Couve wringt zich om veto heen Marathon 25. Vuilnisman haalde uit centrifuge whisky ANTI-FLODDER PRO S*"' Schütz stuurt brief aan Oostduitse „collega" Ruzie om identiteit van de Sovjet-spion Range RAJAKOVIC ACHT ZICH BELEDIGD REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Onderonsje op de EEG-bijeenkomst T&denkw NYLON mm m menko EEN KOU KRIJGT GEEN KANS Zware straffen in Athene Italië tegen het A-verdrag 8 Wilson verscherpt toezicht typistes Chevrolet haalt miljoen wagens terug „Scholen besteden te weinig aandacht aan jongste geschiedenis" Doorboord Strijd de goede strijd met Sturka: voor de goede mode, goed gemaakt van goede stoffen. WEINIG OPZIEN ZWAAR Nederland tekent op eigen gezag OOST-WEST DUITSER OF RUS? OFFICIEEL Onmiddellijke verlichting van Eilandje thans baas in eigen huis FEITEN Breibreibrei Scheepjeswol WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 WEINIG HOOP IN ADVERTENTIE stoer en modieus Is dit ,bont' gevoerde winterjack. De sterke stof is van creëerde het model. LUXEMBURG LONDEN Pessimisme en vastbeslotenheid klinken door in de reacties te Londen op de bijeenkomst van de ministerraad van de EEG in Luxem burg en het onderhoud tussen Wilson en KiesingeT. In het Lagerhuis heeft men zich dinsdagmiddag zowel opgewonden over de negatieve reactie van Frankrijk op Engelands verzoek lid te mogen worden van de EEG, als over de manier waarop premier Wilson van Engeland de zaak van Engelands toetreding heeft aangepakt. De vrees, dat het met president Charles de Gaulle tot een crisis zal komen, beheerste dinsdag de ministersconferentie van de EEG. Landen die aandringen op een snel begin van de onderhandelingen over de toetreding van Engeland, schijnen geneigd tot matiging. De Fransen vermijden een veto uit te spreken, indachtig de lange stagnering en wantrouwen die volgden op het eerste Franse veto tegen Engelands toetre ding in 1963. Maurice Couve de Murville, de Gaulle's minister van Buitenlandse Zaken, vocht verbeten voor uitstel. De andere vijf EEG-landen en Engeland willen binnen enkele maanden besprekingen beginnen, liefst op 1 januari. Dit alles neemt niet weg, dat de Britse leiders niet van plan zijn om, althans voorlopig, hun houding en tac tiek te wijzigen. Een „neen" zal niet al s antwoord geaccepteerd worden. Britse deskundigen zijn dan ook al be zig antwoorden op te stellen op de maandag door Frankrijks minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murvil le, naar voren gebrachte punten over de economische toestand in Engeland. ADVERTENTIE UTRECHT In een geschiedenis boek voor kweekscholen worden 38 bladzijden gewjjd aan de Tachtigjarige Oorlog, zes aan de Franse bezetting (1806-1813) en nog geen twee aan de Tweede Wereldoorlog. Met dit voorbeeld staaft prof. dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdokumentatie, zijn mening dat pas nu belangstelling ont staat voor de recente geschiedenis. Een ander voorbeeld: van een groep recruten aan wie was gevraagd wie en wat Adolf Hitler was, kon driekwart in 1960 geen bevredigend antwoord ge ven. Toch is Nederland sterk betrokken geweest bij de Tweede Wereldoorlog. Ongeveer acht jaar geleden kwam er verandering in de afzijdige houding van het Nederlandse volk, o.a. door de op leving van het anti-semitisme in Duits land, de arrestatie van Adolf Eichmann en door pers, radio en televisie. EEN KEIJZER TAPIJT Vervaardigd met de beroemde tapijt-computer Sterk, veer krachtig. kleurecht Gemak kelijk in onderhoud. (390 cm) va. PER METER2 POSTBUS 39 - HILVERSUM EDINBURGH De Schotse whisky ook buiten onze slok darm een bron van min of meer vermakelijke conflicten is op nieuw aanleiding geworden tot een spiritueel incident. De hoofdrol in de jongste