Wethouder op A.R.-hearing Lijnbaan-voorstanders zijn nooit bij gemeente geweest Verkoop Showmodellen N.v.y. Boerenkool met worst Meer voorrangswegen en Patrimonium open Weekagenda Utrecht 20 tot KERKDIENSTEN VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Bioscopen in Utrecht Ds. Jongerden keert zich tegen 't snoepen in de kerk Kippedief aangehouden Scherpenzeel gaf bijna 200 liter bloed LEVERB0T? TIJD VOOR GU doodt de leverbot 40 °/o korting Opbrengst van kinderzegels HORLOGERIE VAN MANEN Zondagsdiensten Oskadi" nodigde „La Chique" uit organiseert kaartavond VAN WOUT BLAUWKOUS bankstellen - fauteuils bergkasten - kleden eetkamers p|«*' A Permanent FORD-show in showroom 11 BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Dankdag Bejaarden- avonden Kontaktblaadje Instuif Zingen Jeugdwerk Zendingsavond VRIJDAG 27 OKTOBER 1967 VEENENDAAL Tijdens de hear ing van de A.R.-fractie, werd er ge sproken over een aantal verkeersza ken. Een der aanwezigen, bewoner van de Engelenburg pleitte voor meer parkeerruimte. „Bij ons in de wijk zijn groenstro- 5 ken geplant. Wat mij betreft maken ze j daar allemaal parkeerplaatsen van, J want wat heb ik aan groen. Ik heb er 5 nu boerenkool geplant en ik hoop, dat de directeur van gemeentewerken er 5 een grote worst in komt hangen". I Uw Bertus, uw Gerrit, of hoe het na zaatje van u dan wel mag heten, zal er straks niks van merken. Het zal totaal aan hem voorbijgaan dat hij en z'n kornuiten uit noordelijk-Veenen- daal zijn samengesmolten met leef tijdmakkers uit het zuidelijke gedeel te van de gemeente. Ze zullen er, zo wel uit noord als uit zuid, geen breuk minder om leren en geen zin anders door ontleden. En toch zullen ze in het vervolg in een groter verband him onderwijs oppikken. Maar het zal ze geen barst interesseren. Goed, zult u zeggen, daar zijn het kinderen voor. Maar... het zal toch wel een lichte schok door u doen varen als u hoort, dat het ook de ouders van de kinderen die het aangaat niet beroerd heeft. En toch is het zo. We hebben in onze plaats ruime keus wat het onderwijs betreft. Het voor de maatschappij zo noodzakelijke wordt iop diverse grondslagen in de jeugd geheid. Men kan dat laten doen op gereformeerde grondslag, her- vormd-gereformeerde, vrije-christelij- ke en christelijk-nationale basis. De openbare en rooms-katholieke onder grond nog daargelaten. Om het verschil te proeven moet men een fijnproever zijn. Bij de meeste mensen is deze kwaliteit niet merk baar. Zij slaan op zon- en feestdagen een bepaalde godsdienstige richting in. Op werkdagen blijven ze de trouwe supporter van het gebouw waar ze op de rustdagen in zitten. Hun kinderen laten ze dus onderrichten in de spe ciaalzaak op het gebied van het on derwijs. Daar kan iemand z'n oecumenische hoofd om schudden, ik vind het niet erg. Wat zou het leven zijn zonder de kleur, die we er bewust of onbewust, zelfkiezend of meegezogen, in bren gen? Maar dan gaat het wel degelijk om ver schillen. En die heb ik bijvoorbeeld nooit kunnen waarnemen tussen scho len die vrij-christelijk heten en die christelijk-nationaal boven de hoofd poort hebben staan. Voor mij zijn ze allebei even christelijk. En even pro testant; een overbodigheid hier ter plaatse, die ik er toch maar even aan toevoeg. Welnu, de schoolverenigingen die jaren lang met dezelfde duidelijke bedoelin gen naast elkaar het onderwijs heb ben gedragen, gaan het verder samen doen. Zonder