NAC schoot techniek én punten tekort tegen Cardiff City: 1-1 Grote feestavond van v.v. GVVV „Scheiding tussen profs en amateurs noodzaak" Spelers van Ajax verschenen niet op de centrale training „Opheusden" trok zich terug uit competitie Eretova won Danlon-toernooi In Suriname mogelijk semiprofvoetbal Ronde van Mexico Spanje staat met 2-0 voor tegen Polen Judith Salomé een ronde verder 800.000 gulden voor vleugelspeler Sport in 't kort Nederlaag voor honkbalnegental „Keizer heeft zeker straf verdiend" Deense amateurs bedwongen Real Tsjechen en Turken speelden gelijk Suriname tekende protest aan bij FIFA Afsluiting van 4e-!ustrumviering Voorzitter van AJax Van Praag Uit solidariteit met Piet Keizer JUDO Aanvallen Uitvallen Buitenspelval Vermoeid Koning Gustaaf-beker Historie Risico te groot Beleidskwestie „Onbekookt" Voorlopig Verdiend Zaak Europa Cup II Europa Cup III Pagina 13 DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 EINDHOVEN NAC zal na het ge lijke spel van 11 tegen Cardiff City in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars wel niet de illusie hebben deze ronde te overleven. Cardiff City bleek, ondanks het feit dat het al snel een achterstand opliep, een betere bekervechter te zijn dan de Bredase ploeg, die in dit vrij matige duel wel een groter portie en thousiasme etaleerde, maar in technisch opzicht toch tekort schoot bij de Engel sen. De gasten, die na de rust de achter stand wegwerkten, kwamen daarna geen moment meer in gevaar. NAC moest ver terug en haalde ten slotte met moei te en uitgespeeld het einde van dit duel. Voor de Bredase supporters was het gisteren op het terrein van PSV in Eind hoven een carnaval zonder bier. NAC, dat in de competitie het 4-3-3- systeem huldigt, was hier tegen Cardiff City van afgeweken. De Bredanaars hadden van trainer Bob Janse de op dracht ontvangen sterk aanvallend te spelen. In de laatste competitiewedstrijd tegen NEC hadden zijn pupillen het 4-2-4-systeem al toegepast om meer stootkracht in de aanval te brengen. Om de tweede ronde door te komen was een goede voorsprong in de thuis wedstrijd noodzakelijk. Vandaar dat het parool luidde: aanvallen. En NAC viel aan. De duizenden Bredase supporters wil den doelpunten zien. Visschers kwam er na tien minuten al heel dicht bij, maar zijn inzet na een combinatie met Pirard vloog net voor doel langs. Een minuut later deed hij het beter. Pirard was geheel vrijgelaten en werd door Vermeulen gelanceerd. Met een forse kopstoot promoveerde Visschers de voorzet tot een doelpunt: 1-0. De Bredase aanvallers wilden meer. Van Gorp drong sterk op. Cardiff City moest terug. Het probeerde wel met snelle uitvallen de constante druk te verlichten, maar al die aanvallen droe gen hetzelfde stramien. Het bleef bij hoge ballen die in de doelmond werden geslingerd. Daar wist de trapvaste ver dediging van NAC met als uitblinkers Van Gorp en Pelkmans wel raad mee. Toch kwam King bij zo'n uitval ge vaarlijk dicht bij de gelijkmaker. Buiten bereikt van Van der Merwe schoot hij de bal tegen de paal, waarna Pelkmans het verdere opruimingswerk verrichtte. NAC bleek er toch van geschrokken te zijn. Het ging een tikje krampachtiger spelen. Cardiff City maakte er grif ge bruik van. De kalende Jones, een van de beste Engelse spelers, ging zijn aan val voeden. Dat leverde gevaarlijke momenten op. Brown joeg de bal hoog over de