Gelderse kunst in Arnhem Beelden in atelier beschadigd Danny Kaye komt in ons land Beurs van Amsterdam Internationals vriendelijker Vanavond jazz en cabaret op tv MIliiiUHJiliU'B RADIO en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN FINANCIËLE NOTITIES Deli Mij gaat vergaderen Bezit Ngombezi genaast J&hn PILOOT STORM vCHTER TIE IEKKO TAKS mmn TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 DINSDAG 31 OKTOBER 1967 24 Laten we eens kijken, of hij er al of niet van door gaat. Letten jullie goed op hem. Neen! Hij draait juist zijn kop om, maar neen, hij wil niet opstaan. Nee, hij doet 't niet. Ik moet om hem heen rijden. Hij is de eigenaar van de weg. Hij heeft zeker de politieverordenin gen over het verkeer gelezen hij voelt zich volmaakt veilig, hij heeft de wet aan zijn kant. Als ik hem over rijd is 't mijn schuld. Ik ben er ver antwoordelijk voor, hij niet. Wat kan een brave Zwitserse hond meer ver langen dan* in alle veiligheid een ge civiliseerd leven te mogen leiden?" Vanuit de verte konden ze reeds de grijze kathedraal van Bern zien. Door de morgenmist glinsterden de' toppen van -het Oberland. „Die weg gaan we op", vervolgde Amadeus, „steeds de" hoogte in". „Zo ver?" vroeg Eugenie. „Ja, zo ver", ant woordde hij en hij zag hoe ze haar hand naar haar lippen bracht, ter wijl haar ogen door haar bril met het gouden montuur van vreugde schitter den. „Bern", sprak Pauline en ze werkte zichzelf de hoogte in, „Bern is de stad van de bondsambtenaren. In kwaliteit moeten zij ver boven de in woners van Zürich staan. Hun taal is dentaal van herders vermengd met de hartige uitdrukkingen van voerlieden. Dat zijn de woorden van professor Hewald, mijn muziekleraar, die onge veer acht jaar in Bern heeft gewoond. „De lui van Bern", zo zei hij altijd, „hebben voor niemand respect dan voor zichzelf." „Ik ben een Berner", sprak Amadeus met een knorrend ge luid. „Jij bent de enige uitzondering" antwoordde ze. „Is 't waar of niet?" vervolgde ze tegen haar zuster. Ze reden de stad binnen. Von Breitenwyl en baron de Meu nier wachtten in een van de lounges van Bellevue op Amadeus. Von brei tenwyl zag er al flink oud uit, zijn ziekte had met meedogenloze wreed heid haar sporen op hem achtergela ten en zijn roodomrande ogen ver toonden de uitdrukking van iemand, die de lessen in geduld goed in zich had moeten opnemen! De baron daarentegen was een flink, sterk ge bouwd man van in de vijftig. Zijn grote neus, die als een reusachtig^ knol onder het kale voorhoofd uit sprong en in alle schakeringen van rose tot diep-violet lichtte, was een vormsel, dat zich in een internationa le vermaardheid kon verheugen; te zamen met zijn buitengewoon dikke, in lange bundels vooruitstekende wenkbrauwen had hij menige karika turist het hoofdkarakteristiek ver schaft voor zijn aanval. Hij had iets pittigs en autoritairs in zijn optreden en zijn stem klonk, als hij sprak (wat niet vaak gebeurde) knappend en hard, terwijl de woorden er heel snel bij hem uitkwamen. Hij was een man die de vierentwintigurige dag te kort vond voor zijn werkzaamheden. De twee heren waren enigszins verbaasd, toen ze Amadeus met de twee meis jes zagen aankomen, maar toen hij hun namen noemde, zei de baron, dat Inwald Banz en Co. jarenlang in zakelijke relatie met zijn firma had gestaan en dat hun turbines en hun dynamo's in zijn elektrische sta tions over de hele wereld te vinden waren. Pauline glimlachte, waardoor haar tanden té zien kwamen. „Dus we zijn, zoals nu blijkt, door elektri sche kabels met elkaar verbonden, nietwaar?" „Ik ben een leek op elektrisch ge bied", sprak Von Breitenwyl en hij stalde voor, om met de dames Inwald een eindje te gaan wandelen, terwijl de baron