Jong Oranje versloeg Polen ondanks hardnekkig verzet TT Assen op 29 juni Ajax met 2-1 zege meer dan tevreden Plannen voor zesdaagse in februari te Rotterdam Biljarters van „Gelre" waren bijzonder goed op dreef SKF tegen zaterdag O.K.V. VDC 2 versloeg -met invallers - Woudenberg •ém Ruud Geels scoorde beslissende goal Voetballer tien jaar geschorst Voetbalbeker voor Dynamo Moskou Bayern München won van Setubal6-2 Twee wereldrecords Titel voor Rusland 1 Zwitserland voor Cyprus te sterk Militaire judoka's tweede in Oostende Tennismeisjes voor drie maanden naar Australië Bongers en De Wit in zesdaagse Bremen Strafschop Ronde van Mexico Superieur Gelijk Fe! verzet van FC Twente Weinig Protesten Tegen paal Peter Post in Dortmund achter grote motoren Arbiter na veldslag Oostenrijk-Griekenland nog in het ziekenhuis Gunstig Dammen Zwemmen :M V. E.K.-volleybal Micro-korfbalcompetitie start op 2 december gina 13 DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 EINDHOVEN In een aantrekkelij ke wedstrijd heeft jong Oranje gisteren in het stadion van PSV in Eindhoven de Poolse jeugdploeg met 3-2 versla gen. De Nederlanders, soms buitenge woon sterk voetballend, legden hun te genstanders in eerste instantie volledig hun wil op. Twee doelpunten waren daarvan het overtuigend resultaat. Toch kwam Oranje nog even in moei lijkheden. De Polen, die hun achter stand bij de rust al verrassend hadden teruggebracht tot 2-1, verweerden zich in de tweede helft met grote hardnek kigheid en kwamen zelfs terug tot 2-2. Nederland ving ook deze dreun voor treffelijk op, herstelde zich snel en zag een machtig slotoffensief dank zij een treffer van Geels toch nog beloond met de overwinning waar het in alle opzich ten recht op had. Jong Oranje, ijverig combinerend en aanzienlijk verrassender in de aanval dan de Polen, kwam al na ruim tien minuten vrij gemakkelijk aan een voor sprong. De rappe, maar iets te zelf zuchtige Rob Rensenbrink snelde op links gretig in de richting van het Pool se doel, toen Maszcyk de opmars van de Amsterdammer binnen het straf schopgebied wat hardhandig afbrak. Niet zo heel erg heftig eigenlijk, maar wel te ruw naar de zin van scheidsrechter Bogaerts die gedeci deerd een strafschop toekende. Via de vingers van doelman Grotynski joeg Willy van der Kuylen de bal in het doel, 1-0. Daarmee werd de P.S.V.-er dan toch nog beloond voor het geweldig verrassende schot, waarmee hij de Poolse doelman kort na het begin tot DORDRECHT Het bestuur van de afdeling Dordrecht van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft de voet baller J. Visser, lid van de vereniging Rios, voor tien jaar geschorst. Dit om dat deze tijdens de wedstrijd Rios 4 Alblasserdam 7 op 8 oktober scheids rechter Van Os uit Gorkum knock out had geslagen. Het bestuur van Rios heeft de naam van J. Visser voorgoed van de leden lijst geschrapt MOSKOU In een met 80.000 toe schouwers gevuld Leninstadion heeft de tienvoudige Russische kampioen Dyna mo Moskou de Russische voetbalbeker veroverd door in de finale van de be kercompetitie met 3-0 van het rode le ger te winnen. De doelpunten werden gemaakt door Gusarow en Schiwtsew in de eerste helft en Anichkin in de twee de helft. Het is voor de derde maal, dat Dynamo Moskou, die Rusland in het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars 1968/1969 zal vertegen