lat en Van der Merwe moest met een forse duik de bal van de schoen van Toshack plukken. NAC hield stand en het kwam vlak voor rust nog bijna op 20, maar met een flitsende reactie voorkwam doelman Wilson bij een doorbraak van de veropgerukte Van Gorp een doelpunt. NAC ontkwam direct na rust al aan de gelijkmaker. Harris mocht een vrije trap nemen en hij deponeerde die voor de voeten van de schietgrage Brown. De lat verleende Van der Merwe assis tentie. Met vijf of zes man was Cardiff City nu af en toe in de aanval. De ach ter zijn voorhoede opererende King poogde steeds zijn spitsen Brown en Toshack te lanceren. Dat gelukte af en toe, maar meestal niet, omdat de En gelsen gretig in de buitenspelval liepen. Na twintig minuten begon dat King te vervelen. Hij trok zelf mee naar vo ren en met 'n fraaie één-twee-combina tie met Brown werd de buitenspelval buiten werking gesteld. Met een schui ver joeg King de bal langs Van der Merwe (11). Het tempo van de En gelsen werd licht verhoogd. De druk werd zwaarder en dan mocht de zeer actieve en listige passes uitdelende Bouwmeester sr. wel steeds pogen het spel te verplaatsen, dat gelukte maar zeer sporadisch. Visschers kwam niet los van zijn be waker Don Murray, die in het kopwerk de Bredase aanvalsleider steeds de loef afstak, zoals trouwens alle Engelsen op dat punt superieur bleken te zijn. NAC raakte bovendien vermoeid en 't mocht zich gelukkig prijzen dat Van der Mer we met enkele goede reddingen 't gelij ke spel in de slotfase nog vast kon hou den. PARAMARIBO Het bestuur van de Surinaamse Voetbalbond (SVB) heeft 'n commissie aangewezen, die de moge lijkheid en de wenselijkheid moet bestu deren om naast het bestaande amateu risme het semiberoepsvoetbal te intro duceren. Deze commissie moet tevens onderzoeken of er een competitie in in- ter-Guyanees verband gehouden kan worden tussen een (gering) aantal se- miprofclubs uit elk van de drie Guyana- landen. ZAMORA De Mexicaan Agustin Juarez heeft woensdag de elfde etappe van de Ronde van Mexico gewonnen. Hij legde de 216 km van Guadalajara naar Zamora af in 5 uur 21 min. 40 sec. De Hongaar Antol Meggerdi werd in 5.22.05 tweede en de Mexicaan Heriber- to Diaz in 5.22.15 derde. De vierde plaats was voor de Italiaan Giuseppe Scopel in 5.22.25. Een groep van tien renners werd in dezelfde tijd ex aequo als vijfde geklasseerd. Hiervan maakte de drager van de leiderstrui, de Co- lumbiaan Alvaro Pachon, deel uit. Pa- chon behoudt de eerste plaats in ie al gemene rangschikking. De Nederlan der René Pijnen finishte als zevende. Algemeen klassement: 1. Alvaro Pa chon, Columbia 43,07.52; 2. Martin Ro driguez, Columbia 43.09.55; 3. René Pijnen, Nederland 43.12.21; 4. Yiri Di- mitriev, Rusland 43.14.46; 5. Antol Meggerdsi, Hongarije 43.15.28: 22. Joop Zoetemelk, Nederland 43.46.06 38. Ger Harings, Nederland 44.06.57. Ploegenstand: 1. Columbia 129.48.24; 2. Mexico 130.04.00; 3. Hong. 130.25.21; 4. Rusland 130.53.40; 5. Nederland 131.05.24. Een beeld uit de wedstrijd N.A.C. Cardiff-City. De Bredase aanval be zorgde doelman Wilson af en toe be nauwde momenten. MADRID Na de eerste dag van de wedstrijd Spanje - Polen uit de kwartfinales van het toernooi om de Koning Gustaaf-beker op overdekte ba nen heeft Spanje een voorsprong" van 2—0. De uitslagen van de eerste enkelspe len in Madrid waren Juan Gisbert (Sp.)Tadeusz Nowicki (Polen) 