en Amadeus hun hoofden dan bij elkaar zouden kunnen steken. „Ik zal ze in een half uurtje weer terugbrengen", sprak hij en jiij ver wijderde zich met de beide meisjes. Spoedig daarop zag men het drietal onder de arcaden, waar ze de eta lages bezichtigden. Amadeus had een kaart voor de geldman ontrold en hij maakte hem bekend met de geografische bijzon derheden van het Oberland. Baron de Meunier volgde met zekere verbazing de wijsvinger van Amadeiis. De per soonlijkheid van de jongeman was 'n raadsel voor hem. Hij had zich hem als een ietwat onbehouwen type voor gesteld, die hij met zijn eigen mach tige persoonlijkheid zou kunnen inti mideren. In plaats daarvan zag hij 'n hooghartige gereserveerde jongeman met een beschaafd uiterlijk voor zich, een jongeman met een paar on doorgrondelijke ogen, die kalm en ze ker van zichzelf, hem een les gaf in de aardrijkskunde van het alpenland schap. rjen ogenblik daarna ontvouwdi Amadeus zijn projecten. Die waren uitstekend en ze vertoonden zulk een technisch meesterschap, dat het ge knor van de baron steeds welluiden- der werd. Zijn ogen gingen een eind je wijder open, terwijl zijn dikke wenkbrauwen zwaar neerzakten. Na een poosje staarde hij met een soort bestudeerde twijfel naar Amadeus, welke twijfel uitdrukking gaf aan zijn verbazing. „Ik moet erkennen, dat dit niet conventioneel ij" sprak hij. „Het is evolutionair, het is misschien wel re volutionair. Uw krachtstation herin nert me... ja, hoe zal ik 't zeggen... aan een tempel. Niet, dat ik ooit zo'n tempel gezien heb." „Dat is juist, wat me aanstaat", antwoordde Amadeus. „Een tempel, waarin de dynamo's het „Te Deum" zullen zingen." „Een soort van reus achtige gebedsmolen, nietwaar?", sprak de baron en hij legde met een beschermend gebaar zijn hand op Amadeus' rug. „Kom mee." En ze stapten op om de anderen te gaan zoeken. XII De weg, die naar de Rossmer-val- lei liep was nauw en bochtig. Men kruiste op sommige plaatsen over houten bruggetjes, die niet al te vei lig voor het verkeer waren, de wild bruisende Rossmer. Op ongeveer het midden van de pas lag het kleine dorpje Nollen, waar een aantal berg- boeren nog hun wanhopige strijd om het bestaan vochten, ofschoon velen, tengevolge van het gebrek aan voed sel voor hun weinige koeien en tenge volge van. de moeilijkheden, om hun kinderen groot te brengen. deze streek vele jaren geleden hadden ver laten. Amadeus liet de auto stoppen. Steeds wanneer hij naar het Ober land ging, was 't hem, alsóf hij op zijn particulier terrein was gekomen. De Müllers van Gam waren sedert eeuwen heinde en ver bekend. Ze had den uitgestrekte stukken land en gro te kudden vee bezeten. Ze hadden in het publieke leven een leidende rol ge speeld en ofschoon hij de .laatste en wellicht de ongelukkigste van hen al len was, tintelde onwillekeurig dat geenszins minderwaardige gevoel van trots en vrijheid in hem, dat de we tenschap van tot eén roemruchte fa milie te behoren, altijd in het mense lijk hart doet ontwaken. Hij liep een eind met Pauline en Eugenie rond. „Een dode plaats" sprak hij en hij wees naar het wijde dal vlak tegen over hen. „Alleen goed voor geiten en stropers. Maar de gehele wereld zag er net zo armzalig wild uit, voordat de mens zijn hol verliet, een hut voor zichzelf bouwde en dieren leerde om gedwee en nuttig te zijn." „Je gaat deze vallei toch niet ver knoeien?" Er klonk iets dreigends in Paulines stem. '„Van jouw stand punt bezien ga ik 'm totaal vernie len", antwoordde hij. „Ik ga die ber gen opheffen, ik ga ze wegblazen en ik ga al het water van mijlen ver in de omtrek in een bassin vergaren." „Een mooie beschavingsmissie", ver duidelijkte ze, „maar hoe kun je dat? (Wordt vervolgd) 