Pater tegen militair Burgemeester Pott: Larsheim heeft veel plannen Fanfare onmisbaar VERGADERING DVSA VERLIEP RUSTIG T entoonstelling Veenendaalse konijnenfokkers Auto tegen lichtmast UNITAS-LEDEN ONDERSCHEIDEN Receptie werd druk bezocht Feestelijk vertrek J. D. v. d. VELDE TRAD ALS VOORZITTER AF Leden achter het bestuur Wielrijder (71) ernstig gewond Oriëntatierit van de Macro Tennis Honest Men in Leersum „Sport Veredelt" houdt jaarlijkse tentoonstelling Moeilijk Meisje gewond door wieldop Winnende ballonnen Politie zat bromfietser op de hielen G.M.v.L. gaat in 1968 jubileren Hongerige dief drong keuken binnen Auto over de kop; niemand werd gewond Officiële bekendmaking 10550 11079 Opbrengst collecte Pagina 3 MAANDAG 13 NOVEMBER 1967 U UW LEERSUM Vrijdagavond hield de sportvereniging Larsheim haar jaar lijkse ledenvergadering in Hotel Darthuizen. De kleine agenda werd vlot afge werkt. In haar jonge bestaan is Larsheim uitgegroeid tot een vereniging met het respectabele ledental van 280. De voorzitter, de heer Jo van der Velde kon voor het aanstaande verenigingsjaar enkele prettige bijzonderheden meedelen De pottenbakkersgroep onder leiding van mevrouw Houkes zal binnen korte tijd gebruik gaan maken van de boerderij aan de Hoflaan. Er zal dan met een tweede groep worden gestart en bovendien zal ook een boetseergroep voor kin deren van start gaan. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur Zaterdags 16.30—17,30 uur. De fanfare „Kunst en Vriendschap" vergaat het zo als de meeste muziekverenigingen in onze omgeving: het ledental is aan de geringe kant. Desondanks was er een feesteljke stemming op de receptie, die ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan werd gegeven. Op de foto is het bestuur afgebeeld. RHENENVrijdagmiddag vond op de Cuneraweg een aanrijding plaats tussen een militaire vrachtwagen en een personenauto. Pater Vuit Wageningen reed op de Cuneraweg richting Veenendaal en haalde een mi litaire vrachtwagen in. Juist toen hij zich naast de vrachtwagen bevond sloeg deze linksaf. Hierdoor ontstond een botsing waarbij de personenwa gen met de gehele voorkant onder de vrachtwagen schoof. De pater werd met een gebroken kaakbeen naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Zijn auto was total loss. De vrachtwagen liep slechts een kleine beschadiging op. VEENENDAAL De Veenendaal se konijnenfokkers- en klein-pluimvee- houdersvereniging, kortweg genaamd de VKPV, houdt deze week op don derdag, vrijdag en zaterdag de jaar lijkse tentoonstelling in de gemeente lijke Eierhal aan de Achterkerkstraat. Na de geslaagde provinciale tentoon stelling van vorig jaar zal voor het eerst ook in clubverband het klein- pluimvee aanwezig zijn. Donderdag zullen 3 keurmeesters de gehele dag druk doende zijn met het keuren van alle ingezonden dieren. De heren Hanekamp uit Twello, De Maar (Badhoevedorp) en De Groot (Gouda) worden dan geconfronteerd met 257 inzendingen, een aantal waar mee het bestuur van de VKPV bijzon der ingenomen is, zoals de heer J. van Kruistum, de voorzitter van deze ver eniging ons vertelde. „Behalve de ko nijnen zijn er dit keer ook sier- en wa tervogels en sierduiven te bewonderen. RESTEREN De 71-jarige wielrij der W. B. uit Resteren raakte vrijdag avond bij het oversteken van de Tielse- straat zwaargewond toen hij werd aan gereden door een personenwagen, be stuurd door W. T. B. Het ongeval ge beurde omstreeks 11 uur ter hoogte van de spoorwegovergang nabij de Broekdijk. De heer B. moest in ernsti ge toestand naar het Julianaziekenhuis te Veenendaal worden