Spaarbankcheques voor 80.000 rekeninghouders Elke dag al 2.500 giro-opdrachten Verkeersrit van M.A.C. VERBOUWING REEHORST GEVAAR VOOR BADMINTON Bijenhouders bespraken hun winterprograinma Vragenvmir voor de BP in Harskamp Opera- en operetteconcert van Ede-Zuid zette jubileum luister bij Nog meer samenwerking tussen verenigingen van onderofficieren AGENDA Spaarbank werd zelfstandig INITIATIEF VAN SAMENWERKENDE NEDERVELUWSE SP AARIN STELLINGEN LEZING OVER GEZAG EN VRIJHEID KERKNIEUWS Opel-show bij City Motors n.v. Zaalliimr wordt te duur Verkoopdag bij dameshrans Straks ook een forum in andere plaatsen Binnenbrandje de Paasberg „Iets anders dan het straatspel" Spreker voor ,Oud-Beimekom' OOK BETAALMIDDEL IN WINKELS Gabrielle Busch Jan Heye „Jong Gelre" houdt feestavond ONS BELANG BIJEEN OOK JONGEREN ERBIJ WOENSDAG 15 NOVEMBER 1967 EDE Vier grote spaarbanken op de Neder-Veluwe, die circa twintig bij kantoren waaronder er ook in de Betuwe liggen hebben, welke gezamen lijk zo'n 80.000 rekeninghouders tellen, met elkaar de grootste finan ciële combinatie in deze streek vormend, gaan binnenkort over tot de uitgifte van spaarbankcheques en zullen het publiek de mogelijkheid gaan bieden om spaargirorekeningen te openen. Daarmee wordt een nieuwe vorm van service aan het toch al uitgebreide assortiment van mogelijkheden in het betalingsver keer toegevoegd. Dat zijn dan de Spaarbank voor Ede, de Nutsspaarbank te Wageningen, de Nutsspaarbank te Veenendaal en de Bondsspaarbank Benne- kom, instellingen die al geruime tijd een zekere vorm van samenwerking heb ben en elkaar ook op dit terrein van de dienstverlening blijken te hebben ge vonden. Met de uitgifte van spaarbankcheques en het instellen van de spaargiroreke ningen hebben de spaarbanken zich geschaard onder de vele bankinstellingen, die volledig meespelen in de moderne wijze van betalen. Al geruime tijd bestond de mogelijk heid om ten laste van het spaartegoed bij de spaarbanken giro-overschrijvin gen te doen uitvoeren. Nu echter zal men met behulp van de door de spaar banken uit te geven cheques ook be talingen kunnen doen. Het giro-verkeer bij de spaarbanken heeft al een grote vlucht genomen. De spaarbanken op de Neder-Veluwe, met inbegrip van de bijkantoren in de Betuwe, verwerken dagelijks al circa 2500 giro-opdrachten. Voor deze vorm van dienstverlening wordt geen vergoeding in rekening ge bracht en op het spaartegoed wordt zelfs nog de gebruikelijke spaarbank rente van 4 pet vergoed. Een en ander brengt uiteraard een omvangrijker administratie mee. Dat hebben de spaarbanken weten te on dervangen door zich aan te sluiten bij de Coöperatieve Administratiecentra le voor Spaarbanken te Arnhem, waar door alle gegevens per computer kun nen worden verwerkt. Door het in ge bruik stellen van een computer kon men ook gemakkelijker overgaan tot het openen van spaargirorekeningen ten behoeve van de spaarders die re gelmatig gebruik maken van de girale betalingsmogelijkheden. Evenals bij de postcheque- en girodienst en de handels banken ontvangen deze rekeninghou ders dan van iedere mutatie een dag afrekening waarop vermeld staat het vorige saldo, de mutatie en het nieu- WEKEROM Voor de Chr. Platte landsvrouwenbond, afdeling Harskamp- Otterlo-Wekerom, sprak in het Groene Kruisgebouw te Wekerom de heer Jan sen, leraar aan de kweekschool van Ede óver het onderwerp: „Gezag en vrij heid". Volgens spreker