whisky historie wordt vervuld door een Schotse vuilnisman die verder rook dan zijn neus lang was. De man, een zekere Benjamin Duffield, ont dekte dat de oude whiskyfilters die hij bij de distilleerderijen ophaalde, nog een niet te versmaden vocht- substantie afscheidden als zij op zijn kar werden gestapeld. Hij nam daarom de gewoonte aan de doordrenkte filterkussens in de centrifuge van zijn vrouw te stop pen en zich zo te verzekeren van een onuitputtelijke stroom belas tingvrije Scotch. De vuilnisman vertep nwoordigde daarmee de nieuwste ontsnappingsmogelijkheid op de streng bewaakte weg die de fabrikanten naar de fiscus moeten afleggen. Benjamin Duffield had echter buiten de waard in dit geval de belastingambtenaar gerekend, die eerst zijn neus en daarna zijn verstand liet werken en het belas- tinglek ontdekte. Een rechter bleek toch wel be grip op te kunnen brengen voor de scherpe neus van Duffield en vond hem allerminst schuldig. De man had tenslotte alleen „gebruikt wat anderen hadden weggegooid. En zo schaarde een handige Schotse vuil nisman zich als jongste in een lan ge rij van onvergetelijke Schotse whiskyhelden. De fabrikanten heb ben echter besloten de oude filter vulling voortaan maar zelf te ver branden. Al sinds in 1707 de eerste accijns op whisky werd geheven, hebben de Schotten geprobeerd de belasting ontvanger de pas af te snijden. Clandestiene distilleerderijen zijn sinds de achttiende eeuw over heel Schotland te vinden geweest. Belas tingambtenaren moesten vaak naar de meest afgelegen valleien en naar de meest ongebruikelijke plaatsen zoals kerkkelders om de accijnsontduikers op te sporen. In Aberdeen was een Schot zo brutaal zijn clandestiene stokerijtje naast zijn hu'*: in te richten. Ook de kilt de Schotse rok bleek in vroeger dagen eer. waarde volle camouflage voor een varkens leren buideltje met Scotch. In de negentiende eeuw bereikte de klan- destiene distilleerderij zelfs een on gekende omvang toen gewapende benden met zwaarbeladen ezelkara vanen naar het zuiden plachten te trekken om accijnsvrije drank aan de Engelse herbergen te leveren. Twee dorstige ambtenaren namen eens twee vaatjes clandestien ge stookte whisky in beslag en zetten deze op hun slaapkamers. De vol gende morgen konden zij er alleen nog van dromen: het kostelijke nat bleek weggelopen door een gat dat in de slaapkamervloer en de bodem van het vat was geboord. Tegenwoordig yerlaat het goed koopste produkt van Scotch de dis tilleerderij voor ongeveer zes shil lings (ongeveer drie gulden) per fles en wordt tenslotte van de hand gedaan voor 52 shillings (ongeveer 26 gulden). De drang om de fiscus bij de gevoelige neus te nemen blijft daarom onverminderd. Na het geval Duffield deed zich zelfs een lichte opleving in de verkoop van centrifuges voor. 7//y//////r///////////////////////////////////////////A///////////////////////////////'///////////////////"2 ADVERTENTIE Als enig soelaas voor de Britten geldt de houding van vier van de EEG-lan den tegenover Frankrijk. Wat men van West-Duitsland moet denken, is in Londen niet helemaal duidelijk gewor den. Kiesinger heeft bij zijn overleg met Wilson geduld aanbevolen. Toch heeft de Duitse bondskanselier ook laten we ten, dat Bonn bereid is om Engeland te helpen bij zijn poging lid -van de EEG te worden. De discussie in de Europese minis terraad over de toetreding van Groot- Brittannië tot de Europese gemeen schap. maandag en dinsdag in Luxem burg .heeft minister Luns niet hoopvol gestemd. De Franse houding is van dien aard geweest, dat hij naar hij ver klaarde met zotl de volgende mi nistervergadering op 20 november te gemoet ziet. Ik sluit niet uit, zo zei hij, dat wij dan een gebrek aan over