GVVV gastheer van keihard Urk; D0V0 gelijk tegen Genemuiden? Capituleert HHC morgen bij Racers? Veiling Septer Tiel GA.T.T.-conf er entie in Geneve begonnen Vallen en opstaan bij DOVO SINGER SINGER Elftallen voor morgen SLIPPENDE AUTO REED ZICH KLEM Bekendmaking Weekagenda Utrecht Bioscopen in Utrecht neemt unu-C óók de was uit handen W. J. Veldhuizen Derby tussen Valleivogels en Scherpenzeel; Merino's bij driftig D.T.S. op bezoek Vierdeklassers Afdeling Utrecht Kabinetscrisis in Chili over Spaarplan Man ontfutselde drie dames haar spaargeld Bom tussen zand Franco schrijft memoires Schoenhandel Van Breda heropende Eddv rekent af VEEMARKT UTRECHT Weer vliegende schotel gezien Meer vakopleidingen voor volwassenen Verkeersmaatregelen LUXOR THEATER De beste wasautomaat ter wereld staat op u te wachten VRIJDAG 10 NOVEMBER 1961 VEENENDAAL GVVV behoefde zoals vele clubs trouwens vorige week niet in actie te komen tegen IJsselmeervogels. Voor morgen staat een thuiswed strijd op het programma van de blauwwitten, namelijk tegen Urk, welk team enkele weken geleden in eigen huis een nederlaag moest incasseren van DOVO. De Urker ploeg is in menig opzicht een lastige oppo- nen voor de Veenendalers. Allereerst demonstreert de ploeg doorgaan keihard voetbal, terwijl de verdediging beslist als zeer sterk mag worden betiteld. De meeste kans op een overwinning heeft GVVV o.i., wanneer de ploeg in een hoog tempo gaat spelen en dit zo lang mogelijk volhoudt. De wedstrijdresultaten van Urk in deze competitie wijzen er namelijk op, dat het elftal in de tweede helft vaak conditie tekort komt. Wij voorspellen een kleine zege voor de thuisclub, daar de hechte GVVV-defensie de voorhoede van de gasten wel aan banden kan leggen. Rivaal DOVO krijgt het in Genemuiden verre van ge makkelijk. De Veenendalers zijn koploper IJsselmeervo gels tot op één punt genaderd en zullen derhalve zeer gebrand zijn op een overwinning. De pupillen van trai ner Hol moeten zich echter niet blind staren op de 30 nederlaag, welke CJVV Genemuiden vorige week heeft toegebracht. DOVO betreedt ongewijzigd de grasmat in Genemui den. Vorige week speelden de Veenendalers een goede partij, doch de aanvallen werden steeds opgezet volgens hetzelfde stramien. Wij geloven niet, dat DOVO bij Genemuiden veel ver der komt dan een gelijk spel. De Veenendaalse Racing Club moest het afgelopen weekend in het duel met koploper WZC het onderspit delven (3-1). GVVV (thuis)Urk: doel: W. van Dijk; achter: G. Beukhof, G. van de Bo- venkamp, G. Hoedeman, J. van de Bo- venkamp; midden: W. van Eijck, T. van de Bovenkamp; voor: D. van Manen, J. van Manen, D. van Limburg en P. van de Bovenkamp. DOVO (uit)Genemuiden: doel: T. van Hardeveld; achter: G. van Beek, J. Rebergen, R. van Bruxvoort, H. van Kooten; midden: B. Demoed, R. Schoe- man; voor: KI. van Hall, N. Diepeveen, A. Gerritsen, B. Visscher. VRC (thuis)—HHC: doel: A. Cornelis- sen; achter: M. van Kooten, H. van Ca- pelle, C. Rebergen, L. Rebergen; mid den: P. Rebergen, P. Hasselaar; voor: H. Schoeman, C. Aalbers, G. Hasselaar en G. van de Weerdhof. Resteren (uit>—VVS '65: doel: G. Meurs; achter: H. van Gelderen, D. van Gelderen, J. Budding; midden: T. van Breda, T. van Kleef; voor: W. Derk- sen, T. Vermeer, T. van Ingen, T. Nel- lestijn en D. Meurs. Sparta '57 (thuis)—ESA: doel: Van de Brink; achter: Akkerman, K. Schaap Pzn.; midden: A. van Ommeren, G. Schaap, A. Roodbeen; voor: K. Schaap, M. C. Roelofsen, Vermeer, Van de Pol en Van Kleef. De Merino's (uit)—DTS '35: doel: T. Klaassen; achter: D. van Wagens veld, Gaasbeek, Van Kruistum, J. C. Sukkel; midden: Van