Bejaarde uit 't Anker met eten naar de burgemeester Genie slaat brug over de Rijn in de nacht Militaire oefening G. van Breenen en J. van Setten Jubilea bij gemeentewerken St.-Nicolaasactie van winkeliers in Kesteren Cursus doet het goed Sint komt 18 november VEILING KESTEREN VERSLAG VAN ISRAËL-REIS Uitwisseling Leers um-Romsey Nieuwe boeken in Nutsbibliotheek MIST u uw dagblad 10550 11079 CBSi Motor contra bromfiets wedstrijden in gebouw „Irene" Stichting Bosbad gaf opdracht voor bestek 1 Foto- en filmavond „Oog en optiek" BURGERLIJKE STAND KESTEREN WEGGEBRUIKERS WEGWIJS IN DOOLHOF VAN VERBANDMIDDELEN EN GORDELS DE VALLEI Bel: k. -*1 1 WOENSDAG 8 NOVEMBER 1967 RESTEREN Uit protest tegen het slechte eten in bejaardencentrum „Het Anker" te Resteren heeft een der bejaarden van het tehuis dezer dagen 'n gedeelte van de wanne maal tijd naar burgemeester D. J. Pott ge bracht om hem van de slechte kwali teit van het eten te overtuigen. «De burgemeester deelde me echter mee, dat hij hier niets tegen kon doen en verwees me naar het dagelijks be stuur van „Het Anker", aldus de be jaarde, waarvan de naam op verzoek niet genoemd kan worden, in verband met eventuele maatregelen van de lei ding van „Het Anker". „Vooral de laatste weken is het eten merkbaar slechter geworden", zegt de bejaarde. „Vele inwoners van het be jaardencentrum klagen onder elkaar hun nood, maar niemand durft er open lijk tegen te protesteren. Toen maan dag het eten weer verschrikkelijk slecht was ben ik er mee naar de burgemees ter van onze gemeente gegaan. Wij be talen tenslotte onze f 400,- per persoon per maand niet voor niets. Tot zijn spijt kon de heer Pott er kennelijk niets aan doen, alhoewel hij begrip toonde voor mijn klacht. Hij verwees me naar het dagelijks bestuur. Op korte termijn zal ik ook bij deze instantie mijn klach ten over het eten indienen. Zodra de ge legenheid zich voordoet, ga ik de voor zitter, dominee E. S. de Lint, ook een gedeelte van mijn maaltijd brengen". De bejaarde had de indruk, dat in „Het Anker" op alle mogelijke gebie den wordt bezuinigd. „Wij krijgen de kleinste eitjes, soep zonder vlees en groenten zo uit het water. In de oorlog kregen we meer vet binnen dan op het ogenblik in het bejaardencentrum", zo merkte hij op. LUNTEREN Vanavond (woens dagavond) om kwart voor acht zal de fotoclub „Oog en Optiek" uit Lunteren bijeenkomen ten huize van de heer H. J. Wigman, Engweg 40, Lunteren. De leden zullen eerst met elkaar een col lectie zwart-wit foto's kritisch bekijken en bespreken, later op de avond zullen de heren De Nijs en Kleijn een dia-be spreking houden. De data voor de ko mende bijeenkomsten van „Oog en Op tiek" zijn: 12 december, 10 januari, 14 februari en tenslotte op 13 maart. RHENEN Helikopters en amfi bievoertuigen verschijnen momenteel in Rhenen aan de lopende band. De grootscheepse oefening vindt een hoog tepunt in de nacht van donderdag op vrijdag. Dan wordt door de genie een brug over de Rijn geslagen, die echter bij het ochtendgloren weer zal zijn ver dwenen om de scheepvaart niet te stag neren. De manoeuvres strekken zich uit van Ravesteijn tot Rhenen. Gisteren maak te onze fotograaf enkele plaatjes nabij hotel „De Stichtse Oever", waar het hoofdkwartier is gehuisvest. Er gaan geruchten dat de generaal op bezoek komt, maar daarvan was gisteravond geen bevestiging te krijgen. O Met als decor de schilderachtige lig- ging van Rhenen stijgen en landen er dagelijks