houdt gezag en vrijheid het opvoeden tot volwassenheid in. Gezag ontlenen wij aan God. Het standpunt van vele ouders, ik ben va der en ik moeder, dus ik heb gezag, is theorie. Het gezag moet veroverd worden. Ieder kind is een apart geval, dus moe ten aparte normen worden aangenomen. Het kind zal eerbied voor en ontzag voor de ouders hebben als het merkt, dat wij worstelen om te weten hoe God het wil, dan is de gezagsverhouding pas goed. We moeten openhartig zijn tegen over het kind, het kind zijn geweten la ten werken naarmate het ouder wordt. Het zal dan zelf gaan kiezen, wat goed of kwaad is, als de ouders in de buurt blijven en steeds het goede voorhouden. Het kind krijgt zo meer speelruimte en een vaste gesprekbasis zal tussen ouders en kind ontstaan. De ouders moeten hun kinderen leren le ren begrijpen, problemen met hen op lossen en laten zien, dat wij ook met die problemen zaten toen wij jong wa ren. De jeugd is thans anders dan vroe ger, zij staat voller in het leven, daar moet begrip voor zijn. Onze liefde moet zo groot zijn, dat wij ons zelf vergeten aldus de heer Jansen. EDE De motor- en automobielclub „Ede" houdt op zaterdag 18 nov. de reeds lang aangekondigde verkeersrit waarbij de deelnemers kunnen tonen wat zij nog van de verkeersregels en verkeerstekens hebben onthouden. De rit gaat over een parcours van onge veer 40 kilometer. De gemiddelde snel heid voor alle voertuigen is vastgesteld op 20 km/u. De start is, zoals gebruike lijk, bij „Reehorst". In verband met het jaargetijde wordt er alleen over verhar de wegen gereden. De rit wordt in twee klassen gereden, beginners en gevorder den. Het is tevens de laatste die men kan laten meetellen voor het clubkam pioenschap. De volgende rit, de St. Nicolaasrit van 9 december, schijnt iets bijzonder te zullen worden. Het secretariaat, Pape- koplaan 11 Ede, tel. 12867, weet daar al alles van. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Oosterhout: J. Visbeek te Cats en Wilhelminadorp; te Schier monnikoog: H. Brouwer te Bergen op Zoom. Aangenomen: naar Nijverdal: P. Da- tema te Suawoude; naar Eist (Utr.): J. van Malenstein te Kampen. Bedankt: voor Zuid-Beijerland: A. Lam te Zierikzee; voor Noordoostpolder (wijkgem. Emmeloord): J. L. W. Kop- penhol te Haaften; voor Wezep (vac. A. Gooijer): J. Bogaard te Ernst. we saldo. Men streeft ernaar ook de omschrijving waarop de mutatie be trekking heeft op de dagafrekeningen te vermelden, daarvoor moet echter de computer nog een kleine verandering ondergaan. Door een en ander kan de bijwerking van de spaarbankboekjes, een tijdrovende bezigheid, vermeden worden. Voorts zullen de houders van reke ningen bij de spaarbanken voortaan gratis spaarbankcheques, tot een ma ximum van 20 stuks, kunnen krijgen die door de spaarbanken en de Neder landse Spaarbankbond tot een maxi mum van f 50,- per cheque zijn gega randeerd. Deze cheques zijn zonder kos ten betaalbaar bij alle Bondsspaarban ken in Nederland en zullen zeker ook door de winkeliers worden geaccep teerd. De spaarbanken verwachten dat van de nieuwe service-mogelijkheden een ruim gebruik zal worden gemaakt, temeer omdat vele spaarders en werk nemers hun salaris via de spaarban ken ontvangen. Voor vijf miljoen spaarders, die een gezamenlijk tegoed van ruim zes en een half miljard gulden hebben uitstaan betekent deze nieuwe vorm van dienst verlening een grote verruiming van be talingsmogelijkheid. HEDEN