WONINGKWESTIE RESTEREN Rechtse groeperingen vormden hechte blokkade Raad niet naar de Kroon Ds. Van de Berg heeft niets van ons tegoed Moeilijkheden lagen bij de kerkeraad niet bij kerkvoogdij John Mayall en Bluesbreakers komen zlJn Oude vondsten waren aanleiding tot oprichting archeologische werkgroep A. DATEMA BENOEMD TOT VOORZITTER Linkse fracties: B en W heeft volledig gefaald Rondvraag Gefaald Klimrekken Vermist kind bleek verdronken GaKiisette MARKTEN Penningmeester kerkvoogdij meent: u uw VEILING KESTEREN Beroep Opb ouw Oudheidkundige I Kamer in Kesteren Wat lijmt meteen-Iaat nooit meer los? CEtafelMir Kracht lijm Snelfix Raad vergadert direct leverbaar bij: L. EDEL EN ZN. BURGERLIJKE STAND RHENEN MIST Bel: 10550 11079 PRIMEUR VOOR HET OOSTE1S 4 november Geslaagd filmfestijn van dierenbescherming DONDERDAG 26 OKTOBER 1967 KESTEREN De raad van de gemeente Kesteren heeft gisteravond met 7 stemmen voor en 6 tegen besloten om niet in beroep te gaan bij de Kroon, inzake het raadsbesluit betreffende de verkoop van het pand Hoofdstraat 20, waaraan Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben onthouden. De groe peringen PvdA, Boerenpartij en Gemeente Belang gaven duidelijk te kennen in beroep te willen gaan tegen de beslissing van GS, doch een samengaan van de rechtse groeperingen vormde een blokkade tegen deze logische stap. Met name de SGP'er T. van Eldik schijnt bij deze affaire nogal onduidelijk te heb ben gehandeld. Van de zijde van de familie J. Vermeer, die als enige en tevens hoogste in schrijver in aanmerking meende te komen voor de woning, deelde men ons mee, dat de heer van Eldik enkele uren voor de vergadering nog had ver klaard in beroep te willen gaan. De verbazing was dan ook algemeen, toen de SGP'er zich tijdens de stemming tegen deze mogelijkheid uitsprak. D. J. Pott (burg.) Tijdens de debatten over de veel be sproken woning uitte de fractieleider van de P.v.d.A., de heer R. de Jongh, enkele openlijke beschuldigingen aan het adres van B. en W. De P.v.d.A.-er gaf te kennen, dat in het standpunt van zijn fractie ook na de beslissing van G.S. geen wijziging was gekomen. „Mijn fractie is van mening, dat zowel de raad als G.S. ieder hun eigen ver antwoordelijkheid moeten dragen. De raad kan zich alleen dan bij het be sluit van G.S. aansluiten als zij de overtuiging heeft, dat het in eerste in stantie door haar genomen besluit op R. de Jongh (P.v.d.A.) verzuimd verkeerde gronden genomen is", aldus De Jongh. „De raad was niet op de hoogte van de door G.S. gestelde richt prijs en het college van B. en W. heeft verzuimd de raad hiervan tijdig op de hoogte te stellen. B. en W. zijn in een brief van 21 juni door Gedeputeerde Staten in kennis gesteld van de vast gestelde richtprijs en hebben verzuimd de raad voor, tijdens, of na de raads vergadering van 30 juni op de hoogte te stellen, terwijl het ook niet was ver meld op de lijst van ingekomen stuk ken of bij de raadsstukken ter inzage was gelegd. Toen bij de inschrijving van 3 juli ge bleken was dat er maar een inschrijver was heeft het college, zonder enig ver der overleg met de raad, bedoelde wo ning, blijkens aan de woning bevestig de biljetten, wederom en nu waar schijnlijk onderhands te koop aangebo den. Bovendien heeft het college be kend met de richtprijs verzuimd