DOVO boekte zwaarbevochten overwinning op DOSK: 3-1 v. Hardeveld stopte penalty Duizend-gulden-krediet 31/2 procent rente Duizend gulden krediet Algemene Bank Nederland VRC leed tegen granietharde opponent weer nederlaag3-1 Merino's veroverde 2 kostbare punten Neder Veluwse Turnkring nog steeds kerngezond Statistiek van het zaterdagvoetbal Weinig overtuigende zege van Wageningen Kesteren moest in slotfase zwichten voor SKY Salamanders-dames wonnen van Shifty-Wageningen Stort uw salaris of ander inkomen nü op een rente-girorekening bij de Algemene Bank Nederland u krijgt en... zo u wilt tot IJsselmeervogels tot op één punt benaderd Sterker Goochelen Gerard Hasselaar knock-out geslagen Sparta had gelijk spel verdiend Overwicht(je) Offensief Sensatie de kleintjes van ELISABETH BAS BASJES 10 X lekker roken voor 1.20 MAANDAG 6 NOVEMBER 1967 ADVERTENTIE VEENENDAAL Op het sportpark „Panhuis" heeft DOVO zaterdagmid dag een zwaarbevochten zege behaald op het Kamper DOSK. In de weinig op vallende wedstrijd speelde de harde wind een grote rol, waardoor van goed voetbalspel nauwelijks sprake was. Desondanks bleef de spanning er wel in, want al na een kwartier kwam de Veenendaalse ploeg op een 0—1 achterstand. Technisch bleek DOVO veruit de meerdere te zijn van de gasten uit Kampen en nog voor rust kon Aart Gerritsen met twee doelpunten de score op 21 brengen. DOSK speelde vooral verdedigend goed en DOVO is er dan ook met moeite in geslaagd de (verdiende) zege te behalen. Opvallend was de goede terreingesteldheid van het sportpark. Terwijl in het hele land talloze wedstrij den moesten worden afgelast bleek de grasmat van het Panhuisterrein in uit stekende staat. Klaas van Hall scoorde Aart Gerrit sen 2-1. Na de hervatting kreeg DOVO meer en meer overwicht en de gasten moes ten het hebben van uitvallen. Dat ge beurde evenwel meestal met lange en onzuivere passes, welke door Jaap Re- bergen en aanvoerder Van Bruxvoort weer werden geretourneerd. Goed door zetten van de ver naar voren opge drongen Rebergen bracht paniek in de verdediging van DIOSK. Op het Juiste moment kreeg Aart Gerritsen de bal toegespeeld maar diens schot was re gelrecht op doelman Van der Wolde gericht. In de 60ste minuut wees scheidsrech ter Kroon resoluut naar de penalty stip voor het doel van DOVO. Bij een Kamper aanval probeerde Jaap Reber gen vallend de bal weg te werken voor de voeten van De Vries, die daarop ten val kwam. Plender plaatste zich achter de bal en schoot hard in maar doelman Hardeveld beukte het leer uit z'n doel met een prachtige reactie. De sterke wind die het spel nadelig beïnvloedde, bezorgde DOVO in de eer ste minuten van de wedstrijd een licht overwicht. De thuisclub maakte er evenwel geen gebruik van en bleef vol harden in ver doorgevoerde combina ties, die steeds weer werden onderbro ken door de lange Van Warven, de Kamper spil die in de eerste helft van deze ontmoeting uitstekend spel te zien gaf. Na een tiental minuten kwam ook DOSK wat los en volgden er enkele niet ongevaarlijke aanvallen op het DOVO-doel. Een schot van rechtsbin nen De Vries ging van dichtbij hoog over, maar een minuut later, er was toen precies een kwartier gespeeld, kreeg hij opnieuw een scoringskans en nu was het raak. Linksbuiten Snippe nam een hoekschop en De Vries plaat ste de bal in het doel (0-1). In de 22- ste minuut kwam de gelijkmaker. Bert Visser