Unitas-atlete Mia Gommers liep wereldrecord op de 1500 meter Eusebio is niet te koop Geen succes Trainer Rijvers van FC Twente: „Tijd nodig om sprong naar de top van eredivisie te maken" Toekomstbeeld uit Rotterdam Spanning groei in top hoofdklasse Pakistaans hockeyelftal versloeg bondsploeg: 2-0 RTTV1 veroverde le plaats op ranglijst Jumping Amsterdam sterk bezet Sport in 't kort Samardzic wordt bij Twente niet gemist GYAY verloor van Plymouth1-0 Moeilijke matches voor Panter- hoofdteams Onderlinge damcompetitie van DCE Overeem (Renswoude) in topvorm Geen tegenstand Post/Pfenninger op één ronde Geluk Geen zin Op 29 november tegen de Russen Rust Biljartcompetitie v Overgangsklasse Klasse 1 t/m 4 Graadmeter Eerste trap Engels voetbal Proftoernooi in Londen v Onhoudbaar Tafeltennis Ook niet voor 800.000 dollar WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 LISSABON. Benfica wil de „Zwar te Parel" Eusebio niet kwijt. Zelfs niet voor het tot dusver hoogste aanbod uit de geschiedenis van de voetbalsport 800.000 dollar. De voorzitter van de SITTARD Mia Gommers (Uni- tas) vestigde dinsdagavond in Sittard met een tijd van 4.15.6 een wereldre cord op de 1500 meter. Het oude re cord was met een tijd van 4.17.4 in het bezit van de Engelse Ann Smith. „Eindelijk ben ik eens een keer vol daan na een race", was de reactie van de nieuwe wereldrecordhoudster Mia Gommers (28) uit Stein: in het Baan- derstadion te Sittard legde zij de 1500 meter winnend af in de wereldtijd van 4.15.6. De weersomstandigheden waren haast ideaal. Het was windstil. „Eigenlijk was ik tijdens de Neder landse kampioenschappen in Den Haag al van plan om een aanval op mijn ei gen Nederlandse record (4.22.3) en het wereldrecord te ondernemen, maar er stond toen zo'n storm dat ik de wed strijd zonder meer uitgelopen heb. Ge lijk daarop heeft mijn vereniging ech ter bij de KNAU een wedstrijd aange vraagd, zodat ik alsnog mijn recordpo ging kon doen", aldus de Unitas-atlete. De Limburgse, Nederlandse kam pioene op de 800 en 1500 meter, had gedurende de gehele wedstrijd geen te genstand en nam gelijk na de start de kop. De eerste 400 meter ging in 63 se conden en hoewel de tweede 400 meter (71 sec.) beduidend langzamer was, bleek zij aan het slot van de race haar tussentijd op de 1200 meter was 3.23 nog over voldoende reserves te beschikken om het wereldrecord van de Engelse Ann Smith (4.17.4) te bre ken. „Echt moe na afloop was ik niet. Ik heb lekker uitgelopen op het terrein en was goed in staat de feestvreugde te delen. Ik heb deze recordpoging pas aan het eind van het seizoen gedaan omdat ik steeds aan de 800 meter, waarop ik voor de Nederlandse ploeg uitkwam, vastzat", vertelde Mia. Overigens is zij evenals haar trainer Kusmic er van overtuigd dat een tijd van 4.10 voor haar tot de mogelijkhe den behoort. „Als ik op tegenstand stuit moet dat lukken", verklaarde Mia. AMSTERDAM. Door de voor- Olympische Spelen heeft Jumping Am sterdam dat op 27, 28 en 29 oktober voor de tiende maal in het RAI-gebouw in Amsterdam wordt gehouden, enkele veertjes moeten laten. De afwezigheid van de Fransman d'Oriola en de jonge Duitser Schridde namelijk moet op het conto van het sportgebeuren in Mexico worden geschreven. Niet minder dan 145 paarden, bere den door 75 ruiters, zullen evenwel tij dens dit evenement in