in tegenstelling met hetgeen bij inschrij ving gebruikelijk is, namens de ge meente een inschrijfbiljet ten bedrage van de richtprijs in te dienen". De heer De Jongh was van mening, dat als dit laatste wel zou zijn gebeurd alle moeilijkheden zouden zijn voorko men. „Nu dit niet is gebeurd beschouwt mijn fractie dit als een onzorgvuldige ten uitvoerlegging van een raadsbe sluit, waarbij de raad tevens niet tijdig de nodige inlichtingen zijn verstrekt. Wij zijn van mening, dat de raad moei lijk een ander besluit kan nemen dan bij de Kroon voorziening te vragen", al dus besloot de P.v.d.A.-er. Gemeente Belang onderschreven de opmerkingen van de heer De Jongh volkomen en veroordeelden de gang van zaken eveneens. Duidelijk gaven zij als hun mening te kennen, dat het college had gefaald in deze zaak. Na enkele details te hebben aangeroerd gaf wet houder J. van Appeldoorn antwoord op de vragen die waren gesteld. De wet houder zag het als een eerlijke zaak, waarbij uitsluitend in het belang van de gemeente was gehandeld. Ook bur gemeester Pott zegde deze mening te zijn toegedaan. De heer C. H. Jansen- Schuiling (SGP) merkte op: „Onze fractie is het er niet helemaal mee eens zoals de inschrijving heeft plaats gevonden. Een raadslid weet echter toch wel dat een raadsbesluit goedge keurd moet worden door G.S.? Onze fractie stelt voor, om de woning te gunnen als de inschrijver akkoord gaat met het door G.S. gestelde bedrag". De SGP-fractie toonde zich geen voor stander om in beroep te gaan bij de Kroon. Burgemeester Pott liet blijken niet te lang over de zaak te willen spreken. „We gaan met z'n allen een tweede fout maken als we in hoger beroep gaan. Het gaat uiteindelijk om de prijs bepaling. Nu mogen er misschien be leidskwesties zijn, die niet helemaal goed liggen in alle ogen of gedachten, maar de kern van de zaak raken we niet meer aan en dat is het financieel belang van de gemeente. Dat gaan we helemaal opzij zetten om een bepaald ander belang", aldus burgemeester Pott, die er verder niet meer op in wil de gaan. Het voorstel van B. en W. om niet in beroep te gaan bij de Kroon werd tenslotte in stemming gebracht en met kleine meerderheid aangeno men. Tijdens de rondvraag kwam de heer T. van Eldik nog even op de kwestie terug en stelde B. en W. voor bij de vol gende inschrijvingen een andere be leidslijn te volgen. Hiermee gaf de SGP-er te kennen het niet met de gang van zaken rond de verkoop eens te zijn, hetgeen dan ook terecht door de heer R. de Jongh aansluitend werd op gemerkt. De heer Van Eldik bevestig de deze conclusie, doch merkte op: „Een ieder die werkt maakt fouten". Na afloop van de raadsvergadering J. v. Appeldoorn weth eerlijk De croeperingen Boeren Partij vertelde mevrouw Vermeer, dat zij persoonlijk reeds vrijdag een brief aan de Koningin had verzonden met het verzoek om een onderzoek naar de gang van zaken in te stellen. De raad ging met algemene stem men akkoord met het voorstel van B. en W. om toe te treden tot de N.V. Maatschappij tot Gasvoorziening Gel ders Rivierengebied. Volgens burge meester Pott kan aansluiting op aard gas verwacht worden in de jaren 1968 EN 1969. Zekerheid hierover kan echter pas worden gegeven als de rentabili teit vaststaat. De burgemeester zei, dat de behoefte aan aardgas in de ge meente Kesteren