WOENSDAG Reehorst: 19.30 uur: Tobroek (filmvoor stelling). Kóningin Emmaschool: 20.00 uur. Na jaarsvergadering „Philadelphia". Luthers Centrum: 14.30 uur: Ned. Ver. van Huisvrouwen, lezing over India. MORGEN, DONDERDAG Reehorst: 19.30 uur: Nick Carter keert terug, (filmvoorstelling). Hotel De Harskamp: 20.00 uur: Verga dering voor Jeugdwerk Harskamp. Garage City-motors: 10.00-22.00 uur: Opel-show. EDE De Opel-dealer voor Ede en omgeving, City Motors n.v. aan de Sta tionsweg in Ede, zal donderdag, vrijdag en zaterdag in de showroom een aantal nieuwe modellen van de Opel Rekord tentoonstellen. Men kan er typen in 2- deurs en 4-deurs uitvoering zien, zowel luxe als normale modellen. Ook zal aan dacht worden besteed aan de coupé en caravan-uitvoeringen van de Opel Re kord serie. De show is geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 22.00 uur. De mogelijkheid bestaat om tijdens deze showtijden een proefrit te maken. Spelers in actie in een der zalen van Reehorst. EDE Wie van het dameskoor „Ede- Zuid" zegt dat het over één jaar, als het de leeftijd van 21 bereikt, volwas sen wordt, heeft natuurlijk gelijk, maar wie daarmee suggereert dat het koor op dit moment nog onvolwassen te werk gaat, zal toch na het beluisteren van de prestaties van de dames op het jubi leumconcert dinsdagavond in Reehorst van gedachten moeten veranderen. Di rigent Jos de Jong, die dit jaar zijn eerste lustrum als leider van het dames koor kan vieren, heeft met het beschik bare stemmenmateriaal een hecht en semble gevormd, dat in het repertoire van opera- en operettefragmenten, waarmee het koor zich op het concert liet horen, tot aanvaardbare koorpres taties komt. De heel goed bezette Ree horst mocht zich daarbij dinsdagavond voor ogen houden dat de rond de vijf tig dames, die „Ede-Zuid" telt, het zin gen als gezellige vrijetijdsbesteding be oefenen, zodat het leggen van zout op alle slakken een bezigheid wordt die niet evenredig is aan de intentie van 't koor. Des te verheugender wordt het dan te kunnen melden dat de dames met hun uitvoering de concertgangers veel te genieten gaven. Voeg daarbij de somtijds voortreffelijke prestaties van de solisten Corrie Hagen, Anita Hei mans, Harry Pierik en Jan Heye, dan laat het zich gemakkelijk zeggen dat het jubileum-concert het 20-jarlg bei- staan feestelijk luister bijzette. Zonder naar volledigheid te streven zullen we in het kort het programma nalopen. Uit de komische opera „Mar tha" van Von Flotow zong het koor o.a. heel muzikaal het „Wohlgemut, junges Blut". Jammer dat in sommige andere gedeelten uit dezelfde opera de inzetten niet altijd correct waren. Gedragen en fraai van stemming klonk met tenor 't „Für dich dat Schönheit sich geschmüc- ket" uit „Oberon" van Von Weber, waarbij vooral de homogeniteit en de lucide klank van het koor opviel. En kele steekjes lieten de dames vallen in de uitgebreide selectie uit „Der Vogel- handler" van Zeiler, waarin nogal eens rommelige gedeelten te horen waren. Besloten werd met het frisse aardige „Studentenchor" uit „Baccaccio" van Von Suppé, waarbij ook de solisten van zich lieten horen. Van die solisten was de bas Jan Heye degene die zich het meest in de opera- en operettesfeer kon inleven zonder dat dit ten koste ging van zijn voortreffelijk, sonoor stemge luid. In de fragmenten uit „Die Zau- berflöte" van Mozart, waarin alle so listen alsmede het koorlid Loes