Commissie gaat de vele klachten onderzoeken ZWEMTRAINERS ONTEVREDEN Janssen/Koel eerste in Madrid RTTV1 overspeelde Oldra 20-10 Nieuwe leider in eerste weer krachtsexplosie van BVR klas; KNAC wees beroep van Rob Slotemaker af Wereldrecord discuswerpen voor Liesel Westermann Inhaalprogramma op Tweede Kerstdag Okker-Mandarino won herendubbel DSA bleef ongeslagen in Rehobofh Damesteam verloor Wiegand zwom nieuw record YAY-atleten in nat, Yeldparkloop in Delft Prijsuitreiking zomercompetitie Midden-Nederland UYS-Nijmegen sterker dan Yeenendaal Paard draafde autoweg op Vier jaar Pijnen won tijdrit in Mexico Anquetil voorzitter Deur open Zelf doen Geen commentaar Ongeslagen aan kop Voortvluchtige Algerijn drong huis binnen Verhuurinrichting draaide op gestolen auto's Biljartcompetitie in de Rijnstree In recht Overgangsklasse Klasse 1 t/m 4 Res? es E.K. volleybal Atletiek Wielrennen Schaken Ruilen Automobilist voor verdrinking behoed Politie pakt drie brandkastkrakers Pagina 9 DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 ROTTERDAM Een deel van de Nederlandse zwem- trainers is ontevreden. Dat is op zichzelf niet bijzonders, want dat is al jaren zo. Nieuw is echter, dat het in zwem- kringen tamelijk wijd verbreide en gemakkelijk op te mer ken gevoel van onbehagen zaterdag in Hilversum, tijdens een zeven uur durende vergadering, heeft geresulteerd in een uit veertien ontevreden mannen samengestelde commis sie van onderzoek. Een soort pressuregroep die nu eens precies wil gaan uitzoeken wat de clubtrainers allemaal niet leuk vinden in het beleid van de Koninklijke Neder landse Zwembond (KNZB). En dat is nogal wat. Geble ken is, dat de klachten en klachtjes al dan niet ten on rechte legio zijn. Men wil daarom op de eerstvolgende bijeenkomst een vereniging uit de grond stampen die de belangen van de Nederlandse-clubtrainers gaat behartigen. Ongeveer 25 trainers, onder wie een paar mannen van naam, hebben hun adhesie betuigd met de in dit stadium nogal warrige plannen van initiatiefne mer Stadt. Men gaat in de komende weken proberen zoveel mogelijk mede standers te krijgen, teneinde de KNZB bij eventuele onderhandelingen krach tig tegenspel te kunnen bieden. Stadt is over die eerste bijeenkomst niet ontevreden. „De top was in ieder geval voor een groot deel aanwezig", legt hij voldaan, „en er zijn ook nog veel brieven binnengekomen. Toen de vergadering was afgelopen waren we eigenlijk nog lang niet uitgepraat. Er zijn zoveel facetten naar voren geko men dat we tenslotte maar die com missie van onderzoek in het leven heb ben geroepen. Die moet nu eerst maar eens precies nagaan wat er onder de trainers leeft. We doen niets overhaast. We willen het goed brengen en niet op zijn Janboerenfluitjes". De uiteindelijke bedoeling is dat de trainers hun grieven in georganiseerd verband gaan uiten bij de KNZB. Voor het zover is zal er echter heel wat wa ter in de Nederlandse zwembaden zijn ververst. „Afgaande op de reacties in Hilversum", oordeelt Stadt desniette min strijdbaar, „heb ik goede hoop dat er nu eindelijk eens wat gaat gebeuren. Tenslotte zijn wij de mensen die het doen en we willen nu ook weieens een stem in het kapittel hebben. Daarom moeten we nu doorzetten. Desnoods met geweld". Wat de rebellerende trainers het hoogst zit is dat ze, wanneer hun pu pillen op nationaal niveau zijn gekomen nauwelijks worden betrokken bij de top wedstrijden, waar bondstrainer Rob Kerkhoven de scepter zwaait. Stadt, heftig geëmotioneerd: „Ver geet niet