de instemming van de meeste leden. Zij hebben tot nu toe niet staan dringen om de smeltkroes. De besturen is het niet gelukt om tweederde in de benen te krijgen naar die samensmeltingsvergadering. Als een Samaritaan je gevraagd zou heb ben hoe zo'n onnatuurlijke tweeling in Israël kan blijven leven dan had je alleen maar kunnen zeggen: „tja, het is zo gegroeid". Geen mens heeft er ooit het mes in ge zet. Tot nu de besturen de hand aan zichzelf gaan slaan. Da's een zware opgave. Er zullen er moeten afmar cheren. Geen organisatie kan draaien met twee voorzitters, een secretariaat dat door een duo wordt vervuld en een dubbele bezetting op de boekhou ding. Een paar algemene adjuncten d'r bij, dat geeft geen stukken, maar het valt nu eenmaal niet mee om uit een moderamen in een staat van be- stuurslid-zonder-meer-te tuimelen. Het is te simpel gezegd, dat we daar bo ven moeten staan. Wij zijn allemaal maar mensen en we gaan niet graag naar beneden. De beginselen geven doorgaans niet de moeilijkheden. Het zijn wij, mensen, die ze meesjouwen en ze uitstallen daar waar wij dat nodig vinden. In tussen zijn we dan al bezig ons eigen belang te dienen. Daarom bewonder ik de mensen die met anderen iets samen willen gaan doen. Want ze gaan er zelf mee. Dat geldt, dacht ik, ook voor politieke partijen. Ik zeg het maar even, want we zijn inmiddels ook over enige be hoedzame beweging in dat verschijn sel ingelicht. Moge het gelukken, want uit 's mensen vernieling komt het doel des te stralender tevoorschijn. En als het slaagt mogen we dat dan tot de verheugende ontwikkelingen reke nen, zoals de zegsman van één van de schoolverenigingen deed? Nee. Ik zie het er niet in zitten. We zouden ons misschien 'es kunnen schamen omdat het ooit anders is geweest.... Wout Blauwkous. VEENENDAAL Met het doel het contact tussen de kiezer en de AR-fractie in de gemeenteraad te verbeteren, werd door de ARP-kiesvereniging gisteravond in de bovenzaal van hotel De Korenbeurs een bijeenkomst belegd. Op deze bij eenkomst, die het karakter had van een kruising tussen een forumavond en een hearing, kon men de fractie alle mogelijke vragen voorleggen. Slechts dertien Veenendalers, merendeels leden van de ARP, hadden aan de uitnodiging van het bestuur van deze partij gehoor gegeven. Velen zullen niet geheel voldaan naar huis gegaan zijn, omdat na afloop van de vergadering het geluid klonk, dat de fractieleden te veel vragen „doodgepraat" hadden. Overigens kwamen er inte ressante onderwerpen aan de orde, zoals verkoop van woningwetwoningen door Patrimoniums Bouwvereniging, verkeersonveiligheid in Veenendaal, de taak van de stedebouwkundige en dergelijke. Naar aanleiding van persberichten werd gevraagd, waarom Patrimonium niet bereid bleek de eengezinswonin gen aan de bewoners te verkopen. Van de fractie werd onder meer de principe uitspraak gevraagd of zij in het alge meen voor de bevordering van het ei gen bezit was. Bovendien moest men antwoorden op de vraag, of Patrimoni um niet wat meer open in haar beleid zou kunnen worden en of de raad niet de verkoop van woningen kon afdwin gen. De fractieleden bleken unaniem van mening, dat hun partij de bezitsvor ming, en met name het eigenwoningbe- zit voorstaat. Raadslid Van Enk stelde echter: „Het is onmogelijk om op het beleid van Patrimoniums bouwvereni ging invloed uit te oefenen. Alles wat we als raad doen is aan deze vereniging grond verkopen