vaste oeververbindingen Ruim 700 militaire voertuigen gingen over geniebrug KERKDIENSTEN .Welkom Sinterklaas' In kader van najaarsmanoeuvres Rhenen had vannacht twee Brommend op de bon Weekagenda Arnhem Bioscopen in Arnhem Slachtoffers van mist Dode pony zeilde over lelijke eend VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. TEVREDEN INPAKKEN Zondagsdiensten in t Anker" Gemeente huldigde jubilarissen Ds. De Lint: „Geen klachten alleen lof M IS T Permanent FORD-show in showroom u uw Be,: 10550 11079 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1967 RH EIS EN - In het kader van de herfstmanoeuvresdie nu al de hele week durenwerd in de afgelopen nacht bij hotel Stichtse Oeverdoor de genie een vaste brug geslagen over de RijnDaarmee had Rhenen twee vaste oeververbindingen namelijk de verkeersbrug en de mili taire overgang. Niet minder dan ruim 700 voertuigen passeerden het kunstwerk in de stikdonkere nacht. Tegen middernacht was de brug klaar en om vier uur in de ochtend was alles al weer opgeruimd. Het scheepvaart verkeer mocht zo weinig mogelijk hinder ondervinden van de militaire actie9 die een volledig succes is geworden. Er nam 1500 man aan deel. Divisie-commandant Generaal Bartels kwam persoonlijk poolshoogte nemen. Hij ver klaarde tegenover onze Rhenense redacteur bijzonder tevreden te zijn over het teamwerkdat hier werd verricht. Deze militaire operatie is dan ook een volledig succes geworden. Slechts weinig burgers hadden er hun nachtrust voor over om een kijkje te nemen. Maar zij die aan het Veerplein de operatie volgden, hebben er geen spijt van gehad hun bed te hebben ge laten voor wat het was. Om twaalf uur precies lag de laatste verbinding er in. Hier en daar schitterde in de volslagen duisternis een rood licht of een groene lamp. Het scheepvaartverkeer lag vol komen stil en binnen enkele minuten na het gereedkomen reden de eerste militaire voertuigen over de ponton brug. Het was een staalkaart van het rollend materieel van het Nederlandse leger. De zwaarste tanks waren in een .minimum van tijd verhuisd van de ene Rijnoever naar de andere. De genie heeft hier een staaltje vakmanschap weggegeven van de eerste orde. Drie dagen werd hier al de verbinding in stand gehouden met een vrijvarend veer. Dat was ook het geval in Opheus- den. In de loop van de avond werd het Opheusdense veer „opgerold" en het materieel verplaatst naar de veerstoe- pen in Rhenen. Door deze combinatie kon een vaste brug tot stand worden ge bracht. Divisie-commandant Generaal Bar tels, die vandaag nog terugkomt, was bijzonder tevreden over het verloop van de oefeningen. De verplaatsing van het rollend materieel was zodanig georgani seerd, dat er bij de brug in Rhenen sprake was van intensief militair ver keer. Er ontstond geen enkele strem ming. Om zoveel mogelijk de oorlogstoe stand na te bootsen, werd alles in de grootste duisternis uitgevoerd. Het klopte allemaal precies. Het leek erop of hier werd gewerkt met de precisie van een meccanodoos. De brug was niet verlicht, maar via de rijkswaterstaat was de scheepvaart op de hoogte ge steld. Er konden dus geen ongelukken gebeuren. Het grootste compliment gaat naar de genie uit Wezep, die dit huzaren stukje heeft gepresteerd. Dit onderdeel had de leiding. Ook de artillerie was van de partij. Zij had stelling ingenomen bij de brug en op talrijke andere plaatsen in de Betuwe en in het land van Maas en Waal. Want ook over de Linge waren talrijke kleine vaste oeververbindingen tot stand gebracht. Door het