BEGIN(NETJE) VAN JEUGDRAAD IS ER Teach-in bracht in ieder geval de tongen los... Groep van veertien gaat aan het werk Veiling.Septer Tiel Reconstructie aantal wegen in Veenendaal WD Rhenen bijeen in herfstvergadering Nieuwe huishoudschool achter Julianakerk Woensdag film van 't Nut Amerongen Jeugdappèl in Petrakerk Raadhuis Niets IJsclub Kesteren gaat feesten Raad Barneveld komt woensdag bijeen Overberg gaf gul Beter parkeren in Schrijverspark Kindermiddag in Amerongen Grondruil met gemeente Gemeente-avond in Amerongen Ds. Timmer spreekt over „God is dood'' Plattelandsvrouwen komen weer bijeen DINSDAG 14 NOVEMBER 1967 VEENENDAAL De vele woorden die gisteravond op de teach-in die onder het motto „I)e Veenendaalse jeugd legt de kaarten op tafel" werden gespro ken en de gebeurtenissen, die er zich hebben afgespeeld, kunnen teruggebracht worden tot enkele conclusies. 0 De bovenzaal van de brandweerkazerne aan de Industrielaan, waarin de bijeenkomst werd gehouden, was veel te klein voor de naar schatting driehonderd aanwezigen. 0 Het uit tien personen samengestelde forum is naar verhouding te weinig aan het woord geweest, voorzitter M. G. H. Hendriks uitgezonderd. 0 Uit de aanwezigen werd tenslotte een soort werkcommissie geformeerd, die tot taak heeft op korte termijn een vorm te zoeken, waarin een jeugd raad zal kunnen worden gerealiseerd. „Jongelui, spaar ons niet, probeer vanavond spijkers met koppen te slaan" zei de heer Hendriks in zijn openingsbetoog. De jeugd reageerde met een aantal opmerkingen, die in de eerste periode ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten AMERONGEN Woensdag, 15 no vember zal in het Dorpshuis weer een Nutsavond worden geho.uden. Er zal een aantal films vertoond worden geti teld „Cum-Laude" en „Zuivelberei ding". Deze laatste film betreft een do cumentaire van het 100-jarig bestaan van 't Nestlé-concern. Behalve de le den hebben ook de personeelsleden van de Galak alsmede de toeleveran ciers gratis toegang. Belangstellenden, die buiten deze groepen vallen kunnen ook terecht. Tegen betaling van f 1, ontvangen zij een toegangsbewijs. VEENENDAAL Op zondag 19 no vember wordt er weer een jeugd-Appèl gehouden in de Petrakerk. In dit Ap pèl, dat om acht uur begint, zal ds. E. Th. Thijs uit Kampen voorgaan. Ds. Thijs, thans predikant te Kampen, werd 31 oktober 1933 te Veenendaal ge boren. Op 21 januari 1962 werd hij be vestigd tot Geref. predikant in Oost- wold. (Voor de arbeid uitgaande van de Stichting Clubhuizen ,,'t Schienvat" te Finsterwolde e.o.). In 1967 nam hij een beroep aan naar Kampen. Ds. Thijs spreekt n.a.v. Ge nesis 3: 1-8 en Matth. 19: 16-22, over het onderwerp: „Waar zitten je han den?" Solist op deze avond is de bariton Cor Niessen uit Utrecht. De samenzang en de solozang wordt begeleid door de organist Bob van Stempvoort. Een tweetal trompettisten verleent eveneens zijn medewerking aan dit Appèl. Vanaf 7.45 uur is er de gebruikelijke samenzang. De toegang is vrij. van de avond met name de beatclub N.V. 't Dingetje betroffen. Uit de zaal kwam het verwijt dat er in deze club „dingen gebeurd waren, die niet door de beugel konden". Hoofdinspecteur van politie, W. C. H. Dekker, bestreed dit. „Er is hier een groep van jongelui, die vertier vindt op een wijze, die af wijkt van wat men elders doet", zo zei hij, en stelde vervolgens vast dat er „niets in strijd was geweest met de openbare orde en de goede zeden..." De heer- F. Bruitsman, bestuurslid van de beatclub, reageerde enkel met de woorden: „Ik heb nooit iets gezien dat niet door de beugel kon". De vraagstelling concentreerde zich vervolgens rond de relatie, die er tus sen jongeren en ouderen dient te ber staan. Enkele aanwezigen zeiden van mening te zijn dat zij de inmenging van ouderen in