De Industriële kamgarens knelpunt bij D.S. Geen dividend „We zijn er niet voor hierop toe te zien" Modern bouwwerk in Leersum Bouw bejaardencentrum zal twee jaar duren Kunsten Vriendschap 35jaar LEDENTAL MOET NODIG OMHOOG Plattelandsvrouwen vierden eerste lustrum Leden bespreken moeilijkheden in D V S A-gelederen Spaaroverschot in Ederveen Bloemenzaak heropend door burgemeester Sparen in Overljerg Voor moderne meisjes! 12415 HRRDEVELD BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL EDE LEERSUM B. en W. over beunhazerij UIT HET ZAKENLEVEN Vijf mensen gaven ruim 1.00 gulden voor „honger-actie" ^r~~ 0 p E L CHEVROLET V.A.B. KIRPESTEIN Kleuters gingen naar trouwen van juf kijken Schoenhandel VROON EVEN BEUEN IN W'J NQLZN EN BÊ- Z0R6EN CS kLEVING VRIJDAG 3 NOVEMBER 1967 VEENENDAAL In het per 30 april geëindigde boekjaar 1966-1967 van de N.V. Koninklijke Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek v/h wed. D. S. van Schuppen en Zoon is in vergelijking met 1965-1966 een aanmerkelijk slechter resultaat behaald, zo meldt het verslag. De winst daalde, zoals bekend, van f520.000 tot f155.000, terwijl het dividend wordt gepasseerd (1965-1966: 7 procent). De vermindering is voornamelijk het gevolg van de daling van het saldo der exploitatierekening met f700.000 tot f 1,7 min. Deze daling kon echter nog ten dele worden opgevangen door een geringer nadelig saldo bijzondere baten en lasten, te weten f74.000 (f 223.000). De slechte gang van zaken bij de industriële kamgarens is aanleiding om te onderzoeken in hoeverre het moge- ii Geboren: Eric, zv H. J. Teunissen en G. Wijnen; Johanna Geertruida, dv W. Hootsen en M. E. de Zwart; Willem, zv T. G. Schoeman en S. W. Garritsen; Hendrik, zv J. van der Meijden en M. Sukkel; Mirella Emilia, dv G. L. Cima- rosti en L. Roman; Cornelis Alex, zv G. van Burken en M. van de Weerd; Aalbertus, zv J. van de Bovenkamp en J. C. M. Middelhoven; Anton, zv T. Ariesen en A. H. de Bruin; Jeroen An no. zv A. de Vries en T. T. Zoons. Ondertrouwd: H. T. Deerenberg en C. Y, van Leeuwen; B. H. Peelen en A. P. F. Romijn; K. Bergsma en E. van Engelenburg; A. van Swieten en G. W. Sjoer; J. van den Brink en C. M. Schuit; W. C. Gijsbertsen en A. Bou- man; C. J. van de Lustgraaf en C. G. Hutink; H. Eimers en A. Gunther. Getrouwd: R. Schoeman en E. v. d. Weerdhof; A. van Engelenburg en J. van Ginkel; H. van der Klift en A. A. Weppelman; G. Sipman en C. H. de Kruiff; E. J. van Campen en M. M. C. M. van der Wee; A. J. Wijnmaalen en A. E. Peeneman; M. Slotboom en A. W. Roor; J. de Bruin en M. van de Haar; M. Hendriksen en J. van Dam; C. van de Voort en R. C. C. van Dijk. Overleden: R. G. Bakker, drie da gen; D. W. van de Wetering, 68 jr.; J. van de Bank, 72 jr., echtg. v. H. C. de Jong. EDE: GEBOREN: Willemijntje, d. v. E. Veenendaal en J. Landman; Wil- ma, d.v. E. Veenendaal en J. Land man; Irene L., d.v. T. J. B. Jansen en L. Lunenberg; Herman, z.v. L. Koet sier en D. van de Kaa; Arina H., d.v. W. Veerman en M. J. Nap; Wilhelmi- na. d.v. B. Kievith en W. M. J. Wit- tich; Michiel J., z.v. W. A. van Berkel en M. A. J. Schamhart; Gerrit J., z.v. H. H. van Dam en G. van Veluw; Be rend, z.v. J. van de Weetering en M. Pol; Monique, d.v. R. Bellaart en C. Visser; Désirée, d.v. A. J. Boks en E. J. Horstman; Grieta M. C., d.v. G. van der Meijden en W. Sukkel; Willemina, d.v. R. van Ravenhorst en C. G. Wes- teneng; Sophia, d.v. G. van den Brink en