Men heeft mij in Kesteren bedreigd met broodroof Scheidende leraar krijgt nog 8 mille Geblakerde keuken na benzinebrand in Rumoer rond woning Kesteren bereikt climax Geen school, wel school? Spencer Davis: Mij niet meer gezien Ds. C. v. d. Berg bij afscheid: Raad moet beslissen Zware schade na botsing Spoedraad in Rhenen Raiffeisen- spaarweek Shoiv MIST Beschermde monumenten Geslaagd voor zwemproef COLLEGE VERZOEKT RAAD MET IN BEROEP TE GAAN VEILING RESTEREN Bazaar in Scherpenzeel u uw 10550 11079 KESTEREN MAANDAG 23 OKTOBER 1967 Beatleest groot financieel fiasco VEENENDAAL Financieel gezien is het beatfestijn dat zaterdag j.l. in de eierhal aan de Achterkerkstraat te Veenendaal werd gehouden, op een fias co uitgelopen. De beroemde Engelse popzanger Spencer Davis was zelfs woe dend op de organisatoren, omdat hij slechts een klein deel van het hem beloof de honorarium uitgekeerd kreeg. Dit alles was toe te schrijven aan de geringe belangstelling. De show zat goed in elkaar en de mensen die er waren, hebben waar voor hun geld gehad. Met de jeugd deden zich geen moeilijkheden voor. Hoofdinspecteur van politie, de heer W. C. H. Dekker, was gedurende het feest vrijwel de hele tijd in de eierhal te vinden. Rechercheurs wisselden elkaar af, zodat 8r constant toezicht werd gehouden door de politie. De jeugd verdrong zich voor het po- .dium in de eierhal om maar niets van het optreden van de „Spencer Davis Group" te missen. „Ik walg van die organisatie", zei de zichtbaar verontwaardigde Spencer Da- vis zaterdagavond na zijn optreden. Re den van deze opwinding: hij kreeg slechts een klein deel uitbetaald van het bedrag waarvoor hij zou optreden om dat de organisatoren doodeenvoudig geen geld hadden om hem te betalen. „Dat is een typisch Nederlands ver haal". aldus het Engelse tiener-idool: „Ik ben nu voor de tweede maal in Hol land. De vorige keer trad ik op in Rot terdam. Daar kreeg ik ook geen geld. De mensen kunnen hier niet organise ren". Spencer vond het allemaal „un fair" en toen hij naar zijn auto liep en werd nageroepen door enkele enthou siaste fans was zijn antwoord slechts een koel „hello". De verantwoordelijke organisator van het festijn, Fred Bruitsman, begreep de verontwaardiging van de heer Davis niet. „Ik kan me voorstellen dat hij kwaad zou zijn als hij van niets had geweten. Maar voor hij zijn optreden begon hebben we hem verteld dat we geen geld hadden. Maar uit sympathie wilde hij toch optreden." Volgens de af gevaardigde van de Engelse Vakbond voor Muzikanten, die Spencer Davis vergezelde, was er echter geen sprake van een sympathiek gebaar: „We waren er nu toch eenmaal dus hebben we het optreden maar door laten gaan. We moeten het tenslotte van het publiek hebben. Maar we waren om vier uur al aanwezig en hoorden om half elf pas dat er geen geld was." Als ze alles eer der hadden geweten was de grote at tractie van het beatfestijn niet doorge gaan. „We hebben te weinig tijd gehad om een goed contract op te stellen" gaat de afgevaardigde verder. „Eerst zouden „The Small Faces" optreden maar die zeiden het dinsdag^yond j.l. af. Toen moesten wij plotseling invallen. Daar om bleef er te weinig tijd over om orde op zaken te stellen." Ondanks alles heeft de jeugd zater dag Spencer D^vis gezien en gehoord. En het was de moeite waard. Hoe goed de andere bands ook waren, de Spencer Davis Group bewees wel, dat ze hun roem niet alleen aan hun naam te dan ken hebben. Zonder „artistiek doen", zonder bij-instrumentjes en zonder de AVRO-beatgirls maar eenvoudig met hun stem, orgel, gitaren en slagwerk brachten zij een goed stuk muziek, dat ver boven de middelmaat uitstak. Het publiek danste niet meer, maar ver drong zich rond het podium en gaf juichend van zijn waardering blijk. In kwaliteit enigszins vergelijkDaar met Spencer Davis was het Antwerpse trio „Adam's Recital". Ook dit