Bisschoppensynode kwam met vele wensen ter tafel Nobelprijs voor Britten, Duitser en Amerikaan Rhevo-dames op valreep gelijk met Athlon 2 Toekomstplannen voor tv-nieuws In gesprek met generaal Van Hootegem WEER GEEN VREDESPRIJS Sekte-leidster aangehouden Spionageproces in Athene Rabbijn tegen teruggave gebied Bosbranden bij Los Angeles Gemakkelijke zege van heren Vijftien beelden in atelier van kunstenaar vernield Heren Wild West feest werd te echt Kernreacties Sovjettroepen in Egypte? Energiebron Vredesprijs HUWELIJK PIL Overzee Bank weer 11 procent Marina Oswald wil restitutie Hoofdredacteuren in Zuid-Afrika voor rechter Biesheuvel sprak in Amsterdam met chr.-radicalen Het leven werd niet duurder PRINS BERNHARD KREEG MEDAILLE (SLOP I MIKPUNT Comité stopt actie R.T.N. tegen Failliete kapper na 2 jaar gepakt DINSDAG 31 OKTOBER 1967 VATICAANSTAD De bisschoppen synode in Vaticaanstad, op 29 septem ber geopend, is zaterdag uiteengegaan. Bijeengeroepen door paus Paulus, heb ben rond 200 bisschoppen, voor het grootste deel gekozen door de bisschop penconferenties van de diverse landen en voor de rest benoemd door de Paus, een agenda afgewerkt die was vastge steld door paus Paulus. De synode had slechts een adviseren de taak. Alleen de Paus kan beslissen of er op grond van de door de synode uitgebrachte adviezen maatregelen ge nomen moeten worden zoals bijv. de publikatie van een door velen verlangd document over de geloofs- en zeden leer. Het is dan ook onmogelijk nu al vast te stellen wat de resultaten zijn van het werk van de synode. Toch zullen de door de bisschoppen uitgebrachte adviezen veel gewicht in de schaal leggen. Bij vrijwel alle dis cussies die overigens in een rustige sfeer zijn gevoerd, werd gewezen op de noodzaak de taak en de bevoegdheden van de diverse bisschoppensynoden te vergroten als teken van de collegiali teit, die ook in het bestuur van de kerk tot uitdrukking moet worden gebracht. Een andere zaak, die steeds weer naar voren kwam, was de zorg voor de juis te uitoefening van het herderlijk ambt. De bisschoppen waren er zich van bewust dat de herderlijke taak van de kerk op doeltreffende wijze moet worden verricht. Het werk in dit ver band moet meer aangepast worden aan de behoeften en noden van de tegen woordige mensen en de uitleg van de KARDINAAL ALFR1NK burgerlijk huwelijk schriften en de kerkelijke leer moet ge schieden in een taal die voor de moder ne mens begrijpelijk is. De adviezen van de bisschoppensyno- STOCKHOLM De jaarlijkse Nobel prijzen voor natuurkunde en scheikun de zijn gisteren toegekend aan* een Amerikaan van Duitse afkomst, twee Engelsen en een Westduitser. De No belprijs voor de vrede zal dit jaar niet worden toegekend. De prijs voor natuurkunde krijgt prof. dr. Hans Bethé, hoogleraar aan de Cornell-universiteit in Ithaca (New York). Twee Engelsen en een Westduitser delen de prijs voor scheikunde. Het zijn prof. dr. Manfred Eigen, van het Max-Planck-Institut in Göttingen, die de helft van de prijs krijgt, en prof. dr. Ronald G. W. Norrish, hoogleraar aan de universiteit van Cambridge, en prof. dr. George Porter, verbonden aan de Royal Institution in Londen. Norrish en Porter delen de andere helft van de prijs. Bethé heeft de Nobelprijs voor na tuurkunde gekregen voor zijn theo rieën over kernreacties en in het bijzon der voor zijn ontdekkingen op het ge- LOESAKA/ZAMBIA. Alice Lensji- na, „profetes en leidster" van de reli gieuze Loempa-sekte in Zambia, is met 48 aanhangers aangehouden, zo is van daag door een woordvoerder voor de Zambiaanse regering onthuld. De 43-jarige profetes leidde in 1964 een opstand van de Loempa's tegen het toen nog bestaande Noordrhodesische ,bewind, waarbij