ACHT SUPPORTERS MOGEN JAAR NIET OP VELD Aantal DVSA-leden ligt overhoop met bestuur Vrijdag speciale ledenvergadering Scholen behangen met horden Voetbalvereniging Renswoude nog steeds in de modder Nachtelijke schilder zet schoolhoofd aan t werk Sint in Rhenen op 18 nov. Geslaagde kringdag G.M.v.L. POGINGEN OM STANK ROND T ZWAA TE DOEN VERD WIJNEN Haspel ramde luxe auto Spreekuur van burgemeester Ondanks grote zelfwerkzaamheid bij verbetering van accommodatie „Verbetering" Slippen Onderzoek Nieuwe secretaris Chr. Besturenbond MARKTEN Ongegrond Van alles Kinderkleren gevonden in de prijzen Slager Bouwpolitie maakte proces-verbaal op BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS D0ND2RDAS 9 NOVEMBER 1967 G. H. van Dijk (Van een onzer redacteuren) AMERONGEN In de gelederen van de voetbalvereniging DVSA is het momenteel bijzonder onrustig. Een aantal leden heeft een handtekeningenactie op touw gezet, omdat men het niet eens in met de handelwijze van het be stuur, dat aan acht supporters een verbod heeft opgelegd om het sportpark De Burgwal voor 1 augustus 1968 tijdens de wedstrijden van DVSA te bezoeken. De leden, die in de oppositie zijn, hebben inmiddels bereikt, dat er vrijdag avond een speciale ledenvergadering zal worden belegd. Wat hiervan de ach tergronden zijn, is niet erg duidelijk geworden, ook bij het bestuur niet. Van daar dat er de laatste dagen in Amerongen vele geruchten en speculaties de ronde doen. Een veel gehoorde opmerking is, dat het bestuur, wat de schor singen betreft, „met twee maten heeft gemeten". Ook wordt beweerd, dat de vergadering gehouden wordt om een nieuw bestuur te kiezen. De aanleiding voor de opspraak, waarin de voetbalvereniging nu terecht is gekomen, zijn in feite de gebeurte nissen geweest die zich tijdens en na de voetbalwedstrijd DVSA-Utrechtse Boys op 22 oktober hebben affespeeld. Dit duel had vooral in de Uk'Vte fase een bijzonder rommelig ve-iD-f- Een deel van het Amerongse puól.ek was het niet eens met de beslissingen van de overigens zwak leidende .<^eids- rechter H. W. Marsman uit 'J\.recht en kwam enkele minuten voer n ein de het veld op om hem te lijf te gaan. Het bestuur van DVSA heeft toen, door onmiddellijk in te grijpen veel na- righejd weten te voorkomen, maar des ondanks ontstond er veel tumult op en rond het veld. Ook na afloop van de wedstrijd bleven een 25-tal supporters de scheidsrechter bedreigen en de Utrechtenaar wist de heetgebakerde schare ternauwernood te ontlopen door snel in zijn auto te springen en met vol gas van het sportpark te rijden. Ook DVSA-voorzitter Walters stond aan bedreigingen bloot. Dit alles was voor het bestuur noodzaak maatregelen te nemen. Aan tien supporters, van wie geconstateerd was, dat zij zich hadden misdragen, werd een verbod opgelegd om het veld tot 1 augustus van het vol gend jaar te betreden. Later konden twee van deze gestraften aantonen dat zij niets met de ongeregeldheden had den uit te staan. Hun straf is daarop direct ingetrokken. De beslissing van het bestuur heeft inmiddels veel kri tiek tot gevolg gehad. De genoemde handtekeningen-actie is daar een uiting van. De secretaris van DVSA. de heer G. H. van Dijk is van oordeel dat de di verse kritische geluiden volkomen on gegrond zijn. In alle nuchterheid zegt hij: „Wie zich op een sportveld ni.et kan beheer sen dient gestraft te worden. We zijn eigenlijk nog mild geweest, want er hadden nog meer mensen een straf ver diend. De rest heeft geluk gehad, zou je kunnen zeggen..." De heer Van Dijk, zelf actief voetballer en soms in het eer ste elftal opererend, is van mening dat er voor het bestuur geen andere weg open stond. „Als we deze maatregelen niet hadden genomen, zouden we minstens twee a drie wedstrijden zonder publiek hebben moeten spelen. We moesten wel; het bestuur is nu eenmaal de baas. We handelen naar eer en geweten en zijn door de leden zelf