woordigen, deze voetbalbeker heeft ge wonnen. MÜNCHEN Bayern München, de Duitse Bundesliga-club, die afgelopen seizoen beslag legde op de Europese beker voor bekerwinnaars, heeft woens dagavond op eigen terrein de basis ge legd voor prolongatie van dit succes. De Duitsers versloegen in de eerste wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi voor bekerwinnaars het Portugese Vittoria Setubal met 6-2. Nadat de Portugezen in de zesde mi nuut de leiding hadden genomen sloeg Bayern hard terug. Via Müller werd het in dezelfde minuut nog 1-1, waar na Brenninger en Ohlhauser de rust stand op 3-1 bepaalden. Na de hervatting scoorden Müller (2) en Nafziger. De Portugese goal werd gemaakt door Tome. Er waren 20.000 toeschouwers. FC Köln verloor. GLASGOW In de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurs steden heeft Glasgow Rangers woens dagavond op eigen terrein voor 55.000 toeschouwers met 3-0 gewonnen van FC Köln (W.-Dld.). Alle doelpunten werden na de rust gemaakt. Atleto Bilbao verder. BILBAO Atletico Bilbao heeft zich woensdag geplaatst voor de 3e ronde van het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden. De Spanjaarden zege vierden op eigen terrein met 1-0 over het Franse Bordeaux. De eerste ont moeting was ook in een Spaanse over winning geëindigd (3-1). Attletico Madrid won ook. MADRID Atletico Madrid heeft Goztepe G.K. uit Turkije met 2-0 ver slagen in de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het jaarbeurs toer nooi. QUERETARO De Columbiaan Martin Rodriguez heeft woensdag de vijfde etappe van de Ronde van Mexi co. een rit over 200 kilometer van To- luca naar Queretaro, gewonnen. Zijn landgenoot Alvaro Pachon behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de vijfde etappe luid de: 1. Rodriguez (Col), de 200 km in 4.38.29 (met bonificatie); 2. Agustin Juarez (Mex) 4.38.39 (met bon.); 3. Vladimir Urbanovitch (Rusl) 4.39.37 (met bon.). Het algemeen klassement na de vijf de etappe luidt: 1. Pachon (Col.) 20.32.37; 2. Rodri guez (Col) 20.33.02; 3. Dmitriev (Rusl) 20.37.30; 4. Pijnen (Ned) 20.37.36; 5. Moeeerdy (Hong) 20.40.18. capitulatie dwong. Grotynski kreeg de bal niet voldoende onder controle, maar tot zijn geluk rolde de bal net langs de voor hem goede kant van de paal over de achterlijn. Minder geluk had de Pool een kwar tiertje later, toen hij opnieuw de bal niet klemvast kreeg. Geels had op de rech tervleugel een bres geslagen in de niet zo heel erg imponerende Poolse verde diging en schoot de bal laag voor het doel. Grotynski leek het gevaar in de kiem te zullen smoren toen hij zich be gerig op de bal stortte. Het leer sprong echter van zijn borst terug in het veld, waar Houwaart klaarstond om zijn ploeg naar 2-0 te schieten. Een voorsprong die het energieke Oranje overigens ruimschoots verdien de. Superieur spel van Nederlands jeugdig voetbaltalent maakte van doel man Jan van Beveren een eenzaam mens. Misschien dat hij daarom nau welijks reageerde toen na ruim een half uur Dyna die Bula al vrij snel had vervangen bij een van de schaarse Poolse operaties in de buurt van het Nederlandse strafschopgebied plotseling van grote afstand keihard op doel schoot. Het betekende in ieder ge val wel 2-1. De Nederlanders leden in dit stadium nog een verlies. De altijd gevaarlijk Van der Kuylen, te fel aangevallen door Szadkofski, die daar dan ook