meer dan 700 slachtof fers vielen. Op 24 oktober wist zij uit het dichtbewaakte strafkamp te Kalebo te ontsnappen, waarna een grote jacht op haar werd geopend. Gevreesd werd dat zij zich zou aan sluiten bij meer dan 10.000 aanhangers van de Loempa-beweging die .zich op Kongolees gebied, tegenover de koper- stad Moeloefira, ophouden. Het is niet bekend waar Lensjina werd aangehouden. LONDEN De correspondent in het Midden-Oosten van de Britse „Eve ning Standard" weet te melden, dat zich in Egypte 3000 a 4000 militairen uit Aziatische Sovjet-republieken bevin den. Ze zouden Egyptische uniformen dragen. Het hoofdkwartier van deze strijd macht is volgens de correspondent ge ïnspecteerd door Alexander Sjelepin, voormalig chef van de Sovjetrussische staatsveiligheidsdienst en een van de topleiders uit het Kremlin, die vrijdag in Cairo zou zijn aangekomen. ATHENE Een militaire rechtbank In Athene heeft maandagavond zes per sonen veroordeeld tot gevangenisstraf fen variërend van twee tot vijftien jaar. Een zevende werd vrijgesproken. Zij zouden zich schuldig hebben ge maakt aan spionage voor Syrië. Een 25 jaar oude kapitein van de koopvaardij werd door de openbare aan klager de leider van de „spionageben- de" genoemd. Hij kreeg 15 jaar. Een Syrische theologische student, 28, uit Damascus, kreeg 12 jaar. De zes zouden militaire geheimen hebben overgebracht aan de Syrische militaire attaché in Athene, Jamil Joun- di. Deze heeft acht maanden gleden Griekenland verlaten. De geheimen zouden betrekking heb ben gehad op Griekse oorlogsschepen, Griekse marinebases, en raketbases van de NAVO in Griekenland. De beschuldigden zijn 22 april, een dag na de staatsgreep van de militai re junta, gearresteerd. Zij verklaarden allen onschuldig te zijn aan het ten laste gelegde. De open bare aanklager had straffen van drie tot achttien jaar geëist. bied van de produktie van energie door de zon en andere sterren. Evenals zeer vele andere geleerden vertrok hij uit Duitsland naar de Ver enigde Staten nadat Hitier de macht had gegrepen. In de Tweede Wereldoor log werkte hij mee aan de vervaardi ging van de eerste Amerikaanse kern wapens. In de laatste jaren had hij een groot aandeel in het ontwerpen van een betrouwbaar stelsel van toezicht op na leving van een verbod van proeven met kernwapens. Het speurwerk waaraan de drie win naars van de prijs voor scheikunde hun hoge onderscheiding danken kan volgens een zegsman van de koninklij ke Zweedse academie van wetenschap pen van groot belang zijn bij de ont wikkeling van een energiebron voor elektrische auto's en van nieuwe syste men voor communicatie onder water, waarbij gebruik gemaakt zal worden van geluidsgolven. In Oslo maakte het Noorse Nobel prijscomité bekend dat de Nobelprijs voor de vrede dit jaar evenmin als het vorige jaar zou worden toegekend. Het comité gaf geen opheldering. De laat ste winnaar van een Nobelprijs voor de vrede was het kindernoodfonds (Uni cef) van de VN. Dat kreeg de prijs in 1965. Er waren dit jaar ongeveer dertig kandidaten voor de prijs. de kunnen als volgt in het kort worden samengevat: De hervorming van het kerkelijk recht (de codex juris canonici) moet op soepele wijze geschieden, juridische spitsvondigheden moeten vermeden worden en bij de herziening moeten het pastorale aspect en de eerbied voor de rechten van de mens als persoon de doorslag geven. Bij de discussies over de opvattingen die voor het geloof gevaarlijk zijn, kwam duidelijk naar voren, dat de bis schoppen de voorkeur geven aan een heldere uiteenzetting van de geloofs waarheden boven een veroordeling van dwalingen. De theologen, zo zeggen de bisschoppen in hun advies op dit punt, moeten hun onderzoek