bepaalde activiteiten van de- jeugd als ongewenst beschouwen. „De verantwoordelijkheid hiervoor hoort bij de jeugd zelf te liggen", zo luidde een opmerking. De reactie van forumlid C. J. M. Geurts, directeur van Kamp Overberg, was: „Inmenging van ouderen is nood zakelijk. De wijze waarop dit dient te gebeuren is vers twee." De mening van drs. H. Hiensch, con rector van het Chr. Lyceum: „De jeugd moet begrip hebben met haar wensen voor de constellatie van Vee nendaal..." De heer J. v. Offeren, lid van de commissie Sionskelder: „De ouderen blijven verantwoordelijk, daarom ben ik het niet eens met de bestuursvorm van 't Dingetje." Via problemen en probleempjes als „dansen op het lyceum", „meer ont spanning voor de oudere jeugd" werd dé avond gaandeweg veel overzichtelij ker en kwamen er uit de zaal meer po sitieve opmerkingen. Diverse malen werd er aangedrongen op betere ac commodatie voor diverse vormen van (jeugdige) ontspanning. Er was iemand die pleitte voor „een grote zaal die ze best aan het dure raadhuis hadden kun nen vasthouwen", een ander vond „een cultureel centrum" in Veenendaal een bittere noodzaak. Toen het woord raadhuis eenmaal ge vallen was kwamen er veel reacties los die vrijwel unaniem iets met de kost prijs van dit bouwwerk te maken had den. Een opmerking uit de zaal: „De gemeente heeft zogenaamd geen geld ter beschikking voor de jeugd, maar men kan wel een raadhuis van bijna 6 miljoen laten bouwen...!" Voorzitter Hendriks concludeerde dan ook dat het raadhuis in de ogen van ve le Veenendaalse jongeren een „steen des aanstoots" moet zijn. De actie voor de bouw van het over dekte zwembad kwam terloops ook ter sprake en de heer J. v. Offeren maak te de jeugd in dit verband het verwijt dat „er met geen enkel hip petje is rondgegaan om voor dit doel geld bij een te brengen..." De heer G. v. d. Schee, jeugdwerkleider, vond dit ech ter geen zaak van belang omdat hij het zoals hij zei niet eens is met de wijze waarop het geld bijeen wordt ge bracht. „Maar in ieder geval mis ik het initiatief bij de jeugd", zei de heer Van Offeren nog even nadrukkelijk. Appelen Bloemee Jasappel x Glorie v. Holland k.2 x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 x Jonathan k.l x Jonathan k.2 x Sterappel Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 Zuurkroet per 100 kg ƒ8,—, rood ƒ7,50 Fabrieksfruit per 100 kg ƒ9,60, rood ƒ8,50 Sterappel en rode Keuleman fabriek ƒ6,per 100 kg Peren Brederode Conference Bergamottê Legiponts k.2 Giezewildeman St. Remy IJsbouten Winterjannen Zwijndr. wijnperen k.2 Groenten Andijvie 4850, savooiekool 1120, rode kool 7- 9—17, uien 12—20 17—15, spruiten 41—45 20—29, wortelen 8—19, tomaten per kistje van 6 kg export a 5,005,10, export b 4,004,20, export e 2,502,60, tomaten per kistje van 6 kg binnenland 2,393,10, 802,20. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 50—71 46—49 73—77 68—70 63—66 35—39 58—68 45—48 51—60 37—55 28—36 39—55 42—51 36—48 42—54 29—41 26—36 75/opw. 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 16—26 11—15 49—55 4454 49—49 29—42 27—31 32—53 31—49 29—43 26—32 13—21 35—38 30—35 21—31 15—19 23—27 14—20 19—21 18—20 19—16 17—21 23—30 21—23 19—21 17—27 14—22 12—19 37-40 33—38 22—36 20—27 25—36 24—32 19—28 16—23 25—27 23—26 16—26 11—25 11—23 10—17 10—22 8—14 24—26 15—25 19—22 16—19 -12, spinazie 8486, prei 2026 Voorzitter Hendriks nodigde de aan wezigen vervolgens uit eens een kijkje te komen nemen in de raadszaal als daar woensdag de gemeenteraad bijeen is. Iemand uit de zaal reageerde met de opmerking: „Laafde gemeenteraad eens met de jongeren gaan praten... tijdens een raadsvergadering mag je nu eenmaal niets zeggen en bovendien kent de raad de emoties van de jeugd niet, zoals wij die hier vanavond wel beleven..." De heer