VERSCHUIVINGEN IN BONN Nieuwe posten voor Von Hase en Car stens Kosyg m weigert naar Geneve te komen OLGA RUSSEN ONTKENNEN A.S. LANCERING AMRO-LENING Krommenie linoleum Graadmeter Geen formule in V-raad voor vrede in M.-Oosten kijk, zuiver scheerwol Mohammed Hatta zeer zwak Bommen in Madrid F.B.I. jaagt op bankrovers Hoessein sprak in Bonn EX-VERLOOFDE GEGIJZELD Mauthausen-staf veroordeeld 3e Rolling Stone veroordeeld E&e&ma MATRASSEN Geen reuzen-ruimteschip (als u in 18 maanden zou aflossen). Britse stakingen ten einde OPVOLGER WOmERKlXD Zwitserse communisten parlement m REDELIJK AiSDERS Razzia's bij Chinezen in Indonesië Als U met de vraag zit hoe U op korte termijn aan contant geld moet komen, kan de AMRO Bank U daar een duidelijk ant woord op geven. Stel U wilt 2.500, van ons lenen en in 18 maanden terug betalen. Dan betaalt U per maandelijkse termijn 152,62. Rekent U nu even mee: 18 X 152,62 ƒ2.747,16. In die an derhalf jaar betaalt U dus ƒ247,16 aan financieringskosten, waarin begrepen rente alsmede vergoeding voor administratie kosten en overlijdensrisico. Dat is gemid deld nog geen 14,per maand. Waarom komt U niet eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in Uw buurt? (Bellen of schrijven kan natuurlijk ook). Dan vertellen wij U alles over de bedragen die U kunt lenen en het aantal termijnen waarin U kunt terugbetalen. Over de gemakkelijke manier van terug betalen. Over het feit dat bij overlijden het nog niet terugbetaalde gedeelte van de AMRO-Lening wordt kwijtgescholden. Voordat we het vergeten: de AMRO- Lening-folder ligt voor U klaar. D! POTTER SjgpHi DINSDAG 31 OKTOBER 1967 SCHIPHOL De gezondheid van dr. Mohammed Hatta, de 65-jarige vroe gere vice-president van Indonesië, Iaat te wensen over. Hij keerde gistermiddag op Schiphol terug uit Stockholm, waar hij, evenals vier jaar geleden, door specialisten is onderzocht. De vliegreis had hem zo af gemat, dat hij besloot een week uit te rusten in het Rotterdamse Hilton-hotel. Pas daarna zal dr. Mohammed Hatta terugkeren naar Djakarta. Die reis zal hij maken in etappes, omdat de vlucht ineens hem te veel zou uitputten. Hij mag ook op medisch advies zijn aangekondigde rede voor de Rotterdam se Economische Hogeschool (waar dr. Hatta studeerde en doctoreerde) niet houden. ADVERTENTIE GEEF VOOR ETEN CEMENT 1 CEMENT BLUFT ETENGEVEN! GIRO 79 11 00 RUST' TILBURG LONDEN De vrees dat het tot een algemene spoorwegstaking zou ko men in Engeland is maandagavond ver dwenen, nu een arbeidsgeschil over de lonen voor treinwachters (remmers) is bijgelegd. De remmers krijgen 3s7d (ongeveer f 1,80) extra per dag. Zij hadden ge vraagd om 4s9d (ongeveer f 2,20). De remmers hebben eveneens acht van de dertien „produktiviteitsvoorschriften" aanvaard die de directie van de spoor wegen hun wilde opleggen. Sinds janu ari is er reeds onderhandeld over de ei sen van resp. de directie en de rem mers. In de afgelopen weken dreigde het conflict op andere groepen spoorweg personeel over te slaan en een algeme ne spoorwegstaking te ontketenen. Het goede nieuws over de spoorwegsta kingen volgde op het algemeen aflopen van een serie wilde stakingen die in de voorafgaande weken de Engelse export grote schade hebben toegebracht. Negenduizend havenarbeiders in Li verpool zijn weer aan het werk gegaan na een staking van zes weken. In Londen hebben 1000 havenarbeiders het werk hervat na een staking van drie weken, 6000 staken hier echter nog door. Ook bij de Ford fabrieken, waar 9000 arbeiders het werk neerlegden, na een wilde staking van 200, wordt weer ge werkt. ADVERTENTIE Dit is zo'n sterke, warme meis jes- en jongenstrui met col uit de grote keuzecollectie van Dela- na. Fully fashioned. Zuiver Tas- manie scheerwol, krimpwerend - vervilt niet. Maat 116-164, prijs vanaf f 18,50. kindermode, tricotmode BONN Op het laatste ogenblik heeft de Duitse regeringswoordvoerder, staatssecretaris Von Hase, die directeur van de radio-omroep Deutsche Welle zou worden, besloten