en studie in vol le vrijheid kunnen voortzetten, echter met de nodige voorzichtigheid en in de geest van eerbied voor het kerkelijk leergezag. De bisschoppen drongen voorts aan op vorming van een commissie van theologen, waarin alle scholen vertegen woordigd zijn. Deze commissie zal dan de „congregatie voor de geloofsleer", in haar werk moeten bijstaan, doch ge heel onafhankelijk van de congregatie, die geleid wordt door de als conserva tief bekend staande kardinaal Ottavia- ni, moeten blijven. Men ziet in deze wens van de synode een poging de tra ditionele theologie te doorbreken. Wat de vernieuwing van de priester opleiding betreft hebben de bisschop pen de congregatie van de seminaries verzocht een basisprogram op te stel len, op grond waarvan jongemannen tot priester kunnen worden opgeleid, die een apostolaat kunnen uitoefenen, dat is aangepast aan de huidige wereld. Dit program moeten de diverse bisschop pen naar gelang de plaatselijke behoef te kunnen wijzigen. Inzake het gemengde huwelijk spra ken de bisschoppen zich uit voor hand having van de beletselen en de waar borgen of beloften die van de niet- rooms-katholieke partner worden ge- eist, zij het dan dat zij geen bezwaar hebben tegen wijzigingen op onderge schikte punten. De bisschoppen willen dat een dergelijk huwelijk ook in de toekomst ook gesloten wordt door een r.-k. priester. Het grootste deel van de synode was er voor de bisschoppen de bevoegdheid te geven dispensatie te verlenen voor het sluiten van een ge mengd huwelijk. Tot nu toe berustte die bevoegdheid bij het Vaticaan. Een poging, vooral van Nederlandse en Duitse bisschoppen tot grondige her vorming van het kerkelijke recht inza ke het gemengde huwelijk, is op niets uitgelopen. Kardinaal Alfrink, aartsbis schop van Utrecht, heeft in dit ver band, zij het voorlopig tevergeefs, ge pleit voor erkenning door de kerk van het burgerlijk huwelijk. Het brandende vraagstuk van de ge boorteregeling mocht op de synode niet worden behandeld. Dit is dan ook niet gebeurd. AMSTERDAM Het bestuur van de Nederlandse Overzee Bank stelt over het boekjaar 1966/'67 onveranderd 11 procent dividend in contanten voor. Vorig jaar werd 11 procent betaald over een kapitaal, dat was gestegen van ƒ30 miljoen tot 33 miljoen. JERUZALEM Een der twee Israë lische opperrabijnen, Yitzak Nissim, heeft gezegd dat de Joodse religieuze wetten verbieden dat ook maar 'n vier kante centimeter van het land, dat tij dens de oorlog in juni is veroverd, wordt teruggegeven. Een en ander was vervat in een ha- lachic (religieuze wet) die zegt dat „het land Israel's" de erfenis van iedere Jood is en dat niemand gemachtigd is dit over te geven. De Halachic werd zondag bekendgemaakt. De rabbi citeerde de middeleeuwse wijze Rambam met de woorden: „Dit land is ons beloofd door de almachtige en alle profeten hebben, onze terugkeer ernaar voorspeld. Daarom is het iedere Jood verboden er ook maar aan te denken een stukje van het land van onze voorvaderen over te geven". Rabbi Nissim heeft in Israël geen seculiere macht. Zijn invloed onder de Israëlische religieuze Joden en ge loofspartijen is groot. DALLAS (Texas). Mevrouw Mari na N. Oswald-Porter, de weduwe van de man die volgens de commissie-War ren de moordenaar van president John F. Kennedy is geweest, eist van de Amerikaanse regering 500.000 dollar schadevergoeding voor het in beslag nemen- van de persoonlijke eigendom men van Lee Harvey Oswald. Mevrouw Portel' noemde meer dan 300 artikelen, variërend van jachtmes sen tot een portefeuille en overhemden en truien. ,,De waarde van die artikelen was en is 500.000 dollar", zei zij in een ver zoekschrift, dat vrijdag is voorgelegd aan de arrondissementsrechtbank