Wereldkampioen Ceulemans werd ongeslagen kampioen Margo wil je een stok kaas uit het vnistje Nederlandse schaatsjeugd maakte op Deventer kunstijsbaan goede tijden Voetbal in het buitenland Margo Klees prolongeerde haar titel Neem óók TWIN Neem óók TWIN Zuid-Afrika plaatste zich in de finale Post ook snel achter motoren Tafeltennisteam verloor opnieuw S 3 3 S 3 Zuidslavische Ljiljac heeft de beste kansen Jim Clark eerste in Grote Prijs van Spanje prettig rollen, lekker roken! Wie beweert, dat hij bij kaarten steeds de hoogste troeven heeft Gerrit Heese-toernooi Voorstellen tot wijziging Europa Cup-competitie Cees en Zus Zoontjes waren de snelste Engeland Duitsland Davis Cup-tennis VOEDZAAM S **HVW wvvzaaoA Danlon-schaaktoernooi Frankrijk omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! TWIN Is alleen een prima halfzware shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden Is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd is. Of U Uw troeven nu uitspeelt of achter de hand houdt: neem In elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. Pagina 8 MAANDAG 13 NOVEMBER 1967 ADVERTENTIE AMSTERDAM Met het bijzonder goede moyenne van 1.333 is wereldkam pioen Raymond Ceulemans ongeslagen uit het Gerrit Heese-toer ooi gekomen. Na zaterdag op overduidelijke wijze zijn superioriteit tegen Lorist en Cees van Oosterhout bewezen te hebben won de Belg tenslotte ook ruim van zijn land genoot Jos Jansen, die evenals de Ne derlandse deelnemers door de iéts te lichte kunsthallen beneden zijn kunnen bleef. Alleen Ceulemans heeft zich door deze handicap niet laten verrassen en speelde twee klassen sterker dan de rest. Van de Nederlanders eindigde Jan Dog gen na zijn slechte begin op de eerste dag toch nog het hoogst met het aan vaardbare moyenne van 0.813. Hij werd wat dat betreft alleen overtroffen door Cees van Oosterhout, die met 0.847 zes de werd, omdat zijn slotpartij tegen Lo rist in remise eindigde. Toen stond ech ter al vast dat Jan Sweering voor een jaar in het bezit was gekomen van de Heese-beker, omdat hij in 64 beurten Herman Popeyus had geklopt en voor Van Oosterhout en Lorist onbereikbaar was geworden. Een fraai succes voor Sweering, die aan zijn 42ste biljartsei zoen (hij is 58 jaar) bezig is. Bijzonder ongelukkig liep het toernooi af voor de Nederlandse driebandenkam pioen Hennie de Ruyter, die het meest van de te lichte ballen had te lijden. Vlak nadat hij in de laatste ronde met een serie van 6 zijn eerste partij leek te gaan winnen ging de Waalwijker door zijn rechterknie. Hij moest toezien hoe Jan Doggen met een slotserie van 6 de partij uitmaakte (het werd nu 59-60) en werd toen naar het Binnengasthuis overgebracht. Daar constateerde men BARCELONA In de interzonale demifinale van de Davis Cup heeft Zuid-Afrika gewonnen van India en zich daarmee in de finale tegen Span-, je geplaatst. Na vrijdag de beide en kelspelen te hebben gewonnen, toonde Z. Afrika zich zaterdag ook de meerde re in het dubbel. Bob Hewitt en Frew Mcmillan versloegen Ramanathan Krishnan en Jaideep Mukerjea met 62, 75 62 in 83 minuten op de baan van de Kon. Tennisclub in Barce lona voor 2000 toeschouwers bij prach tig zonnig weer en een temperatuur van 17 graden C. In de finale welke gespeeld wordt in Johannesburg wordt beslist wie tegen Australië uitkomt in de eindstrijd. Dit zal tegen het eind van deze maand of begin december zijn. DORTMUND De Nederlandse wiel renner Peter Post heeft zich op zijn 34- ste verjaardag een pracht cadeau gege ven door ten aanschouwe