trio stak door het volkomen beheersen van de in strumenten en door een grote dosis mu zikaliteit met kop en schouders boven de rest uit. Het publiek bestond hoofdzakelijk uit tieners. Het grootste deel kwam van buiten Veenendaal, zelfs uit Limburg en Noord-Holland. In hun vaak bloem rijke kleren dansten, zaten of lagen de „hippe vogels" in de eierhal, of gingen in de Achterkerkstraat een luchtje scheppen. Daar werden ze door een groot aantal nieuwsgierigen met ge mengde gevoelens beken. Verwonderd, ■■P i Spencer Davis. geïrriteerd en hoofdschuddend werd het hippe gevogelte van diverse pluimage gade geslagen als „die jeugd van tegen woordig". „Die jeugd" vatte dit op als een eer en om nog meer op te vallen ging men zich nog vrijer gedragen. Het bleef gelukkig allemaal bij deze on schuldige geldingsdrang. Grote moei lijkheden deden zich niet voor. De hip pies konden het best vinden met hoofd inspecteur Dekker, die tevreden achter in de eierhal zat om een oogje in het zeil te houden. „Het loopt best, al is er wat weinig publiek", zei hij. Zijn voor spelling van enige tijd geleden, dat de heer Bruitsman in zijn handen mocht klappen als vijfhonderd man het festival zou bezoeken is uitgekomen. Fred Bruitsman klapt echter niet in z'n handen. Hij is ook niet teleurgesteld. „De show was goed en de bands hebben het allemaal voor wat minder gedaan dus ik heb geen moeilijkheden en niets te klagen", meent hij. Sterker nog, hij zal er niet voor terugdeinzen het in de toekomst nog eens te proberen. Of die gelegenheid zich zal voordoen is nog zeer de vraag. Louis de Vries, de manager van Spencer Davis gelooft er niet zo in: „Ze beloofden ons f 5000,-. We kregen maar f 1400,-. Myn andere groep „Adam's Recital" kreeg hele maal niets." Dit is voor de Antwerpse manager reden genoeg om aan beat- festynen in Veenendaal niet meer mee te werken. Bovendien verzekerde htf de naam Veenendaal ook by zyn collega's nog wel eens te noemen. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. KESTEREN De minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk heeft de raad der gemeente Res teren een ontwerp van de voor deze gemeente samengestelde lijst van be schermde monumenten aangeboden. Plaatsing van een monument op deze lijst heeft onder meer tot gevolg dat het verboden is dit zonder vergunning van genoemde minister af te breken, te verplaatsen of in enig opzicht te wij zigen. In de gemeente Resteren komen de volgende monumenten voor bescher ming in aanmerking: De preekstoel, een kaarsenkroon en enkele zerken in de hervormde kerk te Resteren; de to ren der hervormde kerk te Resteren; de woning Nedereindsestraat 35 en Ne- dereindsestraat 36; gedeelte linie Och- ten - De Spees en de Hervormde kerk met toren te Opheusden. Heden, maandag VEENENDAAL Aula L.T.S., 20 uur: Officiële opening chr. kleuterschool „De Rarekiet". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal 19.30 uur: „Play-girl". Morgen dinsdag VEENENDAAL Aula L.T.S. 20 uur: Najaarsvergadering Philadelphia, afd. Veenendaal. Consistorie Ger. Gem. Fluierstraat, 19.30 u.: Ledenvergadering SGP-studiever. „Petrus Datheen". ELST Gebouw Pniël 19.45 u.: Jaarvergadering NCVB. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. RESTEREN Ds. C. v. d. Berg stond zondagmiddag voor de laatste maal als paster loei op de kansel van de hervormde kerk in Resteren. Het ge bouw was goed gevuld met hen die af scheid wilden nemen van de predikant, die volgende week intrede hoopt te doen in de hervormde gemeente te Noordhorn en een week later te Niezijl in de pro vincie Groningen. Onder de aanwezigen waren een aantal predikanten uit de ring Ingen, de Classis Tiel en de kerk provincie Gelderland, burgemeester Pott wethouder Van Apeldoorn en gemeente secretaris Vink namens de burgerlijke overheid en een grote delegatie van de gemeenten Noordhorn en Niezijl. De