Wakeren, C. Sukkel; voor: T. van de Berg, T. Nagel, C. Verheugen en A. Aartse. Musketiers (thuis)Jonathan: doel: C. van Kranenburg; achter: G. Slot boom, Z. van Kranenburg, M. van de Klift; midden: A. van Dalem, A. Dite- weg; voor: K. Henzen, C. Diteweg, T. Heikamp, J. Versteeg en C, Henzen. Candia '66 (uit)TOVwenst geen op stelling te verstrekken! Scherpenzeel (uit)Valleivogels: nog geen definitieve opstelling bekend. Valleivogels (thuis)Scherpenzeel: doel: J. Vlastuin; achter: B. Donestein, W. Idzerda, J. Harskamp, R. v. Manen; midden: J. v. Rootselaar Gzn., P. v.d. Ham; voor: J. Werkman, T. Klinkha mer, R. v. Domselaar en C. van Maa- nen. Kulan (uit)—Baarn: doel: A. H. v. Wakeren; achter: D. v. Leeuwen, N.N., H. Eimers; midden. J. W. Budding, F. L. Roks; voor: W. A. Blankestijn, J. Bruis, J. W. Henzen, J. D. Smaling, A. C. La- mers (wijzigingen voorbehouden). DVSA (uit)Beverweerdse Boys: doel: C. Wagensveld; achter: J. J. van Enge lenburg, Henzen, J. de Bruin; midden: B. van de Berg, H. van Ree, G. Blan kestijn; voor: G. van de Berg, W. Wil- lemsen, J. G. van Mourik en G. de Kroon. NS VS (uit)Dolderse Boys: doel: J. v. Beek; achter: J. Stuyvenberg, Jac. Stuyvenberg; midden: C. Leppers, W. Gaasbeek, F. v. Ewijk; voor: P. Bleijen- berg, H. v. Kesteren, G. de Ruyter, H. Buisbergen en A. Gaasbeek. Voor morgen staat er een uitwed strijd tegen (wederom) een koploper op het programma. HHC komt dan op bezoek op het terrein aan de Brinker- steeg, het team dat vorige week ex- landskampioen Voorwaarts een 1-0 ne derlaag bezorgde. Na een sterke start is VRC wat te ruggevallen. Het elftal kampt nogal eens met een conditietekort en dat werd de oorzaak van enkele nederlagen. Bo vendien was hier een flinke dosis pech bij. Om niet te ver achter te geraken op de koplopers in deze afdeling moet VRC morgen winnen... Of de tegenstan der echter zal capituleren valt sterk te betwijfelen. De wedstrijden in de 4e klasse C- West werden vorige week alle afgelast. Musketiers uit Eist speelt morgen thuis tegen Jonathan, welke ploeg in de uit wedstrijd werd verslagen door de El- stenaren. Ook voor het duel van mor gen is Musketiers favoriet. In de vierde klasse A-Oost worden enkele aantrekkelijke wedstrijden ge speeld. In Nijmegen speelt voetbalver eniging Kesteren tegen VVS '65. Een duel tussen de hekkesluiters in deze afdeling. Het Opheusdense Sparta '57, dat vo rige week nogal onfortuinlijk verloor van de Veenendaalse De Merino's, komt morgen in een thuiswedstrijd in het veld tegen koploper ESA. Deze ploeg wist tegen WS '65 met veel moeite te winnen (en nog wel op eigen terrein) hetgeen erop kan duiden, dat het elftal een inzinking heeft momenteel. Daar Sparta in het verleden altijd gemakkelijk heeft gespeeld tegen deze opponent, behoort een gelijk spel geens zins tot de onmogelijkheden. De Merino's gaat naar Ede om daar de strijd aan te binden met DTS '35, de ploeg die nogal wat moeilijkheden heeft met de zelfbeheersing in en na de wed strijd. Het wordt een zware opgave voor de ploeg van trainer Teunissen om de Ede naren te verslaan. Tony van de Berg speelt weer mee bij de Veenendalers en dat is in de voorhoede in ieder ge val een grote versterking. Topmatch in de tweede klasse A van de afdeling Utrecht is zonder twijfel de plaatselijke derby tussen Valleivo gels en Scherpenzeel. Een prognose is uitermate moeilijk te geven, daar zeer verrassende uitslagen bij dergelijke wedstrijden veelvuldig vodrkomen. Wij houden het op een overwinning voor Vallei vogels. TOV ontvangt op zijn terrein het Rhenense Candia '66, dat met een ne derlaag rekening moet houden. Het Veenendaalse