af te zien van deze nieuwe post, om staatssecretaris van Defensie te worden. Von Hase had zich al definitief gebonden aan de Deutsche Welle, die radiouit zendingen naar andere werelddelen verzorgt en zou zijn werk daar op 15 no vember beginnen. Door Von Hase's stap komt de huidige staatssecretaris van Defensie, Carstens, vrij om de leiding van Kiesingers kanselarij op zich te nemen. „Ik heb me echter niet willen ont trekken aan het dringende beroep dat Bondskanselier Kiesinger op mij heeft gedaan", zo zei Von Hase gisteren. „Het is echter noodzakelijk dat het be stuur van de Deutsche Welle me eerst nog van mijn verbintenis ontslaat". Daarop heeft Bondskanselier Kiesinger aangedrongen in een brief aan de direc teur van de omroep. Kiesinger zag al geruime tijd uit naar een opvolger voor de huidige kansela rijchef, staatssecretaris Werner Knie per, die niet voldeed. Kiesinger had 't oog op prof. Karl Carstens, die op De fensie de rechterhand is van minister Schroder. Door Schröders hartaanval en ziekte werden beslissingen echter opge schort. De 52-jarige Carstens, geboren in Bre men, kwfem na rechtenstudie en militai re dienst in de oorlogsjaren terecht in de advocatuur. Via de functie van ge volmachtigde voor de deelstaat Bremen in Bonn werd hij diplomaat en later zelfs staatssecretaris van Buitenlandse Zaken. Tegelijkertijd hoogleraar in het Euro pese recht te Keulen geworden, ver huisde hij eind vorig jaar, bij de rege ringscrisis, van Buitenlandse Zaken naar Defensie. Carstens, die als staats secretaris van Kjesingers kanselarij 'n invloedrijke post krijgt, is christen-de mocraat en een tegenstander van de denkbeelden van president De Gaulle. Werner Knieper, zijn onfortuinlijke voorganger, gaat de staatsdienst verla ten en een baan in het bedrijfsleven aanvaarden. Karl-Günther von Hase, pas 50 jaar oud, regeringswoordvoerder en hoofd van de regeringsvoorlichtingsdienst, is het briljantste wonderkind onder de Westduitse diplomaten. Nadat hij vijf jaar lang onder drie regeringen de zenuwslopende functie van regeringswoordvoerder had ver vuld. achtte hij de tijd gekomen 't wat rustiger aan te gaan doen. Enige jaren bij de Deutsche Welle, zo meende hij, zouden hem meer tijd geven voor zijïi vrouw en vijf dochters. Daarna hoopte hij een ambassadeurspost te krijgen. Alsnog overreed tot de moeilijke post van staatssecretaris van Defensie, zei hij gisteravond met droge huntor: „Ik vlei me toch met de hoop dat op defen sie althans het arbeidsritme wat kal mer is dan op de regeringsvoorlich ting". MADRID Het semi-officiële Spaanse persbureau Cifra heeft be kendgemaakt dat maandagmorgen vier niet ontplofte bommen zijn gevonden in het gebouw, waar het kantoor ge vestigd is van de rector van de univer siteit van Madrid. Er wordt een onder zoek ingesteld. Naar wordt aangenomen werden de bommen geplaatst door mensen die betrokken zijn bij de huidige studenten onrusten, die naar de autoriteiten mee delen, een communistische grondslag hebben. In de afgelopen week hebben studen ten een aantal demonstraties op touw gezet, die leidden tot enkele kleine schermutselingen met de politie. Een aantal studenten werd gearresteerd. Naar verluidt zouden de studenten vandaag clandestiene bijeenkomsten houden, bijgewoond door honderden studenten. De universiteit van Madrid is de grootste van Spanje. In totaal zijn er ongeveer 35.000 studenten ingeschre ven. GENEVE De Zwitserse Moskou- gezinde communisten bleken er maan dag zeker van te kunnen zijn, een par- lementsfractie in de nationale raad (de tweede kamer) van Zwitserland te kun nen gaan vormen. Onder de naam Zwitserse Arbeiderspartij hebben de communisten hun vier zetels in de kan tons Gevève en Wallis behouden en er in Neuchatel een bij gewonnen, waar door zij het minimum van vijf zetels hebben behaald dat nodig is om een parlementsfractie te kunnen vormen. Uit de voorlopige uitslagen van Zürich blijkt dat zij hier een zesde zetel mee gaan behalen. Overigens is in het