scheidende predikant koos zijn tekst uit het hoofdstuk, dat indertijd ge bruikt was door ds. Van den Ent Braat, toen nog predikant te Opheusden, om hem te bevestigen als dienaar des woords in Resteren, nl. II Timotheus 2. Als on derwerp voor zijn preek koos ds. Van den Berg vers 19: „Evenwel, het vaste fundament Gods staat, hebbende dit zegel: De Here kent degenen die de zij nen zijn; en: Een iegelijk die de naam van Christus noemt sta af van onge rechtigheid". „Evenwel", is het sleutelwoord van deze tekst," zo begon ds. Van den Berg zijn predikatie, „Paulus zat in de ge vangenis en Timotheus was nog jong en moest veel verdragen. Er kwamen dwaalleraars in de kerk en het gehoor werd van de waarheid afgeleid. De men sen lieten zich al te graag vèrleiden. Ik vraag is er in zo'n situatie nog lei ding, nog kerkewerk mogelijk?" „Onder het gezag van dit evenwel ben ik hier ruim 15 Jaar geleden bevestigd, toen met vers drie uit dit hoofdstuk; „Gij dan lijdt verdrukking als een goed dienstknecht van Jezus Christus." Van middag is het onder het gezag van het zelfde hoofdstuk dat ik afscheid neem. Ik kon geen andere tekst vinden, niets anders dan datgene waarmee ik hier be vestigd ben, want God heeft dit hele hoofdstuk waargemaakt. Ik kwam hier in een onmogelijke situatie, want het ge- VEENENDAAL Zaterdagmiddag rukte de brandweer uit om te assiste ren bij een brand in het Schrijvers park. Er was brand gemeld in perceel Een AVRO-beatgirl in actie. RHENEN In het instructiebad „Lysterberg" legden zaterdagmiddag achtentwintig kandidaten de zwemproef af volgens het reglement van de KNZB onder het toeziend oog van de heer Kattestaart, gedelegeerde van de zwembond Onder deze achtentwintig kandidaten bevonden zich acht volwassnenen. Ze waren opgeleid door de instructeurs Van Dijk en Evers. Alle kandidaten slaagden, de heer Rattestaart wees er na afloop nog wel op, dat dit afleggen van de zwemproef slechts een klein be gin is op het zwemmerspad. Het moet en mag niet worden beschouwd als een zwemdiploma. Daarvoor kan men nu gaan lessen. Hij wekte de ouders op dit bij hun kinderen te stimuleren. De heer A. G Hulshof, ambtenaar belast met sportzaken van de gemeen te Rhenen, had voor de aanvang van de zwemproef alle deelnemers al wel kom geheten en overhandigde na af loop namens het gemeentebestuur aan alle geslaagden een reep chocolade als beloning. KESTEREN De opspraak, die is ontstaan rondom de verkoop van het pand Hoofdstraat 20 te Kesteren bereikt naar alle waarschijnlijkheid tijdens de ko mende raadsvergadering een hoogtepunt. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben onlangs hun goedkeuring onthouden aan een raadsbesluit tot verkoop van de woning na inschryving voor 20.000,aan de enige en tevens hoogste in schrijver, de heer J. Vermeer. Volgens G.S. zou de woning ten minste 29.000, moeten opbrengen. De raad besloot destyds ondanks adviezen van B. en W. om de woning toch te gunnen, omdat zich tydens en na de inschryving enke le onduidelijkheden zouden hebben voorgedaan. Tijdens de komende raadsverga dering moet de raad beslissen of in beroep zal worden gegaan by de Kroon. Blij kens een schrijven van B. en W. aan de raad tracht het college deze stap te voor komen en stelt voor geen beroepschrift in te dienen. Volgens burgemeester en wethou ders van Kesteren kon worden ver wacht, dat aan een raadsbesluit tot verkoop van de woning voor f 20.000,- goedkeuring zou worden onthouden. „Reeds eerder deelden Gedeputeerde Staten ons college mee, dat de koop som van de woning en 250 vierkante meter erf tenminste f 29.000,- diende te bedragen", aldus het college in het schrijven aan de raad. De genoemde 250 vierkante meter erf vormt, volgens raadskringen, een geheel nieuw aspect van de verkoop. Hierover is de raad voor zover bekend nooit eerder ingelicht. Ook in de bekendmaking voor de