3648. Piloot Storm wendde zich naar de plaats waar de twee symbolen broederlijk naast elkaar lagen en schudde het hoofd. „Je zou niet zeggen, dat die twee dingetjes zo'n geweldige macht vertegenwoordigen", vond hij. „Maar ik ben het met jullie eens. Ze moe ten weer terug naar de plaats waar zij vandaan kwa men. Ik hoop alleen, dat géén van ons opnieuw onder de hypnose van de Machine-god komt, want dat schept vervelende situaties, als ik 't goed begrepen heb. Maar iets anders. Hoe brengen wij ze terug? Te voet zal die tocht niet meevallen nu we op de bodem van het meer liggen. Het loopt helemaal niet prettig in die vreemde gelei, naar ik mij herinner. Ik stel daaróm voor, dat we een repulsor-start maken en de Naald door de ijslaag laten omhoog rijzen." Professor Du bois knikte. „Ja, dat is geen gek idee, maar waar wil de je de machine dan neerzetten?" „Nou, zo dicht mogelijk bij de ingang van het on deraards gewelf," antwoordde Arend. „Naast het gro te halter-schip, of aan de andere kant van de dubbel torens is plaats genoeg." Het duurde nogal even, voordat de motoren voldoende warm waren gedraaid, maar toen rees de Naald gewillig omhoog... 15. De kamenier is weer helemaal overstuur als ze vertelt hoe ze het prieel binnenkwam en haar meeste res aan de zolderbalk zag hangen. De huismeester neemt het relaas van haar over: „De kamenier begon geweldig te gillen. Ik was in de tuin, rende naar het prieel en zag v/at er gebeurd was. Ik probeerde mijn hoofd koel te houden, ging op een stoel staan en sneed het koord door. Samen legden we mevrouw op de rust bank. Ze was nog warm, dus maakte ik meteen de strop los, en we probeerden haar levensgeesten weer. op te wekken door krachtige massage. Maar wat we ook deden, het mocht niet baten. Er was geen spoor meer van een hartslag, en evenmin van ademhaling. Ik wist dat mevrouw Ho de laatste tijd neerslachtig was, maar ik had nooit gedcht dat ze zelfmoord zou plegen, en mijn meester ook niet, dar ben ik zeker van. Omdat hij in het gerechtsgebouw was, voor een vergadering, ben ik daar zo hard ik kon naar toe ge rend, om het nieuws te vertellen. Het verbaast me niet dat de schok te groot voor hem was, en dat hij u gevraagd heeft om alles voor hem te regelen. Hij hield echt veel van zijn vrouw, al scheelden ze veel in leeftijd en zij bewonderde en respecteerde hem." 41-4. Er gebeurde echter niets met het schilderij waar Tekko steeds naar kijken moest en daarom liet hij het omkijken dan ook eindelijk maar na. Verveeld en slaperig zat hij voor het langzaam dovende hout vuur, dat dikke rookwolken door de schoorsteen joeg en nog slechts een flauwe rose gloed door de kamer ver spreidde. Zich vergeven aan de steeds toenemende slaap durfde onze vriend toch echter niet en daarom bleef hij onafgebroken met de vingers op de stoelleu ning trommelen. Uiterst langzaam ging de tijd voorbij, maar net toen hij bijna toch wegdoezelde hoorde hij op eens in de verte twaalf klokslagen. „Hè? Mmmmmm... Ha! Eindelijk is het twaalf uur. Het eh... spookuur zegt men! Nu zou er dan eindelijk eh... iets moeten gebeu ren!" In spanning wachtte Tekko op de dingen die ko men moesten maar er was absoluut niets dat zelfs ook maar op de aanwezigheid van spoken duidde. „Zie je nu we], dat het allemaal kletspraat is!" mompelde de heldhaftige spokenjager. „De spoken laten zich natuur lijk juist nu toevallig niet zien. OH! Stil, wat is dat!" Op de gang klonk het geluid van holle voetstappen die langzaam maar zeker dichterbij kwamen. „Help! Ze komen!" kreunde Tekko die van schrik in elkaar kromp en zich angstig aan de stoelleuningen vastklamp te. „Nu zijn ze bij de d-d-dd-eur. Oh...! ARNHEM. Zaterdagmiddag om vier uur zal mr. M. Vrolijk