Panters-dames versloegen VIOS 2 in sensationele slotfase: (2-3) Breekt EMS overwinningenreeks van Candia morgen af 50 jaar getrouwd Veenendaal met invaller naar Cothen DE VALLEI WERELDSPAARDAG JUBILEUMKALENDER NUTSSPAARBANK Kantongerecht Wageningen Eerlijkheid „beloond" met f 40,- boete Elftallen voor morgen Veenendaalse timmerman na pimpelpartij achter stuur Lees Verlies voor 2 e herenteam VIOS 2 Panters (dames) USS 1 - Panters 2 Voetbalkunst en pugilistiek in 4e klasse H-West EMS - Candia '66 een kok Verstelnaaister Ass. groepsleidster mm Opheusden-Oosterb. boys Afdeling Utrecht YOETBALPROGRAMMA Lamp Ander beroep Duidelijker YOETBALPROGRAMMA Uw eigen dagblad De nieuwsbron voor Uw omgeving VERENIGING HET ZIEKENHUIS Monuta Stichting JAC. SLOK Ter ere van de Wereldspaarbank 1967 en het 150-jarig bestaan van de Bondsspaarbanken reiken wij op 30 oktober aan alle spaarders de prachtige jubileum kalender uit, zolang de voorraad strekt. Het is een fraaie kunstkalender in prachtige kleurendruk. Profiteert U al van de kosteloze diensten en de hoge rente van de Bondsspaarbanken? Kies ook voor Uw loon- of salarisbetaling een Bondsspaarbank. een echte gezinsbank Kerkewijk 6 - Dr. SI. de Bruïneplein 3 4 BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS Afd. Utrecht f ZATERDAG 28 OKTOBER 1967 VEENENDAAL Het is het eerste •damesteam van Panters gelukt om Vl os 2 in eigen huis er onder te houden en de Veenendaalsen grepen de winst in de allerlaatste fase van de strijd. Men nam een comfortabele 02 voor sprong, maar VIOS won daarna twee sets met het kleinst mogelijke verschil (1513 en 1614). Panters scheen ech ter nog gemakkelijk te gaan winnen toen het in de vijfde en beslissende set op 814 kwam te staan. Toch kwam VIOS weer terug tot 1414 en de span ning was bijna ondraaglijk. Panters wist op tjjd door te drukken en won met 1416 en de strijd met 23. De heren van Panters 2 boden USS 1 goede te genstand, doch de partij ging met 13 verloren. De Panters-dames namen in de eer ste set een 05 voorsprong. Toen al toonde VIOS zijn vechtersmentaliteit en kwam terug tot 78. Goede aanval len van Jos Jansen en Ada Siefkes brachten Panters evenwel een verdien de setoverwinning (1015). Ook in de tweede set was Panters duidelijk de be tere ploeg. Onverstoord togen de Vee nendaalsen ten aanval en de jonge Dit ty Hiensch en Margriet van de Grift maakten dankbaar gebruik van de goe de set-ups van Thea Thiers en Margriet van Otterlo. Bij de stand 712 voor Panters speelden de Veenendaalse da mes zich magistraal naar een tweede set-overwinning van 815 (02). In de derde en vierde set vocht VIOS terug als een leeuw. Panters kwam met 11-13 voor te staan, maar nu was het VIOS dat keihard doordrukte en onder ge scandeerde aanmoedigingen van 't tal rijke publiek won het met 1513 (12). In de vierde set bleef VIOS bijzonder goed tegenstand bieden, maar weer zag Panters kans om op winst te komen bij 11-14. De fanatieke Amersfoortsen kwa men echter terug op 1414 en wonnen deze set met het kleinst mogelijke ver schil 1614 (22). Panters was aange slagen door deze tegenslagen. Na een 62 achterstand in de 5e set, passeer de het VIOS en kwam voor met 8-10. Ineens was daar weer het vloeiende aanvalsspel en Panters stond wederom voor een schijnbaar gemakkelijke taak bij de stand 814. Langzaam maar ze ker kwam VIOS weer opzetten onder luide aanmoedigingen van het publiek en het werd zelfs 1414. Panters won deze laatste set onder ondraaglijke spanning met 1416 en had de strijd met 23 gewonnen. De Panters-dames hebben nu acht punten verzameld uit vijf wedstrijden. De heren van Panters 2 hebben USS 1 in de Jaarbeurshallen te Utrecht goed partij gegeven-. Het speelde beter dan in de voorgaande wedstrijden, doch had ditmaal met pech te kampen. In de eer ste set liepen de zaken gesmeerd en bij de stand 912 had Panters goede uit zichten. Maar USS 1 kwam fel terug en enkele