Brons voor Coby Sikkens Ada Kok toonde opnieuw haar superioriteit op de vlinderslag Bondshockeyteam speelde gelijk tegen Pakistan: 1-1 GVVV op Panhuis tegen DES; Positieverbetering voor DOVO VRC kan profiteren van zware duels van rivalen Nieuw wereldrecord hoogste serie voor Belg Tonny Schrauwen Henk Scholte herstelde zich en versloeg Argentijn Berardi Hughes volgt Peeman op Ruud Geels won zijn eenzame strijd |PRISMAV Elftallen voor morgen Rod Laver in finale tegen Rosewall Tribune stortte in één dode Zondag in Kootwijk motortrial van AHAC „De Yeluwe Dames-volleybalteam had goede start Weer verlies voor tafeltennisteam Komst van Samardzic stimulans om harder te trainen .PRISMA, Geen rol Merino's en Musketiers contra koplopers Jochen Rindt naar Brabham-sta IJFC-Musketiers 4e-klassers A-Oost Protest Geen moment Boven staan Moeilijk Blij Afdeling Utrecht mooie moderne modellen... een betrouwbaar merk! a PRISMA MET GOUDEN BAND Klassiek model, fraai bewerkte band en duidelijke wijzerplaat 385.- VRIJDAG 27 OKTOBER 1967 GVVV (thuis) DES: doel: W. van Dijk; achter: G. Beukhof, G. van de Bovenkamp, G. Hoedèman, J. van de Bovenkamp; midden: W. van Eijck, T. van de Bovenkamp; voor: D. van Ma nen, D. van Limburg, J. van Manen en P. van de Bovenkamp.' DOVO (uit) VVOG: doel: T. van Hardeveld; achter: G. van Beek, J. Re- bergen, R. v. Bruxvoort, H. van Kooten; midden: Br. Demoed en R. Schoeman; voor: KI. van Hall, N. Diepeveen, A. Geeritsen en G. Slotboom. Kulan (thuis) VVZ '49: doel: A. H. van Wakeren; achter: D. van Leeuwen, C. Scholts, H. Eimers; midden: J. W. Budding, F. L. Roks; voor: J. Dillen, J. Bruis, J. W. Henzen, J. D. Smaling en A. C. Learners. VRC (thuis) Enter Vooruit: doel: A. Cornelissen; achter: M. van Kooten, C. Rebergen, M. van Engelenburg en L. Rebergen; midden: P. Rebergen en P. Hasselaar; voor: H. Schoeman, Gert van de Weerdhof, C. Aalbers en G. Hasse- - laar. Kesteren (uit) Ostrabeke; nog geen opstelling bekend. Sparta (thuis) Redichem: doel: N.N.; achter: E. Akkerman, G. Schaap, K. Schaap Pzn.; midden: K. Schaap, A. van Ommeren; voor: A. van de Wardt, C. Roelofsen, J. W. Vermeer, B. van de Pol en J. van Kleef. De Merino's (uit) ESA: doel: T. Klaassen; achter: D. Wagensveld, Gaas beek, Van Kruistum, J. C. Sukkel; midden: W. van Wakeren en T. Nagel; voor: T. van de Berg, Nagy, Vreheu- gen en A. Aartse. Musketiers (uit) IJFC: doel: C. v. Kranenburg; achter: G. Slotboom, Z. van Kranenburg, M. van de Klift; mid den: H. van Dalem, A. Dietewig; voor: K. Henzen, C. Dietewig, T. Heikamp, J. Versteeg en C. Henzen. Renswoude (thuis) Baarn: doel: v. Ommeren; achter: J. Hartog, K. Koet sier, G. Vink, D. Overeem Pzn.; midden: Hardeman, Dijkstra; voor: A. Pater, J. Veldhuizen, H. van de Veer en B. J. Vink. Candia '66 (uit) Hees: wenst geen opstelling te verstrekken. Valleivogels (thpis) SVP: doel: J. Vlastuin; achter: Dorrestein, W. Idzerda, J. Harskamp, J. Overeem; midden: J. Rootselaar Gzn., P. van de Ham; voor: J. Werkman, T. Klinkhamer, R. van Pomgelear en C. van Manen. SVP (uit) Valleivogels: doel: J. van Kooten; achter: W. van Sas, A. van de Pol, B. van de Pol, J. Stuyvenberg; mid den: J. Rebergen, J. Bolderman; voor: H. de Koning, St. Rebergen, P. Kalter en H. de Gooyer. NSVS (thuis) Bunnik: doel: J. van de Beek; achter: J. Stuyvenberg, Jac. Stuyvenberg; midden: C. Leppers, A. Gaasbeek, W. Gaasbeek; voor: H. van