Raad koos andere aannemer voor centr. antennesysteem Voorzitter waarschuwde raad voor verkeerde zuinigheid1 Auto's dwars door plantsoen in Kesteren KMTP gaat in ledental nog steeds vooruit Weggebruikers weer wijzer na voorlichtingsavond Oplossing op komst Opgeruimd staat netjes INDE GREEP v VAN DE GRIEP? vj Damvereniging DWS verloor weer KRITIEK VERZANDDE IN DISCUSSIES Kritiek Lachertje Jeugdraad Belasting Klaagmuur Kleigat Straatnamen Veiling Kesteren D.S.A. startte nieuw seizoen A MIST dagblad DE VALLEI? Bel: 11 10550 u? 11079 WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! WOENSDAG I NOVEMBER 1967 RHENEN Het is gisteravond een bijzonder langdurige raadsvergadering geworden van een voltallig college met bijzonder veel kritiek van de VVD-afgevaardigde de heer A. Jansen. Als men van een liberaal succes mocht spre ken dan gold dat eigenlijk alleen de onderhandse aanbe steding van het centrale antennesysteem voor 840 wo ningwetwoningen. Het voorstel lag er om dit werk voor de prijs van f 121.217,27 te gunnen aan een firma te Wage- ningen. De heer Jansen legde de vinger op een foute ma nier van aanbesteding. Het college had naar zijn mening bij de laagste inschrijver moeten blijven in het voorstel. Dat was een Haagse firma die ongeveer tienduizend gul den lager lag dan de Wageningse firma. Vanuit het col lege van B. en W. kreeg de liberaal in principe het groot ste gelijk van de wereld, maar de zaak was al aangepakt onder het vorige college en de voorzitter verontschuldigde zich door op te merken, dat het wat wild was gegaan en dat hij er te weinig aandacht aan had geschonken. Tenslotte bleek dat men in de firma Van Dodewaard het grootste vertrou wen had en dat daarom de keuze zo was uitgevallen. De heer Jansen vond echter dat de gemeente niet voor Sin terklaas mag spelen en hij maakte er een voorstel van in afwijking van de mening van B. en W. de niet onbe langrijke post te gunnen aan de firma Retam in Den Haag, die beduidend la ger ligt in prijs. Met de kleinst moge lijke meerderheid, 8 stemmen voor en 7 stemmen tegen, ging de raad met de heer Jansen mee. Voor stemden de he ren Jansen en Van de Spoel (WD), Lodder (BP), Van Dijk en Van den Berg (Vrije Partij), Griffioen (ARP), Kerkstra (CHU) en Verwoert (SGP). Ook tegen het Bouwfonds Nederland se Gemeenten kwam in het bijzonder de heer Jansen in het geweer, naar aanleiding van de brief van de raad van bouwondernemers om met ge noemd bouwfonds te breken. De libe raal stelde dat genoemd fonds, inge steld voor de sociale woningbouw, daar van al lang afwijkt en op grote schaal duurdere woningen bouwt, die voor de kleine man niet meer zijn te betalen. Verder profiteert het Bouwfonds van A. JANSEN (V.V.D.) kritiek verschillende voorrechten op het ge bied van de toewijzing van woningcon tingenten en wordt ter gemeentesecreta rie werkzaamheden voor het fonds ver richt, zonder dat de gemeente daarvoor wordt betaald. Ergerlijk vond de heer Jansen een ad vertentie in Duitse bladen waarin re clame werd gemaakt onder de leuze „In Holland staat een huis" en waar uit hem was gebleken dat er zelfs voor Duitsers financiële steun was te ver krijgen. De heer Jansen noemde dit in fla grante strijd met de statuten van het fonds, die ervan uitgaan dat alleen ge bouwd mag worden voor Nederlanders. De voorzitter gaf blijk van de gewraak te advertentie op de hoogte te zijn. Maar het resultaat was gering geweest. Bovendien zou het slechts om een paar woningen begonnen zijn. Verder vond hij de kritiek van de heer Jansen niet steekhoudend, omdat de raad geval voor geval krijgt te behandelen wan neer er bouwfondszaken aan de orde komen. Op de