Aanval is het zwakke punt Nederlands hockey-elftal besloot voor-Olympisch-toernooi met gelijk spel tegen Nieuw-Zeeland JanPiet g I wil je jj een stuk kaas uit het g vuistje I g Zes gevallen van doping nu definitief anders dan andere Korfbal-twaalftal versloeg België Bijzonder snelle tijden bij achtervolging amateurs Italiaan Bitossi winnaar Ronde van Lombard;:e s Nat. hockeyelftal tegen Pakistan Nederlandse arbiters geselecteerd voor Spelen van Mexico Merckx sneller dan Anquetil Trainer Peeman nam ontslag bij Haarlem Brons voor Balk in tijdrit over 1 km Uitslagen amateurs in eerste klasse Eerste EK badminton in 1958 in Bochum ^hvw wmaaoA Hockey Druk Onmiskenbare thriller Overtuigend Eindstand Nog sneller Scherper MAANDAG 23 OKTOBER 1967 LONDEN Nederland heeft zater dag geen indrukwekkend afscheid geno men van het voor-Olympisch hockey- toernooi in Londen. De nationale ploeg beëindigde haar wedstrydreeks zoals ze de vorige dagen had gespeeld, verdedi gend goed tot zeer goed, aanvallend zwak tot uiterst zwak. Het doelpuntlo ze gelijke spel tegen de Nieuwzeelan- ders met West-Duitsland de enige ongeslagen ploeg in dit toernooi is daarmee afdoende verklaard. Coach Piet Bromberg had voor de slotwedstrijd op Lord's lang niet zijn sterkste ploeg opgesteld. Hij noemde het een „menselijk" elftal. Hij had de spelers die de afgelopen week weinig aan bod waren geweest nog een keer in het veld gestuurd. Het Nederlands elftal had in Brede- rode een uitstekende vervanger voor doelman Boks en in Kist een gelijk waardig remplagant voor Piet Wee- mers, de andere nieuweling. Verdedi gend was het elftal nauwelijks ver zwakt, maar van de aanval ging nog minder gevaar uit dan in de vorige wedstrijden. In de eerste plaats kwam het doordat de vaste keus Elffers, vooral opbouwend tenminste een klasse sterker is dan Van 't Hooft, die tegen Nieuw-Zeeland voor hem speelde. Het aanvalsviertal, met Thole, Ter Haar, Van Vroonhoven en De Keyzer, miste een schutter en bovendien de techni sche kwaliteiten om het de sterke ADVERTENTIE M g 03 H W AMSTERDAM Het Nederlands hockeyeltal is voor de wedstrijd tegen Pakistan, die 28 oktober in Amstelveen gespeeld wordt, als volgt samengesteld: DoelBoks (Amsterdam); achter Terlingen (Laren) en Ebbens (Kam pong); midden: De Lannoy Meijer (La ren), Fokker (Laren) en Elffers (HGC) voor: Spits (Amsterdam), Van 't Hooft (Hilversum), Zweerts (SCHC), Van Vroonhoven (SCHC), De Keyzer (Bre da). LONDEN De technische commissie van de Internationale Hockey Federa tie heeft tijdens een vergadering in Londen een voorlopige lijst samenge steld van de scheidsrechters, die in aanmerking komen om bij de Spelen van Mexico in 1968 te fluiten. Op de lijst met 33 namen er zullen naar alle waarschijnlijkheid 6 arbiters won den afgevoerd staan drie Nederland se scheidsrechters, nl. de heren A. F. Lathouwers, H. Herrebrugh en L. A. Elgershuyzen. Op de voorlopige lijst zijn Groot Brit- tannië (met 6), Australië, India en Pa kistan (met 4), Nederland, West-Duits land en België (met 3) het sterkst ver tegenwoordigd. Bij de negen leden van de scheids- rechtsscommissie die voor Mexico zijn aangewezen, is de Nederlander E. D. Engelberts. PARIJS Wereldkampioen Eddy Merckx (België) heeft zondag op een circuit bij Parijs het criterium der azen, een wedstrijd achter dernies, gewonnen. Hij legde de 100 km af