75, 1311; Manuel Santana (Sp.)Bronis- Iaw Lewandoski (Pol.) 61, 62. BRISBANE De Nederlandse ten nisspeelster Judith Salomé, die dinsdag in het hoofdtoernooi om de kampioen schappen van Queensland in Brisbane werd uitgeschakeld, is woensdag in het jeugdtoernooi een ronde verder geko men. In de eerste ronde zegevierde zij zonder al te veel moeite met 6-0, 6-3 over de Australische Alice Marshall. Ada Bakker en haar Nieuwzeelandse partner Howard Brounzk hebben de 2e ronde van het gemengd dubbelspel be reikt. Zij wonnen woensdagmiddag met 7-5 en 6-4 van Lita Liem (Ind.) en Neil Stafford (Austr.). LONDEN De Engelse eerste divi sie club Leicester City heeft zich woens dag voor een recordbedrag van 80.000 pond sterling (circa 800.000 gulden) ver zekerd van de diensten van linksbuiten Len Glover van Chalton Athletic. De 23-jarige Glover maakte in de 180 wed strijden, die hij met Charlton speelde slechts 18 doelpunten, maar hij bereid de er talloze voor. Volgens Engelse voetbalexperts past Glover goed in de voorhoede van Leicester City, dat in het centrum van de aanval een paar geduchte schutters heeft, maar niet over een goede linksbuiten beschikt. VEENENDAAL Deze week viert de Veenendaalse voetbalvereniging GVW zijn twintigjarig bestaan. Ter gelegenheid van dit vierde lustrum zal de gehele GW V-familie op vrijdagavond 17 november feestvieren in gebouw „Eltheto" aan de Fluiterstraat, waar leden en donateurs een muziek- en cabaretavond wordt aangeboden door de ontspanningscommissie van de jubilerende vereni ging. Van een kleine buurtclub in Veenendaal-Noord, die begon ondefr de naam GSV, is GVVV uitgegroeid tot een gerenommeerde KNV B-vereniging in het zaterdagvoetbal. Voor bestuur en leden zijn er dus vele redenen aanwezig om feest te gaan vieren. Vanzelfsprekend wordt dan de geschiedenis van GVVV even aangehaald. De voorzitter van de ontspanningsvereniging en tweede voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer W. van de Bovenkamp, die al vele jaren deel uitmaakt van het GVVV-bestuur, vertelde er iets van. Tegen het einde van het jaar 1947 begon GVVV als derdeklasser in de afdeling Utrecht van de KNVB. Na enkele jaren werd de promotie naar de tweede klasse een feit en vanaf dat moment ging het peil van het voetbalspel sterk omhoog. Spannende wedstrijden werden toentertijd gespeeld tegen plaatsgenoot Matjan, het huidige SVP. In 1956 was er opnieuw een kampioenschap te vieren: de GVVV'ers promoveer den naar de eerste klasse. Het jaar daarop kwamen de jongens van Marinus Hei kamp en De Kruiff al in de vierde klasse van de KNVB terecht en er'was in die dagen vrijwel geen tegenstander die het doel van GVVV (een plaats in de top van het zaterdagvoetbal) in de weg kon staan. Wéér was er slechts één seizoen voor nodig om die top te bereiken, want in 1958 werd GVVV derdeklasser. Een prach tige prestatie van de Veenendaalse vereniging. Toen twee jaar later een tweede klasse werd gevormd behoorde GVVV ook tot de gegadigden en met succes verdedigt men tot op heden deze plaats in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. Dit seizoen neemt GWV de derde plaats in op de ranglijst van de tweede klasse C, direct achter IJsselmeervogels en DOVO. Pas ruim een jaar beschikt GVVV over een actieve ontspanningscommissie, een onmisbaar element in een succesvolle voetbalvereniging. „We zijn niet zo maar een feestcommissie, maar