de ring kom'en, daarvan zijn 65 internationale paarden (met 27 ruiters), zestig nationale paar den (37 ruiters) en twintig paarden in de afdeling jeugd nationaal met twaalf ruiters. In dit veld komen sterren aan de start als de Braziliaan Pessoa, Simoes en Fernandez, de Duitsers Schocke- möhle, Wiltfang, Mayer, Kloes en Gocgel, de Fransen Chabrol, Chantrel, Deuquet en Charles Moizard, de Ier Seamus Hayes, de Brit George Hobs en de Nederlanders Ebben, G. en T. Maathuis, Josje Ernst, Hans Brugman, Tjeerd Velstra en Harrie Wouters van de Oudenweijer. Voorts rijden voor Bel gië Hernalsteens, Velge en Bouchart, voor Ierland mevrouw Diana Conolly Carrew, voor Zuid-Afrika Bob Grayston en voor Australië mevrouw Graco. voetbalafdeling van Benfica Lissabon, Helder Viegas, verklaarde dinsdag dat het de reinste fantasie was dat Benfi ca met de Argentijnse vereniging Boca Juniors in gesprek zou zijn over een eventuele transfer van Eusebio. Viegas nam daarmee stelling tegen berichten uit Zuid-Amerika dat Alberto Amando de manager van Boca Ju niors over enkele dagen in Lissabon besprekingen zou beginnen met Benfica over de aankoop van Eusebio en de veelvuldige international linksbuiten Si- moes. Ook Simoes wil Benfica niet missen. Beide spelers zijn niet te koop. Dat be merkte onlangs een Italiaanse vereni ging, die tevergeefs een bod deed op Eusebio, de koningschutter van de we reldkampioenschappen in Engeland. Eusebio zelf heeft vele malen de wens uitgesproken voor een vereniging te willen spelen die hem beter kan beta len dan Benfica. De tot dusver hoogste transfervorm voor een voetballer werd in 1963 betaald door de Italiaanse ver eniging AS Roma, die ongeveer 2.6 mil joen gulden betaalde aan AC Mantua voor de Braziliaan Sormani. MEXICO-STAD De gunstige om standigheden in Mexico-Stad hebben op de daar verzamelde amateur wielereli- te een bijzonder stimulerende werking. Ook dinsdag werden weer een aantal wereldrecordpogingen ondernomen. Dit maal echter zonder succes. Zo probeerde de Rus Omar Phakadze het wereldrecord 500 meter met vlie gende start van de Fransman Pierre Trentin (27.85 sec.) te verbeteren. Hij kwam uit op 28.37 sec. De Fransman Henri Heintz, die een dag na de ver geefse aanval van zijn landgenoot Du- puch op Baldini's uurrecord (46.394 km) ook een poging waagde, lag reeds hal verwege in uitzichtloze positie. De Franse kampioen Jean Pierre Boulard ondernam tezelfdertijd in Europa een poging het record van Baldini te over treffen. Op de Vigorelli-baan van Mi laan raakte hij in de eerste vijftig ron den bijna een minuut achter op het schema van de Italiaan en steeg toen ontmoedigd af. De finale van de ploegachtervolging over vier kilometer zal zoals verwacht gaan tussen wereldkampioen Rusland (winnaar tegen Cuba, dat in de acht ste ronde werd ingehaald) en de num mer twee van de wereldkampioenschap pen Italië (winnaar in 4.27.29 tegen Mexico). De halve finales van het tandem nummer gaan tussen de Fransen Mo- relon/TrenMn, de Russen Phakadze/ Agapov, de Belgen Van Lancker/Goens en de Italianen Turrini/Borghetti. DORTMUND Ook in de zesde en laatste nacht heeft het koppel Kemper/ Oldenburg zich niet van de eerste plaats in de zesdaagse van Dortmund laten verdringen. De beide Duitsers, die gedurende de gehele wedstrijd slechts een paar uur de eerste plaats aan het