S. Beek; Gerrit W., z.v. A. Schut en E. J. Peelen; Teunis J., z.v. G. Morren en M. Pol; Harry P., z.v. J. J. Lienden en B. Geleijns; Andreas A., z.v. F. Nahumury en S. Akihary; Mar griet, d.v. G. van den Top en M. van Ruler; Gijsbert, z.v. E. Elbertsen en J. Roseboom; Gerdina J., d.v. J. van Don kelaar en A. van Donselaar; Ruth z. van J. Verwoert en D. Droste; Patricici W. d.v. W. C. Schneider en D. P. Renaud; Jannie, d.v. G. Nap en C. Vlastuin; Re becca A., d.v. V. E. David en A. A. van Gils; Luuk, z.v. T. Haddering en H. Amesz; Hendrik E., z.v. G. Bos en J. van den Ham; Peter, z.v. G. Ansink en M. W. Grandia; Hendrik, z.v. T. Bouw en G. van.Veldhuizen; Wilhelmi- na, d.v. H. H. Onderstal en G. Donker- steeg; Johan L. K. A., z.v. C. H. van Snippenberg en J. M. Schults. ONDERTROUWD: Pieter W. Prangs- ma en Tonia H. W. Verheijen; Jacob J. van Zijtveld en Barendina J. van Veldhuizen; Nicolaas Brouwers en Jan- nigje Zomer; Herman van Harten en Jacoba G. Braaf hart; Jan W. Meurs en Maria E. van Offeren; Willem C. Hor- sommer en Marigje E. Smits; Hendrik van de Kuit en Neetje L. Lagerwerf. Robert G. K. van de Steeg en Louise J. H. Brand; Hermanus D. M. de Graaf en Petronella T. J. Möller; Roelof van de Pol en Hendrika Brons. GETROUWD: H. B. de Bos en R. Hausammann; H. Teunissen en H. van Huigenbos; D. M. van Gestel en C. van Deventer; H. Rozenboom en C. A. Blok; M. van den Hudding en A. van den Brink; L. Brondi en E. H. Hendriks; G. van Harn en R. Helfenrath; L. D. van Koppenhagen en M. Schellenberg; B. L. Schrijver en H. Davelaar; J. van Veldhuizen en L. J. M. Brandts; C. Jochemsen en J. H. W. Huibers; J. Moll en A. J. Hoogenraad. OVERLEDEN: Gerrit Folmer, 83 jr.; Cornelia Haks, geh. gew. met M. Horns- veld, 81 jr.; Lydia H. Boon, geh. gew. met A. van Beekum, 51 jr.; Johannes Alewijnse, 66 jr.; Willemina C. van Beem, geh. gew. met M. Brugman, 76 jr.; Geertje van den Akker, geh. gew. met T. A. Bode. 79 jr.; Gerritje van Sprielt, 78 jr.; Jelle Langeraap, 73 jr. Overleden: H. van de Geer, 43 jr., geh. m. H. Versteegh. Vestigingen: fam. F. F. Coert, Scher- penzeelseweg 37a, gekomen uit Amers foort; fam. R. Brems, Peisenlaan 11. gekomen uit Zeist; dhr. M. Klaassen, Rijksstraatweg 30, gekomen uit Ame- rongen. Verhuisd: fam. H. van Essen, van Engweg 5, naar Scherpenzeelseweg 37a. Vertrokken: mej. J. M de Groot. Hoogstraat 8 naar Amstelveen, v. Heu- ven Houdhartlaan 428; dhr. K. L. Ritse- ma, Rijksstraatweg 142 naar Bilthoven, Soestdijksestraatweg 192 nrd.; mw. G. N. Udo, Vogelkerslaan 14 naar Breda, Duivelsbruglaan 40; fam. H. van de Weerdhof, Rijksstr.weg 232 naar Vee nendaal, Keucheniastraat 1; mw. E. Gerngrosz, Maarsbergseweg 49 naar Veenendaal, Schrijverspark 55 III; fam. T. van Galen Last-Kooijman, Wildbaan 13a naar Loosdrecht, Oud- Loosdrechtsedijk 20; flhr. A. Verhagen, Englaan 49 na%r Doorn, Sparrenlaan 48; mw. W. H van Barneveld, MC "erloopweg 14 naar Amerongen, Burg. lijk is een gedeelte van de daarvoor beschikbare outillage te benutten voor andere produkten. Zolang daarin nog geen tastbare resultaten zijn bereikt zal als gevolg van de daaruit voort vloeiende onderbezetting het perso neelsbestand moeten worden aange past. In januari 1967 werden daarom ca 70 werknemers ontslagen, terwijl voor 400 anderen werktijdverkorting werd verkregen. De werktijdverkor ting kon na gemiddeld 2 maanden worden beëindigd. De situatie in de textielindustrie in het algemeen maakt