Scherpenzeel krijgt na ruim twintig jaar weer eigen ijsbaan De Karekiet" werd officieel geopend Peter van Egdom clubkampioen sprint Comité al volop aan het werk Kleuterschool in „Engelenburg Zwemmende EHBO'ers in Kesteren Programma Mevrouw Breeman tweede in Bazel AGENDA Bazaar leverde drie mille op Schietnieuws Jeugddienst in Andrieskerk MARKTEN Muziek haalt oud papier op Geen spreekuur burgemeester Scherpe voorscliriften tegen hormoon - preparaten MIST Waardering u uw dagblad DE VALLEI? Bel: 10550 11079 DINSDAG 24 OKTOBER 1967 SCHERPENZEEL ,,'t ls een stout stukje". Met deze woorden typeert de heer T. Valkenburg Czn het initiatief dat hij en enkele andere Scherpenzelers hebben genomen om op de plaats waar vroeger de oude ijsbaan lag een nieuwe baan aan te leggen, die nog voor de komende winter gereed zal zijn. Daarmee krijgen de Scherpenzeelse schaatsliefhebbers voor het eerst sinds ruim twin tig jaar weer de beschikking over een eigen baan, waarvoor de adellijke familie Royaards een perceel grond nabij „De Koepel" beschikbaar heeft gesteld. Het ligt in de bedoeling dat het initiatief van het comité zal uitgroeien tot een nieuwe ijsvereniging in Scherpenzeel. Jarenlang was men in Scherpenzeel aangewezen op iisbhnen in de omge ving. Na de oorlog konden de schaat sers geen gebruik meer maken van de toenmalige baan vanwege de kanalisa tie van de in de nabijheid stromende Luntersebeek. Het peil van het water in de beek zakte, waardoor het niet langer mogelijk was water naar de baan over te hevelen. Ook de ijsvereniging ging ter ziele. De óvaal-vormige baan. prachtig gele gen in de houtrijke omgeving van de Koepel, werd aan haar lot overgelaten «n groeide dicht met riet. „Met een paar man, allemaal schaatsliefhebbers, zijn we een paar weken geleden de mogelijkheid gaan be spreken om de baan weer op te bou wen .We hebben contact opgenomen met de familie Royaards. De gevraagde me dewerking kregen we en toen we boven dien aan de weet kwamen ,dat het mo gelijk was water uit de beek te pompen, zijn we aan het werk gegaan..." Het comité werd uitgebreid en bestaat nu uit de heren C. H. van de Broek, T. Valkenburg Czn., W. van de Berg, K. Methorst en J. Methorst. De heren Met- horst hebben de graafwerkzaamheden voor him rekening genomen. Vanaf half oktober is een dragline bezig de oude baan uit te diepen en te verbreden. Op sommige plaatsen was de oude baan vrijwel geheel dichtgegroeid, de breed te daar was niet veel meer dan een me ter. Nu krijgt de gehele baan over de hele lengte (300 meter) een breedte van vijftien tot twintig meter. Het comité is zonder financiële rug gesteun met het werk begonnen. Men hoopt echter, dat de Scherpen zeelse bevolking straks bereid zal zijn een steentje bij te dragen. Zo zullen er onder meer abonnementen verkrijgbaar worden gesteld. Wanneer het comité uit de financiële zorgen zal zijn, wil men over gaan tot de definitieve oprichting van een ijs vereniging. „Een hard hoofd hebben we er niet in, de mensen in Scherpenzeel reageren nu al goed. Overal is veel waardering voor ons werk...", zegt de heer Van de Broek. Hoewel er nog een verlichting moet worden aangebracht en er ook nog een gebouwtje neer zal wor den gezet heeft men goede hoop, dat de baan half november geheel gereed zal zijn. De baan ligt aan de zuidkant van het Het comité neemt de vordering van de graafwerkzaamheden in ogen schouw. Op de foto ontbreken de heren Methorst. dorp en is op dit moment vooral met de auto niet zo gemakkelijk te be reiken. Maar het comité wil ook hier aan dacht aan gaan besteden. „We zullen er voor zorgen, dat iedereen er vlot kan komen", aldus de heer Van de Broek. Heden, dinsdag VEEXENDAAL Aula LTS, 20.00 uur: Najaarsvergade ring Philadelphia, afd. Veenendaal. Consistorie Ger. Gem., Fluiterstraat, 19.30 uur: Ledenvergadering SGP-stu- dievereniging „Petrus Datheen". ELST Pniël. 