„Rebel" Bogaers debatteerde met voorzitter van K.V.P. Opponenten begroetten elkaar Minister Schut maakte verdeelsleutel bekend 4 Oók nog 'n voorschot op uw girorekening? 3 h X>r©nt©en...tot Duizend gulden krediet Algemene Bank Nederland Duitsers gepakt na mislukte roof Men ziet ambtenaren echt niet als baaltjes meel Twee militairen in Duitsland verongelukt 5 Grondwerkers stuitten op kruik met munten Ja! Op een rente-girorekening nu: Dè jas Geen nieuwe regels inzasve verticale prijsbinding Centrale Hoger Personeel vraagt plaats in SER Koe stagneerde treinverkeer Mijn 4 dochters zijn hier aan de scharrel; wat moet ik?" Pikante politieke primeur voor duizend benieuwde of benauwde Eindhoven aren W on ingwetbouwprogramma 1968 NIEUW SYSTEEM RESERVE MIUTAIREM Bouwproduktie trok profijt van goed seizoen ONEENS OVER STEMBLS- AKKOORl) POLITIEKE CHAOS Citroenjenever Haal Henkes in huis! ZEER VLAK Wie niet wil verhuizen hoeft niet „IK STIK HIER" TOT PENSIOEN Voor ">V Baby Duitse boeren boos op Nederland om hormoon prepa raat Ook Leeuwarden wil rijksdienst GRONINGEN lëilenka DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 ADVERTENTIE iaüMf Prachlbijts Super - waterafstotend-geen kringen ADVERTENTIE K.V.P.-voorzitter mr. P. J. M. Aalberse rechtsen de radicale voorman, drs. P. C. W. M. Bogaers, wisselden gisteravond in Eindhoven voor hun debat een vriendschappelijke handdruk. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG Van de 50.0000 woningwetwoningen, die volgend jaar in aan bouw worden genomen, z(jn er 40.100 over de provincies verdeeld. De rest wordt centraal in reserve gehouden. Minister Schut (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) heeft dat gisteren aan de colleges van Gedeputeerde Staten laten we ten. De verdeling over de provincies ziet er zo uit: Groningen: in totaal 1.729 (waarvan 26 bestemd voor grote-elementenbouw en 192 voor de ontwikkelingskernen); Friesland: 1.636 (219. 216), Drente: 1.314 1.152), Overijssel: 2.865 (126 88); Gelderland: 4.945 (506,—); Utrecht: 1.849 (174, Noord-Holland: 6.400 (1.112, 96), Zuid-Holland: 9.105 (2.008, Zeeland: 914 (210, 104), Noord-Brabant: 6.521 (1.761, 112), Lim burg 2.822 56). Gesubsidieerde particuliere huur- en eigen woningen zijn in de woningver deling opgenomen. De bouw daarvan zal volgend jaar niet meer aan contin genten zijn gebonden. Zoals bekend zal ook op 1 januari een nieuw subsidiesys teem voor de hele gesubsidieerde wo ningbouw worden ingevoerd. Door deze beide maatregelen kunnen tevens vijf tigduizend gesubsidieerde particuliere woningen in aanbouw worden genomen. De huizen in de vrije sector (25.000 vol gens het bouwprogramma 1968) vielen al buiten de contingenten. Als zou blijken dat het aantal van vijftigduizend gesubsidieerde particu liere woningen niet wordt gehaald, zal het aantal woningwetwoningen met de „ontbrekende" huizen worden ver hoogd tot ten hoogste zestigduizend. De in reserve gehouden woningwet woningen zijn bestemd voor: toeslag wegens efficiënte bouw (zevenduizend) grote-elementenbouw (1.168), huisves ting Ambonezen (250), huisvesting woonwagenbewo ers (25), leerling- bouwplaatsen buiten het westen van 't land (tweehonderd), toeslag van tien procent voor keuzewoningen (vijfhon derd) en voor diversen 757. Minister Schut vindt, dat steeds meer aandacht moet worden besteed aan de krotopruiming. Hij heeft daar om aan de toewijzing aan de provincies de voorwaarde verbonden, dat volgend jaar in totaal 23.000 huizen aan de wo ningvoorraad zullen worden onttrokken. Per provincie wil dat zeggen: Gronin gen vijftienhonderd, Friesland zeven tienhonderd, Drente twaalfhonderd, Overijssel zeventienhonderd, Gelder land 2400, Utrecht elfhonderd, Noord- Holland 3300, Zuid-Holland 