het volgens de directie nu niet moge lijk een prognose te geven. Wel zijn de resultaten in het eerste halfjaar van 1967/68 voor de chemische fabriek gun stig, terwijl de vooruitzichten in deze sector voor de rest van het boekjaar bevredigend zijn. De daling van het exploitatiesaldo moet in hoge mate worden toegeschre ven aan de te geringe bezetting in de wolfabriek. De achteruitgang van de economische positie van de bedrijfs tak waartoe de afnemers van industrie- garens behoren en het overgaan van de weverijen van kamgarens op strijk- garens, waarop de outillage van Schuppen Sajet niet is ingesteld, heb ben de afzet en de rentabiliteit van dit bedrijf gevoelig getroffen. De sector handbreigarens heeft nog enigszins kunnen bijdragen tot de winstvorming. Voorgesteld wordt de gehele winst te reserveren, mede met het oog op de aflossingsverplichtingen op de schulden op meer of minder lan ge termijn. De aandelen van de deel neming in Van Olphen NV. zijn ver kocht. ADVERTENTIE RHENEN B. en W. hebben hun standpunt uiteengezet over onbevoegde bedrijfsuitoefening. Deze zaak werd aangesneden door de afdeling Rhenen van de Nederlandse Aannemers- en Pa troonsbond en het raadslid D. de Jong (PvdA) heeft antwoord gekregen op zijn vraag aan het college, hoe dit ge reageerd heeft op de kritiek van de ge noemde aannemersorganisatie, die de hulp had ingeroepen van het gemeen tebestuur. Burgemeester Bosch heeft de brief voorgelezen, waarin het stand punt van de plaatselijke overheid werd neergelegd. B. en W. schrijven woor delijk: „Het door u aangesneden probleem van het verrichten van zwarte arbeid in de bouwnijverheid heeft zoals u be kend is reeds geruime tijd de aandacht van de regering gehad. Zij achtte het noodzakelijk deze materie landelijk te regelen, hetgeen geschiedde door mid del van de Vestigingswet Bedrijven '54 en het Vestigingsbesluit Bouwnijver- heidsbedrijven 1958. De wet op de Economische Delicten stelt de overtreding van genoemde wet en algemene maatregel van bestuur, waartoe ook het uitoefenen van het aan nemersbedrijf zonder vergunning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken wordt gerekend, strafbaar. Hiermee is een sluitende regeling verkregen, die naar het oordeel van de regering het aannemersbedrijf voldoende beschermt. Mocht blijken dat de genoemde wetten onvoldoende worden nageleefd dan is het de taak van de justitie hierop toe te zien, waartoe de wet tevens de no dige middelen biedt. Wanneer de over tuiging leeft, dat de huidige wetgeving op dit punt bepaalde gebreken vertoont waardoor de z.g. beunhazerij blijft voor komen dan is er wellicht aanleiding via daartoe geëigende wegen de minister te bewegen de noodzakelijk geachte wetswijziging bij de kamers aanhangig te maken. Uw verzoek om bij de af te geven bouwvergunningen een bijlage te voe gen waarin er bij het publiek de aan dacht op wordt gevestigd, dat slechts aannemers, die de nodige vergunnin gen bezitten, de in de vergunning om schreven werken mogen uitvoeren, spitst zich toe in de vraag of er op dit punt voor de gemeente een aanvullende taak is weggelegd. Formeel juridisch ge zien is dit zeker niet het geval nu het rijk de materie uitputtend heeft gere geld. U zult tegenwerpen, dat in uw verzoek niet is gevraagd een gemeen telijke regeling ter zake uit te lokken, doch ook een verwijzing naar de be staande wetgeving op dit punt lijkt ons niet opportuun en wel om de navolgen de redenen. 