gekozen. Als men vindt dat wij 't niet goed doen, nou ja, laten de anderen het dan maar beter doen". Waarom de ontevreden leden een ver gadering willen beleggen is hem dan ook niet duidelijk geworden. „Ieder wel denkend mens zal het toch met ons eens moeten zijn. Tot hier en niet ver der, hebben we gezegd..." De handtekeningen-actie is gesteund door ruim dertig leden en dat is vol gens de statuten voldoende om een ver gadering te kunnen beleggen. Een van de ondertekenaars en warm voorstan der van de actie is de heer P. F. Over- dijk. „Zijn standpunt: „Die actie moet u zien, als een vorm van protest, als een vorm van ontevredenheid..." „Ik heb een automatiek en dan hoor je van alles", zegt de heer Overdijk. „Ik weet zo ongeveer wel hoe de men-, sen er over denken. Men wil nu eens duidelijk van het bestuur horen wat de argumenten voor de schorsingen zijn. Het gaat er ons niet om het bestuur van allerlei dingen in de schoenen te schuiven, maar we zijn toch wel van oordeel dat er een aantal schoonheids foutjes zijn gemaakt..." Waar precies de schoen wringt weet de heer Overdijk trouwens ook niet precies. „De jongens hebben grieven", vertelt hij. „Grieven, die ze willen uit praten. Vandaar die vergadering...". Even later doet hij uit de doeken dat die grieven niet alleen de gestrafte sup porters maar ook een vijftal spelers betreffen, die de laatste weken zijn ge schorst. Secretaris Van Dijk zegt over die schorsingen: „Het gaat om twee spe lers van het eerste, twee spelers van het tweede en een van het derde elftal. Het gaat hier bovendien om duidelijke schorsings-gevallen. Er is bijvoorbeeld een speler bij die iemand uit het pu bliek een klap gaf en een ander die weigerde zijn plaats in het elftal in te nemen. Zulke dingen kun je als bestuur toch niet toestaan. Kijk eens, je ziet niet alles wat er gebeurt. Misschien zijn er nog wel meer spelers die ook iets ontoelaatbaars hebben uitgehaald, maar als je daarvan niet op de hoogte wordt gebracht kun je toch moeilijk gaan schorsen..." „De straffen staan vast, daar valt niet meer aan te tornen", stelt de heer Overdijk tenslotte nadrukkelijk vast. „We moeten er nu voor zorgen een her haling te voorkomen" Deze laatste zinsnede loopt geheel parallel met de visie van de heer Van Dijk. Vanzelfsprekend wil ook hy niets liever dan dat de rust in de vereniging terugkeert, ook al zyn de verwikkelin gen rond DVSA op dit moment in Ame- rongen nog het gesprek van de dag! P. F. Overdijk RHENEN Op de Valleiweg is een haspel van ongeveer drie ton losgeraakt van. een daar rijdende kabelwagen. De uit de koers geraakte haspel vernielde een geparkeerde auto, eigendom van de heer K. uit Badhoevedorp. Vermoedelijk heeft de haspel tijdens het transport de grond geraakt, waardoor het zware ge val uit de beugels werd gelicht en „op drift" raakte. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 10 november 1967 ver hinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 8 november 1967, De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. RHENEN Op de Cuneraweg is een doos mét kinderkleren gevonden. De in- boud was weliswaar niet nieuw maar ziet er nog keurig uit. Er bevond zich in de doos bovendien een cowboypak en een duikbril. De eerlijke vinder heeft aangifte gedaan bij de politie, waar men inlichtingen kan krijgen. RENSWOUDE Voetbalvereni ging Renswoude de enige sportver eniging in het Utrechtse kasteeldorp blijft ondanks de grote zelfwerk zaamheid van de leden bij de acconi- niodatieverbetering op haar terrein, in de modder steken. Hoewel momenteel hard wordt gewerkt aan een interieur uitbreiding en -verbetering van het houten gebouw en andere noodzake lijke vernieuwingen, zijn de moelijkhe- den nog lang niet overwonnen. De weg naar het terrein van Renswoude wordt namelijk gevormd door één grote mod derpoel, waarin gaten van vijftig centi meter geen uitzondering zijn. Sportminncnd