te Dallas. Nadat hij was gestorven, nam de re gering vrijwel alle persoonlijke eigen dommen van Oswald in beslag. Zij zijn thans opgeborgen in de nationale ar chieven op grond van een speciale wet, die daartoe door het Congres is goed gekeurd. JOHANNESBURG In Johannes burg zijn vanochtend vijf leidinggeven de personen uit de Zuidafrikaanse dag bladwereld voor de rechter verschenen in verband met een serie artikelen over de toestand in de gevangenissen, die in 1965 in de Rand Daily Mail en de in Johannesburg verschijnende Sun day Times werden afgedrukt. De in houd zou in strijd zijn geweest met de wet op het gevangeniswezen en niet overeenkomstig de feiten. De openbare aanklager verklaarde echter dat men nog niet een aanklacht had kunnen opmaken. De zaak werd daarop verdaagd tofcOB januari. Degenen die bij de kwestie zijn be trokken, zijn een redacteur van de Sunday Times, Joël Mervis, de hoofd redacteur van de Rand Daily Mail, Laurence Gandar, de president-direc teur van de South African Associated Newspapers het concern dat deze twee bladen uitgeeft Leycester Wal ton, de rechtskundig adviseur van dit concern, Kelsey Stuart, en een van de voornaamste verslaggevers van de Rand Daily Mail, Benjamin Pogrund. A Een goudbronzen appel voor Ada Kok en Coby Sikkens, die tijdens de voor- Olympische Spelen respectievelijk tweemaal goud en eenmaal brons veroverden. De zwemsters zijn maan dagochtend met de andere leden van de ploeg uit Mexico teruggekeerd. LOS ANGELES Ongeveer 2000 brandweerlieden bestrijden in de omge ving van Los Angeles een aantal bos branden die al 100 huizen in de as heb ben gelegd en die meer dan 7000 men sen hebben genoodzaakt te vluchten. De wind die aanvankelijk een snelheid had van meer dan 110 km per uur is in kracht afgenomen en men hoopt dat de dichterbevolkte gebieden nu ge spaard blijven. De branden woeden in een gebied van meer dan 26.000 hecta re. Brandweerfunctionarissen zeiden van nacht dat de branden niet meer zo he vig waren als gisteren, maar dat zij minstens zo erg waren als in 1961 te Bel Air bij Los Angeles toen 450 huizen werden verwoest. De branden worden bestreden met 200 brandweerwagens en zes vliegtui gen. AMSTERDAM De voorzitter van de anti-revolutionaire fractie in de Tweede Kamer, mr. B. W. Biesheuvel, heeft gisteren in Amsterdam een ge sprek gevoerd met een aantal christen radicalen uit AR-kring, te weten dr. P. J. Boukema, drs. D. Th. Kuiper, mr. P. J. A. Idenburg, W. in 't Veld en mr. M. J. P. Verburch. Aanleiding tot het gesprek was de brief van de zogenoemde spijtstemmers tijdens de jongste kabinetsformatie. Onderwerpen die ter sprake kwamen waren verder de houding van de Anti- Revolutionaire Partij bij het gesprek over de partijvernieuwing, met name voor wat betreft de relatie met de bei de andere grote christelijke partijen en de houding van de fractie ten aanzien van een aantal actuele politieke kwes ties. In het algemeen bleek er een zeer duidelijke verwantschap te zijn in het denken ten aanzien van deze beide pun ten. De christen-radicalen beklemtoonden van hun kant het grote belang van een radicaal vooruitstrevende opstelling van de ARP, waarbij zij de wenselijkheid van een stembusakkoord met andere vooruitstrevende partijen ter sprake brachten. DEN HAAG. Het landelijk prijsin dexcijfer van het levensonderhoud voor gezinnen van hand- en hoofdarbeiders, zoals het Centraal Bureau voor de Sta tistiek dat maandelijks samenstelt (op basis 1959/'60 is 100) gaf van medio augustus tot medio september geen wij ziging te zien. Het bleef staan op 133. Voor het onderdeel „voeding" daalde het indexcijfer van 133 tot 132. Welis waar werd een stijging van het index cijfer