Kulan speelt even eens een uitwedstrijd tegen Baarn. Meer dan een gelijk spel zal de thuis club wel niet toestaan. In de derde klasse B is het Amerong- se DVA o.i. kansloos tegen Beverweerd se Boys, dat twee weken geleden welis- Opgave na klasse mm maat. APPELEN x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet Ingrid Marie k.l Ingrid Marie k.2 Glorie van Holland k.l x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Jonathan k.2 Notarisappel Sterappel k.l' Lo.nbarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Jasappel 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 43—51 42—50 38—45 30—38 33—50 31—48 25—43 20—37 13—21 - 13—20 9—14 30—32 27—29 28—31 26—30 16—22 20—22 19—21 19—17 18—31 19—27 13—22 11—20 31—39 28—36 1933 20—31 15—25 12—19 12—20 12—17 11—15 10—22 13—18 21—23 24—26 17—21 11—16 25—27 22—24 18—22 15—19 20—24 10—15 Kroet per 100 kg: zuur f 7.40, rood f 6.40, zoet f 6.00. Fabrieksfruit per 100 kg f 9.009.30, rood f 7.40. Goudreinet val per 100 kg f 9.8010.40. Golden Delicious val per 100 kg f 8.40. Sterappel en Rode Kuleman per 100 kg f 6.00. PEREN: waar van Langbroek verloor, maar morgen zijn fout steevast zal herstel len. NSVS zal Dolderse Boys in Den Dol- der wel tot wanhoop brengen. GENEVE De directeur-generaal van de algemene overeenkomst inzake handel en tarieven (GATT), E. Wynd- ham White, heeft gisteren in een rede bij de opening van de jaarlijkse confe rentie van de organisatie in Geneve de aangesloten landen voorgesteld de po gingen om de wereldhandel uit te brei den door middel van geleidelijke af schaffing van de handelsbelemmerin gen, die na het slagen van de Kenne- dv-ronde oyer verlaging van de douane tarieven zijn overgebleven, voort te zetten. Volgens de directeur-generaal zullen er verdere maatregelen moeten worden genomen om de handel van de ontwik kelingslanden te bevorderen, zoals bij voorbeeld directe besprekingen van hun handelsproblemen. Op de conferentie, die gisteren is be gonnen, zal worden getracht een pro gramma op te stellen voor de toekom stige activiteiten van de GATT onder de regeringen die ongeveer vier-vijfde van de wereldhandel vertegenwoordigen. SANTIAGO Negen van de 14 Chi leense ministers hebben hun ontslag in gediend bij president Eduardo Frei in verband met 'n voorstel tot invoer van een verplicht spaarplan voor de vor ming van een „Volkseconomie", aldus politieke zegslieden. De ministers zouden na overleg met minister van Binnenlandse Zaken, Ber nardo Leighton, hun ontslag hebben, in gediend om president Frei vrijheid van handelen te geven. Van officiële zijde is geen reactie ontvangen op de bewe ringen der zegslieden. Het spaarplan, dat volgende week in het congres zou worden ingedien, voorziet in verplichte vastlegging van een deel der toekomstige loonsverho gingen der werknemers in een fonds voor nationale ontwikkeling, waarvoor ook de werkgevers een bijdrage zouden moeten leveren. Naamloze vennoot schappen zouden worden verplicht 66 procent van hun winst te investeren of anders ook tot het fonds bij te dragen. Van zowel werkgevers- als vak bondszijde is geprotesteerd tegen de re geringsplannen en ook Fr- i's christen democratische partij is het niet hele maal eens met de plannen. De partij heeft een wetsvoorstel aangekondigd, waarin een deel van de gelden voor het ontwikkelingsfonds uit de kopermijnen wordt geput. DEN HAAG Drie Haagse bejaarde dames zijn het slachtoffer geworden van een oplichter. De vrouwen zijn al hun spaarcenten veertienhonderd gulden bij elkaar kwijt. De man, die tot nu toe onbekend is, had zich uitgegeven voor ambtenaar van de Dienst Sociale Zaken. Hij wist eerst van twee alleenwonende dames in de Teniersstraat met gladde praat jes negenhonderd gulden los te praten. Hij overtuigde de vrouwen (82 en 76 jaar), ervan dat een bejaardentehuis voor hen toch het beste is. Het zou heel eenvoudig zijn, alleen een simpel voor schotje. Met datzelfde verhaal kwam hij ook bij een tachtigjarige vrouw in de Van Ostadestraat. Hier ving hij vijfhonderd gulden. 