algemene beeld weinig verandering gekomen. De eind uitslagen van Zürich en Bern moeten nog binnenkomen, maar het is niet waarschijnlijk dat er verandering zal komen in de regerende vierpartijen- coalitie. MOSKOU De Russische premier, Alexei Kosygin, heeft gisteren de idee van een nieuwe conferentie van Genève ter oplossing van de Vietnamese kwes tie als „onwerkelijk" van de hand ge wezen. Hij herhaalde nogmaals de eis van onvoorwaardelijke stopzetting van de bombardementen op Noord-Viëtnam als een noodzakelijke voorwaarde voor eventuele vredesbesprekingen. Kosygin maakte zijn opmerkingen in een brief aan de Zuidslaviër Ales Be- bler, voorzitter van de wereldfedera tie van Verenigingen van de VN. Ko- sygins brief was een antwoord op een brief die Bebler aan de Russische rege ring had gezonden. De inhoud van de brief van Bebler is niet bekendgemaakt. Kosygin noemde de standpunten van Hanoi en de Viëtë-Cong over beëindi ging van het conflict „redelijk en aan vaardbaar". Hij schreef dat er goede vooruitzichten op vrede en rust in Viët- nam geopend zullen worden als de Amerikaanse regering de bombarde menten op Noord-Viëtnam stopzet, haar troepen uit Zuid-Viëtnam terug trekt, het Zuitviëtnamese Bevrijdings front erkent en het Viëtnamese volk in staat stelt zijn eigen zaken te regelen. De Russische premier kantte zich te gen heropening van de Conferentie van CHICAGO De Amerikaanse fede rale recherche (FBI) heeft de bankro vers Henry Michael Gargano en Clifton Daniels bovenaan de ljjst van meestge- zochte misdadigers geplaatst. Volgens de FBI was hun driemans bende, die vrijdag een fel vuurgevecht met de politie leverde bij een bank in de buitenwijk Northlake van Chicago, een van de gevaarlijkste van het Mid- de Westen sinds het optreden van John Dillinger in de jaren dertig. Het derde lid van de bende, Ronald Del Rainie, werd vrijdag aangehouden op de plaats van de roof en is zondag officieel beschuldigd van moord op 2 politieagenten, die in het gevecht om het leven kwamen. Op hem werd een deel van de buit van 83.000 dollar aan getroffen. Op Gargano en Daniels wordt uitge breid jacht gemaakt. Vermoedelijk hou den zij zich op in de westelijke buiten wijken van Chicago of in de omliggen de bossen. De politie acht het mogelijk dat een van de twee bankrovers ge wond of zelfs dood is. De politie heeft eerder gedane mel dingen ontzenuwd dat het tweetal ont snapt zou zijn door de hulp van een vrouw, die de auto voor de ontsnapping zou hebben bestuurd. Genève van 1954 waarvan de Sovjet- Unie en Engeland beide voorzitter zijn omdat Noord-Viëtënam en de Viët- Cong daar geen deel van uitmaken. Engeland heeft al herhaalde malen op bijeenroeping van de Conferentie van Genève aangedrongen, maar de Sovjet- Unie heeft zfch daar steeds tegen ver zet. BONN Koning Hoessein van Jor danië heeft de Westduitse regering ver zocht haar invloed aan te wenden voor de totstandkoming van een vreedzame regeling van de crisis in het Midden- Oosten. Hij legde minister van Buiten landse Zaken Brandt maandag zijn denkbeelden hieromtrent voor. Bijzon derheden daarover zijn niet bekendge maakt, maar in goedingelichte kringen verluidde, dat de Jordaanse vorst het bestaansrecht van Israël als staat heeft toegegeven, zoals hij ook reeds in Parijs zou hebben gedaan. Het verzoek van Hoessein wordt in Bonn niet opgevat als een bemiddelings- aanzoek. Maandag liet de Bondsrege ring haar woordvoerder al bekendma ken, dat zij geen bemiddelingsrol wenst te vervullen. Ook zullen geen wapens aan Jordanië of aan andere landen in het Midden-Oosten worden geleverd. De Jordaanse vorst sprak tijdens zijn tweedaags bezoek met bondspresident Lübke, minister Brandt en Bondskan selier Kiesinger. Hij vertrekt dinsdag naar Londen en vervolgens naar Wash ington. ADVERTENTIE CLEVELAND (Ohio) Een teleur gestelde minnaar heeft zich maandag doodgeschoten, na een jong bruidje zjjn vroegere vriendinnetje te hebben verwond, dat hfj dit weekeind onder be dreiging van een