Zuidslavisch elftal treedt met zes debutanten aan DE OPSTELLINGEN BVR liep verder weg van concurrenten Debacle Utrecht VDC in voor Vele sterke „tennisamateurs" in nieuw op te richten prof-groep VAN SCHUPPEN Rusland bereikte de kwartfinales FC Twente vraagt diepgaand onderzoek KNSB sticht eigen bondsbureau Bob de Graaf won motor-trial DC-finale mogelijk in Johannesburg Donner verstevigde ziin positie Jan Janssen kwaad op Spaanse krant Grote overwinning voor Veenendaal 2 HEIN Coach Mitic heeft grote zorgen „Stichting Schaatssport" deed eerste uitkering Schutters De beste Reserve Biljartcompetitie Rijnstreek Dammen Overgangsklasse Klasse 1 t/m 4 Tegengevallen 's Winters kan het verdraaid koud zijn op de brommer. Daarom koop je een goed warme coat. Die liefst ook nog goed fijn is. Lekker modern. Een ding waarin je je thuisvoelt. We hebben ze bij de vleet. Kom 's langs. Goed diepe zakken. En een kraag die je nek en oren ook wat warmte geeft. Mohair. 74.-. HOOFDSTRAAT 81-89 VEENENDAAL Europa Cup landenteams Schaken WOENSDAG I NOVEMBER 1967 PIRAEUS Het Russische voetbal elftal heeft zich dinsdag voor de kwart finales van het Europese kampioenschap voor landenteams geplaatst.door de uit wedstrijd tegen Griekenland in Piraeus met 01 te winnen. De enige treffer werd in de 50ste minuut door Malofejev gemaakt. De stand in groep 3 luidt: 1. Rusland 6 5 0 1 2. Griekenland 5 2 12 3. Oostenrijk 5 2 1 2 4. Finland 6 0 2 4 10 5 5 2 16—6 7—8 7—9 5—12 ENSCHEDE In een brief aan de KNVB heeft het bestuur van FC Twen te gevraagd om een onderzoek naar de gebeurtenissen in de zondag gespeelde wedstrijd tegen ADO. In de slotfase van deze, door scheidsrechter Schalks geleide, ontmoeting verloor de Ensche- dese club Van der Vall door een bles sure, kreeg Van Dijk een officiële waarschuwing en werd Pahlplatz uit het veld gestuurd. FC Twente is hier ernstig door gedupeerd, daar het bin nenkort in een tijdsbestek van vier da gen twee wedstrijden moet spelen, zon dag in Deventer tegen Go Ahead en volgende week woensdag in Amster dam tegen Ajax. De laatste wedstrijd werd destijds uitgesteld in verband met het duel tussen Ajax en Real Ma drid voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Het bestuur van FC Twente heeft voorts door middel van een ingezonden stuk in de regionale pers zijn bezoe kers verzocht zich voortaan gediscipli- neerder te gedragen. Na afloop van FC Twente-ADO kwam het in het Diek- man-stadion tot ernstige ongeregeldhe den. Gisteren arriveerde op Schiphol het Joegoslavische voetbalelftal, dat van avond in het Feyenoord-stadion aan treedt tegen Nederland. ZUIDSLA Vl£ Vukcevik (Hajduk) Fazlacic (Serajewo) Musovic (Hajduk) Ramjlak (Dynamo) Belin (Dynamo) Osin (Zeleznicar) Holcer (Hajduk) Spreco (Zeleznicar) Laserevic (Rode Ster) Danjanovic (Partizan) Rora (Dynamo) Mouiyn (Feyenoord) Jansen (Feyenoord) Suurbier (Ajax) Keizer (Ajax) Eijkenbroek (Sparta) Cruyff (Ajax) Muller (Ajax) Israël (Feyenoord) Swart (Ajax) Van Gorp (NAC) Pieters Graafland (Feyenoord) NEDERLAND DEN HAAG De bondsraad van de Kon. Ned. Schaakbond heeft in zijn na jaarsvergadering met grote meerder heid het principiële besluit genomen met ingang van een nader te bepalen datum zo mogelijk 1 september 1968 over te gaan tot