openbare inschrijving is een en an der niet aangehaald. B. en W. delen de raad echter ter verduidelijking mee: „Onder erf wordt door ons college ver staan een onbebouwd stuk grond, be horende bij een huis. Bij een letterlijke toepassing van het schrijven van Ge deputeerde Staten zou derhalve de on dergrond van de Woning niet in de ver koop zijn begrepen. Deze ondergrond zou dan, zoals in vele steden plaats vindt, krachtens een recht van opstal of erfpacht tegen betaling van een jaar lijkse vergoeding aan de gemeente aan de koper worden uitgegeven". Het college is van oordeel, dat deze wijze van verkoop voor een platte landsgemeente geen aanbeveling ver dient en heeft dan ook besloten in de genoemde 250 vierkante meter erf de ondergrond van de woning te begrijpen. „Naar onze mening kan Uw raad ten aanzien van de woning Hoofdstraat 20 slechts kiezen uit twee mogelijkheden: de woning zelf in exploitatie nemen of deze verkopen voor tenminste f 29.000,- Als geen enkele gegadigde bereid is laatstgenoemd bedrag voor deze woning te betalen zal automatisch slechts de eerstgenoemde mogelijkheid overblij ven", aldus B. en W. Het college merkt tenslotte op: Na tuurlijk is het mogelijk tegen de be slissing van Gedeputeerde Staten in beroep te gaan bij de Kroon. Aange zien deze verkoop niet in het financiële belang van de gemeente en derhalve niet in het algemeen belang is, lijkt het ons college voorshands hoogst twij felachtig of een beroepschrift enige kans op succes zal hebben". 183. Toen de brandweer ter plaatse was hadden de bewoners het vuur als met een schuimblusser gedoofd. Bij onderzoek naar de oorzaak bleek, dat mevr. S. in de keuken bezig was geweest een jas van haar echtgenoot te reinigen in wasbenzine. Ongeveer een meter van haar vandaan brandde een klein vlammetje van het gasstel. Plotseling stond de benzine in brand. De keuken werd zwartgeblakerd en liep schade op. „De familie S. wist niet dat wasben zine brandbaar was", zo stond er laco niek in het politierapport. loof had hier weinig krediet. De waar heid werd openlijk tegengestaan en ik vroeg me af of het wel juist was om als goed krijgsknecht hier verdrukking te gaan lijden. Evenwel zei uw toen malige consulent „doe het maar" en de jonge proponent uit Hilversum, die eigenlijk naar Poortvliet wilde kwam naar Kesteren. Het is een moeilijke weg gebleken, God had niet te veel gezegd in de tekst, het Woord van God is be waarheid aan mij en aan u gemeente. Het is letterlijk in vervulling gegaan, evenwel ook de troost in dit hoofdstuk is waar gebleken, want God is getrouw," aldus de scheidende predikant. „De gemeente des Heren is ook in Kes teren aangevallen en niet eens van bui tenaf, maar door de kerk zelf. Paulus waarschuwt Timotheus niet tegen de wrede keizer in Rome, maar tegen de dwalingen in de gemeente. Het is hier ook weer eens bewezen, dat het een wonder is, dat er nog een volk van God in de wereld is. God heeft mijn ambtswerk willen gebruiken en mij meermalen ten zegen willen stellen, hoe onbegrijpelijk dat ook is. Hij vergaf mij mijn zonden en leerde mij naar zijn be velen luisteren. De mensen wilden zeggen hoe ik preken moest, ze bedreigden mij zelfs met broodroof, als ik geen water In de wijn zou doen. Ze brachten het zo ver, dat ik nu nog ruim 8.500,- te goed heb, maar de Here hield zijn kerk in stand. Het fundament is blijven staan en houdt stand. Dat mag ik u vertellen als troost van de Here, want dat heb ik ondervonden en die troost zal blijven ook als ik weg ben. Gods Woord blijft en Christus leeft en re geert", aldus ds. Van den Berg. De scheidende predikant beëindigde zijn preek met: „Houdt u aan het zui vere onvervalste en onversneden evange lie. Houdt u daaraan ook in uw persoon lijke leven en in de gemeenschap der VEENENDAAL De heer H. V. uit Veenendaal komende vanaf het Bene deneind, gaf op de kruising met