prompt een waarschuwing voor kreeg, strompelde met een pijnlijk gezicht naar de kant om zijn plaats af te staan aan de Volendammer Mühren. Zonder dat Oranje zijn greep op het spel verloor, moest het toch meer aan dacht gaan besteden aan de verdedi ging, waarin de Polen nu veel vaker werden gesignaleerd. Het duel werd LEIPZIG/MOSKOU Tijdens zwemwedstrijden in Leipzig en Moskou werden twee wereldrecords verbeterd. De zestienjarige Oostduitser Roland Matthes legde in Leipzig de 200 m rug- slag af in 2.07,9. Nauwelijks zes weken na zijn recordverbetering op de 100 m rugslag (58,4 sec) bleef hij nu 1,5 sec onder het record van de Amerikaan Charles Hickcox, die tijdens de Uni- versiade in Tokio tot 2.09,4 kwam. Mat thes behoorde dinsdag tot het viertal, dat het wereldrecord op 4 x 100 m wis selslag op 3.56,5 bracht. De 22-jarige Rus Vladimir Kosinski corrigeerde in Moskou het wereldre cord 100 m schoolslag tot een tijd van 1.06,7. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Georgi Prokopen- ko met 1.06,9. ZURICH De TT Assen zal in 1968 op 29 juni worden gehouden. Dit is op de vergadering van de Internationale Motorsportfederatie (FIM) in Zürich be sloten. De kalender van 1968 ziet er als volgt uit: 21 april Grote Prijs van West-Duits- land (alle klassen), 5 mei Grote Prijs van Spanje (alle kl.), 26 mei Gr. Prijs van Frankrijk (50, 125, 250 cc en zij spannen), 10, 12 en 14 juni TT van Man (alle klassen),29 juni TT van Assen (alle klassen), 7 juli Grote Prijs van België (50, 250, 500 cc en zijspannen), 14 juli Grote Prijs van Oost-Duitsland 125, 250, 350 en 500 cc), 21 juli Grote Prijs van Tsjecho Slowakije (125, 250, 350 en 500 cc), 4 augustus Grote Prijs van Finland (125, 250, 500 cc en zijspan nen), 17 augustus Grote Prijs van Ulster (125, 250, 350 en 500 cc), 15 september Grote Prijs van Italië (125, 250, 350, 500 cc en zijspannen) en 13 oktober Grote Prijs van Japan (alle klassen). Cruyff van Ajax en De Vries van FC Twente in duel tijdens de in Amster dam gespeelde wedstrijd tussen deze beide ploegen. ook wat grimmiger, en de Nederlandse voorhoede raakte kort na rust even uit zijn evenwicht door de steeds ongemak kelijker manier van optreden der Pool se spelers, die nu korter aangebonden waren dan in het vredige begin. Vijf minuten na de hervatting resul teerde een one-man-show van de aal gladde Kozerski in de gelijkmaker. Hij wipte de bal handig over Mansveld heen en nam in één vloeiende beweging Van Beveren onder vuur. Vlak langs de jonge doelman van Sparta heen vloog de bal in het doel, 2-2. Sneu voor Oranje, maar het kwam de spanning ten goede. De zevenduizend toeschouwers wer den nu geconfronteerd met een uiterst levendige wedstrijd, waarin bij vlagen knap werd gevoetbald. Aty Graaumans na vijf minuten in de tweede helft in de plaats gekomen van de geblesseer de Veenstra, legde tenslotte de basis voor het winnende doelpunt. Na een bliksemsnelle rush produceerde hij een schitterende voorzet, waaruit Geels met een geraffineerde kopbal voor 3-2 kon zorgen. Daarmee was het zelfvertrouwen van Oranje volledig hersteld, hetgeen de Polen in de slotfase duidelijk werd ge maakt. Herhaaldelijk scheurde de Ne derlandse voorhoede met Rensenbrink en Geels als uitblinkers, de Poolse de fensie open. Zonder echter nog tot doel treffend resultaat te komen. AMSTERDAM Tot de laatste minuut hebben