Nederlands hockeyteam buitte goede winstkansen niet uit Prognose betaald voetbal Poule-indeling KNVB-beker Belangrijk duel voor v.v. Veenendaal Ede heeft winstkansen tegen Achilles uit Groesbeek SKF startte competitie in 3e klasse E Sterke start van STV- Climax-reserves Terlingen scoorde gelijkmaker NAC lootte tegen Cardiff City Kernploegen weer op het ijs Okker op tournee Opnieuw aanval op werelduurrecord Afdeling Arnhem van KNVB hield jaarvergadering Toon Hermans lost startschot voor A'damse Zesdaagse Niet eenmaal 13 goed in twee toto's Belangstelling voor Deen Dyreborg Kans op winst schakers klein Elftallen voor morgen Verdienstelijk gelijk spel tegen West-Duitsland Zeer sterk Jan Benninga was toeschouwer Ritme verbroken Onveranderd Schaatswedstrijden in Heerenveen gaan niet door Candia favoriet tegen Utrecht AVW-Opheusden Afdeling Utrecht Belgen doken zonder vergunning Tafeltennis Tafeltennis ZATERDAG 21 Om OBER 1967 LONDEN Na het geweldig goede hockey van het Nederlands elftal tegen Pakistan volgde ook vrijdag een meevaller. Tegen West-Duitsland werd een gelijk spel van 11 behaald en dat was tegen de meest constante ploeg van het voor-Olympisch hockeytoernooi in Londen niets minder dan ean opvallende prestatie. De Duitsers hadden hun vorige drie wedstrijden gewonnen. Niet alleen de uitslag was moedgevend. Het Nederlands elftal, dat donder dag de vlijmscherpe techniek van de Pakistani met gelijkwaardige middelen had bestreden, ging vrijdag op de „Oval" ook niet opzij voor de veel bontere speelwijze van de Westduitsers. Het Nederlands elftal speelt niet graag „hard" hockey, maar het is zo lang zamerhand een noodzaak geworden. Het grote winstpunt van vrijdag was, dat de ploeg zich niet heeft laten intimideren door de hardheid van de Duitsers, zelf ook vrij fanatiek speelde, technisch de Duitsers duidelijk overtrof en zelfs méér en betere kansen kreeg. De mogelijkheden tot winst zijn ruimschoots aan wezig geweest. Maar doordat de voorhoede het zwakste deel van de ploeg was (Zweerts) was er tenslotte nog een verdediger, Theo Terlingen, nodig om Nederland aan het gelijke spel te helpen. Een kwartier na rust gebruikte Ter lingen een strafbal om de aan het eind van de eerste helft opgelopen achter stand weg te werken. Het meest opvallende verschil tussen beide ploegen was de kwaliteit van de voorhoede. Nederland speelde, net als in de voorgaande twee ontmoetingen, met een viermanslijn, Duitsland had vijf aanvallers. West-Duitsland maakte slechts één doelpunt doordat de Nederlandse ver dedigde Terlingen en, in iets mindere mate Ebbens in topvorm was. In de Nederlandse aanval haalde alleen Frans Spits een ruime voldoende. Ge zegd moet worden dat Spits ook tegen een stug dekkend tweetal als Aichinger en Vos, meer gelegenheid kreeg om in zijn spel te komen dan de andere vleu gelman Kick Thole, die gedurende lan ge perioden van de strijd een vergeten linksbuiten was. Tussen dit tweetal speelde Frank Zweerts opnieuw zeer matig. De ijver van Van Vroonhoven had te vaak een negatief resultaat, doordat hij herhaaldelijk buitenspel liep en daardoor de scheidsrechters dwong om goed opgezette aanvallen af te bre ken. West-Duitsland heeft, daar kan geen misverstand over bestaan, een zeer sterke ploeg. Er worden weinig fouten gemaakt en het hele veld wordt ge bruikt. Bij een Duitse aanval zorgen de buitenspelers altijd ervoor, dat zij op de zijflanken van een zich samentrek kende verdediging aanspeelbaar blij ven. De extra versterkingen voor het gedeelte in de buurt van het doel wor den van achteren aangevoerd. Oost- LONDEN Jan Benninga, die donderdag met een ernstige neus- wond het veld verliet in de hockey wedstrijd tegen Pakistan, behoorde vrijdag weer tot de toeschouwers. Zijn' geschonden neus en een belang rijk gedeelte van zijn voorhoofd wer den bedekt door indrukwekkende pleisters. In