Geurts verwierf daarna een klaterend applaus met de woorden: „Het bezoeken van een raadsvergade ring heeft geen zin. Je mag er geen stom woord zeggen en je ergert je maar aan al die hamerstukken..." De heer Hendriks, zelf raadslid voor de KVP, deed daarop alvast uit de doe ken dat hij in die bewuste raadsverga dering met een concreet plan op tafel zal komen, dat in de bouw van een soort ontspanningsruimte voor de jeugd voor ziet. Hij zei al vaker in de raad de aan dacht op de problemen rond de jeugd gevestigd te hebben zonder overigens veel succes te boeken, gezien de reac ties van het college van B. W. „Ik sta als eenling in de raad", zei de heer Hendriks in dit verband. Nog enkele opmerkingen die in de loop van de avond door de aanwezigen werden gemaakt: De jeugd is een stuk Van de coith mercie geworden. Jongens, probeer zelf iets in elkaar te zetten, laat je niet opjutten door de ouderen, die van jullie profiteren. We hebben vastgesteld dat er in Veenendaal te weinig ontspanning is. Vier jaar geleden was dat ook al zo. Onze conclusie is dus alleen maar oud nieuws... Er moet meer onderling begrip ko men om bepaalde dingen in het groot te kunnen organiseren. Tenslotte werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld zich op te geven voor de al eerder genoemde werkcom missie. De heer Hendriks noteerde 14 namen, waaronder die van enkele fo rumleden. De aldus ontstane commissie zal binnenkort bijeen komen om de op richting van een jeugdraad voor te be reiden. Alle forumleden zeiden het ini tiatief tot het oprichten van een derge lijke raad te onderschrijven, al bleven er nog wel wat vragen over de vorm, KESTEREN De ijsclub OTSG uit Kesteren organiseeH op woensdagavond 22 november een schaatsavond op de kunstijsbaan in Deventer. Belangstellen de schaatsliefhebbers, die hieraan deel willen nemen, kunnen zich opgeven bij de heer H. C. van der Linden, Hogeweg 16c te Lienden (Tel. 08886-472). De op gave kan geschieden tot uiterlijk 20 no vember. Voor de schaatsavond is een vergoeding vastgesteld van f 4.- per per soon, inclusief entree en vervoer. Het vertrek per bus is bepaald op 7 uur van af café De Kuip" te Kesteren. De jaarlijkse feestavond van OTSG vindt dit jaar plaats op vrijd. 8 decem ber in zaal Verseveld te Kesteren. Het toneelstuk „Als een dief in de nacht", zal worden opgevoerd door de toneel groep „Zoelen". AMERONGEN Woensdagavond zal de Chr. Plattelandsvrouwen Bond afd. Amerongen/Leersum weer vergaderen in het pand Utrechtsestraatweg 38. Om acht uur zal mej. Leeuwenburg spreken over „Gezellig en praktisch wonen". Een beeld van de teach-in. De jeugd had veel aandacht voor de diverse sprekers. waarin zo'n college moet worden gego ten. De teach-in duurde ruim drie uur en verliep bijzonder ordelijk, 't Forum be stond uit mej. C. v. d. Pol, mej. J. v. d. Brink, drs. H. Hiensch; G. v.* d: Schee, C. J. M. Geurts, W. C. H. Dekker, L. v. Treijen, F. Bruitsman, J. v. Offeren, M. G. H. Hendriks. Voor de microfoon was het een voort durend gedrang om aan het woord te komen. BARNEVELD De gemeenteraad van Barneveld komt woensdagavond in openbare vergadering bijeen voor het afhandelen van een agenda van 29 punten. De volgende grondtransacties: komen daarbij ter prake: Voor de verbetering van de Van Heuvenlaan te Barneveld stellen B. en W. voor van mevrouw wed. D. J. van Ee- Bos aan te kopen 80 m2 grond voor een prijs van f 1460,De gemeente neemt op zich de bestaande afrastering te ver plaatsen. Voor de verbetering en verbreding van de Noordersingel te Voorthuizen heeft de gemeente nodig stroken grond van de wed. v. d. Bor-van Elten en de heer G. v. d. Bor. Oorspronkelijk was met de eigenaars geen overeenstem ming te verkrijgen, zodat'1 de raad reeds tot onteigening had besloten. Thans is alsnog