secretarie zou maar wei nig werk voor het fonds worden ge daan. Het is slechts van verwijzende aard. Dat het bouwfonds zich moet be perken tot sociale woningbouw, daar over was de voorzitter het wel met de heer Jansen eens. Maar er zijn talrijke Nederlanders, die steeds weer een be roep doen op het fonds om ook voor hen (duurdere) woningen te bouwen. Er is een vrije economie in Nederland en wie duur wil bouwen moet dat zelf weten, ook wanneer hij daarbij het bouwfonds wil inschakelen om van alle rompslomp bij zo'n bouw af te zijn. Wethouder Deen (PvdA) betreurde het, dat de heer Jansen nu pas kwam met de opmerking over de Duitse ad vertentie. Wanneer hij dat geweten had, zou hij deze zaak zeker in de jaar vergadering van het bouwfonds aan de orde hebben gesteld. De voorzitter zei nog wel bezwaren te hebben gemaakt. Verder was hij de mening toegedaan, dat het bouwfonds inderdaad bij zijn leest moest blijven, bouwen voor de eenvoudige man, tenzij in speciale ge vallen daarvan mag worden afgewe ken. De heer G. van Gesink (PvdA) vond de kritiek van de heer Jansen onzin. Alle bouwfondsgevallen komen in de raad. Dan moet de raad beoordelen of medewerking door de gemeente verant woord is. Wanneer er duurdere wonin gen zijn gebouwd, dan heeft de raad dat zelf gewild. De heer H. Griffioen (ARP) zei, dat er wel meer gebeurde op de secretarie voor het bouwfonds dan alleen maar verwijzen. Hij kon voor het fonds nog wel waardering opbrengen, omdat de totale woningvoorraad er niet slechter op wordt. Wel waarschuwde hij ervoor, dat het bouwfonds geen economische zaak mag worden. De heer A. Jansen maakte er uitein delijk een voorstel van niet met het bouwfonds te breken, maar wel de werkzaamheden die op de secretarie worden gedaan over te hevelen naar het kantoor van het fonds in Tiel. De heer Griffioen vond dit een fou tief handelen. Vele inwoners zullen daarvan de dupe worden. Daarop trok de liberaal zijn voorstel in en werd de hele bouwfondszaak voor kennisgeving aangenomen. De heer De Jong (PvdA) informeer de naar de vraag van de aannemerspa troonsbond gericht aan B. en W. over de beunhazerij in de gemeente en of B. en W. al hun standpunt hadden be paald. De voorzitter las de complete brief voor, die aan de afdeling was ge zonden. Daarin werd uitdrukkelijk ge steld, dat deze hele materie wordt ge regeld in de vestigingswet bedrijven 1954 en in het vestigingsbesluit bouw- nijverheidsbedrijven 1958. Bovendien is het ongebruikelijk in een bouwvergun ning alle mogelijke wettelijke regelin gen aan te halen, want dan is het eind zoek. Zelfs wordt in een bouwvergun ning voorbij gegaan aan privaatrechte lijke belemmeringen om te bouwen door de clausule „behoudens rechten van derden" op te nemen. De heer Jansen vond het prettig, dat ook de P.v.d.A. zich voor deze zaak interesseerde. Beunhazerij kost Neder land jaarlijks miljoenen guldens. Er komt zeker een regeringsmaatregel. De gemeente Utrecht was volgens de liberale woordvoerder al op de goede weg. De heer De Jong veronderstelde, dat in de CAO voor de bouwvakkers ook M. VAN DE BERG (Vrije Partij) lachertje wel een bepaling zou staan dat zij niet bij derden en voor derden mogen wer ken. Dan kan de organisatie zo maar zelf ingrijpen. De heer M. v. d. Berg (Vrije Partij) maakte van deze hele zaak een lacher tje, toen hij opmerkte, dat de beunha zen cement kopen bij de aannemers die daarvoor hun geld beuren. „Dat is dan ook niet op z'n plaats", zo meende hij. Daarmee werd de zaak voor kennisge ving aangenomen. De heer J. v. Donselaar (CHU) had onder meer gevraagd of het niet nuttig zou zijn een jeugdgemeenteraad ih het leven te roepen of daarvoor althans