Kesteren, H. Binsbergen, G. de Ruyter, W. van de Waal en P. Bleijenberg. DVSA (uit) Woudenberg: doel: H. van Ree; achter: J. J. van Engelenburg, J. de Bruin, C. Wagensveld; midden: B. van de Berg, G. Blankestijn, G. de Kroon; voor: G. van de Berg, W. Wil- lemsen, J. G. van Mourik en A. Hen zen. Advendo. (thuis) Scherpenzeel: doel: Donkelaar; achter: B. van Ruis- wijk, L. Post; midden: H. van Hunen, B. Gaasbeek, T. Schoeman; voor T. Veer, C. Greuter, G. Marcus, J. van Donkelaar en C. van Ruiswijk. Scherpenzeel uit) Advendo: Op stelling niet doorgekregen. MEXICO CITY' Ada Kok heeft donderdag tijdens de internationale sportweken in Mexico City haar supe rioriteit op de vlinderslag onderstreept door ook op de 200 meter goud te krij- pen. Won de Amsterdamse zwemster, die van niets dat de sportbeoefening in Mexico City belemmert last heeft, woensdag de 100 meter in een tijd die slechts 1,2 seconden boven haar eigen wereldrecord lag, donderdag bleef zij op de 200 meter slechts 3,8 seconden van haar record verwijderd: 2.24.8. De tijd die zij in de morgenuren in de series had gemaakt (met 2.32.0 was zij de snelste), vervaagde geheel bij haar krachtsexplosie in de finale. Ge laden verscheen zij aan de start om de zwemwereld te bewijzen, dat haar heerschapij op de vlinderslag, ondanks „alarmerende" berichten uit Amerika, nog onaangetast is. Hoewel Patty Ca- retto de spanning verhoogd had door een valse start, was Ada bijzonder snel weg. Dadelijk al kwam er ruimte tus sen haar en de concurrentie, aange voerd door de Oostduitse Helga Lind ner, die vorig jaar met 2.34.9 de snel ste was bij de „pre-Olympics", en de Amerikaanse Patty Caretto. Bij het eerste keerpunt al was het verschil dui delijk, en na 100 meter (1.08.5), be droeg het ruim drie meter. De krach tig zwemmende Ada finishte onbe dreigd. Rob Kerkhoven was meer dan tevre den: „Dat we met de prestaties vrijwel op Nederlands niveau zijn, is het resul taat van de aanpassingsperiode. We moeten echter niet uit het oog verlie zen dat de Amerikanen wel een geduch te training hebben gehad, maar niet op het niveau van Mexico Stad". Tevreden was Kerkhoven ook over Coby Sikkens, die weer en ook nu als derde het erepodium bereikte. Coby drong zonder meer tot de finale van de 200 meter rugslag door, omdat er in Mexico Stad niet meer dan zes rugslagzwemsters zijn. In de finale had de Oostduitse Sa bine Steinbach steeds de leiding, aan vankelijk bedreid door Kendis Moore, die tenslotte met miniem verschil (0.1 sec.) Coby van de tweede plaats af hield. Coby Sikkens, die de felheid mist van Ada Kok, keerde na 100 meter (1.15.5) vrijwel gelijk met Moore. Dit tweetal lag ongeveer twee meter achter Sabine Steinbach, die alles voor de overwinning gaf en uitgeput finishte. Op de laatste meters besliste Moore de strijd om de tweede plaats in haar voordeel. LONDEN Rod Laver, de 29-jarige Australiër, die algemeen wordt erkend als de beste tennisser ter wereld, had donderdag vier sets nodig voordat hij Owen Davidson (eveneens Australië) de weg had afgesneden naar de finale van het proftoernooi van Wembley. La ver, die de laatste drie jaar de titel op zijn naam bracht, zegevierde met 6-3, 3-6, 6-2, 7-5. De partij duurde meer dan twee uur. Davidson, Engelands nieuwe Davis Cup coach, speelde op zijn best Zijn service bracht Laver herhaaldelijk in moeilijkheden en pas toen de vermoeidheid zich