Nederlands/Zwitserse duo Post' Pfenniger hadden moeten laten, hebben deze hele zesdaagse beheerst en lijken nu ook op de eindoverwinning af te ste venen. De stand luidt: 1. Kemper/Olderburg 331 pnt.; 2. Bugdahl/Sercu 211; 3. Renz/Junker- mann 163. Op een ronde: 4. Post/Pfenniger 265; 5. Lykke/Eugen 120. Het Internationaal Olympisch Co mité heeft de Internationale Volley balfederatie meegedeeld, dat tot het Olympisch toernooi van 1968 in Mexico acht dames- en tien herenploegen zul len worden toegelaten. In Tokio speel den slechts zes damesteams. In de derde ronde van het schaak toernooi te Venetië heeft Donner re mise gespeeld tegen de Hongaar Len- gyel. Ondanks de brand die onlangs de Danlonfabrieken in Emmen heeft geteisterd zal het internationale Dan- lon-schaaktoernooi voor dames van 8 tot 16 november doorgaan. ENSCHEDE Het is nog maar enkele maanden ge leden, dat er in voetbalminnend Twente grote ongerust heid heerste. De vereniging FC Twente had de Zuidslaaf Samardzic, de grootste voetballer die sinds jaren op de grasmat van het Diekmanstadion in Enschede had rond gelopen, verkocht aan Feyenoord. Boze brieven stroomden naar het adres van het be stuur van FC Twente. Hoe had men dat kunnen doen. Twente zou de wrange vruchten van deze verkoop in het komende seizoen wel plukken was de algemene mening. De meest zwartgalligen schenen gelijk te krijgen. Twente begon niet best. Twee punten uit de eerste drie wedstrij den. Niet bepaald een aantal om hoera over te roepen. Hoe snel een situatie zich kan wijzigen, bleek ook in Enschede. Nu, na enkele maanden, stroomden de toe schouwers weer toe. Tegen NAC, een wedstrijd die in het verleden hooguit zesduizend toeschouwers trok, kwamen elfduizend belangstellenden en de wedstrijd daarvóór tegen NEC werd door vijftienduizend bezoekers bijge woond. De ommekeer is ook al werd zon dag bij Fortuna '54 verloren wel te verklaren. FC Twente staat niet slecht op de ranglijst en wat belangrijker is, het elftal speelt goed voetbal. En al had het er in het begin de schijn van, Samardzic wordt niét gemist. De voor het tweede seizoen bij FC Twente als trainer werkzaam zijnde ex-international Kees Rijvers vindt het niet zo'n groot probleem om het succes van zijn elftal te verklaren. „De kracht van het nieuwe en jonge FC Twente ligt in de eenheid van de ploeg. Ze vreten met elkaar het gras uit de grond". Eén van de grote mannen achter de schermen bij de oostelijke club, Olijve een manusje van alles vult zijn trainer snel aan: „We hebben geluk gehad met een juiste keuze bij de ver sterking van ons elftal. De niet sterk bezette plaatsen zijn met de spelers Van Dijk, Van der Vall en Achterberg goed aangevuld." Kees Rijvers, die twee jaar „college liep" bij Willem II onder leiding van Jaap van der Leek, heeft zich na een korte inwerkperiode een vaste plaats verworven in de rijen van jonge Neder landse trainers. Kenmerkend voor zijn opvattingen is wel, dat hij de instelling van een elftal, geheel bestaande uit spelers, afkomstig uit de textielstreek, niet de juiste vond. „Met het opnemen van spelers uit het westen van het land is het geheel zelf bewuster geworden. De nieuwelingen brachten nu niet direct een maximum aan spel mee, maar wél een andere mentaliteit. Spelers uit het westen heb ben nu eenmaal meer invloed, zij heb ben meer