zeer groot was. De beschikbaarstelling van een kre diet van f20.500,— voor de aanleg van een speelterrein aan de Lijsterstraat te Opheusden ontlokte enkele raadsleden kritische opmerkingen. Rozenperkjes, die volgens het ontwerp op de speel plaats waren gepland ontlokten de heer Th. Haan (P.v.d.A.) de opmerking, dat deze maar beter konden verdwij nen. omdat kinderen hier eigenlijk niets aan hebben. Ook de heer H. Remmelink (Gem. Bel.) zei een en ander „waardeloos" te vinden. De heer Haan stelde vervol gens voor een andere indeling van het speelterrein te ontwerpen, zodat een grote open ruimte ontstaat, waar even tueel een rolschaatsbaan op kan wor den aangelegd. De heer H. Remmelink vond, dat voor een te groot bedrag te weinig te gemoet was gekomen aan de speelwoe de van het kind. „Het is geen kunst om met veel geld weinig tot stand te brengen", zo merkte hij op. Op voorstel van de heer J. den Hartog (AR) zal worden overwogen om de klimrekken bij een mindervalidenwerk- plaats te laten vervaardigen. Een defi nitief plan voor de aanleg van de speelplaats zal nogmaals in de raad ter sprake worden gebracht. Gelijktij dig met het plan voor de speelplaats deelde burgemeester Pott mee, dat in de Spechtstraat parkeerhavens zullen worden aangelegd, hetgeen echter een geheel of gedeeltelijk parkeerverbod in de genoemde straat tot gevolg zal hebben. De raad besloot met algemene stem men tot het voeren van een rechtsge ding tegen een 8-tal personen, wier gronden zijn gelegen in het uitbrei dingsplan „Prinsenhof" te Kesteren. Tot nu toe bleek het niet mogelijk met de eigenaren tot overeenstemming te komen omtrent aankoop van hun per celen. De pogingen om alle benodigde percelen bij minnelijke overeenkomst in handen te krijgen zullen worden voortgezet tot mocht blijken, dat er geen kans op succes aanwezig is. Hierna zal een en ander bij de recht bank aanhangig worden gemaakt. WAGENINGEN In een gracht ach ter de garage Van der Kolk in Wage- ningen is gisteravond het stoffelijk overschot gevonden van de 6-jarige Ni- colaas van der Meijde uit Wageningen. Het jongetje, dat sinds eergisteren werd vermist, is verdronken. Het kind was het laatst gezien in de omgeving van de autobaan in het Lunapark. De politie had een hele dag naar het kind gezocht. ADVERTENTIE HERENSTR. 16 - RHENEN SCHERPENZEEL. Eiermarkt: Aanvoer ca. 800.000 stuks. Prijzen kip- peëieren f 14,40 tot f 15,-; henneëieren f 10,50 tot f 14,-, alles per 100 stuks. Handel flauw. Biggenmarkt: Aanvoer 214 biggen, prijzen f 65,- tot f 75,-. Handel matig. BARNEYELD, pluimveemarkt, 25 okt. Aanvoer ca. 21.000 stuks. Handel rustig. Slachtkippen witte f 1.101.30, zwarte f 1.10—1.15, rode f 1.40—1.55, slacht- kuikens f 1.351.45. Geboren: Jan Hendrik, z.v. J. H. v. Baaren en S. C. S. Bootsma; Florian, d.v. J. v.d. Berg en H. J. Louters, Vee- nendaal; Wanda Wijntje, d.v. T. G. Harmsen en J. Bakkenes, Veenendaal; Cornelis, z.v. C. v. Laar en T. v. Om meren; Petronella, d.v. J. C. Gerrits en G. Wijnen; Aalbertus, z.v. J. v.d. Bo- venkamp en J. C. Middelhoven, Veenen daal. Ondertrouwd: Hubertus Holsken en Wilhelmina Nouris; Jan Willem Hove- stad en Gertruda Helena v. Vliet. Gehuwd: Marinus Hendriksen en Jan netje v. Dam; Jan Hendrik v. Capelle en Maria van Walsum; Martinus Ge ven en Bernadina Adriaans. Overleden: Albert Bos, 78 jr., echtg. v. C. M. Hulsebos; Cornelis Christiaan Marinus v. Rijswijk, 54 jr., echtg. v. M. Stoorvogel. Ingekomen: C. J. Budding g/m Van der Burg, v. Veenendaal; H. v. d. Bij van Arnhem; C. G. Swagers g/m Van Schoneveld, van Veenendaal ;J. v.d. Veen veen; C. Vlam wed. v. Voerman v. Zeist; T. Tims van Papendrecht; J. A. M. Strooij v. Nijmegen; P. G. M. Op 't Eijn- de v. Hilversum; B. Blankesteijn v. Vee nendaal; J. Meijer v. Nijmegen; M. V. Zaehringer v. USA; C. G. v. Ommeren g/m Ter Haar, v. Dodewaard. W. G. A. ten Hoope van Wijchen; G. v. Laar v. Zuidelijke IJsselmeerpolders; N. v. Breemen van Wageningen; H. A. Braaf van Utrecht; G. A. v. Os van Gro ningen; G. Krab v. Capelle aan den IJs- sel; R. Koudijs v. Assen, van Arnhem; A. Valkenburg v. Amstel- Vertrokken: E. v. d. Berg g/m Altena naar Canada; K. D. v. d. Heide naar Nootdorp; Z. Hofman g/m Van Kooten naar Tiel; O. b. A. Mettioui naar Utrecht; J. C. Timmermans naar Zeist; J. A. Waiboer naar Utrecht; W. P. J. v.d. Schaaf naar Leusden; J. M. v. Setten g/m Schoeman naar Hoeven; H. G. C. Eick- hoff naar Kesteren; W. F. Harwig naar Domburg; L. Fintelman naar Kesteren; A. P. J. Lem naar Rotterdam. KESTEREN „Waarom valt die man de kerkvoogdij aan?" zo vroeg kerk voogd J. Hendriks van Warby zich af, doelend op de opmerking van ds. C. van den Berg in zijn afscheidspreek, over de 8.500,die hij nog tegoed zou heb ben. Die opmerking heeft by de goedwillenden ook kwaad bloed gezet. Men ziet in het algemeen nog steeds ds. Van den Berg als de man, die indertyd de moei- lykheden veroorzaakte, waardoor het kerkbezoek aanvankeiyk tot vyftien a twin tig leden daalde. „Ds. van den Berg heeft indertijd ru zie gehad met de kerkeraad maar niet met de kerkvoogdij", meende de heer Hendriks van Warbij. „Dat wij hem nog iets schuldig zouden zijn is boven dien ook niet waar, want zijn salaris is tot de laatste cent betaald. Hoe we het altijd bij elkaar gekregen hebben is me nog een raadsel, want door de moeilijk heden, die ds. Van den Berg veroor- dagblad DE VALLEI? tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren: Goudreinette: EI 65-75: 22-25; EI 75- 85: 28-37; EII 65-75: 20-24; EII 75-85: 24-28. Aanvoer 16 ton. Cox's Or. Pippin: EI 60-65: 32-35; EI 65-70: 38-47; EI 70-75: 46-50; EI 75-80: 48-49; EI 80-85: 50-52; EII 60-65: 29-30; EII 65-70: 35-38; EII 70-75: 44-45; EII 75-80: 45-46. Aanvoer 12 ton. Ingrid Marie: EI 60-70: 25-26; EI 70- 80: 33-36. Aanvoer 6 ton. Gieser Wildeman: EI 50-60: 48-50; EI 55-65: 61-62. Aanvoer 4 ton. Conference: EI 55-65: 68-69; EI 65-75: 71-72; EII 55-65: 61; EII 65-75: 64. Aan voer 9 ton. Legiponts: EII 55-65: 62-63; EII 65- 75: 72. Aanvoer 2% ton. Doy du Cornice: EII 65-75: 103; EI 75- 85: 116. Prijzen genoteerd in centen per kg., tenzij anders is vermeld. zaakt heeft liep het aantal bezoekers van de diensten terug en dus ook de opbrengst van de collecten. Die f 500, heeft hij tegoed van het fonds voor pre- dikantentractementen en bestaat uit zijn tegoed aan kinderbijslag en toe slag voor dienstjaren. We zijn, door die slechte collectes een aantal jaren niet in de gelegenheid geweest onze bij drage in dat fonds te storten en daarom werd dit ook niet uitbetaald aan de do minee. We zijn echter niet de enige gemeen te, die in dit opzicht niet aan haar