Veenendaalse raad maakte nachtwerk van behandeling nieuwe begroting Jeugdwerk en bouw vereniging meest besproken Raad nam handschoen van KA.] Ver gretig op Onoirbare praktijken in t Dingetje zijn wel waar Aquarium liefhebbers bijeen Mr. Portheine komt spreken voor V.V.D. Sint komt zaterdag AGENDA Weth. De Ruiter sprak voor de bejaarden D.S.A.-jeugd sterker dan Over bergers Uitverkoop van „Bidt en Werkt'' E.H.B.O.'ers krijgen medaille Schooljeugd op de planken bij ouderavond Auto reed varken aan V EENEND AAL Ver na middernacht heeft de Veenen daalse gemeenteraad de sluitende begroting voor het dienstjaar 1968 aanvaard. De begroting geeft zowel aan inkomsten als aan uitgaven een totaalbedrag te zien van f 14.186.829,24 en overschrijdt daarmee die van vorig jaar met ruim drie miljoen gulden. Afscheid nemen van domineesgezin voordeel aanbieding van de week: AEG -Tur namat De meest verkochte trommel-wasmachine met 2800 toeren centrifuge. Gewone prijs 998.- KIM-voordeelprijs: Veenendaal Eerst niet nu weer wel DONDERDAG 16 NOVEMBER 1967 Een overzicht van de raadzaal tijdens de begrotingsdebat ten, die tot laat in de nacht voortduurden. Algemene tevredenheid bestond er bij de fracties dat er evenals vorig jaar weer een sluitende begroting kon wor den aangeboden. De financiële positie van de gemeente geeft reden tot een gematigd optimisme, ook al kondigde de wethouder van Financiën, de heer R. Koppenberg, aan, dat er voor de toekomst „enkele verrassingen" te ver wachten zijn, die voor de gemeente na delige financiële consequenties zullen hebben. De raadsfracties kwamen dit jaar met algemene beschouwingen, die onderling vele raakvlakken hadden. Zo kreeg het jeugdwerk vrijwel una niem veel aandacht alsmede Patrimo niums Bouwvereniging, waarvan men veelal de bestuursvorm te gesloten vond. Ook voor de sport en de daarmee verband houdende sportaccommodatie was in de beschouwingen veel ruimte gereserveerd, al kwamen de standpun ten ten aanzien van deze punten niet overal overeen. De sanering van het oude Veenendaal (Achterkerkstraat en omgeving vorm de voorts een veelbesproken punt, even als de woningbouw. Ook nu weer werd aangedrongen op de bouw van eenge zinswoningen in de diverse op handen zijnde bestemmingsplannen, waarvan met name de Molenbrug werd ge noemd. Andere punten, die diverse malen in de algemene beschouwingen waren op genomen waren onder meer: De plannen voor de realisering van het nieuwe winkelcentrum in de om geving van de Tuinstraat. De moeilijkheden, die de gemeente ondervond bij 't aankopen van gron den (Stationsstraat en Ruisseveen). De vraag of er in de nabije toe komst nog voldoende werkgelegen heid zal zijn. Het doortrekken van de Westelijke Randweg. De stimulering van het particulier woningbezit door de verkoop van woningwetwoningen. (Elders in dit blad hebben wij de verdere inhoud van de algemene be schouwingen uitvoerig weergegeven). Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg ging in zijn antwoord op de vele opmer kingen van de fractievoorzitters het eerste in op 't aan het adres van Pa trimoniums Bouwvereniging gemaakte verwijt, dat deze woningbouwcorpora tie een te gesloten karakter zou dragen. De fracties van de AR, de Boeren partij en de CHUvbgkqj vbgkq vbgvbb algemene beschouwingen nogal veel aan dacht aan besteed. „Laten we die zaak nu maar eens rustig uitpraten", zo be gon de burgemeester. „Laat de bouw vereniging zich verder openstellen, wordt er zo vaak gezegd-maar dat kunt u niet en daar kunnen wij geen voorschriften voor geven. Het bestuur van Patrimonium zet zich volledig in voor zijn taak. Waarom al dat geroep om openheid? Wat wil men met deze kreet? Een groter bestuur? De begroting is open en de toewijzing van de woningen is open. Wees dank baar dat we in Veenendaal maar met één wonnigbouwvereniging te maken hebben. In andere plaatsen is concur rentie, vaak ten nadele van de bewo ners..." Het