het Londense ziekenhuis was zijn gebroken neusbeen op pas sende wijze gerestaureerd. BREDA De Nederlandse vertegen woordiger in het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars, 't Bre dase NAC, heeft vrijdag bij de loting in Madrid Cardiff City uit Wales, dat met 11 en 20 het Ierse Shamrock Ro vers in de eerste ronde uitschakelde, als tegenstander voor de tweede ronde gekregen. Cardiff City, dat in de tweede divi sie van de Engelse league uitkomt, is bepaald niet een van de topploegen in dit bekertoernooi. Vandaar, dat NAC- trainer Bob Janse optimistisch gestemd is over de kansen van NAC om een ron de verder te komen ..Weer gunstig", noemde Janse het resultaat van de lo ting. „Ik wil niet zeggen, dat we zo maar over Cardiff City heenlopen, het behoort echter tot de zwakkere broe ders. Het is tenminste niet een ploeg als Tottenham Hotspur of Bayern Mün- chen. Hoewel ik liever de eerste wed strijd uit gespeeld zou hebben, geloof ik beslist, dat er winstmogelijkheden zijn", aldus vervolgde Janse. De date van de wedstrijden, die voor 16 december gespeeld moeten worden zijn nog niet vastgesteld. Ook waar NAC zijn thuiswedstrijd speelt, is nog niet bekend. In ieder geval zal NAC, dat niet over een lichtinstallatie be schikt, proberen er een middagwed strijd van te maken. Dan kan het thuis spelen en hoeven de supporters geen reis te ondernemen om hun favoriete club in actie te zien. Als het een avond- wedstrijd wordt speelt NAC in 't Feyen- oordstadion te Rotterdam of in 't PSV- stadion te Eindhoven. De loting voor de toernooien om de Europese bekers voor landskampioenen en bekerwinnaars heeft de volgende re sultaten opgeleverd: Europese beker voor landskampioe nen: Hvidovre (Den) - Real Madrid (Sp); Dynamo Kiev (Rusl) - Gornik Zabre (Pol); Rapid Wien (Oost.) - Eintracht Braunschweig (W.Dld.); Benfica (Port.) - St. Etienne (Fr.); Serajevo (Z.S1.). - - Saint Etienne (Fr.); Serajevo (Z.S1) - Manchester United (Eng); Vasas Boe dapest (Hong.) - Valur Reykjavik (IJs) Juventus (It.) - Rapid Boekarest (Roe men.); Spartak Praag (Tsj. SI.) - An- derlecht (Belg.). Europese beker voor bekerwinnaars: Standaard Luik (Belg) - Aberdeen 'Schotl.); Torpedo Moskou (Rusl.) - Spartak Trnava (Tsj.Sl.); Bayern Mün- chen (W.Dld.) - Vitoria Setubal (Port.); NAC (Ned.) - Cardiff City (Wales); Olympique Lyon (Fr.) - Tottenham Hotspur (Eng.); Vasas Györ (Hong.) - AC Milan (It.); Wisla Krakau (Pol.) - Hamburger SV (W.Dld.); Valencia (Sp.) - Steaua Boekarest (Roem.). Theo Terlingen: overal aanwezig O Duitsland trouwens volgt deze speel wijze nog strikter. Bij Nederland echter bewegen de buitenspelers zich veel vaker in de richting van het doel, waardoor zij zichzelf dwingen tot korte combinaties en ander kruimel werk, dat zelfs de techniek van bij voorbeeld India en Pakistan teboven zou gaan. Door de spelopvatting van West- Duitsland en de uitslagen bewijzen, dat die opvatting goed is heeft de Nederlandse verdediging het niet ge makkelijk gehad. Joost Boks maakte gelukkig maar één foutje, maar op dat moment stond Theo Terlingen klaar op de doellijn om Krause te stoppen. Theo Terlingen was trouwens overal. Kort voor rust, toen Boks kansloos werd ge slagen door een kogelhard schot van Kraus uit een korte hoekslag, stond hij ook achter zijn doelman klaar. Terlingen gaf bovendien een groot aantal uitstekende passes uit de verde diging en op dat punt overtrof hij Eb bens. Piet Weemers speelde minder sterk dan tegen Japan. Hij had het ook veel moeilijker tegen Kettstein dan bij zijn eerste wedstrijd tegen Wata, maar toonde toch een aanwinst voor het na tionale elftal kunnen zijn; op het gladde veld haalde Fokker zijn gebrui kelijke hoge niveau net niet. Vooral zijn wegwerken was soms ronduit slecht. Het contact tussen het verdedigings- n het aanvalsviertal kan alleen wor den onderhouden, wanneer