gebruik van zo weinig mogelijk verlichting leek het er veel op of er een spooktoneel werd opgevoerd. Even voor vieren kwam de vijand aan de Betuwse kant opdagen. Maar voordat men de kans kreeg de brug te „nemen", werd deze „opgeblazen". Daarna werd het eindsignaal voor de oefening gegeven. Vandaag wordt de hele zaak opgeruimd, ingepakt en naar de verschillende standplaatsen terugge bracht. Ook de kleinere bruggen over de Linge worden afgebroken. Juist voordat de brug werd geslo ten viel één van de opperofficieren van de pontons. Hij dreef in het don ker 100 meter stroomafwaarts, waar hij door een snelboot werd opgepikt. In hotel „Stichtse Oever" kwam hij Weer volledig op verhaal. Generaal Bartels komt vandaag nog een kijkje nemen. Dan zal hij vermoe delijk de troepen toespreken en zijn dank betuigen voor de geslaagde ma noeuvres. Dit betekent het einde van een tac tische oefening, die een hele week heeft geduurd en waaraan talrijke onderdelen van land- en luchtmacht hebben deel genomen. Onze redacteur had het voorrecht als eerste over de geslagen pontonbrug te mogen rijden. De kapitein Cedé, die de leiding had bij deze oefening, was ge handicapt tengevolge van een opgelopen blessure bij een voetbalwedstrijd. Het aanbod van onze redacteur hem over de brug naar de overkant te brengen accepteerde hij graag. STADSSCHOUWBURG Maandag 13 en woensdag 15 november 20 uur: Operagezelschap Forum met „Fidelio" van Ludwig van Beethoven. Donderdag 16 november 20 uur: De Haagse Comedie met „Helder zien in het donker". Vrijdag 17 november, 20 uur: Max Tail leur Show. Zaterdag 18 november 20 uur: Toneel groep Theater met „Vanavond expe rimenteren wij". MUSIS SACRUM Donderdag 16 november 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Gara- guly, m.m.v. Gerhardt Puchelt, piano. Werken ven Reger, Mozart en Kodaly. EVANGELISCH LUTHERSE KERK (Spoorweglaan 10) Vrijdag 10 november 20.15 uur: Jubi leumconcert Piet van Egmond. THEATER AAN DE RIJN Zondag 12 november 20.30 uur: Docu mentaire over de Russische Revolu tie: „Alles zal eens begrepen worden, alles". Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Bertrand in on(t)roerend goed". PALACE, Bakkerstraat tot en met za terdag: „Het intieme leven van een stripdanseres". Zondag tot en met woensdag: „Commando's vallen aan". SASKIA, Looierstraat: „Je leeft maar twee keer". LUXOR, Willemsplein: „Mijn prinses". Zaterdag 23.30 uur: „Man, vrouw en het huwelijk". Zondag 12 uur: „Ca nada, het land der zwarte beren". STUDIO-A, Lange Wal, dagelijks 14.30 19.30 uur (geen middagvoorstelling op zaterdag en woensdag): „De kanon nen van Navarorfe". Zaterdag en woensdag 14.30 uur: „Vrijbuiters van het woud". De vermoeidheid was van de gezich ten va/i de militairen te lezen nadat het karwei was geklaard. Op de foto het moment dat het laatste brugdeel op zijn plaats wordt gebracht. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof en 17.00 uur: ds. Rootselaar van Barne- veld. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Voordijk van Mastenbroek en 17.00 uur: ds. Lekkerkerker. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Lan- gerak en 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Sionskerk, 9.30 uur: xls. Jongerden en 17.00 uur ds. Graafland. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. Meijers van Utrecht. 'Veeneinde, 15.00 uur: ds. Terlouw; donderdag 16 november a.s., 19.30 uur: ds. Vosman uit Rijssen. