Wilde tonelen bij bikkelhard duel Veenendaal-Fortitudo Amateurvoetbal in cijfers DVSA onder ten tegen Utr. Boys SKF kansloos tegen koploper Allen Weerbaar Candia '66 won sensationeel voetbalgevecht van Utrecht: 4-2 0-4 nederlaag voor heren van Salamanders AVW op valreep gelijk met Opheusden HDS won derby van SVMM: 0-1 Wageningen overspeelde koploper HDVS 2-2 Oranje-Wit bezig aan herstel Koploper uit Culemborg speelde gelijk (3-3) Fiets en brommer ontvreemd Korfbal Magnifieke treffers van J. ten Braak Commentaar Vrije positie Afd. Utrecht Ongeregeldheden tijdens en na duel Flitsend Doortastend Hattrick van Roelofs Pagina 9 MAANDAG 23 OKTOBER 1967 'nMiMiirtiiiMMtrrriMrtrinrm De Utrechtse referee J. W. v. d. Horst had het een uitermate moeilijke wedstrijd gevonden. .JJiet bepaald on- sportief, maar keihard", aldus de ar- biter. „Bij het verlaten van het veld werd mij duidelijk, dat het publiek van Veenendaal zeer verontwaardigd was over de grensrechter van Fortitu- 5 do. Naar mijn mening is een en ander felde (zoals bij het eerste Veenendaal- se doelpunt), wees hij direct naar het midden. Nee om deze man van on- sportiviteit te betichten en na afloop te bedreigen vind ik beslist niet juist". Het waren trouwens in hoofdzaak de supporters, die zich minder vrien- delijk gedroegen tijdens het duel. Eerst de verhitte Culemborg-aanhan- ger, die zich „vergreep" aan Stuyven- VEENENDAAL In de slotfase van het bikkelharde duel tussen Veenen daal en het Culemborgse Fortitudo hebben zich wilde tonelen voorgedaan. Hoewel de wedstrijd niet als onsportief mag worden betiteld, raakten de ge moederen van de spelers nogal verhit door in hoofdzaak de keiharde persoon lijke duels die werden uitgevochten. Toen een Culemborgse supporter dan ook een Veenendaal-speler aanviel werd hij na een snelle achtervolging let terlijk het veld uitgetrapt door collega's uit het Veenendaalse team. Het was overigens een spannende en sensationele match, die eindigde in een 33 gelijk spel. Vanaf het beginsignaal streden beide teams met een gewel dige inzel en hun acties werden gekenmerkt door een grote forsheid. Met de rust had Veenendaal een 21 voorsprong. Na de hervatting een fel offensief van Veenendaal, dat slechts één kwartier duurde. Toen ontworstelde Fortitudo zich aan de greep van de geelblauwen en verkreeg een 32 voorsprong. Veenendaal kwam echter gelijk door Heikamp en hierna waren er veel onwelvoeglijkheden te bespeuren in (en de laatste mi nuten buiten) het veld. Ook na de wedstrijd bleef het nog enige tijd rommelig op De Salamander. De Utrechtse scheidsrechter Van de Horst begreep al gauw, dat het een moeilijke wedstrijd voor hem zou wor den. Er werd fors gestreden door beide ploegen, vooral in persoonlijke duels. Uit een scrimmage voor het Forti- tudo-doel werd de bal enkele malen in geschoten. Een verdediger van de Cu- lemborgers werkte de bal naar het mid denveld en Cees Henzen retourneerde het leer met grote kracht. De bal sloeg ln het zijnet. De ploegen waren afwisselend in de aanval en beide gevaarlijk voor het doel. Imbos scoorde na snel doorlopen, maar het was de arbiter niet ontgaan, dat de Veenendaler de bal met zijn handen meenam. Fortitudo kwam eni ge malen gevaarlijk oprukken, maar de defensie van de thuisclub (in deze fase van de strijd blonk D. van Dijk uit) stond steeds goed opgesteld. Na ongeveer tien minuten nam Fortitudo toch een voorsprong. Uit een pracht- schot van L. Vermeulen kon keeper Blankespoor de bal niet bemachtigen (0-1). Meteen nam Veenendaal