verdedigingsfouten bij Pan ters droegen er toe bij dat USS met 1315 deze set kon winnen (10). In de tweede set maakte Panters verdedi gend diverse fouten maar de Utrechtse studenten konden niet verhinderen dat ook nu Panters steeds een voorsprong kon blijven houden. Een fel spelende Roel Sipkema, Wim Willemsen en Pe ter Pilon verschalkten de USS-verdedi- ging diverse malen en Panters stoom de rustig door naar een setoverwinning van 1115 (11). Maar in de derde set kwam USS 1 er beter in. Panters beging n de verdediging nu zoveel fouten, dat het moeilijk anders kon dat USS ook deze set ging winnen met 15—11 (2—1). In de vierde en laatste set zat er voor Panters nog van alles in bij de stand 96 doch wederom bracht het een se rie onnodige verdedigingsfouten USS 1 kostbare punten. Met 157 ging Pan ters 2 ten onder en had de strijd met 31 verloren. VEENENDAAL Er wordt in de vierde klasse H- West niet alleen bijzonder fel en enthousiast gestreden door de spelers van de twaalf verenigingen, welke in de ze afdeling zijn ingedeeld, ook de supporters komen hun favorieten met allerlei middelen te hulp. Vorige week gebruikten de toeschouwers niet alleen hun stemvolume, doch de vuisten werden eveneens inge schakeld bij de duels van Veenendaal tegen het Culem- borgse Fortitudo en het treffen van Candia '66Utrecht. Op de Rhenense „Berg" werd een speler van het Utrechtse team met een verrassende counter knock-out geslagen door een Candia-supporter, nadat hij kanon- hard een bal het publiek injoeg. Op het Salamander- sportpark in Veenendaal was het net andersom. Daar werd een Veenendaal-speler ter aarde geslagen door een supporter van Fortitudo. De in paniek geraakte „heer" stoof over het speelveld, dat hij na enkele ferme tikken van Veenendaalse collega-spelers „nogal duizelig" ver liet. Ook morgen staan er weer zeer belangrijke en spannen de duels op het programma van de vierde klasse H-West. Het zou echter wenselijk zijn, wanneer zondag de punten worden verdiend (of verloren) door middel van voetbal kunst en niet door een minder prettige imitatie hiervan, waarin de pugilistiek soms domineert.... Voetbalvereniging Veenendaal heeft een zware strijd voor de boeg. De geel- blauwen moeten bij SVF in Cothen op bezoek, dat vorige week de koppositie veroverde in deze afdeling. Vorig sei zoen moest een degradatieduel tussen SVF en DVSA beslissen, welke ploeg zich in de vierde klasse zou handha ven. SVF won deze wedstrijd bepaald gelukkig. Versterkt met een aantal spelers dat voordien m Utrechtse clubs uitkwam en nu naar het Cothense team is terugge keerd, lijkt SVF dit seizoen hoge ogen te gooien. Een prognose voor dit duel van morgen is moeilijk. Candia '66 ver loor enkele weken geleden van SVF en ook tegen de Veenendalers is de thuis club favoriet. Een gelijk spel is o.L het gunstigste resultaat dat de ploeg van trainer Zeiler in Cothen kan behalen, te meer daar Jan Sukkel wegens mili taire dienst niet kan spelen. Het Rhenense Candia '66, dat Veenen- Veenendaal (uit) SVF: doel: A. Blankespoor; achter C. Henzen, C. Ger ritsen, H. van de Bovenkamp, D. van Dijk; midden: J. Henzen, H. Stuyven- berg; voor: J. van Barneveld, H. Im- bos, G. Heikamp en H. van Nieuwame- rongen. Candia '66 (uit) - EMS: Wenst geen opstelling te verstrekken! Opheusden (thuis) - Oosterbeekse Boys: doel: H. van Eldik; achter: H. Huibers, M. van Broekhuizen; midden: H. van Brenk, G. Barten, A. Geurts; voor: Siauta, J. Winkelman, A. Hui bers, A. Arends en J. Siahaya. DVSA (thuis) - Patria: doel: H. van Brenk; achter: B. C. Drost, J. F. van Veenendaal, G. Breeschoten, E. A. van Viegen; midden: G. Blankestijn, E. v. d. Water; voor: J. Buis, J. M. van de Pol, B. van Ommeren en G. Brink man. RK Unit as (uit) - Oranje-Wit: geen opstelling doorgekregen. Oranje Wit (thuis) - RK Unitas:doel: C. van Rotterdan; achter: J. Nellestijn, W. Bos, J. Haisch; midden: R. Hage, H. de Vries; voor: C. Drost, T. Drost, H. Bos, T. Selhorst en H. Slok. Scherpenzeel (thuis) - Barneveld: doel: C. van Geel; achter: G. Tins, M. Louwers; midden: G. van de Broek, H. Veldhuizen, H. Hoefakker; voor: A. Jansen, W. J. Vonk, F. Rebergen, W. van Oostrum en G. Vermeulen. HDS (uit) - Dorestad: doel: H. Bos, achter: J. van de Pot, H. Hek; mid den: L. Schuilenburg, J. de Hartog, J. van de Berg; voor: J. W. Meerbeek. J. Maassen, R. Meerbeek, T. Gijsbert- se en H. Hellinga. ARNHEM Met een reuzezwaai raakte op een avond in april de 31-ja- rige timmerman Hendrik van R. uit Veenendaal met zijn auto op de be ruchte provinciale weg van zijn woon plaats naar Eist uit de bocht. Hij schepte daarbij een meisje op een bromfiets en kwam vervolgens op de kop in de berm terecht. Ze kwamen er gelukkig allemaal redelijk goed af, het meisje en de drie man die R's au- te bevolkten. De Veenendaler had zich laten over halen zijn twee vrienden naar Eist te brengen na een avondje pimpelen. „Ik kon nog best tegen die paar glazen bier. Het wafen er maar zeven", zo verzekerde hij gisteren de Arnhemse politierechter. „Maar met zo veel pils is het toch helemaal niet goed om te gaan rijden", zei de politierechter streng. Ja, dat be greep de timmerman ook wel. Hij was trouwens al eens veroordeeld omdat hij dronken op zijn fiets zat. „Maar dit maal ging het nog best -hoor", zo pro beerde hij voorzichtig. „En waarom zag de politie u dan zwabberen toen u liep". „Ja, als je met je auto over de kop gaat, raak je een beetje versuft, hè?" De officier van justitie, mr. J. H. G. Boekraad was niet onder de indruk van dit argument Hij eiste 14 dagen ge vangenisstraf en een jaar ontzegging. Volgens raadsman mr. Spermon wa ren er geen concrete feiten om de Vee nendaler op te veroordelen. De bloed proef waar V. om had gevraagd was mislukt. De politierechter veroordeelde V. tot een gevangenisstraf van een week en acht maanden ontzegging, met aftrek. die zijn vak verstaat en beschikt over inrichtings-ervaring, bieden wij een prettige en zelfstandige werkkring in ons ziekenhuis 1200 bedden Onregelmatigheidstoeslag volledig van toepassing. Gunstige salarisregeling opname in pensioenfonds mogelijk Alle nadere inlichtingen worden graag telefonisch verstrekt onder no. (08302) 5841. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directie, TRAMSTRAAT 20 - VELP (GLD.) In droeve dagen regelt de MONUTA- STICHTING alles wat geregeld moet worden. En omdat het een stichting is, gebeurt dat zonder winstoogmerk. Ook voor hen, die géén deelnemer zijn in de stichting ter bevordering van meer eervolle verzorging van begrafenissen De Sav. Lohmanstraat 15 - Veenendaal Telef. 08385-12204, b.g.g. 08380-10360. Voor Eist (Utr.) en omgeving melden bij: T. K1MEKS. Rijksstraatweg 165 - Tel. 215 Huize „Heimerstein", Cuneraweg 12, Rhenen vraagt tegen 1 december a.s. of eerder een Tevens is er nog een plaats voor Voor beide functies geldt een goede salaris- en vakantieregeling. Sollicitaties te richten aan de directeur of na tele fonische afspraak. Telefoon 08376-2428. daal inmiddels voorbij is gelopen (één punt voorsprong) moet morgen de reis naar Bunnik ondernemen, waar EMS de Rhenenaren gastvrijheid verleent. Het Bunnikse team komt er na een erg zwakke start goed in. Eerst werd Vee nendaal op eigen terrein verslagen en vorige week dwong de ploeg Zwaluwen Vooruit in Utrecht een doelpuntloos ge- lijlc spel af De Rhenense ploeg is de laatste tijd echter ook zeer succesvol en of EMS de overwinningenreeks van Candia zal kunnen stoppen, valt te betwijfelen. 