we hebben ons tot taak gesteld de vereniging op ve lerlei gebied tot steun te zijn; zeker ook op financieel terrein. De jeugd krijgt eveneens grote aandacht en voor deze leden geven we een aparte feestavond. Er is de laatste maanden overigens een respectabel aantal jeugd leden bijgekomen", aldus de voorzitter van de ontspanningscommissie, de heer W. van de Bovenkamp. Voor de Engelse voetbalcompetitie werden gespeeld: derde divisie: Bris tol Rovers Peterborough 2-1; North ampton Torquay 1-0; Oldham Mansfield 1-0; Scunthorpe Watford- 1-1; Walsall Grimsby 2-0; vierde di visie: Brentford York 3-1; Doncas- ter Hartlepools 0-1. Het Nieuwzeelandse rugbyteam ver sloeg in Lyon een selectie uit Zuidoost- Frankrijk met 16-3. ADO heeft in een vriendschappelijke voetbalwedstrijd te Brugge met 3-2 ver loren van FC Brugge. ZEIST De Ajacieden Cruyff, Muller, Swart, Suurbier en Nuninga, die wa ren geselecteerd voor het Nederlands elftal, zijn gisteren niet op de centrale training op het Sportcentrum in Zeist verschenen. Gistermorgen hebben de rebellerende spelers in de sigarenzaak van Swart vergaderd over de uitspraak van de straf com missie in de zaak-Keizer. Ze besloten zich voorlopig niet meer voor het nationale team beschikbaar te stellen. De aanvoerder van het Neder landse elftal, Bennie Muller, bracht daarna bondscoach Kessler en de Ko ninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) op de hoogte van het besluit. Officieel is de actie buiten het be stuur van Ajax om ontketend, omdat de verenigingen reglementair verplicht zijn hun spelers af te staan aan het Ne derlandse elftal. Op grond van de door voorzitter Van Praag veelvuldig geda ne uitspraken mag men echter aanne men, dat Ajax niet onwelwillend staat tegenover de beslissing van zijn spe lers. Gisteren hebben de vijf geselec teerde voetballers gewoon de training van Rinus Michels gevolgd. Volgens Bennie Muller moet de han delwijze van de spelers niet alleen wor den gezien als een protestdemonstratie uit solidariteit met hun clubgenoot Kei zer. Hun actie is vooral ook bedoeld om uiting te geven aan hun onbehagen over het feit, dat andere spelers wor den gedupeerd wanneer een voetballer in het Nederlandse elftal een zware WILLEMSTAD. Het Nederlandse honkbalnegental, dat een toernooi door de West maakt, heeft in het Rifstadion van Willemstad met 96 verloren van het team van Curasao. Het was de der de nederlaag voor de Nederlanders. De jeugdige werper van Curasao, Henk Daniëls, zette niet minder dan 16 spelers met drieslag aan de kant. Hij stond slechts vier honkslagen toe aan de Nederlandse aanval. Het negental van Curagao bereikte met 8 slagen de hon ken en maakte één veldfout. Nederland beging drie veldfouten. De verliezende werper was Ton Terneuzen, die te wei nig steun kreeg van zijn veldspelers. OPHEUSDEN Naar wij vernemen heeft judovereniging „Opheusden" van sportschoolhouder Budding zich voor een jaar teruggetrokken uit de competitie. Zoals bekend is, werd dit team het vorige seizoen met groot machtsvertoon kampioen van de derde klasse en het zou derhalve dit seizoen in een hogere afdeling zijn uitgekomen. In overleg met de competitieleider van de bond heeft de heer Budding zijn succesvolle judoploeg dit seizoen echter buiten de competitie gehouden, daar enkele judoka's meestal zijn verhinderd wegens militaire dienst en een licht gewicht