overgebracht, nadat de Resterense arts, dokter Reur, eerste hulp had verleend. De steeds groeiende vereniging brengt niet alleen een groter aantal inzendin gen voort maar ook de kwaliteit van de dieren gaat sterk vooruit. We hopen deze keer dan ook eens een aantal be zoekers te kunnen ontvangen die meer dan gewone belangstelling' hebben en zelf iets willen gaan doen. In dat geval zullen we graag een praatje maken en eventueel advies geven". Nadat donderdag in de loop van de dag de keuringen zijn verricht zal des avonds om half acht de tentoonstelling geopend worden. De openingstijden zijn donderdag van half acht tot tien uur, vrijdag van 3 uur tot 's avonds 10 uur en zaterdag van 10 uur 's morgens tot 's avonds 9 uur. Zoals gebruikelijk zal er ook een verloting worden gehouden, waarvan de trekking zal plaatshebben op vrijdagavond om 8 uur. RHENEN De motor- en autoclub „Rhenen en Omstreken" houdt woens dag 15 november 's avonds om half acht de tweede oriëntatierit van dit sei zoen. Deelname staat alleen open voor leden van eigen vereniging. Er wordt om half acht gestart bij hotel „Sticht- se Oever". Doordat de Macro nu ook is aange sloten bij de KNMV kan worden deelge nomen aan de landelijke verkeerscom- petitie, waarvan de eerste ronde is op 31 januari en de tweede ronde op 28 maart 1968. De finale voor de drie best geplaatste clubs wordt nog nader be paald. Het Macro-bestuur wékt zijn leden op zich voor deze competitie aan te melden. De lessen worden besproken onder leiding van een verkeersdeskun- dige van de rijkspolitie. Door de gemeente is enige tijd gele den het plan goedgekeurd van Gedepu teerde Staten. De heer Van der Velde sprak de hoop uit dat deze goedkeuring maar gauw binnenkomt, want dan zou de mogelijkheid bestaan om reeds in LEERSUM Zaterdagavond speel de in de Leersumse beatboerderij „Het Hof" de bekende Nederlandse band „The Honest Men". Deze band trad voor de tweede maal op in Leersum. Enkele weken geleden vulden „The Honest Men" een halve avond, zater dag waren ze van acht uui tot half twaalf 's avonds te beluisteren. De beatclub was voor de eerste maal tot half twaalf geopend. Voorheen sloot men om elf uur. „The Honest Men" arriveerde later dan men verwachtte omdat de band onderweg pech aan de auto had gehad. Het sextet bracht een goede show, met muziek waarbij vooral het vocale ge deelte een grote rol speelde. Met een in de beatwereld ongebruikelijke be zetting waaronder twee zangers en een fluitist werkten zij een repertoire af dat hoofdzakelijk bestond uit „balads". Hierdoor en omdat het volume van de band minder sterk was dan normaal bij beat het geval is reageerde het pu bliek nogal verdeeld op het optreden. De een zat stil te luisteren, voo* de ander was het niet wild genoeg. Muzi kaal stond de band echter op een hoog peil. Hun „close-harmony-singing" was smaakvol toegepast en zuiver. Niet te veel, maar wel op de juiste plaats. Bovendien gaf de dwarsfluit nog een speciaal tintje aan de meestal eigen composities. Het geheel was op vallend goed afgewerkt, iets waar het bij vele beatbands aan ontbreekt. Geen slordige foutjes maar een zuivere, ver antwoorde en onderhoudende muziek. OPHEUSDEN De Opheusdense konijnenfokvereniging „Sport Ver edeld" organiseert donderdag, vrijdag en zaterdag aanstaande de jaarlijkse grote tentoonstelling in de achterzaal van hotel „De Zwaan". Voor de ten toonstelling zijn ruim 200 konijnen in geschreven, terwijl ook pluimvee zal worden geëxposeerd. Burgemeester D. J. Pott opent de tentoonstelling donder dagavond. RESTEREN De heer M. L. V. uit