Renswoude is er zo langzamerhand wel aan gewoon en wa pent zich tegen het moeraspad met Jaarzen van respectabele lengte. Voor "de bezoekende clubs is de weg naar het strijdperk echter een moeilijk te nemen hindernis en veel verenigingen (in het bijzonder de clubs die voor het eerst in Renswoude op bezoek zijn) hebben hierover hun misnoegen reeds kenbaar gemaakt aan het Renswoude-bestuur. Het ziet er voorlopig echter niet naar uit, dat in deze toestand verandering komt, want de vereniging heeft geen geld. Of de eigenaar van het terrein (en weg), baron J. G. G. Taets van Ameronge::, óf de gemeente Renswoude zou uitkomst kunnen brengen... Met de gehele accommodatie van voetbalvereniging Renswoude staat het er overigens minder rooskleurig voor, alhoewel de club zelf dit jaar al veel vernieuwingen heeft aangebracht. Dit was trouwens de enige mogelijkheid teen het bestuur vernam, dat Gedepu teerde Staten geen toestemming wilden verlenen voor het plan voor een sport complex in Renswoude (door de raad volledig goedgekeurd), omdat de ge meente reeds een begrotingstekort had. De realisering van dit complex zou 90 mille gaan bedragen. Wel kreeg v.v. Renswoude een subsi die van f 2500,-. Hiervoor kocht de vereniging een grasmachine en met de rest van het geld werden toiletten gebouwd. Het be stuur had namelijk intussen bezoek ge had van twee officials van de KNVB, die zowel het terrein alsook de accom modatie afkeurden, daar deze een on voldoende kregen. Jarenlang heeft de club slechts de beschikking gehad over een houten ge bouwtje, dat twee kleedkamers bevat te. Op advies van de KNVB-delegatie moesten toen de toiletten worden ge bouwd en ook het terrein moest dras tisch een verbetering ondergaan. Het bestuur van de voetbalvereniging is over het veld echter niet ontevreden. Het is niet onbegrijpelijk dat spelers van Renswoude" en bezoekers dit pad naar de „arena voelens betreden. met gemengde ge- KESTEREN Onbekenden hebben zich gisteravond gemengd in de „Sinter klaaskwestie" rond de christelijke scholen in Kesteren. Zowel op de gevel van de christelijke lagere school, als op de daklijst van de christelijke kleuterschool, waren keurig geschilderde borden bevestigd met het opschrift „Welkom Sinter klaas". Een gelijksoortig bord hing boven in een voor de kleuterschool staande lantaarnpaal. Ook op de Hoofdstraat waren leuzen geschilderd, die er hedenmor gen nog niet af te krijgen waren. Maar ook dat laat bijzonder veel te wensen over. De officials van de KN VB verklaarden het terrein ongeschikt, omdat de ruimte tussen de zijlijn en de afrastering slechts een halve meter be droeg. Dit is nu „verbeterd". De af stand bedraagt momenteel nauwelijks één meter... Eén bestuurslid verklaarde, dat het veld vrij goed bespeelbaar is en ook de bezoekende clubs zouden hier niet over klagen. Een en ander lijkt wat onwaar schijnlijk, omdat er op sommige plaat sen wel een hoogteverschil is van veer tig centimeter. Het nemen van een corner zou boven dien eveneens grote moeilijkheden kun nen opleveren voor de tegenstander. Een aanloopje van enkele meters bete kent onverbiddelijk een bad in een nogal modderige sloot. Doch er bestaat geen andere moge lijkheid voor Renswoude dan hier te blijven spelen. Het bestuur en de leden proberen er dan ook door een grote zelfwerkzaamheid maar het beste van te maken. Met het geld van de subsidie heeft men o.a. een bergruimte bijgebouwd en met de opbrengst van de onlangs ge houden bazaar (plusminus 1900 gulden) wordt momenteel door de leden ge werkt aan een interieurverbetering. Om het gebouw in ieder geval visueel wat aantrekkelijker te maken. De kleedka mers zijn gescheiden door een uitneem- bare wand, zodat de ruimte ook als ver gaderlokaal en „clubhuis" kan dienen. Met een grote inventiviteit en weinig middelen werkt voetbalvereniging Renswoude dus aan de verbetering "van het gebouw. Om het speelveld te egali