VGLO-school Opheusden blijft toch voortbestaan Commissie benoemd in controverse LVJ5.W. Kwaliteit varkensstand „West Veluwe" stijgt, maar kan nog aanzienlijk beter Kampioensslager Leersums raad wil een commissie voor Het Hof Gastarief is en blijft hoog in Leersum In toekomst uitbreiding Opvol gster wil met in raad Markt wordt overvoerd VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. AGENDA ONDANKS GERUCHTEN Inwisseling vuilnisemmers Veel prijzen in E.M.M.-actie Leerlingen op de planken bij ouderavond Rectificatie Bejaarden middag in Philalethes" Andere topband komt Organisator eist schade vergoeding VARKENSFOKDAG IN BARNEVELD Geslaagd BURGERLIJKE STAND WETHOUDER LEERSUM SCHERPENZEEL Permanent FORD-show in showroom COLLEGE ANTWOORDT RAADSLID SLIJKHUIS VRIJDAG 20 OKTOBER 1967 OPHEUSDEN De christelijke VGLO-school in Opheusden blijft bestaan. Alle mededelingen en geruchten dat de school zou worden opgeheven omdat er geen behoefte meer aan bestond, blijken uit de lucht gegrepen. Het bestuur van de school heeft dezer dagen besloten om de huidige VGLO-school per 1 september 1968 te veranderen in een LAVO-school (Lager Algemeen Vormend Onderwijs). Dank zij de nieuwe onderwijswet kan het onderwijs op de school blijven voortgaan, zij het dan in gewijzigde vorm. Het schoolbestuur zal de genomen beslissing op korte termijn aan het ministerie in Den Haag meedelen. Het onderwijs op de nieuwe school loopt in grote trekken parallel met het huidige, doch bied meer mogelijkheden. Tijdens raadsvergaderingen is ver schillende malen door het gemeentebe stuur meegedeeld dat de school zou gaan verdwijnen. Het toenmalige hoofd van de VGLO-school en tevens raads lid, de heer M. de Zeeuw, heeft meer malen fel met het college over een eventuele opheffing gedebatteerd. De heer De Zeeuw bestreed de mededelin- LEERSUM Wegens het aanstaand vertrek van wethouder J. M. van der Valk uit Leersum moet zijn plaats in de fractie van de Partij van de Arbeid in de gemeenteraad worden aange vuld. Opvolgster op de kandidatenlijst is mevrouw C. Takken-Geerlings, maar zij wil niet voor de functie van raads lid in aanmerking komen. Het nieuwe raadslid van de Partij van de Arbeid zal nu worden de heer J. van Kooten uit Overberg. LEERSUM Burgemeester en wet houders van Leersum brengen het vol gende onder de aandacht. De in Leersum in gebruik zijnde vuilnisemmers worden door de ge meente in tien jaren na de datum van ingebruikgeving afgeschreven. Kapotte emmers kunnen tegen nieu we worden ingewisseld. Indien deze tenminste tien jaren in gebruik zijn, geschiedt de vervanging kosteloos. Voor elk jaar, dat de emmer korter in gebruik betalen. is, dient men f 1,bij te SCHERPENZEEL Bij de trekking van de door de winkeliersvereniging EMM gehouden winkelweek zijn de volgende prijswinnaars te voorschijn gekomen: le hoofdprijs N. v.d. Kraats, Marktstraat 31 te Scherpenzeel; 2e hoofdprijs C. Valkenburg, Bruinhorster- laan 34 te Scherpenzeel. le prijs f 50,- M. Frans, Lijsterbeslaan 1. Verder wa ren er nog 4 prijswinnaars van f 25,- en 20 prijswinnaars van f 10,-. Ten slotte vele van f 5,-. De extra prijs van deze winkelweek, een opvouwbare fiets, werd gewonnen door mevr. E. Mens-Van Wijk, Brin- kanterweg 23. VEENENDAAL De oudercommis sie van de Rijk van Gaasbeekschool be legt op donderdag 26 oktober een ouder avond in gebouw ,,'t Trefpunt". Na een huishoudelijke vergadering zullen leer lingen van drie klassen een aantal schetsjes opvoeren. Doordat twee leden