68—69 61—63 59—62 59—63 55—58 59—72 26—49 56—67 45—51 45—56 21—38 38—51 21—33 Brederode 5971 4456 Beurre Anjou 6164 Conference k.2 Legiponts k.2 Giezewildeman St.-Remy IJsbouten Winterjannen Perenkroet per 100 kg f 4.00. Aardbeien per doosje van 250 gram 63—81, 4449. GROENTEN: andijvie 38—47, 22—26; boerenkool 23—25; kassperziebonen 140— 280; kassnijbonen 270—280, 160—170; savooiekool 10—28; rode kool 4—15; prei 31—35, 2326; uien 1627; spruiten 5470, 3140; sla per 100 krop f 10f 11 wortelen 12—15, 6—10; tomaten per kistje van 6 kg binnenland f 2.90—4.50 1.90—2.40. x Is hoofdaanvoer. Aii&s in centen per kg tenzij anders vermeld. De directeur-generaal van het Hon gaarse ministerie van Buitenlandse Handel, Janos Nyerges, zei in een re de, dat Hongarije misschien nauwere banden zal trachten aan te knopen met de GATT, waarbij 74 landen zijn aange sloten. Naar hij zei, zullen de economische hervormingen in zijn land kunnen lei den tot een wijziging van de huidige status van Hongarije in de GATT. Vo rig jaar verwierf Hongarije de status van waarnemer. BOGOTA Een groot aantal men sen zegt woensdag boven de hoofdstad van Colombia een „vliegende schotel" gezien te hebben op honderd meter hoogte. Het vliegendevoorwerp was twee minuten zichtbaar en is gefoto grafeerd. Onder de ooggetuigen be vond zich de officiële VN-fotograaf in Colombia, Juan Fonseca. De bladen in Bogota hebben gisteren op de eerste pagina een foto gebracht van de „schotel". De schotel was groot en gedurende één a twee minuten zicht baar in een fel licht. Daarna verdween hij met buitengewoon grote snelheid. Juan Fonseca heeft tegenover de pers verklaard, dat hij slechts met uiterste zelfbeheersing foto's heeft kunnen ne men, omdat hij door vrees bevangen was, een vrees die gedeeld werd door de andere ooggetuigen. TEGELEN Tijdens het scheppen van zand, hebben arbeiders donderdag middag in Steijl een noS geheel intact zijnde bom van Amerikaanse makeiy gevonden. Nadat het werk was ge staakt, is de bom door personeel van de Mijnopruimingsdienst verwijderd. Het zand was afkomstig uit een zandberg in Venlo, op de omgeving waarvan tijdens de bezetting, met het oog op de aanwezigheid van een Duits vliegveld, herhaaldelijk luchtaanval len zijn gedaan. Doordat de zandauto met behulp van een grote laadschop werd geladen was de aanwezigheid van de bom niet eer der opgemerkt. DEN HAAG Enkele centra voor vakopleiding van volwassenen worden uitgebreid met opleidingen voor beroe pen, waaraan in stijgende mate behoef te bestaat. Bij de centra Amsterdam, Doetin- chem en Groningen komt een afdeling automontage, de centra in Nijmegen, Almelo, Zwolle en Emmen krijgen er een opleiding elektromontage bij. Het nieuwe centrum voor vakopleiding van volwassenen in Amsterdam, dat dezer dagen open gaat krijgt er tevens een afdeling voor gas- en waterfitter en loodgieter bij. MADRID Het Madrileense blad „Ya" van gisteren schrijft dat het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, bezig is met het te boek stellen van zijn memoires. Hij heeft al gesproken met de directeur van een bekende uit geversmaatschappij. Franco heeft al eerder geschreven, o.m. „Dagboek 'van een bandera", waarin hij zijn belevenissen in