19.45 uur: Jaarvergadering NCVB. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEEXENDAAL Consistorie Ger. Gem., Fluiterstraat, 19.30 uur: Ledenvergadering SGP. Spreker de heer H. van Dalen: „De toenadering tussen Rome en reforma tie". SCHERPENZEEL Philalethes, 14.30 uur: Bejaardenmiddag. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: •„Play-girl". TENTOONSTELLING Raadhuis Veenendaal tot en met 4 no vember dagelijks 9.0018.00 en 19.00 21.00 uur: Kunstexoositie ..Het beeld vande mens". Zondags gesloten. RENSWOLDE De bazaar, die in het afgelopen weekeinde door de voet balvereniging „Renswoude" werd ge organiseerd in gebouw „Rehoboth" heeft een bruto-bedrag van ruim drie duizend gulden opgebracht. Na aftrek van de kosten hopen de voetballers cir ca f 2500,in de clubkas te kunnen storten. De vleesmand werd (met nummer 13 gewonnen door de heer Joop Vink. Mevr. Brunt werd eigenares van de prachtige pop die door burgemeester Hosang met de naam van de oudste in woonster (Elsje) was gedoopt. Het reu- zenkrentenbrood (gewicht ruim 31 pond) werd gewonnen door de heren G. v. d. Veer en R. Dekker. Het bazaar comité dat veel werk heeft verzet voor het welslagen van deze bazaar bestond uit de heren J. Diteweg, C. Valkenburg. G. Bakkenes en E. Ver meulen. AMERONGEN De leden van de Amerongse schietvereniging hebben el kaar weer op de buks bekampt. De uit slag was als volgt: P. v.d. Sigtenhorst 95 pnt.; H. den Uijl 94 pnt.; A. de Haas 94 pnt.; R. Brinkman 92 pnt; W. Engelaar 91 pnt.; J. L. Engelaar 91 pnt.; R. La- bruyère 82 pnt. VEENENDAAL Na enkele har telijke woorden trok wethouder Ant. de Ruiter gisteravond aan een lint voor de naamplank en opende daarmee of ficieel de kleuterschool op hervormde grondslag ,,De Karekietin de Enge lenburg. Deze daad werd door de heer De Ruiter verricht, omdat de wethou der van onderwijs, de heer R. Koppen berg wegens ziekte verhinderd was. Vooraf werd er eerst een bijeenkomst gehouden in de Iutgere Technische School. Hierbij waren aanwezig een groot aantal ouders, het schoolbestuur onder voorzitterschap van ds. A Vroegindeweijenkele raadsleden, de inspecteur van het kleuteronderwijs de heer Van Eden, de hoofdleidster en leidster van „De Karekiet", mej. Al- bert i en mej. Van de Ende. „We zijn dankbaar, dat we in deze nieuwe wijk deze school mogen ope nen", zei ds. Vroegindeweij, „en de ou ders zijn blij, dat hun kinderen de ge legenheid hebben dit onderwijs te vol gen. Hoe nodig de school is blijkt wel uit het feit dat de school momenteel door het maximum aantal van tachtig kinderen wordt bezocht en er reeds een wachtlijst is met 55 namen. Ik ben dankbaar voor de medewerking die we van alle instanties gekregen hebben, waarbij ik naast de raad en het gehele college toch de naam van wethouder Koppenberg zou willen noemen. Ik re ken er op, dat we tfan dp'heer De Rui ter, als hij de portefeuille van onder wijs overneemt de zelfde medewerking zullen krijgen, die we altijd van de heer Koppenberg gehad hebberi", aldus ds. Vroegindeweij. Tijdens de bijeenkomst werden mej. Alberti en mej. Van der Haar officieel geïnstalleerd als hoofdleidsters van resp. „De Karekiet" en „De Wiele waal" de kleuterschool in