seren is een r ""'veld nodig en dat is er niet. Het meest schrikbarende facet van de bekrompen accommodatie is echter de toegangsweg tot het veld. Net bui ten de bebouwde kom gaat de straat weg over in een stukje zandweg. Dit weggetje ondergaat dan plotseling let terlijk en figuurlijk een moddervette metamorfose. De spelers en bezoekers moeten ruim honderd meter over dit wildernispad met gaten van respectabe- Het gebouwtje op het terrein onder gaat momenteel een belangrijke inte rieurverbetering. Meer kan de club er zélf niet aan doen le diepte „slippen" om het veld te be reiken. Niet alleen zou een verharding hier van door sportminnend Renswoude wor den toegejuicht, maar ook de bezoeken de vereniging zou een en ander appre ciëren. De situatie van nu is beslist on duldbaar en niet representatief voor een hardwerkende vereniging (zonder geld). Misschien wil de beschermheer van v.v. Renswoude, baron Taets van Anie rongen, hier een verbetering aanbren gen. Of de vroede vaderen zouden de situ atie eens moeten bespreken... RHENEN Sint Nicolaas en zijn ge volg komen zaterdag 18 november in Rhenen aan. De officiële ontvangst vindt plaats door het gemeentebestuur Tegen het middernachtelijk uur had het hoofd van de lagere school, de heer H. van Oostende de borden aan de lan taarnpaal en aan zijn eigen school al verwijderd en enkele ogenblikken later verscheen de heer van Oostende bij de kleuterschool, waar hij ook het laatste bord wegnam. Het hoofd van de school ontkende dat hij bij de verwijdering van het bord uit de hoge lichtmast een ladder had gebruikt. De klimcapaciteiten van de heer Van Oostende zijn dan ook hoog aan te slaan, maar later werd RHENEN Tijdens de in Wagenin- gen gehouden najaarskeuring van slachtvee, georganiseerd door de Stich ting „de Marktcommissie" aldaar, be haalde slager J. Vis niet minder dan zes ereprijzen en een eerste prijs met een collectie van drie stuks. RHENEN Tegen de heer G. J. H. werd door de gemeentelijke bouwpolitie proces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de gemeentelijke bouwver ordening, met name door het niet vol doen aan een door burgemeester en wethouders goedgekeurd bouwplan. duidelijk dat het hoofd zich wel dege lijk van een ladder had bediend. Een amateurfotograaf had van de klimpar tij twee kleurenfoto's gemaakt. De heer Van Oostende sprak dus niet de waarheid. Als Sinterklaas hem dat maar niet al te zwaar aanrekent.... EDE Voor de leden van de Gel- dersche Maatschappij van Landbouw uit Harskamp, Wekerom en Ederveen is er in het gebouw Irene te Barneveld een kringvergadering gehouden waar op de begroting voor het komende jaar werd behandeld. De opkomst was zeer goed. Voorts werden actuele landbouw problemen door de voorzitter van de G. M. v. L., de heer W. J. Lokhorst, besproken en werd een diaserie over 't werk van de Gelderse Mij vertoond. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een goed gebruik gemaakt. De bijeenkomst was speciaal bedoeld om het contact tussen bestuur en leden te verstevigen en heeft aan dit doel ze ker wel beantwoord. VEENENDAAL De stank die het riool rond het Zwaaiplein veroorzaakt is officieel door de gemeente erkend. Behalve dat zijn er zelfs maatregelen ge nomen, die een eind aan de overlast voor de bewoners moeten maken. Deze week is een bedrijf uit Voorburg bezig op een speciale wijze de riolering in het betreffende gedeelte van Veenendaal schoon te maken en daarmee hoopt men de stank voorlopig uit de wereld te kunnen helpen. De definitieve ophef fing van de moeilijkheden zal echter nog wel duren totdat het plan „Dragon der" geheel gereed is, zo verwachten de deskundigen. Over de werkzaamheden die uitge voerd worden zei de directeur van ge meentewerken de heer G. C. van Stuy- venberg: „Iedere 7 a 10 jaar moeten alle rioleringen schoongemaakt wor den, zodat dat eigenlijk een normale zaak is. Naar aanleiding van de