in de koepelzaal van het Gemeentemuseum in Arnhem de tweede tentoonstelling „Kunst uit Gelderland" openen, die daar tot en met 26 november wordt gehouden. Men kan op deze expositie schilde rijen, gouaches, tekeningen en grafiek zien van Frère Benoit, O.S.B., Caspar C. Bosveld, Rein Bril, Jan Thijs Buit, D. Desjardine, Geurt van Dijk, Sytske R. Feitsma, Fie de Ferrante, Harrie A. Gerritz, B. J. Janssen, Ben Jolink, Guus Korrubel, Jan van Krieken, Elly Kui pers, Victor Linford, Roel Maaskant, Dick van der Meijden, Rinny Reulink, Jan Rozeboom, Sikke, Elly Slegten, F. C. Storm en Henny WiesemanVerha gen. Liefhebbers van jazz en cabaret kun nen vanavond bij het televisietoestel hun hart ophalen. Van 21.05 tot 21.30 uur brengt de V.P.R.O. op Nederland 1 „Aai-poes", fragmenten uit het nieuwe programma van Jaap van de Merwe. Behalve Jaap van de Merwe kan men in dit programma aan het werk zien: Carla Lipp, Jose Menke, Marius Mon- kau, Henk Eikerbout en Henk Lagen- daal. Van 22.05 tot 22.20 uur volgt op de zelfde zender „Jazz in de manege". Ar rangementen van Rogier van Otterloo, Rob Madna en Jacques Schols worden in het Hippisch Centrum uitgevoerd in Nederhorst den Berg door Jacques Schols, bas; Cees Slinger, piano; Johnny Engels, drums; Eddy Esser, drums; Piet Noordijk, alt-sax; Rudi Brink, tenor sax; Toon van Vliet, sopraan-sax; Wim Kat, trombone; Adam Schlebaum, fagöt; Heiz Friesen, hobo; Raymond Delnoye, fluit en Piet Gouderjaan, hoorn, met zang door Jackie Allen. Op het program ma staan: .Carnival'; .You've got possi bilities'; You'd better love me while you may', Honey on the vine', .Easy living'; .How deep is the ocean' en .Limehouse blues'. ROTTERDAM De Rotterdamse beeldhouwer Leendert Janzee (27) is radeloos. Gisternacht werden vijftien van zijn beelden in zijn atelier in Rot terdam-Zuid ernstig beschadigd. „Het moet gedaan zijn door een maniak of een horde baldadige kinderen. Mijn ate lier zag eruit als na een bominslag", vertelde de beeldhouwer. De beelden van hout en fors van formaat lagen kris-kras door zijn atelier. Er was met verf op geklodderd sommige waren met een beitel be werkt, andere waren kapot getrapt. Drie bronzen reliëfs zijn verdwenen. Het kost de heer Janzee zeker een half jaar werken om zijn kunstwerken te restaureren. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Giessendam-Neder-Har- dinxveld: E. J. Schimmel te Harderwijk. Bedankt: voor Amstel veen-Buiten vel- dert, wijkgem. 7 (toez.): W. R. van der Zee, jeugdpred. te Rotterdam. Geref. Kerken: Beroepen: te Rijsoord (vac. J. J. Ritse- ma): A. G. Kornet te Vlissingen. Geref. Kerken Vrijgemaakt: Bedankt: voor Enumatil: G. A. Hoek stra te Utrecht-Centrum. Vrije Evang. Gem.: Beroepen te Oude Bildzijl (toez.): J. H. Jansen Klomp, kandidaat te Haar lem. Evang. Lutherse Kerk: Benoemd: tot geestelijk verzorgster in de ziekenhuizen te Utrecht: mej. prop. K. G. Hage te Utrecht. HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Zing met ons mee: licht ensemble en zangsolisten. 18.50 Orgelrecital: amu sementsmuziek. 19.00 Trefpunt: de dis cussierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nws. 19.35 Hersengymnastiek. 20.00 Liedjesprogramma. 20.30 Komsi, Kom- sa, cabaretprogramma. 21.00 Stereo: Lichte orkestmuziek. 21.20 Schatten der toonkunst: lichte muziek uit de 18e eeuw. 22.00 Zelfportret, geschetst door een journalist. 22.30 Nws. 22.40 Actuali teiten. NRU: 22.55 Muziek van deze eeuw: moderne orkestwerken (opn). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Licht ensemble en solisten: volksmuziek. 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Nederland. 18.30 Nws. 18.45 Actualiteiten. 19.05 De Bisschoppensynode in Rome. 19.10 Licht ensemble en solisten. 