helikopters langs de Rijn- oever. Af en toe nemen amfibievoer- tuigen een duik in het koude Rijn water. RHENEN' Morgen is het dubbel feest bij de dienst van gemeente werken. De heren J. van Setten(46) en G. van Breenen (43) vieren dan hun zilveren ambtsjubileum. De heer Van Breenen kwam op 9 november 1942 op 18-jarige leeftijd in dienst. Hij begon met de Bonte koestraat van een nieuw wegdek te voorzien. „Ik werkte in die dagen bij de stratenmakers", zegt Van Breenen „in het kader van de her- bouwwerkzaamheden in de stad. Daarna was ik niet minder dan vijf tien jaar bijrijder op de gemeente lijke vrachtwagen. Momenteel zit ik in de onderhoudsdienst voor de open bare gebouwen, de scholen en de rioleringen". Van Breenen heeft maar eenmaal een klein ongelukje gehad. Hij stoot te een keer met een breekijzer dwars door een ruit van restaurant „Het Wapen van Hardenbroek", waar momenteel de zaak van Albert Heyn is gevestigd. „De glasscher ven lagen op de borden" lacht Van Breenen. Het is toen een hele soesa geweest, maar alles is goed afgelo pen. Het zijn vijf en twintig prettige jaren geweest bij de gemeente". De heer Van Setten was 21 jaar toen hij in dienst kwam van gemeen tewerken. Als opperman is Van Set ten begonnen. Daarna „metselde" hij zelf een beetje en in 1947 kwam hij als hulp-chauffeur bij de gemeen telijke reinigingsdienst. Dat hield de de heer Van Setten vol tot 1966. „Het was een zware tijd", zegt hij. „In 1966 werd ik ziek en toen ik hersteld was mocht ik kiezen tussen de reinigingswagen en de vracht auto. Ik koos toen de vrachtauto. Daar rijd ik nu nog op. Ik zit al twintig jaar bij de reinigingsdienst. Het is de meest intensieve afdeling van de dienst". Van Setten heeft vroeger veel ge daan aan korfballen en voetballen. Zijn tegenwoordige hobby is konij nen fokken. „Dat kost veel geld", zegt zijn vrouw, „maar daarvoor is het een hobby", bevestigt Van Set ten. Ook de heer Van Setten vindt het een fijne tijd die achter de rug is bij gemeentewerken. „Ik heb onder precies tien opzichters gewerkt". Hij weet ze allemaal nog bij naam en toenaam op te dreunen. „Het is 's winters wel eens bijzon der zwaar geweest. Vooral wanneer we bij gladheid moesten strooien. Het is wel eens gebeurd dat ik 21 uur achter elkaar achter het stuur Rechts de heer G. van Breenen die zijn collega J. van Setten alvast fe liciteert met zijn zilveren jubileum. had gezeten. Tegenwoordig gaat dat iets gemakkelijker omdat er wat meer mensen zijn". Morgenmiddag wordt dit tweevou dige jubileum gevierd met onder an dere een receptie in hotel „Het Wa pen van Rhenen". RESTEREN In Kesteren gaat op 18 november weer de jaarlijkse Sint-Nico- laasactie van start, welke elk jaar met veel succes wordt georganiseerd door de winkeliersvereniging „Kesteren". De actie, welke weer een bijzonder aantrekkelijk karakter draagt, duurt tot en met 5 december. De winkeliersvereniging zal o.a. aan inwoners van Kesteren boven de zeventig jaar een leuke surprise aanbieden, welke wordt thuisbezorgd. In een open landauer arriveert de Sint - uiteraard vergezeld van zijn op zienbarende knechten - op genoemde datum om drie uur 's middags op het Dorpsplein. Een van onze oude bladplantende clivia, blijkt weer in ere te worden her steld. Hoe kan het ook anders, ook voor het meer moderne milieu heeft zij wel degelijk decoratieve waarde met haar symmetrische bloeiwijze en haar opval lende mooie bloemen. Het is een stevige blad- en bloemplant. In