Kuiper naar voren kwamen, excelleerde Jan Heye als een grote toneelpersoonlijk heid. De sopraan Corrie Hagen, tech nisch gemakkelijk zingend en vooral in „Die Zauberflöte" heel charmant, en de alt Anita Heimans, die haar stem nog meer openheid moet geven, zongen o.a. samen de bekende „Barcarolle" uit „Les Contes d'Hoffmann" van Jacq. Offenbach. Een nieuw gezicht (en ge luid) voor Ede was de jonge tenor Har ry Pierik, wiens stem vele mogelijkhe den heeft welke evenwel nog op rijp heid wachten. Samen met koor wist hij van het „Selig sind die Verfolgung lei den" uit de opera „Der Evangelimann" van Kienzl iets heel moois te maken. Ook in het duet voor tenor en bas uit de „Parelvissers" van Bizet, voor het publiek een „topper", gaf zijn zingen reden om naar een volgend optreden van hem uit te zien. Koor en solisten werden begeleid door de Arnhemse pianiste Gabriëlle Busch, die haar veeleisende taak nauwgezet en met veel muzikaal gevoel volbracht Dirigent, de dames van „Ede-Zuid" pianiste en de solisten konden van het Edese publiek een warm en langdurig applaus als beloning in ontvangst ne men, waaruit nog eens bleek hoezeer dit soort muziek, mits goed uitgevoerd, in de smaak valt Str. EDE De afdeling Ede van de Vereniging tot Bevordering der Byeenteelt in Nederland is dezer dagen in vergadering byeen geweest. Het voornaamste pro grammapunt was wel de bespreking van het winterprogramma, waarin verschil lende filmavonden en lezingen zullen worden opgenomen. By voldoende deelne ming zal er een cursus byenteelt voor beginners worden gegeven. Dat heeft ver moedelijk wel zin, want de belangstelling voor de byenteelt neemt toe. Dat kon de voorzitter overigens illustreren door het vermelden van het feit, dat zich ook in de afgelopen maand weer verschillende nieuwe leden hadden opgegeven. Degenen die voor de bijenteelt be langstelling hebben, kunnen alle inlich tingen daaróver en over de vereniging krijgen bij A. R. M. van Rooyen, Kreelse- weg 71 te Ede. Tijdens de vergadering, waaraan ook een honingkeuring ver bonden was, gaf de jury een uitvoerige explicatie over de zaken, waarop men bij de honingwinst moet letten. De hei dehoning van de heer H. v. d. Poel uit Ede werd met het hoogste aantal pun ten, dat verkregen kon worden, nl. 100 bekroond. Bij de rondvraag die de bij eenkomst besloot, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over dracht en drachtbronnen, een onderwerp, dat iedere bijenhouder zeer ter harte gaat. EDE 'De leden van de Lutherse da- meskrans „Catharina von Bora" houden vrijdag in het gebouw van het Luthers gemeentecentrum een verkoopdag van allerlei fraaie en nuttige handwerken en gebreide goederen, grotendeels door de dames zelf vervaardigd. Zoals bij derge lijke evenementen gebruikelijk wordt er thee geschonken en is er 's avonds ook een goede kop koffie, natuurlijk met gebak. Voorts kan men er ook het bingo-spel beoefenen. De baten komen weer ten goede aan een of ander goed doel. De verkoopdag is van 15.00 tot 22.00 uur. BENNEKOM Bennekom heeft nu een eigen spaarbank. Nadat gedurende ongeveer een jaar de Spaarbank voor Ede en de Nutsspaarbank te Wagenin gen in Bennekom gezamenlijk één ves tiging hadden zyn de besturen van beide instellingen overgegaan tot de op richting van een stichting .Bondsspaar bank Bennekom, zodat men thans in Bennekom een min of meer zelfstandige spaarbank heeft gekregen. Het dagelijks bestuur