de instelling van een bondsbureau, dat dan het cen trale punt van de Nederlandse schaak gemeenschap zal worden. De bonds raad voteerde tot dit doel een bedrag van rond f 30.000,- per jaar, hetgeen overeenkomt met een contributiever hoging per schaker en per jaar van twee gulden. Het bestuur van de KNSB hoopt in de komende periode van vijf jaar door middel van gerichte propa- ganda-acties het aantal in de KNSB georganiseerde schakers van 15.000 tot 25.000 op te voeren. De onlangs afgetreden voorzitter van de Haagse Schaakbond, de heer A. E. J. Modderman, werd met algemene stemmen tot lid van verdienste van de KNSB benoemd. De aftredende bestuursleden mr. F. Goudsmit (voorzitter), A. A. van Goll (penningmeester), H. A. Wille (compe titieleider) en C. Rothert (jeugdleider) werden herkozen. Het bestuur werd uit gebreid door de toetreding van de heer H. G. Drechsel uit Rotterdam, die zich voornamelijk zal bezighouden met voorlichting en public-relations. De jaarlijkse bondswedstrijden zul len in augustus 1968 te Enschede plaats vinden. De jaarlijkse jeugdweek zal kort voor Pasen, in elk geval te Emmen worden gehouden, daarnaast mogelijk ook 's-Hertogenbosch. In hetzelfde tijd vak zal te Amersfoort in elk geval het persoonlijk jeugdkampioenschap en waarschijnlijk ook het nationale kam pioenschap voor jeugdploegen der on derbonden, worden georganiseerd. De voor wedstrijden 1968 ter voorbereiding van het nationale kampioenschap van de heren zullen in mei/juni 1968 wor den gehouden te Amsterdam, .Arnhem en Rotterdam, waarschijnlijk in groe pen van acht spelers. De eerste motor-trial, in Kootwijk onder auspiciën van de K.N.M.V. ge organiseerd door de Apeldoornse Mo tor- en Auto Club „De Veluwe", telde maar liefst 42 deelnemers. Het par cours was 9.3 km lang, telde 8 non- stoppen en moest vier maal gereden worden. Dit altijd spectaculaire motor evenement trok ondanks het minder gunstige weer nog talrijke toeschou wers. De Nederlandse kampioen in de seniorenklasse, Bob de Graaf, presteer de het om een foutloos parcours te rij den, daarmee een bewijs leverend van zijn grote klasse. De uitslagen luidden: Senioren: 1. Bob de Graaf, Amster dam, 0 straf punten, 2. Henk Vink, Am stelveen 10 str.p.; 3. Jan Borst, De Lier str.p. Junioren: 1. Timmer, Arnhem 25 str. punten; 2. Heronymus, Velp, 28 str.p.; 3. Stolk, Naaldwijk 37 str.p.; 4. Reerink, Arnhem 47 str.p. Nieuwelingen: 1. Ossinga, Apeldoorn, 71 str.p.; 2. Spee, Apeldoorn 84 str.p.; 3. Diks, Twello, 103 str.p.; 4. De Boer, *^""pntpr 117 str.n. OUDE SLUIS De „Stichting Schaatssport Oude Sluis" die 't vorige jaar kort voor de wereldkampioen schappen werd opgericht, heeft voor het eerst geld ten behoeve van de schaatssport uitgekeerd. Aan de KNSB- actie „Rondkomen", die op de jeugd is gericht werd f 2000,- geschonken. Te vens ontvingen de ouders van de leden van de dames- en herenkernploeg ge zamenlijk f 3000,- als tegemoetkoming in de bijkomende kosten van uitzending die zij tot dusverre privé hadden ge dragen. JOHANNESBURG Jim Barrie, de voorzitter van de Zuidafrikaanse ten- nisfederatie, heeft dinsdag in Johan nesburg bekend gemaakt, dat als Zuid- Afrika de ontmoeting voor de halve fi nale van de interzone van het toernooi om de Davis Cup tegen