eenstemming zullen moeten constate ren. De minister wilde zich liever niet in speculaties begeven over de vraag, wat er dan zou gebeuren. De zes ministers waren het er wel over eens dat Groot-Brittannië en de anderen, het EEG-verdrag en de poli tieke doelstellingen van de integratie volledig dienen te accepteren, evenals de gemeenschapsregels die sedert 1958 zijn uitgewerkt. Couve de Murville stel de echter als enige ook de eis, dat de nieuwe leden eveneens alle EEG-re- gels moeten aanvaarden die nog tij dens de onderhandelingsperiode door de zes zouden worden vastgesteld. Vol gens de anderen zou men van geval tot geval moeten bezien in hoeverre de kan didaatleden bij belangrijke beslissingen reeds betrokken konden worden tijdens de onderhandelingsfase. Aan het belangrijkste punt van hun inleidende discussies: de vraag name lijk welke problemen vóór de toetreding van Groot-Brittannië geregeld dienen te worden, zijn de ministers dinsdag niet meer toegekomen. Het is op dit punt dat minister Luns een impasse vreest, aangezien zijn Franse collega reeds heeft verklaard dat Groot-Brit tannië eerst zijn monetaire en econo mische positie dient te saneren, alvo rens aan onderhandelingen kan worden begonnen. Nederland en België nemen een lijnrecht hiertegenover staand standpunt in nl. dat de Gemeenschap dit niet als voorwaarde vooraf voor onderhandelingen mag stellen, doch juist in samenwerking met de Britten naar oplossingen dient te zoeken. Couve de Murville baarde nog enig opzien, toen hij in het debat het argu ment gebruikte dat de kleine landen in een Gemeenschap van tien, een te sterke vertegenwoordiging in de Euro pese Commissie zouden krijgen. Acht van de veertien leden van de commis sie zouden landen met in totaal 200 mil joen inwoners vertegenwoordigen en een zestal commissarissen landen met slechts 30 tot 40 miljoen inwoners, zo zei hij. Dit argument werd door de Belgische minister van Europese Za ken Van Elslande van de hand gewe zen met de opmerking, dat de leden van de Europese Commissie geen na tionale afgevaardigden zijn, doch dat zij werken in het algemeen belang van alle lidstaten. Minister Luns heeft aan het begin van het debat dinsdagochtend gepro beerd het zwaarste geschilpunt op ta fel te brengen met de vraag aan de Europese Commissie, of zij meende dat er voorwaarden vooraf aan Groot- Brittannië moesten worden gesteld, zo als de Franse regering wenst. Minis ter Luns had in het advies van de Commissie deze stelling niet aange troffen. Jean Rey, de voorzitter van de Euro pese Commissie, antwoordde hierop, dat het normaal is als men voor het huwelijk naar de gezondheidstoestand van de partner informeert, vooral als men weet dat daaraan wat hapert. Doch volgens Rey zou het gezond ma ken van de Britse positie in samen werking met de zes gemeenschapslan- deii moeten gebeuren. Toen minister Luns op dit thema door wilde gaan en vroeg of nu ieder een ermee akkoord ging dat er dus geen voorwaarden voor het begin van de onderhandelingen met Engeland ge steld moesten worden, werd de discus sie afgeleid door de voorzitter, de Duit se minister van Economische Zaken, Schiller. Deze stelde toen eerst de min der zware punten aan de orde. LUXEMBURG Nederland zal op eigen houtje een verdrag tegen de ver spreiding van kernwapens tekenen, in dien deze week zal blijken dat er geen overeenstemming tot stand kan komen tussen Benelux, Duitsland en Italië. Minister Luns zei gisteren dat ons land wel het standpunt van de Europese Commissie zal eerbiedigen. De Commissie vindt namelijk goed, dat er wordt getekend, als men maar vasthoudt aan het verlangen dat contro le op het vreedzaam gebruik van kern energie in handen van Euratom blijft. Duitsland