4500, Zee land zevenhonderd, Noord-Brabant 3300, Limburg zestienhonderd. Vijftienhonderd woningwetwoningen zullen voor de huisvesting van militai ren zijn bestemd. De provincie Zuid- Holland zal een deel van het eigenlijke contingent (7.097) moeten afstaan aan '1 openbaar lichaam Rijnmond. Daar over is nog overleg aan de gang. Ook in 1968 zullen de woningbouwcorpora ties in de gelegenheid worden gesteld vijfduizend particuliere huurwoningen met rijkssubsidie en (negentien pet.) garantie van de gemeente te laten bou wen. DEN HAAG Er is de eerste ne gen maanden van dit jaar zeventien procent meer gebouwd dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Aan hui zen en andere gebouwen werd voor 5,3 miljard gulden geproduceerd tegen 4,3 miljard in de eerste negen maanden van 1966. In de huizenbouw was de produktie (zonder herstel en verbouw) 2.719 mil joen gulden. Ten opzichte van de eerste negen maanden van het vorige jaar is dit een stijging van 513 miljoen gulden of 23 procent. Aan overige gebouwen (inclusief herstel en verbouw) werd een bedrag van 2.552 miljoen verwerkt, een stijging van 445 miljoen gulden (stij ging 549 miljoen of 21 procent). Ook het bedrag van de verleende bouwvergunningen was hoger. De ver gunningen voor huizen beliepen 3.101 miljoen gulden (stijging 549 min. of 22 procent) en voor andere gebouwen 3.025 miljoen gulden (stijging 409 mil joen of zestien procent). In de woningbouw werkten begin vo rige maand 78.900 mensen tegen 87.000 in oktober van het vorig jaar, een da ling van negen procent. Voor de ande re gebouwen zijn deze getallen respec tievelijk 76.300 en 76.900, een daling van één procent. Als gevolg van het gunstige weer in de eerste negen maanden van dit jaar is het aantal produktieve uren per ar beider ongeveer negen procent hoger dan in dezelfde periode van 1966. On danks de daling van het aantal arbei ders steeg hierdoor het aantal gewerk te uren met ongeveer vier procent. ^DRAKA ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! ADVERTENTIE GEEF VOOR ETEN CEMENT! CEMENT BLIJFT ETEN GEVEN GIRO 79 11 00 R IJ S T' TILBURG UTRECHT Do Nederlandse Cen trale van Hoger Personeel wenst een plaats in de Sociaal-Economische Raad. Daarvoor zal het aantal leden van de raad moeten worden uitgebreid, zo meent deze organisatie. Nu 't hoger personeel niet is verte genwoordigd voldoet de SER niet meer aan de eis, dat het college volledig ^re presentatief is voor het gehele Neder landse bedrijfsleven, aldus de Centrale. Minister Roolvink (Sociale Zaken en Volksgezondheid) heeft de SER inmid dels om advies gevraagd over de sa menstelling voor de komende tweejaar lijkse zittingsperiode, die op 1 april in gaat. Het sluiten van een stembusakkoord was gisteravond in Eindhoven een van de punten waarover de K.V.P.-voor zitter mr. P. J. M. Aalberse en de radicaal drs. P. C. W. M. Bogaers het niet eens konden worden. Mr. Aalberse wees een dergelijk ak koord af. „Waarom in 1967 zich bin den voor een verkiezing in 1971? Men kan pas na de uitslag regeringspart ners kiezen". Drs. Bogaers stelde daar tegenover: „De praktty van de K.V.P. is onaan vaardbaar. Zij wekt bij de kiezers verwachtingen, die na de verkiezingen niet worden gerealiseerd". EINDHOVEN Een hall' jaar nadat in Nederlands grootste politieke par tij, de KVP, de rebellie was losgebroken, hebben nir. P. J. M. Aalberse, de stut van de oude KVP en drs. P. C. W. M. Bogaers, de aanvoerder der rebellen, gisteravond tezamen op één podium gestaan. In de wolkenkrabbende Boerenleenbank, die als een lichtend bolwerk links achter het Eindhovense stadion torent, was in de kantine plaats voor ruim dui zend mensen, die benieuwd of benauwd wilden weten hoe het nu precies met het christen-radicalisme