wat de clubtrainers allemaal voor die meisjes zijn. Pedagoog, psy choloog, dokter, pastoor, vader... En moeder ook. Ze zijn alles. Wie komt er elke morgen om vijf uur uit zijn bed om met die kinderen te gaan trainen? De clubtrainer. Het duurt vier jaar om een zwemster naar voren te brengen. Dat betekent vier jaar hard, werken. En als ze dan tenslotte in wedstrijden ROTTERDAM Het ligt in de be doeling van de Koninklijke Nederland se Voetbalbond (KNVB) op dinsdag 26 december (Tweede Kerstdag) een in haalprogramma voor het betaalde voet bal vast te stellen. Op die dag worden dan de wedstrijden gespeeld, die afge- loper. zondag werden afgelast. Een en ander betekent, dat er op die dag geen bekervoetbal zal zijn. MEXICO De Italiaan Parini heeft de tweede etappe van de wielerronde van Mexico voor amateurs gewonnen. Hij reed de 176 km lange rit van Pue- bla naar Cuernavaca in 4.17.29. René Pijnen werd derde in 4.19.15. In het pe loton dat ex aequo 23ste werd geplaatst in 4.23.34 reden Ger Harings en Zoete melk. Koeken werd 76ste in 4.28.22 en Jansen 105e in 4.40.20. Het eerste gedeelte van de derde etappe, een tijdrit over veertig kilome ter werd door Pijnen gewonnen. Hij had 58 min. 50 sec. nodig voor die rit naar Amacuzac. MADRID Het Nederlandse koppel Jan Janssen en Gerard Koel heeft de zesdaagse van Madrid op zijn naam gebracht. De Nederlanders legden 2972 kilometer af. Zij wonnen met een ver schil van acht punten. De einduitslag: 1. Jan Janssen/Ge- rard Koel (Ned.) 236 pnt; 2. José Lo pez Rodriguez/Decabooter (Sp/Belg) 228 pnt; 3. Sid Patterson/Ron Baensch (Austr) 189 pnt; 4. Ramon Saez/Seve- reyns (Sp/Belg) 151 pnt; 5. Fransisco Tortella/Pfenninger (Sp/Zwits) 131 pnt; 6. Rafael Carrasco/Amalio Horte- lano (Sp) 61 pnt. PARIJS Tijdens de algemene verga dering van de vereniging van Franse beroepswielrenners in Parijs is Jacques Anquetil met algemene stemmen als voorzitter gekozen. Roger Pingeon, Ray mond Poulidor en Bernard Guyot werden vice-voorzitters. BUENOS AIRES Tom Okker heeft samen met de Braziliaan Edison Man- darino zondag de titel in het heren dub belspel van de Zuidamerikaanse kam- pieonschappen in Buenos Aires op zijn naam gebracht. In de Argentijnse hoofdstad wonnen zij met 79, 63, 64 van Martin Riessen en Clark Graebner (VS). De titel in het dames enkelspel was voor de kapioene van Wimbledon en Forest Hills Billie Jean King (VS), die in de finale met 63, 36, 62 won van haar land- en team genote Rosemary Casals. In de eind strijd van het gemend dubbelspel zege vierden de Brit, Roger Taylor en de Francaise, Francoise Durr over h et Amerikaanse dubbel Riessen/Casals met 6—4, 4—8, 6—4. in het buitenland kunnen starten mo-één ding ziet deze groep verontruste mensen (Nederlandser kan het bijna niet) over het hoofd, namelijk dat er geen centen zijn. De Russen kunnen zich gemakkelijk veroorloven met een equipe van acht trainers de grote toer nooien af te lopen. Nederland niet. Stoppen met de centrale training zou zonder meer een stap terug zijn. De Boer: „Ik kan me best voorstel len dat het voor de clubtrainers een na re zaak is wanneer ze hun pupil kwijt raken als die een bepaalde top heeft bereikt. Maar dat kan nu eenmaal niet anders. We kunnen toch moeilijk een hele bus trainers meenemen. Wanneer de spelers van Ajax naar bondscoach Kessler gaan gaat Michels toch ook niet mee? We streven er heus wel naar de clubtrainers bij belangrijke wedstrij den zoveel mogelijk in te schakelen. We hebben al verscheidene keren een trai ner