deed gelden, kreeg de geroutineerde prof vat op de wedstrijd. De winnaar van de finale ontvangt f 10.000,-. In de finale zal Laver uitkomen tegen Ken Rosewall. Deze versloeg in een partij, die 2 uur en drie kwartier duur de de Spanjaard Andres Gimeno met 6-3, 6-2, 6-8, 5-7, 6-4. BANGU. Tijdens een voetbalwed strijd in het Braziliaanse Bangu is een tribune, waarop zich 300 toeschouwers bevonden, ingestort. Een persoon werd gedood en vijftien mensen werden ge wond. Nadat de kalmte in het stadion was weergekeerd, werd de wedstrijd uitgespeeld. Dick Langerhorst, die in de series had verbaasd door met een handslag van Schollander te verliezen en die met 2.04.3 de een na beste serietijd had, kon in de finale 200 meter vrije slag toen het er werkelijk om ging en toen Schollander een duel met de Rus Ilichev uitvocht, geen rol spelen. Des ondanks was zijn vierde plaats (2.03.9) van international niveau. Lange tijd heeft de Hagenaar zelfs nog uitzichten op een betere klassering gehad, maar vooral toen op de laatste baan de strijd hoog oplaaide verloor de constant zwemmende Hagenaar (29.4 - 31.8 - 31.6 - 31.1) terrein op de naast hem liggende Schollander. De jonge Frans man Michel Rousseau (18 jaar), die na 100 meter nog 0,3 seconden achter Lan gerhorst lag, hield de Hagenaar ten slotte van het erepodium af. Ook de vierde Nederlander, die don derdag in het water kwam: de zeven tienjarige Vlaardingse Mirjam van He- mert, bereikte de finale. Op de 100 me ter vrije slag kwam zij in de series met 1.04.6 tevoorschijn, waarmee zij nog net de finale (zij het op de ongun stige buitenbaan) haalde. Er zat voor Mirjam geen ereplaats in, maar ook zij was sneller in de finale dan in de se ries: 1.04.3 Kerkhoven: „Mirjam heeft zich hier, gezien haar jeugd kranig ge weerd. Belangrijk is, dat zij ervaring opdoet". Mirjam zelf voegde aan de woorden van de zwemcoach toe: „Ik was helemaal niet vermoeid. Daarom ook zwem ik liever de 200 meter". ii APELDOORN Onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Motor Vereniging organiseert de AMAC „De Veluwe" deze winter weer verschillen de motor-trials. Er kan gestart worden met motoren en bromfietsen, terwjjl de inschrijving open staat voor ook niet-leden vande KNMV. Aanstaande zondag wordt gestart met de eerst, de zogenaamde „Veluwe"-trial. Dit onderdeel van de motorsport is een bijzonder spectaculair evenement. De uiterste behendigheid en grote stuurmanskunst wordt van de deelne mers verlangd. Voor de toeschouwers is deze sport aantrekkelijk om naar te kijken. Het circuit waarop gereden wordt is uitgezet in de directe omgeving van het café „Kootwijkerduin" aan de Koot- wijkerweg. Insiders op dit gebied, de heren Ab van der Sluis en P. Mulder hebben het circuit uitgezet en dan weet iedere motorrijder, dat hij het niet gemakkelijk zal hebben. De in schrijving is geopend op het adres Bernhard Zweerslaan 20 in Apeldoorn, maar men kan ook voor de start nog inschrijven. De motoren en bromfiet sen moeten voldoen aan de eisen die zijn vastgelegd in de wegenverkeers wet. Vooral op de geluidsdempers zal streng gelet worden. De start vindt plaats om tien uur. Vanaf de invalswe gen naar Kootwijk is het circuit te be reiken als men de BP-pijlen met het woord circuit volgt. De andere vier Trials worden gehouden op respectie velijk 1 9november, 24 december, 21 januari en 25 februari. ISTANBOEL. De