in de nieuwe recordtijd van 1.45.12 (gem. snelheid: 57.034 km/u). Het was de veertigste maal, dat het criterium der azen gehouden werd. Merckx verzamelde 53 punten. De Fransman Jacques Anquetil, die dit evenement enige malen op zijn naam bracht, kwam deze keer niet verder dan de tweede plaats met 30 punten. Het oude wedstrijdrecord vestigde Pe ter Post toen hij in 1964 winnaar werd met een gemiddelde van 56.498 km. De uitslag was: 1. Eddy Merckx (België) de 100 km in 1.45.12 (gem. snelheid 57.034 km/u) 53 punten; 2. Jacques Anquetil (Fr) 30 punten; 3. Felice Gimondi (Italië) 25 punten; 4. Raymond Poulidor (Fr) 18 pnt; 5. Roger Pingeon (Fr) 6 pnt; 6. Bernard Guyot (Fr); 7. Hoban (GB) 8. Aimar (Fr); 9. Stablinsky (Fr), op een ronde; 10. Van Coningsloo (België) op een ronde; 11. Balmanion (Italië, op twee ronden. De andere deelnemers gaven de wetf- "4 on. Nieuwzeelandse verdediging echt moei lijk te maken. De Nederlandse aanvalsacties eindig den gewoonlijk al ver buiten de cirkel doordat De Keyzer veel ballen miste, Ter Haar snelheid te kort kwam, Thole er zelden in slaagde om zijn gebrek aan techniek met goede wil te compenseren en Van Vroonshoven als eenling weinig kon uitrichten. Tot overmaat van ramp werd door de buitenspelers opnieuw de oude fout gemaakt om te veel naar bin- ne te trekken, waardoor de stug ingrij pende verdediging van Nieuw-Zeeland haar activiteiten tot een klein geoeelte van het veld kon beperken. Verheugend was dat de achterhoede, die zich door het simpele, maar uiterst directe spel van Australië had laten verrassen, tegen de op dezelfde vlugge manier spelende Nieuwzeelanders niet door de knieën ging. Theo Terlingen, die deze week uitgroeide tot de beste verdediger van het toernooi, verdient daarvoor het grootste compliment. Dit mede omdat hij iets minder steun kreeg dan gewoonlijk van Ebbens. Ach ter dit tweetal speelde Brederode een voortreffelijke wedstrijd. Vooral bij de zes goed ingeslagen korte hoekslagen van Nieuw-Zeeland Nederland kreeg er slechts drie voorkwam hij de doelpunten die deze slagvaardige voor hoede had verdiend. Het eerste kwartier van de wedstrijd is voor Nederland het moeilijkst ge weest. De slecht combinerende aanval kon de verdediging geen lucht geven en daardoor ontstond een druk op het doel van Brederode, die slechts met de al lergrootste moeite en ten koste van kor te hoekslagen kon worden gepareerd. Pas vrij kort voor rust ontworstelde Nederland zich aan de greep van Nw- Zeeland. Ter Haar kreeg na een lange drible een goede kans, maar zijn half hoge schot werd op de doellijn gekeerd door linksachter Patterson. Twee minu ten later bracht Van 't Hooft Van Vroonshoven in een ideale scoringsposi- tie. Net als in alle voorgaande wedstrij den bleek ook nu een eenvoudige kans te moeilijk. In de tweede helft in 'n stromende regen zakte Nederland in vergelij king met de daaraan voorafgegane flonkerende demonstraties tegen Pakis tan en India sterk terug. Voor de ach terhoede moet een uitzondering worden gemaakt, want Fokker en Terlingen legden met goede passes de basis voor talrijke tegenstoten. Pas in de laatste minuut werd het zwarte cordon van de Nieuwzeelandse verdediging eenmaal doorbroken door een van de helaas zeldzame snelle acties. Van Vroonsho ven en Ter Haar sneldei door de ach terhoede en Van Vroonshoven kreeg een unieke kans. Maar