uitgenodigd om bij internationale wedstrijden aanwezig te zijn. En we zijn echt van plan om in die richting verder te gaan". gen de trainers thuisblijven". Inmiddels weet de KNZB officieel van niets. Het commentaar van direc teur De Boer van het bondsbureau is derhalve sober. „Het lijkt me niet ver standig daar nu al iets over te zeggen", meent hij. „De deur heeft voor de club trainers hier altijd open gestaan en ik zou niet weten wat precies hun bezwa ren zijn. Natuurlijk kunnen we niet aan alle verlangens voldoen, maar over het algemeen kan men zeggen dat we een open oog hebben voor de belangen van de verenigingstrainers. Wat mij betreft mogen ze rustig samen gaan praten. We leven gelukkig in een land waar el ke groep dat kan doen. Zolang ze het maar zelf organiseren en zelf betalen". Hoewel de opstandige trainers daar extern minder van laten blijken en op het ogenblik voornamelijk schermen met argumenten als: Er gaan waan zinnig veel officials mee naar het bui tenland, terwijl wij thuis zitten, is ook de positie van bondstrainer Kerkhoven hun een doorn in het oog. We hebben niets tegen Kerkhoven zelf, zo betogen ze, maar wel tegen zijn manier van werken. Waarmee ze dan willen zeggen dat ze van de centrale training afwil len en dat ze hun pupillen zelf tijdens internationale wedstrijden willen bege leiden. Hetgeen echter onmogelijk is. Want RENSWOUDE De DSA-junioren hebben dezer dagen met grote cijfers gewonnen (25-15) van het Jeugddorp, de Rudolph Stichting uit Achterveld. Voor DSA traden in het strijdperk: Gert Leyenhorst, Jan Hardeveld, Hans Rijnders, Geurt Veldhuizen, Hans v. 't Foort, Hans Inkenhaag, Wim v. Mou- rik, Evert Jan v. Ginkel, Rudie Geigh- ton, Piet v. d. Vendel, Reinie van Leeuwen, Henk v. d. Broek, Wim Wols winkel, Dik Diepeveen, Henk Rijnders, Henk Vlastuin, Sander Lagerwey en Gert Overeem. DSA begon direct fel en de wedstrij den boogschieten, sjoélen en dartspel waren volkomen voor de jongens van DSA. Uitslagen: Boogschieten: Geurt Veldhuizen 10, Ru- die Deighton 8, Henk Overwijk 6, Hans Inkenhaag en Wim van Mourik 4, Jos Visser en August Munster 2 pun ten. dartspel: Piet v. d. Vendel 10, Henk Vlastuin 8, Henk v. d. Broek 6, Evert Jan v. Ginkel 4 en Henk Hak 2 pun ten. sjoelen: Hans van 't Foort 10, Wim Marcus 8, Dik Diepeveen 6, Frank Buis en Sjaak Noorloos 4 en Reinie v. Leeuwen 2 punten, flessenwedstrijd: Rudie Deighton en Frank Buis 10 punten, Evert Jan v. Ginkel en Piet v. d. Vendel 8 punten, Jan Hardeveld en Jacob v. d. Heyden 6 punten, Geurt en Dirk v. d. Broek 4 punten en Henk Rijnders 2 punten, touwtrekken: Dit werd een enorm ge vecht tussen de beide teams. De Jeugddorpploeg wist zijn kleine meer derheid niet in een overwinning om te zetten en na 3 minuten medogenloze strijd eindigde het duel onbeslist, kniegevecht: De 5 partijen wogen zeer goed tegen elkaar op. Liefst 3 eindig den onbeslist, nl. Jos Visser tegen Wim Wolswinkel, August Munster tegen Ru die Deighton en Henk Hak tegen Wim v. Mourik. De andere 2 partijen wer den overwinningen voor het Jeugddorp. In totaal behaalde DSA 224 en het Jeugddorp 139 punten. Er werden 9 wedstrijden gespeeld, wat een gemid delde opleverde van 25 punten voor DSA en 15 voor het Jeugddorp. ISTANBOEL In de finalegroep da mes van de Europese volleybalkam pioenschappen leed Nederland een ne derlaag van 3-1 tegen Hongarije. De setstanden waren 15-2, 15-4, 12-15, 15-5. De overige, belangrijkste resultaten waren: finalegroep dames: Rusland Israël 3-0. Finalegroep heren: Polen