flair. De verhoudingen zijn nu veel gemakkelijker geworden". Een andere zaak, die de verhoudin gen in het veld ten goede is gekomen, wordt toegeschreven aan een gelijke betaling van alle spelers. Olijve: „Sa mardzic bijvoorbeeld was een speler die meer verdiende dan de rest. Dat geeft wrijvingen. Ook de anderen geven zich tweemaal drie kwartier. Het heeft geen zin vedetten te kopen, een speler moet in het elftal passen. Wij zijn nu zover, dat de spelers met ons komen praten als er moeilijkheden zijn. Dat was een moeilijke zaak, maar we zijn er trots op dat we het zover hebben ge bracht". Was de stichting zo rijk, dat zij zon der meer kon overgaan tot aankoop van enkele spelers die in Nederland toch hoog genoteerd stonden? „Nee, beslist niet", zegt Olijve, „zonder de verkoop van Samardzic was dit allemaal niet mogelijk geweest" Ook het aankoopbeleid van Twente is ROTTERDAM. De datum van de voetbalwedstrijd die, zoals wij gisteren meldden in het Stadion Feijenoord wordt gespeeld tegen het Russische elf tal is inderdaad bepaald op 29 novem ber. Het Nederlands elftal zal waar schijnlijk over ongeveer een jaar een tegenbezoek brengen en de Russen dan in Moskou ontmoeten. door velen met gefronste wenkbrauwen gevolgd. Zo vroeg men zich af waarom Acherberg, wiens reputatie maar al te bekend was, van DOS werd overgeno men. Trainer Rijvers: „Ik heb nu al van vier scheidsrechters vernomen dat Ach terberg zo veranderd is. Een groter compliment konden zij hem niet geven, want zij weten hoe hij was. Die jongen is goudgaaf en eerlijk. Hij is net 'n Cis- ke de Rat. De spelers van FC Twente krijgen hun hoge premie niet voor niets. Vier maal trainen en zondags van elf uur af in retraite. „Hoe meer mensen er ko men, hoe lastiger het voor de spelers wordt. Iedereen wil iets zeggen. Eén van de redenen waarom wij ons voor een wedstrijd afzonderen. Een sport man heeft voor iedere wedstrijd rust nodig", aldus Rijvers. De laatste jaren is de streek Twente het toonbeeld geweest van fusies en het terugkeren van semiprofclubs naar de amateurafdeling Oldenzaal, Rigters- bleek, Enschedese Boys, Sportclub En schede en Tubantia Hengelo zijn er sprekende voorbeelden van. Voor FC iSvente, voortgekomen uit een fusie, schijnt met het toenemende aantal be zoekers de zon. Of dit ook in de toe komst zo zal blijven is voor Olijve geen angstige droom. „Er is in Twente slechts plaats voor één betalende club, mits er attractief voetbal wordt gespeeld. Met alle res pect overigens is het onze grote wens dat ook Heracles tot een verstandig besluit komt, waardoor de hele ge meenschap achter één club komt te staan. Alleen d&n is er in deze streek sprake van verantwoord betaald voet bal." van onze mogelijkheden. Er zullen nog vele tegenslagen komen, maar die heb je nodig. Hoofdzaak is dat de spelers in eigen kracht blijven geloven. Trouwens iedere zondag zie je mankementen, maar gelukkig ook positieve resultaten. We kunnen de sprong naar de top in de eredivisie halen, maar geef ons, wat dat betreft, de tijd". Rijvers ontkent overigens niet, dat hij totnogtoe niet over geluk te klagen heeft gehad. Het elftal, waarmee hij de competitie begon, is nog geheel intact Geen ziekten of ernstige blessures plaagden de in het buitenland geschool de en geharde leermeester. „Dat is het enige wat mij een beetje angstig maakt. We