de verlamming die over iedere Nederlander in de slagcir kel lijkt te komen, trof ook Van Vroons hoven. Hij probeerde de bal voorzichtig langs doelman McPherson te schuiven. Dat lukte, maar achter McPherson dook weer linksachter Patterson op die glijdend naar de rechterhoek de lang zaam voortrollende bal nog net uit het doel kon tikken. Daarmee voorkwam hij dat het Nederlandse elftal, dat de lurf mist om flink uit te halen in de cirkel en de bal desnoods eens hard •ast te schieten, meer kreeg dan waar het aanspraak op kon maken. PAKISTAN India is de onmisken bare thriller geweest van het voor- Olympische hockeytoernooi In Londen. Pakistan en India spelen, uit principe, niet tegen elkaar tenzij in een toernooi deze botsing van dt grootmeesters in techniek en tactiek op het programma staat. Zeven keer stono deze krachtme ting geboekt in de hockeygeschiedenis, drie keer bij Olympische finales, drie keer in de eindstrijd van de Aziatische spelen en een maal, vorig jaar, bij het toernooi in Hamburg. AMSTERDAM B\jna vQf maan den nadat voor de eerste maal werd geconstateerd, dat een aantal wiel renners verboden stimulerende midde len had gebruikt heeft de sportcommis- sie van de KNWU nu definitief straffen kunnen opleggen. Want zo lang heeft het geduurd eer een instituut in Frei burg in de op verzoek van de betrokken renners ingestelde contra-expertise tot een uitspraak is gekomen. Het werd „positief" in de gevallen van Cees Zoontjens (Tilburg), Johnny Brouwer (Rotterdam), Jan Bols (Hoo- geveen), Wim Prinsen (Hank), Gerrie Bruin (Andyk) en Hennie Marinus (Am sterdam De eerste vijf zyn met ingang van maandag 23 oktober voor een maand geschorst, de professional Marinus zal een geldboete van f 750 moeten betalen. In het geval van Johnny Brouwer, die sinds enkele maanden professional is, heeft de sportcommissie besloten toch een maand schorsing op te leggen in plaats van een geldboete, omdat Brou wer op doping werd betrapt tijdens zijn amateurperiode De overtredingen werden geconsta teerd tijdens Olympia's Tour (Zoontjens, Brouwer en Bols), de Ronde van Drente (Prinsen) en de Nederlandse baan- kampioenschappen (Bruin en Marinus). Freiburg sprak een „twijfelachtig" uit in het geval van de Limburger Hans Hesen, die eveneens in Olympia's Tour werd gecontroleerd. Naar aanleiding van de uitspraak van Freiburg heeft de sportcommissie besloten Hesen geen straf te geven. Maar deze Limburgse renner had na de controle en het toen door het Gentse instituut uitgesproken „positief" besloten met wielrennen te stoppen. Wel werd de contra-expertise op zijn verzoek ingesteld. India won tweemaal de gouden Olym pische medaille en Pakistan twee maal, waarvan een keer op doelgemiddelde, de gouden Aziatische medaille. Het ver schil in kracht en produktiviteit was al tijd uiterst gering, de overwinning van 20 van Pakistan in 1962 te Djakarta is een uitschieter in de reeks onmoetin- gen, die steeds met een 'overwinning van 10 of in een gelijk spel eindigden. Westeuropeanen kunnen zich nau welijks voorstellen wat dit duel voor Pakistan en India betekent, ook als er in feite niets op het spel staat. Hoe hoog dit gevecht wordt gewaardeerd, bewezen de ruim 14.000 toeschouwers, voornamelijk Indiërs en Pakistani, die voor de eerste keer deze week de tribu nes behoorlijk vulden. De toeschouwers hebben een zeldza me