Zuidslavië 3-0. RoemeniëItalië 3-0. LEIPZIG De Oostduitse zwemmer Frank Wiegand heeft in Leipzig met een tijd van 2.13,5 een nieuw Europees record op de 200 m. wisselslag persoon lijk gevestigd. Het oude record stond met een tijd van 2.16,3 op naam van de Fransman Alain Mosconi. Rob Kerkhoven wil liever geen com mentaar geven. „Ik ben niet met de feiten op de hoogte", zegt hij, „het is buiten mij om gegaan en ik kan er dus niets over zeggen. Wanneer de clubtrai ners wensen hebben kunnen ze bij mij natuurlijk wel altijd terecht". VEENENDAAL De Veenendaalse Atletiekvereniging VAV heeft met en kele atleten deelgenomen aan de Na tionale Veldparkloop in Delft. Er was voor VAV alleen maar deelname op de 3200 m jongens A. In deze categorie werd J. Harteman 5e in 10.09.3 en H. v. Alfen 14e in 10.45.0, in een zeer sterk bezet veld van ruim 30 atleten. MAARSSEN In het verenigingsge bouw van het recreatie-oord „De Wil genpias" vond de uitreiking van de dag- en eindprijzen van de gezamen lijke zomercompetitie Midden-Neder land 1967 plaats. Tevens werden door de „Vredestein"-filmdienst beelden ge toond van de Wereldkampioenschappen 1959, „Olympia's Toer door Neder land" en de Ronden van Nederland en België. Een zeer talrijk publiek was naar „De Wilgenpias" gekomen om getuige te zijn van de uitgebreide prijsuitreiking (ongeveer 200 prijzen) en interessante filmflitsen. Vooraf had de consul van District Utrecht, de heer P. Smit, de aanwezigen op de merkwaardige situatie in Utrecht ge wezen, waar nu al jaren in uitgebreid verband wordt samengewerkt en met succes. Hij hoopte, dat de gezamenlij ke competities steeds de aandacht van verenigingsbesturen en renners zullen hebben. Aan het einde van de middag werd door renner D. Vroege („Jan van Arc- kel") dank gebracht aan jury-leden en organisatoren voor hun werkzaam heden voor de competitie. De „Amersfoort"-eindprijswinnaars waren: Jan Sandbrink (3e amateur); Piet van den Top (6e amateur); Jan Cozijnsen (4e nieuweling); Wim Pater (8e A-Adspirant) en Jetze Reijenga (2e B-Adspirant). „Anouck", de beroemde St. Bernhard-hond achtergrondheeft onlangs aan 17 jongen het leven geschonken, waarvan er helaas 8 zijn overleden. In het op 2.000 meter hoogte gelegen instituut in de Zwitserse bergen worden de kleine dieren opgeleid tot reddingshond. VEENENDAAL In de Ritmeester kantine speelde het le tiental van de Veenendaalse Schaakclub tegen UVS I uit Nijmegen. De uitslagen waren: J. B. GriffioenJ. Bouwman 10; J. N. ElenbaasA. v. Heezen afgebr. J. W. BoelensL. Hofman 01; H. Hei kampH. Alberts 01; M. v. d. Boven- kampA. Jonkers 01; F. Luchsinger— W. v. Rijswijk afgebr.; J. Rijken J. Glaap 01; G. R. KetsM. Hoeboer afgebr.; L. VrijkenA. Alferink 10; L. H. MonneeN. Hartog 01. De voorlopige uitslag werd 52 in het voordeel van U.V.S. De 3 afgebroken partijen staan niet gunstig voor de Vee- nendalers, zodat het in ieder geval een nederlaag voor hen wordt. RHENEN Het duel tegen Oldra 2 is een bijzonder gemakkelijke overwin ning geworden voor R.T.T.V. v. d. Broek, v. d. Brink en v. Breenen bleven ongeslagen, waarbij alleen v. d. Broek 1 game kwijtraakte aan Perquin. .Nu de le helft van de competitie er op zit blijkt wel dat RTTV duidelijk fa voriet is in deze groep, zodat het berei ken van de promotiegroep nu vrijwel zeker is. v. d. Broek won zijn 3 partijen als volgt: Tegen Perquin werd het 9/21- Van onze Haagde redactie. DEN HAAG De Algerijn, die za terdagavond samen met twee Zuidsla- ven ontsnapte uit de Scheveningse ge