zich niet bij voorbaat moest laten „af slachten", ging nu met de heilige wil van start om te zullen slagen en te ze gevieren. Hij nam dadelijk het initia tief in handen en leidde na 500 meter met een voorsprong van bijna een se conde op de 33-jarige Oostduitser Hill, terwijl toen de veelvoudige internatio naal en Olympisch kampioen, de Rus Ivanov, al op bijna drie seconden lag. Sterk roeiend ging Wienese onver moeibaar door en ofschoon het ver schil tussen hem en Hill op duizend me ter nauwelijks gewijzigd was, hadden Ivanov en de overigen al meer terrein moeten prijsgeven. Op 1500 meter lag ook Hill in geslagen positie. Het ver schil was ruim drie seconden en hoe de Europese kampioen ook terugvocht, hij kon er niet in slagen om de na af loop zeer geëmotioneerde Wienese de zege te ontnemen. Dokter J. H. Dok kum monterde na afloop zijn pupil op, toen deze voor de fotografen poseerde: „Lachen Jan. Je hebt alle reden vro lijk te kijken". Wienese antwoordde, naar adem snakkend: „Maar ik ben zo moe". Hij was inderdaad leeggeroeid. Maar eenmaal hersteld had hij weer evenveel nraats als altijd. Na deze prachtige zege had hij hiertoe alle recht Droog en Van Dis, die zondag met hun overwinning op de Bulgaren en Tsjechen zowel bij de laatste we reld- als Europese kampioenschappen tweede en der de reeds grote indruk maakten, bevestigden hun inter nationale klasse met een tweede imponerende zege. Het was jammer, dat de wereld- en Europese kampioenen, de Zwitsers Burgin en Studach, er de voorkeur aan hadden gegeven in de ongestuurde vier uit te komen met de Oos tenrijkers Losert en Ebner en in de acht met dezelfde Oostenrijkers en de winnende gestuurde Westduitse vier. Anders hadden Droog en Van Dis wellicht meer tegen stand gehad. Nu hadden de Nederlanders nog kracht voor een eindsprint, toen de Tsjechen en Bulgaren reeds lang waren uitgeteld. Coach Pennink vatte zijn waardering sa men in de volgende bewoordingen: „Ik geloof de juiste techniek te hebben gevonden op deze zware baan en heb tevens de oplossing gevonden om het probleem van zuur stofgebrek te ondervangen. De resultaten wijzen het uit". De sterke Delftse sculler Harry Droog en de Amsterdamse burgerroeier Leen- dert van Dis vierden hun overwinning op meer bescheiden wijze. Zij toonden in Mexico op ondubbelzinnige wijze aan momenteel zeer grote concurrenten te zijn van de schier onverslaanbare Zwit sers Burgin-Studach. Ofschoon de Tsjechen na het startsein sneller weg waren en een voorsprong namen, die na 500 meter 1.7 seconden bedroeg, kwa men de Nederlanders onweerstaanbaar naar voren. Halverwege leidden zij al met drie seconden voorsprong op de Bulgaren, die inmiddels de Tsjechen van de tweede plaats hadden verdron gen en zij finishten tenslotte met twee lengten voorsprong. Het was een magi strale zege van het feilloos roeiende tweetal, dat na afloop minder ver moeid was dan zondag. MEXICO CITY. Na de vierde dag van de Internationale Sportweken in Mexico-stad heeft Rusland zijn voor sprong op de Verenigde Staten vergroot. Nederland neemt, mede door de gouden medailles van de roeiers, de negende plaats in. De stand na 41 finales luidt: (achtereenvolgens goud, zilver, brons): ROTTERDAM Voor de Euro pese bekertoernooien werden de volgende voetbalwedstrijden ge speeld: LANDSKAMPIOENEN Rapid BoekarestTrakia Plovdiv 3—0 Rapid naar tweede ronde. AnderlechtKarl Marx Stadt 21 Anderlecht naar tweede ronde. Hvidovre (Den.)FC Basel 33 Hvidovre naar tweede ronde. SerajewoOlymplakos (Cypr.) 3—1 Serajewa naar tweede ronde. BEKERWINNAARS PanathinaikosBayern M. 1—2 Bayem M. naar