1. Het is niet gebruikelijk, dat in 'n gemeentelijke bouwvergunning alle wet telijke regelingen worden aangehaald, die met de betreffende bouw samen hangen zoals Dranken Horecawet, Hin derwet, Monumentenwet, enz. Zelfs wordt in een bouwvergunning uitdruk kelijk voorbijgegaan aan privaatrech telijke belemmeringen om te bouwen door de clausule, dat bouwvergunning wordt verleend „behoudens rechten van derden". 2. Voorlichting met betrekking tot de ze materie zou naar onze mening beter kunnen uitgaan van het sterk georga niseerde bedrijfsleven in deze sector, dat zeker wegen weet te vinden om het publiek te doordringen van de nood zaak slechts met bonafide aannemers in zee te gaan. Goede voorlichting en daadwerkelijke medewerking van het bedrijfsleven geven vertrouwen bij het publiek en hebben het grote voordeel, dat de wet slechts in excessieve geval len behoeft te worden toegepast. 3. Door het opnemen van de door u voorgestelde aantekening ontstaat de indruk, dat publieke belangen worden vermengd met belangen van bepaalde onderaannemers. Wij achten het van groot belang, dat vestiging van een der gelijke indruk wordt voorkomen. 4. Het argument dat hiermede ook werk- nemersbelangen zijn gediend, spreekt ons niet aan, omdat op dit punt de ge- LEERSUM. In het kader van de Anti-Honger-Actie 1967 werd op zater dag 8 oktober jl. het gemeentehuis ge durende twee uren open gesteld voor degenen, die een bijdrage willen leveren ter bestrijding van de honger op diverse plaatsen in de wereld. De opkomst was zeer schamel. Zeg ge en schrijve vijf personen hebben de moeite genomen even naar het gemeen tehuis te komen om hun aandeel te be zorgen. De opbrengst was, rekening houdend met de opkomst, zeer verrassend. In de bus werd namelijk niet minder dan 1 AO RA oorfrofro^for meentelijke overheid slechts een aan vullende taak heeft. Werkgelegenheids- politiek behoort naar onze mening in eerste instantie tot de taak van het rijk. Op deze gronden hebben wij besloten aan uw verzoek geen gevolg te geven", aldus het standpunt van B. en W. AMERONGEN Door de moeilijk heden van de afgelopen weken waarbij door het bestuur van DVSA enkele mensen werden geschorst, heeft een aantal leden gemeendo m met het re glementair voorgeschreven aantal hand tekeningen het bestuur te verzoeken een ledenvergadering uit te schrijven. Deze vergadering zal worden gehou den op vrijdag, 10 november in een bo venzaal van het Dorpshuis. Aangezien de verzoeklijst met een ruim aantal handtekeningen was be deeld wordt er een groot aantal leden verwacht om deze vergadering bij te wonen. De agenda vermeldt slechts een punt en wel het optreden van het bestuur te genover een aantal leden. EDERVEEN Gedurende de maand oktober boekte de Rijkspostspaarbank in Ederveen een klein spaaroverschot. Er werd namelijk door 98 mensen in to taal een bedrag van 36.680,19 ingelegd en aan 40 personen werd 32.218,23 uit betaald. VEENENDAAL. Gistermiddag vond de heropening plaats van de fir ma Van Ginkel en Zonen, de oudste bloemenzaak van Veenendaal, geves tigd aan de Kerkewijk. Aan het einde van de openingsplechtigheid in hotel „De Korenbeurs" overhandigde de heer W. A. van Ginkel de sleutel van de zaak aan burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg, die zich daarna, gevolgd door alle aanwezigen, naar de zaak begaf en de officiële opening verrichtte door de deur van de zaak te ontsluiten. Het pand van de