revolver gevangen had gehouden in zijn etagewoning in een buitenwijk van Cleveland. De 23-jarige Robert Batch was reeds overleden, toen hij werd binnengere den in het ziekenhuis. Hij had een schotwond in het hart. De 19-jarige mevrouw Lida Caldwell kreeg een borstwond en werd onmid dellijk naar de operatiekamer gebracht. Haar toestand is redelijk goed. Batch hield de vrouw sinds zaterdag avond gevangen. De moeder van Batch was overgevlogen uit Johnstown, Penn sylvania, om haar zoon te overreden Lida Caldwell los te laten. Batch had gezegd, dat hij op me vrouw Caldwell en op zichzelf zou schieten, als iemand tussenbeide kwam. Eerder had hij de vrouw als schild gebruikt en de politie met een aantal schoten op de vlucht gejaagd. Geen van de agenten raakte hierbij ge wond. Naar de politie meedeelt had de moe der van Robert Batch haar zoon uit de keuken toegeroepen, dat ze van hem hield en hem zou beschermen. „We hoorden daarna twee schoten en renden naar binnen," aldus een van de politie mensen. Een rechercheur vertelde, dat het meisje, hoewel gewond, nog overeind stond. Batch lag op de vloer, met de revolver in zijn hand. Batch had geweigerd met zijn moeder te praten. Vlak voordat Batch schoot had Lida Caldwell geroepen: „Ga toch weg, laat ons met rust". MOSKOU Er staat géén lancering van een groot bemand ruimteschip op het programma van de viering van het halve-eeuwfeest van de Russische oktober revolutie. Prof. Mstislaf Keldisj, de voorzitter van de Russische academie van wetenschap pen, deelde dit gisteren in Moskou mee in een persconferentie die was gew^d aan de Venus-4, de ruimtesonde die onlangs de planeet Venus bereikte. Keldisj noemde de berichten van het afgelopen weekeinde uit India over de mogelijkheid van landing van een be mand Russisch ruimteschip in dat land verward. Men had volgens hem verkeerde conclusies getrokken uit me dedelingen over Russisch-Indisch over leg over een ruimtevaartovereenkomst. Ir. die overeenkomst zou een regeling moeten worden opgenomen voor een eventuele berging van een Russisch be mand ruimteschip op Indisch grondge bied. Zo'n overeenkomst zou een uit vloeisel zijn van het verdrag tot uitslui tend vreedzaam gebruik van de wereld ruimte, dat onlangs van kracht werd. In de hoofdstad van India, New Del hi, dacht men over deze kwestie echter anders. Volgens een bekendmaking van het Indische ministerie van defensie was de Indische luchtmacht paraat om hulp te verlenen bjj een landing in India van een bemand Russisch ruimteschip „in de komende tien dagen". Het Indische ministerie van Buiten landse Zaken bevestigde verder, dat in september een Russische nota was ont vangen, waarin was gevraagd om bij stand in geval van een landing van een bemand Russisch ruimteschip op Indisch grondgebied. De Indische regering had geantwoord dat zij bereid was de ge vraagde bijstand te verlenen. De Sov jet Unie was na de overhandiging van de nota verder niet op de kwestie inge gaan. DJAKARTA In Magelang (Midden- Java) hebben studenten, in samenwer king met plaatselijke PTT-ambtenaren boeken in de Chinese taal in beslag ge nomen, die leerstellingen-bevatten van Hao Tse-toeng, Lenin en Karl Marx. Deze boeken bevonden zich in Chinese huizen. Dit meldt het blad van de In donesische strijdkrachten vandaag. Verder wordt bericht, dat de studen ten zorgden voor het verbreken van de telefoonverbindingen van de Chinezen, zodat zij andere Chinezen niet konden waarschuwen, dat er razzia's werden gehouden. ADVERTENTIE GULDPORT Een hevige wervel storm heeft de kust van de Golf van Mississippi geteisterd ^n een motel, een restauranten een groot aantal huizen verwoest. Minstens twee personen heb ben het leven verloren en naar schatting 200 werden gewond. Aangeboden voor f.152,62 in de maand EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK KEULEN. Een rechtbank in Keu len heeft na een proces van een jaar de voormalige leider van het concentra tiekamp Mauthausen, Streitweiser, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Streitweiser