ver plichtingen kan voldoen, dat blijkt wel aan de afrekening, die we jaarlijks van dit fonds krijgen. Bovendien kan ds. Van den Berg er zeker van zijn, dat hij dit geld krijgt, want wij zullen zo spoe dig mogelijk onze schuld aan dit fonds aflossen. Als dat gebeurd is, dan wordt ds. Van den Berg uitbetaald. Overigens weet ik niet of zijn berekening juist ge weest is", aldus de heer Hendriks van Warbij. Zolang de schuld aan het synodale tractementsfonds niet is aangezui verd, kan de hervormde gemeente in Kesteren niet overgaan tot het beroe pen van een plaatsvervanger voor ds. Van den Berg. Volgens de heer Hen driks van Warbij is dit echter het eni ge beletsel. Geruchten in Kesteren, als zou de kerk ook nog een andere schuld van ruim f 40.000,— hebben werden door hem met klem tegengesproken: „Zij die zeggen dat we nog zo'n grote schuld hebben zijn niet geheel juist ingelicht. Inderdaad bestaat de schuld, maar dat is het niet-afgeloste deel van de obliga tielening, die indertijd voor de herbouw van de kerk is afgesloten. Als ik het wel heb, heeft die lening een looptijd van honderd jaar, zodat we voorlopig nog lang niet het restant af behoeven te los sen. Tot nu toe hebben we jaarlijks het vastgestelde bedrag van f 500,— uitge loot en dat houden we vol. Die lening heeft een rente van 2 procent en met de huidige rentestand is er geen enkele re den om tot een vervroegde aflossing over te gaan", meent de heer Hendriks van Warbij. Overigens is deze penningmeester der kerkvoogdij er van overtuigd dat de ge meenteopbouw, na de jaren, waarin de ze onder leiding van ds. Van den Berg in verval geweest is, spoedig weer merkbaar zal zijn: „Ik heb de laatste weken weer een groot aantal zitplaatsen kunnen verpachten, wat wel bewijst, dat men weer in Kesteren naar de kerk wil", vertelde hy. Volgens sommigen in Kesteren zou door een synodale commissie voorge schreven zijn, dat er voor het eind van dit jaar een nieuwe kerkeraad gekozen moet worden, bestaande uit drie ouder lingen en drie diakenen. Ook kerk voogd Hendriks van Warbij had hier van gehoord: „Ik weet niet zeker of het waar is, maar in ieder geval be grijp ik niet, waarom er maar kandi daten voor 1 ouderling gevraagd worden. Het wordt toch hoog tijd, dat we weer een complete kerkeraad krijgen", is zijn mening. KESTEREN Tijdens de raads vergadering van Kesteren, gisteravond stelde de heer J. den Hartog (A.R.) voor om in Kesteren een Oudheidkun dige Kamer in te richten. In enthou- siaste bewoordingen toande burge-1 meester B. J. Pott zich hier een groot voorstander van. Hij zei dat er beslist spoedig stappen ondernomen moeten worden om dit te realiseren. Er zijn volgens hem in de gemeente Kesteren ongetwijfeld personen die hiervoor warm zullen lopen. Als plaats voor deze Oudheidkundige Kamer achtte hij het meest geschikt een boerderij, die reeds door zijn eigen geschiedenis op de monumentenlijst staat. Wan neer men de boerderij gratis zou mo gen gebruiken, kon nu reeds met de realisering van het plan worden be gonnen. „In onze streek heeft zich een belangrijke geschiedenis afgespeeld", aldus burgemeester Pott, „en we wil len daarvan graag op één plaats een duidelijk overzicht hebben". Verder zei de burgemeester dat de s 5 amateur-archeologen, ook de gisteren opgerichte „Historische Kring voors