de supporters van Ajax In angst verkeerd. Na de doelpuntenregen tegen NEC bleef Ajax tegen FC Twente gisteravond, vooral na rust, ver beneden ztfn normale vorm spelen. Het werd tenslotte een benauwde overwinning van 21 voor de Ajacieden, die scheids rechter Bom wel dankbaar mogen zyn. In de tweede helft honoreerde hy by een doorbraak van Cruyff een overtreding van Achterberg met een strafschop. Voor hetzelfde geld had arbiter Bom de bal niet buiten de lynen van het strafschop gebied kunnen deponeren. Die strafschop leverde Ajax een voorsprong van 20 op. Een voorsprong, die de Amsterdammers in het verdere verloop van de wedstrijd heel hard nodig bleken te hebben. Twente bleek niet geïmponeerd te zijn door de forse zege van 9-1 van af gelopen zondag op NEC. De Enschede- ers werden wel direct teruggedrongen, maar hielden twee man op ver vooruit geschoven posten. Ajax mocht rustig aanvallen en deed dat dan ook naar hartelust. Gunter de Haan, die met Cruyff in het jeugdteam van de Am sterdammers heeft gespeeld, kreeg' tot twee maal toe kans de score te ope nen. Beide keren richtte hij te hoog. Een juweel van een kopbal van Swart noodzaakte doelman YVarringa, die Mi- sic verving, tot een geslaagde duik in de hoek. Twente bleef kalm onder die druk. Aanvoerder De Vries hergroepeer de zijn troepen steeds. De slimme Cruyff gleed wel regelmatig langs zijn bewakers, een doelpunt kwam er voor lopig niet. Het scheelde zelfs weinig of Twente had een voorsprong genomen. Een pass van Van der Vall bereikte Van Dijk, die een sprintduel met Suurbier uit vocht. Er moest een overtreding van de Amsterdamse verdediger aan te pas komen om te voorkomen dat de Twent se schutter alleen op Bals afging. Uit de vrije trap schoot Van Dijk de bal me ters over de lat. Onverdroten bouwde Ajax verder aan zijn overwicht. Van Duivenboden noopte Warringa tot een spectaculaire sprong. Suurbier, steeds mee in de aanval, kreeg een kansje, maar op nieuw stond de Twentse doelman in de weg. Tot tien minuten voor rust konden de bezoekers de stand op 0-0 houden. Op dat moment achtte Vasovic de tijd gekomen om zich eens met de aanval te bemoeien. Hij liet de bewaking van Van Dijk aan Hulshof over en trok combinerend met Van Duivenbode over links, naar voren. Zijn Scherpe inzet draaide net langs de vingertoppen van Warringa en de toesnellende Swart kopte Ajax vallend naar een voor sprong: 1-0. Twente bleek na de hervatting niet van plan zich zomaar bij een nederlaag neer te leggen. Een verrassend ver ^chot van Van Dijk zag Bals tot zijn opluchting net naast de paal gaan. Va sovic, de grote man in de Amsterdam se defensie, kapselde Van Dijk echter goed in waardoor de bezoekers hun be langrijkste giftand kwijt waren. Na acht minuten treuzelde Achter berg bij het wegwerken van de bal. Cruyff zou geen Cruyff geweest zijn als hij het niet had opgemerkt. Hij pak te de bal van de schoen van de Twent se verdediger, rukte op en werd ver vólgens hardhandig aan zijn shirt naar de grond getrokken. Alle oostelijke protesten ten spijt dat dit buiten het strafschopgebied zou zijn gebeurd legde scheidsrechter Bom de bal op de witte stip. Via de vuist van Warringa schoot Keizer Ajax naar 2-0. Er leek voor de Amsterdammers geen vuiltje meer aan de lucht. Dat v. Dijk de paal trof, verontrustte de Aja cieden niet. Een fout van Vasovic na ruim twintig