firma Van Ginkel en Zo nen is uitgebreid en geheel verbouwd. Een zelfbedienings-plantenkas, de win kel, de binderij en het kantoor zijn on der een dak gebracht. Onder de aanwezigen waren o.a. het voltallige college van burgemeester en wethouders, het bestuur van de Vee- nendaalse Winkeliers Vereniging „Han del en Nijverheid", enkele leveranciers en het personeel van de firma Van Gin kel en Zonen. Als eerste kreeg burgemeester Ha zenberg het woord. Hij ging de hele ge schiedenis na van de firma. „Het valt me hierbij op", aldus de burgemeester, „dat het bedrijf elke twintig jaar een grote stap vooruit is gegaan". Verder wees hij erop hoe verheugend het is een beloning te zien na hard werken en doorzetten. Hij wenste de firma veel succes in de toekomst en wenste de fa milie v. Ginkel geluk met haar nieuwe zaak. Na enkele familieleden kreeg de heer A. de Ruiter in zijn functie van voor zitter van de Veenendaalse Winkeliers Vereniging „Handel en Nijverheid" het woord. Hij vestigde er de aandacht op dat de familie Van Ginkel en in het bij zonder de heer A. P. van Ginkel, niet alleen hard hebben gewerkt voor hun eigen zaak, maar ook voor de hele mid- denstad van Veenendaal: „De heer A. P. van Ginkel is de grootste initiatief nemer geweest tot het oprichten van onze winkeliersvereniging. Ook heeft hij de Handelsavondschool voor het grootste deel in het leven geroepen", al dus de heer De Ruiter. Vervolgens overhandigde de heer W. A. van Ginkel de sleutel van de zaak aan de burgemeester, zodat hij de daadwerkelijke opening van het nieuwe pand zou kunnen verrichten. Als men de zaak betreedt, komt men eerst in de winkel. Daarin vindt men alle gangbare snijbloemen. Bovendien treft men er knappe, tevens artistieke staaltjes van bloemschikkunst aan. Ver volgens passeert men links de binderij en de kantoorruimte. Dan komt men in de grote zelfbedienings-plantenkas; een primeur voor Veenendaal. In de frisse kas treft men vele soorten planten aan, die men zelf uit de bakken kan halen. Het geheel heeft een kleurrijk, maar vooral van bijzondere smaak getuigend aanzicht. LEERSUM Volgens de bouw-1 ningen bevatten. De woningen die er schema's zal het bejaardencentrum in Leersum, dat momenteel in aanbouw is, over twee jaar gereed kunnen zijn. Bijna zes weken geleden, op 18 sep tember, is men met de graafwerkzaam heden begonnen en nu zijn de funde ringen gestort en heeft men met het metselwerk een begin gemaakt. Het bejaardencentrum bestaat uit 'n hoofd gebouw en een zijvleugel, die er lood recht op staat. Daarnaast zullen er achttien bejaardenwoningen om heen worden gebouwd. Opzichter C. P. van Eek gaf desge vraagd een toelichting op de werkzaam heden die nog zullen moeten worden uitgevoerd. In het bouwterrein komt een hoogteverschil van ongeveer twee- eneenhalve meter voor, vandaar dat 't noodzakelijk is het maaiveld te veran deren. „Een deel van het terrein moe ten we gaan uitgraven, een ander deel juist gaan verhogen", aldus de opzich ter. Het gebouw bestaat uit een souter rain, dat overigens wat het woongedeel te betreft, geheel bovengronds komt te liggen, en uit twee verdiepingen. Het bejaardencentrum gaat in totaal 5 1-persoons- en 7 2-persoonskamerwo- ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE OPHEUSDEN De Opheusdense fanfare „Kunst en Vriendschap" bestaat 35 jaar. Op 1 november 1932 werd de toenmalige mondaccordeonvereniging die reeds enkele jaren bestond omgedoopt