GEWELDIG NIEUWS! Wintersport in Israël Mini wordt wat rustiger cV? Kikvors met kunstgebit ROYAL ALBERT Mary Quant: wimpers per meter; goud op nagels TOMADO f 32,95 TOMADO FRANSE AUTOMOBILIST ZELFGENOEGZAAM VROUWELIJKE BURGEMEESTER OP DE BRES KEULEN WIL HEREN MODIEUZER THEEDOEK???? CJiriAtofies DE DOEK DIE DIRECT DROOGT^H TEKORT MODERNISEREN NIET VERGETEN OOK VOOR GESCHENKEN NAGELLAK KAPSELS De precieze Tornado personenweegschalen nu in prijs verlaagd! ...en nu ook nog grotere keus door nieuwe types! JONG MOEILIJK STIMULEREND MOEDIG MEER NODIG Rijbewijs voor Marokkaan dank zij foefje COLLECTIEF PUZZEL KLASSIEK PSYCHEDELISCH ULTRA KORT FRANCE ij 1 FOCKE& MELTZER DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 4000 gezinsverzorgsters tekort in ons land ADVERTENTIE GELDERMALSEN E«n kwart van de aanvragen om hulp door 'n ge zinsverzorgster moet worden afgewe zen. Zo groot is het tekort aan goed opgeleide vrouwen. Rijk en gemeenten zullen deze hulp volgend jaar met negentig miljoen gul den subsidiëren. Zo belangrijk vindt men dit werk en een behorlijke sala riëring ervan. De opleidingen voor gezinsverzorg-. sters worden drastisch gemoderniseerd en uitgebreid. Zozeer is het beeld van de gezinsverzorgster als voordelige dienstbode vervangen door dat van een waarnemend huisvrouw met een be hoorlijke algemene ontwikkeling. „Wij willen het beroep gezinsverzorg ster de waarde geven die het verdient en ook door betere organisatie probe ren meer gespecialiseerde krachten aan te trekken". Dit zegt mevrouw M. van der Wall- Duyvendak in het burgemeesterlijke kantoor van Geldermalsen. Opgewekt behartigt zij als burgemeester van dit Betuwse dorp de belangen van de 7300 inwoners. Als vice-voorzitster van de Centrale Raad voor de Gezinsverzor ging is zij ook heel actief betrokken bij de vernieuwingen van deze tak van maatschappelijk werk. „Ik kan me voorstellen dat een klein bestuur in een dorp, dat uit vrijwilligers bestaat en met twee gezinsverzorgsters werkt, denkt dat men enorm goed draait. Misschien kan het werk in dat dorp inderdaad niet beter worden ge daan". „Misschien is er echter een moge lijkheid om in samenwerking met an dere besturen uit de omgeving een ge zamenlijke administratie te voeren. Zulke zaken bekijken wij nu en we ho pen zo de vervanging van zieke moe ders doelmatiger op te zetten". Op het departement gaat men ervan uit dat op elke duizend Nederlanders één gezinsverzorgster of gezinshelpster beschikbaar moet zijn", zegt mevrouw Van der Wall. „In werkelijkheid zijn er bijna negenduizend gezinsverzorg sters, in plaats van de benodigde der tienduizend. De helft van hen is dan nog gezins helpster. De helpster assisteert een door ziekte of door tijdelijke invalidi teit gehandicapte moeder. De gezins verzorgster neemt echter de zorg voor het hele gezin op zich bij afwezigheid van de vrouw des huizes". „Op het ogenblik wordt in de grote steden geëxperimenteerd met het on derbrengen van diverse confessioneel gerichte bureaus voor gezinsverzorg sters in één organisatie. Daarbij gaat men uit van een minumum van 25 ge zinsverzorgsters, geleid door vijf maat schappelijk werksters. Zo'n gecentrali seerde organisatie is verplicht haar werk uit te breiden met de bejaarden hulp en de hulp aan chronisch zie ken". De afzonderlijke besturen moeten overal zelf beslissen op welke wijze zij tot een groter geheel willen komen. In een dorp is misschien de mogelijk heid de gezinszorg in te passen in het grote geheel van het maatschappelijk werk het meest voor de hand liggend. Een derde vorm van schaalvergroting is het samenwerken met gezinszorg-or ganisaties in een groot gebied of streek". In Rotterdam is men op het ogenblik bezig met de modernisering van de op leidingen. Tot nu toe moest een meis je, dat gezinsverzorgster wilde worden, naar een van de 24 interne scholen. Maar vele leerlingen vinden een inter naat bezwaarlijk of kunnen