wedstrijd gezien. Beide ploegen speelden een tempo dat onvoorstelbaar hoog lag. Twintig veldspelers vochten voor iedere bal en voor iedere vierkan te meter grond. Er werd bijzonder fel gespeeld, maar en dat was de pret tigste verrassing grofheden die in Londen geen zeldzaamheid zijn ge weest, bleven achterwege. Pakistan was sterker. Doelman Zakir Hoesein heeft het nog gemakkelijker gehad dan tegen Nederland. De India se voorhoede heeft geen opening in de voortreffelijke Pakistaanse achterhoede kunnen maken. India kreeg slechts één korte hoekslag, tegen Pakistan zes. De Pakistaanse aanval, in dezelfde forma tie als tegen Nederland spelend, combi neerde net zo sterk als de Indiase, maar het watervlugge, technisch vol maakte binnentrio was toch gevaarlij ker. Twaalf minuten voor tijd werd de wedstrijd beslist door de vierde korte hoekslag van Pakistan. Linksachter Ra- riq Aziz kogelde de bal via het lichaam van doelman Laxman over de lijn. De wedstrijd moest daarna drie minuten worden onderbroken om de honderden Pakistaanse supporters, die het veld op waren gestroomd, te verwijderen. Een nog grotere invasie vond na afloop aats op de „heilige" cricketground van Lord's. Want zelfs bij een wed strijd waar geen medaille te winnen valt staat er meer op het spel dan Westeuropeanen kunnen begrijpen, het Aziatische hockeyprestige namelijk. ADVERTENTIE Een overtuigende zege op Groot-Brit tannië heeft West-Duitsland tot zij het officieus winnaar gemaakt van het voor-Olympische hockeytoernooi van Londen. De produktieve Duitsers, die in vijf wedstrijden elf maal scoor den, versloegen zaterdag in de slotwed strijd Groot-Brittannië met 51. De Duitse ploeg beëindigde, evenals Nw- Zeeland het toernooi zonder een neder laag te hebben opgelopen. De strijd was na een kwartier in feite reeds beslist. Snelle aanvallen hadden de Britse verdedigers toen al twee keer voor onoverkomelijke problemen ge steld. De rust werd bereikt met een 30 voorsprong en de gasten voerden de score nóg op tot 50. Pas daarna kreeg Groot-Brittannië, dat geen enke le overwinning boekte, de gelegenheid de traditionele eer te redden. De officieuze eindstand in Londen luidt West-Duitsland 5 4 Nieuw-Zeeland 5 2 India 5 3 Pakistan 5 3 Oost-Duitsland 5 2 Australië 5 2 Frankrijk 5 1 Japan 5 1 België 5 1 Nederland 5 1 Groot-Brittannië 5 0 Spanje 5 0 van het toernooi 0 9 11— 3 7 4—1 7 8—6 6 6—-4 6 7—6 5 5—5 3— 4 2— 3 4— 7 2— 4 6—11 5— 9 caballero Toneelspeelster en TV-actrice Sjoukje Hóbymaayer 25 STUKS f 1.50-EEN LAURENS PRODUKT UTRECHT Het Nederlands korf bal-twaalftal heeft zondag in Utrecht voor 1500 toeschouwers een 4-2 over winning op België behaald. Bij de rust leidde Nederland met 1-0. De ongebruikelijk lage score was voor een groot deel aan pech te wijten. In de eerste helft zag Nederland een voortdurend overwicht slechts met één treffer, tien minuten voor rust door Ge rard Bos gescoord, beloond. De overige schoten van de Nederlanders, waarvan vele een doelpunt waard waren, ver dwenen op soms vreemde wijze net niet in de korf. De malen dat de bal wel door de korf ging, kende de Engelse scheidsrechter geen doelpunt toe. In de tweede helft werd er in de Ne derlandse ploeg beter gecombineerd. Nadat Ton van Rhee de stand in de 10e minuut tot 2-0 had opgevoerd, ging het in het aanvalsvak steeds beter. Hans Pouw was de grote animator in