van de nieuwe stichting is gevormd uit bestuursleden van beide spaarbanken en bestaat uit de heren dr. ir. D. de Zeeuw, voorzitter, ir. N. A. de Joncheere, vice-voorzitter, F. van Beek, secretaris en E. Hendriksen, lid. De functies worden per jaar verwis seld, zodat het ene jaar een vertegen woordiger van de Nutsspaarbank Wage ningen en het andere jaar iemand van de Spaarbank voor Ede het voorzitter schap kan waarnemen. raadsfractie van dc Boerenpartij hield in café Beerdsen in Harskamp een fo rumavond, waarop de Boeren partij-le den uit dit „afgelegen" dorp van Ede hun klachten en hun wensen kenbaar konden maken. De fractievoorzitter, de heer H. Koe koek, sprak in zijn inleiding over de gang van zaken bij een raadsvergade ring en over enkele van de successen die zijn partij het laatste jaar geboekt had. „Het college van B. en W. neemt beslissingen bij de gratie van de raad en niet andersom, zoals wel eens op te maken is", zei hij. Nadat hij zich be klaagd had over de pers „die meestal de grootste partijen steunt" en die de uitgave van de Vrije Boer zo belang rijk maakte „waar de feiten niet in ver draaid worden", stelde hij nog even 't probleem rond De Zanding in Otterlo aan de orde. „De BP heeft daarbij alle moeite gedaan om te vermijden dat De Zanding aan Simon de Wit verpacht zou worden en heeft daarbij op de bres gestaan voor haar leden in Otterlo, waar de BP de meeste stemmen van aLle partijen kreeg. Maar niet alleen in Ede en Otterlo wil de B.P. aandacht schenken aan de plaatselijke problemen, ook Harskamp moet aan z'n trekken komen en daarom werd de eerste forumavond in dit dorp gehouden. (In Otterlo zal er een forum van de B.P. gehouden worden op 20 no vember; in Ede op 15 december). Na dat de heer Koekoek zijn voldoening over de belangstelling voor deze avond had getoond konden de aanwezigen hun vragen afvuren. Naar aanleiding van een vraag over de afwatering en de summiere verlich ting in Harskamp merkte het fractie lid, dat in de commissie voor openba re werken zitting heeft, de heer T. Boers, op: „De gemeente maakt wel plannen voor het jaar 2000, maar denkt niet aan vandaag". Wat betreft de verbetering van de weg naar Wekerom antwoordde de heer Boers, dat die gemeentelijke weg vanaf de Driesprong tot Wekerom opgeknapt zou worden, maar dat het gedeelte tot Harskamp onveranderd zou blijven. Hij voegde er echter aan toe, dat de provinciale weg Ede-Apeldoom toch nog voor een goede verbinding met Ede zorgde. Een punt dat langdurig de aandacht van de aanwezigen trok is het pro bleem van de heer Hamstra uit Benne kom, die zijn bedrijf aan de Dijkgraaf zou willen uitbreiden maar hier al meer dan vier jaar van weerhouden wordt in verband met een uitbreidingsplan van de gemeente. De BP heeft beslo ten een voorstel tot wijziging van het uitbreidingsplan in te dienen. Het re kent daarbij op de steun van de AR- fractie omdat de heer Van der Kamp vier jaar geleden toen deze kwestie bij de rondvraag ter sprake kwam en de heer Koekoek als enig fractielid van de BP geen stem in het kapittel had, voor de belangen van de heer Hamstra opgekomen was. B. Smith, enthousiast leider van de badmintonclub C.J.V. OTTERLO De plattelandsjongeren, verenigd in „Jong Gelre" hebben hun jaarlijkse feestavond op zaterdag 18 no vember in De Waldhoorn. Hier zullen de jongeren van de gecombineerde af deling Otterlo-Harskamp en Wekerom elkaar treffen. Zij krijgen een blijspel opgevoerd dat voor degenen die zater dagavond verhinderd zijn, nog eens op zaterdag 25 november zal worden ge speeld. op Dinsdagochtend brak brand uit in de bijkeuken van de familie A. P., wonen de op de Paasberg. Er was te veel olie naar de kachel aangevoerd; de branden de olie stroomde over de vloer. Een kokosmat vatte daarbij ook vlam. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Schade 300 gulden. EDE Hoewel iedereen met onge duld wacht op het gereedkomen van de sporthal en de verbouwing van Ree horst, is er toch een vereniging, die door deze vooruitgang achteruitgaat. Het klinkt velen waarschijnlijk onge loofwaardig in de oren, maar het is xn feit, dat bij het gereedkomen van de verbouwing van Reehorst de bad mintonclub CJV geen bestaanmogelijk- heid meer heeft, omdat zij de zaal in Reehorst moet gaan verlaten en de luur van een bepaalde ruimte in de sporthal te duur gaat worden. De heer B. Smith, de leider van de ze vereniging, heeft dan ook de nodige zorgen over deze affaire. Deze vereni ging, aldus de heer Smith, bestaat thans goed twee jaar, in 1965 werd de vereniging opgericht als een soort ver lengstuk van de Christelijke Jongeren Vereniging. Wij zijn aanvankelijk be gonnen in „ONS HUIS" omdat wij uiter aard deze zaak met beperkte middelen moesten beginnen. Hier bleek al snel dat de ruimte te klein en te smal was. Eind '65 zijn wij toen verhuisd naar de sportzaal in Reehorst. Het is in deze sportzaal altijd bijzonder gezellig en we pogen op deze manier het z.g. .straat- badminton" te ondervangen en om te zetten in het wedstrijdspel. In al die tijd dat wij nu hier zitter is dat met de 15 leden die wij hebben uitstekend gegaan. Thans komt het probleem aan de orde dat het aantal leden van 15 te gering is om met de baten welke uit de contributie moeten komen, een gedeelte lijke ruimte in de sporthal te kunnen huren. Een gymnastieklokaal zou even tueel wel tot de moelijkheden behoren, maar hier bestaat ook weer het nadeel dat er slechts één veld gebruikt kan worden, hetgeen voor deze tak van sport te gering is. Een logische gevolg trekking is dan ook indien van de sport hal gebruik gemaakt gaat worden er meer leden moeten komen. Alleen op deze wijze zouden wij erin kunnen sla gen de kosten te dekken en de badmin- tonsport te beoefenen zoals het behoort. Voor mensen die eventueel interesse hebben voor deze tak van sport en de ze diverse malen in z.g. straatbadmin- tonstijl gespeeld hebben wil ik nog gaar ne even dieper ingaan en het volgende vermelden. Het badmintonspel in wed strijdverband ligt heel anders dan het straatbadminton. In het verleden is dan ook diverse malen gebleken dat velen die lid werden na een maand de moed opgaven en weer bedahkten. Degenen die het echter langer dan een maand vol houden blijven bijzonder geïnteres seerd en zullen deze tak varf sport ook niet gauw opgeven. Dat dit gebeurt vindt men niet erg by deze badmintonclub, want op deze manier selecteert men zichzelf en blij ven er vrywel alleen enthousiaste sport beoefenaren over. Mensen die zich voor deze vorm van vryetydsbesteding inte resseren kunnen inlichtingen inwinnen ten zich eventueel opgeven bij mej. C. van der Meulen, van Pabstlaan 4 of vrydagsavonds aan de sportzaal van Reehorst waar gespeeld wordt van 19.30 uur tot 21.30. ledereen die de leef tijd heeft van 16 jaar en ouder is in de gelegenheid lid te worden van deze vereniging, een bepaalde geloofsover tuiging speelt hierby geen rol. De heer Smith hoopt op een behoorlijke toeloop zodat men in de toekomst dankbaar ge bruik kan gaan maken van de zo veel besproken SPORTHAL. EDE De afdeling Ede van de Ko ninklijke Onderofficieren Vereniging „Ons Belang" komt maandagavond 27 november weer bijeen in een ledenver gadering, die om acht uur in „De Witte Hinde" zal worden gehouden. EDE In De Witte Hinde hebben de NCOOV en de R.