het ini tiatief weer. Er werden achter elkaar drie leuke aanvallen opgebouwd, maar de defensie van de gasten greep koel bloedig in. Gijs Heikamp zorgde een kwartier na de openingstreffer voor de gelijk maker. Uit een (enigszins mislukte) voorzet van Sukkel kwam de bal bij de totaal ongedekte Heikamp terecht, die kee- Vierde klasse H-WestZwaluwen Voor uitEMS 00; VeenendaalFortidudo 3—3; KDSSVF 1—2; De Meern—JSV 21; VreeswijkMidlandia 22; Can- dia '66Utrecht 42. SVF 6—9 EMS Zwaluwen V. 79 De Meern Fortitudo 79 JSV Candia '66 79 Utrecht Veenendaal 78 Midlandia KDS 77 Vreeswijk Vierde klasse F-OostHertog 7—7 7—7 7—5 6—4 Hendrik RVW 21; DrielOosterbeek 11; Oosterb. BoysArnhemia 01; AVW Opheusden 22; EendrachtExcelsior Z. 3—1. Driel Arnhemia Excelsior Z. Oosterbeek Herorg H. Eendracht 6—11 7—10 6— 8 7— 8 6— 6 66 RVW Opheusden EWV Oosterb. B. AVW 7—6 7—5 6—4 6—4 6—2 le klasse B: PatriaRoda '46 30; DVSAUtr. Boys 23; De Meeuwen Stichtse Boys 01; SoesterbergHoog land 1—2; DWSV—Brederodes 1—2. Stichtse B. 7—13 Utr. Boys 8—7 Patria 813 De Meeuwen 76 DWSV 7—10 Brederodes 7—6 DVSA 79 Soesterberg 71 Hoogland 7— 8 VSK 7—0 Roda *46 8— 7 2e klasse B: DSVU—Maluku Muda 22; HoutenSt. Maarten 14; Bar- neveldOlympia '25 34; DSO (U.) Oranje Wit 01 Scherpenz. 712 St. Maarten 7—10 Mal. Muda 7— 9 Baraeveld 77 Oranje-Wit 7— 7 8—7 7—6 8—6 7—4 5—2 Se klasse B: RivierwijkersAres 10; En AvantFaja Lobi 05; SVMM HDS 0—1. Rivierw. 714 RUC 7—10 Dorestad 77 Faja Lobi 7— 7 Olympia '25 DSO (U.) DVSU RK Unitas Houten Ares SVMM HDS En Avant 6—6 7—6 6—4 7—0 (In deze stand is niet wedstrijd HDSAres) opgenomen de per/aanvoerder Wammes geen kans gaf (1-1). Er was soms fraai voetbal te zien na deze treffer. Maar steeds werden de acties min of meer ongunstig be- invloed door de te forse charges van de beide tegenstanders. Zowel Veenen daal als Fortitudo kreeg enkele goede gelegenheden om een voorsprong te nemen, maar de hardwerkende defen sies grepen steeds op het laatste mo ment in. Linksachter Koeman moest zich wegens een blessure laten vervan gen door A. Kilian. Voor het rustsignaal bezorgde Imbos zijn team een voorsprong. Jan Henzen nam een vrije schop en Imbos kopte uit zijn prachtige voorzet via de bin nenkant van de paal in (2-1). In de laatste minuten voor rust speelde Vee nendaal wat overtuigender dan de gas ten, die echter twee doelrijpe kansen misten. De felle aanmoedigingskreten van de Culemborgse supporters konden na de AMERONGEN Zondag vond op sportpark „De Burgwal" het treffen plaats tussen DVSA en Utrechtse Boys. Beide ploegen waren aanmerkelijk goed tegen elkaar opgewassen maar DVSA (in het groen-wit gestoken) kreeg langzamerhand een overwicht. Desondanks was het Utrechtse Boys dat het eerste doelpunt maakte. Vanaf rechts werd een voorzet gege ven. De middenvoor stopte de bal fraai af en met bijzonder veel effect vloog de bal op het DVSA-doel af. De keeper kon de bal niet goed onder controle krijgen (0-1). Nog voor de rust werd het 1-1. B. van Ommeren gaf de keep er van Utrechtse Boys het nakijken. Na de rust werden er aan beide kanten goede kansen geschapen. Al vrij snel werd het 2-1 voor DVSA. B. van Om meren maakte met een schitterende kopstoot, na een voorzet van linksbui ten Brinkman, een magnifiek doelpunt. Toen verslapte het spel bij de Ame- rongers. Utrechtse Boys daarentegen ging fel door en niet zonder resultaat. Direct na het doelpunt van Van Om meren was het eenzelfde situatie waar uit Utrechtse Boys 2-2 kon maken. En het was nog niet het laatste wapenfeit van