vangenis, is nog voortvluchtig. De po litie neemt aan, dat hij zondagavond een woning aan de Van Hogenhouck- laan is binnengedrongen. Toen de bewo ner hem ontdekte en herkende van de foto's in de kranten, ging de man er met een blauwe regenjas vandoor. Na hun aanhouding zondagmiddag in Berkel en Rodenrijs hebben de twee Zuidslaven verteld, dat zij zich in de cel van de Algerijn hadden laten inslui ten. Zij waren de cel binnengeglipt op het moment, dat alle gedetineerden naar de recreatiezaal liepen. Toen iedereen in de zaal was, kwam de bewaker de celdeuren afsluiten. Hij merkte de drie mannen niet op. door dat zij zich tegen de muur naast de celdeur drukten. Tijdens de recreatie werd het drietal niet gemist. Van onze correspondent BAARN Verdacht van een groot aantal autodiefstallen en vervalsingen zijn de 37-jarige autoverhuurder J. J. en z\jn 23-jarige compagnon J. M., bei den uit Baarn, gearresteerd. De ver huurinrichting bleek het laatste half jaar voor een belangrijk deel van ge stolen auto's te bestaan. Tevens had de verhuurder auto's met hetzelfde kenteken in bedrijf, waar door hij ook wordt verdacht van ont duiking van wegenbelasting en benade ling van verzekeringsmaatschappijen. Het onderzoek, dat pas enkele dagen op gang is, heeft reeds tien autodief stallen en knoeierijen aan het licht ge bracht. De politie neemt aan dat in de loop van deze week nog aanzienlijk meer gestolen en weer verhuurde of verkochte auto's zullen worden achter haald. De twee mannen hebben inmid dels bekend en worden vandaag voor de officier van justitie geleid. Het tweetal past een zeer vernuftige wijze van vervalsing toe, die eigenlijk min of meer bij toeval is ontdekt. Op sloperijen kochten de mannen auto wrakken; het ging hen alleen om het kenteken, het kentekenbewijs en het chassis. In de splinternieuwe werkplaats in Baarn werd de carrosserie van het chassis gesloopt. De carrosserie van een gestolen auto werd op het chassis van een gekochte wagen gebouwd. Tenslotte werden de opgebouwde gestolen car rosserieën van hetzelfde nummer voor zien als het chassis en kon de wagen, voorzien van het kenteken van de ge kochte auto, worden verhuurd of ver kocht. Ofschoon de verhuurder en zijn com pagnon enkele weken geleden in Am stelveen reeds werden aangehouden wegens praalrijden en autodiefstal, rees toen nog geen verdenking tegen het tweetal. Men kwam de fraude pas op het spoor toen enkele dagen later een van de verhuurinrichting afkomstige auto bij een aanrijding in Baarn be trokken raakte. De wagen werd voor een technisch onderzoek in beslag ge nomen. Daarbij bleek dat carrosserie en chassis wel hetzelfde nummer had den, doch dat het carrosserieplaatje sporen verf vertoonde waarvan de kleur niet overeenkwam met die van de auto. VEENENDAAL In de hoofd klasse van de Wageningse Biljart Bond wisten de leider een krappe zege te behalen en zij hadden het geluk, dat de achtervolgers niet verder dan een gelijk spel konden komen, zodat zij toch weer een punt verder uitliepen. DEN HAAG De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Auto mobielclub (KNAC) heeft het beroep afgewezen dat Rob Slotemaker heeft aangetekend, nadat hij op protest van het Stichts Racingteam was gediskwa lificeerd in de slotrace van de Neder landse kampioenschappen toerwagens. Na afloop van de wedstrijden, die zondag 8 oktober op het vliegveld Wel schap bij Eindhoven werden gehouden, diende Joop Heidendahl, manager van het Stichts Racingteam, een protest in tegen de winnende Alfa Romeo