India, die op 10, 11 en 12 november in Barcelona wordt gehouden, wint, de finale tegen Spanje in Johannesburg zal worden ge speeld. VENETIë Jan Hein Donner heeft dinsdagavond door een overwinning op de Italiaan Tatai zijn leidende positie in het internationale schaaktoernooi van Venetië verstevigd. Na tien ronden bezit de Nederlandse grootmeester 8'/t pnt., énn punt meer dan de Ame rikaan Larry Evans, die in de tiende ronde niet verder kwam dan een pun tenverdeling tegen de Hongaar Lengyel Wereldkampioen Petrosjan moet in dit toernooi ervaren, dat het nog niet zo eenvoudig is van zwakker geachte spelers te winnen. Nu moest de „tijger" zijn partij tegen de Italiaan Paoli af breken. De resultaten van de tiende ronde luiden: Zinser (Fr.)-Pachman (Ts. SI.) Vi-Vt, Lengyel (Hong)-Evans (VS) Vs-Vt, Ca nal (Peru)Janosevic (Z.S1.) VtVfcï Donner (N.)Tatai (Italië) 10, Ro- batch (Oost.)-Calapso (Italië) 1-0, Kup- per (Zwits.)-Magrin (Italië 1-0, Paoli (Italië)-Petrosjan (Rusland) afgebro ken. De stad luidt: 1. Donner 8 punt, 2. Evans 7V«, 3. Janosevic en Petrosjan 6'/i en een afg., 5. Pachman en Robatsch 57. Lengyel en Kupper 5, 9. Canal 4V», 10. Tatai en Zinser 4, 12. Calapso 3, 13. Paoli 2Vt en een afg., 14. Magrin 1. MADRID Jan Janssen is boos op het Spaan dagblad „Pueblo". Een ver slaggever van deze krant wist te mel den, dat Janssen had toegegeven „wel eens stimulerende middelen te gebrui ken". De oud-wereldkampioen ontken de dit echter met grote felheid. „Het is een schandaal. Ik heb nooit gezegd, dat ik doping heb gebruikt en ik zal het ook nooit gebruiken". Janssen is van plan maatregelen te nemen. „Ik wil een rec tificatie in dezelfde krant en ik zal een advocaat polsen over een mogelijk pro ces". ROTTERDAM „De wedstrijd tegen het Nederlandse elftal is voor mij zeer belangrijk", stelt trainer Rajko Mitic (45), coach van het elftal van Zuidsla- vië dat vanavond in het Stadion Feyen oord tegen de selectie van bondscoach Kessler uitkomt. Mitic heeft zorgen. De Zuidslaaf, die 59 maal in het nationale team uitkwam en sinds een jaar bondscoach is hij heeft een contract voor vier jaar staat voor de taak zijn ploeg op de eer ste plaats in de voorronde van groep 4 voor het wereldkampioenschap te bren gen. Zijn team moet dan met zeer grote cijfers de thuiswedstrijd tegen Albanië winnen om het doelgemiddelde van West-Duitsland, dat een uitwedstrijd te gen de Albaneze: op het programma heeft staan, te verbeteren. De aan de slapen reeds grijzende Mitic heeft, om dat doel te bereiken vijf debutanten op gesteld voor de wedstrijd tegen Neder land. Het moet voor de Zuidslaaf een pro- duktieslag worden. Twee scherpschut ters krijgen tot taak de Nederlandse verdediging onder vuur te nemen. Osim, die reeds tweemaal het nationale shirt droeg en Lazarevic, aanvalsleider van Rode Ster, de Zuidslavische topsco rer die in tien wedstrijden negen doel punten scoorde. „Ik doe geen beroep meer op de spelers die in het buiten land voetballen. Tegen West-Duitsland had ik graag Vasovic erbij gehad. Hij kreeg van Ajax geen toestemming om dat het enkele dagen later tegen Real Madrid moest spelen. Zo gaat 't steeds. Ik ben nu bezig met een jonge ploeg. Ik moet aan de toekomst denken. Jon ge spelers kan ik laten