de Utrechters. Doordat een Utrechtse aanvaller van de bal af werd gezet gaf scheidsrechter Marsman een strafschop tegen DVSA, welke werd be nut. Deze 3-2 achterstand konden de Ame- rongers niet meer inhalen. Door een deel van het publiek was deze neder laag bijzonder moeilijk te incasseren en enkelen bestormden het veld. Ook na de wedstrijd vonden er enkele onge regeldheden plaats, waartegen het be stuur van DVSA ongetwijfeld streng gaat optreden. „Een dergelijk onspor tief gedrag kunnen wij niet tolereren", aldus enkele bestuurders van de Ame- rongse voetbalvereniging. VEENENDAAL Uit een steegje aan de Hoofdstraat verdween zaterdag een fiets. Een der bezoekers van het beatfestijn miste na afloop zijn brom fiets. Van de daders nog geen spoor. Eén van de laatste Veenendaalse kan sen in de slotfase van het duel tegen Fortitudo. Sukkel schiet echter hoog over rust niet verhinderen, dat Veenendaal het doel van Fortitudo onder hevige druk zette. Jan Henzen rukte steeds weer op naar voren en vuurde enkele schoten af. Van Nieuwamerongen loste onverwacht een fenomenaal schot, maar keeper Wammes ranselde de bal op even fraaie wijze uit zijn doel. Gijs Heikamp kwam alleen voor de keeper en weer wist de goalie van For titudo te redden. Het Veenendaalse publiek evenaarde op dat moment het aanmoedigingsvo lume van de Culemborgers. Een derde Veenendaalse treffer hing in de lucht. Maar Fortitudo kwam gevaarlijk op zetten. Nadat Vermeulen een pracht kans kreeg om de partijen op gelijke voet te brengen hij kopte enkele meters voor het doel van Blankespoor over scoorde de beste spieler van Fortitudo, rechtsbinnen G. Koedam, de gelijkmaker. Heikamp stond buiten spel en uit de vrije schop werd de bal onmiddellijk naar voren getrapt. Koedam snelde tussen twee verdedi gers van Veenendaal in op het doel af en verraste Blankespoor met een mooi geplaatste bal (2-2). Fel streden de ploegen hierna voor het winnende doelpunt. Zelfs een cornervlag bezweek aan het geweld op de Salamander, toen een Fortitudo-speler hiermee in bot sing kwam. De gasten namen zelfs een voor sprong met een prachtschot van Van Iersel, waarbij Blankespoor niet ge heel vrijuit ging (2-3). Hierna werd het een zeer rommelig duel met veel on- wegvoeglijkheden. Een Culemborgse supporter, die wild tekeer ging tegen Stuyvenberg (voor hem viel Gerritsen even later in) werd door Veenendaal- spelers van het veld gewerkt. Gijs Heikamp scoorde direct daarop met een kopbal de gelijkmaker en de laatste minuten van het duel werden onder chaotische toestanden uitge speeld. Het bleef bij een puntenverde ling. thousiast bepaald onzachtzinnig ten de lijnen. Aan het eind van de wedstrijd heerste er rondom de kleedkamers on- der de massa toeschouwers een zeer gespannen stemming, waarbij men veelal minder decente uitlatingen kon 5 horen. Nee, het was in geen geval re- 51 presentatief voor voetbalvereniging Veenendaal en supporters. VEENENDAAL Het kunststukje tegen M.E.O. werd tegen Allen Weer baar niet herhaald, want A.W. was en bleef de sterkste. Gewaarschuwd door de overwinning die de Veenendaalse korfballers (sters) vrij onverwachts op M.E.O. hadden be haald, startte A.W. in een hoog tempo en S.K.F. werd direct al in de verde diging gedrukt. Daarbij werd al spoedig duidelijk dat het over een zeer jonge ploeg beschikte, die technisch een stuk beter speelde dan S.K.F. Het SKF middenvak faalde zaterdag volkomen, ook al omdat aanvoerder Wout van Dijk i.v.m. de nog steeds af wezige Hennie v. Jaarveld (blessure) nu ook