woningbezit van de bouwvereni ging bestaat voor ongeveer twee-derde deel uit flats, de rest eengezinswonin gen. In ons blad stond onlangs de medede ling dat Patrimonium niet bereid was een deel van haar woningbezit af te staan aan de huurders, die voor aan koop van de hen ter beschikking ge stelde huizen in aanmerking wensten te komen. Door enkele fracties werd op deze mededeling ingehaakt met de vraag waarom de bouwvereniging dit stand punt inneemt. De burgemeester zei dat hij in dit op zicht achter de bouwvereniging staat en hij vroeg zich af wie er voordeel bij zou hebben, als Patrimoium een aan tal huizen van de hand gaat doen. „We moeten reëel blijven" stelde hy en wees er verder op dat het van groot belang \s «Ut is v»r«touting ia hst boait hlüft van haar vermogen (in de vorm van huizen). De wenselijkheid tot het bouwen van meer eengezinswoningen in de Dragon der leeft ook bij het college, aldus de burgemeester. „We zien deze ontwikke ling met vertrouwen tegemoet...." De fractie van de CHU had bij monde van de heer A. Visser te kennen gegeven niet enthousiast te zijn over de plan nen die tot dusver door de verkeers- deskundige (ir. Goudappel, red.) zijn gemaakt. „Naar onze mening ontbreekt in deze plannen en rapporten wel heel vaak de werkelijkheidszin", aldus de desbetref fende passage in de algemene beschou wingen van deze partij. „Ik wil dit met strafheid bestrijden", zo reageerde de burgemeester. „Integendeel we heb ben het juist te lang zonder verkeers- deskundige moeten stellen.." De AR had gevraagd of de tijd nog niet rijp was om te gaan denken aan een mogelijke verruiming van het Vee nendaalse grondgebied, gezien de be langrijke streekfunctie die de gemeente volgens de planologen in de toekomst zal moeten gaan innemen. Het ant woord van de burgemeester was kort. „Nee", zei hij. „Daar hebben we onze gedachten nog niet over laten gaan." Hij deelde voorts mee, dat er bij het gemeentebestuur nog steeds gega digden aankloppen die belangstelling hebben voor de vestiging van een in dustrie in Veenendaal. Hij zei in dit verband dat er naar gestreefd wordt het Industrieplan II zo snel mogelijk te realiseren. „We hoeven voor onze industriegrond nog steeds geen reclame te maken.." De sanering van het oude Veenendaal noemde hij een vraagstuk, dat momen teel op provinciaal niveau wordt bespro ken. Dit betekent evenwel niet dat de oplossing ervan op korte termijn kan worden verwacht. De vraag of er winkels in de Molen- brug waren geprojecteerd antwoordde hij ontkennend. „Wij zijn van mening dat de toekomstige bewoners voldoende mogelijkheden hebben in de directe omgeving inkopen te doen", zo luidde zijn toelichting. AR-woordvoerder H. van Manen vroeg in zijn algemene beschouwingen aandacht voor het „geknetter van bromfietsen op de zaterdag- en zondag avonden in de Hoofdstraat." De burgemeester zei hierop, dat er juist vorige week een intensieve politie controle op bromfietsen is geweest. Hij De publieke tribune van het nieuwe raadhuis was tijdens de begrotings vergadering goed gevuld. Het waren meest jonge mensen die van hun in teresse voor de gemeentelijke zaken blijk gaven. somde de resultaten daarvan op; 77 processen-verbaal, 60 betaalde waar- schwingen, 79 mondelinge waarschu wingen. Er werden bovendien 31 brom fietsen uit het verkeer genomen. De verwikkelingen rond de beatclub NV 't Dingetje werden uitvoerig onder de loep genomen. „Bij alle discussies over het jeugd werk wil ik het kerkelijke jeugdwerk nog eens met name noemen, vooral de wijze waarop het Instuif-werk zich pre senteert. Over het Dingetje kunnen we ongelooflijk lang praten. Er is een aantal jongelui, dat de kans wil krij gen zichzelf te zijn. We hebben daar ge hoor aan gegeven. Als we hier over praten moeten we ons niet beperken tot de uitwassen, maar het vraagstuk van de jeugd in zijn totaliteit benade ren. De rapporten die over het Dingetje zijn uitgebracht