Nederlandse da- mes-volleybalploeg is het toernooi om de Europese kampioenschappen, dat in verschillende steden in Turkije wordt verwerkt, met een overwinning begon nen. De formatie van Zwitserland kreeg geen schijn van kans: 3-0. De setstanden waren: 15-1, 15-5, 15-2. Het Nederlandse herenteam won in Andana de eerste wedstrijd tegen Oos tenrijk met 3-0. De setstanden waren: 15-4, 15-5, 15-3. ADVERTENTIE TOPSCORERS: T. Heikamp (Musketiers) 13 J. v. Manen (GVW) 10 J. Veldhuizen (Renswoude) 10 Rebergen (Scherp.-zondag) 10 Aartse (De Merino's) 8 Vermeer (Sparta-Oph.) 8 Diepeveen (DOVO) 7 B. Vink (Renswoude) 7 Westerneng (Scherp.-zat.) 7 De Ruyter (NSVS) 7 C. v. Ommeren (DVSA-zondag) 7 In totaal vijf spelers scoorden zesmaal. BOEDAPEST Het Nederlandse ta feltennisteam heeft donderdag in Boe dapest de derde wedstrijd voor de Eu ropese beker voor landenteams met 7-0 verloren van Hongarije. Ook de bei de voorgaande ontmoetingen tegen Engeland en Oostenrijk eindigden met deze oijfers. WENEN De Oostenrijkse coureur Jochen Rindt, die in het afgelopen sei zoen in een Cooper-Maserati reed, zal nog voor het einde van dit jaar in dienst treden van de Nieuw-Zeelander Jack Brabham. Hij zal hoogstwaar schijnlijk op 1 januari in de Grote Prijs van Zuid-Afrika zijn debuut in een Brabham bolide-maken. Rindt zei, dat hij niet verwachtte, dat de wereldkampioen bij de autocoureurs, Dennis Hulme, de Brabham-stal zal gaan verlaten. „Ik weet dat er geruch ten over bestaan, maar Hulme heeft nog geen beslissing genomen. Het zal echter wel zo aflopen, dat Jack Brab ham zich als autocoureur terugtrekt en dat Hulme en ik in zijn wagens gaan rijden." VEENENDAAL De Veenendaalse tweedeklassers GVVV en DOVO krijgen morgen beide een moeilijke ploeg als tegenstander. GVW treedt op het Panhuis sportpark als gastheer op van het Nijverdalse DES, ter wijl de roodwitte rivaal de reis naar Harderwijk onder neemt om zijn achtste competitiewedstrijd te spelen te gen VVOG. DES heeft een zeer wisselvallige ploeg, hetgeen nog het duidelijkst wordt geïllustreerd door b.v. de resultaten tegen DOVO (42 winst voor het Nijverdalse team) en slechts een 11 gelijk spel tegen het zwakke SS VU. Het is een zeer jong elftal (gemiddelde leeftijd 20 jaar), dat het de Veenendalers altijd bijzonder lastig heeft ge maakt. De laatste ontmoeting tussen beide clubs twee jaar geleden eindigde in een gelijk spel (11). De GVVV'ers komen vrijwel in dezelfde opstelling in het veld als vorige week in de oefenwedstrijd tegen Desto. Alleen doelman Van de Pavert heeft weer plaats moeten maken voor W. van Dijk. Wij tippen GVVV voor het duel van morgen, dat om 15.15 uur begint, als favoriet, te meer daar de ploeg van trainer Aarsman weer serieus bezig is zich te herstellen. DOVO krijgt het in Harderwijk bij WOG eveneens minder gemakkelijk. Thuis geven de roodwitten de ploeg van ex-GVW-trainer Baams vrijwel geen kans, maar in Harderwijk zijn de Veenendalers reeds meermalen ver rast. Vorig seizoen werd DOVO kansloos met 30 ver slagen. Er zijn enkele wijzigingen in het DOVO-team aange bracht. Henk van Kooten gaat de defensie weer verster ken, terwijl Gijs Slotboom in de voorhoede opereert, naast Aart Gerritsen. Hoewel de roodwitten tegen Excelsior '31 prachtig veld spel demonstreerden, liet de afwerking veel te wensen over. De voorwaartsen konden van de ongeveer twintig kansen er slechts 2 