om daar huizen op te bouwen. Hoogstens kan de raad in het vervolg niet meer met Patrimonium in zee gaan". Fractievoorzitter Van Manen had „wel waardering voor het werk van Patrimonium", al had hij oog voor eventuele tekorten bij de vereniging. Er werd ook nog gesteld, dat de gemeen schap voor eventuele tekorten van de bouwvereniging autonoom over de haar ter beschikking gestelde gelden kon be schikken. Hierin werd door de heer Van Manen minder gevaar gezien, omdat „er iedere drie maanden een verifica tierapport uitgebracht wordt door het Rijk, waarvan de raadsleden kennis kunnen nemen". Wethouder Van Kuijk stelde: „Patri moniums Bouwvereniging is nooit ver plicht om eigendommen te verkopen. Het zou trouwens voor de bouwvereni ging enorme consequenties hebben, in dien er bijvoorbeeld in elke flat een STADSSCHOUWBURG Zaterdag, 28 oktober 20 uur: Nederland se Comedie met „Het flauwgevallen paard". Zondag, 29 oktober 20 uur: Nederlandse Comedie met „Moeder Courage en haar kinderen". Maandag, 30 en dinsdag 31 oktober 20 uur: Cabaret Fons Jansen met „Hoe meer zielen". Woensdag, 1 november 20 uur: Neder landse Comedie met „Spoken in Spaanse kant". Donderdag, 2 november 20 uur: Toneel groep Studio met „De architect en de keizer van Assyrië". Zaterdag, 4 november: Toneelgroep Centrum met „Alleen op vrijdag". TIVOLI Maandag, 30 oktober 20.15 uur: Het Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordan, m.m.v. Frangois Clorieux, piano. Wer ken van Mozart, Glorieux, Franck en Strauss. GEBOUW VOOR K W Dinsdag, 31 oktober 20.15 uur: Piano concert door Rinus Groot, werken van Kees van Baaren, Hans Henkemans, L. van Beethoven en Maurice Ravèl. MUZEVALTHEATER (Werfkelder Oude Gracht 135) Zaterdag 28, zondag 29 oktober 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis", Zaterdag, 28 oktober 15 uur: Poppekast- voorstelling voor kinderen v.a. 3 jaar. Woensdag, 1 november 20.30 uur: Caba ret Hessel van der Wal met „Land in Zicht". Donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 november 21 uur: Cabaret Hennie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zaterdag, 4 november 15 uur: Poppe- kastvoorstelling voor kinderen v.a. 3 jaar. aantal woningen verkocht zou worden. Nu heeft Patrimonium een vaste staf in dienst, onder meer voor het ophalen van de huren. Doordat deze man nu huis-aan-huis kan werken, werkt men economisch, maar als de flatgebouwen gedeeltelijk onder privé-beheer zouden komen, dan wordt het veel minder eco nomisch werken voor de bouwvereni- ging". Hoewel er vanuit de zaal gesteld werd, dat het voornamelijk ging over de verkoop van eengezinswoningen, werd er over dit punt geen nader ant woord gegeven. Wel was de fractie het er mee eens, dat er gezocht zou kunnen worden naar een mogelijkheid om de bewoners van woningen van Patrimoni um meer medezeggenschap te geven. Door een inwoner van Veenendaal werd gevraagd naar de mogelijkheid om verschillende belangrijke wegen tot voorrangsweg te verklaren. In het ver loop van de discussie werden de Prins Bernardlaan, de Zandstraat, Patrimo niumlaan en de Klaas Katerstaat ge noemd. In dezelfde discussie werden er aanvallen gedaan op de stedebouwkun dige, prof. ir. Van Embden, die met na me het „Franse Gat" niet juist gepland zou hebben. Een der aanwezigen stelde: „Het Franse gat is een misslag van de ste debouwkundige. Een doorbraak door dit plan is vrijwel onmogelijk te realise ren. Ik dring