van Slotemaker. De wagen zou volgens hem niet op handelsbenzine hebben gereden er zouden wijzigingen aan de carrosse rie zijn aangebracht en de handrem zou niet werken. SAO PAULO De Westduitse atlete Liesel Westermann heeft tijdens wed strijden te Sao Paulo het wereldrecord discuswerpen voor dames, dat met 59,70 m op naam van de Russin Tama ra Press stond, gecorrigeerd tot 61,26 m. „Eindelijk", jubelde de nieuwe we reldrecordhoudster, „een mooier ver jaardagsgeschenk had ik me nauwe lijks kunnen wensen". Liesel Wester mann, drie dagen voor haar record worp 23 jaar geworden, was in de wol ken. Na de krachtsexplosie werd de studente in de lichamelijke opvoeding uit Keulen door dolgelukkige ploegge noten omringd. Liesel Westermann kwam tot deze prestatie, die tot de grootste prestaties in de atletiekhistorie van de laatste ja ren gerekend moet worden, bij een ont moeting tussen een kleine Westduitse ploeg en de plaatselijke sportvereni ging Pinheiro Sao Paulo. Zij werd de eerste atlete, die de 60-metergrens overschreed. Een technische controle wees uit dat de handremkabels (uit veiligheids overwegingen) waren ontkoppeld. Op de overige punten voldeed de Alfa Ro meo aan de bepalingen, in het wed strijdreglement gesteld. Het niet wer ken van de handrem maakte, dat Slo temaker werd gediskwalificeerd, wat Nico Chiotakis, topman van het Stichts Racingteam, niet alleen de zege bracht maar ook het Nederlandse kampioen schap toerwagens in de klasse 1300 tot 1600 cc. Voor de race stonden beide coureurs gelijk. Zowel Slotemaker als Chiotakis vergaarde 23 punten. De win naar van de wedstrijd op Welschap zou zich dus nationaal kampioen kunnen noemen. Ook in kringen van de Nationale Au tomobielclub werd betreurd, dat het protest, dat grote beroering in de auto sport heeft teweeg gebracht, was inge diend. „Wij hebben het beroep moeten afwijzen", zo verklaarde de heer Cor- smit, secretaris van de sportcommis sie van de KNAC. „Wij hebben helaas geen interpretatie kunnen vinden om het protest van het Stichts Racingteam ongegrond te verklaren. Volgens de reg lementen staat de indiener van het sterk bekritiseerde protest namelijk in zijn recht". De beslissing van de sportcommis sie, de hoogste rechtsprekende instan tie bij nationale wedstrijden maakt dat Nico Chiotakis met Alfa Romeo, die 25 punten heeft, definitief kampioen van Nederland in de toerwagenklasse van 1300 tot 1600 cc is. Rob Slotemaker is met 23 punten tweede. Een opmerkelijke prestatie leverde Ons Genoegen door met niet minder dan 80 te winnen van Nationaal 2 uit Wa- geningen. Zeldenrust 1 deed goed werk door thuis tegen DOH uit Veenendaal gelijk te spelen (44). De stand is als volgt: Nationaal 1 8—43—21 DOS 1 63216 Ons Hoekje 1 63018 Groene Laken 1 63018 DOH 1 6—30—18 ABC 1 6—23—25 Ons Genoegen 1 62325 Terminus 1 62127 Rijnstroom 1 62028 Zeldenrust 162127 Nationaal 2 81846 ON A 1 6—13—35 Het Rhenense BVR is in deze afdeling een klasse apart. Het boekte weer een 80 zege (de 4e in successie) op con current Torenzicht 1. Het Opheusdense ONA 2 stuurde het Veenendaalse DOG met 62 naar huis. DVJ 1-Kesteren is totaal van slag en moest een nederlaag incasseren van Ons Genoegen 2 (80). Het zakte weer enige plaatsen op de ranglijst, terwijl Ons Ge noegen zich door deze zege uit de ge varenzone werkte. Zeldenrust 2Rectl- cel werd uitgesteld. De stand is als volgt: BVR 1 5—36— 4 ONA 2 5—23—17 Torenzicht 1 52218 Recticel 1 4—21—11 Roskam 1 52020 Zeldenrust 2 4—16—16 Ons Genoegen 2 51624 DVJ 1 5—14—26 