't Zijn beide technische ploegen die over een sterke defensie beschikken. Opheusden heeft in de vierde klasse F-Oost zijn juiste ritme nog niet gevon den. Afgelopen zondag kwamen de Be- tuwnaren in Arnhem niet verder dan 'n gelijk spel tegen zwakke broeder AVW en ook dit weekend krijgt Opheusden een niet bijster sterke opponent. In Ooheusden komt op bezoek Oos terbeekse Boys, dat vorige week in een thuiswedstrijd de volle winst moest la ten aan Arnhemia. De ploeg heeft nu vier punten vergaard uit zes wedstrij den. Mede gezien het thuisvoordeel tippen wij Opheusden als favoriet. Het wordt zeker een overwinning, wanneer de Op- heusden-voorwaartsen de acties eens wat effectiever afronden. Aan snelheid ontbreekt het de voorhoede in ieder ge val niet. Het Amerongse DVSA heeft zondag duidelijk teleurgesteld. Op De Burgwal was Utrechtse Boys op bezoek, dat de thuisclub met 2—3 versloeg. Ook bij dit duel deden zich veel ongeregeldheden voor. Morgen spelen de Amerongers weer 'n thuiswedstrijd tegen titelkandidaat Pa tria uit Zeist. Hoewel het niet waar schijnlijk is, dat DVSA triomfeert in de ze match, zal de Amerongse ploeg toch een positief resultaat moeten behalen, daar anders de voorsprong van Stichtse Boys en Patria te groot wordt. Het Elster Oranje-Wit ontvangt morgen thuis RK Unitas uit Veenendaal. De thuisclub, bezig aan 'n herstel, is favo riet voor dit treffen. Unitas heeft tot op heden slechts 4 punten verzameld. Scherpenzeel nog steeds koploper met 2 punten voorsprong op St. Maar ten treedt als gastheer op van Bar neveld, dat de laatste weken iets is te ruggevallen. De thuisclub heeft de mees te kansen op de overwining. In de derde klasse B gaat HDS op bezoek bij Dorestad. Een gelijk spel kun nen de Leersumers o.i. wel bereiken in Wijk bij Duurstede. KESTEREN Het echtpaar E. N. Budding-van Neerbos uit Kesteren is donderdag 2 november vijftig jaar ge trouwd. Zowel de heer (74) als mevr. (72) Budding geniet nog een goede gezondheid, alhoewel mevr. Budding momenteel door een lichte griep wordt geplaagd. De heer Budding is altijd bij de Nederlandse Spoorwegen werkzaam geweest, waarvan ruim 35 jaar in Kes teren. Na zijn pensionering heeft hij 'n stukje land gepacht, waar hij met veel liefhebberij zijn hobby, tuinieren, op uitoefent. Het echtpaar Budding heeft drie kinderen en acht kleinkinderen. In familiekring wordt donderdag het gou den huwelijk feestelijk herdacht. 4de klasse H West: FortitudoZwaluwen Vooruit, SVF Veenendaal, JSV—KDS, Midlandia— De Meern, UtrechtVreeswijk, EMS Candia '66. 4de klasse F Oost: OosterbeekHertog Hendrik, Arn hemiaDriel, OpheusdenOosterbeek se Boys, Excelsior Z.—AVW, EWV— Eendracht. KESTEREN Woensdag 8 novem ber is het echtpaar C. van Veldhuizen- van Hattem uit Kesteien 50 jaar ge trouwd. In hun woning aan de Broek- dijk genieten de heer (70) en mevrouw (70) Van Veldhuizen van een rustige oude dag. Beiden zijn nog zeer vitaal en levenslustig De heer Van Veldhui zen is tot zijn pensionering werkzaam geweest bij de Nederlandse Spoorwe gen in Kesteren als rangeerder. Vanaf de oprichting van de voetbalvereniging kan men hem op het voetbalveld aan treffen, waar hij zijn „sterren" aan moedigt. Met recht noemt men de heer Van Veldhuizen „de vader van het Kes- terens voetbal". Het echtpaar Van Veld huizen kreeg in hun huwelijk 12 kinde ren. Verder zijn er 24 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. WAGENINGEN De Veenendaalse schilder Jacob L„ die voor de derde maal betrapt was op het overschrijden van de maximumsnelheid met zijn auto, wilde vrijdag voor de Wageningse kantonrechter wel erkennen, dat hij weer fout was geweest, maar... hij had een belangrijke afspraak en -wilde niet te laat komen. „Wel anderen door onverantwoord hard rijden enorme risico's laten lopen", vulde de officier, mr. F. O. Leusink aan. Rechter mr. C. van den Brand ging boven de eis van f 75,uit toen hij vonniste: f 100,- en drie maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Nog een Veenendaler, Berhard W. van D. verscheen voor de balie. Met zijn auto had hij op de hoek Kerkewijk- Industrielaan in Veenendaal geen voor rang verleend, waardoor een fietser in moeilijkheden was gekomen. „Ik merkte, dat een verkeerd kente kennummer werd opgenomen en heb mezelf aan het politiebureau