minuten hij deponeer de na een uitworp van Bals de bal keu- rig voor de voeten van de schietgrage Van Dijk die van twintig meter raak schoot (21) haalde het ritme ech ter uit de Amsterdamse ploeg. In de verdediging ging men stunteliger spe len, het tempo daalde en de passes werden onnauwkeuriger. Twente bleef het met dieptepasses proberen. Jeuring en Ten Donkelaar liepen daarbij meer malen in de buitenspelval. Cruyff en Keizer poogden wel het spel te ver plaatsen, hun acties waf-en echter te individueel. In de slotfase kwam Muller nog dicht bij een treffer. De paal voorkwam een grotere achterstand voor Twente, dat tot de laatste minuut vocht voor de ge lijkmaker. Voor de Amsterdamse sup porters moet het eindsignaal als een verlossing in de oren geklonken hebben. AJAX: Bals; Suurbier, Hulshof, Vaso- Van Duivenbode; De Haan, Mul- Swart, Cruyff, Nuninga, Keizer. TWENTE: Warringa; Hilgerink, Huxe, De Vries, Drost; Achterberg, v. d. Vall; Ten Donkelaar, Van Bron- Jeuring. Toeschouwers: 35.000 Scheidsrechter: Bom. vic Ier kers, va'/ - Feyenoord 12 10 2 0 22 38— 7 Ajax 13 11 0 2 22 46— 7 ADO 12 5 6 1 16 24—16 Sparta 12 6 3 3 15 21— 9 Go Ahead 13 6 3 4 15 29—17 GVAV 13 3 8 2 14 18—15 NEC 13 5 4 4 14 22—25 FC Twente 13 5 3 5 13. 17—19. DWS 12 5 2 5 12 18—19 NAC 12 4 3 5 11 10—20 Fortuna '54 12 3 4 5 10. 16—22 MVV 13 2 6 5 10 17—22 Telstar 13 4 2 7 10 15—22 Volendam 13 2 6 5 10 12—24 PSV 12 3 3 6 9 15—22 DOS 12 2 5 5 9 16—31 Xerxes/DHC 12 3 2 7 8 12—25 Sittardia 12 1 2 9 4 13—37 Vinnige aanval van de Poolse aan- valslinie, waarbij Henk Schalk (mid den) in moeilijke omstandigheden verkeert. ISTANBOEL Het Nederlandse vol leybalteam (heren) heeft woensdag tij dens de Europese volleybalkampioen schappen, die in Turkije worden gehou den, ook tegen Frankrijk een nederlaag moeten incasseren. Frankrijk liet er geen twijfel over bestaan welk land over het sterkste team beschikt en gunde Nederland zelfs geen set (15-4, 15-11, 15-9). De jongens van coach Bolk waren geen schaduw van enkele maanden ge leden, toen Frankrijk onbevangen tege moet kon worden getreden. Nederland kon niet werkelijk weerstand bieden aan de snel opererende Fransen en de eerste set ging al spoedig verloren met 4-15. De tweede set leek Nederland zich te herstellen. De Oranjehemden leidden met 5-0, ook nog met 11-10, maar dank zij uitstekend blokkeren en goedgetimde smashes wisten de Fran sen vijf punten achter elkaar te scoren. De derde set was toen niet veel meer dan een formaliteit (9-15). In de Neder landse ploeg konden alleen Bram Ver meulen en Jurrien Kooien een voldoen de halen. Rusland heeft beslag gelegd op de Europese titel door Tsjecho Slowakije met 3-2 te verslaan. De setstanden wa ren: 15-7. 15-13, 13-15, 10-15, 15-10. Tsjecho Slowakije eindigde als tweede. ROTTERDAM De Rotterdamse wielerpromotor Simon Waardenburg heeft plannen klaar liggen voor een zesdaagse, die ter gelegenheid van de festiviteiten rondom de ingebruikne ming van de metro van 7 tot 13 februa ri 1967 in de Energiehal gehouden zou moeten worden. Hij heeft daartoe contact opgenomen met de in Engeland wonende Neder landse wielerorganisator Charles Ruys, die twee maanden geleden een groot succes boekte met een zesdaagse in Londen. De demontabele baan van 70 x 40 meter, waarop deze zesdaagse werd verreden, is in de genoemde pe riode beschikbaar. Eigenaar van