is ook leider geweest van verscheidene bij het concentratiekamp Mauthausen behorende kampen. De voormalige „SS-Obersturmfüher" Karl Schulze, die thans 65 jaar is, heeft ook 15 jaar gevangenisstraf ge kregen. Hij is hoofd van de politieke af deling van het concentratiekamp-Maut- hausen geweest. Mauthausen was tijdens de oorlog on der meer een verzamelpunt voor ver zetsstrijders uit Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk. Ook Engelse geheime agenten, die in bezette gebie den nadat zij uit de lucht waren geland waren gevangen genomen, hebben in Mauthausen de dood gevonden bene vens vele Nederlandse Joodse gijze laars. Onder de meer dan 100.000 slachtoffers van Mauthausen bevonden zich ook ve le gevangenen uit Tsjecho-Slowakije. Russische krijgsgevangenen werden bij een afzonderlijke „actie" vermoord. In de 12 maanden van het proces zijn 150 getuigen uit vele landen verhoord, onder wie Hitiers voormalige „stadhou der" in Wenen, Baldur von Schirach, die uit de gevangenis voor oorlogsmis dadigers in Spandau is ontslagen. ADVERTENTIE sneller schoon dan welke vloerbedekking ook ,e verkiezingen die 7 november hier en daar in de Verenigde Staten ge houden worden beloven, hoewel ze maar een klein deel van de kiezers naar de stembussen brengen, een belangrijke graadmeter te worden voor de stem ming in het land in verband met de presidentsverkiezingen, die over een jaar plaats hebben. "Delangrijke kwesties zullen hun in- vloed hebben, zoals de reactie van blanke kiezers op de onlusten van de afgelopen zomer en de mate waarin de negers van hun potentiële stembusrecht zullen gebruik maken. Talrijke steden kiezen nieuwe burge meesters, en'in twee grote Cleve land, Chio en Garry, Indiana zijn negers kandidaat. Kentucky en Mississippi kiezen gou verneurs en in Kentucky kunnen negers de doorslag geven. In San Francisco stemmen de kiezers over de vraag: Moeten de Verenigde Staten zich uit Viëtnam terugtrekken?" Een ander belangrijk referendum Tienermeisjes weenden LONDEN De 25-jarige Brian Jones, die als gitarist deel uitmaakt van de beatband Rolling Stones, is maandag in Londen tot negen maanden gevangenis straf veroordeeld, nadat hij bekend had in het bezit van Indisch hennep te zijn geweest en zijn woning beschikbaar te hebben gesteld voor het roken hiervan. Hij had ontkend een hoeveelheid coca- ine en methedrine in zijn bezit te heb ben gehad. De 24-jarige zanger prins Stanislas, baron de Watteville Klossowski de Ro- la, werd vrijgesproken. Jones is de derde man van de Rol ling Stones die op beschuldigingen in zake het bezit of gebruik van verdo vende middelen terechtstond. De leider van de groep, Mick Jagger, werd in ju ni schuldig bevonden aan het bezit van vier opwekkende pillen van Italiaanse oorsprong en tot drie maanden veroor deeld. Dit vonnis werd in hoger beroep gewijzigd in een voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van één jaar. Keith Richards die in eerste aanleg schuldig was bevonden aan het beschikbaar stellen van zijn huis voor het roken van Indische hennep, werd in hoger beroep ontslagen van rechtsver volging. In het proces van maandag verklaar de een psychiater, dat hij Jones al eens had behandeld met kalmerende midde len en dat gevangenisstraf diens gees telijke gezondheid geheel zou vernieti gen. Tienermeisjes op de publieke tribune barstten in snikken uit toen het vonnis bekend werd gemaakt. Jones werd ook veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding 2625 gulden. DEN HAAG Morgen beginnen in Belgrado besprekingen tussen een Ne derlandse en een Zuidslavische delega tie over het sluiten van een overeen komst betreffende economische, indus triële en technische samenwerking tus sen Nederland en Zuidslavië. Het gaat om een raamovereenkomst waar het bedrijfsleven desgewenst op kan inha ken met samenwerking. ROCKEFELLER lening O gaat in de staat New York over een voorgestelde nieuwe constitutie voor die staat. De