van de oudercom missie geen kinderen meer op school hebben moeten hiervoor vervangers worden benoemd, terwijl tevens de oudercommissie met een lid uitgebreid moet worden. In de vacatures ontstaan door het bedanken van de heer A. C. Slieker en mevrouw Hopman en voor 't nieuwe lid worden voorgesteld mevr. E. van Sterkenburg-Clay, mevr. H. U. Thung-te Winkel en de heer P. Blanks- ma. Na de pauze voert de derde klas het schetsje „De gouden gans" op. Klas 4 zal „Pappa, 'k wil een man hè" brengen en klas 5 geeft „De dolle kinderkermis". LEERSUM Tijdens de vorige week gehouden medailleuitreiking van de BB in hotel „Damlust" zijn abusieve lijk in het verslag de namen vergeten van de heren P. Valk en Van Arkel. Ook hun verdiensten voor de BB wa ren van dien aard dat zij een medaille kregen uitgereikt. gen van 't gemeentebestuur telkens uit drukkelijk. Een half jaar geleden merk te hij nog in een interview op: „De ge meente Kesteren krijgt jaarlijks een bedrag van enkele duizenden guldens uit het gemeentefonds per lokaal, leer kracht en leerling. Desalniettemin schijnt de VGLO-school een blok aan het been van het gemeentebestuur te betekenen. Men denkt kennelijk niet aan het gezegde „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" en wel aan het nut tig rendement door aankoop van trot toirbanden, rioolputten en rozenstrui ken". De heer M. de Zeeuw is in augustus als schoolhoofd opgevolgd door de heer H. Verdonk. „Het LAVO-onderwijs biedt bijzonder gunstige perspectieven. Ook voor Opheusden is de omschake ling van groot belang", aldus de heer Verdonk. In tegenstelling tot een op heffing van de school voorziet het nieu we schoolhoofd in de toekomst zelfs en uitbreiding. „Een LAVO-school is een tweeklassige school, aansluitend op het lager onderwijs. De eerste klas is een zogenaamde brugklas. Leerlin gen kunnen vanuit deze klas eventueel lager technisch onderwijs of huishoud- onderwijs gaan volgen.", aldus de heer Verdonk, die van mening is dat de om vorming naar LAVO-onderwijs gunstige perspectieven voor Opheusden biedt. SCHERPENZEEL Woensdagmid dag 25 oktober is er weer een bejaar denmiddag in Philalethes. De spreker van deze middag is ds. Willemsen uit Zeist over het onderwerp „Het werk in de jeugdgevangenis." „Small Faces" laat gezicht niet zien VEENENDAAL Zonder enige opgaaf van redenen heeft de groep „The Small Faces" haar tournee door Nederland, België Engelse beat- n Luxemburg afgelast, waardoor ook haar optreden in de eierhal, dat zaterdag zou plaatsvinden niet doorgaat. De organisator van dit beatfestyn is hierdoor byzonder gedupeerd en zal van de vier musici een schadevergoeding eisen. Om het festyn niet de mist in te laten gaan, heeft hy te elfder ure een andere Engelse beatgroep weten tc engageren, nL The Spencer Davis Group". Deze groep heeft ook het optreden in België en Luxemburg van „The Small Faces" overgenomen. hebben dan wë hadden afgesproken. Ze hebben niet gesproken over ziekte en ze hebben geen enkele reden genoemd". Aan de hand van punt 3 van de algeme ne voorwaarden van het contract gaat Fred nu een schadevergoeding eisen. Punt 3 luidt als volgt: „In ieder geval kan dit contract niet verbroken worden zonder een schadevergoeding te beta len gelijk aan het totaal bedrag van de onderhavige overeenkomst". Als „The Smal Faces" zaterdagavond nergens optreden en ze geven alsnog een geldende reden van hun verzuim op, dat krijgt de heer Bruitsman geen schadevergoeding. Treedt de beatgroep elders op