Eindhoven is zondagochtend omstreeks 6 uur door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een lichtmast gereden in de Hoofdstraat te Resteren, nabij de Broekdijk. De lichtmast brak als een lucifer in drie stukken. De auto raakte total loss. De bestuurder van de auto liep slechts lichte verwondingen op. VEENENDAAL Vrijdagavond werden er in hotel De Korenbeurs 32 gouden insignes uitgereikt aan even zo veel leden van Unitas, die 25 jaar lang lid zijn van deze christelijke text iel- bond. van de' onderscheiden Unitas-leden zijn: C. Turkesteen, P. Viegen, T. v.d. Haar, W. Viegen, J. v. Ravenswaay, M. A. v. Binsbergen, D. J. v.d. Scheur, E. J. v. Manen, W vul. Heuvel, G. Keuken, E. v. Harde- veld, D. v. Dijk, G. J. Voerman, A. Rozenboom, J. Diepeveen, A. v.d. Berg, G. Viegen, D. Helms, W. Brux- voort, W. Davelaar, H. v. Enden, J. Gaasbeek, A. v. Ginkel, A. van de Haar, H. de Ruiter, J. v. Schuppen, J. Vink, L. de R(x?s, mej. Davelaar, D. Rebergen, G. Veenhof en G. van de Poel. Drie jubilarissen ontbreken op de foto wegens ziekte. 1968 in Leersum te kunnen tennissen. Bovendien ligt het in de bedoeling van het Larsheim-bestuur om aan de reeds 10 bestaande takken van sport nog een elfde toe te voegen n.l. een ponyclub. Deze mededeling zal vooral door de jeugd met groot enthousiasme worden begroet. Voorlopig zal het echter be scheiden blijven omdat men nog maar de beschikking heeft over 4 ponys. Over deze zeer populair wordende sport vol gen binnenkort nadere mededelingen. De financiële positie bij Larsheim geeft op het moment niet direct reden tot ongerustheid, maar door de stijgen de kosten van het verenigingsleven zou men gaarne zien dat de subsidie door de gemeente wordt verhoogd, vooral omdat Larsheim voor het grootste ge deelte uit jeugdleden bestaat. Tijdens het overzicht dat gegeven werd over 't bloemencorso memoreerde de voorzit ter nog even het behalen van de eerste prijs. De heer T. van Loon kreeg tal van complimenten voor zijn enorme aandeel dat hij heeft gehad in de aan kleding van de wagen. „Als U in Uw nieuw te openen zaak net zo'n ijver aan de dag legt, dan zal Uw winkel in Leer sum een succes worden", aldus de heer Van der Velde. De bestuursverkiezing bracht enkele nieuwe leden in het bestuur van Lars heim. De heer Van der Velde heeft als voorzitter bedankt. „Ik vond dit een moeilijke beslissing. Persoonlijk kon ik te weinig aan Larsheim doen en ik vind dat als je iets doet, het ook goed moet doen". De heer Van der Velde heeft samen met zijn vrouw Larsheim gemaakt zo als het nu is. Samen hebben ze in Leer sum een vereniging opgebouwd die een begrip is geworden in Leersum. De nieuwe voorzitter de heer P. J. Kleiterp, is ook in het verenigingswerk geen onbekende. Al enkele jaren heeft hij zijn krachten aan enkele takken van sport bij Larsheim gewijd. Het feit dat de heer Kleiterp met goedkeuring van alle leden tot voorzitter werd gekozen, bewijst dat men vertrouwen in hem stelt. De heer Kleiterp reageerde op zijn verkiezing als voorzitter: „Ik ben nog vrij nieuw in de organisatievormen van Larsheim. Dingen waar je weinig van weet, moet je weinig over zeggen". Door het bedanken van de heer A. de Grefte moest ook in deze bestuurs- vacature worden voorzien. In zün plaats werd de heer Ch. Koreman gekozen. AMERONGEN In de veelbespro ken DVSA vergadering, gehouden op verzoek van meer dan eenvijfde deel van de stemgerechtigde leden is 't er bijzonder rustig aan toegegaan. Voor zitter Wolters heette alle aanwezigen van harte welkom en sprak de hoop uit, dat het een nuttige vergadering