belangrijkste punten hierbij betreffen de belastingpolitiek, de finan ciering van het welvaartsprogramma, de verhouding tussen kerk en staat en afschaffing van de 73 jaar oude wet waarbij overheidssteun aan parochie- en andere particuliere scholen wordt verboden. De gouverneur Rockefeller van New York vraagt verder bij referendum goedkeuring van een lening van twee miljard dollar voor verbetering van het openbaar vervoer. Aan de uitslag zal men proberen af te lezen of het Ame rikaanse volk, zoals sommige Congres leden menen, de overheidsuitgaven wil besnoeien. TAe vraag of de VS zich uit Vietnam moeten terugtrekken overheerst in San Francisco bij de verkiezing van een nieuwe burgemeester. Viëtnam kwam op het stembiljet door actie van een groep burgers, die de no dige handtekeningen verzamelden en toen ook hun zaak voor het gerecht wonnen. De burgemeestersverkiezing in Phila delphia kan grote invloed hebben op de situatie in 1968. Openbare aanklager Arlen Specter, een gewezen democraat, is republikeins kandidaat, tegen de de mocratische burgemeester James H. J. Tate. Het botert niet goed tussen de de mocraten en de republikeinen geven Specter een goede kans in het stadhuis te komen en daarmee een republikeinse overwinning in Pennsylvania het vol gend jaar te bevorderen. Het is echter zeer de vraag of de an- ti-Viëtnam-politiek bij de republikeinen onderdak zal vinden. Bij deze partij plegen de conservatieven te behoren. En de democraten zullen uit de aard der zaak Johnson niet graag afvallen. Waar de. „anti's" dan op zullen moeten stemmen, is wel een grote vraag. ADVERTENTIK Tcócn hoest en keelpijn 'Uitwerking frappan en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alltenbjj apotheken en drogisten NEW YORK De Israëlische minis ter van Buitenlandse Zaken Abba Eban heeft de eis van de Israëlische rege ring herhaald, dat het tot directe on derhandelingen tussen Israël en de Ara bische landen moet komen. De tien niet permanente leden van de Veiligheids raad zetten inmiddels achter de scher men hun pogingen voort een regeling voor het geschil in het Midden Oosten te bewerkstelligen. Eban verklaarde tegenover de pers na afloop van een onderhoud met se cretaris-generaal Oe Thant, dat Israëls standpunt ten aanzien van de directe onderhandelingen ongewijzigd was. Israël zal zijn standpunt ten panzien van een speciale vertegenwoordiger van de VN, zoals die wordt voorgesteld door verschillende leden van de Veilig heidsraad laten afhangen van de aard van de opdracht die deze vertegenwoor diger krijgt. Deze opdracht mag in geen geval bij voorbaat de huidige positie van Israël aantasten. De tien niet permanente leden van de raad hebben maandagmorgen en maandagmiddag vergaderd en gepoogd twee ontwerpresolutie, die beide be ogen Oe Thant te machtigen een spe ciale vertegenwoordiger naar het Mid den Oosten te zenden, te verzoenen. De resoluties vertonen geen verschillen. De ontwerp—resolutie van Argentinië, Brazilië, Ethiopië, India, Mali en Nige ria, geeft een aantal omschreven begin selen aan en wil de speciale vertegen woordiger opdracht geven een oplossing van het geschil volgens deze beginse len te bewerkstelligen en daartoe con tact op te nemen met de betrokken par tijen. Deze beginselen behelzen terugtrek king van Israël uit alle bezette gebie den, een beëindiging van de staat van oorlog tussen de Arabische landen en Israël. Een tweede voorstel, ingediend door Canada en Denemarken, geeft ook eni ge beginselen aan waarlangs een rege ling bereikt zou moeten, maar zegt al leen, dat „geen natie zou moeten wei geren troepen terug te trekken", die te gen de wil van een land op diens grond gebied zijn. Eban weigerde commentaar op deze resoluties, omdat zij nog niet officieel zijn. Maar in welingelichte kringen ver luidt dat Israël de resolutie van de zes afwijst, omdat zij Israël wil verplich ten zich terug te trekken op de posities die het voor de zesdaagse oorlog in juni innam.

De Vallei | 1967 | | pagina 9