spelen zoals ik wil. Dat is met het oog op het wereld kampioenschap in 1970 van groot be lang". Van het voetbal in Nedèrland is de Zuidslavische bondscoach niet erg op de hoogte. Van Feyenoord en Ajax heeft hij wel eens gehoord. Zo onwe tend kan Mitic zich toch niet voordoen of hij laat plotseling de naam Cruyff vallen. Ja, van die speler heb ik gehoord. Samardzic van Feyenoord heeft mij ge steld. Dat komt door het verzet van de Zuidslavische verenigingen tegerf Parti zan. Alle goede voetballers die in mi litaire dienst moesten, werden bij Par tizan ingelijfd, maar dat is nu voorbij. Tenslotte raakte Becejac zondag in de competitie nog geblesseerd. Op het laatste moment werden Belin en Novak nog aan de selectie toege voegd. Novak verdiende die uitverkie zing aan het feit dat hij in de laatste wedstrijd vier doelpunten scoorde. Hij zal Lazarevic, die sukkelt met een knie blessure, vervangen wanneer vanavond blijkt dat deze speler nog niet geheel fit is. schreven dat het de beste middenvoor in Europa is. Nee, bijzondere maatre gelen zullen we niet nemen. Met een Ausputzer gaan we niet aan de slag". Ramljak, die de naam heeft de bes te Ausputzer van Z.-Slavi te zijn glim lacht eens even. Dat hij belast zal wor den met de dekking van Cruyff is wel zeker. Het woord systeem valt. „Welk sys teem we zullen* spelen,» natuurlijk het 4-2-4. Wij zijn er op uit om doelpunten te maken. „Bij ons", vervolgt Mitic, „zijn er nog vele clubs die het 4-3-3 systeem toepassen. Alleen als er een zeer zwakke tegenstander iQp bezoek komt, wordt overgeschakeld op 't 4-2.-4 systeem. Maar ik moet wel, ook al in verband met die wedstrijd tegen de Al banezen, aanvallend spelen". VEENENDAAL Het 2e tiental van de Veenendaalse Schaakvereniging speelde zijn eerste competitiewedstrijd in de 4e klasse van de Oostelijke Schaakbond tegen O.G. II uit Apel doorn. Het werd een forse overwinning voor Veenendaal II. De uitslagen waren als volgt: C. Beeger - N. Brattinga, Vt - Vt; C. ter Hogt - T. Gerringa, 1-0; D. v.d. Bo- venkamp - O. J. Verver, 1-0; M. de KeeuverG. Schepers 01; Raven- zwaayA. Harbers 0; Chr. Baars J. Mijnten Vt-'/i; G. AchterbergJ. Spijkerbosch 1-0; C. Wijnbergen - D. v.d. Velden 1-0; L. H. Monnee - E. Pruimers 1-0; H. J. v. AllerA. Pie penbroek 1 -0. Zaterdagmiddag speelt het le tiental in 'de Ritmeesterkantine tegen UVS I. uit Nijmegen. VEENENDAAL V.D.C. dat in Utrecht tegen U.D.G. II speelde werd geconfronteerd met een grote debécle. De enige, die de volledige winst bin nenhaalde was J. Vermeer. De ver- liespartijen ontstonden van een deel door grove blunders, die in de eerste klas zeker niet veelvuldig mogen voor komen. Het is zelfi geen excuus, dat V.D.C. met enige invallers uitkwam, omdat U.D.G. hiermee ook kampte. We verwachten dan ook a.s. maandag tegen Driebergen I in 't Trefpunt dat de Veenendalers de zaken anders aanpak ken. De volledige uitslag is: 1. A. Kransen, U.D.G. II J. v. d. Vliert V.D.C. I. afgebr.; 2. W. H. Broekman jr. U.D.G. II D. Bouman V.D.C. 1. 