19.40 Con ciliepostbus. 19.45 Zoekend geloven: Godsdienstige vorming in deze tijd. 20.00 Luther na 450 jaar Oekumeni- sche uitzending t.g.v. Hervormingsdag 1967 21.00 Stereo: Muziekprogramma. 21.30 De Narrenkap, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De zin gende kerk: gedachten over muzikale vormgeving en vernieuwing in de litur gie. 23.00 Context: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zin in liedjes: liedjesprogramma. 23.55- 24.00 Nws. NEDERLAND I. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Journ. STER: 19.03 Reclame. VPRO: 19.07 Beestje kijken, filmreportage uit de Londense Zoo. 19.26 Wereld op wie len, magazine voor automobilisten. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Ja - Nee Geen mening: opinie peiling. 21.05 Aai-Poes, cabaretpro gramma. 21.30 Bericht over Luther, do cumentair programma (3). 22.05 Jazz in de manege. NVSH: 22.20 Sextant, maandelijks programma van de NVSH NTS: 22.30 Journaal 22.35-23.35 De Be zetting, documentaire (herh.). NEDERLAND II. NTS: 18.55 Pipo de Clown. 19.00 Jour naal. 19.03 Kees Brusse presenteert. 19.10 Van gewest tot gewest 19.30 De 21e eeuw: Een nieuwe mens. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 In kleur: Dubbelspion: Toast op oude vriendschap, TV-film. 21.10 Eido- foor, schakelprogramma met informa tie van binnen en buiten de grenzen: Twente en de textiel. 20.00 Tweeduus- ter: Eindelijk tijd genoeg, TV-film. STER: 22.25 Reclame. NTS: 22.30-22.35 Journaal. VARA: HILVERSUM I 7.00 Nws. en ochtendgymn. SCHIPHOL De 54-jarige komiek Danny Kaye wordt morgenmiddag om 12.15 uur uit Genève op Schiphol ver wacht. Hij zal zaterdag a.s. in De Doe len te Rotterdam het 100 leden tellen de militaire Israëlische jeugdorkest „Gadna" op karikaturale wijze dirige ren, ter afsluiting van de speciale actie ten behoeve van Israël, die bij het be gin van de zes-daagse oorlog ook in Nederland werd onketend. Danny Kaye, die al in de junidagen naar Israël trok om daar op te treden, wil op deze wijze nog een bijdrage leve ren voor Israël. Hij zal deze show met het jeugdorkest in niet minder dan twintig steden in de gehele wereld alleen niet in de Verenigde Staten opvoeren. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Li. gr.- muz. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.20 Li. gr.- muz. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klass. gr.muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Li. gr. muz* 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Radio Kamerorkest (opn): klass. muz. 12.00 Li. gr.muz. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Walsorkest. 13.00 Nws. 13.10 Actualitei ten en kalender. 13.25 Orgelconcert: amusementsmuz. 13.45 Gesproken por tret. 14.00 Spelen met beton 1: progr. voor kinderen van nu. 15.00 Utrechts Symfonieorkest, Stem des Volks uit Rotterdam en soliste: moderne muziek. 15.50 Stereo: Klass. gr.muz. 16.00 Nws. 16.02 Sociëteit: Zestig minuten voor bo ven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Spelen met beton 2: progr. voor de jeugd. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Pianorecital (gr.): klass. muz. 7.30 Nws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Klass. dansen (gr.). 8.00 Nws. TROS: 8.10 Li. gr.muz. en praatje. 8.30 Nws. 8.32 Actualiteiten. 8.35 Li. gr.muz 9.15 Volksmuz. uit Griekenland (opn). 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Semiklass. or kestwerken (opn.). 10.30 Sphinx: progr. voor de vrouw. 11.00 Nws. 11.02 Piek uur: amusementsprogr.- 11.50 Actuali teiten. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gev. progr. (12.23 Voor de landbouw; 12.27 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.40 Actualiteiten; 13.15 Onder nemend: nws. van commentaren). NCRV: 14.00 Stereo: Concertgebouw orkest (gr.): klass. muz. 15.00 In 't zil ver: progr. voor oudere luisteraars. 16.00 Nws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Kinderliedjes (gr.). 17.15 Stereo: Recht op en neer: cabaretprogr. 17.30 Li. or- kestmuz. 17.50 Overheidsvoorlichting: Klaproosdag 1967. Vraaggesprek van Sonja van Proosdij met mr. W. H. En klaar, secretaris van het Nederlands Oorlogsgraven Comité. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Li. vokale mu ziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmuze: nwe langspeelplaten. NRU: 11.00 Nws. 11.02 Operetteklanken. 11.30 Grenzen- loos: muziek uit alle windstreken. (12.00 Nws.). 12.30 Fragmenten uit de musical Kismet. AVRO: 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Vrolijk platen- progr. 14.00 Nws. 14.02 Muz.progr. van Ned. artiesten. 15.00 Nws. 15.02 Arbeids- vit. 16.00 Nws. 16.02 Verzoekplaten voor de jeugd. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Zingende bougie: platen- progr. voor automobilisten. DINSDAG 31 OKTOBER DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20 Actualiteiten en muziek (kleur). 11.00 Amusements programma 12.00-13.30 Actuele kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Kinderfilm. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal programma: NDR: 18.05 Nws. 18.19 lm Zeitraffer. 18.53 Klaas Vaak. 19.00 Nws. 19.26 Filmre portage. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 18.05 Nws. 18.10 TV-film. 18.25 Journaal. 18.50 Goedenavond. 19.00 Journaal. 19.10 Belphegor, TV-serie. 19.40 Interview). 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Documentaire. 21.00 Der Trinker, TV-spel. 22.40 Journaal, commentaar en weerbericht. 23.00 Dis puut t.g.v. Hervormingsdag. 23.45 Journaal. DUITSLAND II. 10.00 Kerkdienst in Hannover t.g.v. Hervormingsdag. 16.10 Ein Mann Na mens Peter (A man called Peter), speelfilm. 18.00 Nws. en weerbericht. 18.05 Discussie. 19.00 Filmreportage (kleur). 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en actualiteiten. 20.00 Ein Schlaf Ge- fangener, TV-spel. Aansluitend: Nws. 21.25 Bach-cantate. 21.45 Programma tg.v. Hervormingsdag. 22.45 Nws., weerbericht en actualiteiten. Fonds Vorige koers 1ste not. Nederland 1966-1 7 104% 105 Nederland 1966 63 98% 99 Nederland 1967 6 96'/» 96% Nederland 1965-1 53 95A 95A Nederland 1964-1 53 91A 91% Nederland 1964 5 89% 89 Nederland 1958 43 89% 89% Nederland 1964 43 943/« 94% Nederland 1959 43 87% 87 Nederland 1963-1 43 83 iV 83'/» Nederland 1961 4 84% 84% Nederland 1953 33 81'/» 8lA Ned. staf feil. 1947 33 71% 7lV« Nederland 1951 33 89H 89% Nederland 1953 1-2 34 84 84 Nederland 1950 1-2 33 74% 74% Nederland 1954 1-2 33 76% 76»/» Ned. grootb. obl. 1946 3 82% 82H Ned. dollarlng 1947 3 88 88'/» Bank v. N.G. wnb.l. '57 6 87% 86% id. 30-jar. 1958/'59 43 87 87% H.V.A.-mijen ver. a. 116% 116% A.K.U. H. 62.1 62.7 Delimij. f. eert. 89.7 89.5 Hoogovens n.r.c.v.a. 105 105 Philips gem. bezit v. a. 112.5 112.9 Unilever c.va 105.5 106.1 Dordtsche Petr. a. 663 657 Kon. Petr. f. a. 143 143.4 H.A.L. a. 90% 90% Java-China p. n.r.c.v.a. 176% 176 K.L.M. a. 280 288 Rotterd. Lloyd a. 151'/» 152% Scheepvaartunie a. 132»/» 132*/4 Kon. Zout-Organon 155.2 155.6 Bk v. Ned. Gem '65-1 51 93% 94 Nat investeringsb. '65 53 95'/» 95'/» Fr.-Gron. Hyp.b. dw 6 94 94 Westl. Hyp.b. u 5 88 .88 Alb. Heyn wdlobl. '55 4 126% Bijenkorf 6 99 Co-op Ned. r.spaarbr. 145% Ned. Gasunie 53 94*/» 94% Philips dir. 250-100'51 4 82'/» 82% Pegem 1-2 1957 6 97% 97% Pgem 1957 6 96 96 K.L.M. 15-jarig 5 94 94'/» Ned Spoorw. 