in een fanfarekorps. Dank zij de volledige medewerking van de bevolking kon spoedig het benodigde in strumentarium worden aangeschaft. In snel tempo leerden de ruim 30 leden de instrumenten bespelen en na korte tijd marcheerde het korps trots door de straten van Opheusden. Sinds de oprichting neemt „Kunst en Vriendschap" een speciale plaats in bij de Opheusdenaren. Het 35-jarig jubileum wordt ge vierd met een receptie, die vrijdag 10 november van 7 tot 8 uur wordt gehou den in hotel „De Zwaan". „Het voortbestaan van „Kunst en Vriendschap" hebben wij te danken aan de Opheusdense bevolking. Als er geld nodig was, klopten wij nooit ter- vergeefs bij de mensen aan. Telkens weer bleek de enorme liefde voor ons korps". De secretaris van „Kunst en Vriendschap", de heer A. J. M. Roe- lofsen durft er rond voor uit te komen. „Zonder de meelevendheid van de Op heusdenaren hadden wij het hoofd niet boven water kunnen houden", merkte hij op. Aansluitend op het jubileum zullen opnieuw enkele acties worden gevoerd. Wot instrumentarium van Ho fanfare dient nodig vernieuwd te worden. Hier voor is een bedrag nodig van ruim f 15.000,—. „Hoe we er aan moeten ko men is nog een grote vraag. We zijn er beslist van overtuigd, dat het ook dit maal weer zal lukken" zegt de heer Roelofsen. Naast het vreugdevolle jubileum kampt de Opheusdense fanfare met één groot probleem; het ledental wordt steeds minder. Van het 35 leden tellende korps zijn er slechts 18 muzikanten trouw gebleven. Dit aantal fs, volgens de heer Roelofsen beslist onvoldoende. WH hehh^n dringende behoefte aan versterking van onze gelederen. Al kon den we alleen de oudleden maar over wegen om terug te komen dan waren we uit de zorgen". De huidige dirigent van de fanfare de heer H. J. Brukman, gelooft, dat de continubedrijven de grootste boycot voor het korps vormen. „Die ploegen diensten breken ons de nek. Van de T.V. hebben we veel minder last. Ook de slechte instrumenten spelen geloof ik een grote rol. We hebben er bij die iedere week gerepareerd moeten wor- fen en dat bevordert het enthousias me beslist niet, aldus de heer Bruk man. De jubilerende fanfare is de oudste vereniging van Opheusden. Een dona teursaantal van ruim 500 is een bewijs dat de vereniging leeft bij de bevol king. Hopelijk zal de fanfare ook in tern weer tot bloei komen. „Wat dat betreft blijven we knokken" merkt de heer A. J. M. Roelofsen tenslotte vast beraden op. OVERBERG In de buurtschap 0\«rberg werd door 36 spaarders f 7.415 ingelegd op hun boekjes van de Rijks postspaarbank, terwijl er door 4 perso- "on cpmpn f 1 400 ongevraagd werd. omheen worden gebouwd, worden in tweetallen gegroepeerd. Het hoofdge bouw bestaat voor het grootste deel uit het woongedeelte, de zijvleugel bevat een grote recreatiezaal, die plaats zal bieden aan maximaal honderd perso nen, en een ziekenafdeling. Aan deze zaal grenst een ruim ter ras, dat uitzicht biedt over het terrein, dat te zijner tijd een parkachtig aan zien zal krijgen. In het centrum wor den vanzelfsprekend de modernste voorzieningen aangebracht. Zo krijgt het personeel de beschikking over een keukeninstallatie, waarmee men bij zonder efficiënt kan werken en die de distributie van de maaltijden op bijzon der praktische wijze mogelijk maakt. Door het hele gebouw wordt een noodverlichting aangebracht, die in werking treedt als de „normale" ver lichting om de een of andere reden uit valt. Een ander