initiatieven te ondernemen. Hij kreeg de bal teruggekaatst door de voorzit ter, die mededeelde al in 1964 aan alle raadsfracties een volledige documenta tie te hebben gezonden over een in te stellen jeugdgemeenteraad met de op merking erbij, dat B. en W. initiatieven daartoe ten zeerste zouden toejuichen. Maar... er was nooit op geantwoord. De heer Van Donselaar en ook enkele andere raadsleden verzochten de be treffende stukken nogmaals te sturen. Men zal dan trachten de plaatselijke kiesverenigingen ervoor warm te laten lopen. P. KERKSTRA (C.H.U.) leergeld Daar de goedkeuring op de G. VAN GESINK (P. v. d. A.) vierkant tegen ning op de wegbelasting per 1 januari 1968 verloopt, werd de raad een nieuwe verordening ter vaststelling aangebo den. Opnieuw kwam de heer Jansen in het geweer. Nu tegen de clausule, dat de belasting jaarlijks 15 pet. van de be lastbare opbrengst bedraagt. Hij wilde dit verlagen tot 12 pet. De voorzitter en wethouder Deen we zen de heer Jansen erop, dat hij dan met een amendement moest komen. De raad werd ervoor gewaarschuwd, dat bij aanneming van dit voorstel de hele begroting voor 1968 op losse schroeven kwam te staan en het com plete financiële beleid wel eens in ge vaar zou kunnen komen. Bovendien zou de behandeling van de begroting voor het komende jaar. die op 14 de cember in de raad komt, wel eens aan merkelijke vertraging kunnen onder vinden met alle nadelige gfevolgen daarvan. Naar de mening van de voor zitter zou een voorstel als het onderha vige slechts bij een algemeen finan cieel debat aan de orde kunnen worden gesteld. De heer Jansen had opgevangen uit de mond van wethouder Deen dat de opbrengst van de wegbelasting nogal was meegevallen. Hij handhaafde zijn voorstel, dat werd ondersteund. Het werd echter met 6 stemmen voor en 9 stemmen tegen verworpen. Ernstige bezwaren maakte de heer Jansen ook tegen de voorgenomen bouw van een grondkerende muur met er bovenop een puntig ijzeren hek voor het winkelcentrum aan de Valleiweg. Hoewel hij het bedrag van f 47.440.- veel geld vond, ging het hem er eigen lijk veel meer om, dat hij het ontwerp afschuwelijk vond. Hij vreesde dat Rhenen er een tweede klaagmuur door zou gaan krijgen. Uit de antwoorden van de voorzitter en de wethouder van publieke werken bleek, dat met de eigenaar van de in aanbouw zijnde supermarkt zo was overlegd en dat deze met Sinterklaas wil openen, waardoor de zaak haast krijgt. Besloten werd wel het krediet uit te trekken, maar over de wijze van uitvoering nader overleg te openen. Over het voorstel om het zogenaam de „Kleigat" aan te kopen voor de prijs van f 56.425,-- van de heer D. van Dam werd langdurig gedebatteerd, waarbij de koeien om een hoekje kwa men kijken. De voorzitter noemde drie de gelegenheid om op dit weiland meer antwoord is, namelijk de kans van ver wezenlijking van flats langs de Cunera- laan, de plannen van de provincie om de rijksweg onderlangs te leggen en de gelegenheid om dit weilapd meer koeien in te scharen. Ook zou het als ruilobject kunnen dienen in de toekomst, wanneer ergens een boer moest worden uitgekocht in verband met de uitbreidingsplannen. De heer G. van Gesink (PvdA) was vierkant tegen. Niet uit afgunst ten op zichte van de verkoper, maar omdat f 2.50 per m2 volgens hem in schrille tegenstelling stond tot f 2.25 per m2 <fie de gemeente betaalt voor grond, die wel in een uitbreidingsplan is gelegen. Verder vond hij het maar een vuilnis belt en geloofde hij evenmin in de bouw van flats. Hij zou er nog voor kunnep zijn, wanneer de gemeente er een ijsbaan op zou aanleggen. De heer Kerkstra (CHU) had leer geld betaald met destijds niet gekochte