thuis niet helemaal gemist worden. In Rotterdam heeft men nu de eerste dagschool voor dit beroep". „Wanneer de Mammoetweg in wer king treedt, wordt de opleiding voor gezinsverzorgster ondergebracht bij de lagere sociale beroepen. Er is nog geen specifieke scholing voor leidsters. Deze taak wordt nu ook uitgeoefend door vrijwilligsters of maatschappelijk werksters". „Bij de nieuwe Mammoetweg komt hier verandering in. Een aansluitende opleiding voor leidster van de gezins verzorgsters wordt ondergebracht bij de hogere sociale beroepen. Op die ma nier krijgt de functie van gezinsver zorgster ook meer perspectief voor de meisjes". Mevrouw Van der Wall-Duyvendak kan zelfs als burgemeester van het idyllische Geldermalsen het maatschap pelijk werk niet vergeten. In de twin tig jaar, die zij als weduwe met haar drie kinderen in Haarlem woonde volg de zij haar man op als gemeenteraads lid. Twaalf jaar behartigde zij de be langen van haar kiezers. Daarnaast hield zij zich ook bezig met verschillende maatschappelijke en vrouwenorganisaties. Bij de hulpactie aan de gevluchte Hongaren werd zij in 1956 onder andere betrokken. De laat ste jaren voor haar vertrek naar Gel dermalsen was zij directrice van een organisatie, die hulp bood aan pro bleemgezinnen. „Ongeveer tien jaar veleden vroeg de Partij van de Arbeid me of ik niet vocde voor het ambt van burgemeester. Ik was er in die tijd nog niet rijp voor", zegt ze. „In 1964 kreeg ik op nieuw een uitnodiging om te sollicite ren. Toen heb ik het aangenomen. Mijn hele leven maatschappelijk werk doen, trok me niet aan". „Als burgemeester kan ik het mooi combineren. Wel heb ik me in Gelder malsen van alle vrouwenorganisaties gedistantieerd. Het bevalt me hier uit stekend. Ook in het dorp hebben ze me volkomen als burgemeester geaccep teerd. Het grootste gedeelte van de in woners is net als ik Hervormd en PvdA. Toch ben ik van plan om hoog stens tot mijn zestigste jaar te werken. Ik vind dat het anders zo'n grootmoe derlijke beleidsvoering wordt". Mevrouw Van der Wall lacht harte lijk en voelt zich er wel bij. Ze wordt door de gemeenteambtenaren op de handen gedragen. Die zijn blijkbaar zeer in hun nopjes met een van Neder lands weinige vrouwelijke burgemees- ters. Toch kruipt het bloed, waar het niet gaan kan. „We zijn erg blij met de ruime sub sidiëring voor de gezinszorg, maar de andere problemen mogen er niet onder lijden", zegt mevrouw Van der Wall zakelijk. „Neem de hoge belastingdruk op het loon van de werkende vrouw bij voorbeeld". „Een gehuwde vrouw, die enkele uren als bejaardenhelpster werkt, houdt van haar uurloon van f 2,68, maar goed twee gulden over. We hebben in deze kwestie nog maar weinig resultaat geboekt. Misschien worden de bespre kingen belemmerd omdat drie ver schillende departementen hierover te beslissen hebben", meent zij. Voor de rechten van de vrouw blijft de vrouwelijke burgemeester van Gel dermalsen zo via de Centrale Raad van de Gezinsverzorging bij de regering pleiten. DEN BOSCH Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de carnavals fanfare „De kwakende vor sen" is in Den Bosch de tentoonstel ling Kikvorsen in kunst, kul en kolder geopend. Op de expositie zijn ruim 700 kikvorsen in alle denkbare ge daanten en van alle mogelijk materia len te zien. Hier een van de tentoon gestelde exemplaren, een kikvors met een mensen-vals gebit. ENGELS PORSELEIN Vraagt folders bij de importeur: ,,'t HOOLHOES"lreneweg2 Bunde(L.) ARBEIDSTHER APEUTENIEUW ZWAAR MAAR MOOI RER0EP AMSTERDAM In een gebouw in de Amsterdamse De Lairesscstraat zyn da gelijks groepe meisjes van rond de twintig in kleine ateliers druk bezig met weven, houtbewerken, boetseren, rietvlechten, pottenbakken en andere vormen van kunstnijverheid. Die creatieve bezigheden zijn voor hen echter geen doel, maar middel. Het grootste gedeelte van de tijd, die deze meisjes verder in dat gebouw doorbrengen, zitten