haar botanische naam Clivia Miniata) ligt het Latijnse woord minium, is menie, besloten en zij draagt inderdaad menierode bloemen. In deze maand gaat de rusttijd van de Clivia in, zij moet beslist armoe lijden om tot bloemvorming te komen, en dus wordt haar slechts weinig water gege ven en de bemesting geheel stopgezet. De plant zo koel mogelijk houden; wan neer we bloemknoppen ontdekken, zetten we haar wat warmer en gieten ook wat meer. Na de bloei begint de eigenlijke groei van de plant. Ze heeft veel voedsel no dig, zodat we op dezelfde voet voort gaan met het geven van water en be mesting, terwijl we tevens de bladeren eens per week met lauw water afspon- sen. De pot mag niet gedraaid worden, omdat het de plant door de speciale in plant van de bladeren niet mogelijk is deze naar het licht te draaien. Het draaien of op een andere plaats zetten wordt door de Clivia beantwoord met niet bloeien. Geef aan de raamzijde een teken op de pot, zodat U de plant steeds met de goe de kant naar het licht zet. De Eremurus (Steppenkaars of Naald van Cleopatra Het is nu nog de tijd om deze schone plant in de tuin te planten. Onbegrijpe lijk is het dat men deze bijzonder fraaie bloeier zo weinig in de tuinen (tjesj ziet. „Onbekend maakt onbemind" zal hier wel debet aan zijn. Deze plant geeft een stengel van ongeveer twee meter lengte die over 75 cm heel dicht is bezet met fraaie bloemen. De wortelstok is zeer eigenaardig van vorm en heeft veel weg van een reuzenspin en heeft een grote omvang, kan wel 40 cm breed zijn, zo dat er 'n flink plantgat gemaakt moet worden. Ga als volgt te werk: In het midden van het plantgat maakt men een soort grondheuveltje en plaatst hier op de dikke wortels, die over het heu veltje voorzichtig worden uitgespreid. Hierna wordt het geheel met grond aan gevuld, zorgdragende dat de grond goed tussen de wortels komt. Juist in het midden van de spinachtige wortels zit een dikke knop, deze moet 8 cm onder de grond komen. De plant groeit wel in de hoogte, doch niet in de breedte, zo- zij ook in een kleine tuin, zelfs in een klein voortuintje op haar plaats is. Het loof wordt na de bloei al spoedig geel bruin, waarom ik adviseer om zo te planten, dat ze na de bloei gecamou fleerd wordt. Fant(gstisch is het om een groepje bloeiende Eremurussen te zien, met als tussenbeplanting Vuurpijlen. De planten worden tegen strenge vorst met blad of turfmolm gedekt. Plant één of meer vruchtboompjes in de tuin. Bomen en struiken gaan in rusttoe stand over en de tijd breekt weer aan om tot planting hiervan overte gaan. Herfst- of najaarsplanting is bij fruit- boompjes te verkiezen boven voorjaars- iomdat de wortels van een boom ook in de winter niet geheel werk loos zijn. De vorming van nieuwe wor tels begint al heel vroeg. Als bewijs die- ne het volgende: Wanneer men jonge bomen of struiken in de herfst niet di rect plant, doch gaat inkuilen, om welke reden dan ook, en deze tegen het voor jaar voor planting opneemt dan zien we heel duidelijk de nieuwe pas gevormde witte worteltjes aan de uiteinden van de oudere wortels zitten. Worden nu in de herfst ingekuilde jonge boompjes tegen het voorjaar weer opgenomen en uüge plant, dan gaan die jonge fijne wortel tjes verloren, terwijl deze bij herfstplan- ting ongehinderd kunnen blijven door groeien. Is de grond bijzonder nat (op loog gelegen gronddan kan men beter het planten iot het voorjaar uitstellen aoch normaal geve men aan