Marok ko vertelt, en onder het pseudoniem Jaime Fautan de roman „Raza", die in 1940 werd verfilmd. RHENEN Burgemeester en wet houders der gemeente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 31 ok tober 1967 onder de nummers 18 en 19 heeft besloten: I. voor de zuidzijde van het hoge weg gedeelte van het Fred. v.d. Paltshof, voorzover gelegen tussen de Toren- straat en de Koningsstraat in de ge meente Rhenen, door plaatsing van bord 49 van bijlage II van het regle ment verkeersregels en verkeerste kens het parkeren te verbieden ge durende de dag en de uren dat op het lage gedeelte van het Fred. v.d. Palts hof warenmarkt wordt gehouden. II. voor de oostelijke zijde van het ge deelte van de nieuwe Veenendaalse- weg lopende vanaf de Herenstraat tot de Molenstraat in de gemeente Rhenen door plaatsing van bord 49 van bijlage II van het reglement ver keersregels en verkeerstekens het parkeren te verbieden. Bovengenoemde besluiten zijn in af schrift verzonden aan de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat in het arrondissement Utrecht, aan gedepu teerde staten van Utrecht en aan de door de minister van Verkeer en Wa terstaat aangewezen verenigingen die behartigirigen van verkeersbelangen ten doel hebben. Rhenen, 3 november 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. KESTEREN Burgemeester D. J. Pott heeft gistermiddag in Kesteren de herbouwde schoenwinkel van de fir ma Van Breda officieel heropend. De schoenwinkel is drastisch gemoder niseerd, terwijl verder een geheel nieu we reparatiewerkplaats is gebouwd. De heer D. A. J. Van Breda vertelde over de werkplaats: „De reparatiëaf- deling gaat dienst doen voor onze za ken in Rhenen, Ochten en Kesteren. Ook zullen we gaan trachten voor an dere schoenzaken in de omgeving de reparatiewerkzaamheden uit te gaan voeren. Je moet het eigenlijk zien als een centrale werkplaats voor de hele omgeving". De uitbreiding van de winkel was noodzakelijk in verband met de uitbrei ding van Kesteren. „Als zaak moet je met het dorp meegroeien", vindt de heer Van Breda, wiens smaakvol inge richte winkel door vele belangstellen den werd bezichtigd. Burgemeester Pott, die vergezeld was van wethouder J. van Appeldoorn, toonde zich verheugd over het initiatief van de vooruitstrevende Kesterense winkelier. „We leven nog steeds in een tijd, dat de klant koning is", zo merkte hij op. De uitbreiding en modernisering van het winkelpand duidt erop, dat ook de heer Van Breda dit oude gezegde ten volle wil nastreven. Op Rijksweg 10 onder Edam is donderdagmorgen een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij een persoon om het leven kwam. Vermoe delijk door de mist en doordat de weg ter plaatse zeer glad was, raakte deze personenwagen in een slip en werd bekneld tussen twee vrachtwagens. Op de foto het restant van de wagen, waarvan de bestuurder om het leven kwam. J VEENENDAAL Deze week van al les wat in het Luxor Theater. Tot en met zondagmiddag een detective-film, zaterdagavond sex en van zondag tot en met woensdag a.s. een oorlogsro man. Behalve de sec-film een goed programma deze week. Alles in zwart wit; iets wat de laatste tijd niet meer zo dikwijls voorkomt in de bioscoop. Volgende week wordt dit echter weer „goedgemaakt" met twee kleurenfilms in cinemascope. Tot en met zondagmiddag zien we een oude bekende, altijd welkome fi guur van 't witte doek: Eddy Constan- tine. Samen met Patricia Viberto en Carla Merlier speelt hij in de amusan te film van Raoul André: „Even afre kenen heren!" Een amusante film, niet alleen wat humor betreft maar in z'n geheel als entertainment. Natuurlijk slaat