staat. Hoewel Eindhoven een pikante poli tieke primeur had. was er geen poli tie nodig om de massa's bij de Boe renleenbank in bedwang te houden toen om tien over half acht mr. Aalberse bijna onopgemerkt het bankgebouw binnenkwam op 75 meter gevolgd door drs. Bogaers. De zaal was bijna leeg. De plaatselijke KVP liep nog een Kwartier met bezorgde gezichten rond, maar tegen acht uur raakten de dui zend zitplaatsen geleidelijk vol veel al bezet door jeugdigen. Mr. Aalberse begon het debat met te vertellen dat hij, in tegenstelling tot de berichten, niet van plan was als voorzit ter van de KVP af te treden. Daarna startte hij onderzoekend: Hij woog de programmapunten van de radicalen en Constateerde dat in feite al de radicale wensen reeds in het programma vai* de KVP staan. Niet volledig, want mr. Aalberse meende dat de radicalen te idealistisch zijn: „Wie verantwoordelijkheid draagt moet realist zijn", aldus mr. Aalberse. Ook duidelijkheid voor de kiezer wilde mr. Aalberse. maar een bindende af spraak tussen de partijen voor de ver kiezing achtte hij uit den boze. Ook drs. Bogaers koos het academi sche vlak. Mr. Aalberse had slechts zijn eigen vleugel verdedigd zonder een directe aanval op de radicalen. Drs. Bogaers gaf een beeld vgn de reeds lang geleden en nog te verwachten ver liezen voor de gevestigde politieke par tijen: dit leidt naar politieke chaos. Al sprekende werd hij concreter: on duidelijke en tweeslachtige politiek van de KVP niet alleen bij kabinetswisselin gen, maar ook bij concrete beleidsza ken: debat over Viëtnam. ontwikke lingshulp. Mr. Aalberse had gezegd dat een stembusakkoord zou leiden tot een tweepartijenstelsel. Drs. Bogaers zei dat zo'n akkoord de zelfstandigheid van de verschillende partijen ongemoeid zou laten, maar dat onderhandelingen voor de verkiezingen tussen bepaalde partij en tot een gemeenschappelijk program ma konden voeren. De kiezer weet dan op welk concreet programma hij stemt. „Nu geven alle programma's antwoord op alle vragen, maar na de verkiezing blijken alle antwoorden een dubbele bodem te hebben." Aan het slot van zijn eerste half uur spreken herhaalde drs. Bogaers zijn mening, die enkele dagen geleden ge publiceerd werd: „Als in december zou blijken dat een meerderheid in de KVP een radicaal-evangelische poli tiek zou afwijzen, dan moet dat voor de radicalen gevolgen hebben". Drs. Bo gaers zei er gisteravond niet bij, dat het radicalisme moet gaan boven het ADVERTENTIE Onze kantoren lichten u graag verder in. (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM Binnen een paar uur arresteerde de politie twee jonge Duit sers, wier overval op de zaak van juwelier S. Ruda (46) aan de Haarlemmerstraat in Amsterdam eerder op de middag een faliekante mislukking was geworden. F v-HE eenheidsstreven van de KVP zoals hij in een interview had verklaard. Na de zeer soepel gestelde inleidin gen van de twee tegenstanders werd 't debat met de zaal zeer vlak geopend door het jonge Tweede-Kamerlid van de KVP de heer P. A. M. Cornelisse, die vroeg waar nu feitelijk de verschil punten lagèn. Door het voorbeeld van drs. Bogaers het debat over Viëtnam werd deze KVP-er niet overtuigd. Onmiddellijkdaarop verzandde men in een zeer technisch debat over wo ningbouw. De twee waren dinsdag al bij de juwelier langs geweest. Ze vroegen om een heel dure ring, maar de juwelier, die de zaak niet vertrouwde, zei dat hij hen daaraan pas de volgende dag zou kunnen helpen. Hoewel hij ze niet te rugverwachtte. kwamen de twee Duit sers gisteren opnieuw naar zijn win kel. Ze vroegen opnieuw om de bijzonder kostbare ring. Het sieraad werd op de toonbank gelegd en één van de rovers pakte het op. Op hetzelfde ogenblik deed de ander een greep in de