deze baan is het Engel se biermerk Skol, dat sterke bindingen DORTMUND Samen met Jan Le grand en Jaap Oudkerk zal Peter Post zondag a.s. in Dortmund starten in „de Grote Prijs van Europa" voor be roepsstayers. De lange Amstelvener zal in Duitsland o.a. de Belgische wereld kampioen Leo Proost en diens landge noot Romain Deloof moeten bestrijden. Ook de Italiaan Domenico de Lilli geeft acte de présence. BOEDAPEST De Hongaarse sport bladen „Foei Hirek" en „Nepsport" houden de Oostenrijkers verantwoorde lijk voor de veldslag van zondag j.l. tijdens de voetbalwedstrijd Oostenrijk- Griekenland. Het eerste blad meldt, dat de Hon gaarse scheidsrechter Guyla Gere, die door een fles werd getroffen, nadat hij in het Praterstadion de wedstrijd had afgebroken, nog met een ernstige hoofdwond in een ziekenhuis ligt. „Ik was verbaasd, dat de Oostenrijkers zo gebrand op een gevecht waren. Ik ver moed, dat zij wraak wilden nemen voor de 14 nederlaag, die zij in Athe ne hadden geleden", vertelde Gere het blad. Hij voegde hieraan toe, dat hij schadevergoeding zal eisen voor de „ongehoorde beledigingen". De Oostenrijkse voetbalfederatie heeft de Oostenrijkse politie om opspo ring verzocht van enige onbekende per sonen, die zich tijdens de bewuste wed strijd hebben misdragen. Een der gezochten rende tijdens de wedstrijd het veld op en viel een Griek se speler aan. Een ander gooide een fles naar de Hongaarse scheidsrechter. Allen, die inlichtingen kunnen geven welke leiden tot de arrestatie der ge zochte personen, kunnen rekenen op een beloning van 5000 shilling (200 dol- (lar van de federatie. EDE Vier van de vijf teams van biljartvereniging „Gelre" zyn met suc ces in actie geweest. Alle partijen le verden nl. winst op. Het le team bleef ditmaal De Korenbeurs de baas met 7-0. Het 2e team won van DVS I met 5-4 en het 4e team versloeg met de zelfde cijfers DVS 2. Het 5e team ten slotte drukte zijn meerderheid uit in een 5-4 overwinning op Oud-Arnhem 3. In het eerste team gaf Bronts het goede voorbeeld. Met de regelmaat van de klok scoorde hij zijn caramboles en met series van 10, 17, 18 en 27 had hij in 28 beurten de 150 vol. In de tweede partij maakten Van de Berg korte met ten met Van de Geyn. Van de Berg speelde bijzonder goed en had dan ook maar 19 beurten nodig om de 135 te scoren, waarin o.a. series voorkwa men van 16, 19 en 24 caramboles. Hij bereikte tenslotte een fraai gemiddelde van 7.10. In de laatste partij gaf Stoop Remming evenmin k veel kans. Hij bracht laatstgenoemde met series van 11, 15 en 18 van zijn voetstuk en ste vende dan ook regelrecht op de zege af. Het tweede team deed het in eigen „home" ook uitstekend. Het dwong DVS 1 op de knieën. Dammers begon VEENENDAAL Alleen de derde uitgave van de Veenendaalse korfbal vereniging SKF kwam het afgelopen weekend binnen de lijnen. Dit team versloeg in een uitwedstrijd Meeuwen 1 met 15, waardoor de aansluiting met de koplopers behouden bleef. De andere wedstrijden werden afgelast. Zaterdag krijgt SKFI OKV op be zoek. Deze wedstrijd begint om 15.00 uur. Op het korfbalprogramma staan verder de volgende ontmoetingen ver meld: Hemur-Enge 1 - SKF 3; SKF 5 - Amersfoort 4 (aanvang 15.00 uur); Gel- rïa 1 - SKF 4. De junioren 1- en 2 zijn vrij, terwijl ook het - tweede twaalftal van SKF (weer) een vrije dag heeft. De jeugd speelt als volgt: Amersfoort D - SKF C; SKF D - RDZ E, aanvang 15.30 uur. Verschillende SKF-ploegen nemen - zoals wy reeds eerder berichtten - deel aan de microkorfbalcompetitie. De Veenendalers spelen op de navolgende data: 2 en 16 december; 6, 13 en 27 januari en de laatste speeldag is vast gesteld op 10 februari. De zaaltraining voor de korfbalclub begint op 15 november. goed en wist zijn partij in 40 beurten te winnen. Ook Kerssen liet er geen gras over groeien en gaf Asselman van DVS niet veel kans. De series van 13 en 15 caramboles spreken dan ook voor zichzelf. In totaal had hij 32 beurten no dig (met een gemiddelde van 3.43) om de winst binnen te halen. Zowel Zegers als Lamshuizen konden het niet bol werken. Zegers kwam 9 caramboles te kort en Lamsbergen 12. Uitslag 5-4 in het voordeel van Gelre 2. In de uitwedstrijd heeft het 4e team moeizaam gewonnen. Van Beek, die zijn avond niet had, begon met een fik se, nederlaag. Omdat Dorrestein verstek móest laten gaan, was Twigt genood zaakt de strijd tweemaal over met ver schillende tegenstanders aan te bin den. Hij deed uitstekend zijn best en heeft in de eerste partij een gelijk spel weten af te dwingen, terwijl hij zijn tweede partij ruimschoots in zijn voor deel besliste waardoor de stand op 3-3 kwam. De laatste partij moest dus de beslissing brengen. Tims had er wel moeite mee, toch slaagde hij erin twee series van 8 caramboles te maken, waardoor hij een voorsprong van 18 caramboles opbouwde. Zijn tegenstan der Saat van DVS was echter beslist niet van plan zich zonder meer te laten verslaan en liep in. Op tijd slaagde Rims erin met één carambole verschil de winst in de wacht te slepen en daar mee tevens de zege voor Gelre 4. Door dat het gemiddelde van Gelre 5 iets hoger was dan dat van Oud Arn hem 3. nl. 0.908 tegen 0.847 is Gelre 5 er op het nippertje in geslaagd de zege mee naar huis te nemen. Jonker speel de weer zijn vertrouwde spel en won dan ook dank zij een paar fraaie se ries van 10 en 12. Dussault stelde dit maal teleur, het was al spoedig merk baar dat het een verloren wedstrijd werd. Otten had het niet makkelijk. Hij moest 20 caramboles meer maken dan Van de Brink, maar slaagde daar toch voortreffelijk in. In de laatste partij moest Maasen zijn meerdere erkennen in Stienesse en verloor op het nippertje doordat hij slechts twee caramboles te kort kwam. De einduitslag werd hier 5-4 voor Gelre., De persoonlijke resultaten zijn: heeft met de Rotterdamse brouwerij Oranjeboom. Waardenburg hoopt via zijn Londense relatie de Oranjeboom Brouwerij als hoofdsponsor in dit eve nement te interesseren. De kosten heeft hij begroot op tweehonderddui zend gulden. De heer Waardenburg heeft al con tact gelegd met het gemeentebestuur om na te gaan of het iets voelt voor een zesdaagse in Rotterdam. De perio de tussen 7 en 13 februari lijkt gunstig omdat er tussen 18 januari en 15 fe bruari geen zesdaagsen op de agenda staan. Op de vijftiende februari begint de jaarlijkse zesdaagse in Antwerpen. LUGANO In een wedstrijd voor groep zes van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen teams heeft Zwitserland woensdagavond in Lugano voor slechts 4000 toeschou wers met 50 gewonnen van Cyprus. Bij de rust stonden de Zwitsers reeds met 20 voor. De stand in groep zes is nu: 1. Italië 4 4 0 0 8 11— 1 2. Roemenië 6 3 0 3 6 1814 3. Zwitserland 3 2 0 1 4 15— 5 4. Cyprus 