DOG 1 5—14—26 VOP 1 5—10—30 In de le klasse is vrijwel iedere week een andere leide.. Wat dit vorige week nog Zeldenrust 3, nu heroverde Groene Laken 2 weer de leiding. Het team won van ABC 2 het 26, terwijl Zelden rust 3 niet verder dan een gelflk spel kwam tegen Torenzicht 2. Zwaan 1 uit Opheusden, dat zich vo rige week herstelde, liet het nu weer af weten en kreeg een 62 nederlaag te slikken bij Terminus 3 waardoor het weer enige plaatsen zakte. De stand is als volgt: Groene Laken 2 52812 Zeldenrust 3 52713 ODI 1 5—27—13 Terminus 2 52317 Rijnstroom 2 52218 De Zwaan 1 5—2020 Nationaal 3 51822 ABC 2 51426 Torenzicht 2 51327 Ons Genoegen 3 5830 In de 2e klasse kon ONA 3 wat dich ter bij het leidende Torenzicht 4 komen, daar deze ploeg vrij was en CNA 3 kans zag een 62 zege te behalen op Drie sprong 1. Met een wedstrijd minder heeft ONA een achterstand van slechts 3 pun ten op Torenzicht. De stand is als volgt: Torenzicht 4 63117 ONA 3 5—28—12 ABC 3 5—24—16 Driesprong 1 52218 Torenzicht 3 62226 Vogelenzang 1 52020 Schans 1 5—10—21 Rijnstroom 351822 Ons Genoegen 4 51426 Ons Hoekje 2 5—10—30 In de 3e klasse bleef Torenzicht 5 lei der ondanks het gelijke spel tegen DOH 2 in Veenendaal (44). De Zwaan boekte een 62 zege op het Ochtense DOS. De stand is als volgt: Torenzicht 5 74313 Groene Laken 3 63216 Roskam 2 52416 DOH 2 5—20—20 Zwaan 261830 BVR 2 4—16—16 Torenzicht 6 51525 ODI 2 3—10—14 DOS 2 4—10—22 DVJ 4— 6—26 Driesprong 2 verloor in de 4e klas het leiderschap en tuimelde zelfs naar de 3e plaats. De eerste plaats wordt inge nomen door Ons Hoekje 3 dat met 35 wist te winnen in Kesteren tegen het onderaanstaande DVJ 3. Onderaan blijft de situatie hetzelfde. Ook Recticel 2 raakte verder weg uit de onderste regionen door gelijk te spelen tegen Torenzicht 7. De stand is als volgt: Ons Genoegen 5 4—24— 8 Ons Hoekje 3 4—21—11 Driesprong 2 42012 4—16—16 4—16—16 4—14—10 4—14—18 4—12—20 4_i2—20 4— 7—25 21/17 en 10/21. Tegen Hamers 13/21 en 11/21 en van Egging won hij met 2 x 14/21. v. d. Brink, die deze avond weer in goede vorm was, won zijn 3 partijen al le in 2 games. Van Hamers met 14/21 en de 2e game zelfs met 8/21. v. Breenen tenslotte won v. Egging met 11/21 en 21/23 v. Perquin met 14/21 en 15/21 en tegen Hamers was de uitslag 10/21 en 12/21. Het dubbelspel was ook duidelijk voor RTTV (16/21 en 10/21), zodat de eind uitslag tenslotte 0-10 werd. Er volgen nu 2 weken rust voor RTTV 1. De stand in de groep van team 1 is nu als volgt: gesp. 4 3 3 3 3 1. R.T.T.V. 1 2. Tios 2 3. Str. Climax 2 4. Nino I 5. Oldra 2 pnt. 8 4 2 2 0 games 33— 7 15—15 15—15 11—19 6—24 Ondanks vaak goede partijen is het RTTV 2 niet gelukt het ongeslagen Ol dra I één of meer punten afhan'1'! te maken. Het lukte zelfs om met 31 voor te komen, doch toen was al het kruit verschoten. W. de Grootmulder en C. Lieftink wonnen ieder 1 maal en sa men ook het dubbelspel, doch J. Enge laar (die tot nu toe slechts 1 partij ver loor) kon nu niet tot winst komen. De verdere uitslagen zijn als volgt: Ritac 1RTTV 3 2-8: met 3 ge—on- nen partijen heeft dit team ook grote kans om zich in de promotiegroep te plaatsen. A. Udo won deze keer 3 maal terwijl H. v. Holland en O. Meyer ieder 2 n-nal tot winst kwamen. Ook het dubbel was voor RTTV 3, Kr. en Vr. 4—RTTV 4 010: Alle 3 spelers (J. Notermans, H. Huntelerslag en O. Wevs^p^f^'d) ble ven weer ongeslagen zodat dit team zeer duidelijk kampioenskandidaat is. Swift 2—RTTV 5 6—4: Invaller H. v. Nw. Amerongen en C. v. Hees wonnen beiden 2 