de Pol derweg geen voorrang aan een perso nenauto bestuurd door zijn plaatsgenoot W. R. Na de botsing kwam de wagen van V. tot stilstand op de Groeneveld- sebrug, die van R. met de neus bijna in het water, naast de brug. Beide auto's werden flink beschadigd. RESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren: Cox's Or. Pippin: EI 60-85: 25-27; EI 65-70: 31-33; EI 70-75: 35-37; EII 60- 65: 20-25; E II 65-70: 27-31; E II 70-75: 32-33. Aanvoer 16 ton. Sterappels: E II 55-65: 15-18; E II 65- 75: 32-35. Aanvoer 8 ton. Winterjannen: EI 50-60: 36-42; EI 60-70: 50-52. Aanvoer 2 ton. Gieser Wildeman: EII 50-60: 43-51; E II 60-70: 63-66. Aanvoer 4 ton. Legiponts: E II 55-65: 54-55; EII: 65- 75: 61-64. Aanvoer 5 ton. IJsbouten: EII 50-60: 34; EII 60-70: 38. Aanvoer 2 ton. Conference: EII 55-65: 57; EII 65-75: 63. Aanvoer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. SCHERPENZEEL De v.v. Scher penzeel houdt op 3 en 4 november een bazaar in de Gemeentelijke Eierhal, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de vereniging, dat over enkele maanden zal worden gevierd. ONDERTROUWD: W. J. van den Bosch en H. A. den Hertog; J. H. Peters van Ton en W. van Meren. RHENEN Vrijdag heeft burge meester Mr. Bosch ridder van Rosen thal de gemeenteraad bijeen geroepen tegen dinsdagavond 24 oktober om acht uur voor de behandeling van één punt. Het betreft een voorstel van burgemees ter en wethouders over te gaan tot in diening van een verzoek om bekostiging van een openbare havo-mavo-scholen gemeenschap. In de nota over de invoering van de Mammoetwet dd. 18 juli v?n dit jaar, die in de raadsvergadering van 19 sep tember jj. werd behandeld, hebben B. en W. onder meer opgemerkt, dat er te weinig leerlingen zijn om de oprichting van 'n havo-mavo-scholengemeenschap in de gemeente Rhenen te bepleiten. Daarbij werd de raad medegedeeld, dat de staatsscretaris van onderwijs en wetenschappen het verzoek om aan de openbare ulo-school aan de Wilhel- minastraat een havo-mavo-scholenge meenschap te mogen vormen, niet had ingewilligd. Op 19 oktober heeft de wethouder van onderwijs mr. J. Deen de zaak ten over vloede nog eens besproken met mr. Meertens, hoofdambtenaar van de hoofdafdeling voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs van het ministe rie van onderwijs en wetenschappen. Daarbij is gebleken dat de kans voor de oprichting van een havo-mavo-scho lengemeenschap in de gemeente Rhe nen niet helemaal is uitgesloten. Hij ad viseerde de gemeenteraad in overwe ging te geven een desbetreffend ver zoek bij de minister te laten indienen. De minister kan voor de jaren 1968 en 1969 scholen als bedoeld in afd. 1 van artikel II van de wet op het voortge zet onderwijs, waaraan naar zijn oor deel behoefte bestaat, voor bekostiging in aanmerking brengen. Aangezien zo'n' verzoek voor 1 no vember moet zijn ingediend, achten B. en W. een spoedbeslissing noodzake lijk. Naar hun oordeel moet deze laat ste mogelijkheid worden benut. Heiligen. De naam van Jezus Christus moet eeuwige eer ontvangen." Op uitdrukkelijk verzoek van de schei dende predikant waren er, behalve na mens kerk en kerkeraad, geen toespra ken. Zelf dankte hij de aanwezigen vooi hun komst en gaf de volgende groet aai de gemeente: „Gegroet, vaar wel, oudei en jongen, gezonden en zieken, bejaai den en alleenstaanden, de Here zy nv u. Wij zullen elkander uit het oog ve liezen, maar elkaar nooit vergetei Houdt vast aan Het woord als enig fui dament." Diaken Van Kleef sprak namens ke keraad en gemeente. In zijn toespraa herinnerde hg eraan, dat ds. Van dt Berg de stoot tot het oprichten van ci christelijke scholen gegeven had, betrok ken was geweest bij de voorbereidinger van de gezinsverzorging en bij de bouw van het bejaardencentrum „Het Anker". De gemeente zong haar scheidende herder en leraar tenslotte staande Psalm 121 2 en 4 