tweede ronde. Stand. LuikAltay Izmir (Turk) 0—0 Stand. Luik naar tweede ronde. JAARBEURSSTEDEN HannoverNapoli 11 Napoli naar tweede ronde. Goztepe Izmir (Turk) FC Antwerp 00 Goztepe naar tweede ronde. GLASGOW Het Schotse Celtic, winnaar van de Europese voetbalbeker voor landskampioenen, heeft gisteren zijn eerste wedstrijd om de officieuze wereldbeker tegen het Argentijnse Ra cing uit Buenos Aires met 10 gewon nen. De Schotten zegevierden in Glas gow dank zij een doelpunt van aanvoer der Billy McNeill. Bij de rust was de stand 00. MEXICO STAD De Rus Sergei Diamidov heeft de gouden medaille in het individuele eindklassement turnen (heren) veroverd. Diamidov kwam tot een totaal van 115,30 punten, 0,35 pnt. meer dan de Japanner Akinori Nakaya- ma, die tweede werd. De teamwedstrijd werd gewonnen door Japan. Rusland eindigde op de tweede plaats en de Ver. Staten werden derde. De eindstand van de teamwedstrijd luidt: 1. Japan 572,40 pnt. (goud), 2. Rus land 568,10 (zilver), 3. Ver. Staten 534,30 (brons). Het individuele eindklassement luidt: 1. Sergei Diamidov (Rusl.) 115,30 pnt. (goud), 3. Akinori Nakayama (Jap.) 114,95 (zilver), 3. Yukio Endo (Jap.) 114,70 (brons), 4. Miroslav" Ce- rar (Zd. SI.) 114,10, 5. Viktor Lisitski (Rusl.) 114,00. GELEEN. Met de matige resulta ten van de Limburgse eredivisieclubs en de sterk verminderde belangstelling is de gedachte aan een fusie in het met semi-profciubs (te) rijk bedeelde Lim burg sterker geworden. Kenmerkend voor de situatie waarin het Limburgse voetbal zich thans bevindt, is dat de vroeger totaal uitverkochte streekduels Fortuna '54-Sittardia en MVV-Fortuna '54 de laatste twee weken slechts 6.700 en 8.500 toeschouwers trokken. Als de matige belangstelling voor Fortuna '54, MVV en Sittardia ook de rest van het seizoen aanhoudt, wordt straks wéér een jaar afgesloten met een nadelig saldo. Kan dit zo blijven doorgaan? „Nee", stelt Fortuna's manager Huub Kallen zeer beslist. „Ik ben voor steun van de overheid aan het betaalde voetbal uit een oogpunt van passieve recreatie. De mensen leven immers te genwoordig onder grotere spanningen? Maar als men mij vraagt, moet men daarmee ongelimiteerd doorgaan, dan zeg ik ook nee. Bij aanhoudende slechte financiële resultaten is voor mij het alternatief een fusie". fusie. Men gelooft dat, als je de drie clubs bij elkaar brengt, je nog geen goed elftal krijgt. Huub Kallen bestrijdt dit. „Dat is slechts ten dele waar. Als je uit de drie huidige elftallen er één zou formeren en op dezelfde voet ver der zou gaan, dan bereik je nog geen resultaten. Maar een kardinaal punt is dat de aanpak in zo'n nieuwe club geheel an ders moet worden. De nieuwe club zal het semiprofessionalisme moeten gaan spelen zoals Feijenoord en Ajax dit doen. De spelers moeten steeds voor de club beschikbaar zijn. Daarnaast kunnen zij, als de trainin gen en de wedstrijden dit toelaten, op freelance-basis andere werkzaamheden verrichten". Enige maanden geleden vocht Huub Kallen nog met grote voortvarendheid voor het behoud van Fortuna '54 in Ge leen. Is toen niet aan een unieke kans voor een fusie voorbijgegaan? Kallen: „Toen leefde de gedachte aan een fusie nog niet zo sterk; die is pas de laatste weken door de slechte re sultaten van onze clubs naar voren ge komen. Maar als men mij destijds be naderd had voor een fusie had ik daar wel oren naar gehad". Is die in Limburg, waar de plaatse lijke sentimenten zeer sterk zijn, wel te realiseren? Kallen: „Wat heet plaatse lijk sentiment? Kijk eens, zoals de situ atie nu is beschikken de drie Limburg se eredivisieclubs, dat