en Italië aarzelen nog. Zij vrezen achterstelling van hun industrie. Maar Nederlands geduld raakt op. Nog een paar dagen hebben deskundi gen de tijd om tot een oplossing te ko men. Dan zal Nederland „zijn eigen weg gaan". ADVERTENTIE BERLIJN Oostduitse autoriteiten hebben verklaard, dat de man, waarvan wordt aangenomen dat htf lid van de Russische inlichtingendienst Is en die naar Amerika vluchtte, in werkelijkheid een Oostberljjner is, die al eens eerder naar het Westen vluchtte en later weer terugkwam. Het officiële Oostduitse persbureau ADN zei, dat het verhaal over de Russische luitenant-kolonel Jefgeny Runge een „anti-Russische provocatie op grote schaal is". Het Westdultse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft ontkend dat luite nant-kolonel Jefgeny Runge een Westduitser zou zfjn. BONN Klaus Schütz, de nieuwe burgemeester van West-Berlijn, heeft gisteren de burgemeester van Oost- Berlijn, Herbert Fechner, tot bespre kingen uitgenodigd. Tevens stuurde Schütz aan de Oostduitse vice-premier Alexander Abusch, een brief, die voor het eerst voluit is geadresseerd aan „de vice-voorzitter van de minis terraad der Deutsche Demokratische Republik". Beide brieven werden door 'n koerier naar Oost-Berlijn gebracht. Schütz nodigt de burgemeester van Oost-Berlijn uit zo spoedig mogelijk besprekingen te beginnen over „de meest dringende 'problemen die de mensen in beide delen van Berlijn het leven moeilijk maken." Schütz is te allen tijde bereid zo schrijft hij, Fechner persoonlijk te ont moeten, en daarbij is het voor hem van geen betekenis of de ontmoeting plaats heeft in West- dan wel in Oost-Berlijn. Zou Fechner voorbereidende bespre kingen wensen, dan staat daarvoor een Westelijke kant Schütz' kabinet chef ter beschikking. Het is de eerste keer, dat een rege rende burgemeester van West-Berlijn zich zo rechtstreeks en officieel tot de Oostberlijnse burgemeester richt. In zijn brief aan Abusch brengt Schütz de Oostduitse vice-premier op de hoogte van zijn brief aan Fechner. Mocht Fechner niet tot onderhandelen bevoegd zijn, dan wil Schütz dat graag zo gauw mogelijk vernemen. Schütz, die kennelijk hoopt nog voor Kerstmis tot een nieuwe pasjesregeling te ko- Srjjaj f-:V jyjgg IÉ ®lr ATHENE Een militair tribunaal in Athene heeft zaterdag vijf verdach ten. die aan het hoofd stonden van een groep van 38 mensen die zouden heb ben samengezworen tegen het militaire bewind in Griekenland veroordeeld tot gevangenisstraffen variërende van 12 tot 20 jaar. Een verdachte kreeg twin tig jaar, een twaalf jaar en drie kre gen zeventien jaar. Elf leden van de groep werden veroordeeld tot straffen, die lagen tussen de twee en tien jaar, elf anderen kregen een voorwaarde lijke straf van een tot twee jaar en elf anderen werden vrijgesproken. ADVERTENT 1% Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt A'gesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en droiv BURGEMEESTER SCHÜTZ praten men, verwijst naar een brief die Abusch in januari over deze kwestie naar West-Berlijn zond. Het Oostberlijnse stadsbestuur gaf gisteravond reeds te verstaan, dat pas jesregelingen een zaak zijn voor de Oostduitse regering. De vermelding van de „Deutsche Demokratische Republik" in het adres van de brief is een politieke nieuwig heid. Bondskanselier Kiesinger heeft in zijn briefwisseling met de Oostduit se premier, Stoph, deze betiteling steeds zorgvuldig omzeild. Tegelijkertijd lanceerde de Sovjet unie een bericht over een gedeserteer de Amerikaan, John Smith, die voor de Amerikaanse Inlichtingendienst (CIA) zou hebben gewerkt. De pseudo-Rus was volgens de Oost duitse geheime dienst in werkelijkheid een Westduitser, een „gewetensloze oorlogsmisdadiger" die