Kesteren en Omgeving" op het hart gedrukt moest worden dat men bij eventuele vondsten de burgemeester hiervan binnen drie dagen op de hoog te moet brengen. Al eerder werd in de raad van Kes teren gesproken over het uitgeven van een boekwerkje over de geschiedenis van Kesteren. De heer A. P. de Kleu- ver uit Veenendaal zou hiervoor zijn benaderd. Gisteren verklaarde burge meester Pott echter dat dit boekje nog even moest wachten omdat uitga ervan nog niet financieel verantwoord is. Bovendien kunnen we onze plaats beter eerst laten onderzoeken en dan pas schrijven" aldus de burgemeester. -////////////> De bekende blueszanger John Mayall en zyn „Bluesbreakers" uit Engeland, die vooral by de jongeren grote popula riteit genieten, komen zaterdag 4 no vember in de Eurobeurs in Apeldoorn voor hun enige optreden in het oosten van ons land. Het bezoek valt in een door de be kende impressario Paul Ackett georga niseerde tournee door Nederland, waar in John Mayall behalve Apeldoorn, ook Soest, Sappe meer, Schiedam en de ra dio- en t.v.-studio's in Hilversum en Bussum zal aandoen. ADVERTENTIE KESTEREN In de Prinses Marij- keschool te Kesteren is gisteravond de „Historische Kring voor Kesteren en Omgeving" opgericht. Tot voorzitter van deze archeologische werkgroep werd met algemene stemmen de heer A. Datema gekozen, de initiatiefnemer tot het oprichten van de werkgroep. De heer Datema, hoofd van de Prinses Marykeschool uit Kesteren, zal worden geassisteerd door zijn plaatsgenoot, de heer J. A. E. de Kleuver. Als voor naamste taak ziet de „Historische Kring voor Kesteren en Omgeving" te ontdekken of Kesteren werkelijk 'n be langrijke Romeinse post geweest is in de oudheid. Dit naar aanleiding van veel waardevolle archeologische vond sten die de laatste tijd in de bodem van de Nederbetuwse plaats zyn gevonden. Bovendien zal de werkgroep een begin maken met het inventariseren en het onderzoeken van de oude woonkernen. Bij de oprichtingsvergadering gister avond waren naast een aantal ama teur-archeologen, genealogen en histo rici aanwezig mevrouw Heijenga, ver bonden aan Museum Flehite te Amers foort en de heer Groen van de Plano logische Dienst te Utrecht. Beiden heb ben een grote ervaring op oudheidkun dig gebied. Zij lichtten de aanwezigen voor over het werk, dat zij in hun toe komstige vriie tijd zullen gaan doen. Met behulp van kaarten en een grote luchtfoto van Kesteren en omgeving werden de meest interessante plaatsen vastgesteld, waar men nog .eel archeo logisch materiaal hoopt te vinden. Bo vendien brachten mevrouw Heijenga en de heer Groen een groot aantal studie- boeken mee, waarvan de leden van de „Kring" gebruik mogen maken. Naast de archeologie van de oudheid en de middeleeuwen zal ook aan de plaatsebike genealogie en historie aan dacht worden besteed. Als adviseur voor deze laatste twee facetten van de „His torische Kring voor Kesteren en Omge ving" werd benoemd de heer A. P. de Kleuver uit Veenendaal. De vondsten uit de omgeving zullen door mevrouw Delfin-van Mourik Broekman naar het R.O.B. te Amersfoort worden gezonden om aan nadere determinatie te worden onderworpen. Verder zal de „Historische Kring" trachten de jeugd uit Kesteren en wij de omgeving te interesseren voor de historie van haar eigen streek. Men wil een jeugdgroep oprichten, die