de ploeg de beschikking heeft over middenveldspe lers van aparte klasse. Elffers is er zo een. Hij speelde op het niveau, dat de ze week voor Theo Terlingen leek gere serveerd. Tippy de Lanoy Meijer, min der doelmatig en veel speelser, mis schien nog wel wat verrassender dan Elffers, kon vrijdag die zware taak niet voortdurend aan. Na het felle openingsoffensief van de Duitsers slaagde het tweetal op het middenveld er toch in het ritme van de tegenpartij te verbreken. In de eerste AMSTERDAM De Jaap Edenbaan in Amsterdam beleefde vrijdag de pre mière van het nieuwe schaatsseizoen. Talloze hoofdstedelingen hadden de No ren, Friese doorlopers en klompjes uit het vet gehaald en jong en oud schaat ste er in een zomers zonnetje op los. Ook de leden van de kernploegen (da mes, heren en jeugd) konden voor het eerst „van het ijs proeven" en zij de den dat nog niet al te serieus. Spelen derwijs trokken onder anderen Kees Verkerk, Ard Schenk, Stien Kaiser en Ans Schut hun baantjes op de dunne ijslaag, die de buizenconstructie nau welijks bedekte en zo een ribbelig ef fect kreeg. De heren-kernploeg, getraind door Wim de Graaff, bestaat uit vier „oud gedienden", namelijk Verkerk, Schenk, Nottet en Jorritsma en twee nieuwelin gen, Te Winkel en Eriks, die beiden het timmervak uitoefenen. Kees Verkerk (volgende week 25 jr.), die nog wat kalm aan deed in verband met een nog maar pas genezen been blessure, en Ard Schenk waren blij vast ijs onder de voeten te voelen. De lange Noordhollander bleek in de zo mermaanden een forse ringbaard ge kweekt te hebben. De dameskernploeg, met onder meer Stien Kaiser, Willy Burgmeyer en Ans Schut, kwam al ste vig in aktie onder leiding van piet Zwa nenburg. Delftse Stien ondervond nog wat hinder van een beenblessure. DEN HAAG De Nederlandse ten niskampioen Tom Okker neemt de ko mende maanden op uitnodiging deel aan diverse toernooien in het buiten land. Zijn toernooikalender ziet er als volgt uit: 20 en 21 oktober Curacao, 22 en 23 oktober Aruba, 26 oktober tot 5 november Buenos Aires, 13 november Rlo de Janeiro, 20 tot 26 november Sao Paulo tot 11 december: Zuid-Amerika, 14 december tot 24 januari Zuid-Afrika en van 6 februari af de Caraiben. helft gaf Thole aan zijn schot, na een beste voorzet van Spits, onvoldoende richting mee. Zweerts faalde vlak voor doel man Rott, nadat Thole hem de bal op de stick had gelegd. In de laatste mi nuten van de eerste helft, bij een van de snelle open Duitse aanvallen, maak te Ebbens een te zware overtreding te gen Kitstein. De toegekende strafhoek slag werd voorafgegaan door een ver manende arbitrale vinger in de richting van Ebbens. Rechtsachter Kraus, de Duitse „killer", verzilverde de geboden kans door de bal uit de goed aangege ven en gestopte hoekslag verschrikke lijk hard in de linkerbovenhoek te ja gen. In de tweede helft bleef het spelbeeld vrijwel onveranderd. Een lichte druk van Nederland, met kleine kansen voor Thole, Zweerts en Van Vroonhoven, werd af en toe onderbroken door wa- tervlugge Duitse tegenstoten. In de dertiende minuut was het voorspel van de Nederlandse gelijkmaker identiek aan dat van de Duitse openingstreffer. Vos imiteerde de grofheid van Ebbens, dit keer ten nadele van Thole. Weer een uitgestoken vinger van de scheids rechter en weer een korte corner. Ter lingen gaf de bal aan, De Lanoy Meij er pushte hem in de richting van het doel. Terlingen, snel naar binnen gerend wilde de bal over de lijn drukken maar kon het niet doordat de vrij zwaar gebouwde doelman Wolfgang Roth hem aan ieders waarneming had onttrokken. Strafbal. Balkundige Theo Terlingen bleek een volmaakt uitvoer der van dit vonnis. De stand was ge lijk: 1-1. In de laatste fase van de strijd liet Nederland zich niet terug drukken. Maar de werkelijk grote aanvalsleider, die Frank Zweerts nog niet zo lang gele den geweest