in maart van dit jaar onder de naam Willi Gast Oost- Duitsland was binnengekomen. Nadat zijn Westduitse papieren in or de waren bevonden vestigden zijn vrouw en zijn zevenjarig zoontje zich eveneens in Oost-Duitsland. Op 10 ok tober was het gezin Gast voor het GENëVE Italië heeft zich giste ren uitgesproken tegen het ontwerp van het verdrag dat de verspreiding van kernwapens moet tegengaan. In het ontwerp, ingediend door de Verenigde Staten en de Sojvet-Unie, wordt be paald dat het verdrag van „onbepaalde duur" moet zijn. Het hoofd van de Italiaanse delegatie bij de ontwapeningsconferentie in Ge- nève, Roberto Caracciolo, zei dat het verdrag slechts voor een bepaald aan tal jaren van kracht diende te zijn. Aan het einde van dit tijdsbestek zou elk deelnemend land het recht moeten heb ben het verdrag op te zeggen met een termijn van zes maanden. Caracciolo deelde niet mee welke duur hij het verdrag wilde geven, maar zei dat deze periode niet langer moest zijn dan die van de meeste internatio nale verdragen. Hij noemde een perma nent verdrag „onrealistisch" omdat het „een element van zwakheid" met zich zou brengen. Een dergelijke voorwaar de kon het verdrag beroven van zijn „geloofwaardigheid", zo meende Carac ciolo. De Italiaanse afgevaardigde voerde aan dat de levensomstandigheden van toekomstige generaties veel van de hui dige zullen verschillen. „Deze generaties in te snoeren in een ijzeren dwangbuis dat niet aan veranderde omstandighe den kan worden aangepast, is hetzelfde als het gevaar lopen dat 't dwangbuis zal barsten", zo zei hij. BONN Erich Rajakovic heeft gis teren voor de civiele kamer van de rechtbank in München een publikatie- verbod geëist van vier passages uit het boek van ir. Simon Wiesenthal „Maar de moordenaars leven". Rajakovic de oorlogsmisdadiger, die kortgeleden op het nippertje ont kwam aan arrestatie in Zuid-Slavië acht deze passage „krenkend voor zijn eer en goede naam" en bovendien on waar. Simon Wiesenthal, de leider van het Joods documentatiecentrum in We nen, was voor het proces zelf naar München gekomen. Rajakovic werd ter zitting vertegenwoordigd door z'n raads man, de Münchense advocaat dr. Klaus Böle. De omstreden passages behelzen drie beschuldigingen aan het adres van Rajakovic. CANBERRA Een eilandje met drieduizend inwoners in de Grote Oce aan ten noordoosten van Australië en de Salomonseilanden, wordt onafhan kelijk. Na 31 januari volgend jaar zal het eilandje, Naoeroe, baas in eigen huis zijn. Naoeroe is sinds 1947 een trustgebied van de Verenigde Naties. Het wordt mede namens Engeland en Nieuw-Zee land door Australië, bestuurd. De Australische minister van Overzeese gebiedsdelen, Charles Barnes, heeft in het Australische Huis van Afgevaardig den laten weten dat de drie landen met de onafhankelijkheid hebben ingestemd. Voor de oorlog zou hij als advocaat niet alleen geroofd Joods familievermo gen hebben beheerd, maar dat ook hebben verduisterd. In 1960 zou hij in Triëst zich door be drog een Italiaanse pas op de valse naam Raja hebben verschaft, hoewel op dat ogenblik tegen hem een arres tatiebevel was uitgevaardigd. Volgens Italiaanse persberichten zou hij als directeur van een handelsonder neming in Milaan hand- en spandiens ten aan de Russische spionage hebben bewezen. Dr. Böle betoogde onder meer dat Rajakovic door middel van een norma le naamsveranderingsprocedure de naam Raja had verworven, en daarna zonder bezwaar een paspoort kon krij gen, omdat in 1960 geen arrestatiebe vel tegen hem bestond. Wiesenthals raadsman, dr. Ludwig Delp, stelde daar onder meer tegen over dat Wiesenthal alle gepubliceerde gegevens zorgvuldig heeft onderzocht en dat hij gerechtigd is feiten te publi