maal, maar J. v. d. Brink kon geen partij tot winst brengen. RTTV 6—SKF 1 2—8; RTTV 7—RTC 2 10—0; RTTV 8—Shot 5 3—7; Shot 3— RTTV 9 uitgesteld. BAARN Op de Biltseweg in Baarn raakte gistermorgen de 64-jarige me vrouw L. A. Dorré uit Hulzen gewond, nadat zij een overstekend paard op de motorkap van haar auto had gekregen. Het dier belemmerde leder verder uit zicht, waardoor de autobestuurster van de weg raakte, met paard en al door een waarschuwingshek reed en tenslot te In een sloot tot stilstand kwam. Zowel de automobiliste als het paard raakte vrij ernstig gewond. De auto werd vernield. Het paard, dat afkom stig was van een manege in Soest, was in de bossen op hol geslagen, na dat het was gestruikeld en een amazone had afgeworpen. BUSSUM Tegenover het Maiellazie- kenhuis in Bussum is maandagmiddag de 42-jarige mej. W. Romein uit Naarden door een kantelende auto geraakt en do delijk gewond. Mej. Romein, assistent- hoofd van de wasserij in het ziekenhuis, verliet via een zijweggetje per fiets het ziekenhuisterrein. Op dat moment bot sten op een kruising twee auto's op el kaar. Een van de wagens, een busje dat geen voorrang had verleend, schoot door, kantelde en belandde onderstebo ven op het wegdek. Mej. Romein over leed korte tijd nadat zij het ziekenhuis was binnengedragen. BLERICK De 48-jarige decorateur G. Kortink uit Blerick is maandag middag even over de Duitse grens ter hoogte van Erkelenz met zijn auto ge slipt en in botsing gekomen met een tegemoetkomende auto. Hij was op slag dood. NUENEN Maandagmiddag is de 51-jarige M. Maas uit Gerwen levenloos op de Gerwenseweg in Nuenen aange troffen. De man was kennelijk overre den door een auto. De toedracht van het ongeluk is nog niet bekend. NOORDHORN Op Rijksweg 39 ten westen van Noordhorn zijn maandag middag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen doordat een uit de richting Groningen komende auto in een slip raakte. De bestuurder van de tegemoetkomende auto, de 49-jarige heer B. Scheltens uit Dokkum, kwam bij de botsing om het leven. ROTTERDAM Twee Rotterdamse politiemannen, een 27-jarige kantoorbe diende uit de Maasstad en een onbekend gebleven van hebben maandag de 52- jarige vertegenwoordiger K. Boekhoff uit Haarlem van de verdrinkingsdood gered. De vier mannen slaagden er in de bewusteloos geraakte vertegenwoordi ger te bevrijden uit de auto, waarmee hij in het water langs de Ringdijk in Rotterdam was gereden, na in een slip te zijn geraakt. Een 19-jarige studente, die ook te hulp was gekomen, deed bij dit onge luk een onaangename ervaring op. Het meisje had haar bromfiets tegen een boom gezet om bij de redding te gaan helpen. Toen zij later terugkwamen bleek de brommer te zijn gestolen. DEN BOSCH De Bossche politie heef' drie mannen aangehouden, die er van worden verdacht vorige week woensdag uit het kantoor van de bouw onderneming Van Drunen de brandkast te hebben weggesleept. De opengesne den brandkast werd door de politie ge vonden bij de Zuiderpias in Den Bosch. De buit vierduizend gulden is vrij wel geheel achterhaald. Als belangrijkste verdachte beschouwt de politie de 22-jarige Th. L. uit Enge len, die al lang werd gezocht wegens een inbraak in het postkantoor van En gelen. Zijn twee helpers, de 22-jarige H. L. en de twintigjarige A. B., beiden uit Den Bosch, bekenden met een gestolen auto de brandkast naar de Zuiderpias te hebben gebracht. Het drietal wordt verder verdacht van een diefstal uit een benzinestatior in Den Bosch.

De Vallei | 1967 | | pagina 9