is, stond dit keer niet in het Nederlandse elftal. Daardoor bleef het aantal overwinningen, buiten Am stelveen op West-Duitsland behaald be perkt tot één. Die zege dateert overi gens van 1952, toen in Helsinki 't inter nationale contact tussen West-Duitsland en Nederland werd hersteld. De uitslagen van vrijdag luiden ver der: Nieuw Zeeland - Frankrijk 0-0, Groot Brittannie - Spanje 1-1, Oost- Duitsland - België 2-2. De stand luidt (alle landen hebben vier wedstrijden gespeeld) 1. West Duitsland 7 pnt., 2. India 7, 3. Nieuw Zeeland 6, 4. OostDuitsland 5, 5. Pakistan 4, 10. Nederland 3. HEERENVEEN De opening van de 400 m kunstijsbaan, die zaterdag in het nieuwe Heerenveense ijsstadion „Thialf" door prins Claus officieel zou worden verricht, gaat niet door. Reden hiervan is, dat tengevolge van het ui termate zachte najaarsweer de ijsma chines niet in staat bleken de ijsvloer goed te houden. De temperaturen ste gen vrijdag in de loop van de dag tot negentien graden en het was de warm ste oktoberdag sinds mensenheugenis. Men zal trachten de wedstrijden, waar aan de leden van de beide kernploegen en de Noorse rijders Fred Anton Mai- er en Per Willy Guttormsen zouden deelnemen, over veertien dagen te houden. ROME Het Romeinse sportblad Corriere Dello Sport meldt dat de Deen se wielrenner Ole Ritter in het Olym pisch wielerstadion in Rome op 28 ok tober een aanval zal ondernemen op het werelduurrecord. Hij zal de record- poging ondernemen op dezelfde dag dat de Fransman Jacques Anquetil en de Italiaan Felice Gimondi daar aan wed strijden zullen deelnemen. Het uurre cord staat sinds 1958 op naam van de Fransman Roger Rivière met een af stand van 47.347 km. Anquetil heeft op 27 september in het Vigorelli sta dion te Milaan een afstand van 47.493 afgelegd, maar deze is niet als een re cord erkend omdat Anquetil geweigerd heeft zich aan een anti-doping onder zoek te onderwerpen. De Haagse politie-agente en voorma lige 800 meter-kampioene Gerda Kraan is gisteren in het huwelijk ge treden met de tienkamper A. van der Pol uit Bussum. ARNHEM In Arnhem is de jaar vergadering van de KNVB, afdeling Arnhem, gehouden. Voorzitter A. Rose- boom merkte op, dat de afgelopen competitie bijzonder goed is verlopen en dat er zich geen bijzondere moeilijk heden hadden voorgedaan. Wat betreft het aantal strafzaken, dit was wel ver minderd, doch hier kon nog veel aan gedaan worden. In het bijzonder is hier een taak weggelegd voor de jeugdlei ders der verenigingen. Bij het punt „Besprekingen Bestuurs beleid" kwamen de tongen los. Hier uit te de heer Daaleman van ESCA VC scherpe kritiek, over het feit, dat bij de wedstrijd Nederland-Finland nie mand van Bestuurszijde aanwezig was geweest. De heer Roseboom zette uit een, dat het bestuur het niet juist heeft gevonden dat men het organiseren van deze wedstrijd buiten het eigen aparaat van de KNVB, afd. Arnhem heeft op gedragen aan de verenigingen SML en ESCA VC. Hoewel alles voortreffelijk verlopen is! Bij dit alles komt nog, dat in het verleden altijd een persoonlijke uitnodiging werd gestuurd, maar er dit maal slechts kaarten voor het gehele bestuur werden toegewezen. „De zaak is hiermede echter niet afgedaan", zo vervolgde de heer Roseboom. Het be stuur heeft gemeend deze kwestie op nieuw ter sprake te brengen in vergade ring van de Sectie Amateur-voetbal. De vice-voorzitter van de KNVB, de heer Egberts, vond het jammer, dat de kwestie ter sprake was gebracht, maar nu het eenmaal zover was wilde hij er het zijne ook wel van zeggen. Het is nl. zo, dat vaak de organisatie opgedragen wordt aan verenigingen en dan wordt slechts één man van de afdeling uitge nodigd. Na de pauze vond de bestuursverkie zing plaats. Aftredend waren de heren F. van Apeldoorn, P. Simons, B. Groe- neveld, S. Middel. Er werden geen te genkandidaten gesteld zodat allen her kozen