etalage. De juwelier sprong toe, nam de man zijn buit af en schreeuwde om hulp. De andere rover smeet de ring, die hij in zijn hand had, weg en wilde samen met zijn maat de benen nemen. Samen met een te hulp geschoten MAARTENSDIJK „Zo'n* kleine acht jaar zit ik al in het grondwerk. Aanvankelijk met een vrachtwagen, later met een grijper en nu sinds kort met de schop. Ik ben nooit wat anders tegengekomen dan aarde en vuiligheid. Tot vrijdag dan. Wat het spul waard is weet ik niet. In ieder geval geloof ik wel dat we recht hebben op de helft van de vondst. Dat heb ik trouwens de politie ook gezegd". Jan Wilhelm van den Berg uit Ingen vertelt enthousiast over de zilverschat, die hij en zijn collega Beje van Hat- tum vrijdagmiddag opgroeven toen ze langs de weg Utrecht-Hilversum aan de weg werkten. De munten zaten in een klein stenen kruikje dat Beje van Hat- tum het eerst op zijn schop kreeg. De 34-jarige Jan Wilhelm van den Berg be keek de zaak eens. stapte naar een op zichter en zei: „Hoe zit het eigenlijk met vondsten? Ik bedoel als je iets op graaft?" „Zeker teveel bier gedronken", was het laconieke antwoord van de man en eigenlijk is het daardoor gekomen, dat Beje van Hattum en Jan Wilhelm van den Berg, pas gistermorgen naar het politiebureau in Maartensdijk stapten om aangifte van de vondst te doen. Beiden hadden de mtmten in hun pen delbusje mee naar huis genomen. Beje van Hattum zette een deel van de groen uitgeslagen munten in het zoutzuur en Jan Wilhelm van den Berg nam een geel plastic kinderemmertje en stopte de zilveren stukken in azijn. Bijna veer tig stak hij er van in zijn zak. Het twee tal ^ing daarmee gistermorgen naar de politie. Sommige van de munten zijn, zo heeft, inmiddels een deskundige al gezegd, vrij waardeloos, andere hebben minder waarde, omdat daar al een hoeveelheid van op de markt is. In ieder geval zijn de gevonden munten enkele duizenden guldens waard. Vandaag zouden deskun digen van het penningenkabinet de zaak in Maartensdijk gaan bekijken. De politie heeft beide vinders ge vraagd de hele schat op het politiebu reau te deponeren. Al zijn de beide grondwerkers uit In- gen, vergeleken met de Deense boer, die gisteren 2000 munten opgroef, maar kleine jongens, ze zijn ér niet minder trots op. „Al gaaLhet on^ vooral om de opbrengst", aldus Jan Wilhelm van den Berg. „want het geld kunnen wij net als Beje van Hattum, drommels goed gebruiken. BOXTEL. Een losgebroken koe heeft gistermiddag voor enige vertra ging gezorgd van het treinverkeer tus sen Oisterwijk en Boxtel. Een sneltrein van Amsterdam naar Eindhoven reed het dier, dat op de rails liep, aan. waardoor het tegen een seinpaal werd gesmeten, die omviel en op de rails te recht kwam. Na een half uur arriveer de een kraanwagen, die de seinpaal van de spoorbaan tilde, zodat de trein verder kon rijden. DEN HAAG „Ambtenuren van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, die niet naar Heerlen willen, hoeven er niet heen. Als ze jong zijn, vinden ze bij het Rijk wel weer een andere baan en de anderen, die wat ouder zijn of tegen hun pensioen aanlopen, worden beslist niet als baaltjes meel overgeplaatst." Dit zegt de directeur van het nauwe lijks drie weken oude Centraal Bureau Spreiding Rijksdienst, de heer H. H. de Wildt. Met een staf van vier man moet hij de verhuizing van vijftien rijks diensten regelen. Veel ambtenaren vooral niet-Ha- genaars willen wel weg uit Den Haag. Ze houden zich aanbevolen als er een dienst wordt verplaatst („Ik stik in de grote stad"). Anderen hou den met hand en tand vast aan Den Haag („Alle vier mijn dochters zijn er aan de scharrel. Er komt een opstand in huis als we moeten verhuizen"). Een derde wil wel verhuizen, maar niet naar Heerlen („Ik ga daar