zaterdag, dan heeft hij recht op zijn schadevergoeding. Daarom wordt de beatgroep zaterdag scherp in het oog gehouden.' Zaterdag, 21 oktober wordt in de eier hal te Veenendaal van 's middags vier tot 's avonds elf uur een groot beat festijn gehouden. Tijdens dit festijn zul len vele Nederlandse topbands optre den. Als klap op de vuurpeil zou dit festijn worden besloten met een optre den van de Engelse band „The Small Faces". De organisator van het festijn, de Veenendaler Fred Bruitsman, had de groep gecontracteerd voor f 5000, De band zou dan veertig minuten op treden. Vrijdagavond werd de heer Bruits man echter opgebeld door de manager van de band in Europa, Louis de Vries uit Antwerpen. Deze deed Fred de on plezierige mededeling dat „The Small Faces" hun gage hadden verhoogd, omdat hun laatste plaat boven aan de toplijst was komen te staan. Hij nam ijlings contact op met „Wasscherij Productions" in Eindho ven, het impressariaat dat mede het beatfestijn heeft georganiseerd. Na enig overleg werd besloten 't optreden toch door te laten gaan. Maandag werd een voorschot op de Londense Bank overge maakt. Dinsdagmiddag om half vijf kwam echter een tweede telefoontje vanLouis de Vries: „The Small faces" weigeren naar het vasteland te komen. Het optreden gaat dus niet door. Ik ben hiervoor niét aansprakelijk. Wat Bruits man ook probeerde, het antwoord kwam steeds hier op neer; „Ik ook al van alles gedaan, maar ze wei geren te komen". Voor de tweede maal stelde Fred zich in contact met „Wasscherij Produc tions". Men besloot van „The Small Faces" een schadevergoeding te eisen, maar belangrijker op dat moment was het beatfestijn. De grote attractie was verloren gegaan. Fred Bruitsman over woog om dan maar zonder topband te werken maar dit werd hem afgeraden. Na enkele mislukte pogingen wist hij toen de „Spencer Davis Group", even eens uit Engeland, te engageren. Fred Bruitsman is bijzonder ont stemd over het gedrag van de beat groep. „We hebben steeds op tijd de voorschotten betaald", zegt hij en als bewijs toont hij de duplicaten van de betreffende stortingsbiljetten. De vier musici hebben geen reden opgegeven voor hun plotselinge verzuim. Fred ge looft dat ze ergens anders meer kunnen verdienen. „Ze hebben pas een tophit gemaakt Daarom wilden ze al meer ADVERTENTIE VEENENDAAL De heren W. C. Posthumus Mey.jes uit Laren, ir. G. Le- verland uit Huizen en mr. M. Tiele- man uit Amsterdam hebben zitting ge nomen in een commissie, die het beleid van de commissarissen van de Vee- nendaalsche Stoomspinnerij en Weverij met betrekking tot de controverse in het bestuur zullen beoordelen. De Vereeniging voor den Effecten handel heeft de leden van de commis sie aangezocht op verzoek van de com missarissen van de Veenendaalsche. In de aandeelhoudersvergadering van 22 september, waarin de contro verse in het bestuur uitvoerig uit de doeken werd gedaan, verklaarden zij zich bereid hun beleid aan een onder zoek door een onpartijdige commissie te doen onderwerpen. De partij en in het conflict, dat ontstond tussen de commissarissen en een van de di recteuren, de ontslagen heer J. C. Bot- tenheim, hebben zich met de samen stelling van de commissie verenigd. BARNEVELD,Donderdag werd in de pluimveehal te Barneveld de jaarlijkse fokvarkensdag gehouden uitgaande van de Bond van Varkensfokverenigingen „West-Veluwe" met medewerking van het varkensstamboek Gelderland. Het aantal inzendingen overtrof aller verwachting en was aanmerkelijk groter dan