Geen krepeergevallen meer in Veenendaal EHBO-ploeg Leersum won Vallei-beker „Theater" herdenkt Russische revolutie Bureau huisvesting: Bij wedstrijden in Etst Grootst mogelijke zege van STY-Climax Glaasje op auto vernield Collecte voor astmafonds CLUB 500 IN OVERBERG STARTTE NIEUW SEIZOEN Dubbel feest voor H.D.S. MATRASSEN D.C.E. damnieuws Veiling Kesteren Tafeltennis 72 flatwoningen aan Tinneweide Automobilist zag stilstaande wagen over het hoofd Bi] belstudieclub voor de jeugd N.C.V.B. vergadert MIST u uw 10550 11079 Geschenkenhuis in Ederveen Legger der wegen Bijeenkomst slechthorenden Voordracht over homoeopathic Tentoonstelling van postduiven Benoeming van schoolhoofden Overplaatsing van schoolhoofd T. G. Vos Slachtrunderen goedkoper Varkensprijzen 5 cent goedkoper Orgelschuld daalde door oliebollenactie Voordrachtskunst in „Rehoboth" Bloemen brengen sfeer Spaarmijlpaal Zeg het met bloemen MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 VEENENDAAL Aan de Tinne- weide zijn vorige week weer 72 flatwo ningen in gebruik genomen. Mede door het gereedkomen van deze woningen is er momenteel geen sprake meer van „crepeergevallen", zoals het hoofd van het bureau huisvesting, de heer C. Kra mer, verzekerde. „Woningnood bestaat er eigenlijk niet meer, al is het verza digingspunt nog niet bereikt". Na die 72 woningen, die uitgegeven zijn, ko men er dit jaar waarschijnlijk nog veer tig gereed in het „hoge" blok van het Vijverplan, waarvan vier bejaarden woningen en vier woningen voor zo genaamde „incomplete" gezinnen. „Hoewel ik niet meer wil praten van woningnood, betekent dat niet, zoals men in Veenendaal al hoort zeggen, dat iedereen zomaar een huis kan krijgen. Voorlopig zal het nog wel moeilijkhe den kosten om een woning te krijgen. Volgend jaar komen er echter ongeveer 400 gereed en misschien hebben we dan het verzadigingspunt bereikt. Het niet meer bestaan van woningnood moet men zo verstaan, dat een gezin met en kele kinderen, dat inwoont een huis kan krijgen, indien het dat wil. Alleen de heel jonge stelletjes zullen nog wel eens op een woning moeten wachten", aldus de heer Kramer. Volgens de heer Kramer is er mo menteel meer sprake van „huurnood", dan van woningnood: „Het is niet al tijd gemakkelijk om voor de laagstbe- talden een passende woning te vinden. Bovendien krijgen we te maken met de huisvesting van de zwak-sociale gezin nen. Indien deze mensen een huis krijgen tussen de „gewone" gezinnen in, dan levert dat vaak moeilijkheden op in de wijk. Als je al deze mensen bij elkaar stopt, kweek je een achter buurt en dat is ook niet de bedoeling". Reeds enkele jaren geleden had men relatief gezien meer huizen in Veenen- ADVERTENTIE OLGA EDERVEEN Heden speelt DCE I in het Groene-Kruisgebouw de belang rijke competitiewedstrijd voor de be zetting van de bovenste plaats in de derde klas tegen Ons Genoegen I uit Harskamp. Voor de overige leden van DCE gaan de onderlinge competitiewedstrijden ge woon door. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Goudreinetten: EI 6575: 2224; EI 75—85: 24—38; EII 65—75: 18—23; EII 7585: 2227. Aanvoer 26 ton. Sterappelen: EII 60—70: 26—29; EII 7080: 3537. Aanvoer 9 ton. Cox's Or. Pippin: EI 5560: 1820; EI 60—65: 30—35; EI 65—70: 40—43; EI 70—75: 44—52; EI 75—80: 50—56. Aan voer 5 ton. Glorie van Holland: EI 6575: 1718; EI 7585: 2124. Aanvoer 8 ton. Ingrid Marie: EII 60—70: 20—23; EII 7080: 2830. Aanvoer 5 ton. Conference: EII 55—65: 66—69; EII 65 —75: 6476. Aanvoer 8 ton. Legiponts: EII 55—65: 64—66; EII 65 75: 73. Aanvoer 3 ton. Gieser Wildeman: EI: 50—60: 46; EI 6070: 56. Aanvoer l'/i ton. IJsbouten: EI 55—65: 47; EI 