hebben in de B-se lectie zeker enkele krachten die op pro motie staan te wachten, maar na het B-team hebben we niets meer De reg- glementen van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond staan niet toe dat een stichting een jeugdafdeling heeft. De andere verenigingen zijn hiermee duidelijk in het voordeel. Dat ik niet kan beschikken over de opgroeiende jeugd, is een belachelijke zaak." De Rotterdamse zakenman dr. Irmer heeft plannen om aan het Marconiplein in Rotterdam-West een wolkenkrabber te bouwen naar een ontwerp van een Ameri kaans architectenbureau. Het ge bouw zal ruim 140 meter hoog worden en 35 verdiepingen tellen. Wanneer de plannen werkelijkheid worden, zal de bouw ongeveer anderhalf jaar vergen. Rotterdam zal dan het hoogste kantoor gebouw van Europa bezitten. VEENENDAAL In de hoofdklasse van de Wageningse biljartcompetltle groeit de spanning vooral in de kopgroep aanmerkelijk. Groene Laken uit Maurik klopte het Opheusdense ONA met 80 en werd ach tervolger van Nationaal, evenals het Veenendaalse DOH, dat met 62 Terminus uit Wageningen klopte. Nationaal heeft nog een grote voorsprong, maar DOS, Ons Hoekje, Groene Laken en DOH komen zeer sterk opzetten. Onderaan weinig verandering, ONA- Opheusden bleef door de zware 80 nederlaag geheel onderaan en moest toezien dat Ons Genoegen weer iets verder wegliep. ONA staat nu al 3 pun>- ten achter. De kampioen van vorig sei zoen, Zeldenrust uit Eist, zag eindelijk kans zijn le zege te boeken: 53 tegen ABC uit Maurik. De stand in de hoofd klasse is als volgt: Nationaal 6 34 14 DOS 4 23 9 Ons Hoekje 4 22 10 Groene Laken 4 22 10 DOH 4 22 10 Rijnstroom 4 16 16 Terminus 1 4 14 18 Nationaal 2 6 14 34 Zeldenrust 4 13 19 ABC 4 13 19 Ons Genoegen 4 9 23 ONA 4 6 26 In de Overgangsklasse blijft het Rhe- nense BVR doorgaan op kop, al moest het team in Opheusden genoegen nemen met een gelijk spel tegen ONA 2 (44). De Rhenenaren blijven echter de rang lijst aanvoeren, want beide achtervol gers, Recticel uit Kesteren en Toren- zicht 1, Lienden, speelden ook gelijk (4-4). In Kesteren boekte DVJ succes door het Veenendaalse DOG met 62 te kloppen en dit bracht DVJ in de kop groep. Het Opheusdense VOP 1 behaalde een gelijk spel in Eist bij Zeldenrust. De ranglijst van de Overgangsklasse luidt: BVR 1 3 20 4 Torenzicht 1 3 16 8 Recticel 1 3 15 9 DVJ 1 3 12 12 Roskam 1 3 12 12 ONA 2 3 11 13 Zeldenrust 2 3 10 14 DOG 1 3 10 14 Ons Genoegen 2 3 8 16 VOP 1 3 6 18 De le klasse kreeg een nieuwe leider: het Maurikse Groene Laken 2. Nieuwe ling Zwaan 1 uit Opheusden kreeg weer Met de eerste successen vaart trainer Rijvers een vaste koers. De koers naar de toekomst. „We denken nergens an ders aan. We staan op de eerste trap PLYMOUTH Het goede werk van doelman Van Leeuwen ten spijt heeft de Groningse eredivisieclub GVAV dins dagavond in Plymouth met 1-0 verloren van de gelijknamige Britse tweede-di visieclub. Het enige doelpunt in deze vriendschappelijke ontmoeting werd in de 79ste minuut gescoord door Sillett. In de zomermaanden won Plymouth de eerste ontmoeting tussen beide clubs met 3-2. LONDEN. Dinsdagavond zijn twee wedstrijden gespeeld voor de eerste di visie van het Engelse voetbal. De uit slagen waren: Burnley-Liverpool 1-1; Everton-West Bromwich Albion 2-1. De twee grote krachtmetingen, tegen Feijenoord en Ajax, moeten