vorige jaren. Het doel van de fokdag is een beeld te geven van de varkensfok- kery op de West-Veluwe, kennis te verspreiden omtrent het doel van de Bond, door onderlinge concurrentie en vergelijking een gezonde prikkel te wekken tot verbetering van het ras en een gelegenheid te scheppen tot aankoop van goed fokmateriaal. Namens het bestuur voerde het woord wethouder E. Zandbergen, die er op wees, dat de varkenshouderij alleen lo nend is als de prijs van de slachtvar- kens goed is. De markt wordt momen teel overvoerd. In augustus 70.000, in september 120.000 en in oktober nog ho ger. Ook in de andere E.E.G.-landen is een grote produktie. Er moet gezorgd worden voor goede kwaliteit en deze kwaliteit houdt nauw verband met de erfelijke aanleg. Hij waarschuwde er voor geen biggen te kopen van onbe kende herkomst. De kwaliteit op de West-Veluwe is stijgend, doch kan nog beter worden. Dat is het doel van deze Bond, want andere delen van het land liggen voor. De uitslagen waren: Type Nederlands landvarken Beren geb. voor l-5-'66: le premie: T. Roordink, Putten; res. kamp. B. Bps, Veenendaal; 2e premie: L. Drost, Weke- rom; 3e premie: M. Zandsteeg, Eder veen en J. G. v.d. Krol, Kootwijker broek. RHENEN Tot en met gisteren werd in de „Julianahal" te Utrecht de achttiende Slagersvaktentoonstelling gehouden onder de naam „Slavakto" Minister B. Roolvink verrichte maan dag de opening. De deelnemers kwa men uit alle oorden van de wereld. Er waren nationale en internationale wed strijden aan verbonden. Onder de vele inzenders bevond zich de Rhenense slager G. van Veenendaal, die het presteerde de titel Nederlands Kampioen te veroveren in rook- en kookworstsoorten. Gisteravond omstreeks halftien over handigde de heer Jonker namens het bestuur van de Slavaktode heer Veenendaal in de „Merwedehal" op het Jaarbeursterrein de prachtige prijs. De complete lijst teas als volgt: le prijs, grove rookworst; le prijs, fijne rookworst; 2e prijs, bloedworst en een ereprijs voor hamspek. De heer Veenendaal was bijzonder trots op deze successen en met de kam pioenstitel. In de jury zaten vertegen woordigers uit verschillende Europese landen. Enkele deelnemers kwamen zelfs uit Rhodesia, Amerika en Austra lië. Op de foto: De kampioen geflankeerd door zijn zoons. SCHERPENZEEL Aan de gem. universiteit te Amsterdam is mej. M. F. H. Schinkel uit Scherpenzeel ge slaagd voor MO a Nederlands. LEERSUM In de raadsvergadering, die op 25 oktober gehouden zal worden, zal de gemeenteraad voorgesteld worden een commissie in te stellen, die tot taak heeft de raad te adviseren over het gébruik en het beheer van „Het Hof", de voormalige boerderij, die onlangs dank zij een gemeentelijke subsidie werd om gebouwd tot een jeugdcentrum en inmiddels al in gebruik is genomen. Het col lege van B. en W. geeft in het desbetreffende voorstel geen nadere omschrijving van deze commissie. De raad wordt alleen in het vooruitzicht gesteld dat er tijdens de vergadering nog meer mededelingen in dit opzicht zullen worden ge daan. In raadskringen wordt aangenomen, dat de commissie onder meer belast zal worden met het toezicht op de activiteiten (vooral beat-avonden) die in Het Hof plaatsvinden. De raad gaat ook een nieuwe wet houder kiezen. De heer J. M. van der Valk heeft meegedeeld dat hij als wet houder ontslag wenst te nemen in ver band met een ophanden zijnde ver huizing. Over een opvolger wordt in de raadsstukken niet gesproken en vanuit de raad is ook nog geen duidelijke kan didaat naar voren gekomen. De wijziging van de bouwverorde ning zal opnieuw aan de orde komen. In de vorige vergadering werd al voor gesteld de maximum bouwhoogte (12 meter) terug te brengen tot 9 meter. De stemmen staakten toen, er zal dus opnieuw gestemd worden. In het ont- werp-plan Heiligenbergerbeek zullen, als de raad er mee akkoord gaat, twee picknickplaatsen worden aangelegd. De gemeente Leersum moet nog een bedrag van f2.535.