zij in leslokalen naar uiteenzettingen over anatomie, psychologie, pathologie of psychiatrie te luisteren. Het zijn leerlingen van de op leiding voor arbeidstherapie, die op deze manier hun aandacht tussen hard stu deren en druk-met de handen bezig zijn, verdelen. Na een opleiding van drie en een half jaar in dat instituut aan de Lairesse- straat, de enige plaats in Nederland waarmen zich voor dit heel vrouwelijke en in ons land nog altijd vrij uitzonder lijke beroep kan bekwamen, kunnen de afgestudeerden als arbeidstherapeuten Mary Quant, de koningin van de mini- mode, is zich ook in de make-up van de draagsters van haar korte rokken gaan verdiepen. Zij heeft in Londen een hele serie kosmetische produkten uitgebracht, die wat op dit gebied reeds aan de markt was door opval lende effecten in de schaduw stelt. Een van haar vondsten zijn wimpers per meter. Die wimpers kun je zelf op maat knippen. Vijf en twintig cen timeter van deze romantische be kleedsels van de oogleden kost nog geen dertig gulden. Men kan daar heel wat keren voor met lange oogha ren knipperen. Ter aanvulling van die ogentooi brengt zij nagellak, waarin zij voor meer dan de helft snippers echt goud van 24 karaats of van sterling zilver heeft laten verwerken. De lippenstift werd een „lickstick" bij Mary Quant. Het is een lippenstift die uit twee helften bestaat. De ene kant is parelmoer en de andere kant heeft een zachte pasteltint. In lagen over elkaar gebruikt geeft dat een doorschijnend effect. Aan het uitbrengen van speciale par fums, die haar naam dragen, heeft zij zich ook gewaagd. Voor 's och tends behoort een AM-geurtje daar toe, dat heel licht en fris is. Al deze nieuwe make-up hoort bij de korte krullenkapsels en nog altijd heel korte rokken, die de mode 1968 van Mary Quant kenmerken. Voor de „London Look" geeft zij nog steeds de toon aan, al hebben vele jonge ontwerpers, door haar na te volgen, haar naam bovenaan de lijst van bedenkers van uitdagende tiener mode al wel een beetje verdrongen. Bij Gerzon heeft men voor ons land de alleenverkoop van deze nieuwe Mary Quant kosmetica. ADVERTENTIE Elke Tornado personenweegschaal vertelt u héél precies hoeveel u weegt. Eén blik op de sterk ver grotende lens en u weet: moet er Iets af, of mag er wat bij? Voortaan heeft u al een echte Tornado Salter weegschaal voor f 24,95 NIEUW! Modern model. Voorzien van verende kunststof bekleding. Rood, geel of blauw f 29,95 NIEUW! Zelfde model, voorzien van handvat Blauwe bekleding met wit handvat of zwarte bekleding met zwart handvat f 32,95 in revalidatiecentra, algemene zieken huizen, psychiatrische inrichtingen, be jaardencentra, scholen voor gehandi capte kinderen enzovoorts, hun bijzon dere taak gaan verrichten. „Het beroep van arbeidstherapeute is nog jong in ons land", zegt mejuf frouw E. J. Plooyer, leidster van deze enige Nederlandse opleiding. „Na de Eerste Wereldoorlog had men er in Amerika en Engeland al scholen voor. Na de Tweede Wereldoorlog werden hier in revalidatiecentra enige buiten landse krachten ingeschakeld. Pas in 1954 konden wij hier aan een opleiding voor dit para-medische beroep begin nen". „Deze maand is het juist tien jaar ge leden dat met die eerste zeven afgestu deerden de Nederlandse Vereniging voor Arbeidstherapie werd opgericht. Die vereniging is nu ook aangesloten bij de „World Federation of Occupatio nal Therapists". In heel Europa helpen arbeidstherapeuten tegenwoordig bij de revalidatie van patiënten. Ook in India, Japan en Afrika kent men dit beroep nu." „Meisjes die voor dit beroep gaan studeren kiezen geen gemakkelijke weg", zegt mejuffrouw Plooyer. „Zij moeten over een zekere creativiteit en handvaardigheid beschikken. Dat is echter lang niet alles. De studie is vrij zwaar. Doorgaans haalt maar vijftig procent van de leerlingen het eindexa men." „Onder arbeidstherapie verstaan we elke gerichte arbeidsvorm, die kan bij dragen tot