werden. AMSTERDAM Cabaretier Toon Hermans zal op 7 december in het RAI gebouw te Amsterdam het startschot van de tweede na-oorlogse zesdaagse van Amsterdam lossen. Organisator Kurt Vyth heeft voor dit evenement, evenals het vorige jaar, elf koppels gecontracteerd, onder wie het koningskoppel Peter PostFritz Pfenninger, de sterke Duitse formatie Rudi AltigSigi Renz, de Denen Pal- le LykkeFreddy Eugen (vorig jaar tweede in Amsterdam achter Post Pfenninger) en onze landgenoten Jan JanssenGerben Karstens waarschijn lijk de toon zullen aangeven. Voorts ko men van 7 tot en met 13 december op de baan: Leandro FagginGuiseppe Beghetto (Italië), Gerard KoelLeo Duyndam (Nederland), Jo de Roo (Ned)Romain Deloof (België), Noel ForeTheo Verschueren (Belg), Bart ZoetHenk Nljdam (Ned), Cor Schuu ringGerard Vianen (Ned) en Emil Severeijns (Belg)Ron Baensch (Austr.) Elke avond zal gedurende drie kwar tier de piste worden ontruimd voor de Zesdaagse van de Toekomst, waarin onder meer de sterke Duitsers Ko- busch en Henrichs en het Nederlandse wereldkampioenskoppel Piet de Wit— Gert Bongers aan de start zullen ko men. Eredivisie 0 FeyenoordGVAVi 0 DOSVolendam3 Telstar—DWS3 0 Go AheadSittardia1 ADO-MW1 m Fortuna '54—FC Twente3 0 NAC—PSV3 AjaxXerxes/DHC1 0 NECSparta 3 Eerste divisie FC VW—Holland Sport2 EindhovenDe Volewijckers1 RCH—RBC3 HeraclesWillem II1 0 FC Den BoschAlkmaar/Zaanstreek1 SWHaarlem1 SC CambuurElinkwijk1 Blauw-Wit—Velox1 0 HVCDFC3 Tweede divisie 0 WageningenHermes DVS3 Helmond SportDe Baronie1 ZFC—Heerenveen1 0 EDOSC Gooiland3 Zwolse BoysLimburgia3 0 NO ADPEC1 Roda JC—AGOW3 HilversumFortuna VI2 VeendamExcelsior1 De GraafschapSC Drente1 De wedstrijden met 0ervoor komen voor op de toto van deze week. De met aangeduide ontmoetingen zijn reservewedstrijden. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 13 van 14 en 15 oktober zijn: aan tal deelnemers: 643.173; bruto inleg f 814.941,60; prijzenbedrag: f 268,931,-; extra prijs f 25.000,-. Totaal prijzenbe- drag f 293.931. Niemand met 13 goed voorspelde uit slagen, zodat tweederde van de eerste prijs (f 147.912,05) naar de tweede prijs gaat en een derde naar de derde prijs. De tweede prijs is nu f 179.287,33. 58 meldingen met 12 goed voorspelde uit slagen. Per kolom wordt bruto f 3.091,- uitgekeerd. De 3de prijs is nu f 89.643.67 Er waren 194 meldingen met de eerste negen uitslagen goed voorspeld, waar van drie met twee kolommen. Per ko lom wordt ongeveer f 460,uitgekeerd. Extra prijs f 25.000,-. 14 meldingen; per juiste melding wordt bruto f 1.800,- uit gekeerd. De cijfers van sporttoto 14 van 14 en 15 oktober zijn: aantal deelnemers 444.246; bruto inleg f 512.388,60; prij- zenbedrag f 169.088,-; extra prijs 25000 gulden. Totaal prijzenbedrag f 194.088. Niemand met 13 goed voorspelde uit slagen, zodat twee derde van de eerste prijs f 92.998.40) naar de tweede prijs en eenderde naar de derde prijs gaat. De tweede prijs is nu f 112.725,33. 63 meldingen met 12 goed voorspel de uitslagen. Per kolom wordt bruto f 1.105,- uitgekeerd. De derde prijs is nu f 56.362,67. 50 Meldingen met de eer ste negen uitslagen goed voorspeld, waarvan een met twee kolommen. Per kolom wordt bruto f 1.105,- uitgekeerd. Extra prijs f 25.000.39 meldingen. Per juiste melding wordt ongeveer 700 gulden uitgekeerd. DEN HAAG Evenals twee jaar geleden zal ook dit seizoen het toer nooi om de KNVB-beker volgens het poule-systeem worden verwerkt. Er zijn dertien poules van vier clubs en er is een poule van vijf clubs gevormd. De clubs zullen elkaar in gen halve Com petitie ontmoeten. De nummers een van elke poule alsmede nummer twee van de overige van de uit vijf clubs bestaande poule en de beste nummer twee van de overige poules gaan over naar de achtste finales. Bij de bepaling van de beste num mer twee van de overige poules wordt eerst rekening gehouden met het aan