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Van Assen- bergh. Herv. Gemeente „Sola Fide" 10.00 uur: ds. Vijzelaar en 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Overduin en 17.00 uur: ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 uur: ds. IJtsma en 17.00 uur: ds. Overduin. Geref. Kerk (OCB): 9.30 en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Keu- ning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeenten (syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: da. Voetelink van Velp. R.K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis en 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. D. J. Couvé uit Utrecht. 18.30 uur: ds. G. F. Ha- jer uit Ede. Geref. Gemeente: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: ds. W. E. van Petegem; 20.00 uur: ds. W. E. v. Petegem en ds. P. J. Mietes uit Zeist. Maandag 13 nov. 20.00 uur: ds. W. E. van Petegem en evang. J. Kits uit Doorn. Dinsdag 14 nov. 20.00 uur: ds. W. E. v. Petegem en ds. J. Moerland uit Dor drecht. De diensten worden gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst worden gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 u. drs. J. Broek huis uit Onstwedde; 10.30 uur: ds. N. Kooreman; 18.30 u. ds. A. Wéstra. Bergschool, 9.00 uur: ds. N. Koore man. Geref. Kerk: 10.00 uur: prof. dr. K. Dijk uit Drie bergen; 19.00 u. ds. J. Ytsma uit Veenendaal. Oud Geref. Gemeente: donderdag 16 no vember 19.00 uur: ds. Van Prooyen uit Grafhorst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 u. dhr. De Groot uit Veenendaal; wo. 15 nov. a.s. 15.00 en 19.30 u. ds. C. van de Woestijne uit Barneveld (Dankdag voor het gewas). Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 u. leesdienst; wo. 15 nov. a.s. 15.00 en 19.30 u. ds. C. Wis se uit Elspeet (Dankdag voor het ge was). R.-K. Kerk: Gedachteniskerk: 8.00 u. Vroegmis; 10.15 u. Hoogmis; 19.00 u. Lof. OVERBERG: Ned. Herv. Kerk: J0.00 en 18.30 u. ds. J. van Noort. Oud Geref. Gem.: Heden, vrijdag, 10 nov. 19.00 u. dhr. Van de Meer; zondag 10.00 en 18.30 u. leesdienst: wo. 15 nov. a.s. 19.00 u. ds. Wiltink. LEERS UM Geref. Kerk: 10.00 u. ds. L. Zwaan; 17.00 u. ds. G. Lugtigheid uit Zeist. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Van Noort. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 y. leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.00 en 19.00 uur:, ds. De Bie. Geref. Gem. 9.00 en 19.00 uur: ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Noort. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: lees dienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur: ds. Muilwijk uit Opheusden; 18.30 uur: ds. Terlouw uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdappel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid; 17.00 uur: ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.39 uur: dr. J. van Goudoever uit Hilversum (Rem.). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Slingerberg. VEENENDAAL Voor Veenendaal neemt waar zaterdag, 11 november a.s.: dr. Rijlaarsdam, Kerkewijk 86, tel. 10885. Zondag 12 nov. a.s.: dr. Schilperoort, Kerkewijk 40, tel. 12134. EDERVEEN Voor Ederveen, De Klomp en Renswou- de neemt waar: dr. Rademaker te Ederveen, tel. 201. RHENEN Voor Rhenen neemt dit weekend waar dr. Rienstra, tel. 2577. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekend waargenomen door: dr. L. W. S. van de Burg te Leersum, tel. 1388. KESTEREN Voor Ommeren, Lienden en Kesteren neemt waar: dr. Zandijk te Kesteren; tel. 08886—201. OPHEUSDEN Voor Echteld, Ochten, Dodewaard en Opheusden neemt waar dr. Jonker te Opheusden; tel. 08887393. WIJKVERPLEGING KESTEREN Voor Echteld, Ochten en Kesteren neemt waar: Zr. S. Westerhof, Groe ne Kruis, Kesteren, tel. 08886210. OPHEUSDEN Voor Dodewaard en Opheusden neemt waar: zr. E. de Winter, Opheusden, tel. 08887—210. TANDARTSEN: VEENENDAAL/RIIENEN Spoedgevallen: tel. 0838512945. DIERENARTSEN: EDERVEEN Voor Ederveen en Lunteren neemt waar dr. Nutma te Ederveen, tel. 457. Medische dienst: SCHERPENZEEL/WOUDENBERG Zaterdag 11 en zondag 12 november '67. Arts Jhr. H. Backer, Stationsweg 6 te Woudenberg, tel. 034981330. De dienst geldt vanaf zaterdagmorgen 9 uur tot maandagmorgen 8 uur. KESTEREN De voorzitter van het dagelijks bestuur van het bejaarden centrum „Het Anker" in Kesteren, ds. E. S. de Lint, heeft in het officiële plaatsclyke kerkorgaan „Gemeente klanken" de kranteberichten over het bejaardencentrum met klem tegenge sproken. De predikant, die nimmer commentaar op bepaalde inlichtingen wenste te verstrekken, ontkent plotse ling alle feiten, die door bewoners van „Het Anker" en andere nauwbetrokken bronnen werden meegedeeld. Het ver weer van dominee De Lint kenmerkt zich doordat geen enkele ontkenning gestaafd wordt met feiten, die het te gendeel aantonen. „In ,,'t Anker" is het niet onrustig, zoals men wel wil doen geloven", zo merkt ds. De Lint in zijn artikel op. Verder schrijft de predikant onder an dere: „Er is na de verkiezing van de bejaardencommissie geen enkele klacht over deze verkiezing ontvangen. Door de leiding is geen stemming ge kweekt. Er is een volkomen vrije stem ming gehouden, waarbij 60 van de 79 bejaarden aanwezig waren, terwijl ver schillenden verhinderd waren, door ziekte of ouderdom. Ruimschoots op tijd heeft ieder bericht ontvangen van dag en uur, waarop dit zou geschieden. Vrij heeft ieder kandidaten mogen stel len en aanbevelen. Is het niet goed, dat gekozen worden zij die de meeste stemmen krijgen? Geen enkele klacht over de directrice heeft ons bereikt, wel veel lof". RHENEN In hotel „Het Wapen van Rhenen" werden de heren G. van Breenen en J. van Setten gistermid dag temidden van talrijke collega's ge huldigd door het gemeentebestuur van wege het feit dat beiden vijfentwintig jaar in dienst waren van gemeentewer ken. Het college werd vertegenwoordigd door de burgemeester, wethouder Van Lienden en gemeentesecretaris W. C. Pieters met de chef van personeelsza ken de heer W. Th. Hofland. Burgemeester Bosch prees de grote trouw die beide ambtenaren al de ja ren door aan de dag hadden gelegd. De heer J. Meijer, directeur van ge meentewerken, beschreef de goede kwa liteiten van beide werkers, die hij aan de gehele staf ten voorbeeld stelde. Beide jubilarissen werden in de bloe men gezet en mochten ieder eèn enve loppe met inhoud in ontvangst nemen. VEENENDAAL Donderdagmiddag werd op twee punten in Veenendaal, na melijk op de Kerkewijk nabij de spoor wegovergang en op de Prins Bernhard- laan weer een bromfietscontrole gehou den. Dit was de tweede in een serie die dinsdagmiddag begon en die deze week nog vervolgd zal worden. Door de politie wordt bij deze contro les gelet op het in het bezit hebben van een verzekeringsbewijs, de deugdelijk heid der remmen wordt onderzocht en de brommer wordt in vogelvlucht op gebre ken gecontroleerd. Het veroorzaken van geluidshinder met een bromfiets wordt deze dagen zwaar aangerekend, evenals het opvoeren van de motor. Voor kleinere „vergrijpen" als het niet voldoende functioneren van een rem deelt de politie zogenoemde betaalde waarschuwingen uit, waarvan er don derdagmiddag 