van 5.000 en thousiaste toeschouwers in de Westfa- lenhal in Dortmund de Grote Prijs van 'Europa van beroepsstayers te winnen. Post onderstreepte met deze zege nog eens het feit dat hij door de wielerwe- reld algemeen wordt erkend als de bes te allround wielrenner van dit moment. Post die samen met Rik van Steenber gen recordhouder is in het aantal zes daagsenoverwinningen maar daarnaast ook eens een klassieke wegwedstrijd als Parijs - Roubaix op zijn naam schreef, nam in een wedstrijd over 50 kilometer achter grote motoren, achter gangma ker Ceuremans direct de leiding en stond die niet meer af. Het Nederland se succes werd compleet door de twee de plaats van de uitstekend voor de dag komende Jaap Oudkerk, die Kemper, Rudolf en de Belg Deloof naar de der de, vierde en vijfde plaats verwees. De uitslag: 1. Post (Ned.) 50 km. in 47 min. en 24,1 sec.; 2. Oudkerk (Ned.) op 420 m.; 3. Kemper (Did.) op 690 m.; 4. Rudolph (Did.) op 890 m.; 5. Deloof (Belg) op 930 m.; 6. Verschuren (Belg.) op 1198 m. MOSKOU Het Nederlandse tafel tennisteam bestaande uit Mary van Ruiten, Bert van der Helm en Bert Schoofs, heeft zaterdag in Vilmius met 07 van Rusland verloren in een wed strijd van het toernooi om de Europe se tafeltennisbeker. Evenals in de drie voorgaande ontmoetingen tegen Enge land, Oostenrijk en Hongarije in dit toernooi, die eveneens in 70 nederla gen eindigden, konden onze landgeno ten ook thans weer niet tenminste de eer redden. dat De Ruyter kampte met een ontste king van de gewrichtsbanden. Strompe lend kwam hij later bij de uitgestelde prijsuitreiking. 1. Ceulemans 14 420 315 13 1.333 2. Jansen 10 360 477 11 0.754 3. Doggen 8 379 466 7 0.813 4. Sweering 8 315 433 7 0.727 5. Popeyus 6 367 488 5 0.752 6. v. Oosterhout 5 351 414 7 0.847 7. Lorist 5 369 510 6 0.723 8. De Ruyter 0 322 421 7 0.764 BOEDAPEST Sandor Barcs, de vice-president van de UEFA (Europe se voetbalbond) heeft bij de FIFA (we reldvoetbalbond) een plan ingediend om de Europese Bekercompetitie voor na tionale ploegen in belangrijke mate te wijzigen. De FIFA zal deze voorstellen bespreken tijdens het congres, dat vol gend jaar juni in Zürich wordt gehou den. Het plan van Barcs behelst het vol gende: Europese kampioenschappen zul len voortaan elke twee jaar in plaats van om de vier jaar worden gehou den. De tweede van deze Europese kam pioenschappen, die woeden gehouden tussen twee wereldkampioenschap pen in, zal gelden als kwalificatie voor het wereldkampioenschap. Derhalve zullen de winnaars van de acht groepen van het Europees kam pioenschap, dat in 1968 begint, zich officieel plaatsen voor het wereld kampioenschap, dat in 1970 in Mexi co wordt gehouden. Aangezien Europa recht heeft op ne gen van de zestien plaatsen bij het wereldkampioenschap, kwalificeert Engeland, zich als houder van de wereldtitel automatisch voor het toernooi van 1970. In geval Engeland zich als eerste plaatst in zijn grqep voor het Euro pees kampioenschap, zal een spe ciale wedstrijdenreeks worden ge houden om het negende Europese land aan te wijzen. In deze competitie zouden moeten uit komen de nummers twee van elke groep. De beslissing zou vallen in een uit- en een thuiswedstrijd. ADVERTENTIE EMMEN In het Danlon dames schaaktoernooi is het hele weekeinde gespeeld over de vierde ronde en een restant uit de tweede. Enkele partijen werden liefst tweemaal afgebroken. Met nog drie ronden te spelen staat de Zuidslavische speelster Ljiljac er ongetwijfeld het beste voor. In de op vandaag te spelen ronde heeft zij wit