tal behaalde punten en dan met het doelgemiddelde. Als zowel het aantal behaalde punten als het doelgemiddel de gelijk is, wordt er geloot. De wedstrijddata zijn: 31 december, 25 februari en 24 maart. Het wedstrijd programma en het bekerreglement zul len nog nader bekend gemaakt worden. De indeling in de poules is als volgt: Poule 1: GVAV, Cambuur, Veendam en Heerenveen; poule 2: FC Twente, Heracles, Spel. Drente en De Graaf schap; poule 3: Go Ahead, AGOW, PEC en Zwolse Boys; poule 4: NEC, Vitesse, HVC en Wageningen; poule 5: DOS, Elinkwijk, Velox en Hilversum; poule 6: DWS, Volendam, Alkmaar/ Zaanstreek en ZFC; poule 7: Ajax, Blauw Wit, Volewijckers en Gooiland; poule 8: Telstar, Haarlem, RCH en EDO; poule 9: ADO, Xerxes/DHC, Holland Sport en Fortuna VI; poule 10: Feyenoord, DFC, RBC en Excelsior; poule 11: Sparta, SVV, FC Den Bosch en HDVS; poule 12: NAC, Willem II, Baronie en NOAD; poule 13: PSV, Eindhoven, Helmond Sport en FC VVV; poule 14: Fortuna '54, MW, Roda JC, Limburgia en Sittardia. VEENENDAAL Voetbalvereniging Veenendaal speelt morgen op het Salamander-sportcomplex de belangrijke match tegen het Culemborgse Forti- tudo, dat samen met Zwaluwen Vooruit één punt voorstaat op de Veenen- dalers. Het wordt een zeer moeilijke wedstrijd voor het geelblauwe team. Veenen daal verloor vorige week in Utrecht van Zwaluwen Vooruit op teleurstellende wijze, terwijl de tegenstanders van morgen KDS met 61 desillusioneerden. Vooral in de voorhoede van de thuisclub ontbreekt het aan souplesse. Men combineert fraai, doch produktiief zijn de acties van G. Heikamp c.s. bepaald niet. Een prognose voor de ontmoeting van morgen is moeilijk. Wij houden het op een gelijk spel. Slechts wanneer Veenendaal in de voorste linies fantasierijk voetbal demonstreert, bestaat er een kleine kans op de overwinning. Candia '66 heeft morgen de gelegen heid zich naar de kop van de vierde klasse H te werken. De Rhenenaren ontvangen op eigen terrein v.v. Utrecht, dat verleden week tegen het Bunnikse EMS genoegen moest nemen met een 4-0 nederlaag. Camdia is duielijk favo riet voor de overwinning gezien de wedstrijdresultaten van de afgelopen weken. Voetbalvereniging Opheusden kan zich na de nederlagen van de laatste tijd zondag weer herstellen. De Betuw- naren gaan bij AVW op bezoek, dat tot op heden slechts één winstpunt heeft kunnen vergaren uit zijn vijf wedstrij den. De overwinning is morgen o.i. be slist voor Opheusden, vooral wanneer de voorhoede eindelijk weer eens haar kansen weet te benutten. Zoals bekend heeft het de afgelopen weken nogal aan afwerking ontbroken bij Opheusden. Het Amerongse DVSA heeft in de eerste klasse B van de afdeling Utrecht KOPENHAGEN De voetballer Dy reborg, de produktieve midvoor van het Deense elftal, onderhandelt met de Zweedse tweede divisieclub Sleipner over een contract, maar een beslissing wordt pas over 14 dagen verwacht. Dy reborg zegt dat hij veel belangstelling heeft om prof te worden. „Ik heb be langstelling voor elk aanbod uit ieder land zolang het geld maar goed is". Dy reborg sprak de geruchten tegen dat hij ook aanbiedingen van Nederlandse clubs heeft ontvangen. VEENENDAAL Donderdagavond schaakte het eerste tiental van Veenen daal in Wageningen tegen Wageningen II. De uitslagen waren Wageningenll - Veenendaal I: F. Schfieider X.J. B. Griffioen 1—0; J. Lijlkema - J. V. Elembaas 01; G. Boelma - J. W. Boelens afgebr.; H. Osin- ga - H. Heikamp 10; W. L. v. Veen - J. Rijken 01, B. H. Bijsterbosch - G. R. Kets afgebr.; J. H. J. v.d Meulen - L. Vrijken afgebr.; H. J. Turner - C. Beyer 10. Na afloop was de stand dus 4Vt - 2Vt in het voordeel van Wageningen II. Van de afgebroken partijen staan er twee gunstig voor Veenendaal en één partij beter voor Wageningen. Bij voor Vee nendaal gunstige arbitrage is er dus een kleine kans op gelijk spel, 55. Een kleine