als protestant niet heen"). „Er zijn ook gevallen, die voor jezelf al duidelijk zijn. Het is vrijwel uitgeslo ten, dat je een gezin met een spastisch kind uit de verzorgingssfeer haalt. Voor de man zal je hier een andere functie moeten zoeken. Het contact tus sen het bureau en de Rijkspsychologi- sche Dienst is al vrij stevig gewor den", zegt de heer De Wildt. De vergadering van het personeel van het Algemeen Burgerlijk Pensi oenfonds, onlangs in het Haagse Ami- citia, zit hem een beetje dwars. „Er is geen sprake van broodroof. Bovendien wordt niemand tegen zijn zin overge plaatst. Ik kan de emoties wel begrij pen. De leiding van het Algertieen Bur gerlijk Pensioenfonds gaat niet helemaal vrijuit. Zij heeft de zaak wat vertraagd. Ook nam zij een nogal merkwaardig be sluit: zij legde het personeel een brief voor met acht vestigingsplaatsen. Door halen dan wat niet werd verlangd, ter wijl zij moest weten, dat niemand be halve het kabinet op de keuze van de vestigingsplaatsen enige invloed had". De ambtenaren die Den Haag moe ten verlaten, zullen in veel gevallen hogere huur gaan betalen. De heer De Wildt: „Voor Lelystad is nu een over gangsregeling getroffen. De huizen kos ten daar 180 gulden in de maand. De overheid laat de ambtenaren zelf 130 betalen en past de rest bij. Gedurende zeven jaar wordt dat aanvullingsbe drag, telkens wat verlaagd. Daarna be taalt de ambtenaar zelf de volle huur. Je moet de mensen niet voor het blok gaan zetten". Hoeveel tijd nodig zal zijn om de diensten over te brengen kan de heer De Wildt niet bij benadering zeggen. „De ene dienst zal vlugger weg zijn, dan de andere. Dat hangt af van de grootte van de dienst en ook van de plaats, waar de ambtenaren terecht zul len komen. Hebben de gemeenten spoe dig voldoende bouwgrond en kunnen zij snel bouwen? Ik denk dat we er zo een jaar of tien mee zoet zijn. Dan ga ik net met pensioen". De heer De Wildt (55) was voor hij zijn nieuwe functie aanvaardde hoofd van de afdeling Formatiezaken yan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Hij heeft voor het Rijk al meer „moeilijke klusjes" moeten opknappen. Zo heeft hij indertijd nogal wat aan het drukken van de prijzen gedaan. voorbijganger overmeesterde de juwe lier de 25-jarige U. L. uit Ahrensburg nog voor dat die goed en wel de straat had bereikt. De politie ontfermde zich daarna spoedig over hem. De man had een lommerdbriefje op zak, waarop een ring was beleend. Door de naam die erop voorkwam bleek dat een meisje tot het komplot hoorde. Bij het verhoor noemde L. de naam van een hotel, waarna de politie ging posten bij het etablissement. Dit had spoedig succes. Het meisje en de voort vluchtige overvaller verschenen en werden gearresteerd. De tweede rover bleek de 27-jarige loodgieter H. T. uit Düsseldorf te zijn; het meisje, een ne gentienjarige kinderverzorgster kwam uit Hemmerden. HALLE (Westfalcn) Twee Neder landse militairen van de luchtmacht vonden de dood bij een auto-ongeluk tussen Borgholzhausen en Ilalle in Westfalcn. Twee anderen werden ern stig gewond. Dinsdagavond laat reden zij met hun auto in een flauwe bocht tegen een op een parkeerstrook stilstaande vracht auto. Vermoedelijk reden ze te hard. In het ziekenhuis in Halle overleden de 21-jarige G. Hummel uit Beilen en de 21-jarige F. H. C. Rijksc uit Eiberger. aan hun verwondingen. De twee anderen, de twintigjarige W. Schuttrups uit Enschede en de 21- jarige L. J. G. Arends uit Tweede Ex- loërmond zijn zwaar, maar niet le vensgevaarlijk gewond. HARDEGARIJP De negentienjari ge Yme Boersma uit Leeuwarden en de twintigjarige mejuffrouw Frieda Bantema uit Oosterbierum zijn gister avond verongelukt. In Hardegarijp botste door onver klaarbare oorzaak de auto van Yme Boersma