— aan Ameron- gen betalen ter afwikkeling van de fi nanciële regeling ten aanzien van het gemeenschappelijk gebruik van de ou de nevelspuit. Leersum heeft inmid dels met deze regeling, door zelf een nevelspuit aan te schaffen, gebroken, maar men is nog aansprakelijk voor de kosten van reparaties aan de oude spuit. De heer A. van de Bogert (Leersums Belang) sprak er in de vorige vergade ring zijn bezorgdheid over uit, dat Ameronger. wellicht van plan was de spuit van de hand te doen. Het college deelt nu mede dat deze plannen niet bestaan. Omdat Amerongen Leersum ook nog een bedrag schuldig is f 2.500,--, zijn de de helft van de restwaarde wordt voorgesteld deze zaak met gesloten beurs af te wikkelen. LEERSUM Geboren: Elisabeth Adriana, d.v. A. J. van Tintelen en L. Klerk; Wendela Frederika, d.v. L. J. J. Kosterman en J. Roubos; Andreas Martinus, z.v. M. J. van Thiel en M. Heijstek. Overleden: C. van Iren, 72 jr. geh. met E. van Es; D. J. de Wit, 70 jaar, geh. met J. M. van Wijngaarden; Th. van Waveren, 89 jaar, geh. met A. Lammers. BEVOLKINGSREGISTER Vestigingen: Dhr. N. Masten broek, Rijksstraatweg 56 gekomen uit Rotterdam; Fam. G. C. F. de Bruijn, M. C. Verloopweg 56 gekomen uit Ha- velte. Vertrokken: Mw. C. J. Nagtegaal- van Arnhem, Bentincklaan 1 naar Ame rongen, Lekdijk 13B; Dhr. C. Diaz Bou- don, Bovenhaarweg 10 naar Veenen daal, Nieuweweg 47; Dhr. A. Chincoa Sanchez, Bovenhaarweg 10 naar Vee nendaal, Nieuweweg 47. Geboren: Sylvia, d.v. G. Londo en S. va'n Dusschoten, Proeftuin 13; Geurt, z.v. G. v. Grootheest en G. Lansing, Nieuwstraat 16; John Paul, z.v. D. v. Wijk en J. Hofman, Bruinhorsterlaan 17; Jannetje, d.v. E. v.d. Schaaf en H. v. Engelenhoven, Vlieterweg 54; Alida, d.v. A. H. Wagensveld en A. Kamphorst, Merellaan 16. Ondertrouwd: A. M. J. van Egdom te Bunnik en G. A. van Soesbergen Wil- laerlaan 37 te Scherpenzeel; E. van Bar neveld, Huigenbosch 60 en G. Dorre- stein De Haar 53, beiden te Scherpen zeel. Gehuwd: P. H. Vriend en M. Overvest te Andijk. Beren geb. tussen 30-4-'66 en l-l-'67: Goede klasse met beste kop: le premie: C. van Eek, Lunteren (kampioen be ren), J. Tijmessen, Achterveld, B. Bos, Veenendaal; 2e premie: H. Steenbeek, Ederveen. G. van Veldhuizen, Lunteren en W. v.d. Broek, Bennekom; 3e pre mie: B. Pol, Nijkerk, A. de Rooy, Lun teren en D. Dirksen, Ede. Beren geb. tussen 31-12-'66 en l-5-'67: Goede klasse: le premie: L. Drost, We- kerom, Pluimvee Praktijkschool, Bar neveld; 2e premie: J. Boon, Ederveen, Pluimvee Praktijkschool, Barneveld en 3e premie: E. v.d. Brink, Putten. Beren, geb. tussen 30-4-'67 en 21-5-'67: Matige klasse met weinig ontwikkelde dieren: 2e premie: G. van Veldhuizen, Ede; 3e premie: G. van Veldhuizen, Lunteren, H. Steenbeek, Ederveen (2 maal) en D. Dirksen, Ede. Beren geb. na 20-5-'67: Gewone ru briek: le premie: J. Tijmessen, Achter veld; 2e premie: J. Tijmessen, Achter veld (3 maal); 3e premie: J. Tijmes sen, Achterveld (2 maal) en G. Roor dink, Putten. Dragende zeugen, geb. voor l-l-'65: Wat gewone klasse. Goede kopgroep: le premie: C. Vlastuin en Zn., Eder veen (3 maal); 2e premie T. Roor dink, Putten (2 maal), C. van Eek, Lun teren; 3e premie: J. Tijmessen, Ach terveld en D. Dirksen, Ede. Dragende sterzeugen geb. na 31-12- '64: Gewone klasse met goede kop: le premie: C. Vlastuin en Zn., Ederveen, J. v.d. Wekken, Putten; 2e premie: B. Bos, Veenendaal; 3e premie: J. Tij messen, Achterveld en H. Steenbeek, Ederveen. 