benutten. Wanneer de produktiviteit in de voorhoede wat wordt opgevoerd is de overwinning mor gen o.i. voor de Veenendalers. lJsselmeervogels speelt uit tegen WVF en wanneer DOVO morgen zegeviert kan het zijn positie weer belangrijk verbeteren. De Veenendaalse Racing Club viel twee weken geleden in de derde klas se Oost ten offer aan de geweldige in zet en energie van ex-landskampioen Voorwaarts, dat VRC met 2-4 versloeg. Het werd de tweede nederlaag voor Van de Weerhof c.s. De Veenendalers zijn daardoor direct wat teruggevallen op de ranglijst en moeten voorrang verlenen aan respec tievelijk HHC, WZC, Voorwaarts en Elb. Sportclub. De Veenendalers spelen morgen thuis tegen Enter Vooruit en hebben derhal ve ruimschoots de gelegenheid de vol le winst in de wacht te slepen. VRC kan profiteren van de moeilijke wed strijden van de koplopers, daar WZC bij Voorwaarts op bezoek gaat en HHC bij DETO te gast is. Het duel VRC- Enter V. begint om 15.15 uur. De Elster Musketiers moeten morgen in IJsselstein bij koploper IJFC op be zoek, dat momenteel twee punten voor staat op de Elstenaren. De Musketiers versloegen twee weken geleden op het sportpark in Eist ABN met 5-0 en her stelden zich daarmee op prachtige wij ze van de totale off-day, welke de ploeg had in Amsterdam tegen ZSGO. IJFC is echter een bijzonder sterke tegenstander en een prognose is der halve uitermate moeilijk. Beide teams zijn goed in vorm en het moet moge lijk zijn voor de Elster KNVB-debu- tant om één punt uit IJsselstein mee te nemen. Ook de Veenendaalse vierdeklasser De Merino's krijgt morgen een koplo per als tegenstander, het krachtige ESA, dat vier punten meer heeft ver gaard dan de pupillen van trainer Teu- nissen. Hoewel de Veenendalers in de afgelopen wedstrijden goede resultaten hebben geboekt, achten wij de ploeg toch niet in staat om een overwinning MARSEILLE Henk Scholte heeft zicht hersteld na de teleurstelling op de eerste dag in het wereldkampioenschap kader 47/1. Ruim 24 uur nadat hij van Galvez had verloren versloeg de Eind- hovenaar in de tweede ronde de inmid dels toch gearriveerde Argentijn Os- waldo Berardi in dertien beurten: 300- 173. Maar toch was de Nederlandse kampioen verre van tevreden. „Ik kan met deze ballen moeilijk uit de weg ko men. Ze zijn beestachtig slecht. Ze doen niks dan springen. Bij een trek- stoot, bij een doorschieter, is het ver schrikkelijk". Daarmee wil Scholte verklaren niet alleen waarom hij tot tweemaal toe had gefaald in het tot stand brengen van serie van honderd (hij scoorde eerst 97 en vervolgens 99) maar ook zijn slechte spel in de tussenliggende beurten. De spannende periode toen de Argentijn in een paar beuten met series van 32, 50, 21, 27 en 22 een grote achter stand (174-21) bijna geheel goedmaakte: 187-173. Juist op tijd kreeg Scholte de inspi ratie voor de beslissende doorstoot, de serie van 99 in zijn twaalfde beurt, die door arbiter Chassereau (de oud- Europees kampioen) wegens resté de- dans ten onrechte werd afgeteld. De fout van de Fransman bleek toen Be rardi met de dedans liggende witte bal speelde en op zijn beurt werd terugge stuurd. Die bal was namelijk van Scholte... Deze blunder van de Argentijn was overigens wel verklaarbaar. Hij immers had zijn vliegticket te laat gekregen en was donderdag pas tegen half zeven op het dertig kilome ter van Marseille gelegen vliegveld ge land. Na bijna