tonen aan, dat er geen dingen zijn gebeurd die niet door de beugel konden. Ik blijf bij mijn stand punt dat een groep jongelui als deze gesteund dient te worden, mits zij zich niet buiten de perken van wet, orde en normaal fatsoen begeven..." Door verschillende fracties werd wet houder Koppenberg gecomplimenteerd met de wijze waarop hij de portefeuille van onderwijs beheert. De wethouder beperkte zich tot vrij algemene opmer kingen, te meer daar er geen speci fieke problemen op onderwijsgebied door de fracties waren aangesneden. Wel was er geïnformeerd (door de heer Visser) naar de plannen voor de bouw van een vierklassige imbecielen- school achter de Prinses Wilhelmina- school. De wethouder zei hierop dat de bestaande BLO-school de beschikking krijgt over enkele lokalen van de Her vormde ULO II, maar dat desondanks de plannen voor niuewbouw blijven be staan en dat men zal blijven aandrin gen op een urgentieverklaring. Wethouder Ant. de Ruiter ging verder in op een suggestie van <1p heer M. G. H. Hendriks (KVP) om eetf Veenendaal se busdienst in te voeren. „We hebben hierover cijfers verza meld en hopen straks een zeer sum miere, eenvoudige dienst op touw te zetten", aldus de wethouder, die overi gens ook meedeelde dat er vroeger ook al eens een (onrendabele) busdienst is geweest. Hij gaf vervolgens een over zicht van het aantal parkeerplaatsen dat in de diverse nieuwbouwwijken zal worden aangelegd. In de Dragonder zal de verhouding één op één zijn; een parkeerplaats bij elke woning. „Over de blauwe zone in het cen trum is in de verkeerscommissie volko men overeenstemming bereikt', zo zei hij tenslotte. Wethouder C. N. van Kuyk vond de oprichting van een jeugdraad, waar over de heer Hendriks had gesproken, een belangrijke zaak, maar hij zei er geen voorstander van te zijn, dat de gemeente een dergelijk orgaan instelt. „Als men tot een jeugdraad komt, zal het college dit toejuichen. Er moeten natuurlijk wel mensen inzitten die het werk aankunnen..." Wat de aanleg van een tweede sportcomplex aangaat, zei hij, dat dit plan nog niet definitief is vastgesteld en dat de plaats zelf nog niet eens met zekerheid bekend is. Het bouwen van een cultureel cen trum, waarover enkele raadsleden hadden gesproken stuitte volgens hem op te veel financiële bezwaren. „We moeten kiezen, of het een, of het an der..." Wethouder M. Bastmeijer ten slotte deelde mee, dat er naar ge streefd wordt zo spoedig mogelijk een aantal bejaardenwoningen te bouwen. Voorts liet hij weten, dat de gemeente met de huisvesting van gezinnen van gastarbeiders in woningwetwoningen zal doorgaan, omdat hierover geen klachten zijn binnengekomen. De heer Bastmeijer kreeg evenals de heer Koppenberg lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij zijn functie als wethouder uitoefent. Zowel de heren H. Brouwer (BP). H. van Manen (AR) als mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) zeiden volledig vertrouwen in de wethouder te hebben, ondanks hun aan vankelijke bezwaren tegen zijn kandi daatstelling. „We nemen onze woor- van destijds terug", zeiden ze alle drie. Na de beantwoording van het colle ge kreeg de raad in tweede instantie het woord te voeren en bij deze gelegenheid werd veel kritiek geuit op de inhoud van de algemene beschouwingen van de heer Hendriks (zie elders in dit num mer). Verder pleitte mevrouw Buddingh voor meer politioneel toezicht in het Dingetje. wees de heer A. de Kievid (BP) het college op de moeilijkheden die invaliden ondervinden als zij het raadhuis (met de vele trappen) be zoeken, zei wethouder Koppenberg dat er in Veenendal principiële bezwaren te gen het verstrekken van schoolmelk bestaan, achtte de heer Van Deelen het in de eerste plaats de taak van de ouders financieel verantwoordelijk te zijn voor de ontspanning van hun kinderen, toonde de heer Brouwer zich een groot voorstander van de verkoop van woningwetwoningen om het