klach ten over de stank in een deel van voor malig Gelders Veenendaal hebben we besloten het riool daar te laten schoon maken. We hopen dat op deze manier de overlast uit de wereld geholpen zal zijn. Met die riolering zitten we nog met een erfenis van- het Gelderse. Het riool is wat verzakt en daardoor is de doorstroming sterk verminderd. Omdat die doorstroming er niet is doet zich een rottingsproces voor, waardoor de onaangename lucht ontstaat. Indien het schoonmaken niet helpt zullen we ons bezinnen op een andere oplossing," aldus de heer Van Stuyvenberg. Bij het doorwerken van de begroting hebben de raadsleden ook vragen over deze kwestie gesteld. Uit het antwoord van het college blijkt, dat er door het Ingenieursbureau Dwars, Heederik en Verheij n.v. tè Amersfoort een onder zoek is ingesteld. Uit dit onderzoek kwam het volgende naar voren: „De stank wordt in hoofdzaak veroorzaakt doordat het oude hoofdriool in de Prins Bernardlaan op dit ogenblik nog dienst moet doen als hoofdafvoer van de nieuw aangelegde riolen in het voor malige Gelders Veenendaal. Hier kan niet eerder een einde aan worden ge maakt nadat de hoofdriolen in „De Dragonder" zijn aangelegd. Doordat het oude hoofdriool als het ware in een zak ligt, heeft het water gelegenheid ter plaatse te bezinken, waardoor een rottingsproces ontstaat. Bovendien is er te weinig ontluchting van dit riool, waardoor ook een rottingsproces ont staat, waarbij zwavelwaterstof vrij komt. Deze zwavelwaterstof veroor zaakt de stank." Het college schrijft voorts, dat er reeds maatregelen genomen zijn en ook nog zullen worden genomen om de beluchting te verbeteren of het rot tingsproces zoveel mogelijk tegen te gaan en zoveel als mogelijk is het rot- tingsslib te verwijderen. EDE De christelijke besturen bond, afdeling Ede, heeft weer een se cretaris. Die heeft men gevonden in de persoon van de heer D. J. van Ginkel, wonende aan de Telefoonweg 17, die van nu af aan de belangen van de ver enigingen zal gaan behartigen. op het bordes van het gemeentehuis. Deze traditionele gebeurtenis zal men 's middags al om kwart voor twee kun nen bijwonen. Daarna maakt de Sint een rijtoer door Rhenen. Hij komt binnen vanaf de Utrechtse- straatweg en rijdt na het gemeentehuis via de Spoorbaanweg - Bruine Engse- weg - Roghairweg - Simon Stevinweg - Achterb. straatweg - Valleiweg - Spar renlaan - Eikenlaan - Julianastraat naar het bejaardencentrum ,.De Tolle- kamp". De Rhenense Middenstands Centrale organiseert ter gelegenheid van het be zoek van de weldoener van 17 novem ber tot en met 8 december een actie, waaraan vijf fraaie en waardevolle prijzen zijn verbonden, in de vorm van kostbare vakantiereizen. Onder het motto „Toer mee met de RMC" zal men onder andere een vijftiendaagse vliegreis voor twee personen naar Ma jorca kunnen winnen. Ook de andere prijzen, acht dagen Luxemburg, vijl dagen naar Parijs, zes dagen naar Bop- pard aan de Rijn en vijf dagen Valken burg zijn bestemd voor twee personen. Het zijn vlieg-, boot-, trein- en toering- carreizen. Op woensdag 29 november worden in „Eigen Gebouw" drie filmvoorstellin gen voor de kinderen gegeven met een traktatie van de Sint, die in hoogst ei gen persoon aanwezig hoopt te zijn. De Tiroler Kapel speelt op woensdagavond 29 november en zaterdagmiddag 2 de cember op verschillende plaatsen in de gemeente ter verhoging van de gezel ligheid voor het kopend publiek. Op het Cuneracarillon zullen Sinterklaas versjes ten gehore worden gebracht tij dens de actie. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke VVV. SCHERPENZEEL Woensdag 8 no vember 1967. Eiermarkt. Aanvoer 800.000 eieren. Prijzen kippeëieren van f 15.50 tot f 16.25 per 100 stuks. Henneëieren van f 11.25 tot f 14.50 per 100 stuks. Handel vlug. Varkensmarkt. Aanvoer 210 stuks big gen. Prijzen van f 65,-, tot f 75,- per stuk. Handel redelijk.

De Vallei | 1967 | | pagina 5