maakte zich goed vrij en zijn voorzet bereikte Aart Gerritsen, die langs keeper Van der Wolde in het doel kopte (1-1). Nauwelijks was het spel hervat toen Nico Diepeveen voor het Kamper doel verscheen. Zijn kogel vloog met een enorme vaart dicht langs het doel. Van af dat moment was DOVO duidelijk sterker en vrijwel steeds in de aanval. In de laatste minuut voor rust sloeg DOVO opnieuw toe. Uit een pass van WAGENINGEN In een zeer matig duel met Heerenveen heeft Wagenin gen zondagmiddag op de Berg een 20 overwinning geboekt. Wageningen im poneerde (met uitzondering van de hardwerkende defensie) niet in deze wedstrijd en won door doelpunten in de 17e en 85e minuut (penalty). Het door gaans slechte veldspel van de Wage- ningers werd in hoofdzaak veroor zaakt door het zeer slechte plaatsen van de thuisclub. Van de Klift speelde in de verdediging een goede wedstrijd. B(j Heerenveen was rechtshalf Zoeten- dal de uitblinker. Wageningen heeft een groot deel van de wedstrijd een overwicht gehad, ter wijl de gasten het moesten hebben van uitvallen. Nadat de voorwaartsen van de thuisclub enkele goede kansen had den gemist was het in de zeventiende minuut raak. Ui een scrimmage voor het doel van Heerenveen schoot Van Ernst hard in (1-0). Heerenveen moest ook na deze tref fer het accent op de verdediging leg gen, maar doordat er onnauwkeurige passes werden gegeven en kansen wer den gemist bij Wageningen kwam in deze stand voor de rust geen wij zi ring. Ook na de hervatting bleef de thuis club veri t de meerdere. Heerenveen bouwde via Zoetendal aan enkele goe de aanvallen, maar de sterke Wage- ningse verdediging kon tijdig het gevaar keren. De goalie van Wageningen be hoefde slechts enkele malen in actie te komen. Zijn collega aan de andere zijde kreeg daarentegen veel werk te doen, maar de thuisclub bleek niet over een afronder te beschikken deze middag. Vijf minuten voor tijd maakte Wage ningen aan alle onzekerheid een eind, toen de ploeg een penalty kre.g toege wezen doordat Broeckx onderuit werd gehaald binnen de 11-meter-lijn. Tonny van de Weerd benutte de strafschop (20). v n verdiende, maar weinig overtui- Tien minuten voor het einde van de wedstrijd kwam aan alle onzekerheid een einde toen Henk van Kooten na wat goochelwerk een hoekschop for- KESTEREN Voetbalvereniging Kesteren heeft zaterdagmiddag in de thuiswedstrijd tegen het Wageningse SKV een 02 nederlaag moeten in casseren. Het was een zeer sportieve wedstrijd, waarin meermalen aantrek kelijk voetbal was te zien. Door de nederlaag is Kesteren nu samen met VVS '65 onderaan de rang lijst van de vierde klasse A-Oost te rechtgekomen. In de eerste helft heeft de thuisclub een licht overwicht gehad en de Wage ningse titelkandidaat moest alles in het werk stellen om een treffer te verhin deren. Er werd soms fraai gecombi neerd door de voorwaartsen van Keste ren, doch zij verspeelden enkele pracht kansen op een voorsprong. Vele scho ten gingen naast of over. Aan de ande re kant kwam het Kesteren-doel niet vaak in gevaar. De rust ging in met de 0-0 stand op het scorebord. In de tweede helft werd SKV wat sterker. De defensie van de thuisclub was in goede vorm en sloeg vrijwel el ke aanval van de Wageningse gasten af. Het middenveld ging echter gelei delijk aan verloren voor Kesteren en de aanvallen werden na ongeveer 20 minuten spelen slecht opgebouwd. In de laatste