herfstplan- ting de voorkeur. van buitengewone betekenis op de in de toekomst te verkrijgen resultaten is de keuze van de soorten. Koop nooit maar willekeurig een vruchtooompje.' Koop steeds bij een vertrouwd adres en niet „luk-raak" bij een of andere zoge naamde hanuelaar die met een vracht ooompjes er op uit trekt om deze aan de man te brengen. Lw tuinman of plaatselijke kweker weet goed wat ae veste soort voor Uw tuin is en 't meest gewenst. Hij weet of er een hoog- o) naijstam, piramide-, struik- of spuvorm op ztjn plaats ts. Laat U zich door hem raden, ook betreffende de soort. Hij weet er alles van! Aardbeien zijn zogenaamd winterhard en toch kunnen jonge planten van de vorst veel nadeel ondervinden. Deze neboen nog niet zuike sterke en diepe wortels, heoben last van omhoog vriezen en de planten komen dan tos in de grond te zitten. De planten worden dan wel weer eens aangedrukt, doch dit is voor de jonge plant zeer schadelijk. Be ter is het dat op- of losvriezen te voor komen door tijdig een laagje mest stro mestof ander dekmateriaal tussen de plantjes aan te brengen. Zorg daarbij dat de plantjes niet onder het dekmate riaal komen te zitten, het hart van de plant moet vrijblijven. Dit, om smeul en rotting te voorkomen. E. J. Grijsen, Rhenen. RENSWOUDE Tijdens de gemeen te-avond van de Gereformeerde kerk die gisteravond werd gehouden sprak de heer Ikkink uit Gorsel over zijn reis ervaringen, die hij heeft opgedaan bij zijn recente bezoek aan Israël. Spe ciaal onderwerp van gesprek was de christen nederzetting Nes Ammin waar in men poogt een diaconaal gesprek met Israël op gang te brengen. Spreker schonk ruime aandacht aan de historie van Israël en hij zag in het huidige conflict tussen de Joden en de Arabie ren een verlengstuk van de broeder strijd Isaak en Ismaël. De ruim veertig aanwezigen zagen na de pauze een aantal dia's over dat onderwerp. Rens- koude wës de eerste gemeente waar de heer Ikkink van zijn ervaringen ver telde. HUWELIJKSAANGIFTEN: H. Holleman en W. Huiberts; J. W. Snijders en E. Vermeer. HUWELIJKEN: J. H. Peters van Ton en W. van Ma ren. OVERLEDEN: Dirk Peters, 70 jaar; g.g.m.: Lindner A. en Assies E. VESTIGING: Van Walsem, ev van de Kolk, M. van Rhenen; Dubbelaar, L. van Gouda; Muilwijk, A. van 't Verlaat, N. en kin deren van Garderen; de Jong, W. van Asperen; de Haas, J. van Apeldoorn; Jonker, J. M., Spliethof, e.v. Jonker, B. G. E. en kinderen van Wageningen; van Hunnik, ev van Brenk, G.; van Brenk M. van Renkum; Janssen ev van Suilichem, H. van Heteren; Keuken ev Weijman, J. van Echteld; Timmer, R. van Lienden; Verwoert ev van Eldik, H. E. van Wageningen; van Els*, A. B. en Huibers ev van Eist, D. J. G. van Heteren; Heijkoop ev Kramp, N. M. A. Kramp, J. van Culemborg; de Rui ter, w.v. Deker, J. van Groot Am- mers; Fintelman, L. van Eldik ev Fin- telman, A. en kind van Rhenen; Eick- hoff, H. G. C. van Rhenen; Credos ev de Wit, A. E. en de Wit M. H. van Epe; van Dijkhuizen, J. Kuiper ev van Dijkhuizen W. en kind van Putten; Hoogakker ev van Brenk. J. J. van Heteren; Beldman, E. Kats ev Beid- man, M. G. en kind van Rotterdam; Swiebel, H. A., Reuser e.v. Swiebel H. en kinderen van Tiel; van Spanje wv. van Schoeman, A. A., van Schoeman G. A. van Echteld; van Binsbergen, wv Gerritsen C. W. van Valburg; van Herk w.v. Goedhardt M. van Rotter dam; van den Brink w.v. Ballegoijen J. H. van Ede; Zaaijer, Willem J., de Heer e.v. Zaaijer, G. A. van Echteld; Donk, wv van