blijkt uit het aantal toeschouwers, slechts over eni ge honderden supporters die een vaste kern vormen. Nou, die moeten dan maar overstag gaan als ze zeggen dat ze liever de eigen club willen behou den. Als er nou sprake was van een vaste kern van enige tienduizenden suppor ters, dan lagen de zaken anders. Dan had je ook geen fusie nodig. Je moet niet fusioneren omdat je graag in één streek slechts één club wil zien. Dat is onzin, dan zou je ook in Amsterdam Ajax, DWS en Blauw-Wit bij elkaar moeten brengen en in Rotterdam Feij enoord en Sparta. Je moet enkel fusio neren indien dat commercieel noodza kelijk is". In Limburg staat men overigens niet optimistisch tegenover een mogelijke 1. Rusland 9 4 4 2. Ver. Staten 4 3 4 3. Polen 4 2 0 4. Cuba 3 1 2 5. Japan 2 3 3 6. Hongarije 2 2 4 7. Italië 2 2 3 8. W.-Duitsland 2 2 1 9. Nederland 2 0 1 10. O.-Duitsland 1 7 3 11. Tsj. Slowakije 1 3 3 12. Frankrijk 1 2 1 13. Roemenië 1 1 1 14. Zwitserland 1 1 0 15. Oostenrijk 1 1 0 16. België 1 0 1 17. Iran 1 0 1 18. Ivoorkust 1 0 0 19. Tunesië 1 0 0 20. Griekenland 1 0 0 21. Zweden 0 3 2 22. Bulgarijë 0 1 1 23. Australië 0 1 0 24. Senegal 0 1 0 25. Mali 0 1 0 26. Mexico 0 0 2 27. Groot Brittannië 0 0 1 LONDEN Tegen de zwakke, doch wilskrachtige Belgen heeft Pakistan gistermiddag op Lords zijn eerste over winning behaald in het voor-Olympische hockeytoernooi. De Pakistani, die van daag de tegenstanders van het Neder landse elftal zijn, moesten bij vlagen bikkelhard spelen om in een uiterst ma tige wedstrijd met 20 te kunnen win nen. De Oranjeploeg zal vanmiddag in de volgende opstelling spelen: Boks; Ter- lingen en Benninga; De Lanoy Meyer, Fokker, Elffers en Van 't Hooft; Spit, Zweerts, Van Vroonhoven en De Key- zer. Coach Bromberg heeft dus Weemers en Kist, die een uitstekend debuut maakten tegen Japan, uit de ploeg ge laten. Dat hangt samen met zijn wens om in Londen zoveel mogelijk spelers de kans te geven te tonen dat zij thuis horen in de nationale selectie. De Fransen, die dinsdag voor een sensatie zorgden door in de slotfase naast India te komen (11), bewezen gisteren, dat zij hard vooruit gaan. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd leden zij een kleine nederlaag tegen de be weeglijke Australiërs (10), die, even als tegen Nederland, scoorden uit een straf corner. Verder won India met 21 van Span je en speelden Engeland en Japan te gen elkaar gelijk: 11. AMSTERDAM Door de Voor- Olympische Spelen in Mexico heeft Jumping Amsterdam, dat op 27, 28 en 29 oktober voor de tiende maal in het RAI-gebouw in Amsterdam word*, ge houden, enkele veertjes moeten laten. LONDEN Hoofdschuddend constateert Jan Piet Fok ker (25) op de rustdag van Oranje tijdens het voor-Olym pische hockeytoernooi: „Zelfs de meeste spelers in de eer ste klasse in Nederland begrijpen niet, dat een interna tional keihard moet trainen om bij te blijven", De aan voerder van Oranje, vijfdejaarsstudent economie in een uit studenten en afgestudeerden bestaande nationale for matie, heeft zich meermalen horen betitelen als „hockey- gek" en „beroepsman". Hij haalt er de schouders over op in het besef dat in het internationale milieu het Neder lands elftal staat op de tweesprong. Ook in Londen namelijk valt na drie wedstrijddagen vast te stellen dat die landenteams in opmars zijn, waar van de spelers met de mentaliteit van profs topsport wil len en kunnen bedrijven. Voor de Nederlandse hockeyers, die in meerderheid de gezelligheidsfactor in hun sport niet uit het oog willen verliezen en bovendien zelf wensen te bepalen waar de grenzen van hun