de nieuwe aanvalslinie en in de 14e en de 24e minuut voerde de Hagenaar de score tot 4-0 op. Na de vakwisseling zakte Nederland weer terug en door twee afstandsschoten van Luc van He mel wisten de Belgen in de laatste fa se van de strijd tweemaal tegen te scoren. De Nederlander Tom van Rhee (3) werd bij deze aanval door twee Bel gische tegenstanders geblokkeerd. MEXICO STAD De Tsjech Jiri Da ler heeft zaterdagmorgen tijdens de kwalificatieritten achtervolging ama teurs te Mexico Stad een beste wereld prestatie geleverd door de 4 km te rij den in 4 min 45,94 sec. Het officieuze record was in bezit van Tiemen Groen, die vorig jaar tijdens de wereldkam pioenschappen op de baan te Frankfort in de eindstrijd de Olympische kam- ioen uit Tsjecho Slowakije versloeg in 4.50,21.—. De tijd, die de Tsjech Jiri Daler in de kwalificatiertiten achtervolging liet af drukken, werd later nog verbeterd door de Italiaan Cipiano Chamello. Deze reed de 4.000 meter in 4.44.94, precies een seconde beter dan de tijd van Da ler. Ook de Columbiaan Martin Rodri- quez en de Mexicaan Radames Trevino kwamen tot wereldtijden. Zij brachten respectievelijk tijden van 4.46,78 en 4.49,90 op de klokken. De Fransman Pierre Trentin deed buiten het programma om een aanval op 't wereldrecord 500 meter met vlie gende start, dat met 28,1 seconde reeds op zijn naam stond. Trentin, zilveren medaille winnaar bij de sprint ama teurs, op de wereldkampioenschappen in Amsterdam, slaagde. Hij kwam tot een tijd van 27,85 sec. Na afloop van deze recordpoging was Pierre Trentin, evenals de andere wiel renners, ervan overtuigd, dat het vol gend jaar op de nog te bouwen houten Olympische piste nog sneller zal gaan. „De lucht is hier ijl en de renners on dervinder veel minder weerstand dan op de lager gelegen banen", aldus de verklaring van Trentin. De Italiaan Cipriano Chamello heeft de gouden medaille gewonnen op het nummer achtervolging. In de finale versloeg hij de Columbiaan Martin Ro- driquez. De tijden bedroegen 4.44.92 voor Chamello en 4.47.66 voor de Co lumbiaan. Jiri Daler stelde na zijn ne derlaag tegen Chamello weer teleur in de strijd om de derde en vierde plaats en verlooi van de Mexicaan Trevino. De wereldtijd, die Chamello eerder op HAARLEM Eind vorige week is ...het, nadat zich in een samenwerking van twee jaar al meermalen conflicten hadden voorgedaan, gekomen tot een definitieve breuk tussen het bestuur vaan Haarlem en trainer -coach Piet Peeman van de eerste-divisieclub. -De onmiddellijke aanleiding vormde een op zich onbetekenend voorval bij de trai ning van het eerste elftal. Een van de spelers werd door leeman naar de kleedkamer teruggestuurd omdat hij het voorgeschreven trainingspak niet had aangetrokken. Toen deze over de tamelijke onvriendelijke manier waar op dit gebeurde een even onvriendelij ke opmerking maakte, verliet trainer Peeman het veld. In een onderhoud dat de heer Hut, algemeen voorzitter van Haarlem, daarop met de trainer heeft gehad, stelde de heer Hut zich op het stand punt, dat het bestuur Peeman welis waar de volle vrijheid heeft gelaten al le door hem nodig geachte disciplinai re maatregelen te treffen, doch dat het geen pas gaf bij voorkomende moei lijkheden eenvoudig te vertrekken en het aan zijn zorg toevertrouwde elftal aan zijn lot over te laten. Trainer Pee man kon zich met dit standpunt