overeenstemming verkregen over een totale prijs van rond f 10.000,—. Voor de uitvoering van het bestem mingsplan voor Barneveld kan van de curatoren van het faillissement van de N.V. Nijbouw-Nederland te Den Haag worden aangekocht een terrein grond begrensd door de Bloemendaallaan, de Troelstralaan en de Sav. Lohmanlaan te Barneveld. De grond heeft een op pervlakte van 8450 m2. Op grond van een eerder gesloten bouwexploitatie- overeenkomst heeft de vorige eigena res van dit terrein praktisch de volle kosten van het bouwrijpmaken aan de gemeente voldaan. Overeengekomen is thans een prijs van f 200.000, Voor de uitvoering van het bestem mingsplan voor het woningbouwcom plex Steenkampstraat te Voorthuizen stellen B. en W. voor van de Spaar bank te Barneveld aan te kopen 3190 m2 grond voor f 16.120, Voor het doortrekken van de Molen- veenseweg te Voorthuizen dient het pand Smidsplein 6, bewoond door mevr. Pleneman-Berkelaar, te worden ont ruimd. De grond is reeds in eigendom van de gemeente. Als schadeloosstel ling is bepaald een bedrag van f 24.798 en een tegemoetkoming in de verhuis kosten van f 1500, B. en W. stellen voor aan de heer F. v. d. Kuilen te Barneveld te verkopen een perceel grond aan de Klanbroeker- weg te Barneveld ter grootte van 355 m2 voor f 12,50 per m2. In totaal voor f 4.437.50. B. en W. stellen voor aan de heer C. Ouwendorp te Kootwijkerbroek een perceel bouwterrein te verkopen aan de Van Lennepstraat te Barneveld voor een prijs van f 15.50 per m2. Daar de. grond een oppervlak heeft van 735 m2 zal het een totaalbedrag zijn van f 11.392.50. OVERBERG. De Overbergse ge meenschap. heeft ook ditmaal weer diep in haar beurs getast. Dit bewees de op brengst van de Unie-collecte ad f 1037,50, waarmee het bestaande record gebro ken is. De P.I.T.-collecte en kinderpostzegel actie hebben respectievelijk f 176,80 en f 550,50 opgebracht. Een mooi succes tevens voor het onderwijzend personeel, dat een en ander op touw heeft gezet. ADVERTENTIE CEMENT "WATER RIJST VIS ETEN VOOR NOORD SUMATRA GIRO 79 1100 'R |J S T' TILBURG VEENENDAAL In de vergade ring van woensdag zal de gemeente raad kredieten worden gevraagd voor de aanleg en de verbetering van diver se wegen. Vorig jaar is al besloten een verbindingsweg aan te leggen tussen de Bilderdijkstraat en de dr. De Vis serstraat in het kader van de verbin ding tussen de Kerkewijk en de Rond weg-West. Van dit object zijn de be stektekeningen nu gereed. De voorbereidende werkzaamheden voor de reconstructie van de Groene- veldselaan en voor de verdere afwikke ling van 5e wegenaanleg in de Industrie wijk I zijn nu zo ver gevorderd, dat de raad ook hiervoor een krediet gevraagd wordt. De Groeneveldselaan zal aanzienlijk worden verbreed tot negen meter (ge asfalteerde rijbaan), er langs zullen een plantsoenstrook, een rijwielpad en een trottoir worden aangelegd. Bij de werkzaamheden is ook de aan leg van een parkeerstrook van beton- klinkerkeien begrepen, die een breedte heeft van 2.20 meter. Het doortrekken van de Brouwer straat staat nu ook voor de deur; tot de aanbesteding kan worden overge gaan. Zoals bekend, zal deze' straat vanaf het Schrijverspark naar het Zwaaiplein Deze huizen aan de P. H. v. Rijnstraat zullen gesloopt moeten worden, want hier wordt de verbinding Kerkewijk Rondweg gerealiseerd. worden doorgetrokken. In het bestek zijn een aantal werk zaamheden opgenomen, die betrekking hebben op de bestaande Brouwerstraat en een gedeelte van het Schrijverspark. Zo zal aan de achterzyde van het raadhuis een parkeerplaats worden aan gelegd, die plaats zal kunnen bieden aan 66 personenwagens. Er komt ook een parkeerterrein voor 17 wagens, aan de voorzyde van de z.g. Umaco-flat. AMERONGEN Door het bestuur van de NVV Bestuurdersbo vi te Ame