voor FC Twente nog komen. Na het gelijke spel van 00 tegen Sparta in Rotterdam is men er niet bang voor. „We spelen liever tegen Feijenoord dan tegen Sparta en we zijn er ons wel van bewust dat deze wedstrijden een graadmeter voor ons zijn. We zijn ech ter voor niemand bang", stelt vastbera den Olijve, die er evenwel voorzichtig aan toe voegt: „Mocht het resultaat tegenvallen, dan kunnen de toeschou wers waarmaken, dat men onder alle omstandigheden naar goed voetbal zal komen kijken". VEENENDAAL Deze week staat er een serie moeilijke uitwedstrijden op het programma voor de hoofdteams van Panters. Vanavond trekt de heren- ploeg van Panters 2 naar de Utrechtse Jaarbeurshallen om het op te nemen tegen de studentenploeg USS L Morgen avond treedt dames 1 aan in de sport hal te Amersfoort tegen VIOS 2; een zeer taaie vechtersploeg. Vrijdagavond gaat Panters I eveneens naar Utrecht om de lastige wedstrijd te gaan spelen tegen SVE I. De dames van Panters hebben het in het verleden aan den lijve ondervonden uit welk volleybalhout de VlOS-ploegen zijn gesneden. „Vechtend tot en met de laatste punt", is het advies van de Amersfoortse ploeg en voor Panters zal het een moeilijk te nemen hindernis zijn. Toch zetten we Panters op winst gezien de goede resultaten van de laat ste weken. Panters 2 zal aan USS 1 eveneens een moeilijke tegenstander krijgen. De ze studenten zijn thuis vrijwel onneem baar. Als de Veenendaalse ploeg niet beter draait dan in de laatste wedstrij den, voorspellen we een nederlaag voor Panters 2. Vrijdagavond geldt eigenlijk hetzelfde voor Panters 1 contra SVE. Panters 2 verloor van deze ploeg ook in de Jaarbeurshal met 3-1, GRONINGEN Het Pakistaanse hockey-elftal heeft dinsdagavond op het GVAV-terrein te Groningen met 2-0 ge wonnen van een Nederlands bonds- team. De ruststand was 1-0 voor Pa kistan. Beide doelpunten werden ge scoord door de middenvoor NiazL Pakistan en het Nederlands bonds- hockeyteam hebben 3500 toeschouwers in het GVA V-stadion te Groningen een plezierige, sportieve wedstrijd voorge zet. Aanvankelijk hadden beide ploe gen moeite met het gladde veld en de verlichting. Al snel paste men zich ech ter bij de omstandigheden aan. Pakistan, dat overigens de meeste vaste spelers van „Londen" uit de ploeg had gelaten, drong Nederland spoedig terug. Met vloeiende com binaties zochten en vonden de Pa kistani een weg door de Nederlandse defensie en dat mondde al na vijf minu ten uit in een treffer van middenvoor Niazi. De Nederlandse verdediging met de uitstekend opererende doelman Sten vers aan het hoofd, ging steeds beter spelen en voorlopig kon men de Paki staanse doelpuntenhonger beteugelen. De achterspelers Kranenberg en Van Staveren hadden hierin een groot aan deel. In rechtshalf Brauckmann bezat Nederland echter een zwakke steen. Dit hadden de Aziatische spelers snel door en hun aanvallen liepen dan ook meestal over links. Voor de rust lever de dit echter geen treffers meer op. De Nederlandse uitvallen waren intussen niet ongevaarlijk en Hylkema slaagde er enkele malen in samenwerking met Eykelboom in de Pakistaanse verdedi ging te doorbreken. Na een kwartier kreeg het bondsteam een strafbal te ne men door Buma. Hij schoot echter naast. Een schot van Hylkema werd in de 32e minuut door een der verdedigers met een hand aangeraakt en