57 1-2 43 91 91 A K.IJ f 1000 43 88'/» 88% Gelder Zonen v. 41 88 87% Hoogovens 53 109»/« 109% Alg Bank Ned. a. 234'/» 234 Amrobank f 20,— a. 47.3 47.1 Nationale Ned. eert 611 605 Ned. Credietb. aand b. 177% 177'/» (Slotkoersen van gisteren) Ned. Middenstandsbank a. Slavenburg's Bank a. Albert Heyn a. Amstel Br n.r.c.v.a. Bergh en Jurg. f 250-1000 a. Blaauwhoed a. Blijdenst.-Will. f1000 nrcva Bols Lucas a. Bredero ver. bedr. n.r.c.v.a. Brocades-Stheeman a. Buhrmann-Tetterode a. Bijenkorf n.r.c.v.a. Calvé c.v.a. Drentsch-Overijs. Houth. n. D.R.U. a. Elsevier's Uitgeversmij. a. Erdal mij. v. wasverw. a. Excelsior metaalbuizen a. Fokker a. Gazelle Rijwielfabriek a. Gelder Zonen, van Gist- en Spiritusfabriek a. Grasso's Kon. Mach .fa br. a. Heineken's Bierbr. aand. Holec aand. Internatio aand. Kon. Ned. Papierfabr. a. Kon. Ned. Textielunie eert. Kon. Zout-Ketjen n.r.c.v.a. K.V.T. (kon ver tap) aand. Meteoor Beton Misset, Uitgeversmij. h. Naarden Chem. fabr. a. Naeff gebr. a. Nedap ned. app.fabr. aand. Ned- Kabelfabrieken aand. Nelle, wed. J. van aand. Nyma n.r.c.v.a. Nijverdal-ten Cate a. Overz. Gas. nat bez. v.a.f. Palthe a. Pont Houthandel a. Reesink en Co. a. Scheveningen ExpljnijJ. a Schokbeton aand. b. Scholten Carton en Pap. a. Schuppen Sajetfahriek a. Simon de Wit aand. b. Spaamever bez.500-100 a. Technische Unie a. Thomassen/Dr.-Verbl. La. Twentsche Kabelfabriek a (Jbbink-Davo a. Unilever 1000 cert 7c.pr. a. Veenendaalsche stoomsp. a. Ver. Machinefabrieken a. 91 91.4 176 176 1037 1040 368 367 208% 208 103 105 82 82 185 189 420 418 823 460 458 626% 629% 741 740 120% 120 297 299% 291 515 64% 431 172% 108% 407 123 580 176 279 166 52% 776 285 98 259 464 150 145 291 519 66 435 173 109% 122 581 179 276 164 52% 285 96 259 464% 151 148 290 290 340 345% 26 24% 94% 93% 98.1 98.5 64 63 173% 174 158% 158 38 37.6 201 201 258 257 92% 92% 399 396 645 645 246% 246% 99.3 100.5 360 360 16 16% 110 109% 196 195 177 176% 156 158 56% 493 163 748 71 769 666 644.5 180.2 223.8 215.4 401.5 99.2 59% 154 158 57'/» 493 165 765 666 180 220.2 216 401.5 99.2 59% 113 A 114»/« 29% 28% 51% 52% 44'/» 44 33% 33 65% 47% 88'/» 168'/» 167% 110% 109% 48 90 Ver. Touwfabrieken c.v.a. Vredestein Rubb.br. c.v.a. Vuicaansoord a. Wessanen's Kon. Fabr. a. Wilton-Fijen.-Bronsw. a. Billiton le rubriek a. Geldersche Tramw.mij. a. H.B.B. bel. depot 1-2 pb. f. Interbonds lpb. f. Vastgoedbeifonds part. t Interunie f 50 a. Robeco f 50 a. Rolinco f. Unitas f 50 a. Ver. Bezit v. 1894 f 50 a. Canadian Pac. Railw. eert. Int. Nickel Cy Can. cert. Shell Can. (10 a.) cert A.T.T. 15-10a33-l/3d cert Anaconda cert Bethlehem Steel cert. Chesapeake and Ohio cert. Cities Serv. 10 a 10 dlr cert. Douglas Aircraft cert. •Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. General Electric cert General Motors cert. Kennecott Copper cert. Phillips Petroleum cert R.C.A. cert Republic Steel cert Shell Oil cert Standard Brands 10 a. cert. U.S. Steel (10) cert. Woolworth cert Bank v. N.G. '58 1-2-3 41 Nat. Bk v. Midd.Kr. '66 7 British Petrol. 1966 73 Ned. Gasunie 1966 63 Rott Rijn Pijpl-mij. 5* Berghuizer Pap.fabr. 43 Grasso's Kon. Mach.f. 53 Meteoor beton 53 Stokvis en Zonen 43 ThomassenT)r.-Verbl. 43 Bredero ypst goed a. Calvé cum.pref.wd.nr. eert Edy emaille a. Krasnapolsky, f. a. Lips en Gispen eert VOOR BEURSKOERS VAN HEDENMORGEN (verstrekt door de Amrobank) Kon. Olie 142.40—143.10, Unilever 106.00, Philips 112.50, Hoogovens 104.00, KLM 281.00. 