toe. VEENENDAAL De in de loop der jaren tot een traditie geworden Raif- feisen-spaarweek wordt dit jaar gehou den van 23 t/m 27 oktober. Het doel van de spaarweek is het bevorderen van de spaarzin van het Nederlandse volk. Door tijdens de spaarweek het bezoek aan de bank extra aantrekke lijk te maken, wordt getracht dit doel te bereiken. Gezien de ervaringen wel ke in voorgaande jaren zijn opgedaan, wordt ook in de komende Raiffeisen- spaarweek een grote toeloop aan de loketten verwacht. Nieuwe spaarders zullen dan een spaarrekening openen, terwijl reeds bestaande spaarders van de gelegenheid gebruik zullen maken om iets extra's in te leggen. Ook jeugd zal zich tijdens de spaarweek niet onbetuigd laten. De oproep tot sparen, welke uitgaat van de Raiffeisen-spaarweek, heeft ieder jaar op de grote schaal weerklank ge vonden. Ook voor de komende spaar week zijn de verwachtingen hoog ge spannen. Immers tot nu toe is 1967 een zeer goed spaarjaar geweest. Men na me de afgelopen maanden geven een groter spaaroverschot te zien dan in de overeenkomstige periode van 1966. Als mogelijke oorzaak hiervan kan gewezen worden op de minder snelle groei van de economie, hetgeen ertoe leid, dat het publiek zich enigszins voorzichtiger opstelt ten aanzien van het aanschaffen van duurzame con sumptiegoederen. In ieder gaval kan worden gesteld, dat het publiek meer spaarbewust is geworden en het wense lijk acht een reserve achter de hand te hebben. De bereidheid om een deel van het inkomen niet te consumeren is momenteel kennelijk aanwezig en een toeneming van de besparingen is hier van het gevolg. De stimulans om te sparen want dat wil de Raiffeisen-spaarweek zijn sluit dan ook bijzonder goed aan bij de duidelijk aanwijsbare tendens tot spa ren. Belangrijk hierbij is, dat de spaargel den welke aan de Raiffeisenbank wor- 'den toevertrouwd, weer zo veel moge lijk ter plaatse worden uitgezet. Met name middenstandsbedrijven, land- en tuinbouwbedrijven en het eigen woning- bezit worden gefinancierd uit de door de plaatselijke gemeenschap bijeen ge brachte spaargelden. Op deze wijze wil de Raiffeisenbank binnen de lokale sfeer ertoe bijdragen om de economische groei te bevorderen. Sparen is daarom niet alleen van individueel belang, ook het algemeen belang wordt erdoor ge diend. Om tegemoet te komen aan de moge lijkheden en de behoeften van de spaar ders biedt de Raiffeisenbank vele spaar- vormen. De bank is ook ingeschakeld bij de door de overheid gepremieerde spaarvormen, zodat op dit gebied „van elck wat wils" wordt geboden. Een no vum is de kosteloze en rentedragende rpivé-rekening. Deze rekeninf '-«dt d» mogelijkheid om voor hen die in loon dienst zijn en hun salaris giraal krijgen uitbetaald, hun ontvangsten (salaris) en uitgaven over de bank te laten lopen, zonder dat daarvoor kosten in reke ning worden gebracht. Over het saldo wordt tot maximaal f 2500,een rente van 3V« pet. vergoed. Door hiervan ge bruik te maken is het mogelijk met het salaris geld te verdienen. Naast het bevorderen van de spaarzin van het Nederlandse volk beoogt men met de Raiffeisen-spaarweek ook de na gedachtenis in ere te houden van de man aan wie de Raiffeisenbank haar naam ontleent: F. W. Raiffeisen (1818- 1888). Raiffeisen is de grondlegger geweest van de op samenwerking gebaseerde spaar- en kredietinstellingen ten behoe ve van de gehele gemeenschap. Vol gend jaar zal ter gelegenheid van de 150ste geboortedag van Raiffeisen bij zondere aandacht worden besteed aan zijn persoon en de ideeën, welke door hem zijn ontwikkeld. Dat de ideeën van Raiffeisen nog steeds betekenis hebben voor de praktijk blijkt onder meer uit het feit, dat er in Nederland 1400 vestigingen van Raiffeisenbanken zijn. Het spaartegoed van de ruim 2 miljoen spaarders bij deze banken be draagt thans meer dan f 5'/» miljard.

De Vallei | 1967 | | pagina 3