grond in het uitbreidingsplan „Domi- neesberg", dat de gemeente in feite dringend nodig had, maar waarmee speculanten gingen slepen met alle na delige gevolgen van dien. De voorzitter waarschuwde ook hier niet te zuinig te zijn. In de koopprijs was de afkoop van pacht begrepen. Wanneer een ander koopt en gaat ver pachten gaat het de gemeente de neus voorbij. Dan zou het wel eens heel lang kunnen duren voordat er weer een kans komt. „Ik heb wel eens gehoord, dat u boer geweest bent, meneer de voorzitter verorde- I of dat u nog boer bent, maar u zult het met mij eens zijn, dat inscharing niet lonend zal zijn", aldus de heer Van Donselaar (CHU) en Van Gesink De heer Van Dijk (Vrije Partij) sprak waarschuwend vooral deze kans niet te verwaarlozen. „We hebben een commissie voor stadsuitbreiding in het leven geroepen en die moet dan maar aan het werk". Toen het voorstel in stemming werd gebracht bleek het te zijn aangenomen met 11 stemmen voor en 4 stemmen te gen. Tegenstemmers waren de heren Van Wijk en Verwoert (SGP), Van Donselaar (CHU) en Van Geesink (PvdA). De heer Van Donselaar vond het in consequent dat de Kastanjelaan ver buiten de bomenbuurt ligt. Hij stelde voor de naam te veranderen in Bos- landweg, zoals het tweede stuk al heet. B. en W. vonden het maar een ingrij pende zaak. Er zal eerst nog intern van gedachten worden gewisseld. De raad was vol lof over de activi teiten in het streekmuseum. De voor zitter drukte er zijn spijt over uit, dat nog lang niet alle raadsleden belang stelling tonen. De schooltelevisie werd op de lange baan geschoven. De heer v. d. Spoel (VVD) was van mening, dat er dan maar een toestel gehuurd" moest wor den. Wanneer elke gemeente er over denkt als B. en W., dan komt er nooit een uitgebreider schoolprogramma. Er moeten toestellen komen, dan komen die programma's er vanzelf. De voorzitter noemde dit de redene ring van de kip en het ei, hoewel hij er wel wat in zag, maar voorlopig ging de raad met B. en W. mee. De voorzitter noemde het voorstel om de subsidie te verhogen voor het godsdienstonderwijs op de scholen een ingeloste belofte aan het jongste raatf- lid Van Donelaar. De heer Van Dijk was er tegen. Dat men godsdienstonderwijs wil geven moet men zelf weten, maar ik ben er op tegen dat de subsidie iedere keer maar weer moet worden verhoogd. Hij vond een medestander in de heer Hen- sen (PvdA). De heer De Jong had gelezen dat de minister bij monde van de staatssecre taris negatief had geantwoord op vra gen in de Tweede Kamer over vervan ging van de Bantuinschool. De voorzit ter had het een paar uur geleden gele zen in de krant. Wat er nu moet gebeu ren zal een kwestie van nader beraad zijn. De jaarstukken van de waterleiding mij werden goedgekeurd. Voorlopig zal er nog geen sprake zijn van tariefs verhoging. De raad ging tenslotte nog in gehei me zitting over. u uw tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur l Zaterdags 16.30—17.30 uur. RESTEREN In de lagere land- en tuinbouwschool te Resteren vond gis teravond de jaarvergadering plaats van de Roninklijke Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, afdeling Midden-Betuwe. De vergadering werd geleid door voorzitter W. Schepers. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. J. H. Rijswijk de Leeuw, bleek dat de afdeling een bijzonder gunstig jaar achter de rug had. Het ledental bedraagt momenteel 128, hetgeen op nieuw een voortuitgang betekent in vergelijking met vorig jaar. Het jaar verslag van de penningmeester, de heer G. Redelé, was aanleiding om optimistisch het volgend seizoen in te gaan. De kascommissie, bestaande uit de heren A. Vink en J. Zaaier, ver leende dan ook zonder aanmerking de charge. Het winterprogramma van de KMTP, afdeling Midden-Betuwe. geeft ook dit seizoen weer een speciale avond te zien, die geheel gewijd zal zijn aan de jaarlijkse tuinkeuringen. In december vindt onder andere een bloemschikde monstratie plaats. De heer P. J. Houten, hoofd afde ling verkoop van de Vuil Afvoer Maat schappij (VAM), hield een inleiding over het onderwerp „Vuilnis ten dien ste van de land- en tuinbouw". De taak van de VAM is tweeledig. In de eer ste plaats moeten de gemeenten ge animeerd worden om het huisvuil aan de maatschappij af te leveren om ver volgens de land- en tuinbouw te kun nen dienen met een organisatorische stof de zogenaamde compost ter verbetering van de grond. In Wijster (Dr.) is het grootste com- postbedrijf ter wereld gesticht. Het to taal aantal bedrijven op dit gebied in Nederland bedraagt 16. De heer Houten illustreerde zijn bijzonder interessante en leerzame lezing met kleurendia's en een film. RHENEN De grote zaal van hotel „de Stichtse Oever" was gisteravond weer bijna geheel gevuld tijdens de tweede voorlichtingsavond voor wegge bruikers. Achtereenvolgens werd be handeld het optreden van brand na een ongeval, de gevolgen van technische ge breken en de medische hulpverlening. De voorzitter van het Nederlandse Rode Kruis afd. Rhenen de heer Runge begroette met een hartelijk welkomst woord de vele aanwezigen. Als eerste spreker kwam voor 't voet licht de heer J. Meijer, commandant van de Rhenense Vrijwillige Brand weer, die als brandoorzaken noemde onachtzaamheid (o.a. roken, slechte stuwing van de lading enz.) en op me chanische beschadiging (o.a. bedrading), ding). Daarna besprak de heer De Rhoter, namens de garagebedrijven, verschil lende praktische aspecten noodzakelijk bij of ter voorkoming van ongelukken. Ook het preventieve gedeelte werd niet vergeten zoals goede ruitenwissers, schokbrekers, parkeerlichten, gevaren driehoeken enz. Na de pauze kreeg dokter Rienstra het woord. Hij beklemtoonde nogmaals, dat de bedoeling van deze voorlichting avonden is, de aanwezigen „ongeval- minded" te maken, hoe en waarom be paalde handelingen als eerste hulp ver leend moeten worden. Als vervolg op deze avonden is het misschien moge lijk een E.H.B.O.-cursus speciaal voor automobilisten te organiseren. In aansluiting op het voor de pauze besprokene behandelde de dokter aller eerst verbrandingen. Vervolgens be sprak hij verschillende facetten hoe te handelen bij het aantreffen van ver keersslachtoffers, waarbij hij ieder ad viseerde tenminste wat snelverbanden in de auto aanwezig te hebben. Een dankbaar applaus beloonde de dokter voor zijn aandachtig beluister de, en interessante lezing. De heer Rijksen (EHBO) gaf tenslot te met de cursisten, die allemaal ijve- KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren: Cox's Or. Pippin: EI 55—60: 24—25, EI 60—65: 43, EI 65—70: 51, EI 70—75: 63, EI 75—80: 70, EII 55—60: 20—24. EII 60—65: 33—36, EII 65—70: 40—47, EII 70—75: 45—50, EII 75—80: 50—51, aanvoer 8 ton. Goudreinette: EI 65—75: 27—28, EI 75—85: 35—40, EI 85—95: 38—40, EII 65—75: 20—22, EII 75—85: 24—28, EII 85—95: 33, aanvoer 13 ton. Conference: EII 55—65: 60—63, EII 65—75: 65—70, aanvoer 17 ton. Gieser Wildeman EI 50—55: 43, EI 55—65: 56—63, EII 6070: 69, aanvoer 4 ton. Winter jannen: EI 55—65: 4446, aanvoer 4 ton. Doordraai zuur: f 10,per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders is vermeld. KESTEREN De verfraaiing van het Dorpsplein te Kesteren heeft bezwaren opgeroepen bij één der omwonenden, de heer E. van Blijderveen, die hiervan ernstige hinder ondervindt. Het plaatsen van enkele banken op