-K. Onderofficiers- vereniging „St. Hubertus" weer een gezamenlijke ledenvergadering gehouden. De samenwerking tussen beide vereniging beantwoordt aan de verwachting van het merendeel der leden. Een verdere versnippering van het bedangenwerk van de onderofficieren moet worden tegengegaan. Verheugend zijn daarom ook de contacten die inmiddels zijn gelegd met Ons Belang. In de toekomst hoopt men ook met deze belangenvereniging een „federatie" te kunnen vormen. Ruim 25 belangstellenden woonden de vergadering bij. Het bestuur waardeer de, dat ook enkele jongeren, waaronder enkele technische specialisten aanwezig waren. Behalve de verdere samenwer king, zoals de gezamenlijke bestuurs vergadering in december, kwam deze avond als discussiepunt naar voren probleem, dat alle onderofficieren aan gaat. Terecht kan de onderofficier zich afvragen waarom de officier de eed openbaar moet afleggen en de on derofficier deze schriftelijk moet beves tigen. Binnenkort hoopt men een spre ker dit probleem nader te laten toelich ten. Ds. L. A. Klootwijk, legerpredikani te Ede verzorgde het tweede gedeelte van de avond. Romeins recht en Bijbelse rechtvaardigheid, dit thema stelde de predikant als discussiepunt. Twee me thoden van rechtinterpretatie, met bei de het doel: het leven leefbaar te-ma ken. De wijze is wel, het zich houden aan afspraken en het laten functioneren van afspraken. Hoe, is afhankelijk van de toepassing. Natuurlijk kwam door de keuze van het onderwerp ook Vietnam ter sprake. Een uitgesproken mening werd niet ten gehore gegeven. Wel was de conclusie: „Doodvoorzichtig zijn met te zeggen wie gelijk heeft, Amerika of de Viëtcong. Immers, de oorzaak van deze oorlog is, het niet juist functione ren van afspraken. Wat betreft de af spraken, in welke toepassing dan ook, de kern ligt duidelijk, doch de uitwer king ligt in een heel wat moeilijker vlak." Dat men de oorlog betreurde is duidelijk. De inleider, ds. Klootwijk toonde zich verheugd over het goede verloop van de interessante discussie. Al met al is ook deze gezamelijke vergadering van de twee christelijke onderofficiers belan genverenigingen zeer geslaagd. BENNEKOM De vereniging „Oud- Bennekom" heeft voor haar leden en hun introducees een bijeenkomst be legd op dinsdag 28 november in het verenigingsgebouw aan de Kerkstraat in Bennekom. Er is een spreker uitgeno digd, de heer F. M. N. Hattink uit Buurmalsen, die aan de hand van kleu rendia's een lezing zal houden over „De verdwijnende Betuwe". Deze keer dus een beetje uit de buurt van Bennekom. De heer Hattink zal daarbij speciaal aandacht vestigen op oude gebruiken en voor de Betuwe karakteristieke boerderijen en gebouwen die in het ka der van de vernieuwing langzamerhand gaan verdwijnen. Waar een dergelijk vernieuwingsproces, soms met groot verlies aan traditie en waarden, ook in onze omgeving speelt, lijkt het interes sant te vernemen, hoe dat elders in z'n werk gaat.

De Vallei | 1967 | | pagina 5