tegen de Nederlandse kampioene me vrouw Corry Vreeken, die de best ge plaatste Nederlandse is. De uitslagen luidden: Vierde ronde: Heemskerk(Ned) - Assenova(Bulg), afgebroken; Poliroh- niade(Roem) Eretova(Tsjech) remi se, Tuk (Ned) - Ljiljac (Z. SI.) 0—1; Vreeken(Ned) - Jovanovic(Z. SI), afge broken. Uit de tweede ronde: Eretova (Tsjech) - Assenova(Bulg) 10 De stand na de vierde ronde luidt: 1. Ljil jac 3 punten; 2. Eretova en Polirohnia- de 2,5 pnt; 4. Vreeken 2 en 1 afg; 5. Jovanovic 1,5 en 1 afg; 6. Tuk 1,5; 7. Heemskerk en Assenova 0,5 en 1 afg. Raymond Ceulemans: ongeslagen kampioen Garmisch Partenkirchen zal zijn kanditatuur stellen voor de orga nisatie van de Winterspelen 1976. De burgemeester van deze Beierse win tersportplaats heeft een officiële mede deling over dit onderwerp gestuurd aan de president van het Westduitse Olympische Comité, Willy Daume. ELSLOO Cees Zoontjes en zijn zus waren zondag in het Limburgse plaats je Elsloo in een wielerwedstrijd voor ge mengde koppels over een afstand van 2lf kilometer te snel voor de plaatselij ke favoriet Harry Steevens, die samen met zijn verloofde Margriet ook een snel duo vormde. Deze wedstrijd, naar een idee van Mar ja den Hartog (de vrouw van Tour-renner Arie), die als sluiting van het wegseizoen is bedoeld, werd bijgewoond door 4500 toeschou wers, die eerst de heren, waaronder een f raai uitgedoste Jan Janssen voor twee ronden van respectievelijk 800 meter van start zagen gaan. De strijd ont brandde echter pas echt in de derde ronde, toen de heren der schepping voor het eerst door het zwakke geslacht werden afgelost. De dames, die zich steeds na een ronde weer door hun re spectievelijke broers, verloofden en echt genoten lieten aflossen, maakten ook in de laatste en dertigste ronde uit, welk koppel als winnaar door de finish zou gaan. Uiteindelijk giyig Zus Zoontjes als eerste over de eindstreep, voor de ver loofde van Harry Steevens, Margriet, en het meisje van Cris Pepels, Els Mae- sen. De echtparen Jean en Corry Tum- mers, Jan en Ria Hugens en Eef en Cis sy Dolman konden tegen dit geweld niet op en gingen als resp. vierde, vijfde en zesde over de eindstreep. Cora Janssen, de vrouw van Jan, de enige die op een normale fiets reed, kon zich niet in het strijdgewoel mengen en eindigde in de achterhoede. Jefke Jansen, die samen met Marja den Hartog de wedstrijd or ganiseerde, vertelde tijdens het gezelli ge diner dat dit evenement afsloot, dat hij voor het volgend jaar al toezeggin gen heeft van Roger Pingeon en Jean Stablinski. „Ik hoop dat deze wedstrijd een traditie wordt", aldus de Limburg se ploegleider. DEVENTER Zaterdagavond wer den op de Deventer Kunstijsbaan, on der niet al te gunstige weersomstandig heden jeugdwedstrijden op de schaats gehouden. Deze wedstrijden dienden als een selectie voor de Nederlandse kampioenschappen, die op 16 en 17 de cember in Amsterdam en Heerenveen verreden zullen worden. Zowel de meis jes A (17-18 jr.) als de meisjes B (15-16 jr.) moesten 1.000 meter rijden, ter wijl de afstand voor de jongens A en B 1500 meter bedroeg. Bij de meisjes A behaalde het Oost- zaanse meisje P. Rep de eerste plaats in een tijd van 1.48.6, terwijl haar rit- genote R. Hekman een tijd voor zich liet afdrukken van 1.49.8, welke vol doende was om de 2e plaats voor zich op te eisen. Het Deventer meisje S. Paans bleek bij de meisjes B veruit de sterkste te zijn. Ze won de 1.000 meter in een tijd van 1.50.0. De 2e en 3e plaats op deze afstand waren voor resp. resp. E. Schputen en N. Koeler die resp. 1.52.5 en 1.53.0 voor zich lieten afdrukken. De meeste belangstelling ging uit naar de jongens A, die over enkele ja ren de plaatsen moeten innemen van Cees Verkerk en Ard Schenk. Het ge west Noord-Holland/Utrecht bleek de snelste schaatsers te bezitten. De 18- jarige Amsterdammer Ronnie Nooitge- dacht, die al vele jaren aan de schaats- top bij de jeugd staat, liet een uitste kende indruk achter. Hij won onbe dreigd de 1500 meter in een voor het nog zo vroege seizoen fantastische tijd van 2.20.