15 verstrekt werden. Gro tere vergrijpen worden bestraft met het opmaken van een proces-verbaal, waarbij men. te zijner tijd een schikking of een beroep van de officier van justitie thuis krijgt. Hiermee werden 11 bromfietsers bedacht. Vier bromfietsers, wier vervoer middel nog slechter in orde bleek moes ten het vehikel voorlopig afgeven voor een nader onderzoek. Ook met hen zal de officier nog wel een appeltje willen schillen. RHENEN Op twee plaatsen von den gisterochtend in de gemeente ver keersongevallen plaats tengevolge van een dichte mist. Er was naar schatting slechts vijftig meter zicht, toen op de Weteringsteeg het 16-jarige meisje A. uit de buurtschap Achterberg met haar bromfiets onder de laadbak reed van een in de berm geparkeerde vracht auto. De laadbak van deze wagen stak een meter boven de weg uit. De ver lichting was ontstoken. Het meisje sloeg tegen de grond en moest met een zware hersenschudding worden overge bracht naar het Julianaziekenhuis. Haar bromfiets bleef na de aanrijding vast onder de laadbak staan. Op de Cuneraweg nabij de „Dikken- berg" vond een botsing plaats tussen twee personenauto's. Mevrouw v.d. B. uit Ingen kwam u een uitrit en wilde de Cuneraweg oprijden in de richting Veenendaal, toen er van rechts een le ge zandauto kwam aangereden. De chauffeur van deze wagen kon me vrouw v.d.B. nog net ontwijken. De achter hem rijdende automobilist S. uit Overasselt kon dat niet meer en reed achterop de wagen van mevrouw v.d. B. Beide autcfs werden flink bescha digd. Mevrouw v.d. B. liep lichte kneu zingen op aan haar benen. Verder liep de botsing nog goed af. KESTEREN Rond middernacht ontstond op de provinciale noord- zuidverbinding te Kesteren een enor me ravage toen de heer A. P. H. uit Doesburg met zijn personenwagen in frontale botsing kwam met een los gebroken pony, die toebehoorde aan de heer S. Onze Betuwse redacteur, bestuurder van een „lelijke eend", was ooggetuige van het ongeval en wilde op dat moment juist de auto van de heer H. passeren. Plotseling hoorde hij een enorme klap en zag ve. volgens de pony met een grote boog door de lucht vliegen. Het op slag gedode dier zeilde over de auto van onze redak- teur en belandde vlak er achter met eèn smak op het wegdek. De bestuur der van de voor hem rijdende perso nenwagen werd aan het gezicht en een^been gewond. Het kadaver op het wegdek veroorzaakte enige verkeers stremming, evenals de zwaar bescha digde wagen van de heer H. Door de snelle en doelteffende hulp van enkele militairen, die juist aan een grote oefe ning deelnamen, kon het verkeer na enkele minuten echter weer in goede banen worden geleid. Dokter Keur uit Kesteren verleende de gewonde be stuurder eerste hulp. KESTEREN Vele automobilisten en voorbijgangers zijn gisteren in de Hoofdstraat te Kesteren herinners aan 't „Sint-Nicolaas-verbod'' op de christe lijke lagere school en kleuterschool. Met grote witte letters stond op het weg dek geschreven „Welkom Sinterklaas". Eerder deze week werd reeds gepro testeerd tegen het verbod in de vorm van borden met hetzelfde opschrift, die 's avonds aan de scholen waren bevestigd. De borden werden nog dezelfde avond verwijderd. De leuze op het wegdek in de hoofdstraat bleek gisteravond nog niet te zijn verdwenen. Van de „protest-schilders" ontbreekt tot nu toe ieder spoor. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 ADVERTENTIE dagblad DE VALLEI? qJX'i tot 17,30 uur iJïliy van 17-30 J yJ/7% 19 30 uur t zaterdags 16.30—17.30 uur.

De Vallei | 1967 | | pagina 5