een zo snel en uitgebreid mo gelijk herstel van de patiënt, zowel li chamelijk als geestelijk. Doel is het op nieuw ingeschakeld kunnen worden in het normale leven. De arbeidstherapeu te werkt op aanwijzingen van de me- deel uit van een team van deskundi gen." „In de praktijk houdt een arbeids therapeute zich bezig met het oefenen door middel van gerichte en doorgaans speciaal voor de patiënt geschikt ge maakte arbeidsvormen", legt mejuf frouw Plooyer uit. „Dit om tot een zo groot mogelijk functie-herstel te komen, onder andere door spierversterking, mo bilisering en coördinatie." „Met chronisch zieken of blijvend invaliden doet zij bijvoorbeeld handen arbeid of andere oefeningen, om hen te leren van de overgebleven functies zo veel mogelijk profijt te trekken. Zij leert de patiënten ook het gebruik van prothesen. Vooral op het gebied van de dagelijkse bezigheden zoals eten, drinken, wassen, aan- en uitkleden en schrijven, zal zij de gehandicapten pro beren te brengen tot een zo groot mo gelijke zelfstandigheid. Gehandicapte huisvrouwen traint zij in het gebruik van aangepaste huisraad." „En lange lijst van taken, inderdaad" vindt mejuffrouw Plooyer. „Een afge studeerde arbeidstherapeute is een schaap met vijf poten. Zij moet kunnen weven, houtbewerken, boetseren, boek binden, rietvlechten en nog veel meer. Zij moet bovendien wetenschappelijk goed geschoold zijn om deze soorten van handenarbeid nuttig te maken voor de gehandicapten, die zij te behande len krijgt." „Door het creatief bezig zijn komen de patiënten er toe niet meer zo op hun gebrek maar op wat zij doen te letten. Wie denkt niets meer te kunnen, ont dekt nog in staat te zijn mooie dingen te maken. Dat geeft moed." Terwijl de leidster van deze Neder landse opleiding voor dit belangrijke para-medische beroep ons dit alles ver telt, zit zij achter haar bureau in een rolstoel. In die stoel beweegt zij zich ook door de school, opgewekt en actief overal alles stimulerend en tussendoor in de praktijkafdeling telkens weer pa tiëntjes behandelend. Het is moeilijk naar het waarom te vragen. Mejuffrouw Pooyer begint er onbevangen zelf over. „Ik ben psy chotherapeute en arbeidstherapeute", zegt zij. Voor arbeidstherapie studeerde ik af in 1957, met de zeven werksters van het eerste uur. Als assistente van de heer E. G. Leffelaar, hoofd van dit instituut, ben ik toen hier blijven wer ken. Vier jaar geleden werd ik hier op de Utrechtse Straatweg gewond bij een autoongeluk. Een dwarslesie; nu ben ik zelf gehandicapt. Verlamd van af het middel. Toen ik over de eerste schok heen was dacht ik: Ik moet kunnen blijven werken. Ik heb nog twee ge zonde handen." „Ik heb altijd veel spastische kinde ren behandeld. Drie en dertig normale jaren heb ik gehad, die kinderen niet. Ik wist dat vele moeders van die ge handicapte kinderen zo in mijn situatie zouden willen overstappen, als hun kind zich normaal zou kunnen bewegen. Dat heeft me allemaal zo geholpen me er doorheen te slaan. Ik woon alleen, eerst vier hoog, nu begane grond. Mijn flatje is enigszins aangepast. Eens in de week heb ik een hulp. Verder red ik het zelf. Naar school kom ik in een Dafje. De heer Leffelaar gaf me de kans hier dit werk te blijven doen. Daar kan ik me nu he lemaal aan geven." Men wordt stil tegenover zoveel moed. Maar de leidster vaagt dat met een glimlach weg en rijdt naar de deur om een moeder met een spastisch patiën tje te begroeten. „Er zijn nog veel vacatures in dit vak", zegt mejuffrouw Plooyer. „In ve le revalidatiecentra, ziekenhuizen, psy chiatrische inrichtingen, mytylscho- len, bejaardentehuizen en gespeciali seerde ziekenhuizen voor reumapatiën ten heeft men dringend behoefte aan meer arbeidstherapeuten. Er zullen in de toekomst meer opleidingscentra voor dit beroep moeten komen in ons land. Pas als er nog meer gediplomeerde krachten beschikbaar zijn, kunnen alle patiënten die arbeidstherapie