65—75: 48; EI 6070: 49. Aanvoer 1 ton. Fi-ijzen genoteerd in centen per kg. VEENENDAAL Voor de tweede keer in deze competitie bleek STV-Cli- max veel te sterk voor M.v.R. uit 's-Heerenberg. De Veenendalers be hoefde,, geen enkele set af te staan zo dat ze met 100 de grootst mogelijke overwinning boekte .Er waren zelfs maar 2 partijen die in 3 games moes ten worden gespeeld nl. het dubbelspel en de wedstrijd tussen v. Wely en de sterkste speler van M.v.R., Geerling 15-12, 21-18, 21-18). Van Wely won verder van Bosch met 21-18 en 21-9 en Angenent werd door hem verslagen met 21-7 en 21-10. Vermeer had ook deze keer geen en kele moeite met z'n tegenstanders zo als de cijfers wel uitwijzen, 21-13 en tegen Bosch en tegen Angenent werd het 21-5 en 21-16. Vos begon enigszins onzeker tegen Angenent maar kwam er in de loop van de wedstrijd steeds beter in. Vooral toen z'n backhand-smashes gingen luk ken was er voor z'n tegenstanders geen eer meer aan te behalen. Vos-Ange- nent 21-19 en 21-13, Vos-Geerling 21-13 en 22-20 en Vos-Bosch 21-19 en 21-6. In het dubbelspel werd de uitslag 18-21, 21-12 en 21-18 in het voordeel van de STV-Climax-combinatie. STV-Climax speelt vanavond thüis tegen Oldra uit Arnhem en men moet zich dan zeker van z'n inzinking her stellen wil men zich in de promotie- groep plaatsen. daal, dan voor de oorlog, toch stonden er toen huizen leeg en is er nu een te kort. „Voor de oorlog had men voldoende aan een huis op elke 5 inwoners, nu moet men op ruim drie inwoners een huis hebben", vertelt de heer Kramer. „Het was vroeger ongehoord, dat -een vrijgezel een complete woning wilde hebben, terwijl nu jonge mensen van omstreeks 25 jaar om een woning komen vragen, evenals bijvoorbeeld de onder wijzeressen, die vroeger normaliter op kamers woonden. Voor deze categorie bouwen we de woningen voor, „incom plete" gezinnen, waarvoor ook echtpa ren zonder kinderen in aanmerking ko men". De heer Kramer verwacht voorlopig nog geen „uitverkoop" van woningen: Indien wij in 1980 40.000 inwoners moeten huisvesten, zullen we nog heel wat moeten bouwen", meent de heer Kramer, „alleen zijn we onderhand zo ver, dat iemand, die naar Veenendaal moet verhuizen meestal op korte ter mijn een woning kan krijgen, omdat er regelmatig blokken klaarkomen". Eén ding moet de heer Kramer nog van het hart: „Er komen dit jaar nog wel 40 woningen gereed, maar deze zijn al lemaal toegezegd. Een gang naar het gemeentehuis om te proberen ervoor in aanmerking te komen is nutteloos". EDERVEEN De oliebollenactie voor het orgelfonds van de Ned Herv. kerk is goed geslaagd. De opbrengsten waren hoger dan de raming, maar de onkosten ook, wat zijn oorzaak vond in de verhoging van verschillende mate- riaalprijzen. De opbrengst was f 1106,- dus niet geheel de f 1200,- waarop men gehoopt had. De orgelschuld is door deze actie teruggebracht tot circa f 3000,-. RHENEN Terwijl de Achterbergse automobilist W. S. op de Utrechtse- straatweg stopte om een uit de smalle Stokweg komende vrachtauto gelegen heid te geven de hoofdweg op te rijden, waarna S. rechtsaf zou kunnen slaan, reed de Maarnse automobilist T. L. pardoes achterop de wagen van S. Laatstgenoemde werd van zijn zit plaats opgelicht, en kwam achterin zijn auto terecht. S. mankeerde niets, maar zijn auto met de achterin geplaatste motor, moet waarschijnlijk naar de schroothoop. L. verklaarde de stil staande wagen van S. volkomen over het hoofd te hebben gezien. Zijn eigen wagen was aan de voorzijde ingedeukt en kon op eigen kracht verder rijden. De wagen van S. moest worden wegge sleept. VEENENDAAL Onder invloed van overmatig gebruik van geestrijke dran ken reed D. B. uit Scherpenzeel zyn auto total loss en beschadigde de wa gen van de heer H. H. van B. uit Veen endaal. D. B. reed over de Stationsstraat en bemerkte waarschijnlijk niet, dat de auto van de heer Van B. onder een lantaarnpaal geparkeerd stond. Hij reed er met een geweldige klap tegen aan, met bovengenoemd gevolg. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen B. is proces verbaal opge maakt. RENSWOUDE Dinsdagavond 7 november zal in het gebouw Rehoboth een avond georganiseerd worden door de plaatselijke Hervormde Jeugdvereni gingen. Als gast zal optreden de bekende Amsterdamse voordrachtskunstnaar Jan Oosterwelde. ADVERTENTIE Plant nu de bloemenpracht van straks 0 Nog maar nauwelijks hadden de nieu we bewoners van de 72 flatwoningen aan de Tinneweide de sleutels of het was al een drukte van belang in en om de flat. AMERONGEN Op 27 oktober werd bij de spaarbank van de Coöp. Raiffeisenbank „Amerongen en Omge ving" door een storting van de heer P. N. Schouten TH zn. te Amerongen de 9 miljoen overschreden. Ter gelegenheid hiervan werd hem dezer dagen een gratis inlage aangebo den. RHENEN. Het Nederlandse Astma Fonds, afgekort N.A.F., is de centrale Stichting in Nederland, waarin alle or ganisaties en instellingen op het gebied van de astmabestrijding samenwerken. Het wis het wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaken en de behande ling van astmatische ziekten steunen en bevorderen, het oprichten van behande lingscentra en klinieken stimuleren en hulp verlenen bij de individuele noden van astmapatiënten, vooral op finan- ciëel gebied. Hiervoor is tenminste f 800.000,per jaar nodig. Van 12 tot en met 18 november 1967 wordt in onze gemeente voor dit doel een openbare inzameling gehouden, die ik gaarne wil aanbevelen. Rhenen, 31 oktober 1967. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch van Rosenthal. RENSWOUDE Bij voldoende deel neming zal onder leiding van de heer D. Cozijnsen iedere eerste Vrijdag van de maand in gebouw „Rehoboth" een bij bel studieavond gehouden worden voor jongens van 13 tot en met 15 jaar. RENSWOUDE. Woensdagavond is er te Renswoude in het gebouw Reho both een vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Als spreker is uitgeno digd dr. D. A. van Ramshorst uit Bilt- hoven, die een causerie zal houden over „De Schepping". Een en ander zal worden toegelicht met geluidsband en dia's. Er mogen gasten worden mee gebracht. ADVERTENTIE Een verloving? Een beloft® in 9°' iud, een feest met bloemen dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur L tEaÉbw Zaterdags 16.30—17.30 uur. EDERVEEN. Vrijdagmiddag vond in Ederveen aan de Van Hootsenstraat de opening plaats van Van Bennekoms geschenkenhuis. Er was veel belang stelling voor deze gebeurtenis. Die zaak betekent voor Ederveen een grote aan winst, speciaal op gebied van speelgoed dat hier in grote verscheidenheid gebo den wordt. De winkel is modern van inrichting waardoor de cliënt zich er gauw thuis voelt. Het was van de heer A. v. Benne- kom die naast zijn autorijschool dit ge schenkenhuis exploiteert, een goede ge dachte om de zaak nu te openen met het oog op de St.-Nicolaas-inkopen. Ve le Ederveners die anders buiten de plaats hun inkopen doen, zullen nu on getwijfeld in hun eigen plaats kunnen slagen. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal brengen ter openbare kennis, dat gedeputeerde staten der provincie Utrecht bij hun besluit van 20 september 1967, afdeling 2B, nr. 1538'66/2400, hebben vastgesteld de derde wijzigingslegger der wegen in de gemeente Veenendaal. Deze wijzigingslegger wordt op woens dag 8 november 1967 in het Raadhuis (kamer 1.6.) voor een ieder ter inzage gelegd. Uiterlijk tot op de dertigste dag na ge noemd tijdstip van het ter inzage leg gen, staat aan iedere belanghebbende tegen de vaststelling van de derde wij zigingslegger beroep op Hare Majes teit open. Belanghebbenden worden er op gewe zen dat een eventueel adres van beroep moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin, doch moet worden in gediend bij de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Utrecht. Veenendaal, 3 november 1967, Burgemeester en wethouders voor noemd: de secretaris, Van Manen, de burgemeester J. Hazenberg. ELST. De jaarlijkse kring-EHBO wedstrijden om de „Vallei"-beker, be schikbaar gesteld door drukkerij „De Gelderse Vallei" uit Veenendaal, zijn ditmaal gewonnen door de EHBO-ploeg uit Leersum. De Veenendalers behaal den zaterdag in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school te Eist gehouden wedstrijden de tweede plaats. Onder de vele belangstellenden warer de beide wethouders van de gemeente Rhenen, de heer T. van Lienden en mr. J. Deen. Laatstgenoemde reikte na af loop van de wedstrijden de prijzen uit. De zes deelnemende ploegen, te we ten twee uit Rhenen, en verder de ploegen uit Amerongen, Eist, Leersum en Veenendaal, werden geconfronteerd met een ongeval zoals dat zich in het lokaal, waarin de wedstrijden gehouden werden, zou kunnen voordoen. Nage bootst werd namelijk, dat de concierge van de school, bezig met het boenen van het lokaal, uitglijdt over een dweil. Met zijn hoofd komt hij terecht op de punt van een bank. waarbij hij een flinke wond tussen de ogen krijgt. Ook liep hij door die val een hersenschud ding op. Zijn vrouw, die op het lawaai afkomt, valt over een emmer en breekt haar linker enkel. Zeer overtuigend werden de beide slachtoffers nagebootst door twee leden van de „Lotus", een vereniging, die zich bezighoudt met het nabootsen van verwondingen, speciaal ten behoeve van de EHBO. Doordat de leden van „Lotus" precies weten, welke pijnen er gevoeld worden bij iedere kwetsuur, zijn zij in staat een zeer natuurge trouw beeld te geven. Ook zaterdag was dat weer het geval. De Edese arts, de heer N. P. Tromp, die de jury presideerde, vestigde aan het einde van de oefening, die hij ove rigens geslaagd noemde, ondanks een aantal schoonheidsfoutjes bij elke ploeg, de aandacht op „het behandelen van de patiënt als mens. Daar moet goed aan gedacht worden, maar bij de meeste groepen is dit deze middag nog wel eens vergeten", aldus de heer Tromp. De uitslag was: 1. Leersum 251 punten; 2. Veenendaal 193 punten; 3. Amerongen 189 punten; 4. Eist 183 punten; 5. Rhenen I 171 punten en 6. Rhenen II 165 punten. Voor de leiders luidde het eindklasse ment: 1. Leersum; 2. Rhenen II; 3. Veenendaal; 4. Eist; 5. Amerongen en 6. Rhenen I. ARNHEM We zijn er de laatste ja ren wel aan gewend geraakt het „rode Rusland" wat genuanceerder te be schouwen dan vroeger. "Toch werd er weinig kritische informatie geleverd. Er is een herdenking voor nodig om eens echt diep in het materiaal te dui ken. Toneelgroep Theater vond een re- ele manier om bij te dragen in het be grip voor de oktoberrevolutie van 1917, die een eind maakte aan het tsaris tisch bewind. Actrice Liselot Beek* meljer en echtgenoot Rob Roozenmond werkten een jaar aan een toneel-docu mentaire, die zaterdagavond in Theater aan de Rijn te Arnhem werd gespeeld. Vijf acteurs (wat minder dan aanvan kelijk de bedoeling was) zeggen in dit werk de teksten. Een van hen, centraal gezeten, verbindt de uitspraken van de andere vier, die als stem van het volk, stem van Lenin. de tsaar, etc. fungeren. Het toneelmatige van