tien minuten moest Kes teren zwichten voor de SKV-voorwaart- sen. Via twee treffers (waarvan één penalty) namen de gasten een voor sprong, die Kesteren niet meer kon in lopen. VEENENDAAL Ook vele hockey wedstrijden werden in het afgelopen weekend afgelast. De heren van de Veenendaalse Hockeyvereniging Sala manders, die de wedstrijd tegen ZOW zouden spelen, behoefden niet in actie te komen, doordat Pluvius het speel veld rij. .lijk met water had bedeeld. De jongens a speelden zaterdag tegen Union, welke match eindigde in een 32 overwinning voor het Veenendaalse team. Het damesteam speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen Shifty uit Wageningen. In dit duel moesten de Wageningse dames hun meerdere er- Ir -"non ir* 'Ir Col o*-- /O 0> Schoeman en keeper Vcm Hardeveld kunnen De Vries niet stuiten. Uit esn corner kopte de DOSK-rechtsbinnen zijn ploeg naar een 1—0 voorsprong. O ceerde. Bert Visser kreeg de bal te pakken en bereikte daarmee Bram De- moet. Deze gaf een pass naar de fel sprintende Roel Schoeman. die goed wist door te zetten en keeper Van der Wolde passeerde (3-1). Daarmee was de strijd beslist, want hoewel DOSK nog even fel op kwam zetten slaagden de Kampenaren er niet in nog een te- genpuntje te scoren. Daarmee had DOVO de volle buit in de wacht ge sleept in een niet grootse maar wel in teressante wedstrijd. DOSK. altijd een lastige tegenstander van DOVO, was verslagen. Intussen is DOVO zijn rivaal IJssel meervogels tot op 1 punt genaderd en de ploegen hebben nu beide negen wed strijden gespeeld. In het DOVO-team speelden linksback Van Kooten, Van Bruxvoort en Jaap Rebergen een goe de wedstrijd. Toch is het spel van de Veenenda- lers in de ontmoeting tegen DOSK te eenzijdig geweest. Steeds weer werden de combinaties te ver doorgevoerd, waardoor het spel werd afgeremd en er te weinig vaart en verrassing in de aanvallen kwam. In de verdediging werd goed werk geleverd, al moest men meermalen een beroep doen op de sprintsnelheid van Jaap Rebergen om een doorbraak van de tegenstanders te onderscheppen. Niettemin was DOVO duidelijk sterker dan DOSK. Onze kantoren lichten u graag verder in. WAPENVELD In de uitwedstrijd tegen WZC in Wapenveld heeft VRC opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Ondanks een beter veldspel van VRC en een groot aantal doelrijpe kansen kon de (gewijzigde) formatie van trainer Gert van de Weerthof niet voldoende aanvalskracht opbrengen of tot afwerking komen. Spil Van Engelenburg was verdwenen uit de VRC-verdedi- ging en werd vervangen door H. van Capelle, die het niet onverdienstelijk deed. De ontmoeting tussen WZC en VRC kreeg vooral na rust een nogal fors ka rakter en bij een duel met keeper De Graaf werd Gerard Hasselaar hiervan het slachtoffer. Volkomen knock-out ging hij tegen de grasmat na een stevige dreun van de Wapenveldse doelman. VRC begon fel aanvallend te spelen en drong WZC geheel terug. Een serie goed gerichte schoten op het doel le verde evenwel niets op door uitstekend ingrijpen van keeper De Graaf, die achtereenvolgens kogels van Gert v.d. Weerthof, Cor Aalbers en Piet Hasse laar onschadelijk maakte. Het eerste doelpunt viel echter aan de andere kant. Toen WZC zich na een half uur spelen onder de druk van het VRC-ge- VEENENDAAL De Merino's heeft zaterdag op eigen terrein het Opheus- hense Sparta '57 een 21 nederlaag toegebracht. Het