nodig heb ben, zo goed mogelijk behandeld wor den. Dat is zo nodig om alle gehandicap ten de kans te geven hun plaats in de maatschappij weer in te nemen als een lichamelijke en geestelijk zo volwaardig mogelijk mens." ADVERTENTIE DDD DDIS HEDEMAM ALMELO Op elke Tornado jaar garantie. weegschaal 5 In Keulen is de internationale herenmodeweek gehouden. Meer dan 600 onderne mers uit 19 landen namen deel. Kleurrijk en vol fantasie zal de mode voor de daarvoor gevoelige mannen zijn. Links een twinset voor heren van Pierre Cardin. Daarnaast een sportcolbert in de kleur van rozehout. Met de wat infantiel aandoende hoedjes is het niet zo best gesteld. Het meisje rechts dient op een herenmodebeurs natuurlijk slechts als opfrissing. Haar jurk is geel met rood geruit, zoals de jas van de befaamde stripfiguur Ollie B. Bommel, bekend als „heer van stand". Wilt u méér tips? Vraag uw winkelier om de ultzoekfolder "Hartewensen"- Of schrijf aan Tornado, Tomadohuis. afdeling K.. Dordrecht. TEL AVIV Een der gevolgen van de Israëlisch-Arabische oorlog is, dat onlangs in Israël de eerste ski-vereni ging kon worden opgericht. In de zesdaagse oorlog wisten Israëli sche troepen hellingen van de berg Hermon aan de Syrisch-Libanese grens tot een hoogte van 2.200 meter te bezetten. De berg is het grootste deel van het jaar met een sneeuwlaag bedekt. Er bestaan plannen om op de berghel ling een skistation met skiliften te bouwen. PARIJS De Franse automobilist stelt in zeer veel gevallen meer ver trouwen in eigen oordeel dan in strikte handhaving van de verkeersregels, al dus een van de gevolgtrekkingen van een grootscheeps onderzoek door de Franse vereniging voor verkeersveilig heid. Uit de antwoorden van 500.000 personen, waarvan Radio-Luxemburg gewag maakte, blijkt o.m. dat 88 pet. de auto als een nuttig vervoermiddel beschouwt, 55 pet. beschouwt hem als statusobject. Voor de jongeren is de auto om zich te doen gelden, meent 78 pet., en voor de vrouwen om te laten zien dat zij de gelijke zijn van de man (53 pet.). De Franse rijder vindt dat hij „beter rijdt dan de anderen" (76 pet.) en geeft toe dat men niet kan rijden, wanneer men met zijn gedachten afwezig is (53 pet.). Veel automobilisten treden op de weg tegen„de anderen" graag op als rechters (59 pet.) en 87 pet. vindt te langzaam rijden gevaarlijk. LEIDEN Twee Marokkaanse ar beiders uit Leiden hebben de autoritei ten in Marokko op een spectaculaire manier bij de neus genomen. Op ver toon van een kwitantie van een Leid- se autorijschoolhouder, kregen zij van de Marokkaanse instantie, die belast is met het afgeven van rijbewijzen, prompt een geldig rijbewijs. De Marokkanen hadden bij de Leidse se rijschool nog maar enkele lessen achter de rug. Toen zij ermee wilden stoppen en de lessen betaalden, vroegen zij de rijschoolhouder elk een kwitan tie. Dit formuliertje stuurden zij op naar Marokko met de mededeling, dat dit papier het bewijs was, dat zij in Nederland rijexamen hadden gedaan. De Marokkaanse autoriteiten gingen, onkundig van de openlijke zwendelprak- tijken, meteen op het verzoek in en na enkele dagen hadden de Leidse Marok kanen een Marokkaans rijbewijs in huis. De A.N.W.B. verstrekte hun op vertoon van het certificaat een interna tionaal rijbewijs. FLORENCE Precies een jaar na de overstromings ramp, die heel de wereld schokte, was Florence weer voor enkele dagen modestad. Ditmaal echter op een zake lijker manier dan in het ver leden. In het Palazzo Pitti, eens de plaats waar alle coutu riers van Italië elk half jaar hun nieuwe vondsten voor het eerst lieten zien, werden ditmaal shows van confectie- kleding en gebreide mode gehouden. Die mode, ook ont worpen door couturiers met grote namen, werd in voor deliger massa-produktie uit gevoerd. Sinds de Romeinse en Mi lanese couture zich op crea tief gebied met Parijs kan meten, is men in Italië op grote schaal de confectie gaan uitbouwen. Men