zou worden. Nadat er door een tweetal leden hun bezwaren naar voren was gebracht te gen de handelwijze van het bestuur dat niet alle boosdoeners had gestraft doch slechts een deel ervan, werd van be stuurszijde medegedeeld, dat de na men van die andere mensen niet be kend waren, daar zij anders ook een brief thuisgekregen zouden hebben. Menigeen van de 65 aanwezigen heeft het woord gevoerd en voor het grootste deel was men het eens met het be stuur. Uit de vergadering werden zelfs twee nieuwe speelballen en een stel doelnetten aangeboden. Het werd dui delijk, dat het bestuur heeft gehandeld naar de zin van de meeste leden. De genen, die een schorsing hadden opge lopen werd gewezen op de mogelijk heid een onderhoud aan te vragen met het bestuur waarvan dan ook door en kele leden gebruik werd gemaakt. De heer R. van Mourik Sr. stond volledig achter het bestuur en sprak de wens uit, dat deze huidige bestuursleden nog vele jaren achter de bestuurstafel kun- OPHEUSDEN In de Fazantstraat te Opheusden gebeurde zaterdagavond een ongeval, waarbij het 18-jarige meisje L. G. aan haar been werd ge wond. Zij werd getroffen door een wiel dop, die plotseling van een personen wagen vloog. De auto werd bestuurd door de heer A. J. G. uit Opheusden. De wieldop die met grote snelheid te gen het been van het meisje kwam, veroorzaakte een diepe vleeswond. Dok ter Jonker verleende eerste hulp. RHENEN Afgelopen zomer wer den op Candia tientallen ballons opge laten in het kader van het toen gevier de vijfjarig bestaan van de korfbalver eniging „Arena". Bij het bestuur van deze verenigingen kwamen de volgen de ballonkaartjes binnen: 355, 497, 516, 652, 739, 856, 927, 968, 985, 1953 en 1954. Uiterlijk tot 1 december kunnen de kinderen, die deze nummers in hun be zit hebben, daarvan melding maken bij de heer Harpe. Er zijn aardige prijs jes te winnen. OPHEUSDEN In hotel „De Zwaan" te Opheusden recipieerde vrijdag avond de plaatselijke fanfare „Kunst en Vriendschap" ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan. De receptie werd druk bezocht en verschillende deputaties van Opheusdense verenigingen maakten van de gelegenheid gebruik om het be stuur van de jubilerende fanfare geluk te wensen. Namens het gemeentebestuur van Kesteren waren aanwezig burgemeester D. J. Pott en wethouder J. van Apeldoorn. Burgemeester Pott merkte tijdens 'n korte toespraak op, dat de fanfare „Kunst en Vriendschap" in Opheusden tot de onmisbare verenigingen is gaan behoren. Hij zei het echter jammer te vinden dat ook bij deze vereniging het ledental nogal wat te wensen overlaat. „Het is een moeilijke tijd om vereni gingen bij elkaar te houden. Hopelijk gaat het korps in de toekomst een uit breiding tegemoet en zien wij op hoog tijdagen weer een* voltallig muziek korps in de straten van Opheusden", aldus burgemeester D. J. Pott. Namens het gemeentebestuur overhandigde hij het bestuur van „Kunst en Vriend schap" een enveloppe met inhoud. VEENENDAAL Zaterdag jl. werd de heer R. Z. uit Lienden na een ach tervolging door de Veenendaalse politie bekeurd vanwege het rijden met een sterk opgevoerde bromfiets. Tijdens een bromfiets-controle gaf de politie de heer Z. een stopteken. De heer Z. negeerde dit en reed snel door. De politie charterde een personenauto en zette de achtervolging in. Na enige tijd trof men de voortvluchtige aan achter een schuur. Toen Z. echter de politie zag naderen zette hij het op een lopen, terwijl hij zijn bromfiets onbe heerd achterliet. De politie wist hem te achterhalen. Na een keuring bleek zijn bromfiets aanzienlijk