ceren, ook wanneer deze minder aan genaam zijn voor de betrokkene. Ir. Wiesenthal zelf wees er voorts op, dat hij, wat betreft de spionage voor Rus land, alleen het bestaan van Italiaanse persberichten heeft vermeld. De rechtbank die onlangs een door Rajakovic geëiste behandeling in kort geding had geweigerd zal uitspraak doen op 7 november. Zou de eis wor den toegewezen, dan moet de uitgeverij Drömer-Knaur in München 't boek uit de verkoop nemen totdat de passages in kwestie zijn verwijderd of veranderd. LUXEMBURG Minister Luns In discussie met vice- voorzitter Mansholt van de E.E.G.-commissie tijdens de bijeenkomst van de ministers van de Zes. In het midden staatssecretaris De Koster. laatst in Oost-Berlijn gezien. Korte tijd later dook Willi Gast als Runge in Amerika op waar hij zich voordeed als een Russische luitenant-kolonel en ex- spion. Vier Westduitsers werden in ver band hiermee gearresteerd. Een van de arrestanten, mevrouw Leonore Süt- terlin, een secretaresse van buitenland se zaken, verhing zich in haar gevan geniscel. Volgens de Oostduitse geheime poli tie was Runge een zogenaamde Volks duitser, een man van Duitse afkomst die voor de tweede wereldooclog bui ten Duitsland verbleef. Na de oorlog zou hij in Oost-Duitsland hebben ge woond waar hij ook naar school was gegaan. Inmiddels begon de naar Rusland overgelopen Amerikaan John Smith gisteren met de publikatie van zijn le vensgeschiedenis in het weekblad Lite raire Gazet. Smith zou afkomstig zijn uit Quincy, Massachusetts. Hij zou door de CIA zijn aangeworven toen hij als Amerikaans diplomaat in India verbleef. Hij verliet de CIA nadat hij had be merkt dat deze organisatie een „be dreiging voor de mensheid" was, die helemaal niet werkte voor het welzijn van de Amerikaanse burgers. Zijn be sluit om naar de Sovjet-unie uit te wij ken had hij genomen toen zijn vroege re collega's „lastig werden". De Amerikaanse ambassade in Mos kou deelde gisteren mee dat men er niemand kende die John Smith heette of die beantwoordde aan de gegeven persoonsbeschrijving. ADVERTENTIE ■MB1B Wie zich thule voelt in onze moderne tijd, breitl B.v. dit hartveroverende pakje. Vraag het patroon b|J uw winkelier of stuur onderstaande bon op. to ui cc V) Cl z o LONDEN De Britse veiligheids commissie. die moest nagaan hoe een typiste, werkzaam op het secretariaat van het Britse kabinet, kans heeft ge zien geheime documenten in handen te spelen van een man die verklaard heeft een spion voor Zuid-Afrika te zijn, heeft premier Wilson van Engeland de raad gegeven het toezicht op de typistes van het kabinetssecretariaat te verscher pen en hem daarvoor diverse maatre gelen voorgesteld. De typiste in kwestie, Helen Keenan (19), werd in juni tot zes maanden dwangarbeid veroordeeld. Zij had be kend drie documenten, waaronder de notulen van een kabinetsvergadering waarop van gedachten werd" gewisseld over de toekomstige politiek tegenover Rhodesië, aan een zekere Norman Blackburn gegeven te hebben. Black burn, die bekend heeft haar daartoe te hebben aangezet, kreeg vijf jaar. DETROIT De Chevrolet-afdeling van General Motors haalt meer dan een miljoen Chevrolets van het model 1965 terug om een wellicht defect onderdeel van de stuurinrichting te vervangen. Slechts bij vier auto's is dit manke ment aangetroffen, maar voor alle ze kerheid worden de 1.143.000 wagens te ruggehaald die tussen september 1964 en mei 1965 zijn vervaardigd. In de oorspronkelijke stuurinrichting kan na lang gebruik een breuk optre den die leidt tot ernstige afwijking naar slechts bij remmen. De onderdelen wor den nu vervangen zonder dat dit de ei genaar iets kost De eigenaars van de Chevrolets krij gen bericht

De Vallei | 1967 | | pagina 6