wil daardoor de export in het voordeliger genre verhogen. Bijna alle Italiaanse coutu riers werken mee aan deze stimulatie van de massa-pro duktie en Florence is het centrum geworden van deze nieuwe aanpak. Inkopers van warenhuizen modemagazijnen en boetieks uit heel de wereld tracht men nu tweemaal per jaar, door collectieve shows in het Flo rentijnse Palazzo Pitti te winnen voor bestellingen van in confectie vervaardigde Italiaanse kleding, ontwor pen door couturiers met re putatie. Op de eerste dag van deze meer op de garderobe van iedereen afgestemde Floren tijnse modeweek toonden vijftien modehuizen uit Ro me, Florence en Milaan, wat zij voor massa-produktie ont wierpen. Daarna liet de ge renommeerde Italiaanse tri cotindustrie voorbeelden van gebreide mode zien. Wat in de Scala Bianca te zien was in dit genre was reeds voor de lente en zomer van het volgend jaar bestemd. Uit de streken waar nu nog een warm zonnetje schijnt kwamen de meeste inkopers naar Florence. In de noorde lijke landen leek men liever op de nieuwe couture die in januari uitkomt te wachten, voor het nemen van beslis singen voor de lente. De roklengte blijft ook voor de toekomst van de mode een puzzel. Minirokken waren nog druk present in het Pa lazzo Pitti. Slechts hier en daar daalde de rokzoom tot op de kuit. De algemene lengte bleef veilig tot net bo ven de knie. De periode van wilde kleu ren lijkt echter voorbij. In de Florentijnse collecties kwam het neonachtige fel groen, oranje en geel maar spora disch meer voor. In de plaats daarvan werd wit, bruin, bei ge en marineblauw nadruk kelijk op de voorgrond ge schoven. Ook bij de dessins viel een voorkeur op voor'n meer klassieke stijl. Fijne strepen en ruiten waren daarbij in de meerderheid. Als reactie op de wijde tentlijn geven de Italiaanse ontwerpers de taille weer een kans. Zelfs de jasjes van de mantelpakjes waren hier en daar weer iets meer getail leerd. Bij de jurken werd de taille zelfs overduidelijk aan gegeven door insnoeringen met koperen ceintuurs. Marineblauw met wit bleek de uitverkoren combinatie voor de jeugdige kleding in schoolmeisjes-stijl. De ro mantiek werd weer in ere hersteld bij jurken en pakjes met jabots en manchetten van kant of piqué, stijl 18de eeuw of 1930. Veel succes oogstte Emilio Pucci, mode-ontwerper en lid van het Italiaanse parlement. In de aparte dessins met veelkleurige arabesken en bloemenguirlandes, die hij nu al tien jaar in telkens nieu we variaties, brengt, zagen de Amerikaanse inkopers plot seling psychedelische motie ven! Op de avondtoiletten en strandensembles in die im- primé's plaatsten zij grote bestellingen. De klassieke stijl van de dagelijkse kleding stak dit maal in Florence fel af bij de uitbundigheid en gedurfd heid van de mode voor strand en badplaats. Nieuw voor de vakantiemode zijn heel strak aansluitende maillots van elastisch materiaal. „Body- stockings" die als een huid het lichaam van top tot teen omsluiten. Zij die voor hun slankheid uit kunnen komen, verbergen er niets in. Over die maillots voor strand en vakantie worden wijde capes gedragen. Halve capes vullen de vakantie-tu nieken aan, die ultra kort zijn en de benen niet meer raken. Wat men ook met de rok lengte probeert, voor de vrijetijdskleding blijft mini „in". Het gaat er naar uitzien dat rokken tot op de kuit, pas voor de winter die na de vol gende zomer komt. meer kans krijgen. ADVERTENTIE Royal Galerij, Gele Rijdersplein 39, Arnhem Amsterdam - Den Haag van de voornaamste Franse couvert-fabriek. Christofle. Model Marly. Vormgeven in een barokke stijl die 200 jaar geleden aan de Franse hoven al bewondering wekte. Christofle. Bestek dat overgaat van moeder op dochter. Dat tijdloos mooi blijft in al zijn 15 verschillende modellen. Christofle, ook voor andere verzilverde, luxe artikelen.'t Is natuurlijk weer Focke Meltzer die 't verkoopt.....

De Vallei | 1967 | | pagina 11