te zijn opgevoerd. Ter plaatse werd proces-verbaal opge maakt. nen zitten. Met de handelwijze, zoals nu was geschied kon hij zich volko men verenigen. Op deze wijze is de bijeenkomst, welke bijzonder in de be langstelling stond van de streekpers als een nachtkaars uitgegaan. Velen hebben tegen deze vergadering opge zien doch er is niets gebeurd. Alles blijft bij het oude. Het bestuur heeft inzake eventuele straffenvermindering geen enkele toezegging gedaan. Dit zal achter gesloten deuren verder wor den afgehandeld als de verzoekers om een onderhoud zijn gehoord. SCHERPENZEEL De collecte ten bate van de gehandicapte kinderen heeft in Scherpenzeel f 1107,opge bracht. LUNTEREN De afdeling Lunteren van de Geldersche Maatschappij van Landbouw bestaat begin 1968 veertig jaar. Dat feit hoopt men in februari op gepaste wijze te kunnen herdenken. Dat daar reden voor is blijkt uit de grote activiteit, die de destijds nog klei ne afdeling heeft ontwikkeld. Er werd een destructiebedrijf opgericht, er kwa men in de loop der jaren gaandeweg tal van cursussen en er werden fok- en controleverenigingen opgericht. Dat had mede tot gevolg, dat de ge middelde melkproduktie van 3800 kg naar 4500 kg per jaar groeide en ook, dat het vetgehalte in de geproduceerde melk met zo'n 30 procent is gestegen tot ruim 3,8 procent. De streek rond Lunteren kenmerkt zich al jaren door een grote hoeveelheid aan veredelings- bedrijven met een betrekkelijk hoge be zettingsgraad aan vee, kalveren, kippen en varkens. De burenhulp staat in Lun teren hoog in aanzien, vandaar dat er voor de bedrijfsverzorgingsvereniging „West-Veluwe" maar een matige be langstelling bestaat. Wat nu in Lunteren sterk gaat spelen is de ruimtelijke ordening. Daaraan wordt in het kader van verschillende bijeenkomsten van de GMvL veel aan dacht besteed. EDE Zondagmiddag werd, tijdens afwezigheid van de bewoners, inge broken bij de familie J. aan de Den nenlaan. De dief sloeg een keukenruit in en nam wat brood en sigaretten mee. VEENENDAAL Het is een traditie, dat de verpleegsters van het Julianaziekenhuis, die hun 3-ja- rige opleiding met succes hebben afgesloten, aan hun vertrek een feestelijk tintje geven. Vrijdagavond was het weer zover. De verpleeg sters hadden in gebouw 't Trefpunt een feestavond op touw gezet. De tocht van het ziekenhuis naar de feestzaal werd met een oude boe renwagen gemaakt. Fakkels en een boerenkapel maakten de feestvreug de tenslotte compleet. VEENENDAAL Gisteravond sloeg op de Nieuwe weg te Veenendaal een personenauto over de kop. Van de zeven inzittenden raakte niemand gewond. De auto liep een aanzienlijke blikschade op. De bestuurder, de heer H. uit Veenen daal, reed richting De Klomp op de Nieuweweg te Veenendaal. Op onver klaarbare wijze raakte hij op het trot toir en sloeg over de kop. De heer H. was niet in het bezit van een rijbewijs. Op de secretarie van de gemeente Rhenen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van H. W. Boers, Gov. Flinck- straat 2 te Veenendaal, om vergunning tot het oprichten enz. van een inrich ting voor het vervaardigen van auto dorpels op het perceel. Woudweg 53a te Eist (U.), kadastraal bekend onder nummer H 3442 (Rhenen). Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op dinsdag 28 november 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis te Rhenen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. Rhenen, 10 november 1967. Burgemeester en wethouders van de gemeente, De secretaris, de burgemeester. W. C. Pieters, L. Bosch van Rosenthal

De Vallei | 1967 | | pagina 3