geregistreerd voor aardappelen, groenten en eieren, doch deze stijging werd meer dan gecompenseerd door een daling van het indexcijfer voor fruit. Buiten de voedingssector werden stij gingen waargenomen voor vaste brand stoffen, schoeisel en enkele verenigings contributies. De indexcijfers voor bloe men en voor kleding gaven daarente gen een daling te zien. De daling voor kleding houdt verband met de over gang van het zomerpakket op het win- terpakket. In de verslagmaand werd een na-en- qüête gehouden omtrent de huurstij- ging, waarover in juli nog geen vol doende informaties verkregen konden worden. De resultaten hiervan leidden tot een herziening van de desbetreffen de indexcijfers. Het totaal prijsindexcij fer voor augustus onderging daardoor geen wijziging, dat voor juli steeg van 132 tot 133. DEN HAAG. Prins Bernhard heeft gistermiddag in Genève de Nansen- medaille voor hulp aan vluchtelingen ontvangen. Als voorzitter van de werkgroep die de Europese vluchte- lingenactie van 1966 heeft geleid maakte hij bekend dat in dat jaar on geveer achttien miljoen gulden was bijeengebracht. Tijdens de plechtigheid in het voorma lige volkenbondspaleis werd de bood schap'van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties Oe Thant voor gelezen, waarin deze verklaarde, dat de hele gemeenschap der landen die pe dank is verschuldigd aan de Prins der Nederlanden voor de tijd en moeite die hij heeft gewijd aan het welslagen van de actie. Prins Bernhard pleitte ervoor om de bundeling van krachten die de actie in 1966 tot een succes heeft gemaakt te bestendigen en te gebruiken voor nieuwe acties. De Prins ontving de prijs uit handen van prins Saddrudin Khan. gevolgd wordt door vermindering van militaire kracht. Maar bij de Russen is eerder sprake van het tegendeel. En daarom zal de Navo moeten blijven bestaan en zal de militaire kracht gegeven de huidige omstandigheden zeker niet verminderd mogen worden. „Hoe denkt u over de in Nederland thans opgeld doende leus om op defensie te bezuinigen?" „Er wórdt op het ogenblik bezuinigd maar het mag niet gaan ten koste van de parate macht. Er gaan stem men op om de zes parate brigades van het Legerkorps te vervangen door vier brigades dat is onzin want in de eerste plaats is het niet zuiniger en in de tweede plaats tast men dan de kracht van de Navo aan. Op het ogenblik is die kracht groot genoeg om het evenwicht in stand te houden en het communisme af te houden van een mili taire aanval. Hoe dat over drie of vier jaar zal zijn is niet te zeggen." „Bedoelt u dat het op dit ogenblik zo is dat de taktische kernwapens het verschil in mankracht tussen Navo en Warschaupact voldoende compenseren maar dat dat straks anders zal kunnen zijn?" Voor het eerst is hij de generaal die de onwetende journalist op iets doms betrapt. „Jongen", zegt hij. „Denk nu eens goed na. Denk toch niet dat je met taktische kernwapens die' zijn heus niet zo klein als je denkt een conflict lokaal kunt houden. Als een van de twee par tijen een kernwapen gebruikt dan kunnen er twee dingen gebeuren: óf iedereen is zo geschrokken dat men met spoed vredesbesprekingen begint óf de tegenpartij gooit zijn hele arsenaal aan atoomwapens in de strijd dan is er heus niets lokaals meer aan." Het is een lesje in praktische krijgskunde dat me bij blijft, lang nadat ik van de generaal afscheid heb genomen. Want generaal Van Hootegem mag dan een cultuurpessimist zijn, als generaal is hij een realist, een man die over zijn vak heeft nagedacht en het beheerst. Het is voor Nederland, voor de NAVO èn voor de krijgskunde jammer dat hij met pensioen gaat zij het dat hij als militaire medewerker van ver schillende bladen heus nog wel van zich