der Wiele, J. van Rijs wijk; Kruis, wv Blokland J. van Heuke- lum; van Denderen, L. A.; Mulholland ev van Denderen, H. R. D. en kinderen van Utrecht; Bakkenes, G. van de Weerthof, ev Bakkenes, J. F. en kinde ren van Veenendaal; van der Assen, H. J. van Valburg; Werkhoven C, Atte- ma ev Werkhoven, J. en kinderen van Wageningen; Kooijman ev Verduin, T. van Vianen; van Leeuwen, K. van Utrecht. VERTREK:, Blankestijn e.v. Hommersom naar Echteld; Vermeer, J. naar Tiel; Geluk, C. G. naar Oegstgeest, Leidsestraat- weg 11; Hutubessy, J. B. naar Leer dam; van Brenk, G. naar Dodewaard; Van Brenk C. en gezin naar Dode waard; van* Ommeren, wv Hofman T. J. naar Rhenen; Borgstein, J. en ge zin naar Afrika; van Oostende B. A. naar Putten; van den Berg C. en ge zin naar Zuidhorn; van Blijderveen, E. naar Ingen; van Dam, naar Beekber gen; Bruggeman, L. naar Veenendaal; Khouja A. T. M. naar Marokko; Rahe- oui A. B. M. naar Marokko; Wevers, R. naar Meijerton AF.; Bloem W. naar Venraij; Timmer, B. naar Lunteren. RENSWOUDE De zuster van het Groene Kruis verzoekt ons mee te de len, dat leden en aanvullend verzeker den vrijdagavond voor het laatst in de gelegenheid zijn de talons in te leveren. Het Groene Kruisgebouw aan de Van Reedeweg staat hiervoor open van des avonds acht tot negen uur. RHENEN De voorlichtingsavond voor verkeersdeelnemers, georgani seerd door de aideiing Rhenen van het Nedcriandscne Koode Kruis mocht zich giéteravond in hotel „De Stichtse Oe ver" voor de derde maal verheugen in een bijna geheel gevulde grote zaal. De heer Ton van Dijk, badmeester van Natuurbad Ouwehand, besprak op duidelijke wijze wat te doen, wanneer men met een auto te water rijdt: grondregel géén paniek, redding is mo gelijk. Daarbij legde hij wel de nadruk op het leren zwemmen. De heer Van Dijk vroeg zich af, waar om wel wordt gepropageerd brandblus- middelen in de auto aanwezig te heb ben en geen zwemgordels. Er zijn kleine luchtgordeltjes in de handel. Deze kan men opbergen in een handschoenenkastje. Bij gevaar doet men die gordeltjes om de bovenarmen, men blaast ze op, en men blijft drijven! Dr. Deys, apotheker in Rhenen, hield een amusante lezing over verband. Hij begon met de Egyptenaren, die het Egyptisch linnen hebben uitgevonden, daarna stapte hij over op de Romeinen, die al bepaalde verbanden gebruikten bij de keizersnee en hij eindigde zo ongeveer bij Lodewijk XIV van Frank rijk, die alles met de Franse slag deed. Dr. Deys vestigde er de aandacht op, dat er verband te koop is in allerlei soorten en kwaliteiten, vanaf het meest eenvoudige tot het meest uitgebreide. Het is nuttig een verbandtrommel in de auto aanwezig te hebben. Los materiaal is geenszins goedkoper. Wie een ver bandtrommel koopt zal altijd voordeli ger uit zijn. Dr. Reinstra hield een lezing over het soort verwondingen die iemand kan op lopen bij auto-ongelukken. De eerst voorkomenden zijn hoofd-, LEERSUM. Reeds enkele jaren onderhoudt de gemeente Leersum goe de betrekkingen met het Engelse stadje Romsey. Deze 2 gemeentes hebben een zgn. jumelage aangegaan. De gemeen te Romsey zou het bijzonder op prijs stellen als inwoners van Leersum een bezoek brengen aan dit fraaie stadje aan de Engelse zuidkust. De verblijf kosten voor Se Leersumers zijn geheel gratis. Alleen de reiskosten komen voor eigen rekening, maar deze blijken bij nadere informatie erg mee te vallen. De mogelijkheid bestaat ook om in groepsverband te gaan. Er bestaat zelfs