dat lever de wederom een strafbal op. Eykel boom gaf de bal wel veel vaart mee, maar met een enorme safe wist doel man Anwar zijn ploeg voor een tegen- punt te behoeden. LONDEN De Australiërs Rod La- ver en Ken Rosewall zijn dinsdag door gedrongen tot de halve finales van het proftoernooi van Wembley. Laver ver sloeg de Amerikaan Mackay met 6-3, 6-1 Rosewall won met 6-3, 6-3 van de Brit Alan Mills. In de achtste finale won Ralston (V.S.) met 6-3, 1-6, 10-8 van Fred Stol- le (Austr.). EDERVEEN In de onderlinge competitie bij DCE werd weer een drie tal partijen gespeeld. P. Bos die na 7 wedstrijden slechts 1 verliespunt had, verloor zijn eerste partij tegen B. v. Beek die de nieuwe onderlinge compe titie sterk is begonnen. W. Veldhuizen won zijn partij tegen J. Lagerwei en behaalde hierdoor de eerste twee pun ten. C. Berkhof greep eveneens de eer ste twee punten. Hij won verrassend van H. Nieuwamerongo». De tweede helft opende met een ra zendsnelle solo van Niazi, die onhoud baar voor Stenvers raak schoot (0-2). Daarna deden de technisch betere Pa kistani het wat rustiger aan. De omzet ting van Brauckmann en Bender was een goede keus van coach Bromberg. Pakistan kreeg geen kans meer de voorsprong te vergroten. Na tien minu ten moest Hylkema geblesseerd het veld verlaten en speelde het bondsteam met tien man verder. Bromberg wilde namelijk ook in deze oefenwedstrijd de Olympische regels handhaven en die laten geen vervanger toe. Het ontnam Nederland wel de aanvalskracht, die 't bezat en zelfs ontkwam men aan een 0-3 achterstand, toen Niazi in de laatste minuut een doelpunt zag afgekeurd we gens een overtreding van medespeler Mahwood. een nederlaag (26) van Rijnstroom 2 en zakte uit de kop groep weg. In deze afdeling is de stand: Groene Laken 2 3 18 6 Zeldenrust 3 3 17 7 Terminus 2 3 15 9 Rijnstroom 2 3 14 10 ODI 1 3 14 10 Zwaan 1 3 12 12 Nationaal 3 3 10 14 ABC 2 3 10 14 Torenzicht 2 3 8 16 Ons Genoegen 3 3 2 22 In de 2e klasse raakte het Opheus dense ONA 3 wat verder achterop door thuis niet verder dan een 44 gelijk spel te komen tegen Rijnstroom 3. De klassering in deze afdeling is als volgt: Torenzicht 4 5 27 13 ONA 3 3 18 6 Torenzicht 3 5 18 22 ABC 3 3 16 8 Schans 1 3 13 11 Driesprong 1 3 12 12 Rijnstroom 3 3 12 12 Vogelenzang 1 3 12 12 Ons Hoekje 2 3 6 18 Ons Genoegen 4 3 6 18 In de 3e klasse waren de uitslagen: Zwaan 2DOH 2 26; Roskam 2—DOS 2 44; Groene Laken 3—BVR 2 6—2. Torenzicht 5 blijft nog steeds leider in deze klasse: Torenzicht 5 5 33 7 Groene Laken 3 4 22 10 Roskam 2 4 20 12 ROH 2 3 14 10 Torenzicht 6 4 13 19 BVR 2 3 12 12 Zwaan 2 4 8 24 DOS 2 2 6 10 ODI 2 2 4 12 DVJ 2 3 4 20 Koploper Driesprong won in de 4de klasse met 62 van Rijnstroom 4 en ODI 3—DVJ 3 en Recticel 2—Ons Ge noegen 5 deelden de punten (44). Schans 2Ons Hoekje werd uitgesteld. De stand is nu: Driesprong 2 2 14 2 Recticel 2 2 10 6 Torenzicht 7 2 10 6 Ons Genoegen 5 2 8 8 ODI 3 2 6 10 Rijnstroom 3 2 6 10 Roskam 3 2 6 10 Ons Hoekje 3 1 4 4 Schans 2 1 4 4 DVJ 3 2 4 12 AMERONGEN Op de „Burgwal" in Amerongen speelden de Renswoude- junioren tegen de leeftijdsgenoten van DVSA. De Renswoude-ploeg was deze middag fel belust op een overwinning en na 10 minuten was het de deze mid dag in topvorm zijnde C. Overeem die de stand op 0-1 bracht. Renswoude kreeg een veldmeerderheid en nauwe lijks 4 