is vrijwel de hele match een gelijkopgaande strijd geweest en een puntenverdeling zou de verhoudingen dan ook juister hebben weergegeven, te meer daar in de tweede helft een doel punt van Sparta niet werd toegekend door de scheidsrechter. De bal was ech ter de doellijn reeds gepasseerd. Tonny van de Berg kon door de schorsing voor twee wedstrijden niet mee spelen in het team van De Merino's. De Veenendalers waren in de eerste helft duidelijk sterker dan de gasten uit Opheusden. De pupillen van trainer Teunissen kwamen herhaaldelijk ge vaarlijk voor het doel van Sparta, maar de defensie van de Betuwenaren kon steeds tijdig ingrijpen. Gaasbeek speelde sterk aanvallend en stichtte veel verwarring in het doelgebied van de Opheusdense ploeg. Een snelle uitval leverde de gasten een voorsprong op. Keeper Klaassen kreeg een hard en effectvol schot van één der voorwaartsen van Sparia niet onder controle en de bal verdween over de doellijn (0-1). De thuisclub bleef een lichtelijk over wicht behouden en enkele minuten voor de rust viel de gelijkmaker. Gaasbeek was mee in de aanval gegaan en loste enkele meters buiten het strafschopge bied een hard schot, waaruit de bal bo ven in de hoek verdween (1-1). Na de rust zijn de ploegen wisselend in de aanval geweest. De Merino's-aan- vallen waren weliswaar talrijker, doch het grootste gevaar kwam van de ac ties van de Spartanen. In de 56e mi nuut werd keeper Klaassen verrast door een schot, waaruit de bal via de onderkan. van de lat over de doellijn sloeg, maar de arbiter kende dit doel punt niet toe aan de Opheusdenaren. Het bleef een aantrekkelijke en spor tieve itrijd, waarin aa.. beide zijden goede kansen ontstonden, doch de af- werkers toonden zich nogal slordig. Tien minuten voor het einde bracht T. Nagel met een ver schot de stand op 21. De Spartanen konden in deze stand geen verandering meer brengen, hoe wel zij beslist een gelijk spel hadden verdiend. Voor De Merino's twee kostbare winstpunten, waardoor dt aansluiting met de kopgroep nog niet verloren is... Keeper Klaassen slaat met behulp van (Zrjr.oUpt,u co" at weid wist uit te werken kwam midden voor Kruisweg in duel met C. Reber gen. De V"~C'er kwam daarbij ten val en onverbiddelijk wees scheidsrechter Koops naar de penalty-stip. De Vries schoot onhoudbaar in (1-0). VRC hervatte het spel met een sterk tegenoffensief en speelde bijzonder goed. Piet Hasselaar knalde tegen de paal en in de 35ste minuut plaatste Gert van de Weerthof de bal uit een vrije trap voor de voeten van Cor Aal bers, die inschoot en de stand daarmee weer in evenwicht bracht (1-1). Nog verschillende goc e kansen de den zich voor bij het doel van WZC, maar de Veenendaalse voorhoede was niet erg gelukkig met haar schoten. Na de rust viel WZC fel aan en in de 50ste minuut passeerde Kruisweg kee per Cornelissen. Leo Rebergen kon de bal slechts met z'n hand uit het doel slaan en dat leverde opnieuw een straf schop op voor WZC Weer was het De Vries die de penalty benutte (2-1). Na dit doelpunt werd er forser ge speeld en de opdringende aanvallers van VRC werd soms met al te harde charges het spelen belet. Scheidsrech ter Koops stuurde rechtsbuiten Van Es sen van het veld wegens natrappen. Het pleidooi van alle WZC-spelers hielp kennelijk, want de arbiter kwam terug op z'n besluit en Van Essen mocht weer meedoen. In de 25ste minuut na de rust kwam er