nederlaag is evenwel waarschijn lijker. ZADAR De arrondissementsrecht bank in Zadar (Zuid-Slavië) heeft zes Belgische zeeduikers tot boeten veroor deeld wegens het jagen op schatten op de bodem van de Adriatische Zee. Walter'Geebelen (30), Gerard Geebe- len (34) en Heinz Kuttnar (39), allen uit Genk werd een boete van 5.000 nieu we dinaren of 168 dagen gevangenis straf opgelegd. Robert Vincent (21) uit Winterslag, Andries Geebelen (35) uit Genk werden veroordeeld tot elk 3.000 dinar boete of 100 dagen hechtenis en John Fittelaer (24), uit Hasselt kreeg een boete van 2.000 dinar of 67 dagen gevangenisstraf. EDE De positie van Ede is sinds de ruime zege van vorige week op Quick Nijmegen (7-1) iets verbeterd. De mogelijkheid bestaat, dat wanneer er zondag winst uit de bus komt, Ede verhuist van de op een na onderste plaats naar een goede plaats in de middenmoot. Het team heeft vorige week bewezen over voetbalcapaciteiten te beschikken. De voorhoede had het tot op dat moment wat betreft doortas tendheid laten afweten. Men is daarom vorige week begonnen met het 4-3-3- systeem en gezien het laatste resultaat niet zonder succes. In de ontmoeting van zondag a.s. tegen Achilles uit Groesbeek zal men dan ook wederom volgens dit systeem spelen. Achilles heeft met eenzelfde aantal wedstrijden twee punten meer. Naar het zich laat aanzien zit er morgen een kleine overwinning voor Ede in, te meer daar het spel van Achilles over het algemeen niet van een technisch hoog niveau is. In het verleden is dan ook diverse malen gebleken, dat dit team het van zijn vechtlust moest heb ben. Ede is echter in dit opzicht even eens sterk vooruitgegaan. OPSTELLING EDE: Doel: de Wit; achter: Braber, Masseur, Muller en Krooswijk; midden: Roseboom, Feen- stra en Hogehout; voor: Jansen, Van Kooten en Peters. FORTISSIMO, dat de laatste tijd be hoorlijk in de running is, krijgt GVC als tegenstander. Het Edese team heeft een flinke serie overwinningen achter de rug en zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om deze serie te prolon geren. Of GVC dit zonder meer zal toestaan moet afgewacht worden, maar vast staat, dat het er beslist voor zal vechten om tenminste met een gelijk spel uit Ede te vertrekken. Vermoedelijke opstelling Fortissimo: Doel: Möller; achter: Matthijsse, Ger ritsen en Verkamme; midden: Möller en Brugman; voor: N.N., Bosch, Van Leur, Boekhorn, Möller. Het volledig programma in II A luidt: Victoria BoysQuick, Ede Achilles, Robur—DIO. VDZRKHVV, SMLLeones. Reserve 2e klas B: Leones 2Colum bia 2, RKHVV 2—OAB 2, Epe 2— WSV 2, ESCAVC 3—Ede 2, Quick 2— Vaassen 2. NEC 3—AWC 2. KNVB afdeling Arnhem Klasse I C: Edo 3—VVO 3, Wester voort 2Arnh. Boys 3, VDZ 4Een dracht 3, Eldonia 2Driel 2, Arnhemia 2Oosterb. Boys 2. Klasse II A: Bintang T—OAB 4, For tissimoGVC, Rheden 3Wageningen 4, MASV—Edese Boys, Esca VC 5— Schaarsbergen. Klasse II C: Ed. Boys 2—GVC 2. Oosterbeek 3Arnh. Boys 4. Wagenin gen 5—VDZ 6, Abstinentia 2—WAVV 3, SML 5—Ede 4. Klasse III E: GVC 4—Arnhemia 5, Abstinentia 3GOVA 3, Bint. T. 2 Eldonia 4, Edese Boys 3ONA '53 4, Fortissimo 3Vydo 4. JUNIOREN OUD: Geselecteerde jeugdcompetitie, Klasse A, Spel. En schedeOosterbeek, Go AheadWage ningen, HengeloZAC, NECEde, Quick N.Quick O., WVCVosta. Klasse A: VDZ aWestervoort a, Zd. Arnhem aVVO a, Arnhemia a Gelria a, DTS '35 aRheden a, Esca VC aVitesse a. Klasse E: SHL cEendracht b, Arn hemia dS. Avanti b, OAB bArn hemse Boys b. morgen een gemakkelijke wedstrijd. Op De Burgwal ontvangen de Ameron- gers namelijk Utrechtse Boys dat geen toonaangevende rol speelt in 1 B. De Utrechters versloegen weliswaar Roda '46 vorige week, doch de ploeg is o.i. niet in staat om de blauwwitten te ver rassen. In de tweede klasse B hebben koplo per Scherpenzeel en het Veenendaalse Unitas een vrije dag. Het Elster Oran je-Wit moet in Utrecht tegen DSO(U) de