Eddy er weer op los maar zonder de geheime wapens van Bond en z'n col lega's. Ook de vele mooie vrouwen ver overt Eddy weer op zijn eigen, natuur lijk manier. Zijn slachtoffers vliegen door muren, glazen en kasten. Eddy slaat iedereen overal onderdoor en overheen. Hij is iederen steeds te slim af maar op een heel wat aannemelijker manier dan zijn zgn. meerdere: „Bond". Het spel van alle medespelenden is weer subliem. Ook het scenario komt niets dan lof toe. Eddy wacht zijn vij anden (deze keer een bende valse-mun- ter) op met laconieke opmerkingen als „We gaan eerst een lekker slaapje doen" terwijl hij een boef buiten wes ten slaat. Komt de boef later weer bij zijn positieven en wil hij Constantine weer aanvallen dan zegt de laatste: „Da's nou niet leuk. Je zou gaan sla pen". En weer slaat hij hem knock-out. Een heerlijke film die iedereen van veertien jaar en ouder kan gaan zien. Zaterdagavond om half tien de ex- tra-voorstelling: „Liefde op staats- bevel". Een film die de pretentie heeft historisch te zijn. Het verhaal is echter onwaarschijnlijk. Om het Duitse volk van de Tweede Wereldoorlog zoveel mo gelijk te doen uitbreiden wordt een soort lustoord ingesteld, maar dan op staatsbevel. De opnamen zijn slecht, evenals het spel van o.a. Maria Perse- hy, Joachim Hasen en Harry Meyen. Tot en met volgende week woensdag iets van heel wat betere kwaliteit: „Geheime opdracht in de Balkan". Een oorlogsfilm van de beste klasse met in de hoofdrol de meester-acteur David Niven. Evenals de vorige film: toe gang 18 jaar. stadsschouwburg Zaterdag 11 nov. 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Slippers". Dinsdag 14 nov. 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Volpone". Woensdag 15 nov. 20 u.: De Haagse Co- medie met „Yerma". Zaterdag 18 nov. 20 u.: Nieuw Rotter dams Toneel met „De Leeuwerik". geertekerk Maandag 13 nov. 20 u., dinsdag 14 en woensdag 15 nov. 20 en 23 u.: Oecu menisch Studenten Toneel met „Loe- moemba". gebouw voor k w Dinsdag 14 nov. 20.15 u.: Amsterdams Piano Kwartet met werken van Van Beethoven, Absil en Fauré. Woensdag 15 nov. 20 u.: Domstad To neel met „Le Don d'Adèle". Donderdag 16 nov. 20.15 u.: Pianocon cert door Ans Bouter en Miep van Luin. Werken van J. C. Bach, Chopin, Lutoslawski, Bartók, J. Andriessen en Milhaud. tivoli Vrijdag 10 nov. 20 u.: Jubileumconcert Stichtse Symphonieorkest, Werken van Handel, Vivaldi, Mozart, Rossini, Fauré, Orthèl. Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 u. Zondags 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u CAMERA, Oude Gracht 156: „Belle de jour". CITY, Voorstraat 89: „De woestelingen". Zondag en woensdag 14.15 u.: „Door het dolle heen". FILMAC, Vredenburg 29, doorlopend v. 10.30-16.45 u.: „The Wargame". PALACE, Vredenburg 29, dagel. 18.45 en 21 u.: „Sexy". OLYMPIA, Amsterd.str.weg 350, werk dagen 18.45 en 21 u., woensdag ook 14.30 u. T.e.m. zondag: „Waco, vrij om te doden", t.e.m. woensd. „De amou reuze avonturen van Moll Flanders". REMBRANDT, Oude Gracht 73: „Je leeft maar twee keer". SCALA, Potterstr. 16, dagelijks 14.15 en 20 u., zondags 14, 17 en 20 u.: „Modern Millie". Zondag 10.30 u. „Der Czar- daskönig". STUDIO, Oude Gracht 154: „La Collec- tionneuse". Vreeburg, Vredenburg 8a: „The Double man". nachtvoorstellingen CAMERA, Oude Gracht 156, vrijdag en zaterdag 23.15 u.: „Wilde aardbeien". PALACE, Vredenburg 29, vrijdag en za terdag 23.30 u.: „Onder kruisvuur". VREEBURG, Vredenburg 8a, vrijdag en zaterdag 23.15 u.: „De inspecteur". UTRECHT, 9 november 1967 To tale aanvoer 4547 stuks. Runderen 1330 stuks, vette kalveren 238 stuks, graskal veren 34 