rongen wordt op'zaterdag, 25 novem ber een filmmiddag georganiseerd die is bedoeld voor kinderen van de leden van het NVV en daarnaast eveneens voor kinderen van niet leden van 4 tot en met 10 jaar. De entree voor het bijwonen van dit festijn bedraagt f 0,25 per kind van een lid en f 0,50 per kind van een niet lid van het NW. Er zullen een aantal films worden vertoond en wellicht komt de Sint nog op bezoek. De aan vang van de kinderfilmmiddag is be paald op half drie. De zaal van het Dorpshuis is echter om twee uur al open. Toegangskaarten zijn verkrijg baar bij alle bestuurders van de aan gesloten organisaties en vanaf twee uür aan de zaal. RHENEN Tijdens de herfstverga dering van de afdeling Rhenen van de VVD, gehouden onder voorzitterschap van de heer L. van Wijngaarden, werd op sobere wijze wijlen de heer J. Veen- brink herdacht, die in juni van dit jaar overleed. De heer Veenbrink was één der initiatiefnemers tot het oprichten van de afdeling Rhenen, tevens oud penningmeester en bovendien lid van verdienste. Wegens periodiek aftreden van de heer A. Jansen als bestuurslid van de Kamercentrale Utrecht, vertegenwoor- VEENENDAAL De nieuwe Chr. Huishoudschool zal niet op een terrein in De Punt worden gebouwd, zoals aanvankelijk de bedoeling was, omdat het beschikbare perceel grond aldaar niet groot genoeg is en bovendien voor het beoogde doel niet gunstig is gele gen. Het schoolbestuur had de desbe treffende grond al in 1966 aangekocht voor een bedrag van f 118,750,Men is nu met de gemeente in onderhande ling over de aankoop van een bouw- Dit terrein in De Punt was aanvan kelijk bestemd voor de bouw van de Chr. Huishoudschool. terrein, dat achter de Julianakerk ligt en waarvan de koopsom f 198.125,- bedraagt. Deze grond transactie zal in de raadsvergadering van morgen aan de orde komen. digende het rayon Zuid-Oost, met na me de afdelingen Rhenen, Veenendaal en Amerongen, werd met algemene stemmen als kandidaat gekozen de heer H. Berends, secretaris van de afdeling Rhenen. Tijdens de redelijk goed bezochte bij eenkomst ontspon zich een levendige discussie over de te volgen methodiek bij een ledenwerfactie, die al enige po sitieve resultaten bleek te hebben opge leverd. Bij monde van de heer Ir. van Har ten werd verslag uitgebracht over de bevindingen van de in het voorjaar ge- installeerde werkgroep, welke een struc tuurrapport opstelde, beogende verbete ring van de presentatie van de VVD aan het publiek. De vergadering had grote waardering voor het door de stu diegroep geleverde werkstuk, hetgeen onder meer werd aangeboden aan de landelijke commissie „Verhouding Kie zer-Gekozene" van de VVD onder het voorzitterschap van de heer mr. W. J. Geertsema. Door het gemeenteraads lid de heer H. v.d. Spoel werd verslag uitgebracht over recent gehouden ge meenteraadsvergaderingen. AMERONGEN Donderdagavond zal in het Dorpshuis weer de jaarlijkse gemeenteavond worden gehouden van de N.H. gemeente. Onderwerp van ge sprek zal zijn de nieuwe psalmberij ming, terwijl ds. Kaastra zal vertellen over zijn belevenissen in Jeruzalem. Deze zullen worden toegelicht met dia's. Overigens kunnen nog Andere gemeen tezaken aan de orde komen. De aanwe zigen zullen eveneens getuige kunnen zijn van een optreden van het kerkkoor. Ieder is van harte welkom. EDERVEEN Woensdagavond 15 november spreekt op uitnodiging van de Nederlandse Hervormde Jeugdraad ds. A. J. Timmer uit Elspeet in de Neder landse Hervormde Kerk. Het actuele onderwerp waarover ds. Timmer het woord zal voeren is: wat is de theologie God is dood? Ongetwijfeld zal deze boeiende spreker (die een beroep naar Woudenberg heeft aangenomen) veel belangstelling krijgen op deze avond. De aanvang is om half 8. Iedereen is van harte welkom.

De Vallei | 1967 | | pagina 3