2-0; 3. H. v. d. Voort U.D.G. II J. Vermeer V.D.C. I. 0-2; 4. B. v. d. Kraats, U.D.G. II E. Schaap V.D.C. I, 1-1; 5. J. Thunnissen U.D.G. II W. v. d. Hor V.D.C. I, 2-0; 6. B. v. Hall U.D.G. II B. Valkenburg V.D.C. 1, 2-0; 7. K. Benschop U.D.G. II N. Valkenburg V.D.C. I, 2-0; 8. H. Smit U.D.G. II W. de Kleuver V.D.C. 1 1-1; 9. H. Hoenders U.D.G. II A. Keijman V.D.C. 1 2-0; 10. J. Hoenders U.D.G. II J. H. de Roder V.D.C. I, 1-1. Voorlopige uitslag 13-5. De partij aan het eerste bord zal hoogstwaarschijnlijk een remise wor den. VEENENDAAL In de hoofdklasse van de biljartcompetitie in de Rijn streek, kwamen weinig veranderingen in de stand voor, want er werd niet minder dan in 5 wedstrijden gelijk ge speeld. Alleen kwam het ©pheusdense ONA, ondanks het feit, dat de ploeg een ge lijk spel (44) behaalde tegen Nationaal 2 toch op de onderste plaats te staan. Ook in Ochten kon DOS niet tot winst komen tegen Zeldenrust en moest met een gelijk spel genoegen nemen. Doordat niet minder dan 9 ploegen op dezelfde plaats bleven staan, is de stand in de hoofdklasse nu als volgt: Nationaal 1 73718 DOS 1 5—27—13 Ons Hoekje 1 52614 Groene Laken 1 52614 DOH 1 5—26—14 Rijnstroom 1 52020 Terminus 1 51822 Nationaal 2 7—18—38 ABC 1 5—15—25 Zeldenrust 1 5—17—23 Ons Genoegen 1 51525 ONA 1 5—10—30 In de overgangsklasse loopt het Rhe- nense BVR verder uit op zijn concur renten. De wedstrijd tegen Ons Ge noegen 2 leverde een 80 zege op. In Kesteren wist Recticel VOP 1 uit Op- heusden een 62 nederlaag toe te bren gen. ONA 2 uit Opheusden blijft de race volhouden. Het behaalde een 26 zege in Kesteren op DVJ 1, dat door deze nederlaag voorlopig uit de kopgroep verdween. De klassering luidt: BVR 1 4—28—4 Torenzicht 1 4—22—10 Recticel 1 42111 ONA 2 4—17—15 Zeldenrust 2 4—16—16 DVJ 1 4—14—18 Roskam 1 41418 DOG 1 4—12—20 Ons Genoegen 2 48 24 VOP 1 4—8 —24 In de 1ste klasse zag De Zwaan 1 in Opheusden kans een zege te behalen op ABC 2 (62) en deze overwinning bracht De Zwaan weer bij de kopgroep. Hier is de stand nu: Zeldenrust 3 4239 Groene Laken 2 42210 ODI 1 4—20—12 Rijnstroom 2 41814 Zwaan 1 41814 Terminus 2 41715 Nationaal 3 41418 ABC 2 4—12—20 Torenzicht 2 41022 Ons Genoegen 3 46 26 De leidende ploegen in de tweede klasse konden niet verder weglopen, want alle drie boekten zij een gelijke spel, waardoor de stand als volgt werd: Torenzicht 4 63117 ONA 3 4—22—10 Torenzicht 3 62226 ABC 3 4—20—12 Driesprong 1 42012 Vogelenzang 1 41814 Schans 1 41715 Rijnstroom 3 41616 Ons Genoegen 4 48 24 Ons Hoekje 2 46 26 In de 3de klasse woedt de strijd nog steeds tussen Torenzicht 5 en Groen Laken 3. Beide wonnen weer met 62 van respectievelijk DOS 2 en Toren zicht 6 in Lienden. De strijd tussen Roskam 2 en BVR 2 eindigde in een gelijk spel (44). Torenzicht 5 6399 Groen Laken 3 52812 Roskam 3 52416 BVR 2 4—16—18 Torenzicht 6 51525 DOH 2 3—14—10 Zwaan 2 48 24 DOS 2 3—8 —16 ODI 2 2—4 —12 DVJ 2 3—4 —20 De stand in de 4de klasse luidt: Driesprong 2 3204 Ons Hoekje 3 3168 Ons Gen. 5 3168 Torenzicht 7 31410 Recticel 2 31212 Rijnstroom 4 31014 Roskam 3 31014 Schans 2 31014 ODI 3 3—8 —16 DVJ 3 3—4 —20 O NOTTINGHAM Nottingham Fo rest heeft dinsdagavond de eerste wed strijd uit de tweede ronde van het toer nooi om de jaa-beursstedenbeker met 21 van FC Ziirich gewonnen. Bij de rust was nog niet gescoord. De ontmoe ting werd bijgewoond door 33.000 toe schouwers. Het heeft de Zuidslavep bij hun se lectie overigens bijzonder tegen geze ten. Djajic (Rode Ster) „een voor