de opzet leent zich uitstekend voor het brengen van een dergelijk documentair programma. In de op zichzelf vrij droge stof kan de gemoedstoestand, de spanning van het moment, het dramatische verloop van de revolutie worden weergegeven. Het echtpaar Roozemond heeft een voortreffelijke tekst gemaakt, die door de inzet van de vijf acteurs (Liselot Beekmeijer, Wik Jongsma, Joop Kees maat, Jan Kieboom en René Lobo) een levend verhaal wordt. Er is zoveel mo gelijk gedramatiseerd door tijdgenoten te laten praten, zonder de objectiviteit geweld aan te doen. Wel, maar dat lijkt me geen strijdpunt, zijn de schrijvers er van uitgegaan dat de Russische revo lutie een positieve zaak is geweest. Het verhaal laat overigens geen twij fel: met een korte referentie aan de (mislukte) Franse revolutie begint het bij het protest van boeren en lijfeigena ren. dat in 1861 leidt tot de afschaffing van de slavernij. Daarmee verandert OVERBERG Zaterdagmiddag werd door de jongens van kamp Overberg de eerste uitvoering bijgewoond in het nieuwe seizoen 1967/1968 van de steeds meer bekendheid krijgende Club 500. In zijn openingswoord merkte de direc teur, de heer C. J. G. M. Geurts, onder meer op, dat de bedoeling van zulke middagen is de jongens die ondanks radio en televisie toch verstoken blij ven van alle amusement dat de stad te bieden heeft, dit in deze vorm te ge ven. Hierna volgde een kort overzicht van het programma door de presenta tor, de heer G. Lohuizen. Als eerste trad mej. Magda Berg uit Mijdrecht op, die op niet onverdienste lijke wijze zichzelf op de gitaar bege leidend, haar liedjes bracht. Door haar voordracht wist zij de zaal mee te krij gen. Magda trad daarna nog enkele ke ren op met een internationaal reper toire en telkens bij een bekend num mer zgngen de aanwezigen spontaan mee. Alleen de aankondiging van haar liedjes was wat onduidelijk. Hierna kwam een komisch duo ge naamd De Zonzij Zoekers uit Utrecht, elk met een gitaar voor het voetlicht. Terwijl de een trachtte een ernstig lied je te spelen en te zingen, reageerde zijn maat aan het einde van elke re gel op een dusdanige wijze, dat het pu bliek zat te schateren van het lachen. Werkelijk goede voordracht en mimiek. Tenslotte was er het optreden van „De Kreukels". Dit uit vier jonge men sen bestaande combo is de eerste beatband van gehandicapten in Neder land en afkomstig uit het revalidatie centrum De Hoogstraat te Leersum. Zij brachten beatmuziek, die qua kwa liteit niet onder doet voor andere op behoorlijk niveau staande combo's. Na een ruime toegift werd ook deze mid dag besloten met een kleine attentie voor de artiesten. niets; de nu vrije boeren worden zo mogelijk nog harder uitgebuit dan voor heen. Zo komen we bij de eerste roerselen van de arbeidersbeweging, samenval lend met Lenins geboorte (1870), diens aandeel als theoreticus (Marx), tot in 1905 de eerste grote stakingen uitbre ken, met daarbij de splitsing Bolsje wieken-Mensjewieken, de moord op de stakers in het Lenagebied (1912) via de ellende in de eerste wereldoorlog tot het jaar 1917, waarin Lenin tenslotte tri omfeert (7 november). Een gedegen informatie, dit Thea terprogramma, ook voor degenen die denken dat het alleen maar communis tische propaganda is. Komende zaterdag heeft de tweede (er. voorlopig laatste) uitvoering plaats. Reden om snel een plaats te reserveren (het Rijntheatertje is niet zo groot); telefoon 37655. H. L. EDE Op dindag 14 november houdt de afdeling Ede-Wageningen van de Ne derlandse Vereniging voor Slechthoren den, een bijeenkomst in het Luthers Centrum, Maanderweg 27 te Ede, aanv. 19.30 uur. Na de behandeling van huishoudelijke