stuks, nuchtere kalveren 338 stuks, schapen 973 stuks, varkens boven 100 kg 484 stuks, varkens beneden 100 kg 42 stuks, biggen 1053 stuks, bokken en geiten 55 stuks. Prüzen (in guldens) Melk- en kalf koeien, per stuk f 1075 f 1410, kalfvaarzen, per stuk f 960 f 1075, vare koeien, per stuk f 800 f 1000, pinken, per stuk f 575f 700, stieren, per stuk f 850f 1100, graskal veren, per stuk f 250f 510, nuchtere kalveren, per stuk f 40f 80, schapen, per stuk f 85—f 125, lammeren, per stuk f 105f 140, drachtige varkens, per stuk f 350f 475, lopers, per stuk f 85f 110, biggen, per stuk f 60f 72, bokken en geiten, per stuk f 10—f 52, vette koeien, le kwal., per kg gesl. gew. f 3,75f 4,10, vette koeien, 2e kwal., per kg gesl. gew. f 3,55—f 3,75, vette koeien, 3e kwal., per kg gesl. gew. f 3,25—f 3.55, vette kalve ren, le kwal., per kg lev. gew. f 3,75 f 3,80, vette kalveren, 2e kwal., per kg lev. gew. f 3,45—f 3,65, vette kalveren, 3e kwal., per kg lev. gewicht f 3,20— f 3,45, nuchtere kalveren, per kg lev. gew. f 1,40f 1,80. zware vette varkens, per kg lev. gew. f 2,05f 2,10, zouters, per kg lev. gew. f 2,20f 2,24, slacht- zeugen, per kg lev. gew. f 1,65f 1,70, jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. f 1,70—f 1,80. Overzicht (resp. handel en prijzen) Melk- en kalfkoeien, rustig, ruim prijshoudend; vette koeien redelijk, even hoger; vare koeien redelijk, niet prijs houdend; vette kalveren rustig, lager; graskalveren matig, prijshoudend; nuch tere kalveren rustig, prijshoudend; fok- kalveren rustig, prijshoudend; schapen rustig, ruim prijshoudend; lammeren rustig, prijshoudend; varkens, redelijk, prijshoudend; biggen redelijk, prijshou dend. VEENENDAAL ,,'t Is niet zo goed bi het kan nog beter" is de stelregel van vele sportleraren. Dat is ook de mening van de heer Van der Velde, de Veenendaalse sportleraar die onlangs toeschouwer was bij een voetbalwed strijd van DOVO. „Wat vallen die jon gens ongelukkig *en wat duurt het lang voor ze weer opstaan en kunnen deel nemen aan het spel", constateerde hij. Een en ander is er dan ook de oor zaak van, dat sinds enkele weken de eerste-elftalspelers van DOVO in zijn sportschool lessen volgen in het „val- breken". Gisteravond werden de rood witten „behandeld" door de heer Schroor van sportschool Van der Velde. Doffe dreu nen op de judo-mat en enkele gesmoor de kreten bewezen dat de heer Schroor er wel raad mee wist. „Ik probeer het zo realistisch moge lijk te houden door het valbreken aan te passen aan de omstandigheden op het voetbalveld. Zoals b.v. bij „tacke len" en in de rug aanvallen, waardoor meestal de val ontstaat", aldus de heer Schroor. De animo voor deze lessen is echter niet bijzonder groot. Gerard van Beek (zelf enthousiast over de lessen in val len en opstaan) merkte hierover op: „Sommige jongens zijn er een beetje angstig voor. Die denken dat ze iets kunnen breken". In elk geval kan gezegd worden dat voor vele voetballers de techniek van het valbreken een welkome aanvulling is op hun lichaamsbeheersing. Hope lijk komen de „oefeningen" het «pel ten goede... U weet hoe beroemd de SINGER naaimachines zijn. Zo is het ook met de SINGER wasautomaat. 5 kg droog wasgoed één knopsbediening spaarprogramma 2 kg wasgoed veiligheidsdeur winddroog centrifugeren 2 of 3 waterniveaus overzichtelijk bedieningspaneel autostarter Laat 'm bij ons demonstreren (of bij u thuis) De autostartor schakelt de SINGER 501 de Luxe wasautomaat in op elk tijdstip dat u wenst. b.v. in de goedkope ttroomuren. óók thuis bent 7 Autostarter Wllhelmlnastraat 53 VEENENDAAL Telefoon 08385—10573

De Vallei | 1967 | | pagina 14