Veenen- daal-Noord, die ook van dit schoolbe stuur uitgaat. Mej. Klein, de oud- hoofdleidster van „De Wielewaal" kreeg voor haar verdiensten voor deze kleuterschool, die zij vanaf de oprich ting geleid heeft en die tot een drie- klassige uitgegroeid zal zijn, als eerst daags het derde lokaal in gebruik geno men wordt, een cadeau onder couvert aangeboden. De heer Van Eden, inspecteur van het kleuteronderwijs sprak over „de speelnood, die er heerst onder de kleu ters van tegenwoordig, ondanks het feit, dat ze het prachtigste speelgoed tot hun beschikking hebben. Het is een zegen, dat de kinderen op de kleuter school kunnen leren spelen, want de moderne kinderpsychologen wijzen er op, dat kinderen die in hun kleutertijd niet gespeeld hebben later op de lage re school leermoeilijkheden kunnen krijgen", aldus de heer Van Eden. Met een ruk aan een lint onthulde wethouder Ant. de Ruiter rechtshet naambord van de nieuwe kleuter school terwijl ds. A. Vroegindeweij toekijkt. Mej. Alberti dankte het schoolbe stuur voor de school waarvan zij de leiding gekregen heeft en noemde deze „aangepast aan de eisen, die de kinde ren stellen". Namens de collëga's van de andere kleuterscholen werd gesproken door mej. Van der Haar. De heer Minder hout, hoofd van de lagere school „De Engelenburg", sprak namens de hoof den der hervormde scholen. OPHEUSDEN De heer Joh. Prijs uit de Tielsestraat te Opheusden, is gisteravond winnaar geworden van de 2-jarige Shetlandpony, die de hoofd prijs vormde van de winkeliersactie, die vorige week tijdens de jaarlijkse win kelweek plaatsvond. De pony vertegenwoordigt ongeveer een waarde van 400 gulden. De heer Prijs, die zelf niet bij de trekking van de prijzen aanwezig was, toonde zich enkele ogenblikken na het vernemen van de heuglijke tijding dol gelukkig. Onze fotograaf legde de eerste ontmoeting tussen Prijs en prijs vast. Het bestuur van de winkeliersvereni ging „Opheusden" maakte gisteravond onder grote belangstelling de uitsla gen bekend. De trekking, die plaats vond in de achterzaal van hotel „De Zwaan", werd verricht door de post- commandant der Rijkspolitie, Opper wachtmeester Bronk. De prijsuitreiking nam ongeveer twee uur in beslag. De tien hoofdprijzen werden achtereenvol gens gewonnen door: T Pril O Tielsestraat Opheusden; 2. Radio; Van Gelderen, Kesteren. 3. TV-fau- teuil; J. van Lavieren, Hamsestraat, Opheusden. 4. Stofzuiger; Paul uit Slijk-Ewijk. 5". Koffer-grammofoon; v. Doorn uit IJzendoorn. 6. Handmixer; v. Holland uit Veenendaal. 7. Elektri sche deken; Beltman uit Opheusden. 8. Cassette tafelbestek; Van Dijke uit Randwijk; 9. Strijkijzer; Baal uit Do- dewaard. 10. Twee-persoons deken; M. Pp+O"" T -/róflfïcoc+r»nt Onbplicflon Ook paraaf te water KESTEREN Reeds meermalen is gebleken, dat de EHBO, afdeling Kes teren, tot de meest actieve en sportieve plaatselijke verenigingen behoort. Het feit, dat momenteel een groot aantal Kesterense EHBO'ers in het overdekte instructiebad in Rhenen zwemlessen volgt, is hiervan nog eens een duidelijk bewijs. Ruim 20 EHBO'ers uit Kesteren trekken iedere maandagavond naar Rhenen om een verfrissend bad te nemen, dat bovendien de paraatheid van de vereniging in de toekomst nog ten goede zal komen. AMERONGEN In de jeugddienst die zondag in de St. Andrieskerk te Amerongen wordt gehouden zal voor gaan ds. K. A. Abelsma uit Waterin gen. Het onderwerp van zijn preek is: „Wilt u veel, of alles?" Medewer king wordt verleend door het Wate rings mannenkoor „Zang Veredelt", onder leiding van Jac. Koetsier. Het