par ticulier woningbezit te stimuleren. „Ik zie er alleen maar voordelen in stelde de heer Visser voor de school jeugd van het woonwagenkamp per bus dagelijks naar de Sint Salvator- school te brengen en achtte de heer Hendriks dit een wellicht bruikbare suggestie. RENSWOUDE Vrijdagavond wordt er in de Geref. Kerk te Renswoude ge legenheid gegeven om afscheid te ne men van ds. B. Slingenberg en zijn ge zin. ADVERTENTIE VEENENDAAL „De wijze waarop de heer Hendriks ons heeft behandeld heeft de solidariteit geen goed gedaan. Hij spreekt steeds over leefbaarheid en hij denkt dat hij alleen daar iets aan doet. Hij wil ons dingen zeggen, die hij zogenaamd alleen weet. Twee keer heeft hij beweerd dat ons onderwijs onvol doende is. Ik geloof dat hij door de bomen het bos niet meer ziet Met onder andere deze woorden lan ceerde de heer A. Visser (CHU) tijdens de begrotingsdebatten van vannacht een rechtstreekse aanval op de uitspraken die het KVP-raadslid M. G. H. Hendriks in zijn algemene, beschouwing had ge daan. Ook bij vrijwel alle andere frac ties vielen de uitlatingen van de heer Hendriks in verkeerde aarde. In felle bewoordingen zei bijvoorbeeld de heer B. van Remmerden (PvdA): „De heer Hendriks probeert spijkers met koppen te slaan, maar hij is geen goede tim merman. Hij slaat de spijkers krom..." De heer Van Remmerden nam het hem onder meer bijzonder kwalijk dat de KVP-afgevaardigde tijdens een teach- in had gezegd dat hij (Hendriks) wat het jeugdwerk betreft „als een eenling in de raad staat". Ook de heer H. van Manen (CHU) stond nog even stil bij deze teach-in. „Er zijn instellingen die zich al jaren lang met de jeugdzorg bezig houden... de heer Hendriks geeft hier een schop tegen", zo luidde zijn verwijt. Ds. Van Enk (AR) zei vervolgens verontwaar digd: „Wat jammer dat de heer Hen driks zijn mening op deze wijze heeft verkocht Het ia ellendig Het UsstX bijzonder gegriefd dat hij heeft gezegd dat men op zondag in Veenendaal de „haan-uit-het-kippenhok-gedachte" aan hangt. Ik pretesteer hier ten zeerste tegen. U hebt naar vele kanten onrecht gedaan-.Vervolgens maakten de heren C. G. van Hall (PvdA), G. van den Berg (SGP) en C. van Genderen (CHU) hun bezwaren tegen de opvattin gen van de heer Hendriks kenbaar. Er werd dan ook met enige spanning uitgezien naar de reactie van het van alle kanten bekritiseerde raadslid. „Ik zeg het scherp, maar bedoel het niet kwaad", was zijn eerste verweer me vrouw Buddingh (VVD) had deze woor den trouwens al eerder op de avond gesproken). De heer Hendriks veron derstelde verder dat men aan zijn wij ze van benadering nog niet gewend is. „Het is echt niet mijn bedoeling ge weest inbreuk te maken op de solida riteit. Ik loop het vuur uit mijn sloffen om iets voor de gemeente te bereiken. Misschien ben ik wel te veel idealist..." De heer Visser tenslotte: „De toon waarop u nu spreekt is al heel anders. Daar ben ik blij om en we zullen nu zeker in goede samenwerking verder iuUitiaDi gaan", Centrifuge de Luxe in 2800 Toeren. Gewone prijsf 159,- KIM-Prijs 119.- AEG-Ventilatorkachel, 4 snelheden warm en koud. Gewone prijs f 74,- KIM-Prijs 54.- AEG-Lichtgewicht Strijkijzer. Gewone prijs f 30,- KIM-Prijs 19.90 AEG-Vampire Slede Stof zuiger. Gewone prijs f 169,- KIM-Prijs 109.- Dreamland Electrische 2- persoons Deken. Heerlijk in de winter. Gewone prijs f 89,- KIM-Prijs 72.