er op aan, dat er eerst een verkeersplan wordt vastgesteld en dat dan het woongedeelte gepland wordt". Wethouder Van Kuijk deelde mee, dat er momenteel een verkeersplan bestaat voor de gehele gemeente, ook voor de uitbreidingsplannen, zodat een situatie als in het Franse Gat onmogelijk wordt. Men was het er over eens, dat bij het bureau Van Embden de verkeersplan ning altijd op de tweede plaats geko men was, maar men meende, vooral vanuit de fractie, te mogen constateren, dat hierop later teruggekomen was. Bo vendien wees men er op, dat Veenen daal thans ook een verkeersdeskundige, in de persoon van ir. Goudappel in dienst heeft. Iemand vroeg waarom het gemeen tebestuur vrij weinig aandacht besteedt aan de plannen om van de Hoofdstraat een lijnbaan te maken. „Het gemeente bestuur kan nooit het initiatief nemen, om van de Hoofdstraat een soort Lijn baan te maken", meende de wethouder Van Kuijk. „Indien de winkeliers tot de conclusie komen, dat dit een verande ring ten goede voor hun straat bete kent, dan moeten zij hier voor bij het gemeentebestuur komen. Het college heeft nog nooit een delegatie van de ADVERTENTIE In herfst, winteren voorjaar'66/'67 werden 250.000 runderen met G11 tabletten behandeld. In het seizoen '67/'68 zullen dat er meer dan een miljoen zijn. Horen Uw dieren daar ook bij, of behoort U tot de achterblijvers? Uitsluitend verkrijgbaar bij Uw dierenarts. GU ADVERTENTIE malser Hoogstraat 16 VEENENDAAL Hoofdstraatwinkeliers gezien, die een voorstel in deze richting deden en op de mening, die door één person in de krant verkondigd wordt, kan men niet afgaan. Indien een groep belanghebben den bij ons komt, dan zullen we zeker aandacht besteden aan hun verlan gens, maar het ligt niet op het terrein van de gemeente om hierin initiatieven te nemen", meende wethouder Van Kuijk. Ook werd gevraagd naar de mogelijk heden voor cultuur, indien Veenendaal werkelijk die 50.000 inwoners zou heb ben, die er door de hogere instanties gepland zijn. Ook hierop werd het voor naamste antwoord gegeven door wethou der Van Kuijk, die hoewel hij op de hoogte bleek van de moeilijkheden die de Volksuniversiteit, de USO-concerten en de toneelvoorstelling, die indertijd geor ganiseerd werden door een Arbeiders Vereniging, toezegde, dat een cultureel centrum „noem het maar gewoon een schouwburg" op de lijst van pri oriteiten prijkt. Wel zal afgewogen moe ten worden, welke belangen het zwaarst wegen. VEENENDAAL De Veenendaalse politie werd door de Rijkspolitie Doorn ingelicht over de aanhouding van de heer A. J. G., die in het woonwagen kamp Kesteren verblijft, wegens kippe- diefstal. In de analen van het Veenendaalse politiekorps staat ook nog een kippe- diefstal en naar aanleiding daarvan zal de heer G. ook door de Veenendaalse re cherche gehoord worden. SCHERPENZEEL. De kinderpost zegelactie heeft dit jaar in. Scherpenzeel f 2273,50 opgebracht. Dit resultaat is bereikt door de gezamenlijke inzet van de kinderen van de vier lagere scholen. De openbare lagere school in de Dorps straat had de hoogste opbrengst, na melijk f 728,50. ADVERTENTIE KELTUM tn staal M "1 SOLA elite Sfê> HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL m VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur ds. Langerak; 17.00 uur ds. Wisger- hof. Julianakerk: 9.30 uur ds. Willemsen van Doornspijk; 17.00 uur ds. Vroegin- deweij. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 uur ds. Van Assenbergh; 17.00 uur ds. Langerak. Sionskerk: 9.30 uur ds. De Bie van Ederveen; 17.00 uur ds. Graafland. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. Wis- gerhof. Veeneind: 15.00 uur ds. Vroeginde- weij; dinsdag, 31 okt. 19.30 u.: ds. Ha verkamp uit Nijkerkerveen. Dijkstraat: 14.45 uur ds. De Bie van Ederveen. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur dr. Thoomes; 17.30 uur ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude kerk: 9.30 uur ds. Overduin; 17.00 uur ds. IJtsma. Petrakerk: 9.30 uur ds. IJtsma; 17.00 uur ds. Overduin. Geref. Kerk (OCB): 9.30 en 17.00 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 uur ds. Keu- ning. Geref. Gem. (Syn): 9.30 en 17.00 uur leesdienst. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur ds. Mallan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur da. Günther van Oosterbeek. R.K.-Kerk: Salvatorkerk: 9.00 en 11.00 uur H. Mis; 19.00 uur lof. Willibrorduskerk: 8.00 en 10.00 uur H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur heiligingssa menkomst; 19.31 uur verlossingssamen komst. Jehova's Getuigen (NW-gebouw): 14.30 uur openbare vergadering; 15.30 uur bijbelbespreking. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. W. Schouten, em. pred. uit Bennekom. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur dhr. B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur ds. W. E. v. Petegem. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Mo lenweg. R.K.-Kerk: 8.30 uur H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsge bouw aan de Molenweg. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur ds. E. S. de Lint. Woensdag 1 nov. 19.30 uur ds. E. S. de Lint, dankdienst voor gewas en arbeid. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. G. Kaa stra; 19.00 uur Jeugddienst. Geref. Kerk: 10.00 uur ds. L. Zwaan; 17.00 uur ds. Hoorweg Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. H. Hanneman uit Bilthoven, N.H. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. J. van Noort; 18.30 uur ds. G. Kaastra. VEENENDAAL Zondagsdienst artsen: Zaterdag 28 oktober: J. H. Kets, Hoofd straat 26, tel. 10056. Zondag, 29 oktober: H. E. G. Pilon, Ker- kewijk 82, tel. 12481. Apotheek Zuiderapotheek, Dr. Slotemaker de Bruïneplein 7, tel. 10714. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Renswou- de neemt waar: dr. Heij te De Klomp, tel. 200. RHENEN Voor Rhenen neemt waar: dr. Rienstra; tel. 2577. AMERONGEN Voor Amerongen, Leersum en Eist neemt waar dr. Kars uit Amerongen; tel. 1273. KESTEREN Voor Lienden, Ommeren en Kesteren neemt waar dr. Guépin te Ommeren; tel. 03443-250. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt waar: dr. Jonker te Opheusden; tel. 08887393. WIJKVERPLEGING Kesteren, Echteld en Ochten: zr. C. de Jong, Groene Kruis, Ochten; telefoon 03444-257. Opheusden, Dodewaard: zr. E. de Win ter, Opheusden; tel. 08887-210. TANDARTSEN Veenendaal en Rhenen: Spoedgevallen tel. 08385-12945. DIERENARTS Ederveen: dr. Nutma te Ederveen; te lefoon 457. Scherpenzeel-Woudenberg, zaterdag 28 en zondag 29 oktober 1967. Arts H. Gerritsen, Stationsweg 10 te Wouden berg. telefoon 03498-1220. De dienst geldt vanaf zaterdagmor gen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Dorpshuis: 10.00 uur Jeugdkapel. LEERSUM R.K.-Kerk: zaterdag 17.00 uur en zon dag 10.15 uur H. Mis. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. G. F. Overgaauw; 18.30 uur ds. G. F. Over- gaauw, herdenking kerkhervorming. RHENEN Ned. Herv. Kerk. Cunerakerk: 9.00 u.: ds. J. P. J. Monster uit Barneveld; 10.30 uur: ds. N. Kooreman; 18.30 u.: ds. A. Westra. Bergschool: 9.00 uur: ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. A. W. T. Nijenhuis. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 u.: de heer A. M. de Boer uit Ridderkerk; donderdag 2 nov. a.s. 19.30 u. ds. Chr. van Dam uit Werkendam. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 en 19.00 u.: ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.00 en 19.00 uur: ds. Aan- geenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u.: lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u.: ds. Van de Peut (Bed. H.A.). Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: dr. F. H. von Meyenfeldt uit Hilversum. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 9.00 u.: ds. A. M«u" wijk uit Opheusden; 18.30 u. ds. A. Terlouw uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u.: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 u.: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 u. leesdienst; woensdag 1 nov. a.s. 10.00 en 19.30 u.: ds. M. v. Beek (Dankdag). ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telèfoon (08385)12244 SCHERPENZEEL Gisteravond werd de jaarlijkse bloedplasma-avond gehouden van de afdeling Scherpenzeel van het Nederlandsche Roode Kruis, in samenwerking met de bloedtransfusie dienst van het Roode Kruis. In de loka len van de Holevoetschool waren lig banken opgesteld waarnaast Scherpen- zeelse dames zaten. Deze dames, die zich geheel vrijwil lig beschikbaar hadden gesteld, moes ten de flessen schudden, waar het bloed van de „slachtoffers" in stroom de. Het is beslist een succes geworden. Onder het toeziend oog van de twee Scherpenzeelse huisartsen, de heren Pon en Van Vulpen, zijn de nodige flessen bloed afgetapt In totaal zijn 386 donors opgekomen. Vorig jaar wa ren het er 352. SCHERPENZEEL Zaterdag 28 ok tober zal voor „Oskadi" optreden de rythm and blues group „La Chique" uit Tiel. Deze groep heeft reeds een plaat gemaakt waarop de nummers „Some feelings" en „There must be a way" zijn opgenomen. Geboren: Hendrik Jan, z.v. J. van Leeuwen en J. C. Klijn Hesseink; Teu- nis en Richard, z.v. J. de Kleuver en W Geijtenbeek; Fiona, d.v. J. v.d. Berg en H. J. Louters; Wanda Wijntje, d.v. Th. G. Harmsen en J. Bakkenes; Jan, z.v. G. v. Leeuwen en W. v. Zanten; Anna d.v. R. Simonsz en A. M. de Kleuver; Anne, z.v. F. v. Otterlo en H. Vermeer; Janna Jacoba, d.v. H. v.d. Veer en J v.d. Loosdrecht; Christiaan, z.v. Chr. G. Schoeman en T. Brands; Jacoba Wille- mina, d.v. W. v.d. Brink en W. M. v.d Weerdhof; Jacoba Woutera G., d.v. B. Vonk en Th. C. M. Niggendekker. Ondertrouwd: L. L. Coini en C. E. M. Koopman; J. Vink en D. A. v. Dijk; G. Vink en M. R. Roodbeen; G. J. v.d. Hatert en J. de Bruin; H. W. Vermeu len en W. de Gooijer; D. Ravenhorst en A. C. Bos; J. Veldhuizen en A. Veldhui zen; M. J. Versteeg en Z. J. M. v. Wijk. Getrouwd: B. Blankestijn en J. C. Ot- te; W. C. Boekschoten en H. J. Jansen; G. E. v.d. Berg en E. Bakker; D. v.d. Brink ën G. v.d. Haar; R. G,. Kolenbran der en B. H. Muller; J. Smit en J. S. v.d. Burg; A. du Pree en P. v. Manen; D. Brouwer en J. Rosendaal; C. v. Wijk en A. G. G. v.d. Bovenkamp. Overleden: Jan Randwijk, 83 jr., Cor- nelis C. M. v. Rijswijk, 54 jr., geh. gew. met M. J. Stoorvogel; Heintje v. Doorn, 72 jaar, wed. v. Van den Heuvel; Aar tje Wismeijer, 85 jr., wed. v. Treur. Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur, zondag 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „Belle de jour". CITY, Voorstr. 89: „De pantserwagon". FILMAC, Vredenburg 29, dagelijks 10, 12, 14.15 en 16.30 uur: „Born Free". PALACE, Vredenburg 29, dagelijks 18.45 en 21 uur: „Web der ontucht". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, werkdagen alleen 18.45 en 21 uur, woensdag ook 14.30 uur: Tot en met zondag „Maciste in het stenen tijd perk", tot en met woensdag „Een dol lar met een gaatje". REMBRANDT, Oude Gracht 73, tweede avondvoorstelling om 21.15 uur. Zon dagmatinees om 13.45 en 16.15 uur: „Je leeft maar twee keer". SCALA, Potterstraat 16, dagelijks 14.15 en 20 uur, zondag 14, 17 en 20 uur: „Modern Millie", zondagochtend 10.30 uur: „Der Czardaskönig". STUDIO, Oude Gracht 154, dagelijks 14.45, 19 en 21.15 uur, zondags 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur: „De Beul". VREEBURG, Vredenburg 8a: „Blow up". NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, Oude Gracht 156, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Fail safe". PALACE, Vredenburg 29, vrijdag en zaterdag 23.30 uur: „The Canadians". VREEBURG, Vredenburg 8a, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Hiroshima, mon amour". RHENEN Op vrijdag 3 november organiseert de NW Bestuurders Bond, afdeling Rhenen haar eerst kaartavond van dit seizoen. Voor deze avond is het klaverjassen. Gezien de deelname in vorige jaren be loven ook dit jaar de kaartavonden weer een succes te worden, wat voor de or ganiserende bestuursbond een stimulans is, hiermee door te gaan. ADVERTENTIE Van oudsher zijn een preek en iets zoets op de tong onafscheidelijke zaken. Voordat de prediking aanvangt of in de tussenzang, als deze nog wordt gehouden, neemt het grootste deel van de gemeente een traditio neel pepermuntje in of een ander tabletje uit de zoetwarensector. Voor de hervormde ds. H. Jongerden te Veenendaal was de tijd ge komen om zijn afkeuring over een en ander uit te spreken. Onder het motto „Houdt uw kerk schoon" richt hij zich tot de regelmatig kauwen de en kerkverontreinigende gemeenteleden. Hij meende dat langer zwij gen ontoelaatbaar was. het vervolg in de week zingen bij huwelijks- en uitvaartmissen. Dit om dat dezen zich gemakkelijker dan de heren een uurtje vrij kunnen maken op een door-de-weekse-dag. De he ren zullen de hoogmis op zondag om half tien voor hun rekening nemen, al dan niet met volkszang. Echter, tijdens de eerste zaterdag avondmis van elke maand zal het herenkoor zingen. In dat geval on dersteunen de dames de vroegmis van hh'f negen op de daaraanvolgen de zondag. Gelet op het succes van voorgaan de jaren zal in de gereformeerde kerk te Veenendaal rond dankdag voor het gewas en arbeid op 8 no vember een fruitactie worden gehou den. Het fruit wordt op 6 en 7 no vember ingezameld door de jeugd van de gereformeerde jeugdorgani saties en na de dankdienst naar zie ken en bejaarden worden vervoerd. Uiteraard kunnen de gemeenteleden hun bijdrage ook in geld geven. Ds. Jongerden schrijft: „Bepaalde jongeren en ouderen weten niet hoe zij in de kerk moeten verkeren. Wat zij thuis zelf nooit doen zullen, wat zij van anderen thuis niet zouden dulden, doen zij met een zeker gemak soms met opzet in de kerk. Men snoept en