mannenkoor, dat- 25 leden telt, zal in deze jeugddienst vier liederen zingen. De samenzang voor de aanhang van de dienst begint om 18.45 uur. UTRECHT, 23 okt. Paardenmarkt Aangevoerd 339 dieren. Prijzen: Luxe paarden f1200 tot f1600; werkpaarden f1200 tot f 1525; oude paarden f925 tot f 1465; 3-jarige paarden f900 tot f1175; 2-jarige paarden f700 tot f925; veulens f300 tot f625; hitten f700 tot f925; slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f2,80 tot f3,25; jonge slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 3,25 tot f A 15 Dp bandpl: willi<r „Oorspronkelijk was het de bedoeling om met onze leden te gaan oefenen in het redden van drenkelingen en het verlenen van eerste hulp aan dit soort slachtoffers", vertelde gisteren de heer A. M. van Mameren, voorzitter van EHBO uit Kesteren. „Toen echter bleek dat slechts enkele leden zelf konden zwemmen, hebben we de plannen voor lopig moeten wijzigen. We zijn nu druk bezig om in clubverband het zwemmen AMERONGEN Op zaterdag, 4 no vember a.s zal door de leden van de muziekvereniging Ons Genoegen weer oud papier worden opgehaald. Men wordt verzocht de pakken papier, zo veel mogelijk gebundeld, vanaf negen uur aan de weg gereed te zetten. AMERONGEN Vrijdag, 27 okto ber zal de burgemeester verhinderd zijn spreekuur te houden. Maandag, 30 oktober kan men tussen 10 en 11 uur In het water van het Rhenense in structiebad de Lijsterberg oefenen de EHBO'ers uit Kesteren de mond-op- mondbeademing. onder de knie te krijgen en de resul taten zijn bijzonder hoopgevend. Sinds de eerste zwemlessen zijn al duidelijk vorderingen gemaakt en over enige tijd hopen we inderdaad aan onze ei genlijke opzet het reddend zwem- meri te kunnen beginnen". De heer Van Mameren vindt de be langstelling voor de EHBO-zwemploeg overweldigend. Verschillende leden op leeftijd besloten direct spontaan om mee te gaan doen. Allen waren van me ning, dat een EHBO-er niet alleen op het land zijn taak moet verstaan, maar dat ook indien nodig te water hulp geboden moet kunnen worden. DEN HAAG De regering is van oordeel dat de voorschriften die be ogen de behandeling van slachtkalve- ren met hormoonpreparaten tegen te gaan moeten worden verscherpt. Dit blijkt uit een verslag van besprekingen die de tweedekamercommissies voor de Volksgezondheid en Landbouw en Visserij met staatssecretaris Kruisin- ga en minister Lardinois hebben ge voerd. Men is thans bezig aan de voorberei ding van een meer waterdicht stelsel van voorschriften, waarbij wordt be gonnen met een herziening van de an- ti-bioticawet, aldus de bewindslieden. Staatssecretaris Kruisinga wees de commissie op de gevaren voor de mens van de aanwezigheid van hor moonpreparaten in voedsel. De hormo nen beïnvloeden bij kinderen het optre den van de puberteit. Proeven hebben uitgewezen dat het verwekken of sti muleren van kanker niet uitgesloten moet worden geacht. Grote hoeveel heden brengen het gevaar van versto- SCHERPENZEEL De Scherpenze- ler Peter van Egdom is het afgelopen weekend clubkampioen sprint 1967 ge worden van de Ren- en Toerclub „Amersfoort". Zondag jl. werd de club- sprinttitel verreden voor amateurs en nieuwelingen na het einde van het open wegseizoen. Ook voor de adspiranten was er dit jaar een sprintwedstrijd en Rolf Sas, eveneens uit Scherpenzeel be haalde dit jaar de „doublé", omdat hij zowel de strijd om de lange afstandstitel als de sprinttitel in de wacht sleepte. Jan Sandbrink uit Amersfoort zag de kans op de „doublé" ontgaan, omdat Peter van Egdom, sprinter