niet verenigen en heeft daarop zijn verde re medewerking opgezegd. Het bestuur, dat bij monde van de heer Hut verklaarde deze gang van za ken ten zeerste te betreuren, heeft reeds contact opgenomen met enige ge- ead'gden voor de ontstane vacature. de dag maakte (4.42.75) kan niet als record erkend worden, omdat deze prestatie niet werd geleverd in een race zonder tegenstander. De uitslag luidde: 1. Chamello (It.) 4.44.92; 2. Rodriquez (Columbia) 4.47.66; 3. Trevino (Mex.) 4.54.10; 4. Daler (Ts.Sl.) 4.55.17. De Rus Omar Phakadze heeft zon dag opnieuw het wereldrecord 200 me ter met vliegende start scherper ge steld. Op de snelle baan van Mexico Stad kwam hij tot een tijd van 10,61. Zaterdag had de Rus al 10,69 laten no teren. Ook de Fransen Pierre Trentin en Daniel Moreton deden een aanval op dit wereldrecord. Beide renners slaag den niet. Trentin realiseerde 10,87 en Moreion 10,74. MEXICO-CITY. De Nederlander Klaas Balk veroverde een bronzen medaille in de tijdrit over 1 km. De uitslag luidt 1. Gianni Sartori (It.) 1.04.61 (nieuw wereldrecord, oude record 1.07.27 Gaiar- doni) goud; 2. Pierre Trentin (Fr.) 1.05.41 zilver; 3. Klaas Balk (Ned.) 1.05.66 brons; 4. Daniel Moreion (Fr.) 1.05.73; 5. Alexan der Agapov (Rusl.) 1.05.84. In de achtste finales sprint verloor Klaas Balk van de Rus Phakadze. Ook in de her kansing kon de jonge Nederlander niet win nen. Ditmaal moest hij in de Rus Agapov en de Columbiaan Vanegas zijn meerderen erkennen. EERSTE KLASSE A ZVV—AFC HollandiaDe Spartaan 0—1 BVCHillegom 1—2 Alkmaarsche BoysJOS 2—1 SDW—HRC 1—1 DCGZilvermeeuwen 5—1 AFC 7 5 1 1 11 15— 8 Alkm. Boys 7 5 0 2 10 11— 7 ZVV 7 4 1 2 9 18— 8 HRC 7 3 3 1 9 7— 5 DCG 7 3 2 2 8 14— 8 De Spartaan 7 3 2 2 8 9— 7 SDW 7 2 3 2 7 5— 9 Zilvermeeuwen 7 3 0 4 6 8—13 JOS 7 2 1 4 5 8—11 Hillegom 7 2 0 5 4 8—12 BVC 7 2 0 5 4 11—17 Hollandia 7 1 1 5 3 5—14 EERSTE KLASSE B PapendrechtNeptunus 01 Unitas—EBOH 5—1 Gouda—GSV 1—0 RoodenburgVUC 10 Neptunus CVV Roodenburg Papendrecht Gouda Unitas De Musschen UVS EBOH GSV Overmaas VUC 6 1 6 2 1 10 15— 9 0 7 12— 6 8— 8 13— 9 6— 7 12—10 11—13 6— 6 8—12 7—11 8—11 5— 9 EERSTE KLASSE C DrachtenZwaagwesteinde 1—1 VelocitasNeptunia 1—1 GermanicusNoordster 5—1 EmmenSpel. Assen 0—0 AlcidesSneek 2—2 JubbegaHarlingen 4—1 Emmen 8 5 3 0 13 14— 5 Sneek 8 5 3 0 13 18—10 Zwaagwesteinde 8 3 5 0 11 18— 9 Neptunia 8 3 4 1 10 12— 3 Alcides 8 3 3 2 9 12—12 Germanicus 4 0 4 8 18—12 Spel. Assen 8 2 4 2 8 11—12 Velocitas 8 2 3 3 7 11—12 Noordster 8 2 2 4 6 14—25 Drachten 8 2 1 5 5 13—11 Jubbega 8 1 2 5 4 12—17 Harlingen 8 0 2 6 2 6—26 EERSTE KLASSE D AZCDe Treffers 1—1 Jonge Kracht— -WVC 3—0 Spel. EnschedeVosta 1—1 RhedenHengelo 2—2 ESCA/VC—Be Quick 2—8 De Treffers 6 4 2 0 10 9— 2 Rheden 6 4 1 1 9 14— 8 Hengelo 6 2 4 0 8 16—10 Spel. Enschede 5 2 3 0 7 13— 4 VOSTA 6 2 3 1 7 15— 9 Be Quick Z. 7 2 2 3 6 17—18 Quick '20 6 2 1 3 5 9—10 DOS '19 6 1 3 2 5 9—11 AZC 7 2 1 4 5 8—15 Jonge Kracht 5 2 0 3 4 5— 9 ESCA/VC 6 1 2 3 4 10—18 WVC 6 0 2 4 2 6—17 EERSTE KLASSE E Sparta '25Helmond 2—0 VlissingenConcordia SVD 4—3 TOPMiddelburg 2—2 UNA—TSC 3—1 De Valk—DESK 1—4 Veerse BoysDe Spechten 2—0 Sparta '25 7 5 2 0 12 18— 5 Vlissingen 8 5 2 1 12 14—10 UNA 8 4 3 1 11 15— 8 Middelburg 7 4 2 1 10 21—11 TOP 8 3 3 2 9 15—12 DESK 7 3 2 2 8 13— 9 Veerse Boys 7 3 2 2 8 9— 8 RKC 7 3 2 2 8 10—12 Helmond 7 2 2 3 6 9—11 TSC 7 