4 Dragende zeugen geb. voor l-l-'65: Goede klasse op ontwikkeling enkele op merkingen: le premie: G. J. Harder- man, Garderen (2 maal), C. Vlastuin en Zn., Ederveen, M. Zandsteeg, Eder veen; 2e premie: G. J. Harderman, Gar deren; 3e premie: G. van Eek, Lunte ren en T. Roordink, Putten. Dragende zeugen geb. tussen 31-12- '64 en l-12-'65: Wat onregelmatige groep mej; goede k°P: le premie: B. Bos, Vee nendaal, J. Tijmessen! Achterveld, L. Drost, Wekerom; 2e premie: B. Bos, Veenendaal (2 maal), L. Drost, Weke rom; 3e premie: C. Vlastuin en Zn., Ederveen, L. Drost, Wekerom, M. Zand steeg, Ederveen en G. van Eek, Lunte ren. Dragende zeugen geb. tussen 30-11- '65 en l-3-'66: Goede klasse met goed voorlopende kop: le premie: W. v.d. Broek, Bennekom, C. Vlastuin en Zn., Ederveen, D. Dirksen, Ede, W. v.d. Broek, Bennekom (2 maal); 2e premie: B. Pol, Nijkerk (2 maal). C. Vlastuin en Zn., Ederveen, E. v.d. Brink, Putten; G. v. Eeck, Lunteren (2 maal); 3e pre mie: J. Tijmessen, Achterveld. Dragende zeugen geb. tussen 30-4 en l-7-'66: Voldoende ontwikkeld, doch over 't algemeen wat weinig gevulde achterstellen: le premie: J. G. v.d. Krol, Kootwijkerbroek (3 maal), C. van Eek, Lunteren; 2e premie: T. Roordink, Put ten (2 maal), E. v.d. Brink, Putten; 3e premie: B. Pol, Nijkerk (2 maal), T. Roordink, Putten. Dragende zeugen geb. tussen 30-6 en l-ll-'66: Kleine groep. Goede klasse: le premie: G. J. Hardeman, Garderen; 2e premie: C. Vlastuin en Zn., Ederveen. Zeugen met biggen geb. voor l-l-'66: Goede klasse met redelijke koppels big gen: le premie: G. van Eek, Lunteren (beste zeug), J. Tijmessen, Achterveld; 2e premie: G. J. Hardeman, Garderen en M. Zandsteeg, Ederveen. Zeugen met biggen geb. na 31-12-'65: Gewone rubriek met goede tomen big gen: le premie: G. van Eek, Lunteren, G. J. Hardeman, Garderen, Pluimvee Praktijkschool, Barneveld; 2e premie: M. Top, Barneveld. Loopvarkens geb. tussen 31-10-'66 en l-2-'67: Gewone rubriek met goede kop: le premie: G. J. Hardeman, Garderen (2 maal), M. Zandsteeg, Ederveen; 2e premie: T. Roordink, Putten, E. v.d. Brink, Futten (2 maal), C. van Eek, Lunteren (2 maal) en Pluimvee Prak tijkschool, Barneveld en tevens een der de premie. Loopvarkens geb. tussen 31-1 en 20-3 '67: Beste klasse: le premie: E. v.d. Brink, Putten, A. de Rooy, Lunteren (3 maal), Pluimvee Praktfjkschool, Barne veld (3 maal); 2e premie: A. de Rooy, Lunteren (2 maal), Pluimvee Praktijk school, Barneveld, J. Tijmessen, Ach terveld, C. van Eek, Lunteren, M. Zand steeg, Ederveen (2 maal); 3e premie: Pluimvee Praktijkschool, Barneveld, M. Zandsteeg, Ederveen en C. van Eek, Lunteren. Loopvarkens geb. na 30-4-'67: Gewo ne rubriek: le premie: T. Roordink, Put ten (2 maal), H. van Manen, Bennekom, B. Bos, Veenendaal; 2e premie: H. van Manen, Bennekom, B. Pol, Nijkerk, B. Bos, Veenendaal; 3e premie: B. Pol, Nijkerk (2 maal). Bedrijfsgroepen: L 1: C. Vlastuin en Zn., Ederveen (2 maal), J. Tijmessen, Achterveld en A. v.d. Broek, Brenne- kom. 2. G. van Eek, Lunteren, T. Roor dink, Putten en J. G. v.d. Krol, Koot wijkerbroek. Bedrijfsgroepen: 