uit het team één jaar deze sport op doktersadvies niet mag be drijven. De heer Budding coacht nu de judoclub in Renkuni waar de leraar ook een sportschool bezit. Dit team eindigde vorig seizoen in de onderste regionen van de 3e klasse. overtreding begaat. „Spelers die part noch deel hebben gehad aan die wed strijd zoals bij ons Bals en Van Dui- venbode", zo betoogt het vijftal, „kan het geld gaan kosten. „Door het niet meespelen van Keizer ontvangen ze nu misschien minder aan premies. En wie weet kost het Ajax wel het kampioen schap". Muller: „Op deze manier wordt het risico om voor het Nederlands elftal uit te komen voor ons veel te groot. Over de kans op blessures wil ik het nog niet hebben, maar de kans op een ernstige overtreding is in wedstrijden tegen buitenlandse ploegen veel groter. Die jongens zijn over het algemeen meer prof dan wij. Ze gebruiken veel meer trucs dan in Nederland. Wat er nu met Keizer is gebeurd kan ons de volgende keer overkomen. Het is logisch dat ze hem straffen, natuurlijk. Dat heeft hij verdiend. Trou wens, Piet Keizer geeft dat zelf ook toe. Maar laten ze hem dan een forse geld boete geven of iets dergelijks. We spe len hier profvoetbal, maar het regle ment is afgestemd op amateurs. Stel je toch eens voor, de hoogste boete die ze Keizer volgens het reglement hadden kunnen geven was f 250,-..." Bondscoach Kessler zat gistermiddag inmiddels met de brokken. Hij had zijn trainingsprogramma, waarin grote aan dacht werd besteed aan tactiek, voor een groot deel afgestemd op de Ajacieden die niet waren komen opda gen. De bondstrainer betreurde het op treden van de Ajacieden, maar hij kon zich hun reactie menselijk geredeneerd wel voorstellen. Kessler: „De daad van de spelers van Ajax keur ik af, hoewel die ten opzichte van Keizer wel sym pathiek aandoet. Of ze nu verder nog in aanmerking zullen komen voor het Nederlandse elftal valt verder buiten mijn competentie. Het wordt nu hele maal een beleidskwestie van de bond". Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, noemde het besluit van de Ajacieden „onbe kookt". „Die jongens hadden eerst eens rustig moeten nadenken", vond hij. „Wat de consequenties zullen zijn is nu nog niet te bekijken. Waarschijnlijk zal de zaak zaterdag in het bestuur worden besproken". Coler vestigde de aandacht op het reglementsartikel, waarin staat dat iemand, die de belan gen van de bond schaadt, kan worden geschorst. Inmiddels wachten de spelers van Ajax op de uitspraak van de commis sie van beroep. Muller: „Wanneer de straf wordt opgeschort of wanneer de straf ongedaan wordt gemaakt stellen we ons natuurlijk onmiddellijk weer be schikbaar. We hebben gezegd „voorlo pig". Maar wanneer die uitspraak ge handhaafd blijft denk ik niet dat we nog voor het Nederlandse elftal zullen spelen. En geloof nou niet dat het ne men van dit besluit voor ons zo gemak kelijk was. Wij vinden het ook prach tig om voor Nederland uit te komen en voor meneer Kessler vinden we het heel droevig. Die man heeft toch al zo weinig geluk. Het is erg spijtig dat het allemaal zo moet gaan, maar dit kan gewoon niet". De commissie van beroep zal deze week in ieder geval niet meer bij el kaar komen. Er bestaat wel een kans, dat de straf van Piet Keizer wordt op geschort. Mr. P. van Bochove, voorzit ter van de commissie: „Ik kan hier nog niets over zeggen, want ik heb de stuk ken nog niet