-. Aanvankelijk leek Co Gieling (verlè- den jaar jeugdkampioen bij de jon gens B) deze tijd te gaan verbeteren, maar zijn tempo zakte terug en hij fi nishte in een tijd van 2.24.8, welke ruim voldoende was om de 2e plaats te behalen. De Apeldoorner Wim Ha- gens, die ook uitgenodigd was om aan deze wedstrijden deel te nemen, heeft zich bijzonder goed geweerd. In de derde serie startte hij tegen de gerenommeerde Jan Augustinus. Zij hebben van deze rit een spannende ra ce gemaakt. Wim Hagens kon niet ver hinderen dat Augustinus won, maar de tijdsverschillen waren uiterst klein. Au gustinus maakte een tijd van 2.26.4, wat goed was voor een 3e plaats. Wim Hagens liet een tijd voor zich afdruk ken van 2.27.1, wat goed genoeg was voor een 6e plaats en tevens een ver betering van zijn persoonlijk record be tekende (2.28.2). T. Roozendaal en A. Brouwer leg den beslag op de 4e en 5e plaats in resp. 2.26.4 en 2.26.8. Bij de jongens B was J. Rutten de snelste. Hij noteerde een tijd van 2.34.8. Uitslagen 1.000 mtr. meisjes A: 1. P. Rep (West) 1.48.6, 2. R. Hekman (West) 1.49.8, 3. C. v.d. Meer (Noord) 1.50.-. Meisjes B. 1000 meter: 1. S. Paans (Oost) 1.50.-, 2. E. Schouten (West) 1.52.5, 3. N. Koeler (West) 1.53.-. Uitslag 1500 meter jongens A: 1. Ron Nooitgedacht NH/Utr. 2.20.-, 2. Co. Gieling NH/Utr. 2.24.8, 3. J. Au gustinus Z-H 2.26.4, 4. T. Roozendaal NH/Utr. 2.26.4, 5. A. Brouwer Fr. 2.26.8 6. Wim Hagens Gelderland 2.27.1, 7. W. Huiberts Gelderland 2.27.7, 8. P. Vink NH/Utr. 2.28.3, 9. Jacq. de Koning NH/ Utr. 2.28.8, 10. E. Bleker Fr. 2.29.8. Uitslag 1500 mtr. jongens B: 1. J. Rutten NH/Utr. 2.34.8. 2. G. v. Gelder Ov. 2.36.8, 3. P. Klein (Drente) 2.38.1, 5. H. Staal Gelderland 2.38.5, 8. J. Aartsen Gelderland 2.40.- Donderdag hebben de Apeldoorners Rob de Groot en Wim Borgers tijdens de eerste selectiewedstrijden, voor de Nederlandse kampioenschappen, die op 16 en 17 december in Amsterdam ver reden zullen worden een 13e en een 14e plaats behaald op de 3000 meter, die gewonnen werd door Jorrit Jorritsma in 4.49.1 Rob de Groot noteerde een tijd van 5.02.7, terwijl Wim Borgers de stopwatches liet indrukken op 5.02.7 De Apeldoornse schaatster en kern ploeglid Ans Schut noteerde op de 1500 meter bij de barnes een tijd van 2.44.6, wat een 5e plaats opleverde. Morgen worden op de Heerenveense kunstijsbaan opnieuw selectiewedstrij den gehouden. De Apeldoorners Wim Borgers, Rob de Groot en Wim Hagens hebben 'n uitnodiging ontvangen om op de 500 en 1500 meter te starten. LONDEN Landskampioen Manches ter United dat tot zaterdag toe de twee de viool bespeelde in de eerste divisie van de Engelse league, heeft in de uit»- wedstrjjd tegen rangl(jstaanvoerder Liverpool een 21 overwinning behaald. Door deze zege werden de rollen om- draaid. Ma Chester bezet nu met 22 pun ten uit 16 wedstrijden de eerste plaats met Liverpool als runner-up met 21 punten uit evenveel ontmoetingen. Deze wedstrijd stelde alle overige in de scha duw en trok dan ook het grootste aan tal bezoekers: 