1. C. Vlastuin en Zn., Ederveen, G. J .Hardeman, Garderen, B. Bos, Vee nendaal, J. Tijmessen, Achterveld en L. Drost. Wekerom. PIETRAIN Beren geb. voor 1966: 1. J. Couzijn- sen, Barneveld; 2. idem. Beren geb. tussen 31-12-'66 en l-3-'67: Gewoon met goede kop: le premie: H. van Wessel, Terschuur; 3e premie: van dezelfde eigenaar. Beren geb. na 28-2-'67: 3e premie: G. van Middendorp, Barneveld. Dragende zeugen geb. voor l-10-'64: 2e premie: H. van Wessel, Terschuur; 3e premie: J. Couzijnsen, Barneveld en G. van Middendorp, Barneveld. Dragende zeugen geb. tussen 30-9-'64 en l-l-'66: le premie: H. van Wessel, Terschuur; 3e premie: J. Couzijnsen (2 maal) en G. van Middendorp, Barne veld. Dragende zeugen geb. tussen 31-12-65 en l-ll-'66: le premie: J. Bol, Barne veld; 2e premie: H. van Wessel, Ter schuur, J. Bol, Barneveld (tevens 3e pre mie). Zeugen met biggen: le premie: J. Couzijnsen, Barneveld; 2e premie: J. Bol, Barneveld; 3e premie: G. van Mid dendorp, Barneveld en J. Couzijnsen. Barneveld. Loopvarkens: le premie: H. van Wes sel, Terschuur; 2e premie: G. van Mid dendorp, Barneveld; H. van Wessel, Terschuur (2 maal); 3e premie: J. Cou zijnsen, Barneveld (6 maal), H. van Wessel, Terschuur en G. van Midden dorp, Barneveld. Heden, vrydag ELST De Morgenster 20 uur; Klaverjasavond O.W. KESTEREN Wijkgebouw 20 uur: Buitengewone ver gadering Groene Kruis. RENSVVOUDE 19 uur: Bazaar v.v. „Rens- Rehoboth woude". SCHERPENZEEL Marktzicht 19.30 uur: Schudjasconcours. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 u: „Ge heime opdracht in Saigon". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Eierhal 1623 uur: Beatfestijn met o.m. Spencer Davis en de AVRO-beatgirls. ELST Museum Flehite te Amersfoort 14.30 u.: Rondleiding door museum door drs. P. van den Bosch voor Cultuur-Na tuurhistorische vereniging. RENSWOUDE Rehoboth 1417 en 1923 uur: Bazaar v.v. „Renswoude". SCHERPENZEEL Terrein Van Ginkel, Bameveldsestraat 15 uur: Demonstratie ponyclub „Val leiruitertjes". Vooraf rondgang. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 u: „Ge heime opdracht in Saigon". TENTOONSTELLING Raadhuis Veenendaal tot en met 4 no vember, werkdagen 918 en 1921 uur, zaterdags 1417 en 1921 uur. Zondags gesloten. Tentoonst.: „Het beeld van de mens". ADVERTENTIE Kerke wijk 128 Veenendaal Telefoon V; (08385)12244 LEERSUM De heer H. Slijkhuis (VVD) heeft in de vorige raadsver gadering vragen gesteld over het op halen van grof vuil en over het hoge vastrechtbedrag, dat de Nederlandse gasmaatschappij N.V. in Leersum berekent. Het college van B. en W. heeft ten aan zien van beide vragen nader advies ingewonnen en deelt de gemeente raad nu zijn antwoorden mee. Over het in het najaar frequenter op halen van het grof vuil wordt onder meer gezegd, dat verdere uitbreiding van deze dienst op hoge kosten zal komen. Nu wordt regelmatig twee keer per maand dit vuil opgehaald. Het col lege ziet geen reden hier verandering in te brengen, te meer daar de stort plaats dinsdag en vrijdag de hele dag voor het publiek toegankelijk wordt gesteld. Wat het vastrechtbedrag van de Ned. Gasmaatschappij betreft zegt het col lege dat deze maatschappij hogen in vesteringen heeft moeten doen in ver band met de slechte toestand van het buizenstelsel. Er moesten nieuwe en zwaardere buizen gelegd worden. Bovendien zijn er relatief weinig ge bruikers. Er zouden in Leersum ze ker 1000 aansluitingen kunnen zijn; het zijn er slechts 644.

De Vallei | 1967 | | pagina 5