een mogelijkheid in Romsey te gaan werken in de tomaten- kwekerijen. Voor nadere inlichtingen hierover kan men zich wenden tot de secretaresse van het Leersumse WV, mevrouw Schenk, Wilhelminalaan 27. borst- en heupverwondingen. De veilig heidsgordel noemde dr. Reinstra als een van de allereerste preventieve mid delen om die verwondingen te voorko men. Voorts behandelde de arts het voorko men van verstikking, de mond-op-mond beademing en het stelpen van ernstig bloedverlies. Wanneer de automobilist deze drie onderdelen beheerst, is hij al gped op weg om eerste hulp te kunnen verlenen. Tijdens deze avond werd de mond- op-mond-beademing praktisch beoefend. Daarbij werd assistentie verleend door mevrouw Van Dijk-Baak en door de heer Maas. De heer Rijksen liet hulp verlening bij slagaderlijke bloedingen zien. Dinsdag 14 november wordt deze serie voortgezet. Dan komt er een verzeke ringsexpert van de ANWB een lezing houden. Veilig Verkeer vertoont dan en kele filmpjes. De week daarop hoopt men een slotavond te kunnen houden met een forum. Iedereen zal dan vra gen kunnen stellen. VEENENDAAL Zaterdag, 18 no vember, zal Sint-Nicolaas in Veenen daal worden verwelkomd. De intocht zal omstreeks drie uur van start gaan want op dat tijdstip arriveert hij in een open landauer en vergezeld van twee Zwarte Pieten aan de Bergweg. De Veenendaalse harmonie Caecillia zal het Spaanse gezelschap op zijn verdere tocht door Veenendaal begeleiden. Zoals gebruikelijk zal de burgemees ter de Syit weer begroeten. Dit ge beurt nu voor het eerst op het nieuwe raadhuis. Het ruime plein biedt voor deze jaarlijkse gebeurtenis een veel ge schikter omgeving dan de Hoofdstraat. Bovendien zal de politie nu geen uitge breide verkeersmaatregelen hoeven te nemen. De intocht maakte het voor heen steeds noodzakelijk dat het ver keer moest worden omgeleid. De route die de Sint en zijn knechten door Vee nendaal gaan maken is inmiddels ook vastgesteld. Vanaf de Bergweg gaat de rijtoer via de Van Limburg Stirumstraat, Klaas Katerstraat, Patrimoniumlaan en Ker- kewijk naar het raadhuis. Na de ont vangst aldaar krijgt Sint Nicolaas ge zelschap van de Scheepjeswolharmonie. De tocht gaat dan verder via de Hoofd straat, Hoogstraat, Prins Bernhard- laan, Buurtlaan, Holleweg, Gortstraat, Zandstraat naar de Hoofdstraat en wordt tenslotte aan de Markt ontbon den. Burgemeester D. J. Pott zal hier de grote kindervriend namens het ge meentebestuur toespreken, waarna de Sint met zijn gevolg een rondrit door het dorp Kesteren maakt. De deelnemende winkeliers aan de Sint-Nicolaasactie zullen hun kopers bij besteding van elke gulden een dicht gevouwen bon verstrekken, waarop een klok staat afgebeeld. De tijd, welke het uurwerk aangeeft geeft de koper recht op eenzelfde aan tal guldens, voor welk bedrag bij iede re deelnemende winkelier in Kesteren naar eigen keuze mag worden gekocht. Aan de jeugd van de kleuter- en lage re scholen in het dorp Kesteren biedt de winkeliersvereniging ter gelegen heid van het Sint-Nicolaasfeest een traktatie aan. Bovendien hebben de bij de winke liersvereniging „Kesteren" aangeslo ten zakenmensen besloten om de in woners, die de leeftijdsgrens van ze ventig hebben overschreden, een leuke surprise aantebieden. AMERONGEN Naast het eigen boekenbezit, dat door regelmatige aan kopen zoveel mogelijk op peil wordt ge houden, beschikt de Nutsbibliotheek thans over een groot aantal boeken, zo wel voor de jeugd als voor