treffelijke voetballer, hij speelde al zes- tienmaal in het nationale elftal" en Djordjevic van Partizan bleken gebles seerd te zijn. Zambata, Rasovic en Sko- ric vervullen hun militaire dienstplicht en kunnen slechts in sporadische geval len worden opgesteld. Mitic: „Zij wor den de eerste zes maanden niet opge- BUENOS AIRES In het interna tionale tennistoernooi alhier hebben Tom Okker en Billie Jean King (VS) zich in de tweede ronde van het ge mengd-dubbelspel geplaatst doordat hun tegenstanders, het Argentijnse paar Ines Roget en Charlos Junquét, niet kwamen opdagen. NEW YORK Een zware „over val" door twee elkaar beconcurreren de beroepsgroepen zal begin volgend jaar het amateurtennis, zo ltykt het, be roven van zijn beste spelers en een van de felste geldoorlogen ontketenen, die ooit in tennis zijn voorgekomen. De Australiër John Newcombe, Wim bledon en Amerikaans kampioen, staat bovenaan de ltfst van sterren, op wie het professionalisme het heeft voorzien. Met hem mee gaan landge noot Tonv Roche, de Joegoslaaf Nico la Pilic, de Zuidafrikaan Cliff Drysda- le, de Brit Roger Taylor, de Australiër Roy Emerson, de Mexicaan Rafael Osuna en de Zuidafrikaan Bob Hewitt, witt. Zo weinig topspelers blijven over, dat het amateurtennis bijna afzakt tot club- of schoolniveau. De Britten heb ben dit ingezien, toen zij onlangs be kend maakten, dat Wimbledon in 1968 open zal zijn, zowel voor amateurs als profs. De hoofdfiguren in het touwtrekken, waardoor de Vereniging van Beroeps spelers thans is geslitst, zijn George Maccall. d» captain van de Ameri kaans Davis Cup-ploeg in de laatste twee jaar, en Dave Dixon, stadiondi recteur van Louisiana en leider van een nieuwe organisatie, NV Wereld kampioenschap Tennis, geheten. Elk gewapend met een kern van reeds gevestigde profs streven beiden naar rondreizende groepen van acht spelers, die in de grote Amerikaanse steden met elkaar zullen concurreren. Dixon beschikt thans over drie profs Dennis Ralston, vroeger eerste ama teur van de Verenigde Staten, Earl (Butch) Buchholz en de Fransman Pierre Barthès. Hij gaat hier topama- teurs bijvoegen na de Davis Cup-fina le, die rond Kerstmis in Australië wor den gespeeld. Hoewel niemand dit of ficieel wil zeggen, wordt als vast aan genomen, dat Newcombe, Roche, Pilic, Drysdale en Taylor hun geluk bij Dixon zullen beproeven. Dixon zei nog geen bijzonderheden te kunnen verstrekken, maar vast staat, dat hij in februari een tournee met acht man begint. Ge- SDeeld wordt in toernooivorm, waar door aan het eind van het seizoen een ranglijst ontstaat. Dixon gelooft dat beroepstennis een geweldige toekomst als kijksport heeft. Dixon's organisa tie wordt gesteund door de rijke olie man Lamar Hunt uit Texas. Maccall, een verzekeringsdirecteur uit Los Angeles, heeft optie gekregen op Rod Laver, Ken Rosewall, Fred Stolle, Andres Gimeno en Pancho Gon zales, die reeds prof zijn. Hij hoopt hen aan te vullen met Emerson, Osu na en Hewitt. „De twee groepen zijn concurrenten, maar kennen geen verbitterde gevoe lens ten opzichte van elkaar", zei Di xon. „Er is plaats voor beide." Dixon wil graag deelneme.. aan een soort we- reldkampioenschapstoernooi voor profs. Dat zou Wimbledon 1968 kunnen wor den.

De Vallei | 1967 | | pagina 11