onder lei ding van een der ouderen zelfstandig goede diensten kan bewijzen bij het on derzoek. Men heeft goede hoop op de jeugd gevestigd, omdat reeds enkele jongelui bijzonder actief zijn geweest de laatste tijd. De „Historische Kring voor Kesteren en Omgeving", gaat ook lezingen en voordrachten organiseren. Voor deze evenementen zal men vakmensen aan trekken. De leden van de „Historische Kring" zullen gezamenlijk ooi: musea gaan bezoeken. Hoe enthousiast bestuur en leden van de „Kring" zijn bleek gis teravond wel: men maakte meteen een afspraak om dinsdag, 31 oktober a.s. een bezoek te gaan brengen aan het oudheidkundige museum „Flehite" te Amersfoort. Bovendien zal men dan bij het R.O.B. aldaar gaan zien hoe uit ge vonden scherven een complete pot ge reconstrueerd wordt. De heer Datema is de ziel van de archeologische werkgroep. Hij ziet de „Kring" als een noodzaak. Aan het slot van zijn oprichtingsrede gisteravond sprak hij: „En nu aan de slag, want ons wacht een massa werk". Het gemeente-bestuur van Kesteren zal binnenkort officieel van de oprich ting van de „Historische Kring voor Kesteren en Omgeving" in kennis wor den gesteld. John Mayall en zijn trawanten vor men een groep van acht man, die zich al jaren heeft toegelegd op de bluesmu ziek. John Mayall, die het gitaarspel van zijn vader, een beroepsmusicus, heeft geleerd, bespeelt nu e«n aantal verschillende instrumenten, waaronder een negensnarige gitaar. Hij heeft ook een tijdje op een kunstacademie in En geland gezeten en vormde daar zijn eer ste blues-groep. In die tijd (1956) was de blues echter nog niet zo in als. nu en de groep bestond dan ook niet lang. Pas in maart 1962 werden de Bluesbreakers gevormd, met onder hen gitaristen als Clapton en Green, bekende namen in de wereld van de blues. John Mayall en zyn Bluesbreakers treden zaterdag 4 november eerst op in Sappeireer, vanwaar zy zich met een snelle auto naar Apeldoorn zullen spoe den. Daar in de Eurobeurs hebben de jongeren zich intussen kunnen verma ken met de muziek van Blues Dimen sion uit Zwolle, Math uit Deventer, Sur- fin' Co en Tykes. Het festijn in de Euro beurs begint om acht uur 's avonds. RENSWOUDE Woensdagmiddag draaide in gebouw Rehoboth voor onge veer 200 schoolkinderen een film over de Dierenbescherming. De kinderen kregen twee kleurenfilms te zien, o.a. Vakantie" en „Jeugd en natuur", waarvan vooral de laatste veel indruk bij de jeugd heeft achtergelaten. Hier in kregen ze te zien hoe er vaak ruw met dieren wordt omgesprongen. Ook liet men zien hoe men wel met de bees ten om moet gaan. Na afloop kreeg ieder kind een boek je over Pipo en een dierenservet, waar het etensbakje op kan staan. Het was een goede propagandamiddag. Het be stuur van de school heeft zich direct laten inschrijven als lid van de Dieren bescherming. RHENEN. De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare*kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 31 oktober 1967 des namiddags 8 uur ten gemeen tehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter in zage liggen in de openbare leeszaal-bi bliotheek („Wilhelminaschool") op vrijdag 27 oktober 1967 van 13.00-15.00 uur en van 18.30-20.30 uur. Rhenen, 24 oktober 1967. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal.

De Vallei | 1967 | | pagina 5