opnieuw sensatie in het veld. Keeper De Graaf wist de bal te vangen en het wegspelen van de bal werd hem belet door Gerard Hasselaar. Nijdig smeet de Wapenveldse doelman de bal in het veld om vervolgens zijn Veenendaalse opponent een vuistslag toe te dienen, waarop Hasselaar knock out ging. Met het nemen van een scheidsrechtersbal liet de heer Koops verder spelen. Toen G. v.d. Weerthof een vrije trap benutte en de bal in het muurtje schoot kreeg Aalbers het leer te pakken en schoot in. Om onbegrijpelijke redenen keurde de scheidsrechter dit doelpunt af en in de laatste minuut was het Kruisweg die bij een WZC-uitval de eindstand op 3-1 bepaalde. Een teleur stellende nederlaag voor VRC, dat ge zien het veldspel zeker meer verdien de. De ZwerverQuick Boys Wit '28— Huizen 0—0. 2e klasse A: 42; Zwart Stand Huizen Quick Boys Zwart Wit '28 De Zwerver Zuidvogels S.I.Z.O. Spakenburg Rijnb. Boys H.B.S.S. N.D.S.M. Z.C.F.C. Zwaluwen Hoogvliet S.S.C. '55Arnemuiden 52; R.V.V.H. S.H.O. 23; Ter LeedeHeerjans- dam 01. 9 6 3 0 15 17— 6 9 5 2 2 12 27—13 9 5 2 2 12 1311 10 5 1 4 11 23—17 7 3 3 1 9 12— 7 8 4 1 3 9 14—13 8 2 4 2 8 15—10 8 4 0 4 8 7—13 9 2 3 4 7 12—11 8 3 0 5 6 10—21 9 2 2 5 6 11—14 9 1 3 5 5 17—24 8 1 0 7 2 7—25 istelveen— 1 O O. 4—1; Stand Noord wijk 8 5 2 1 12 18—10 S.H.O. 9 4 4 1 12 18—12 Ter Leede 9 4 3 2 11 17—13 Kozakken Boys 8 3 4 1 10 15—14 Excelsior M. 9 4 2 3 10 10—11 R.V.V.H. 9 4 1 4 9 19—16 Heerjansdam 10 2 5 3 9 14—15 S.S.S. 8 3 2 3 8 14—14 S.S.C. '55 10 2 4 4 8 17—21 's-Grav. S.V. 8 3 1 4 7 15—17 D.O.T.O. 9 2 3 4 7 19—23 Arnemuiden 8 1 4 3 6 12—15 Amstelveen 9 2 1 6 5 17—24 2e klasse C: D.E.S.— CJ.V.V.Genemulden —D.O.S.K. 3—1. Stand S.V.Z.W. 1—1; 3—0; D.O.V.O. IJsselmeerv. 9 6 3 0 15 28— 8 D.O.V.O. 9 7 0 2 14 29—13 G.V.V.V. 8 5 0 3 10 16—11 W.V.F. 8 4 2 2 10 17—16 Genemulden 9 4 2 3 10 13—13 C.J.V.V. 9 4 2 3 10 12—17 D.E.S. 10 3 3 4 9 14—15 Urk 8 3 2 3 8 13—14 Excelsior '31 9 3 2 4 8 13—15 S.V.Z.W. 9 3 2 4 8 16—18 V.V.O.G. 9 3 1 5 7 18—21 D.O.S.K. 9 1 2 6 4 9—17 S.S.V.U. 8 0 1 7 1 8—28 2e klasse D: Go Ahead K.Oranje Nas sau 31; Nunspeet W.H.C. 02; Be Quick '28—Fit Boys 6—2; Blauw Wit '34Apeldoorn 11; Harkemase Boys V.V.T. 2—2. Stand W.H.C. 10 7 3 0 17 26—10 Go Ahead K. 10 6 2 2 14 32—16 Be Quick '28 10 6 1 3 13 21—18 Klazienaveen 8 4 2 3 10 1817 Nunspeet 9 4 2 3 10 17—11 Oranje Nassau 9 4 2 3 10 1312 Harkem. Boys 10 3 4 3 10 1817 Apeldoorn 10 4 2 4 10 16—19 V.V.T. 9 3 2 4 8 16—18 Fit Boys 10 2 2 6 6 22—26 Workum 8 116 3 1021 Blauw Wit '34 10 1 1 8 3 9—35 3e klasse Oost: W.Z.C.—V.R.C. 3—1; H.H.C.Voorwaarts 10; D.O.S. '37 D.E.T.O. 2—2; O.W.I.O.S.—Elb. spel. 10; Vroomshoopse Boys Hatto Heim 31; O.N.Enter Voor uit 1—1. Stand HHC 10—15 WZC 10—15 Elb. spel. 10—12 Voorwaarts 1011 VRC 9—10 DETO 10— 9 ON 10—9 Vroomsh. B. 109 DOS '37 9—8 Enter V. 10—8 OWIOS 10—7 Hatto Heim 105 4e klasse A-oost KesterenSKV 02; Blauw-Geel '55Ostrabeke 1—4; Ben- nekomOtterlo 21; Redichem DTS 21; Merino'sSparta '57 21; ESA—WS '65 2—1. Stand ESA 10—17 Otterlo SKV 10—16 DTS '35 Ostrabeke 1015 Sparta '57 De Merino's 1011 Redichem Blauw-Geel 1010 Kesteren Bennekom 9— 9 VVS '65 10—9 9—7 10—7 10—7 10—5 10—5 ADVERTENTIE APELDOORN In een der zalen van het motel Arnhem hield de Neder-Ve- luwse Turnkring, organisatorisch onderdeel van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond z(jn zeer druk bezochte najaarsvergadering, welke