- Electrische Haardroger met twee knoppen. Gewone prijs f 35,- KIM-Prijs 17.95 Hierbij gratis een droogkap, een standaard en onduleer- gleuf. ïfC de laagste prijs sfc de beste service de grootste sortering in: WASMACHINES, CENTRIFUGES. RA DIO'S, TELEVISIES. BANDRECORDERS. GRAMMOFOONS EN RIJWIELEN. VER KOOP ALLEEN VAN DE TOPMERKEN: ARISTONA. AEG, BAUKNECHT. BLAll PUNKT, BOSCH. DUAL. EDY. GRAETZ, GRUNDIG. NORDMENDE. NOVAK, PHI LIPS. RUTON EN TELEFUNKEN. Hoofdstraat 29, tel. 12727 (08385) VEENENDAAL Dat er veel is ver anderd en nog veranderd wordt, dat hoorden de Veenendaalse bejaarden op de wekelijkse ontspanningsmiddag van wethouder Ant. de Ruiter. Het duizelde de aanwezigen soms. Vooral over al die miljoenen die voor een en ander nodig zijn. Het bleek dat er nog veel moet gebeuren. Aan alle kanten en op alle terreinen is Veenendaal bezig zich te ontwikkelen tot een centrum van indus trie en onderwijs. Veel zou men mis schien terugwensen en van andere din gen is men blij, dat ze voorbij zijn. Veenendaal is bezig de vleugels wijder en wijder uit te slaan. Met heel veel interesse hebben de be jaarden naar de heer De Ruiter geluis terd en stelden daarna nog heel wat vragen, die op prettige wijze beant woord werden. Volgende week dinsdag komen drie films, in kleuren, ieder van 15 minuten. VEENENDAAL Vrijdagavond 16 november belegt de Veenendaalse aquariumvereniging Minor een propa- ganda-avond in het NVV-gebouw te Veenendaal. Op deze avond zal er een interessan te lezing over de aquariumliefhebberij worden gehouden. Er zullen voorts een aantal dia's worden vertoond. De aqua riumvereniging bestaat al vanaf 1949 en heeft ongeveer twintig leden. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De Vee nendaalse vereniging is aangesloten bij de Nederlandse Bond „Aqua-Terra", die rond 15.000 leden heeft. De heer D. Pot uit Veenendaal, die al vele jaren actief is op dit gebied, organiseert bo vendien een tentoonstelling in de kan tine van de Panter Sigarenfabrieken, waarop vele tropische vissen en kleine reptielen te zien zullen zijn. Van 23 tot 30 december zal de tentoonstelling ge opend zijn. De senioren van de Renswoudese jeugd club DSA trokken maandag naar het jongenskamp in Overberg. Hoe sterk deze club speelt bleek overduidelijk toen de einduitslag bekend werd en de DSA-groep met niet minder dan 6-1 hun tegenstanders wist te kloppen. Toch is er door beide partijen flink om de overwinning gevochten en was het geenszins een eenzijdige strijd. Voor DSA kwam de volgende ploeg in het strijdperk: Wim Vink, Jan Ra ven, Wim Pater, Gert van Leeuwen, Gerrit Valkenburg, Teunis Vlastuin, Janne Verbeek, Adrie Veldhuizen, Kees Doest, Gert v.d. Broek. Piet Inkenhaag, Jan Rijnders, Jaap v.d. Vendel, Ton Oosterink. De jongensclub uit Over berg bracht een ovatie uit op de over winnaars na het bekendmaken van de einduitslag, maar hoopt op 4 december in de returnmatch op een revanche. VEENENDAAL Op dinsdagavond, 21 november a.s. zal mr. F. Portheine in hotel Vonk een lezing houden over actuele vraagstukken onder het motto: „Geeft het kabinet De Jong een nieuw beleid?". Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Mr. Portheine is lid van de Tweede-Kamerfractie van de WD. Deze pcopagandabijeenkomst wordt georganiseerd door de afdelingen Veenendaal en Rhenen van de WD. SCHERPENZEEL De M.V. „Bidt en Werkt" zal woensdagavond 22 no vember haar jaarvergadering houden in het gebouw „Philalethes". De avond wordt in de eerste plaats georganiseerd voor de donateurs maar ook belangstel lenden zijn van harte welkom. Op het programma staat o.a. de verkoop van handwerken zoals kussens, ontbijtla- kens, sokken enz. Men zal tevens een verloting organi seren met vele mooie en leuke prijzen. VEENENDAAL De raadsvergade ring van gisteravond en vannacht heeft een interessante uitspraak opgeleverd ten aanzien van de beatclub N.V. 