54.500. Het was overigens een prestatie van formaat, die de elf van Manchester le verden, omdat zij zonder de geschorste Schotse international Denis Law en de geblesseerde Nohby Stiles tegen het sterke Liverpool op Anfield Road moes ten aantreden. Liverpool had sinds 14 oktober de leiding gehad en de neder laag was daarom zo teleurstellend, om dat de mannen uit de Beatlestad enkele dagen geleden een daverende 80 over winning boekten op 1860 München in de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. Aanvankelijk domineerde Liverpool, maar na ruim een kwartier spelen was het tocsh Manchester dat de leiding nam. De Noordierse international George Best scoorde met een kopbal uit een hoekschop van John Ashton de eerste treffer. Vijf myiuten voor rust scoorde hij voor de tweede maal uit een lob van Crerand. Na de hervatting redde Roger Hunt de eer voor Liverpool dat weliswaar hevig aanviel, maar door te langzaam opgezette aanvallen de Man chester-verdediging in staat stelde zich steeds weer te hergroeperen. Stadgenoot van de leider, Manches ter City, maakte er zaterdag een waar schuttersfestijn van. Met 60 werd Lei- cester City verpletterd. Francis Lee (2), Neil Young (2), Alan Oakes en Mike Doyle zorgden voor de treffers. Manchester City bezet nu de derde plaats achter Liverpool. Voor de mees te doelpunten zorgde echter West-Brom- wich Albion dat Burnley met een be schamende 81 nederlaag naar huis te rugstuurde. Het was de hoogste score tot dusver in de competitie van dit sei zoen. Arsenal - Everton 22; Chelsea - Sheffield Wednesday 30; Coventry Ci ty - Fulham 03; Liverpool - Man chester Nnited 12; Newcastle United - West Ham United 10; Nottingham Forest - Wolverhampton Wanderers 31Sheffield United - Leeds United 10; Southampton - Tottenham Hotspur 12; Stoke City - Sunderland 21; West Bromwich Albion - Burnley 81; Man chester City - Leicester City 60. Na 12 wedstrijden ongeslagen te zijn MADRID De Brit Jim Clark heeft zondag in Madrid de Grote Prijs van Spanje voor formule-1 ren wagens ge wonnen. Hij legde de ruim 200 kilome ter af in 1 uur, 31 minuten en 10,4 se conden, hetgeen neerkomt op een ge middelde snelheid van 134,529 km/uur. Graham Hill, die evenals de winnaar in een Lotus reed, werd tweede en Jack Brabham in een Brabham derde. AMSTERDAM Valery Norris. de Australische turnster, die vorig jaar na de wereldkampioenschappen in Dort mund naar Nederland kwam om haar techniek te verbeteren, zal wanneer zij volgende week naar haar vaderland te rugkeert, geen titel mee kunnen ne men. Toch is zij er zondag tijdens de open Amsterdamse kampioenschappen dichtbij geweest. Een klein foutje op de evenwichtsbalk, overigens knap geca moufleerd, kostte haar echter enkele tienden van een punt. In de scherpe strijd met Margo Klees en Femie Klun- der bleek dat evenwel juist funest. Va lery Norris, die in vergelijking bij haar eerste optreden in Nederland, een jaar geleden op dezelfde wedstrijd een enor me vooruitgang heeft gemaakt, moest nu genoegen nemen met een derde plaats, slechts 0,1 punt achter Margo Klees, die met een eerste plaats haar titel verdedigde. Femie Klunder bleef de Australische slechts vijfhonderdste punt voor. Mar go Klees, die dit keer wat slordig werk te, vooral op brug ongelijk en in de vrij oefening kwam dat tot uiting, had op de evenwichtsbalk ook eenmaal de grootste moeite haar evenwicht te be waren. De kleine Beverwijkse redde zich echter voortreffelijk. Bij de heren, waar het peil aanmer- St. Etienne - Sochaux 20; Nantes - Angers 01; Bordeaux - Rennes 62; Red Star - Lyon 11; Valenciennes - Aix 10; Nice - Lille *31; Rouen - Ajaccio 31; Marseille - Monaco 21; Strasbourgh - Metz 00; Lens - Sedan 3—0. De stand luidt: 1. Nice 20 pnt. (13 wedstrijden); 2. St. Etienne 19 pnt. (13 wedstrijden); 3. Red Star 18 pnt. (14 wedstrijden). Margo Klees in actie tijdens de open Amsterdamse turnkampioenschappen. kelijk lager lag dan bij de dames, ze gevierde Alex Knip. De - Volendammer had dit keer nu eens niet zijn bekende inzinking en daardoor bleek deze talent volle turner te sterk voor zijn concur renten. Ook voor de nationale kampioen Cor Smulders pas hersteld van een hersenschudding die achter de Utrechter Jan Snellenberg niet verder kwam dan de derde plaats. Werd er bij de dames nogal eens een negen voor een oefening gegeven, bij de heren ge beurde dat slechts zeer zelden. Daaruit bleek dan ook weer eens duidelijk hoe groot het verschil tussen het dames- en herenturnen in Nederland is. Alex Knip legde de basis voor zijn overwinning al in het eerste onderdeel, de paard- sprong, waar hij met 9,25 punt werd gehonoreerd. Zijn grote concurrent, de Utrechter Snellenberg, die met ingang van het nieuwe jaar voor Knip's vereni ging Mauritius gaat uitkomen, moest hier al 0.2 punt prijsgeven. De minder geslaagde oefeningen van Knip en Snel lenberg resp. aan de ringen en bij het paardvoltigeren vielen tegen elkaar weg. Uitslagen dames, (resp.: sprong - balk - brug - vrije oef. - totaal): gebleven in de competitie van de West duitse Bundesliga heeft FC Nürnberg zijn eerste verlies moeten incasseren. MSV Duisburg slaagde er n.l. in thuis voor 28.000 toeschouwers met 20 te winnen van de elf van Max Merkel. De overige ploegen uit de kopgroep profi teerden van de misstap van de leider en verkleinden hun aanvankelijk grote achterstand tot normale proporties. Reeds in de le helft tekende zich de le nederlaag voor FC Nürnberg af. De Duisburgers waren toen al voortdurend in de meerderheid, maar konden deze niet in doelpunten uitdrukken. In de 63e min. gaf Wild zijn ploeg uit een vrije trap de verdiende voorsprong. Mede door het uitstekende doelmanswerk van Manglitz slaagde FC Nürnberg er niet in gelijk te maken. Een minuut voor 't einde nam Pavlic alle twijfel over het resultaat weg door het 2e Duisburgse doelpunt te scoren. Bayern München, nu met twee pun ten achterstand de belager van FC Nürnberg, vond in VFB Stuttgart een gelijkwaardig tegenstander, maar be haalde toch een 31 zege. Bij een 11 stand vormde een strafschop de gena deslag voor de Stuttgarters. Gert Mül- ler benutte hem feilloos. Verder dan een schot tegen de paal kwamen de Suttgarters niet meer en ze moesten zelfs nog een derde Bayern-treffer toe staan. Tot de 72ste minuut leefde er bij Schalke '04 hoop aan de nederlagense- rie in het stadion Rote Erde tegen Bo- russia Dormund een eind te maken. Op dat moment leidden de rode-lantaarn dragers met 10. 2 doelpunten van Sie- gi Held binnen vijf minuten verstoorden de illusie van Schalke '04 echter. Het verdienstelijk debuterende Ale- mannia Aachen heeft zijn punt voor sprong op FC Kaiserslautern niet prijs gegeven cfoor met 1—1 tegen die club gelijk te spelen. De doelpunten vielen kort na rust. In de slotfase hadden de Akeners nog geluk toen de scheidsrech ter verzuimde een strafschop aan FC Kaiserslautern toe te kennen. Ondanks een geweldige inzet verloor de Hamburger SV met 2—3 van Borus- sia Mönchen Gladbach. De Hamburgers namen door Hans Schulz de leiding maar de ommekeer kwam toen Horst gelijkmaakte