zaken zal het amusement-gedeelte van de avond worden verzorgd door de heer J. Boer met vertoning van kleu rendia's. De bijeenkomsten zijn vrij toegan kelijk voor slechthorende niet-leden. EDE De vereniging tot bevorde ring der homoeopathie in Nederland, af deling Ede, organiseert op woensdaga vond in „De Open Haard" aan de Wil lem de Zwijgerlaan 3 te Ede een bij eenkomst, waarop de arts H. P. J. A. Maas uit Utrecht zal spreken over de homoeopathische behandeling van acu te infectie-ziekten. Een interessant en belangrijk onderwerp waarvoor zeker veel belangstelling zal bestaan. De bijeenkomst begint om acht uur. De Zonzijzoekers dragen veel bij tot het succes van de ontspanningsmid dag in kamp Overberg. Een Rhenense EHBO'er bezig met de verzorging van een gebroken enkel tijdens de zaterdag in Eist gehouden wedstrijden. LEERSUM De voetbalvereniging HDS heeft de heer A. van de Bogert, die vrijdagavond tot wethouder werd benoemd, dezelfde avond nog op fees telijke wijze gehuldigd. In restaurant „Damlust" waren de HDS-ers bijeen voor hun jaarlijkse dansavond. Voorzitter Van Wagensveld sprak een kort welkomstwoord, en ging later op de avond opnieuw achter de microfoon staan om de nieuwe wethouder toe te spreken. „Ik hoop dat U in Uw nieuwe func tie veel voor het verenigingsleven van Leersum zult kunnen doen", zo zei de voorzitter onder meer. De heer Van de Bogert sloot zich aan bij deze wens en bleef nog geruim tijd te midden van de HDS-familie. Tijdens de feestavond werden voorts mevr. Jeane van Kranenburg en de heer E. N. van Doorn gehuldigd. De laatste kreeg een geschenk aangeboden vanwege zijn prestaties in de televisie quiz „Tik, tak, tor". Mevr. Van Kranenburg kreeg ook een cadeau als blijk van waardering voor de wijze waarop zij deelnam aan di verse modeshows. Zij sleepte enkele maanden geleden de titel „Naaldprin ses van Europa" in de wacht. De feestavond werd druk bezocht, had een gezellig karakter en werd mu zikaal omlijst door The Evening Stars uit Lichtenvoorde. In feite was het dubbel feest, want voorzitter Van Wagensveld deelde aan het begin van de avond mee, dat de aanleg van de nieuwe voetbalvelden op korte termijn zal worden aanbesteed. BENNEKOM Op 24 en 25 no vember a.s. organiseert de P.V. De Snelvliegers uit Bennekom een grote tentoonstelling waarop bijna alle kam pioenen uit de omgeving met hun mooiste duiven aanwezig zullen zijn. Naar verwachting zullen ruim 1000 duiven op deze tentoonstelling te zien zijn. De duiven worden donderdag avond 23 november om 8 uur gebracht en zullen op vrijdag 24 november door vier keurmeesters worden gekeurd. De ze vier keurmeesters zijn de heren L. C. Brand en J. Boer beiden uit Deventer, P. de Haan uit Lent en M. J. Winters uit De Kwakel. De opening vindt plaats op vrijdag avond 24 november om 19.00 uur. De duiven zullen in 16 verschillende klas sen dingen naar bijzonder mooie prij zen. Inschrijfformulieren zijn voor deze tentoonstelling verkrijgbaar bij alle se cretarissen van de bij de Werbo aan gesloten verenigingen. Zowel op vrijdag als op zaterdag avond zal er een grote verkoping wor den gehouden van bonnen voor eieren of jonge duiven en zelfs zullen er enkele oude duiven verkocht worden, welke door vele grote liefhebbers zijn ge schonken. EDE In verband met de vacature aan de Graaf Bentinckschool, ontstaan door het eervol ontslag van de heer C. Frankfort als hoofd van die school en de door de verplaatsing van de heer G. T. Vos als hoofd naar de openbare school in Ede-Veldhuizen ontstane va cature aan de Baron van Deedemschool moet de raad twee nieuwe schoolhoofden benoemen. B en W hebben daarom de volgende