strijd aanbinden. Deze wedstrijd zal vermoedelijk gezien het thuisvoor deel wel in een kleine zege voor de thuisclub eindigen. HDS uit Leersum treedt in de derde klasse B in een uitwedstrijd aan tegen SVMM. Wij geloven niet, dat de Leer- summers beide punten kunnen meene men uit Maarn. Veenendaal (thuis) Fortitudo: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, C. Gerritsen, H. van de Bovenkamp en D. van Dijk; midden: J. Henzen, H. Stuy- venberg; voor: H. Imbosch, G. Heikamp, H. van Nieuwamerongen en J. Sukkel. Candia '66 (thuis) Utrecht: wenst geen opstelling te verstrekken. Opheusden (uit) AVW: doel: H. van Eldik; achter: H. Huibers, M. Siahaya; midden: Broekhuizen, Arends, Geurts; voor: Siauta, Winkelman, A. Huibers, H. van Brenk en J. Siahaya. Oranje Wit (uit) DSO (U): doel: C. van Rotterdam; achter: J. Nellestijn, J. Haisch; midden: H. C. Bosch, St. van Veenendaal, W. Bos; voor: KI. van Bur- ken, L. Hage, T. Drost, T. Selhorst en H. Slok. HDS f it) SVMM: doel: H. Bos; achter: J. van de Pot, H. Hellinga; mid den: L. Schuilenburg, G. den Hartog, J. van de Berg; voor: J. W. Meerbeek, J. Maassen; C. van de Lagemaat, T. Gijs- bertse en P. Willemse. DVSA (thuis) Utrechtse Boys: doel: D. v. Brenk; achter: B. C. Drost, J. F. van Veenendaal, G. Breeschoten, E. A. van Viegen; midden: C. v. Ommeren G. Blankenstijn; voor: J. D. Buis. J. Veenhof, B. van Ommeren en G. Brink man. VEENENDAAL Dezer dagen speel de tafeltennis-vereniging SKF haar eer ste competitiewedstrijd in de 3e klasse E. Het eerste team moest de strijd aan binden tegen Winstpunt I uit Veenen daal. De uitslag werd een 64 overwin ning voor SKF I. J. v.d. Berg won al zijn enkel-spelen, t.w. tegen G. Diteweg, C. Schoonder- beek en A. van Maanen. Het dubbel J. v.d. Berg/C. Vink won met 15/21 en 11/21 van het dubbel G. Diteweg/C. Schoonderbeek. C. Vink won twee enkelspelen tegen A. v. Maanen en C. Schoonderbeek en ver loor in 3 games (13/21, 21/9 en 21/16) van G. Diteweg. C. v.d. Weerd verloor in 2 games van G. Diteweg en C.Schoon- derbeek en in 3 games (12/21, 21/14 en 21/9) van A. v. Maanen. SKF 2 speelde een uitwedstrijd tegen Kracht en Vriendschap 7 uit Renkum. De uitslag werd 73 voor SKF. Het team won afgelopen week reeds thuis van Shot 5 uit Wageningen met 100. SKF 3 speelde thuis tegen Schot 4 uit Wageningen en verloor met 100. Het speelde uit tegen RTC 2 uit Ede en ver loor deze wedstrijd met de cijfers 82. SKF 4 speelde thuis tegen Schimmel- pennink I uit Wageningen. Deze wed strijd werd een 100 nederlaag voor de Veenendalefe. VEENENDAAL Voor het 2de en 3de team van TSV Climax is de compe titie succesvol begonnen. STV-Climax 2 het met het bezoekende Nizo uit Ede weinig moeite, al dient vermeld te wor den dat dit team niet in z'n sterkste op stelling kon uitkomen. Een zwak star tende v. Eist moest in de eerste set zijn meerdere erkennen in v. Laar, maar tegen Schuur en Osenbrugge herstelde hij zich en won beide partijen in 2 ga mes. Van Dam had weinig moeite met zijn tegenstanders en bleef in 3 wed strijden ongeslagen. Hij behoefde zelfs geen game af te staan. De Kleuver de buteerde goed in de 1ste klas. Ook hij won 3 maal en moest alleen aan Schuur en Osenbrugge een game laten. Ook in het dubbelspel bleven v. Dam en v. Elsl hun tegenstanders de baas. Het derde team van STV-Clima.v boekte een duidelijke zege op Swift f (8-2). In de Overgangsklasse blijkt alleen STV-Climax nog ongeslagen te zijn. In de ontmoeting tussen de twee gevaar lijkste concurrenten van de Veenenda- lers. Swift en Sprenger UC. won laatst genoemd team met 7-3, zodat de stand in deze afdeling nu als volgt is: 1. STV-Climax 3-6, 2. Sprenger U.C. 3-4, 3. Swift 3-4, 4. Blauw Wit 3-2, 5. Olympia 3-1, 6. M. v. R. 3-1. Vanavond gaat STV-Climax bij Swift op bezoek en dit moet ook weer de vol le winst opleveren.

De Vallei | 1967 | | pagina 7