eens gezien. Het opschor ten van een straf is overigens wel uit zonderlijk, maar theoretisch kan ik er als voorzitter toe besluiten". AMSTERDAM Het is niet uitge sloten dat Piet Keizer ondanks zijn schorsing voor vijf wedstrijden zondag toch met Ajax de competitiewedstrijd te Breda tegen NAC meespeelt. Het bestuur van Ajax heeft namelijk de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) gevraagd de dinsdag avond uitgesproken straf op te schorten met het oog op het beroep dat Keizer heeft aangetekend. Vrijdag valt hier over wellicht de beslissing. Hoewel de commissie van beroep zich nog moet bezighouden met deze zaak, was voorzitter Jaap van Praag van Ajax gisteren toch wel bereid enke le vragen te beantwoorden die wij hem met betrekking tot deze affaire voor legden. Op grond van welke argumenten is Keizer in beroep gegaan? „Wij vinden dat de strafcommissie verkeerd is omgesprongen met artikel elf van het reglement van de Interna tionale Voetbalfederatie (FIFA). De FIFA heeft de KNVB schriftelijk ver zocht de zaak Keizer te behandelen en naar ons idee had de strafcommissie daarna tot taak zich bezig te houden met het uitkomen van Keizer in inter nationale wedstrijden, maar nu besloot zij Keizer voor competitiewedstrijden te schorsen". „Dat is toch kolder? De strafcommis sie is naar onze mening te ver gegaan". U hebt voor Keizer vurige pleidooi en gehouden voor de strafcommissie en ook afgelopen zaterdag tijdens de bondsvergadering. Niettemin ligt er het feit dat Keizer heeft nagetrapt, een ernstige overtreding heeft begaan. Hoe staat u daartegenover? „Ik heb hem daarvoor wel degelijk op het matje geroepen. Dat doen wij altijd bij Ajax in dergelijke gevallen. Keizer heeft zeker straf verdiend, maar nogmaals: ik vind het onjuist dat hij voor Ajax is geschorst nadat hij een overtreding heeft begaan in het Neder lands elftal. Eerlijk gezegd, had ik er op gerekend dat hij voor een bepaalde termijn voor het Nederlandse elftal zou worden buitengesloten. Net als Cruyff vorig jaar. Ook dat zou een zware straf zijn geweest. Cruyff heeft het zich destijds flink aangetrokken en ook Kei zer zou het heel erg hebben gevonden". U hebt na de uitspraak van de straf commissie gezegd: „Stank voor dank". Vindt u het een gunst om spelers af te staan aan het Nederlandse elftal? „Als je zeven spelers afstaat, vind ik dat een gunst, ja. Je leent tenslotte een enorm bedrijfskapitaal uit en als de KNVB er nu nog voor betaalde, zou het nog anders liggen. In Duitsland krijgt een club die een speler afstaat aan het nationaal elftal drieduizend mark. Zo hoort het ook". „Het betaald voetbal is toch een zaak geworden waar enorme bedragen in omgaan. Ga maar eens na wat een club als Ajax op tafel legt voor oplei ding, medische en psychologische bege leiding. Daarvan profiteert de KNVB zonder er iets tegenover te stellen". Bent u van mening dat de KNVB onvoldoende rekening houdt met de be langen van de betalende clubs? „Inderdaad. Wij worden geregeerd door amateurs. Er moet een andere rechtspleging binnen de KNVB komen en zo zijn er nog wel meer zaken te noemen die anders moeten worden aan gepakt. Om dat allemaal te realiseren moet er een volledige scheiding komen tussen amateurs en het betaald voet bal. Zoals het nu gaat kan het niet lan ger". JAAP VAN PRAAG kolder Wie van de twee zal het worden? Jan van Beveren (links) of Pim Doesburg? Op de centrale training van het Ne derlands elftal op het K.N.V.B.