Kees Heikamp op zijn presentie lijst miste. In de eerste aanval stond nu Gert Sukkel uit het 3de 12-tal opge steld. Breunis v.d. Pol. verhuisde naar het middenvak, waar ook invalster Pië ta van Dijk zich bevond. Van goed sa menspel en elkaar begrijpen kwam niet veel terecht. Na een kwartier had A.W. een 0-2 stand bereikt, waarbij de 2e goal een juweel kon worden genoemd. Daarna was echter ook bij A.W. de juiste rich ting zoek. Een minuut of tien voor de rust begon S.K.F. zowaar het spel enigszins te verplaatsen en het leek er op dat het iets van de achterstand zou afknabbelen. Met de rust was de stand nog maar 0-3 en gezien bet herstel van SKF was er nog enige hoop. Maar ofschoon AW na de rust het ho ge tempo niet meer volhield en SKF af en toe goed tegenspel liet zien, bleven de Amsterdammers het beste van het spel behouden. Bij S.K.F. werd dikwijls zeer slecht geplaatst en ook de oude fout, het afvangen, kwam duidelijk naar voren. S.K.F. zag kans in deze wedstrijd 2 keer een strafworp te missen en pas bij de stand 0-6 slaagde André van Rossen er in de eer te redden (1-6). Invaller Gert Sukkel deed het zeker niet onverdienstelijk, Piëta van Dijk daarentegen stelde dit keer teleur. Tegenover de duidelijk betere dames van Allen Weerbaar bleven alleen Let- tie Hament en Ted van Kooten over eind. Door de overwinning van A.W. nam de ploeg de leiding in afd. A. van de 2de klasse, omdat Aurora verrassend van Vogel verloor (5-4). S.K.F. bezet nog steeds de laatste plaats. RHENEN De wedstrijd Candia '66- Utrecht is een bijzonder spannende, sensationele, emotionele en keiharde voetbalontmoeting geworden, die beide ploegen nog lang zal heugen en die een verdiende overwinning (4-2) ople verde voor de mannen van Te Kulve. De belangstelling was bijzonder groot, ondanks het feit, dat Wageningen thuis speelde. Het is verheugend, dat de voetballiefhebbers uit de Grebbestad de voorkeur gaven aan de ploeg van eigen bodem, de ploeg die een reëel kandidaat gaat worden in de eindstrijd van de huidige competitie. Wanneer Candia zijn spelpeil weet te handhaven, zal het bezoekersaantal ongetwijfeld nog aanzienlijk stijgen. De ploeg heeft tegen de Utrechters een zeer tactisch spel aan de dag gelegd. De aanvalsli- nie werd doorlopend goed gesteund en gevoed door de verdediging en wan neer het voor eigen doel „heet" begon te worden, trok de aanval onmiddellijk terug om de helpende hand te bieden. Jammer, dat één van de Utrechtse spelers een bal keihard in het publiek moest schieten. Dat hij daar reactie op kreeg van de toeschouwers was te verwachten. Even later vond dezelfde speler het nodig Van Walsem van Van dia te bewerken. De scheidsrechter had de touwtjes echter strak in handen en na enkele minuten kon de wedstrijd normaal doorgang vinden. Candia ging meteen fel in de aanval. Er werd uitstekend gecombineerd en een serie flitsende aanvallen volgde el kaar in snel tempo op. Utrecht kwam er in het geheel niet aan te pas. Het spel van de Candianen werd in de tien de minuut beloond met een doelpunt van de voet van Jan ten Braak. Net buiten het strafschopgebied loste hij een vliegend schot dat onhoudbaar was voor de Utrechtse doelman. Het duurde tot de tweeëntwintigste mi nuut voordat het Candia-doel werd doorboord. Het was echter een buiten- speldoelpunt. Van Baal maakte even later hands, maar de Utrechters scho ten de bal jammerlijk over de lat. Na ruim een half uur spelen zakte de Candia-aanval wat terug, vermoede lijk tengevolge van het snelle begin en Utrecht scoorde