activiteiten voor de hockeysport liggen, doemen er problemen op. Fokker zwoeger op de hockey velden, 69 keer internationaal sinds zijn debuut in het voorjaar van 1962 zegt het zo: „Als ik mocht kiezen zou ik het liefst één keer in de week trainen, va ker niet. Op die manier bereik je inter nationaal geziep natuurlijk niets meer. Maar het begrip voor die noodzakelij ke, intensieve training, ontbreekt in Ne derland btf heel veel hockeyers, de in ternationals uitgezonderd uiteraard". Hoe denkt hij over de steeds verder gaande verruwing, die fataal is voor technisch goede ploegen? „Het ligt niet in onze aard om de te genstander neer te slaan. In het alge meen zijn we te levenslustig, niet grim mig genoeg om tegenover ruwe acties onsportieve daden te stellen". Hangt dat samen met het ontbreken van de bereidheid om net zo verschrik kelijk hard te vechten als bijvoorbeeld de Japanners? Fokker: „Wij knokken er heus wel voor, maar bij ons heerst nog echt de mentaliteit van: na u, heren. Boven dien trainen wij wel acht maanden per jaar, maar daar staat tegenover, dat er landen zijn waar je kunt spreken van prof hockeyers, die het hele jaar door niets anders doen. India en Pakistan bijvoorbeeld, daarnaast Oost-Duitsland, Polen en Japan. Als je je dat realiseert ga je zelf de vraag stellen: waarom wil ik eigenlijk naar Mexico? Is het leuk? Nee, want je moet daar enorm veel werk verzetten". Dergelijke verstandige overwegingen kan men horen van méér hockeyers, die zijn opgenomen in de nationale se lectie. Fokker zegt kritisch: „Ik ben pas 25 jaar, maar na de Spelen in Mexico zal ik hoogstwaarschijnlijk stop pen met interland-hockey. Daarvoor zijn verschillende redenen aan te voeren. Zo ben ik ook van me ning, dat topsport op zichzelf iets ver schrikkelijks is. Je stompt er absoluut van af. Je leeft weinig, op cultureel ge bied loop je achter. Je hebt er geen tijd voor als je serieus traint voor het Nederlandse elftal- Als je daartegenover stelt, dat er lan den zijn waar de hockeyers niets an ders aan hun hoofd hebben dan inten sieve voorbereidingen op grote evene menten, dan moet je wel tot de conclu sie komen dat wij als Nederlanders op hockeygebied in de verkeerde hoek zit ten". Over de verrichtingen van het Neder landse elftal is intussen aanvoerder Fokker, die bij de samenstelling van 't team tegenover de uit drie leden be staande keuzecommissie een adviseren de stem heeft, niet zo heel best te spre ken. „Het resultaat tegen de Austra liërs viel mij dik tegen, terwijl ik ons spel wel vond meevallen. Wat betreft de wedstrijd tegen Japan is dat pre cies andersom". Over het duel met Pakistan, vandaag tegenstander van Oranje, oordeelt hij: MILAAN De Italiaanse renner Fran co Bitossi is woensdag winnaar gewor den van de 21ste editie van de Coupe Agostini, en wegwedstrijd over 230 km. De Italiaan won de eindspurt voor de Fransman Bernard Guyot en de oud kampioen van Italië Michele Dancelli, die in deze volgorde in dezelfde tijd als Bitossi (6 uur 1 min. 20 sec.) over de eindstreeD kwamen. „Het resultaat van die wedstrijd kan ons eigenlijk niet zoveel schelen. Wij hebben de laatste tijd tenslotte al vaak tegen dit elftal gespeeld. Wij zijn er veel meer op gebrand West-Duitsland, dat tot de Europese top behoort, te ver slaan. Dat zou dan een stuntje zijn. Ik had zo gedacht dat wij vijf pun ten uit onze vijf wedstrijden zouden be halen. Dan heb je in feite niets bijzon ders gepresteerd, maar dan ben je ook niet afgegaan". DEN HAAG De inhaalwedstrijd voor de eredivisie in het betaalde voet bal Ajax-Twente die aanvankelijk 25 oktober zou worden gehouden, is ver schoven naar 8 november. De ontmoe ting heeft 's avonds in het Amsterdam se Olympisch Stadion plaats. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie heeft be sloten in de vacature, die in het dage lijks bestuur van de NSF was ontstaan door het aftreden van de heer Th. W. Aalbers (voorzitter van het KNGV) aan te wijzen de heer F. Jutte (voorzitter van de KNAU). Het dagelijks bestuur is thans als volgt samengesteld: jhr. mr. A. Feith te Voorburg (voorzitter), drs. Ch. E. v.d. Ploeg te Zaandam (vi- ce-voorzitter), drs. S. C. Bakkenist te Breukelerveen (penningmeester), F. Jutte te Den Haag, dr. C. G. M. Mier- mans te Haarlem en A. L. M. Schroder te Breda (leden). De kwaliteitszetel van de Instellingen voor Sport en Spel in het NSF-bestuur wordt sinds 15 september bezet door mr. M. Vroliik. De afwezigheid van de Fransman d'Oriola en de jonge Duitser Schridde namelijk moet op het conto van het sportgebeuren in Mexico- City worden geschreven. Maar desondanks heeft Jumping Amsterdam weer een veld bijeen gekregen, dat het groeiende aantal liefhebbers van deze spectacu laire tak van sport nu reeds zijn en kele seances al bijna uitverkocht ongetwijfeld naar de piste zal trekken. Niet minder dan 145 paarden, bere den door 75 ruiters, zullen tijdens dit evenement in de ring komen. Daarvan zijn 65 internationale paarden (met 27 ruiters), 60 nationale paarden (37 rui ters) en 20 paarden in de afdeling jeugd-nationaal met 12 ruiters. In dit veld komen sterren aan de start als de Braziliaan Pessoa en zijn twee leerlin gen voor de echte Spelen van Mexico, Simoes en Fernandez, de Duitsers Schökemöhle, Wiltfang, Mayer, Kloes en Gocgel, de Fransen Chabrol, Chan- trel, Deuquet en Charles Moizard, de Ier Seamus Hayes, de Brit George Hobs en de Nederlanders Toon Ebben, Jan Maathuis, Gerrit Maathuis, Josje Ernst, Hans Brugman, Tjeerd Veldstra en Harrie Wouters van den Oudenwey- er. Voorts rijden voor België Steens, Velge en Bouchart, voor Ierland mevr. Diana Conolly Carrew, voor Zuid-Afri- ka Bob Grayston en voor Australië mevr. Graco. De Engelse equipe is zo beperkt ge bleven, omdat omstreeks deze tijd de Britten altijd me*, een grote ploeg naar de Verenigde Staten gaan, terwijl daar naast de Europese kampioen David Broome zijn linker arm op drie plaat sen heeft gebroken. Waarom de Ita liaanse broers d'Inzeo niet hebben in geschreven is voor technisch organisa tor Ben Arts een raadsel. „Ik weet wel, dat ze ook nie*. in Brussel zullen uitko men". Ter opluistering van het lus trum zal op de zaterdag- en zondag avond, wanneer resp. een internatio naal puissance-springconcours en de Grote Prijs van Amsterdam op het spel staan, een demonstratie worden gegeven door leden van de vereniging „Het Friese Tuigpaard". Zij zullen met hun, door zwarte Friese paarden bespannen, sjezen een quadrille laten zien. FRANKFORT Na de zesdaagsen van Londen en Dortmund, die hij re spectievelijk met Gerard Koel en Klaus Bugdahl als ploeggenoot reed, zal Peter Post in de zesdaagse van Frankfort, die van 27 oktober tot 2 november wordt gehouden, weer een koppel vormen met zijn vaste partner, de Zwitser Fritz Pfenninger. Het veld voor de zesdaagse van Frankfort ziet er als volgt uit: Rudi Altig/Sigi Renz (W. Did), Klaus Bug- dahl/Patrick Sercu (W. Dld/Belg), Peter Post/Fritz Pfenninger (Ned/ Zwits), Dieter Kemper/Horst Olden burg (W. Did.), Palle Lykke/Freddy Eugen (Den), Winfried Bölke/Kle- mens Grossimlinghaus (W. Did), Hans Junkerman/Wolf gang Schulze (W. Did) Giuseppe Beghetto/Leandro Faggin (It), Romain Deloof/Norbert