85% 44 60% 62 44 67% 36% 42% 29% 87% 101% 85»/» 44% 62% 43% 67 35 42% 29'lt 87% 102 104% 103A 100% 100% 99% 99 H 95s/s 91 79'/» 87'/» 106% 145 144 90 65 115 95»/» 78 87% 160 145 88% 63 AMSTERDAM Koersmutatles van enige betekenis heeft Beursplein 5 van daag voor de internationale waarden niet te zien gegeven. De stemming was over vrijwel de hele linie vriendelijker door wat koopopdrachten van het pu bliek in een stille markt. Kon. Olie verbeterde met een eerste verhandeling »p 143.70 ca. 60 cent, ver geleken met het voorgaande slotniveau. Philips ging drie dubbeltjes omhoog tot 112.90. Unilever werd 20 cent hoger ver handeld op 106. AKU steeg een halve gulden tot 62.70. Hoogovens werd onver anderd geadviseerd op 105. KLM kreeg een hoger advieskoers doordat dit fonds vrijdag in Wall Street 2 1/4 dollar ho ger sloot Deli-Mij gaf op 90 praktisch geen ver andering te zien. Kon. Zout'Organon was 20 cent lager op 155. Vergeleken met het laagste niveau van de voorbeurs, kamen de hoofdfond sen nog goed voor de dag. De iets la gere slotkoersen van vrijdag in Wall Street werden in Amsterdam gene geerd. Overigens hebben er zich gedurende het weekeinde geen gebeurtenissen voorgedaan, die van invloed hadden kunnen zijn op het koersverloop van de internationale waarden vandaag in Am sterdam. Voorbeurs werd KLM verhan deld op 287, ex f 3,interimdividend, tegen vrijdag als officiële koers 280 cum interimdividend. In de staatsfondsenhoek gaf de nieuw ste 6% pet. lening een licht koers- herstel te zien op 98 1/4. Ook de 7 pet. leningen waren iets hoger. Verder was de stemming in deze sector licht ver deeld, eveneens met weinig zaken. Dagra passeert het dividend. Vorig jaar werd 3 pet. in contanten plus 5 pet. in agio-aandelen uitgekeerd. De koers van dit aandeel werd lager gead viseerd. AKU liep op tot 63, doch Kon. Olie zakte in tot 143.20. Philips verliet de markt op 112.90 en Unilever op 106.40. KLM was 8 gulden hoger, ex f 3 interim dividend. In de eerste verhandeldag voor claims van de uitgeversmaatschappij Kluwer kon men niet tot zaken komen. De be langstelling voor deze claims was van dien aard, dat een biedkoers werd op gegeven op f 175 ofwel 525 pet voor een nieuw aandeel. AMSTERDAM Half december zal een uitvoerig bericht aan de aandeel houders in de Deli Maatschappij ver schijnen, dat op dezelfde manier als de jaarverslagen verkrijgbaar wordt ge steld. In het bericht zal tevens de da tum worden genoemd van een buiten-^ gewone aandeelhoudersvergadering. Deze toezegging van de directie van de Deli Maatschappij resulteerde uit een onderhoud tussen haar en de heer W. C. PosthumusMeyjes, voorzitter van een actie-comité van aandeelhou ders. Dit is opgericht voor de bescher ming van de aandeel- en certificaathou ders na de speculatieve belangstelling voor de aandelen Deli Maatschappij op de Amsterdamse effectenbeurs. Deze speculatie kwam voort uit een in de jaarvergadering in juli toegezeg de terugbetaling op de aandelen en de door de directie afgewezen Amerikaan se belangstelling voor de vennootschap. Over een eventuele terugbetaling kan de directie op dit moment nog geen mededelingen doen. AMSTERDAM De directie van de Cultuur Maatschappij .Ngombezi heeft gisteren bevestiging gekregen van de berichten dat de bezittingen in Tanzania zijn genationaliseerd. Om zich op de hoogte te stellen van de voorwaarden van dit gebeuren zal de directeur, de heer J. E. M. Schölvink, op korte termijn naar Tanzania gaan. In februari had de regering van Tanzania al alle banken en de belang rijkste im- en exportbedrijven gena tionaliseerd, waaronder de vestigingen van de Algemene Bank Nederland en van de Twentsche Overzee Handel Maatschappij. President Nyerere kon digde bij die gelegenheid aan, dat in zes andere grote industriële onderne mingen (waaronder de drie brouwe- rijenj deri Dl van voorl geëi toe geps vera weel 'in kte lo- let ;t. ster! daal f 131 A£ extr; draa lijk! rentl jaarj ber. Al 10.C Mon| 73.42 89.811 Zürif 57.E 50.;

De Vallei | 1967 | | pagina 2