een jarenlang bestaande uitrit dwingt de heer Van Blijderveen ertoe om met zijn auto's dwars door het keurig aangelegde plantsoen te rijden. Als het berijdbare deel van het Dorpsplein vol staat met geparkeerde auto's heeft hij geen andere mogelijk heid om bij zijn huis te komen. Het eigenlijke Dorpsplein wordt door bezoekers van café .dief Ambtshuis" gebruikt als parkeerterrein. Vooral 's avonds als in het café bruiloften plaatsvinden en het dorpsplein vol met auto's staat, kan de heer Van Blijderveen met zijn vrachtauto onmogelijk bij zijn woning komen. Tot tweemaal toe sloopte hij enkele trottoirbanden uit de straat, waardoor het mogelijk werd via het plantsoen naar zijn huis te rijden. „Eigenlijk begrijp ik er niets van", vertelt de heer Van Blijderveen. „Wij hebben altijd een uitweg gehad, maar zonder iets te vragen of te zeggen heeft de gemeente er banken opgezet". De banken staan eigenlijk midden op het plein, terwijl men vindt dat het aantrekkelijker zou zijn geweest als men ze langs de oevers van de dorps vijver had geplaatst. „Er zitten bijna nooit mensen op die banken", zegt mevrouw Van Blijderveen. „Zomers is het er niet uit te houden, omdat men dan in de volle zon zit en zodra het een beetje waait, is het ook alles behalve prettig. Aan de rand van de dorpsvijver, die lager ligt, zou men beschut zijn tegen wind en de bomen De woning van de heer E. Blijderveen (op de achtergrondis per auto in de meeste gevallen slechts te bereiken via het plantsoen. De heer Blijderveen heeft daartoe de trottoirbanden uit het wegdek moeten slopen. De ban ken (links op de foto) zijn de oorzaak van dit verplichte vandalisme. zouden eventueel schaduw bieden te gen de zon". Direct na het plaatsen van de ban ken kwam de heer Van Blijderveen voor problemen te staan. „Op het dorpsplein stonden auto's en daar kun je met een vrachtwagen onmogelijk tussendoor rijden. Ik heb toen de trot toirbanden uit het wegdek gehaald en ben over het grasveld naar mijn huis gereden. Er is een proces-verbaal op gemaakt, maar wethouder J. van Ap peldoorn is onlang bij mij geweest en zegde toe, dat het proces-verbaal weer zou worden ingetrokken", aldus de heer E. van Blijderveen, die zich tot nu toe nog telkens genoodzaakt ziet het plantsoen als uitweg te gebruiken. Inmiddels is hierdoor in het plantsoen een uitweg ontstaan. „Wat er zal gaan gebeuren weet ik niet, maar ik heb ge hoord, dat er een verandering op komst is. Tijdens de afgelopen raadsvergade ring heeft de heer H. Remmelink (Gem. Bel.) vragen gesteld naar aan leiding van dq situatie op het dorps plein. B. en W. hebben toen opgemerkt dat een en ander de aandacht heeft". Burgemeester D. J. Pott deelde gis teravond desgevraagd mee, dat op een strook van het dorpsplein vlak ach ter de banken een parkeerverbod zal worden ingesteld. „In de volgende raadsvergadering zal hierover waar- schijnljk een voorstel aan de orde ko men", zo merkte de burgemeester op, die bovendien vertelde, dat een van de banken verplaatst zal worden. rig meededen praktisch les met snel verbanden, gebruik van driekante doek en handverband. Ook deze uiteenzetting beantwoordde volkomen aan het doel van deze avond. Met een beroep op de aanwezigen om ook de volgende avond te bezoeken, dinsdag 7 november reddend zwem men, verbandmiddelen werd deze avond besloten. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 novembei? 1967 langs de normale route een vrachtauto zullen laten rijden, waarmee grof tuin en huishoudafval kan worden meegege ven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen; 1. alle vuil dient net jes te worden verpakt en gebundeld; 2. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4. ofschoon wel op de zelfde dag wordt gereden als met de roltrommelauto dient men het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten om dat het tijdstip van ophalen niet gelijk is aan dat van het ledigen van de em mers. Voorts wijzen wij er nogmaals op dat bij 't ledigen van vuilnisemmers in geen geval grof vuil wordt meegenomen, zo dat het langs de weg zetten op andere dagen dan de hierboven genoemde geen zin heeft. Degene die meer dan 1 m3 grof vuil heeft mee te geven dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waarna dit vuil tegen betaling van f 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke is een bedrag van f 5,per m3 verschuldigd. Rhenen, 1 november 1967. B. en W. van Rhenen. De secretaris, W. C. Pieten. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. RENSWOUDE Maandagavond werd in gebouw „Rehoboth" een ouder en donateursavond gehouden ter ope ning van het nieuwe clubseizoen van de Renswoudse jeugd en jongensclub DSA. De leiding van deze avond berust te bij de heer Dirksen die de aanwezi gen die steeds in grotere aantallen naar deze spelavonden komen, hartelijk wel kom heette. De ouders en donateurs konden door langs de wanden op gestelde lijsten kennis nemen van de prestaties van hun zoon in het DSA- werk. Het doel van deze avond bleek al gauw want de junioren van DSA die vergezeld werden van hun ouders moes ten als één familie elkaar helpen bij het beantwoorden van een aantal nieuws- vragen. De hr T. Lagerweij en C. Wolfs winkel eindigden in punten gelijk na een spannende wedstrijd waaruit bleek dat de krant lang niet altijd van a tot z gelezen wordt. In de tweekamp werd de heer T. Lagerweij uiteindelijk win naar. Ook de dames kregen daarna de kans om een prijs te winnen. Mevr. J. Veldhuizen bleek het behen digste te zijn. Dat de DSA-leiding steeds weer met nieuwe spelen komt en daar door deze avonden zo aantrekkelijk maakt voor de belangstellenden werden de aanwezigen weer gewaar toen onder zeer grote hilariteit een stropdassen- wedstrijd werd gespeeld. Mevr. R. Leij- enhorst en mevr. Van Garderen lever den de beste prestatie. Hierna konden vader en zoon hun kunnen beproeven door met Koogschieten, pistoolschie ten en speerwerpen de roos te raken, wat voor veel vaders erg moeilijk bleek. Winnaars: Boogschieten J. Worst en Gerard Worst; pistoolschieten: J. Har- develd en Jan Hardeveld; speerwerpen: J. Overeem en Dick Overeem. Tot slot werd er een puzzel-wedstrijd georganiseerd waarbij elke deelnemer een gedeelte van een foto kreeg en zo snel mogelijk zijn partner diende op te zoeken. S. J. Overeem en E. Deighton werden de gelukkige winnaars. Vrij dagavond zal DSA de eerste wedstrijd spelen tegen de jongensclub van de Ru- dolphstichting uit Achterveld. EDE. Er zijn de laatste tijd weinig successen weggelegd voor de damver eniging DWS uit Ede. Maandag kon DWS 2 het tegen BDV ook niet bolwer ken. DWS slaagde erin 4 remises af te dwingen en twee partijen in winst om te zetten. BDV daarentegen won 4 par tijen, waardoor de eindstand 8—12 werd. De uitslagen van deze damavond zien er als volgt uit: J. LammertsM. C. Valkenburg 1—1. W. BeukerM. van Raay 02. C. v. d. BergD. J. v. Iepenburg 02. E. Hee- rikhuizenA. Stuivenberg 11. A. J. M. v. d. BergB. Valkenburg 02. G. SeverijnJ. Jansen 20. J. F. Boon M. J. ten Haag 2—0. J. E. de Vries—J. v. d. Vliert 02. C. v. GestelL. v. d. Burgt 1—1. M. C. v. d. Brink—G. Pul 1—1. Uitslag 8—12. Op maandag 6 oktober wordt in het gebouw van de Lutherse gemeenschap aan de Maanderweg weer hard gestre den in de onderlinge damcompetitie. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 5