tegen een vrachtauto. Mejuf frouw Bantema, die ook in de auto zat, was op slag dood, Yme Boersma over leed op weg naar een ziekenhuis. GRONINGEN Bij het fietsend oversteken in Groningen is de 74-jarige A. van der Bijl uit Groningen door een stadsbus aangereden. Hij overleed ter plaatse. VALTHERMOND De 65-jarige J. Postema uit Valthermond werd dode lijk gewond toen hij gistermiddag op het Zuiderdiep in zijn woonplaats met zijn bromfiets onder 'n autobus kwam. ZWAAGDIJK De negentienjarige B. Aker uit Zwaagdijk is in het zieken huis in Hoorn overleden aan verwondin gen die hij zondagavond had opgelopen, toen hij in zijn woonplaats met zijn auto tegen een boom botste. ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! POEDER - CREME - OLIE ZEEP BRUSSEL „Gewetenloze Neder landse fabrikanten en hun vertegen woordigers" proberen aan Duitse boe ren hormoonpreparaten voor de behan deling van mestkalveren te verkopen. Deze klacht is geuit door een Duitse af gevaardigde in het Europese Parlement, die bij de Europese Commissie vragen heeft gesteld over deze „kuipe rijen". De Commissie heeft geantwoord, dat het Duitse ministerie van Volksgezond heid slechts één geval van dit soort aanbiedingen bekend is. De Duitse deel staten is gevraagd nieuwe gevallen on middellijk in Bonn te melden De mi nisterraad van de gemeenschap heeft een voorstel in behandeling, die het ge bruik van zg. oestrogene bijmengsels in veevoer verbiedt. LEEUWARDEN B. en W. van Leeuwarden willen ook een graantje meepikken van de overplaatsing van rijksdiensten uit Den Haag. Ze zouden in de Friese hoofdstad graag een over heidsdienst willen huisvest'en. ADVERTENTIE Superb gesneden. Elcgant-si; van lijn. Ideaal-comfortabel ii lente, zomer, herfst en winter. DEN HAAG Staatssecretaris Van Son (Economische Zaken) is niet van plan om uitgebreide nieuwe maatrege len te nemen inzake de verticale prijs binding. De maatregelen, die de vroe gere staatssecretaris Bakker destijds heeft genomen, lopen zo zoetjesaan af. De heer Van Son behoudt zich echter wel het recht voor om, als de conjunc tuur weer beter wordt, alsnog in te grijpen. Dit zei hij tijdens de openbare commissievergadering over de begro ting van Economische Zaken. Op dit moment zijn veel winkeliers genoodzaakt om een eigen prijsbeleid te gaan voeren. De neiging om af te wij ken van de adviesprijzen, die de fabri kanten geven, neemt toe, naarmate ze hun produkten minder vlot kwijt kun nen. Deze zomer is er zelfs, zo zei de staatssecretaris, een schoksgewijze ontwikkeling geweest. Die heeft echter niet geleid tot een onaanvaardbare ont wikkeling. Minister De Block vindt, dat, hoewel er een vrije loonpolitiek komt, toch een prijsbeleid zal moeten worden gevoerd. „Anders komen we misschien toch weer in een spiraal van stijgende lonen en prijzen. Bovendien kan de regc: ook ingrijpen, wanneer het' n«-l verhogingen te hard gaat." Er moet over dit prijsbeic ic ca. baal en soepel zal zijn. nog mei gevers en werknemers woic'ei praat, zei mr. De Block. Hii u rigens wel tevreden over de v. iing van het prijspeil. De ec 'e maanden van her jaar 3,2 pet tegen zes pet in het vurig Voor 1968 wordt een stijgine vp procent verwacht. De heer De Block zal me; ga Lardinois (Landbouw) e? de mogelijkheid om een p< aardappelen in te voeren, al- het voorjaar te duur zouden „Ik zie het gezicht van mijt ami. noot. als ik met dit vo<- zei de minister weinig enti sla gen mevrouw G. Brautigam socI Kamerlid had ook bezwaai en genaamde termijnmarkt. .Mal kopen in het najaar teger lijke prijzen aardappelen, en ze vei ko pen ze tegen een beste winst in het voorjaar. Dat werkt prijsverhogend." De minister zag het bezwaar van de- termijnmarkt niet zo zeer.

De Vallei | 1967 | | pagina 7