-oefen- kamp waren beide doelverdedigers aanwezig, uit wie de keuze gemaakt zal worden voor de Oranje trui. EMMEN Het elfde Danlon-schaak- toernooi in Emmen is ge wonnen door de Tsjechische mevrouw Eretova. Theoretisch kon zij weliswaar waar nog gezeldschap krijgen van de Zuidslavische Ljiljac, maar die stond er in haar afgebroken partij tegen de Nederlandse mevrouw Heemskerk niet al te gunstig voor. Ljiljac had het volle punt nodig om naast Erectova te komen en zij bracht het niet verder dan remise. De uitslagen van de zevende en laat ste ronde zijn: M. Ljiljac (Zdsl.) F. Heemskerk (Ned.) V2x/iK. Erectova (Tsjsl.) K. Jovanovic (Zdsl.) ViV»; V. Assenova (Buig) C. Vreeken (Ned) 1-0; E. Polihroniade (Roem) 1. Tuk (Ned) 0-1; afgebroken partij uit de zesde ronde: K. Jovanovic M. Ljiljac VïV». De eindstand van het Danlontoernooi is nu: 1. K. Eretova (Tsj.-Sl.) 4'/t pnt., 2. M. Ljiljac (Zd.-Sl.), E. Polohroniade (Roem.) en C. Vreeken (Ned.) 4, 5. V. Assenova (Buig.) en K. Jovanovic (Zd.- Sl.) 37. I. Tuk (Ned.) 2>/2 en 8. F. Heemskerk (Ned.) 2 pnt. Er zijn gisteren weer diverse Euro pa Cup-wedstrijden gespeeld waarvan wel de meest verrassende uitslag kwam uit Kopenhagen waar Real Madrid het in de strijd om de beker voor landskampioenen Europa Cup I dus, niet verder bracht dan een 22 gelijk spel tegen de Deense titelhouder Hvi- dovre. Veertigduizend toeschouwers zagen hoe Frits Hansen halverwege de eerste helft de Deense ploeg een 10 voorsprong gaf. Het duurde tot vijf mi nuten voor de rust, alvorens de Madri- lenen die achterstand konden wegwer ken door een doelpunt van Francisco Gento. Jos Pirri bracht Real Madrid on middellijk na de rust op een 12 voor sprong, maar twintig minuten voor het einde kwamen de Deense amateurs door Claus Petersen weer op gelijke hoogte. De overige uitslagen waren: Rapid Wien - Eintracht Braunschweig 10, rust 00; Vasa Boedapest - Valur Reykjavik 60, rust 4—0; Serajewo (Zd. SI.) - Manchester United (Eng.) 0—0. Wisla Krakau (O-Dld) - Hamburger SV 0—1, rust 0—0. Bologna (It.) - Dynamo Zagreb (Zd. SI.) 00; Ferencvaros (Hong) - Real Zaragossa (Sp.). Bij stand O—0 wegens mist gestaakt. ANKARA In groep I van het toer nooi om het Europees voetbalkam pioenschap voor landenploegen hebben Turkije en Tsjecho-Slowakije woensdag in Ankara gelijk gespeeld (0-0). Tsjecho- Slowakije, dat nog een wedstrijd moet spelen (22 november tegen Ierland) heeft nu een punt achterstand op het in deze groep bovenaan staande Span je. De stand luidt: 1. Spanje 2. Tsjecho SI. 3. Turkije 4. Ierland PARAMARIBO De voetbalbond van Suriname heeft bij de FIFA pro test aangetekend tegen de beslissing de eerder gespeelde ontmoetingen in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi tegen Trinidad ongel dig te verklaren en Suriname voor ver dere deelneming aan dit toernooi uit te sluiten. Suriname zou aldus de FIFA de speler Haltman hebben opgesteld,, hoewel hij eerder in Brazilië voor be roepsclubs uitkwam en derhalve niet aan de Olympische toernooien mag deelnemen Volgens de SVB heeft Halt man wel in Brazilië gespeeld doch niet als beroepsspeler. Inmiddels zijn de wedstrijden voor de volgende ron de tussen Trinidad en de Nederlandse Antillen gespeeld zodat het onwaar schijnlijk lijkt dat Suriname nog een kans krijgt.

De Vallei | 1967 | | pagina 13