twintig uur niet gesla pen te hebben, kon de Argentijn aan de moeilijke opgave beginnen de voor zijn laatste kans strijdende Scholte te bekampen. Dat hij toen tegen het slot een wat ongebruikelijke fout maakte, was dus niet te verwonderen. Berardi, die in de nastoot poedelde, was uitge put. Nu stapten de officials echter van hun aanvankelijk voornemen af om Be rardi in de nacht zijn achterstallige partij tegen Muller te laten inhalen. Die ontmoeting werd verschoven naar vandaag zodat dan zowel Muller als Berardi drie partijen moeten spelen. Een protest van de Westduitser tegen deze vrij vreemde gang van zaken werd weggewuifd. Ongeslagen lijstaanvoerders bleven Marty en Galvez, die respectievelijk Kobayashi en Müller verpletterden (300-42 voor Marty en 45-300 voor Gal- ENSCHEDE. Het Nederlandse bonds-hockeyteam en Pakistan hebben op het sportcomplex van de Technische Hogeschool in Enschede tegen elkaar gelijk gespeeld met 1-1. De doelpunten werden in de eerste helft gemaakt uit korte hoekslagen. In de achttiende mi nuut opende Van Staveren de score en zes minuten later bracht Tanvir de stand in evenwicht. De Pakistani hebben er overigens ook een rustige wedstrijd van gemaakt. Zij waren desondanks beduidend sterker; het doelpunt, dat de Nederlanders fa briceerden, ontstond dan ook uit de eni ge echte scoringskans, die de Aziaten weggaven. HAARLEM De eerste-divisieclub Haarlem heeft de Engelsman Barry Hughes als trainer gecontracteerd. Hij komt als opvolger van Piet Peeman met wie Haarlem vorige week na een conflict heeft gebroken. Hughes (30), oud-speler van Blauw-Wit en Alkmaar, is bij laatstgenoemde voetbalclub twee jaar als trainer geweest. Omdat hij niet in het bezit was van het A-diploma kreeg hij van de bond geen verlenging van zijn licentie en kon hij zijn werk zaamheden niet voortzetten. Onlangs heeft Hughes opnieuw exa men gedaan voor het A-diploma. Hij slaagde voor alle vakken, met uitzonde ring van het onderdeel anatomie, waar voor hij binnenkort herexamen zal doen. Er waren nu bij de bond geen beletselen meer om Hughes een trai nerslicentie voor het betaalde voetbal te verlenen, deelde voorzitter Gosen van Haarlem gisteren mee. ROTTERDAM Het is met huis schilder Ruud Geels, negentien jaar, nu bijna zeven weken getrouwd en sindsdien gevestigd in Hendrik Ido Am bacht, allemaal wonderbaarlijk snel gegaan. Nog geen drie jaar geleden maakte de rossige wat minnetjes uit gevoerde Haarlemmer furore in het eenvoudige, in de vierde klasse uitko mende Onze Gezellin. Met een gemid delde van drie doelpunten per wedstrijd trok de zestienjarige aanvalsleider sterk de aandacht, want produktiviteit is een eigenschap die in het betaalde voetbal hoog in de markt ligt. Ondanks dat was de niet zo geweldig ambitieuze Geels nauwelijks voorbereid op een bliksemcarrière als semiprof. Ook niet toen Telstar hem strikte. Hij startte in het jeugdelftal en met veertig doelpunten in vijftien wedstrij den demonstreerde Geels opnieuw zijn ongebreidelde scoringsdrift. Dit tot in nige voldoening van de leiders van het eerste elftal, die de geestdriftige nieu we aanwinst halverwege het seizoen al handenwrijvend opstelden in Telstar I. „Eigenlijk was ik net zo lief bij de jeugd gebleven", herinnert Geels zich nog levendig. „Maar toen ik eenmaal in het eerste stond, vond ik het toch wel geweldig. Die eerste wedstrijd zal ik nooit vergeten. We