voor een groot deel in beslag werd genomen door de voorbereidingen voor het 100-jarig bestaan van het verbond. Het lid van de Eeuwfeestcommissie, de heer Ledoux uit Wage ningen, kreeg alle gelegenheid de plannen te ontvouwen, die deze commissie heeft ontworpen. Daarbij bleek, dat de officiële viering zal plaats hebben op 16 maart (de oprichtingsdatum) 1968 In het RAI-gebouw te Amsterdam, voor welke viering van elke bondsverenlging 2 leden zijn uitgenodigd. De verdere viering zal in de verschillende kringen zelf plaats vinden. De Neder-Veluwse Turnkring zal de festiviteiten voor de jeugd spreiden over vijf rayons, t.w. Apeldoorn, Arn hem/Nijmegen, Deventer, Ede/Wage- ningen en Zutphen. In deze rayons zijn commissies in het leven geroepen, die voor hun rayon het programma samen stellen. Ter vergadering kreeg een woordvoerder van deze commissies ge legenheid de plannen bekend te maken waaruit bleek, dat men nogal geva rieerd over één en ander dacht. In elk geval is en wordt er aan deze jubileumviering in de verenigingen veel aandacht besteed en wordt elke com missie vrij gelaten in de keuze van orga nisatie. Wel bleek men algemeen van mening, dat voor een bedrag van f 1,20 per kind geen al te grote sprongen ge maakt kunnen worden. Deze f 1,20 is beschikbaar gekomen door subsidie van het KMGV, de Provincie Gelderland en de Neder-Veluwse Turnkring. Voor de jeugd en leden boven 12 jaar zal een jeugdkringdag worden ge organiseerd op Hemelvaartsdag te Ede in het sportpark in het openlucht-thea ter te organiseren door de Gymnastiek Ver. Sparta te Ede. Een gala-avond in de nieuw te openen sporthal te Zutphen en in het kader van de openingsfeesten ter gelegenheid van deze hal zal op 25 mei de officiële viering in de kring bete kenen. Voor deze gala-avond is uitgenodigd de Sporthogeschool uit Keulen, om met een ploeg heren te demonstreren. Hierover is echter nog geen zekerheid. Verder zullen de beste nummers van i por* omnn- st reerd. Een speciale jury zal bij de verenigingen op bezoek komen om cij fers te geven en uit de beste nummers zal een keuze gemaakt worden door de Techn. Commissie. De verenigingen kun nen zich voor deze test opgeven. Bij de bestuursverkiezing van de or ganisatorische leden werden mej. D. Bulder uit Apeldoorn en de heer D. Ledouse uit Wageningen herkozen. Als nieuw bestuurslid werd op voordracht van de voorzitter mevr. J. C. Ruys- van de Noort uit Deventer gekozen. Bij de technische leden waren aftre dend mevr. A. Pagie en de heren C. M. Jongboer en L. W. Bos, die alia drie bij acclamatie werden herkozen. De benoeming van de afgevaardig den naar de bondsvergadering verliep vlot. De a.s. contributieverhoging maakte de tongen nog wel even los hoewel men in principe hier niet afwij zend tegenover stond. Bij de rondvraag meende de heer Bos uit Apeldoorn na mens allen te spreken toen hij bestuur en technici dank bracht voor het vele werk, dat zij steeds pro-deo in het belang van de kringverenigingen doen. In zijn openingswoord had de voor zitter van de kring, de heer W. Henstra uit Apeldoorn, de vele aanwezigen har telijk welkom geheten en de medede ling gedaan, dat de heer Th. Kockx uit Apeldoorn wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. In zijn slotantwoord dankte de heer Henstra voor de prettige wijze, waarop gediscussieerd werd op deze nuttige vprgad«rina

De Vallei | 1967 | | pagina 7