uit een corner van rechts via middenvoor Van de Hazel de gelijkmaker (1-1). Even later ver dween de bal opnieuw in het net van Candia via de binnenkant van de paal, maar ook dat doelpunt werd door de scheidsrechter geannuleerd wegens bui tenspel. Heel Candia stond nu voor eigen doel. Langzaam herstelde de thuisploeg zich en toen de aanval was hervonden brak de rust aan. Aanvankelijk had de verdediging van Candia het ook na de thee nog wat moeilijk. Utrecht probeerde kennelijk zijn slag te slaan en in de 50e minuut gelukte dat ook inderdaad met een doelpunt van De Jong. De Utrechter kwam er goedkoop aan, want iedereen in de Candia-verdediging bleef staan vanwege vermeend buitenspel en zo kon De Jong de bal rustig om doelman Kok heenspelen (1-2). Pas na een kwartier de eerste ge vaarlijke aanval van de gastheren, die nu wat doortastender gingen optreden. Een hard schot van Kregting, die ook vanmiddag weer een sublieme partij voetbal speelde (evenals trouwens de jonge Evers) kon de Utrechtse doel man nog maar net onder controle krij gen. Hij wipte de bal over de lat en tot tweemaal toe kreeg Candia een cor ner te nemen. Er zat een doelpunt voor de Rhenenaren in de lucht. Dat kwam vrijwel direct daarna toen Jan ten Braak een vrije trap mocht nemen, de bal in de richting van de van links aanstormende Geurt Veenendaal diri- VEENENDAAL De herenploeg van de Veenendaalse hockeyvereniging Salamanders speelde op het Panhuis complex een wedstrijd tegen De Mezen uit Ermelo, welk duel de Veenendalers met 04 verloren. Het werd een bepaald prettige wed strijd, waarin beide teams aanvanke lijk niets voor elkaar onderdeden. De ploegen waren afwisselend in de aan val, doch De Mezen toonde zich dui delijk produktiever in de afwerking. Salamanders combineerde fraai, maar het werd al spoedig duidelijk, dat ook in deze wedstrijd de voorwaart- sen niet"in staat waren te doelpunten. Voor het rustsignaal hadden de Erme- loërs reeds een 0-2 voorsprong opge bouwd. Ook na de hervatting werd het geen eenzijdige wedstrijd. Salamanders brak enkele malen gevaarlijk door, maar kon niet scoren. Het Ermelose team liet nog twee doelpunten van goed ge halte aantekenen en won de strijd met 0-4. Een verdiende zege voor de gasten. De Salamanders-dames speelden een vriendschappelijke match tegen de da mes van De Mezen. Hoewel de Veenen daalse formatie geruime tijd een 1-0 voorsprong had, moest ook deze ploeg het onderspit delven na een beukend offensief van de tegenstandsters (1-2). De jongens a verloren zaterdag de uitwedstrijd tegen Ede met 1-0, terwijl de jongens b thuis het Arnhemse Up ward e een 6-1 nederlaag toebrachten. Op de foto een spelmoment uit de wedstrijd tussen de Salamanders-he ren en De Mezen. De Veenendaalse doelverdediger onderschept een snelle aanval van de gasten. geerde, die met een fraaie kopstoot de stand weer op gelijke voet bracht (2-2). Na een kort oponthoud vanwege de Utrechtse speler die een bal keihard in het publiek schoot en zich daarmee de woede van vele toeschouwers op de hals haalde (hij werd overigens knock out geslagen) haalde Kregting het hu zarenstukje uit, doot zonder dat vriend en vijand erop verdacht waren keihard de stand op 3-2 te brengen. Er was toen een half uur in de twee de helft gespeeld, een moment waarop verdediger Van Baal nog niet zo lang geleden hersteld van een blessu re zich moest laten vervangen door Van Walsem. Vier minuten later loste Geurt Veenendaal bijna vanaf het mid denveld een diagonaal schot naar de al leen voor het