speelden toen te gen Feijenoord. Uit nota bene. Ik had het stadion zelfs nog nooit gezien. Ver schrikkelijk, hè? Ik was toen de jong ste voetballer in de eredivisie en ik was behoorlijk zenuwachtig. Er waren Veertigduizend mensen, maar toen ik eenmaal bezig was zag ik ze niet eens meer". Een telegram van Feijenoord bracht aan het eind van het seizoen hevige beroering in het ouderlijk huis van Geels. „Ik had helemaal niet aan weg gaan gedacht", zegt hij. „Het zat er dik in dat ik gewoon bij Telstar zou blijven. Maar toen ik dat aanbod kreeg heb ik geen moment geaarzeld. Ook al wist ik, dat Feijenoord me in eerste instantie bij de jeugd of in het tweede wilde proberen. Tenslotte is het een geweldige eer om voor Feijenoord te mogen spelen. Het is een hele naam, nietwaar. Het klinkt toch wel even an ders dan Telstar. Telstar vond die ontwikkeling min der geestig, maar omdat geld ook in het betaalde voetbal wonderen doet stond het, zij het node, zijn kostbaarste bezit af aan Feijenoord. „Dat wordt niks", oordeelden de pes simisten, die hoofdschuddend toekeken hoe de typische spitsspeler Geels werd opgesteld als rechtsbuiten. Ze schenen gelijk te krijgen toen Feijenoord, na afloop van Geels eerste en niet zo erg geslaagde seizoen, op de transfermarkt ijverig op zoek bleek naar een nieuwe vleugelspeler. Geels: „Zoiets geeft je natuurlijk wel te denken. Ik dacht: Nou, dat wordt voor mij het hele seizoen in het tweede elftal spelen. Dat was ook de opinie van het publiek. Ze zoeken een ander voor Geels, zo redeneerde men. En dat was, geloof ik, ook wel zo: „Maar ik ben vreselijk makkelijk in die din gen. Je moet je ook niets aantrekken van wat ze zeggen. Daar moet je boven staan. Voor mij betekende de komst van Samardzic alleen maar een stimu lans om nog harder te gaan trainen". De Haarlemmer voelde er weinig voor de komst van zijn opvolger lijd zaam af te wachten. Vastbesloten zijn plaats tot het uiterste te verdedigen en profiterend van het krachtige herstel van het hele elftal in de intertotocom- petitie werkte de geprikkelde Geels als een paard om zich te handhaven. Maar zijn verzet leek vruchteloos en de de gradatie van Geels kwam onvermijde lijk naderbij. Hij begon het nieuwe sei zoen in het tweede elftal tegen Vitesse, terwijl Samardzic meehielp de eerste twee punten te veroveren tegen Xer- xes/DHC. Toen kwam het lot de hardnekkige Ruud Geels te hulp. Samardzic verrek te tijdens de training een spiertje en Geels aanvankelijk niet opgesteld te gen Sparta werd tijdelijk terugge haald. Hij voetbalde met de hartstocht van een voetballer, die zijn positie be dreigd ziet en na een goede wedstrijd tegen Sparta was hij een week later te gen NEC één van de sterren van het veld. Hij scoorde twee van de vijf doel punten en na afloop van de wedstrijd merkte Feijenoords manager Brox ver rast op: „Nou wordt het nog moeilijk ook. Wanneer Geels zo blijft spelen kun je hem er moeilijk naast zetten". Een Geels blééf zo spelen, hetgeen werd beloond met een plaats in Jong Oranje. Toen Samardzic zijn rentree maakte bleef de wilskrachtige Geels toch gehandhaafd. Ruud Geels had zijn eenzame strijd gewonnen. Geels: „Het gaat me nu allemaal veel gemakkelijker af dan in het vori ge seizoen. Ik geloof dat 't voornamelijk door de conditie komt Die is veel be ter nu. En ik heb nu ook veel meer zelfvertrouwen. In de vorige competitie was ik