't Dingetje. Eerst zei de burgemeester dat hem nimmer was gebleken, dat er daar gebeurtenissen hadden plaatsge vonden die niet door de beugel konden. Later stelde de heer Hendriks echter vast: „Een bestuurslid van de beatclub heeft echter zelf verklaard dat er wel onoorbare praktyken zijn uitge haald SCHERPENZEEL Op zaterdag 18 november zal Sint Nicolaas weer zijn intocht doen in Scherpenzeel. De Sint zal om ongeveer 2 uur aan het Oost einde arriveren in een open Landauer, getrokken door zijn trouwe schimmel, en vergezeld van een aantal zwarte Pieten. Aan het Oosteinde wordt de Sint op gewacht door de Scherpenzeelse muziek vereniging en de Valleiruitertjes. De tocht vanaf het Oosteind gaat via de Druivenkamp, Lijsterbeslaan, Linden- laan naar het gemeentehuis waar burge meester en wethouders de Sint en zijn gevolg zullen ontvangen. Na de begroe ting en de toespraak van de burge meester zal de Sint zijn rijtoer door het dorp voortzetten via de Burg. Rooy- aardslaan, naar plan Zuid Holevoet, Glashorst, Oranjebuurt en Gaslaan naar Hotel Marktzicht. Hier zal de Sint tot zijn verjaardag zijn appartementen betrekken. Tijdens de rondrit zullen de zwarte Pieten strooien op plaatsen waar de ruimte en de veiligheid van het verkeer dit toe laat. ELST Heden (donderdagavond) worden op een feestelijke bijeenkomst enkele leden van de EHBO afdeling Eist de Tilanus-medailles met oorkon de uitgereikt. Deze gebeurtenis vindt plaats in de zaal van de Morgenster. De Tilanusmedailles worden uitgereikt aan enkele leden die reeds 25 jaar lid zijn. Vele belangrijke genodigden zul len acte de presence geven. Het gezel» lige samenzijn is toegankelijk voor le den van de afdeling Elst-Rhenen van de Kon. Ned. Ver. EHBO. Tevens treedt de verenigingstoneelgroep deze avond op. SCHERPENZEEL Dinsdagavond werd in de Openbare Lagere School In de Dorpsstraat een ouderavond gehou den die zeer druk bezocht werd. De voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat zoveel ouders aan de oproep gehoor hadden gegevn. Na de opening was het woord aan de secretaris voor het lezen van de notu len die voor deze vergadering in dicht vorm naar voren werden gebracht. Hierna kreeg het hoofd der school, de Heer Th. van der Hoeff het woord. Hij gaf een kort overzicht over het wel en wee van de school sinds de vorige ou deravond waarbij de nieuw benoemde onderwijzeres mej. Klein Bekman aan de ouders werd voorgesteld. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Van Hussel-Wesselink herkozen. Het aftredende bestuurslid de heer S. Vlas tuin stelde zich niet herkiesbaar. Ge kozen werd de heer J. C. van Bruggen. Vervolgens werd door de penning meester een overzicht gegeven van de afrekening der schoolreizen, het Sint Nicolaasfeest en het Schoolfonds. De kascommissie, bestaande uit de heren M. van Dam en J. Overeem, kon een gunstig verslag uitbrengen. De heer H. Schipper werd als nieuw lid gekozen. Na de pauze voerden leerlingen van de verschillende klassen een program ma uit van zang, voordracht en schets jes. Een welverdiend applaus was de beloning voor de jeugdige acteurs en actrices. Het hoofd der school sloot deze avond met een woord van dank aan de scheidende voorzitter, die twaalf jaar voorzitter der oudercommissie is ge weest. RENSWOUDE Op onverklaarbare wijze kwam dinsdagavond tegen 6 uur een varken van de landbouwer T. uit de Schalm onder de auto van de heer F. V. uit de Bilt. Het varken, dat drach tig bleek te zijn werd hierbij gedood. De jonge biggetjes kwamen door dit on geluk vroegtijdig ter wereld, maar ook de kleintjes waren alle levenloos. De bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij. Zijn wagen werd bescha digd. Heden, donderdag VEENENDAAL Hotel „De Korenbeurs", 19.30 uur: Bij eenkomst C.P.B. Demonstratie elek trische apparaten. Brandweerkazerne, 20.30 uur: Vergade ring belangengemeenschap Vijverplan. AMERONGEN Dorpshuis, 19.30 uur: Ned. Herv. ge meenteavond. Dorpshuis, 20.00 uur: N.V.V.H. Lezing mej. A. M. Hoekendijk over „Vrou wen in donker Amsterdam". ELST Hotel „De Stuivenberg", 19.30 uur: Kaartavond voetbalvereniging Muske tiers. Café „De Morgenster", 20.00 uur: Ver gadering EHBO-afdeling Elst-Rhenen. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De man met het gouden pistool". Morgen, vrydag LEERSUM Garage Kooy, 15.0017.00 uur en 19.00 22.00 uur: Bazaar t. b. v. Hervormd Jeugdcentrum. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De man met het gouden pistool".

De Vallei | 1967 | | pagina 3