2 2 3 6 11—14 Concordia SVD 7 0 2 5 2 14—23 De Valk 8 0 2 6 2 7—16 De Spechten 8 1 0 9 2 5—23 EERSTE KLASSE F KVC Oranje—SVN Wilhelmina '08—RIOS '31 AlmaniaMinor MKC—EHC HeerRoermond Spel. IreneChèvremont Almania Spel. Irene Heer MKC RIOS '31 7 5 1 1 11 7 4 2 1 10 7 4 2 1 10 7 5 0 2 10 7 3 2 2 8 Wilhelmina '08 7 2 2 3 6 Minor KVC Oranje EHC SVN Roermond Chèvremont 7 2 2 3 6 7 13 3 5 7 13 3 5 .2145 7 2 14 5 7 0 3 4 3 5—1 0—2 5—0 2—3 3—1 4—1 24— 9 18— 9 12— 7 12—10 13— 9 10— 9 9—18 14—16 10—13 10—18 6—11 6—15 COMO De Italiaan Franco Bi tossi is zaterdag winnaar geworden van de Ronde van Lombardije, waar mee volgens de traditie het wielersei- zoen op de weg werd gesloten. Bitossi had voor de 266 kilometer van Milaan naar Como 6 uur, 54 min. en 50 sec. nodig. Zijn landgenoot Gimondi toon de zich de snelste van een groepje van vijf renners, dat 31 seconden na de winnaar over de streep ging. De Ne derlander Jan Janssen, die een achter stand van 1 min. 29 sec. had. werd tiende. Van de 90 gestarte renners re den er slechts 26 de wedstrijd uit. De eerste zes aankomenden zijn gecontro leerd op het gebruik van stimulerende middelen. „Cuer matto" (het dwaze hart) zoals Franco Bitossi in Italië wel wordt ge noemd, heeft eigenlijk het gehele koers verloop van de ronde van de vallende bladeren beheerst. De Italiaan was al in het groepje (verder bestaande uit Gi mondi, Dancelli en Guyot) te vinden, dat al na 19 kilometer aan de haal ging. Een gezamenlijke krachtsinspanning van Merckx, Poulidor en Jan Janss.en ver ijdelde deze vroege vluchtpoging, maar weerhield Bitossi er toch niet van om langs de boorden van het meer van Lacco samen met 22 andere renners, waaronder alle favorieten, opnieuw aan de haal te gaan. Een lekke band leek I een einde te maken aan de illusies van de Italiaan, maar in een grandioze jacht achterhaalde hij toch weer de voortijlen de kopgroep, waaruit intussen de vroe gere Italiaanse kampioen Dancelli was ontsnapt. Toen daarna ook Polidorl de grote groep verliet, vond Bitossi het tijd om samen met Scandelli en Galbo een tegenaanval in te zetten, die ertoe leidde, dat Bitossi met nog 65 kilometer te ry- den samen met Polidori aan kop kwam te liggen. Toen de laatste het hoge tem po van zijn landgenoot niet meer vol kon houden en ontgoocheld afstapte, moest Bitossi alleen de aanval weerstaan van een inmiddels gevormd jachtgroepje, dat bestond uit Gimondi, Panizza (It.) en de Fransen André Zimmermann en Ray mond Poulidor. Ondanks de grote krachtsinspanningen, die Gimondi en „Poupou" zich getroostten, bleef Bitossi echter onbereikbaar. Hij ging met bjjna een minuut voorsprong als eerste' over de eindstreep in Como. De uitslag luidde: 1. Bitossi (It.) 6.54.50 (gemiddeld: 38,473 km per uur); 2. Gimondi (It.) 6.55.21; 3. Poulidor (Fr.); 4. Zimmermann (Fr.); 5. Panizza (It.)6. Passuello (It.); allen 6.55 21; 7. Merckx (Belg.) 6.55.41; 8. De Rosso (It.) zelfde tijd: 9. Delisle (It. 6.55.51; 10 Janssen (Ned.) 6.56 19; 11. Guyot (Fr.) 6.56.21; 12. Massignan (It.) 6.58.21; 13. Vigna (It.); 14. Dumont (Fr.), beiden zelfde tyd; 15. Bocci (It.) 7.00 24; 16. Aimar (Fr.) zelfde tijd. BONN De eerste Europese bad mintonkampioenschappen zullen van 19 tot en met 21 april 1968 in het West- duitse Bochum worden gehouden. Het toernooi zal om de twee jaar plaats vinden.

De Vallei | 1967 | | pagina 8