zal doen spreken! Adieu, Generaal! We hebben in Apeldoorn nooit veel van U gemerkt, want u mocht de „stad" Apeldoorn niet zo bij zonder (de aanhalingstekens zijn van U, generaal!). Het zij u vergeven we koesteren er geen wrok over. U was een goed Nederlander en een groot militair we hopen graag dat er nog een mooie tijd vóór u ligt! RHENEN Zowel de dames als de heren van Rhevo kwamen dit weekend tussen de lijnen. De dames liepen te Utrecht tegen Athlon 2 een 2—0 achter stand op, maar door goed serveren kon deze op tijd worden weggewerkt, waar door de strijd onbeslist (22) kon worden beëindigd. De heren hadden het in Utrecht tegen SVE 3 heel wat gemakkelijker en speelden zich naar een 03 overwinning. De dames hadden het vooral in de beginfase erg moeilijk tegen Athlon 2. Athlon 2 viel frequent goed aan, ter wijl Rhevo zich met incidentele acties moest redden. Deze set ging dan ook met 159 voor «Rhevo verloren. Ook in de tweede set kon Rhevo in dit spel van Athlon 2 geen verbetering bren gen en verloor nu met 1511 (20). HILVERSUM De plannen voor Europese communicatie-satellieten die niet alleen Europa, maar ook geheel Afrika zullen bestrijken vormden een van de voornaamste onderwerpen van gesprek tijdens de vorige week in Pa- rfls gehouden bijeenkomst van hoofdre dacteuren van televisieriieuwsdiensten, die deelnemen aan de Eurovisie-nieuws- uitwisseling. In verband hiermee zullen in veleEuropese landen, waaronder Nederland, grondstations gebouwd worden en denkt men ook aan een transportabel grondstation dat per vliegtuig kan worden vervoerd. In het kader van de dagelijkse Euro- visie-nieuwsuitwisseling, die dan niet langer van de grondverbinding afhan kelijk is, zal deze nieuwe óntwikkeling ongekende mogelijkheden openen. Met de bouw van dit nieuwe project, dat technisch een ingewikkelde zaak is, zal ongeveer drie jaar gemoeid zijn. In aansluiting op deze bijeenkomst werd voor de eerste maal een conferentie ge houden, waaraan ook Oosteuropese te levisieorganisaties deelnamen. Tijdens dit eerste contact tussen Amerikaanse en Europese vakmensen, kwam o.a. het nieuws in kleur aan de orde. Verwacht wordt dat binnen een jaar een aantal Europese landen een deel van hun jour naal in kleur zal uitzenden. Voorts deelde men vrijwel unaniem de opvatting, dat er zowel op de radio als op de televisie meer nieuwsuitzen dingen dienen te komen. ROTTERDAM De Rotterdamse beeldhouwer Leendert Janzee (27) is radeloos. Gisternacht werden vijftien van zijn beelden in zijn atelier in Rot terdam-Zuid ernstig beschadigd. „Het moet gedaan zijn door een maniak of een horde baldadige kinderen. Mijn atelier zag eruit als na een bomin slag", vertelde de beeldhouwer. De beelden van hout en fors van formaat lagen kris-kras door zijn atelier. Er was met verf op geklod derd, sommige waren met een beitel bewerkt, andere waren kapotgetrapt. Drie bronzen reliëfs zijn verdwenen. Het kost de heer Janzee zeker een half jaar werken om zijn kunstwerken te restaureren. Het atelier aan de Hogehof in de Rot terdamse wijk Tuindorp Vreewijk een oud schoolgebouw, dat binnenkort wordt afgebroken is al sinds een half jaar bet mikpunt van inbrekers. „Toen we er nog met zes kunstenaars huisden, hadden we weinig last. Maar vijf van mijn collega's hebben andere ateliers gekregen. Sindsdien is er re gelmatig ingebroken". De beeldhouwer is op die manier een lasapparaat en gereedschap voor een waarde van ongeveer drieduizend gul den kwijtgeraakt. „Het werd op den duur zo erg, dat ik besloot al mijn ge reedschap maar thuii. te houden. Steeds als er was ingebroken, spijker de ik de zaak weer dicht. De beelden liet ik staan, die zijn moeilijk te ver voeren", vertelt de gedupeerde