doet en werpt afval op de grond. „Het is toch de kerk maar", aldus wordt geredeneerd. „Daar is de kos ter goed voor, laat die zich maar bukken om onze rommel op te rui men". Er zijn slechts enkele woor den voor: stijlloos, ongemanierd, on eerbiedig. Dat is heus niet te veel geschreven, als u weet, dat men gro te stukken papier tot kleine snippers verscheurt en dat onder stoel en bank deponeert. En dat onder de pre diking! Heeft men nu echt niets be ters te doen dan dat? Kunt u dit straks voor God verantwoorden: de ze houding, dit gedrag in de kerk?" Ds. Jongerden stelt voor met el kaar af te spreken, dat allen samen de kerk schoonhouden. Het snoepen nalaten. Vindt u een kauwend ge zicht, vraagt de predikant, jegens de sprekende God door zijn dienaar eerbiedig? Hjj spoort de gemeente aan te breken met deze gewoonte en in elk geval: papier in de zak of de tas te doen en thuis op te ruimen. jongerenwerkgroep een programma voor de jeugd uitgezet. Op het reper toire heeft men staan: dropping, vossenjacht, kerstwijding met ge meenschappelijke maaltijd film avond, gemeenschappelijk jaarfeest in februari, bazaar voor het vakan tiewerk, excursie naar de Leersum- se plassen, dauwtraprit op Hemel vaartsdag, pinksterwijding, fietspuz- zeltocht en kamperen. Ter versterking van de band en t onderling meeleven zullen de ge meenteleden van de chr. gerefor meerde Pniëlkerk te Veenendaal bin nenkort op gezette tijden een con tactblaadje ontvangen. De kerkeraad heeft besloten tot een gestencild pe riodiekje. Het zal gratis worden ver spreid. Omstreeks Kerstfeest hoopt men her eerste nummer te laten ver schijnen. De Pniëlkerk heeft tot op dit mo ment wel een mogelijkheid tot pu- blikatie. Zij neemt namelijk deel in „Om Sions Wil", het orgaan van de classis Amersfoort. De diakonie van de gereformeerde kerk te Veenendaal heeft voor dit seizoen vier bejaardenavonden op 't programma staan. De eerste op don derdag 16 november en daarna nog drie in 1968. Onder auspiciën van de hervorm de jeugdraad te Veenendaal heeft 'n In de parochie van de H. Cunera te Rhenen heeft men de taken ver deeld, voor wat betreft het zingen tijdens de missen. Dit is het gevolg van een vruchtbare bespreking tus sen de besturen van het kerkkoor en het dameskoor. De dames zullen in Naar „Kerknieuws", het orgaan van de gereformeerde kerk te Vee nendaal meldt, overweegt de kerke raad van de chr. geref. Bethelkerk (Beatrixstraat) te Veenendaal ern stig de mogelijkheden om deel te ne men in de stichting „De Instuif", welke het jeugdgebouw aan de J. G. Sandbrinkstraat exploiteert. In deze stichting werken op het ogenblik de hervormde gemeente „Sola Fide" en de gereformeerde kerk te Veeenen- daal samen. De chr. geref. Bethelkerk zal de zaak een jaar in studie nemen. Hier toe behoort o.a. het zenden van twee kerkeraadsleden als waarnemers naar de bestuursvergaderingen van „De Instuif". Na een jaar zal de kerkeraad een definitieve beslissing nemen. De zendingsavond die de zendings commissie van de geref. gemeente (synodaal) vorige week woensdag in het OCB-gebouw had belegd is in al le opzichten succesvol verlopen. On geveer 120 mensen werkten hieraan mee. Het programma de verto ning van dia's over de zending on der de Papoea's op West-Irian door de heer D. Polder te Rotterdam sloeg zo aan bij de toeschouwers, dat de tot slot gehouden collecte voor deze zending 531 gulden opbracht.

De Vallei | 1967 | | pagina 3