Utrechtse doel staande Jan ten Braak, die voor de tweede maal voor een spectaculair doelpunt zorgde (4-2). Utrecht kwam in de enkele minuten die de scheidsrechter als toegift gaf voor het oponthoud, nog wel even bij zonder fel en fanatiek opzetten, maar Candia* stond pal en had een zeer ver diende overwinning uit het vuur ge sleept. ARNHEM Opheusden la er zon dagmiddag in de uitwedstrijd tegen het Arnhemse AVW niet in geslaagd de volle winst *e grijpen. Hoewel de Be- tuwnaren tot 5 minuten voor het eind signaal nog een 1-2 voorsprong had den, kwam de thuisclub via een straf schop op gelijke hoogte toen keeper Van Eldik volgens de zwak leidense re feree naar de middenvoor van de Arn hemmers trapte. Een wat pover resul taat voor Opheusden, dat vooral de tweede helft aanzienlijk sterker was. Voor rust had de Arnhemse ploeg een licht overwicht, doch him nogal doorzichtige acties jeverden vrijwel geen moeilijkheden op voor da sterke defensie van Opheusden. De voor- waartsen van de Betuwse ploeg kregen enkele doelrijpe kansen, maar faalden op 't beslissende moment. AVW kwam wat meer in de aanval, maar ook hier stelde de voorhoede danig teleur. Na de hervatting was Opheusden aan merkelijk sterker. Na een kwartier spe len bezorgde A. Arnds zijn ploeg een voorsprong door met een strak schot de AVW-keeper te verschalken (0-1). Tien minuten later was de stand evenwel weer gelijk. De Arnhemse middenvoor passeerde twee spelers en tegen zijn driftige schot had Val Eldik geen verweer. Met nog veertien minuten te spelen scoorde Arends opnieuw op fraaie wij ze (1-2). Opheusden was duidelijk ster ker dan AVW, dat in voorhoede nogal eens faalde. Vijf minuten voor tijd werd keeper Van Eldik bij een uittrap gehinderd door de felle middenvoor van de Arnhemse ploeg. Hij raakte bij het uittrappen ook zijn tegenstander, het welk de arbiter bestrafte met een pe nalty. De Opheusden-goalie was kans loos bij de strafschop (2-2). Het bleef bij deze stand, alhoewel Opheusden beslist de volle winst had verdiend. UTRECHT. Oranje-Wit schijnt zich langzaam te herstellen. De Oran je-Witters kwamen tegen DSO (U.) in Utrecht binnen de lijnen en waren veel al sterker. Het team kreeg prachtige kansen, maar de Elstenaren wisten de ze niet in doelpunten om te zetten. De Oranjemannen namen na ongeveer 10 minuten spelen het initiatief. L. Hage werd gelanceerd en tussen twee verde digers in schoot hij te haastig waar door de bal gestopt werd. Vijf minuten later kregen de Elstenaren een vrije schop. T. Drost plaatste zich achter de bal en een enorme knal volgde. De bal ging via de binnenkantpaal het veld in. Rechtsbuiten H. Slok ondernam in de 26e minuut een solo en schoot keihard in de kruising. Op onverklaarbare wij ze keurde de arbiter deze goal af we gens buitenspel van een andere Elster aanvaller. Ook in de Elster verdediging moest wel eens met kunst- en vlieg werk worden weggewerkt. De stand bleef echter dubbelblank tot aan de rust. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld met de Oranje-Witters als de iets bete re ploeg. In de 51e min. sprintte H. Slok fel door en schoot in eerste in stantie tegen de paal, maar toen de DSO-goalie de bal niet onder controle kreeg schoot de attente H. Slok op nieuw in; 0-1. Bij een DSO-uitval raak te spil St. v. Veenendaal geblesseerd en moest vervangen worden. Dit gaf di verse verschuivingen in de Elster ploeg en ineens was het ritme weg. De Oran je-Witters hebben het in de eindfase bij zonder moeilijk gehad maar behielden hun kleine voorsprong (verdiend). 