beeld houwer. De inbrekers maakten de kunste naar het werken vrijwel onmogelijk. Hij moest een groot gedeelte van zijn tijd besteden aan het barricaderen van zijn atelier. „Het zal me niet weer overkomen", zegt hij bitter, „ik ga op de loer liggen met mijn fototoestel in de aanslag". Maar in de derde set kwam het her stel voor de Rhenense ploeg en vooral met hard serveren kon menig punt worden gescoord. Rhevo kon dit peil handhaven en won deze set verdiend met 1215 en had de stand daarmee teruggebracht tot 21. In de laatste set kwam Rhevo weer in moeilijkhe den. Athlon 2 herstelde zich prima en nam een 128 voorsprong. Bij de stand 1410 zag het er duister uit voor Rhevo. Maar Rhevo had een antwoord klaar in de vorm van een daverende serve, gelanceerd door Janny de Jong. Keer op keer sloeg deze Rhevo-speelster hard in en Athlon 2 tastte steeds mis. Het werd 1414 en ook de laatste twee serves kon Athlon 2 niet verwerken, waardoor Rhevo op de valreep deze set won met 1416 en derhalve nog met 22 gelijk speelde. De heren hadden een gemakkelijke avond. SVE 3 heeft niet één keer een voorsprong gehad en Rhevo hamerde er de gehele wedstrijd lustig op los. De eerste set werd een duidelijke 315 ze ge, terwijl in de tweede set SVE 3 zo nu en dan wat terug kon komen. Maar toch won Rhevo deze set met 1215 en stond op 02. In de derde set werd er aan beide zijden het meest aantrekkelijke volley bal gespeeld. SVE 3 ging zo nu en dan verwoed in de aanval, maar steeds weer hadden de Rhevo-mannen een duidelijk antwoord klaar. Regelmatig liep Rhevo weg van SVE 3 en won ook de laatste set met 1015 en had de strijd met 03 gewonnen. Deze week komen de Rhevo-ploegen vanwege de herfstvakanties niet binnen de lijnen. A.s. maandagavond spelen beide teams thuis. AMSTERDAM Een comité van voormalige leden van de RTN, die dit jaar met de AVRO samenging, heeft zijn juridische actie om de omroep- stichting RTN te doen ontbinden ge staakt. Nadat begin mei een eis daartoe bij de civiele kamer van de Amsterdamse rechtbank was ingediend, en deze was afgewezen, werd hoger beroep aange tekend. COLUMBIA (Californië) Een'his torisch genootschap dat zich toelegt op de geschiedenis van het Wilde Westen, wilde de oude tijden eens echt doen her leven en hield een feestmaaltijd waar bij gezongen, gegeten, gedronken en geschoten werd net als vroeger, net iets te echt als vroeger een man werd doodgeschoten. „Er zou alleen geschoten worden met losse flodders", zei sheriff Miller Sar- della. „Iemand moet per vergissing echte patronen in zijn pistool hebben gehad. Maar iedereen had zoveel gedronken dat het praktisch niet mogelijk is uit te maken hoe het precies gebeurd is." „Wij hebben het pistool waar het do delijk schot mee gevuurd is en we we ten ook wie ermee geschoten heeft. Maar verder zijn we nog niet." Het slachtoffer, Alvin Pechine (54) is zondag overleden. De zestigjarige Fred Grant is gear resteerd wegens onvrijwillige doodslag. Hij heeft bekend en is inmiddels vrij gelaten. Pecchine is doodgeschoten met een ouderwets .45-kaliber pistool. Het diner, waaraan alleen mannen aanzaten, werd bijgewoond door 200 personen. AMSTERDAM Twee jaar na zijn vlucht naar het Spaanse eiland Ibiza is de 27-jarige Amsterdamse kapper Mario W. gistermiddag gearresteerd. Hij was een paar dagen geleden in Am sterdam teruggekeerd. Mario W. nam de wijk, toen hij fail liet was verklaard en de curator hem beschuldigde van bedrieglijke bank breuk. Door het doen van buitenspori ge uitgaven en het onttrekken van goe deren aan de failliete boedel, zou hij volgens de curator zijn crediteuren hebben benadeeld. Zijn schulden be dragen naar schatting zeker een ton.

De Vallei | 1967 | | pagina 10