voordracht opgemaakt: voor de „Graaf Bentinckschool: 1. A. G. Geelen, hoofd ener school te Delft; 2. J. Eising, hoofd ener school te Oudemo len en 3. F. H. J. Brouwers, hoofd ener school te Haarlem. Voor de Baron van Deedemschool: 1. J. Wagemakers, hoofd te Molenend; 2. J. Eising en 3. F. H. J. Brouwers. Over de voorgedragenen wordt in de raadsvergadering van 8 november ge stemd. ADVERTENTIE Si Che/9®01®0 z'Jn altijd °Veral »e,koml EDE De heer G. T. Vos, hoofd van de openbare lagere school „Baron v. Deedemschool, Kerkweg 19 te Ede, heeft verzocht hem over te plaatsen als hoofd naar de nieuwe openbare lagere school in EderVeldhuizen. Met de inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Ede heeft het vereiste overleg plaats gehad, deze heeft tegen overplaatsing geen bezwaar. B. en W. stellen de raad voor te be sluiten de heer G. T. Vos te plaatsen aan het hoofd van de openbare lagere school in Ede-Veldhuizen. De pakketprijs voor slachtrunderen is becijferd op f 214,33, dat is bijna f 3,- lager dan voorgaande week. Het is inderdaad een niet onbelangrij ke daling, doch men dient tevens in acht te nemen de omstandigheid dat vorige week de prijs met f 1,25 verhoogd werd wat in deze tijd van het jaar vrij onge woon is. Uiteraard blijft de volledige heffing op de derde-landen import gehandhaafd en hanteert ook België de volledige hef fing, al is daar de prijs iets aangetrok ken. Zien we naar de Utrechtse markt van donderdag dan constateren we daar 'n vrij prijshoudende markt, zij het met een overigens matige handel. In België koopt de OCRA rund- en varkensvlees ten behoeve van het leger. De Franse markt was in het algemeen prijshou dend. Zowel in België als in Frankrijk was de situatie wat onoverzichtelijk, als gevolg van de r.k. feestdagen be gin november. In Nederland werd in de week tot 27 oktober 116 ton rundvlees ingevoerd, waarvan 97 ton uit België en Frankrijk. Het betreft hier vooral een kwaliteits- ruil, zij het dat België geen rundvlees uit Nederland invoert. Voorts werden ingevoerd 755 stuks slachtvee, waarvan 416 uit Engeland en 75 uit Ierland. Zo als bekend wordt de invoer uit Enge land stopgezet, als gevolg van mond en klauwzeer aldaar. Uiteraard zal dit niet zonder effect blijven op de prijs in Nederland. In de week tot 27 oktober werd 342 ton rundvlees uitgevoerd. De inkoopcombinaties voor slachtvar- kens VAKO (Oss); IVO (Deventer) en HOVA (Homburg) hebben de uitbeta- lingsprijzen voor de in de week tot 11 november over te nemen varkens met 5 cent verlaagd. Men hanteert de vol gende prijzen voor geslachte varkens van le kwaliteit op basis van af-boerde- rij: 68/85 kg f 2,80; 86/90 kg f 2,70; 91/100 kg f 2,65 met de gebruikelijke kortingen van 12,17 en 22 cent voor varkens van 2e, 3e en 4e kwaliteit. Het aantal slachtingen bedroeg in de week tot 28 okt. ca 135.000, dat is ca 8000 minder dan voorgaande week. Uitgevoerd werden die week 5060 le vende en 18.900 geslachte varkens. Op merkelijk is dat Duitsland een be hoorlijk afnemer is, ondanks de be paald niet onbetekenende invoer uit O. Duitsland. Frankrijk blijft echter veruit de grootste afnemer en de re gionale interventie die men daar (nog) mag toepassen leidt niet of nauwe lijks tot een verbetering van de ten dens van de markt. De uitvoer van delen van varkens, alsmede die van spek blijft bevredi gend, doch men heeft te doen met een markt, waar het aanbod uit derde lan den, met name uit de Oostbloklanden, 'n zekere rol blijft spelen. De invoer van biggen is bepaald niet zonder be tekenis met 1370 stuks in de week to 27 okt., waarvan 1291 uit België en 7; uit Duitsland.

De Vallei | 1967 | | pagina 3