5 0 0 5 0 124 OOSTENDE Het Nederlandse mili taire judoteam heeft woensdag in Oost ende tijdens internationale CISM-wed- strijden de tweede plaats bereikt in de teamontmoetingen judo. De Nederland se judoka's versloegen Duitsland met 2-1 en verloren van Frankrijk met 1-3 en van België met 1-2. De eindstand was: 1. Frankrijk 6 punten 2. Nederland 2 punten (vier ind. zege's, 25 totaalpun- ten) 3. Duitsland 2 pnt. (vier ind. ze ge's, 23 totaalpunten) 4. België 2 pun ten (drie ind. zege's, 25 totaal punten). SCHIPHOL Drie Nederlandse ten nismeisjes zijn woensdagmiddag van Schiphol naar Australië vertrokken: de 20-jarige nationale kampioene Astrid Suurbeek, Ada Bakker (19) en Benja min Judith Salomé (18), die dit jaar jeugdkampioene op Wimbledon werd. Zij zullen drie maanden in Australië doorbrengen en daar deelnemen aan grasbaantoernooien in Brisbane, Syd ney, Melbourne, Adelaide, Perth, Ho- bart en wellicht ook in Auckland. Met Marijke Jansen, die in de finale van het nationale kampioenschap ver loor van Astrid Suurbeek, vormen de tennisreizigsters de opkomende genera tie in het Nederlandse damestennis, nu topspeelsters als Trudy Groenman, El- ly Krocké en Betty Stöve zijn afgeval len. Marijke Jansen kon bij haar werk gever echter geen vrijaf krijgen voor de tennistrip. De KNLTB neemt de kosten voor zijn rekening, omdat onze internationaal nog onbekende landgeno- tes slechts een geringe onkostenvergoe ding te verwachten hebben in tennis- mekka Australië. Het belangrijkste is, dat de meisjes in drie maanden heel wat kunnen leren van hun sterkere colle ga's. Administrateur Van der Heul en de dames Thung en Ridderhof van de speltechnische commissie deden Astrid Suurbeek, Ada Bakker en Judith Salo mé uitgeleide. Eind januari wordt het drietal op Schiphol terugverwacht en in dien men ook nog in Auckland speelt, wordt het pas begin februari. BREMEN De Nederlandse ama teurwereldkampioenen Gert Bongers en Piet dé Wit zullen van 4 tot 10 januari deelnemen aan de internationale zes daagse van Bremen. Verder zijn voor deze „Six Days" gecontracteerd: Baensch/Lawrie (Australië); L-kke Eu- gen (Den.), Post/Pfenninger (Ned./ Zwits.), Bugdahl/Sescu (Did./Belg), Kemper/Oldenburg (Did.), Junkermann /Schulze (Did.) en Altig/Renz. (Did.). VEENENDAAL VDC II speelde met 9 man (waarbij nog een drietal in vallers) in Woudenberg tegen DAWO II. De wedstrijd kreeg nog een zeer span nend verloop, maar toch waren de Vee nendalers nog te sterk en wonnen met 128 van hun opponenten. De volledige uitslag luidt als volgt: DAWO IIVDC II: 1. G. van Dijk—n.o. 2—0; 2. A. Terma- tenW. de Kleuver 02; 3. F. de Greef J. Th. Tollenaar 02; 4. G. Peut E. de Kleuver 02; 5. W. v. Dam H. Meerveld 0—2; 6. W. Alblas—G. Val kenburg 20; 7. A. v. Bruggen—W. de Gooijer 02; 8. A. GijsbertsenH. Ver hoef 02; 9. J. NijlandC. Vermeet 20; 10 G. OffermanD. v. Leeuwen 20. Totaaluitslag 812. team te maken gemaakt beurten hoogste serie gemidd Bronts 150 150 28 27 5.35 Van de Berg 135 135 19 26 7.10 Stoop 130 130 32 18 4.06 team Dammers 115 115 40 17 2.87 Kersen 110 110 32 15 3.43 Zegers 100 91 37 13 2.45 Lamsbergen 100 88 48 10 1.87 team Van Beek 100 53 35 5 1.51 Twigt 80 80 55 9 1.42 Twigt 75 75 60 5 1.25 Tims 70 70 59 8 1.18 team Jonker 70 70 44 12 1.59 Dussault 60 41 38 7 1.07 Otten 55 55 53 9 1.03 Maas 45 43 43 5 1

De Vallei | 1967 | | pagina 13