Seeuws (Belg), Ehrenfried Rudolph/Rolf Rog- gendorf (W. Did.), Dieter Puschel/Wil- fried Peffgen (W. Did), en Klaus May/ fmet Strenc* fW rtld Nu ook nog de nieuwe Bundesliga- club Alemannia in Aken voor de Lim burgse clubs 'n grote concurrent is ge worden (Kallen: „Ik schat dat er 5 tot 8000 mensen uit Limburg in Aken naar het voetballen gaan kijken"), no teert men in Limburg, wat de publieke belangstelling betreft, opvallende laag te-records. Bij de afgelopen zondag te Sittard ge speelde eredivisiewedstrijd Sittardia- ADO waren nauwelijks 1500 betalende kijkers. Manager Kallen: „Wanneer er een reëel voorstel voor een fusie tot stand komt, ben ik als bestuurslid van Fortuna '54 de eerste om daaronder mijn handtekening te zetten". MECHELEN De Nederlandse wiel renner Johnny Meyer is woensdag door een rechtbank in Mechelen veroordeeld tot 2000 francs boete wegens het gebrui ken van stimulerende middelen. Het ge bruik van dope bleek na een onderzoek na een wedstrijd in Blaasveld, in mei van dit jaar. DEN HAAG De volgende judoka's hebben een uitnodiging ontvangen om uit te komen in de Nederlandse ploeg voor de interlandwedstrijd tegen Frank rijk, die op 28 oktober in Parijs wordt gehouden: Lichtgewicht: Karei Gietelink en Rob Chen; half middengewicht: Eddy van de Pol en Jan Verhoeven; middenge wicht: Jan Snijders en Martin Pogla- jen; half zwaargewicht: Peter Snijders en Ernst Eugster; zwaargewicht: Wim Ruska en Chris Dolman. Karei Gietelink, Jan Snijders en Pe ter Snijders zullen waarschijnlijk niet aan de dubbele wedstrijd er wordt in de gewichtsklassen gewisseld deelne men. Jan Snijders en Karei Gietelink moeten namelijk op 28 oktober hun le raarsexamen afleggen en Peter Snij ders vertrekt op die datum naar Zuid- Af rika. le klasse A ZWAFC, HollandiaDe Spartaan, BVCHillegom, Alkmaarsche Boys JOS, SDWHRC, DCG—Zilvermeeu wen. le klasse B PapendrechtNeptunus, Unitas EBOH, GoudaGSV, Roodenburg— VUC, CVVDe Musschen. le klasse C DrachtenZwaagwesteinde, Velocitas Neptunia, JubbegaHarlingen, Ger- manicusNoordster, EmmenSpel. As sen, AlcidesSneek. le klasse D AZCDe Treffers, Jonge Kracht WVC, Spel. EnschedeVosta, Rheden Hengelo (G.), ESCA/VC—Be Quick (Z.). le klasse E Sparta '25Helmond, Vlissingen Concordia SVD, TOP—Middelburg, UNA TSC, De Valk—DESK, Veerse Boys- De Spechten. le klasse F KVC OranjeSVN, Wilhelmina '08— RIOS '31, Almania—Minor, MKC— EHC, Heer—Roermond, Spel. Irene— Chèvremont. DEN BOSCH Voor het Bossche ge rechtshof heeft de advocaat-generaal gisteren tien jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de 49-jarige los- werkman S. S. uit Oosterhout, die in hoger beroep terechtstond voor moord op zijn vrouw. De eis was overeenkom stig het vonnis dat eerder door de Bre dase rechtbank was geveld. S. had op 17 februari zijn 47-jarige vrouw, van wie hij al enige tijd geschei den leefde, gewurgd. Hij had haar ge dood nadat hij een vriend van zijn zoon bij zijn vrouw had zien binnengaan en zelf te verstaan had gekregen niet bin nen te mogen komen. Later op de dag had hij het toch gedaan, waarop eer hevige ruzie was gevolgd met het nood lottige gevolg. Direct daarop had S. zich bij de politie aangegeven. De kost juffrouw van S. heeft ver klaard, dat deze altijd de mond er van vol had zijn vrouw te zullen vermoor den. Juist daarom had zij op de bewus te dag geen acht geslagen op zijn uit roep, dat hij „de rekening ging veref fenen". De advocaat-generaal achtte moord met voorbedachten rade bewezen. De raadsman van S. bepleitte korte re gevangenisstraf en verplee'r.<- 'Hdens ctraf.

De Vallei | 1967 | | pagina 13