gemeld. Nu word ik hier straks gevonnist als beloning voor m'n eerlijkheid", vond Van D. „Was ik niet gekomen, dan had er waarschijnlijk nooit meer een haan naar gekraaid". Die laatste toevoeging deed duide lijk af aan de kwaliteit van Van D.'s eerlijkheid. „Wanneer u een overtreding begaat, moet u daaruit de consequenties trek ken", was de officier van mening. „U schijnt uw eerlijkheid iets bijzonders te vinden". De eis van f 45,- werd door rechter Van de Brand teruggebracht tot f 40,-, zijnde het bedrag, waarvoor Van D. had kunnen schikken. Een merkwaardige lamp schijnt me juffrouw Johanna de V. uit Ede op haar bromfiets te hebben. Hij is niet alleen om de haverklap defect, maar, zo zei de blonde verdachte: „De lamp sprinkt telkens uit". Rechter Van de Brand trok de wenk brauwen op. Zijn stukken vermeldden, dat de Edese scholiere mej. J. de V. 's avonds' met een bromfiets zonder licht gereden had. „Hoe bedoelt u dat?" vroeg hij fijn tjes. >,Nou ja, de lamp sprong telkens uit". „Het licht..." „Ja het licht. Die lamp is telkens stuk". „En kan hij dan niet afdoende ge maakt worden," informeerde de rech ter vriendelijk. Hopeloos gebaar van verdachte: „Ja vei dat vraag steeds". ik de fietsemaker wel De officier had het al bekeken: vriendelijk zei hij het bij het schik kingsbedrag te willen laten: vijftien gulden. Mej. De V. schrok, fluisterde rechter v.d. Brand toe over weinig zak geld te beschikken. „Dan kunt u het misschien van uw vader lenen en in de kerstvakantie een paar dagen gaan helpen in een zaak",, opperde hij vaderlijk. Hij von niste niettemin met het gebruikelijke tarief van f 15,- voor het verduisterde voorlicht en f 10,- voor het achter licht. De Arnhemse chauffeur Herman B. (38) had enige tijd geleden in Wage ningen op de Prof. Kitzema Bosweg te hard gereden. Het was niet de eerste keer dat de Arnhemmer voor te snel rijden geverbaliseerd was, iets wat al snel door mr. Van den Brand gezien was. De officier van justitie eiste te gen Herman B. een geldboete van f 100,- of tien dagen en een voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor drie maanden met een proef tijd van twee jaar. Hermans eerste reactie: „Dan zal ik van beroep moe ten veranderen". Kantonrechter: „Nee dat is niet zo. want de straf is voor waardelijk, of bent u misschien van plan om gelijk weer hard te gaan rij den?", Verdachte snel reagerend: „Nee..., nee". Na dit korte steekspelle tje vonniste de kantonrechter conform de eis. Twee weken geleden stond hij er ook: de 77-jarige Adriaan K. uit Lun- teren. Bij die vorige zitting werd K. verweten dat hij een weg was opge gaan zonder voldoende' uit te kijken, waardoor hij het verkeer in gevaar had gebracht. De zaak werd bij die zitting aangehouden, omdat de verklaring van Adriaan K. voor de zwart getoogde he ren niet bevredigend genoeg was. Meer duidelijkheid werd bij de zitting van vrijdagmorgen verkregen, waar niet minder dan drie getuigen voor naar Wageningen waren gekomen. De eerste was de automobiliste, een negentienjarig meisje uit Amsterdam die door het plotseling oversteken van de weg was geraakt en met haar wa gen over de kop was gegaan. De twee de, een inwoner van Bennekom, die al les had zien gebeuren en de derde de echtgenote van de 77-jarige die alles thuis had gehoord. Er werd veel ge zegd, waarbij nogal wat tegenstrijdig heden geuitf werden. Na de vele woor den aangehoord te hebben, concludeer de de officier dat de verdachte wel de gelijk fout was geweest en eiste een geldboete van f 50,- or vijf dagen waar de kantonrechter f 75,- of twee dagen van maakte. lste klasse B: Roda '46—DWSV, DVSA—Patria. VSK—De Meeuwen, Stichtse Boys— Soesterberg, HooglandBrederodes. 2de klasse B: HoutenDVSU, St. Maarten—Maluku Muda, Oranje WitRK Unitas, Scher penzeel—Barneveld, Olympia '25— DSO (U.). 3de klasse B: En AvantSVMM, DorestadHDS, RUCAres, Faja LobiRivierwij kers. i

De Vallei | 1967 | | pagina 4