0 Deze snelle doorbraak van Candia- aanvoerder Geurt van Veenendaal strandde op de doelman van Utrecht. MAARN De wedstrijd HDS te gen SVMM in Maarn was vol span ning tegemoet gezien, want deze wed strijd staat bekend als een streekderby. Veel HDS-supporters v^aren meege gaan om hun favorieten aan te moedi gen en zij zagen HDS een zwaarbe vochten 10 overwinning behalen. Een kostbare overwinning voor de Leersumse rood-witten, die pas in de laatste vijf minuten een feat werd. De HDS-keeper Hennie Bos, die een fantastische wedstrijd speelde, had in de beginperiode nogal veel moeite met de gladde bal. Herhaaldelijk werd het HDS-doel be laagd, doch de achterhoede van HDS kwam er echter steeds beter in. De kanthalfs Jan van de Berg en vooral de enorm zwoegende Bert Schui- lenburg verzetten enorm veel werk. De HDS-aanval stelde enigszins teleur, vooral omdat de vleugelspelers niet vol doende doorzetten. V)ak voor de rust juichten de Maarn- supporters reeds toen Hrrnie Bos met «•en hoge bal was gepasseerd maar Bert Schuilenburg redde met zijn hoofd. Beide elftallen vielen in de tweede helft verwoed aan, maar doelpunten bleven uit. Vijf minuten voor de tijd kon de HDS-aanhang juichen. Piet Willem- se zette nu goed door en Jan van de Berg kon met een klein tikje de bal in het net deponeren (0-1). Het debuut van Hellinga op de back plaats is voor HDS hoopvol, maar toch zou deze speler in de voorhoede beter tot zijn recht komen. Misschien dat de elftalcommissie zich hierover eens be raadt. HDS 2 behaalde in Bunnik zijn eer ste overwinning Van dit seizoen. On danks het feit dat HDS 3 strafschoppen tegen kreeg, werd een 3-2 overwinning behaald. WAGENINGEN Wageningen heeft zondagmiddag op „De Berg" koploper Hermes DVS met superieur voetbal een 30 nederlaag bezorgd. Alle treffers kwamen op naam van Henny Roelofs, die in de tweede helft bijzonder produktief was. Wageningen is gedurende de hele wedstrijd veruit in de meerderheid ge weest en de bezoekers konden on danks hun sterk defensieve spel 'n Wageningse triomf niet verhinderen. Wageningen is door deze fraaie zege koplopers Veendam en De Graafschap tot op 2 punten genaderd. Het is een zeer goede wedstrijd ge worden, waarin hard doch fair werd gespeeld. Vanaf het begin was de thuis club sterk in de meerderheid. Voortdu rend kwam Wageningen gevaarlijk het doelgebied van Hermes binnen, waar het overgrote deel van de HDVS-ploeg stond te verdedigen. Tot aan de rust hielden de gasten stand en zij moesten het deze eerste helft hoofdzakelijk heb ben van uitvallen. In de zevende minuut na rust werd het beukende Wageningse offensief eindelijk beloond. Na een goede combi natie tussen Van Viegen en Loffeld pik te Roelofs de bal op en passeerde HDVS-keeper Ruts, die overigens zeer verdienstelijk speelde (1-0). In de zes tigste minuut vergrootte Roelofs de voorsprong tot 2-0 door een goed schot. Hermes DVS sloeg teurg, maar Van de Weerd c.s. konden steeds weer op tijd ingrijpen. Invaller-keeper Hulshui zen van Wageningen speelde ook eer zeer goede wedstrijd. Hij stopte scho ten van Van Kooten en Heij kamp op prachtige wijze. Vijf minuten na de tweede treffer ging Henny Roelofs op weg naar zijn derde treffer. Hij spurtte op het doe' van Ruts af en doordat hij gehinderd werd door Van Dongen mislukte zijr schot half. De HDVS-goalie verkeek zich echter op de bal (30). Een zeer verdiende overwinning voor de Wageningers, die vooral in de de fensie en op het middenveld excelleer den.

De Vallei | 1967 | | pagina 9