door in eigen doel te schie ten. Netzer, uit een strafschop, en de snelle Ackermann brachten de stand nog voor de pauze op 13. Na de her vatting vielen de Hamburgers wel fel aan, maar bereikten niet meer dan een 23 nederlaag door een treffer van in ternational Willy Schulz. München 1860 zegevierde moeiteloos over Karlsruher SC. „De Leeuwen" vormden een hechtere eenheid dan hun tegenstanders en bouwden een over wicht op, die zij in drie doelpunten van de van MSV Duisburg overgenomen Kohlars uitdrukten. De op het ogenblik scherp bekritiseer de Elek Schwarz heeft zijn ploeg, Ein- tracht Frankfurt, tegen FC Köln niet naar een overwinning kunnen leiden. FC Köln was bijzonder gevaarlijk in de aanval met zijn spitsen Lhör, Hornig en Rühl. Dit resulteerde in 2 doelpun ten van Löhr. Schamer redde de eer voor de Frankforters door een straf schop langs Soskic te schieten. Na een schorsing van twee maanden trad de Zuidslaviër Skoblar voor het eerst weer aan bij Hannover '96. Samen met Stra- schitz vormde hij de motor van zijn ploeg, die verdiend met 42 won van Werder Bremen. Landskampioen Eintracht Braun schweig behaalde twee punten tegen Borussia Neunkirchen. Verdiend was de 21 zege echter niet, aangezien Borus sia Neunkirchen zeker tweederde van de wedstrijd de toon aangegeven had. Borussia Neunkirchen - Eintracht Braunschweig 12; Hannover '96 - Wer der Bremen 42; Hamburger SV - Bo russia Mönchen Gladbach 23; MSV Duisburg - FC Nürnberg 20; Eintracht Frankfurt - FC Köln 12; Alemannia Aachen - FC Kaiserslautern 11Karls ruher SC - München 1860 03; Bayern München - VFB Stuttgart 31; Borus sia Dortmund - FC Schalke '04 2—1. De stand aan de kop van de Bundes liga: 1. FC Nürnberg 13 gespeeld 20 pnt.; 2. Bayern München 13-18; 3. Eintracht Braunschweig 13-17; 4. Borussia Mön chen Gladbach 13-16; 5. MSV Duisburg 13-16. Zaragoza - Espanol Barcelona 42; Barcelona - Cordova 32; Sevilla - At- letico Madrid 02; Real Madrid - Be- tis 30; Real Sociebad - Atletico Bil bao 11; Pontevedra - Sabadell 00. Na acht wedstrijddagen luidt de stand: 1. Atletico Madrid 14 pnt.; 273. Real Madrid en Barcelona 11 pnt. Bologna - Spal Ferrare 2—3; Brescia - Internazionale 32; Cagliari - Juven- tus 20; Mantua - Atalanta Bergamo 10; AC Milaan - Sampdoria Genua 2—0; Napoli - Fiorentina 1—0; AS Ro me - Lanerossi Vicenza 00; AS Tu rijn - Varese 00. Na 8 wedstrijden heeft AS Rome de leiding met 12 punten gevolgd door AC Turijn en AC Milaan met elk 11 pnt. Racing White - Sint Truiden 22; Lierse SK - Antwerp FC 41; Ander- lecht - FC Mechelen 42; Waregem - Standaard 11; Beerschot - FC Brugge 00; FC Luik - Olympic Charleroi 21; Charleroi SC - SK Beveren 52; Bee ringen - Daring 31. Na de negende competitiedag staat Anderlecht bovenaan met 15 punten. Beeringen volgt als tweede met 13 en FC Brugge, Standaard en SK Beveren staan op een gedeelde derde plaats met 12 punten. 1. Margo Klees (Odin-Heemskerk) 9.05 9.15 9.15 9.30 36.65 2. Femie Klunder (PSV, Eindhoven) 9.20 9.10 8.90 9.40 36.60 3. Valery Norris (Australië) 9.40 8.55 9.35 9.25 36.55 4. Corry Stins (Hercules-N, Nd.-Scharwoude) 34.70 5. Pini de Jong (Hercules, Bodegraven) 34.60 Uitslagen heren, (resp.: sprong - vrije oef. - ringen - voltige - brug - rek - totaal) 1. Knip (Mauritius, Volendam) 9.25 8.85 8.15 8.90 8.70 8.60 52.45 2. Snellenberg (Atilla, Utr.) 9.00 8.55 9.00 8.20 8.50 8.70 51.95 3. Smulders (PSV, Eindh.) 8.90 8.60 8.70 8.90 7.90 8.85 51.85 4. Ten Bosch (Hercules-H, Enschede) 49.45 5. Pruys (DOS, Amsterdam) 47.95

De Vallei | 1967 | | pagina 8