volwasse nen, dat regelmatig wordt vernieuwd. De bibliotheek is gevestigd in het Dorpshuis en geopend maandagmiddag van 16 tot 17.30 uur, speciaal voor oude ren die graag rustig willen rondkijken en uitzoeken en maandagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Op vrijdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur. speciaal voor de jeugd en vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: GOUDREINETTE: EI 65—75: 24—29 EI 75—85: 2942 Aanvoer 26 ton. COX'S OR. PIPPIN: EI 55—60: 20—26 EI 60—65: 30—37 EI 65—70: 38—48 EI 70—75: 43—60 EI 75—80: 45—66 Aanvoer 18 ton. GOLDEN DELICIOUS: EII 65—70: 28—29 EII 70—75: 35—38 EII 75—80 38—42 Aanvoer 12 ton. LEGIPONTS: EII 55—65: 62—65 EII 65—75: 62—73 Aanvoer 6 ton. CONFERENCE: EII 55—65: 64—66 EII 65—75: 72—74 Aanvoer 10 ton. GIESER WILDEMAN: EI 50—60: 60 EI CO—70: 75 Aanvoer 2 tor IJSROUTEN. EII 50—60: 43 EII 60—70: 51 Aanvoer 2 ton. WINTERJANNEN: EII 50—60: 42—46 EII 60—70: 50—51 Aanvoer 2 ton. DOORDRAAI BLANK: f 10,- p. 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders vermeld. tot 17.30 uur ]i van 17.30— 19.30 uur Zaterdags 16.30—17.30 uur. KESTEREN Op het kruispunt Be- tuwestraatweg-Oude Rhenenseweg te Kesteren vond gistermiddag een aan rijding plaats tussen een motor, be stuurd door W. d. O. uit Maurik, en een bromfiets, bestuurd door P. S. uit Kes teren De bromfietser stak plotseling de weg over en werd hierbij gegrepen door de uit de richting Kesteren naderen mo tor. Bromfietser en motorrijder kwa men ten val en liepen lichte verwondin gen op. De voertuigen werden bescha digd. RHENEN De afdeling Rhenen- Achterberg van de EHBO organiseert zaterdag 18 november in gebouw „Ire ne" districtswedstrijden in het verle nen van eerste hulp bij ongelukken. Vorig jaar behaalde Rhenen de eer ste prijs in De Bilt. Dit had tot gevolg dat Rhenen nu de organisatfe krijgt. Het gaat om districtswedstrijden voor junioren. Er nemen achttien ploegen aan deel. In de jury hebben zitting zes artsen en drie instructeurs. LEERSUM. De stichting bosbad „De Utrechtse Heuvelrug", opgericht in 1966 en die tot doel heeft in Leersum een recreatief openluchtzwembad te bouwen, heeft sindsdien alle middelen in het werk gesteld om tot het doel „Bosbad Leersum" te komen. De leden van de stichting verzetten in deze voorbereidingstijd reeds veel werk. Belangrijk is, dat het college van burgemeester en wethouders en de ge meenteraad van Leersum het doel en het werk van het stichtingsbestuur vol ledig steunen. De gemeente stelt het terrein beschikbaar en heeft er reeds bepaalde werkzaamheden doen verrich ten. Nu een en ander concrete vormen gaat aannemen, acht het stichtingsbe stuur de tijd gekomen stappen te on dernemen. Nu de stichting van het bad aan breekt is een opdracht tot het bestek klaar maken van de bouw aan de ar chitecten verleend. Voor 1 december a.s. moet dit gereed zijn. Door het gemeentebestuur is hier voor een krediet verleend. Om tot uit voering van de bouwplannen te komen zal het echter nodig zijn de financie ring verder uit te werken. Begrijpelijk zal het zijn, dat het verkrijgen van di verse subsidies nodig is. Aangezien 't bad ook voor niet-Leer- sumers van groot recreatief belang zal zijn, is het mogelijk daarvoor Rijkssub sidie te vragen. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met een actie voor de bevol- kingsbijdrage. Nadere mededelingen hierover zullen binnenkort volgen.

De Vallei | 1967 | | pagina 7