min. later maakte C. Overeem er 0-2 van. Ook na ruim een kwartier spelen had hij succes met een onver wacht schot (0-3). Toen de achterhoede van Renswoude bleef staan voor buiten spel kon de middenvoor van DVSA de stand op 1-3 brengen. Na rust een beter aanvallend DVSA, maar de ver opge drongen ploeg werd in snelheid geslagen wederom door C. Overeem die zijn vier de treffer noteerde. Black C. v.d. Waa maakte bij een scrimmage voor het Renswoudse doel hands en de linkshalf schoot raak (2-4.) G. Veldhuizen scoor de kort voor het einde op prachtige wij ze de 5e treffer voor de gasten. RHENEN Het is RTTV gelukt een grote overwinning te behalen op Tios 2 in Arnhem. R. v.d. Brink herstelde zich prima van de teleurstellende eerste wedstrijd en bleef deze avond ongeslagen, evenals H. v.d. Brink. D. v. Breenen was deze avond slecht op dreef en verloor van Kik, wat nog nooit gebeurd was. Door deze grote overwinning heeft RTTV zich aan de kop van de ranglijst geplaatst en is het welhaast zeker dat het zich in de promotiegroep zal spe len. v. Breenen boekte deze avond tegen J. v.d. Wollenberg de eerste overwin ning (1721 en 1321). v.d. Broek bleek vervolgens duidelijk sterker dan Besseling (1621 en 721). R. v.d. Brink speelde tegen Kik een prima partij en won dan ook verdiend de eerste game met 1921 en de tweede game zelfs met 521, daarmee de stand op 03 brengend. Het dubbelspel was ook voor RTTV. In 2 games wonnen v.d. Broek en v. Breenen van Besseling en v.d. Wollen- berg (16/21 en 16/21). v. Breenen zorg de voor de halve winst door Van Besse ling te winnen waardoor het 0-5 werd. De spannendste partij speelde R. v.d. Brink tegen v.d. Wollenberg. Na in de le game nog met 18/12 achtergestaan te hebben, won hij toch nog met 21/23. De 2e game ging met 21/18 verloren. De 3e game bleek hij duidelijk beter en met goed spel won hij deze met 14/21, v.d. Broek kreeg onverwacht gro te tegenstand van Kik. De le game kon hij nog juist winnen met 20/22, doch de 2e game ging ver loren met 21/16. De 3e game herstelde v.d. Broek zich echter en won deze met 15/21, waardoor de stand 0-7 werd. Van de Brink wist in zijn 3e wedstrijd ongeslagen te blijven. Na een zeer fraaie en spannende partij tegen Bes seling bleef hij deze speler in 2 games met het kleinst mogelijke verschil voor, (19/21 en 20/22). De stand was hierdoor 0-8. Hierna moest v. Breenen tegen Kik spelen. Na de le game normaal gewon nen te hebben met 14/21, kreeg hij een inzinking die hij niet meer te boven kwam. Kik won de volgende 2 games met 21/17 en 21/15, daarmee de eer reddend voor Tios. Van de Broek bleef in z'n laatste partij tegen v.d. Wollenberg ook ongeslagen. Hij won deze partij in 2 games met 13/21 en 18/21 waardoor de einduitslag 1-9 werd in het voordeel van RTTV 1. Deze week speelt RTTV tegen zijn grootste rivaal; het Veenendaalse STV- Climax 2. Er moeten in deze wedstrijd, die zonder twijfel bijzonder spannend zal worden, winstkansen aanwezig zijn, voor RTTV, wanneer het team in de zelfde vorm steekt als tegen Tios. RTTV 2 was afgelopen week vrij. De uitslagen van de andere teams zijn als volgt: Nizo 2 - RTTV 3, 8-2; RTTV 4 - Winstp. 1, 8-2; RTTV 5 - St. v. Clim. 3 2-8; Kr. en Vr. 4 - RTTV 6, 6-4; St. v. Clim. 4 - RTTV 7 0-10; RTTV 8 - Kr. en Vr. 7, 6-4; RTTV 9 - Kr. en Vr. 8. 5-5.

De Vallei | 1967 | | pagina 11