detail is de radiografische oproepinstallatie. Het verplegend per soneel zal voortdurend een vernuftig apparaatje bij zich dragen, dat waar schuwt als iemand hulp nodig heeft. Wie in moeilijkheden geraakt hoeft al leen maar op een knop te drukken. Het centrum wordt gebouwd in op dracht van de Woningbouwstichting Leersum die de exploitatie straks in handen zal geven van de Prot. Christ. Stichting voor Bejaardenzorg. Het gebouw bevat in totaal ongeveer 105 vertrekken en wordt omzoomd door de Vogelkerslaan, de Vogelslag, de Gaspeldoornlaan, de Kwartellaan en de Burgemeester Van den Boschlaan. Het is een schepping van de Leersum- se architect G. J. F. van Cooten en het wordt gebouwd door het Aannemersbe drijf fa. C. Davelaar uit Overberg (ge meente Amerongen). LEERSUM De afdeling Leersum van de Plattelandsvrouwen vierde voor een volle zaal haar eerste lustrum en het werd een groots feest. De klucht „Tante Miet betaalt het gelag" werd door eigen dames als vol leerde toneelspeelsters op de planken gebracht. Alle medewerksters waren geknipt voor hun rol; ook de Jean Jacques, die in travestie gespeeld werd. Zonder anderen te kort te willen doen, viel vooral het goede spel op van mevr. Van Oostrom en mevr. Van de Boven kamp. De speelsters waren niet altijd even rolvast, maar dat werd hun gaarne vergeven. De presidente van de afdeling Leer sum, mevr. H. J. Schimmel-Moesber gen was in haar vlotte openingswoord bijzonder verrast over het grote leden aantal in Leersum. Ze was trots te kun nen mededelen dat 165 dames lid zijn. „Er is in Leersum een band ontstaan tussen de vrouwen. Door onze vereni ging leert men elkaar beter kennen en waarderen", aldus de presidente. Een speciaal woord van welkom ging uit naar de burgemeester, mevr. s'Jacob, afgevaardigden van zusterverenigingen uit omliggende plaatsen en afgevaar digden van plaatselijke verenigingen. De burgemeester bracht aan de jubi lerende vereniging haar felicitaties over. „Deze afdeling is met haar 165 leden de grootste in de provincie Utrecht." Een verslag over de gebeurtenissen tijdens de afgelopen 5 jaar was door mevr. Van der Weterink in dichtvorm gemaakt en werd voorgelezen door de dames Broos en Wildeman. Het bestuur kreeg namens de leden fraaie bloemen en de presidente ont- VEENENDAAL Gistermiddag om half twee vertrokken 31 kleuters van de Kleuterschool „De Springplank" naar Giesendam. De aanleiding voor dit fees telijke uitstapje was het huwelijk van mej. A. Vlot die ruim twee jaar kleu terleidster in Veenendaal is geweest. De bruid had helemaal niet gerekend op de belangstelling van haar „oud leerlingen". Die waren haar echter niet vergeten en trokken onder leiding van elf kleuterleidsters naar het plaatsje achter Gorkum. Daar wachtten ze voor het gemeentehuis in een erehaag; com pleet met zelfgemaakte feestbogen. Daarna gingen ze mee naar de kerk en hadden vervolgens een feestje. Om zes uur keerde het vrolijke gezelschap weer huiswaarts. De juf was bijzonder blij met de onverwachte belangstelling. ving als blijk voor haar stimulerend® arbeid een Groningse koffiekan. De afdeling Leersum van de platte landsvrouwen kan op een zeer geslaagd lustrum terugzien en als de dames op deze actieve wijze doorgaan zal het 2e lustrum met nog meer leden gevierd worden. In suède 31/36 24.90 3/8 25.90 Hoofdstraat 105 Telefoon 10170 Veenendaal UW STOMERIJ Beatrixstr. 37 - Tel. 12415 VEENENDAAL i

De Vallei | 1967 | | pagina 5