bij uitstek, hem de voet dwarszette. De Barnevelder Jan van de Beek, A-nieuweling, greep, de 3e prijs. Er waren enkele spannende spurts, die pas op het laatste ogenblik op de eindstreep via een laatste sprongetje beslist werden. Bij de adspiranten moest er zelfs een extra rit volgen tussen Rolf Sas en Wim Pater uit Barneveld, om de uiteindelijke winnaar aan te wijzen. Uitslagen: 1. en Clubkampioen sprint 1967: Peter van Egdom (Scherpenzeel); 2. Jan Sandbrink (Amersfoort); 3. Jan van de Beek (Barneveld); 4. Arnold Voogt (Scherpenzeel); Mattie de Ko ning (Scherpenzeel); 6. Hans Huibers (Veenendaal); 7. Henk Hendriksen (Rhenen); 8. Geert Hummel (Veenen daal); 9. Nol Wildeman (Amersfoort). Adspiranten: 1. Rolf Sas (Scherpen zeel); 2. Wim Pater (Barneveld); 3. Jet- ze Reijenga Vèenendaal)4. Jan Zwaagman (Barneveld); 5. Melis van Wagensveld (Woudenberg). In de ronde van Veghel was Arnold Voogt zeer succesvol. Samen met de Drentenaar Bruinsma had hij éen be hoorlijke voorsprong verkregen. In de beslissende spurt kwam hij echter een banddikte te kort om te overwinnen. In zijn poging om het het 25 km-record (thans op naam van Jan van de Beek met 35.55.6) te verbeteren, slaagde Ar nold Voogt prima, want ondanks de te genwind reed h(j 36.09. Te Koekengen organiseerde de sup portersclub „Gerard Vianen" een invi tatiewedstrijd over ruim 80 km, die in de spurt door Vianen werd gewonnen voor zijn koppelgenoot van de a.s. Zes daagse te Amsterdam, Cor Schuuring. Joop Zoetemelk, die alleen aan de lei ding lag, werd het slachtoffer van een valpartij. Theo Oudshoorn werd 4e. Karei van Nimwegen 5e en Jan Sandbrink 6e. Door wielersportbestuurders werd te Hilversum het volgende winterprogram- ma Midden-Nederland samengesteld: Zondag, 5 november: Hilversum, aan vang 10.30, „De Adelaar"; zondag, 12 no vember Driebergen, aanvang 10.30 uur, „Het Stadion"; zaterdag, 18 november: lorvown- T A *7O Tom po"; zondag 3 december: Hilversum, aanvang 10.30 uur, „De Adelaar"; zater dag, 6 december: Amersfoort, aanvang 14.30 uur, „Amersfoort"; ?ondag, 17 de cember: Soestduinen, aanvang 10.30 uur, „Tempo"; zaterdag, 6 januari: Drieber gen, aanvang 14.30 uur, „Het Stadion"; zondag, 14 januari: Amersfoort, aanv&ng 10.30 uur, „Amersfoort"; zondag, 21 ja nuari; Soestduinen, aanvang 10.30 uur, „Tempo"; zondag, 28 januari: Hilver sum, aanvang 10.30 uur, „De Adelaar". Deze data betreffen een cyclo-crosscom- petitie voor A- en B-adspiranten, nieuwe lingen, amateurs en veteranen. Op de navolgende data worden home trainingswedstrijden gehouden: zondag. 7 januari: Maarsen, aanvang 10.30 uur. „De Volharding"; zaterdag, 20 januari: Hilversum, aanvang 14.30 uur, „De Ade laar". Vrijdag, 27 oktober, aanvang 20.00 uur. wordt in het clubhuis aan de Nflver- heidsweg/Radiumweg te Amersfoort de jaarlijkse algemene vergadering gehou den. Tevens worden in de pauze de pre zen van de diverse competities uitge reikt. RHENEN Dezer dagen leverde de Midgetgolfclub „Rhenen" een grote prestatie op het internationale midget- golftoernooi in Basel, Zwitserland. Me vrouw G. Breeman van de Rhenense midgetgolfclub eindigde daar als twee de. Vooral omdat de banen in Basel ge heel verschilden van die in Nederland is deze prestatie zeker het vermelden waard. De heren van „Rhenen" hadden door de sterke tegenstand geen schijn van kans. Het internationale toernooi werd georganiseerd omdat de midget golfclub van Basel onlangs haar tweede lustrum vierde. tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur.

De Vallei | 1967 | | pagina 5