een beetje bang uitgevallen. Maar ik ben nu een stuk harder gewor den. Rijper ook. Tenslotte scheelt het ook weer een jaartje. Toen Samardzic die blessure kreeg heb ik gedacht: En nou moet ik vechten voor die plaats. Ik ben blij dat het is gelukt". vez). Echt kaderspel was er slechts bij vlagen te zien. Marty deed het nog het best in zijn slotfase van 105. Ook zonder verliespunten bleef de Belg Tonny Schrauwen. Maar hij had het aanvankelijk zeer moeilijk en stond na 15 beurten nog niet ver genoeg weg van Hibon: 120-169. In de volgende beurt echter bracht Schrauwen de weerbarstige ballen in een twintigtal stoten naar de a cheval positie op de kruising van de kaderlijnen en maakte toen met een serie van 131 (al weer een nieuw wereldrecord) de partij uit. 1. Marty 2 4 2. Galvez 2 4 3. Schrauwen 2 4 4. Scholte 2 2 5. Berardi 1 0 6. Muller 1 0 7. Hibon 2 0 8. Kobayashi 2 0 h.s. alg. gem. 105 30,— 117 24,— 131 23,07 99 15,65 50 13,30 14 5,— 47 8,59 26 5,26 GIJS SLOTBOOM ...(voorlopig) terug... O te boeken op ESA. Een gelijk spel lijkt ons echter wel haalbaar. Voetbalvereniging Kesteren moet in Oosterbeek aantreden tegen Ostrabeke, dat als derde staat geklasseerd op de ranglijst van de vierde klasse A-Oost Twee weken geleden verloren de Be- tuwnaren op eigen terrein van Otterlo en ook dit weekend zal het punten totaal van Kesteren (5 uit acht wed strijden) wel niet vermeerderd worden. Het Opheusdense Sparta speelt morgen op zijn terrein een wedstrijd tegen Re dichem en krijgt de kans om op te schuiven naar de middenmoot. De Op- heusdenaren moeten zeker een overwin ning kunnen boeken tegen de Renkum- se ploeg, die de laatste wedstrijd thuii met 1-4 verloor van ESA. In de tweede klasse A van de afde ling Utrecht gaat Renswoude nog steeds op kop. De ploeg is nog ongesla gen en moest alleen Valleivogels en vo rige week het Rhenense Candia '66 een gelijk spel toestaan. Renswoude speelt morgen thuis tegen Baarn en dit wordt o.i. weer een zege voor de thuis club. Het Veenendaalse SVP speelt in Scherpenzeel de streekderby tegen Valleivogels. De thuisclub lijkt iets van zijn goede vorm verloren te hebben en moest b.v. vorige week met een 3-0 ne derlaag tegen TOV genoegen nemen. SVP zou hiervan wel eens profijt kun nen trekken. Het Rhenense Candia '66 gaat bij Hees in Soest een bescheiden overwin ning boeken. Het Ederveense Advendo, dat uit zijn acht competitieduels slechts één winst punt heeft verzameld, krijgt morgen Scherpenzeel op bezoek. Een goede mo gelijkheid voor de thuisclub om de vol le winst te grijpen, daar Scherpenzeel tot op heden niet imponeert. Kulan zal WZ '49 morgen in Veenen- daal wel niet veel kans bieden op de overwinning. In d ederde klasse B speelt NSVS thuis tegen Bunnik. Ondanks de twee nederlagen van de Veenendalers, zullen zij morgen vermoedelijk bewijzen daad werkelijk terug te willen naar de twee de klas. Het Amerongse DVSA vertrekt mor gen naar Woudenberg om daar de wa pens op te nemen tegen de gelijknami ge club. Een zege voor de thuisclub ligt in de lijn der verwachting. ADVERTENTIE b PRISMA MET GOUOEN BAND Elegant model, moderne strakke wijzerplaat 445.- C PRISMA Horloge van internationale allure, waterdicht, nieuw type wijzerplaat 95.» tot 229.- Uw Prisma horloger zal u deze en andere modellen gaarne tonen •Alle Prisma's gratis verzekerd tegen verlies en diefstal

De Vallei | 1967 | | pagina 13