Kantongerecht Wageningen Machinist uit Eist negen maanden van de weg af Service" had f50.- boete tot gevolg VELUWEZOOM BIEDT MODERNE TEHUIZEN Vrouw en vier kinderen zoek Opnieuw conflict in zwembad-bestuur „Bijzonder scherp telefoontje P.B. en b.v. Wester singel Weekagenda Utrecht BOVENSTE BESTE BOILER Bouwactiviteit voor bejaarden Behoud privéleven van even groot belang als goede verzorging Ook hotels AGENDA Kruik Weiland m Knalpijp Om de tuin Niet eens Krachtig remmen niet bemerkt Disco-bar in Panor a ma molen Duur Hinderwet VOORZITTER EN SECRETARESSE VAN PROPAGANDA-COMMISSIE AFGETREDEN Geheimzinnig Auto in sloot BURGERLIJKE STAND RESTEREN OAALDEROP-TIEL Pagina 3 ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 WAGENINGEN De zwaarste straf die kantonrechter mr. A. C. van den Brand tijdens de vrijdagse zitting uitdeelde, kwam voor rekening van de Elster- se machinist C. J. van V. Hij werd veroordeeld tot een onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid van motorvoertuigen en bromfietsen, voor de tijd van negen maanden. Bovendien werd hem een geldboete van f 50,op gelegd. „Deze verdachte is niet meer rijp om achter het stuur te gaan zitten", zei de officier van justitie, mr. J. C. H. Pieters, in zijn requisitoir. De machinist, die als automobilist al een hele reeks overtredingen op zijn naam heeft staan, had op de kruising Molenweg/Schaapsweg in Ede geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto. Twee inzittenden van deze auto hadden, bij de aanrijding die volgde, onder meer een hersenschud ding opgelopen. De verdachte had maar betrekkelijk weinig verweer. „Ik heb wel goed uit gekeken", zei hij. De kantonrechter vond het des te merkwaardiger dat er dan toch een on geluk was ontstaan en hij vroeg zich dan ook af of de Elstenaar in het alge meen wel met een automobiel ver trouwd is. Zowel hij als de officier acht te het raadzaam dat de machinist het stuur van een auto de eerste negen maanden nu maar met rust laat. Zoals op bijna elke zitting waren de automobilisten, die de maximumsnel heid hadden overtreden, nu ook weer sterk in de meerderheid. „Bij de 34 op roepen zijn 22 snelheidsovertredingen en dat is toch wel een teken aan de wand", zei de officier. De rij werd geopend door de Elster nertsfokker G. R. v. S. Hij had op de rijksweg Renswoude-Planken Wambuis 105 kilometer gereden terwijl er maar 90 is toegestaan. Van S. beging daar mee de 6e overtreding van dezelfde soort in zijn carrière als automobilist. Hij had bovendien nog een proeftijd lo pen en voor de kantonrechter was er dan ook alle reden om op te merken: „De kruik gaat net zo lang te water tot ie barst..." Dat gebeurde dan nu in de vorm van een ontzegging van de rij bevoegdheid van drie maanden en een boete van f 100, De chauffeur H. v. H. uit Ede was voor de vijfde keer betrapt op te hard rijden. Ook hij had het gaspedaal op de genoemde rijksweg te ver ingedrukt en dat, terwijl hij nog bezig was een proeftijd met goed gevolg te doorstaan. Daarvan was dus nu geen sprake meer. De officier eiste een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van 3 maanden en een boete van f 150,De rechter vonniste conform. De Arnhemse vertegenwoordiger H. A. S. beging dezelfde overtreding op de Edeseweg in Bennekom omdat, zoals hij zelf zei, hij op tijd bij een klant moest zijn. Omdat het de eerste keer was dat hij een dergelijke fout had ge maakt liet de officier het bij een geld boete van f 75,De rechter vond dit beneden het gebruikelijke tarief, maar in zijn vonnis ging hij tenslotte toch met de eis mee. In een weiland langs de Barneveldse- weg in Lunteren had zich het nachtelij ke drama voltrokken waarvoor de bei de neven V. Z. v. d. B. uit Zwolle en H. v. d. B. uit Nijkerk zich nu moesten verantwoorden. Vertegenwoordiger Va lentino v. d. B. had zich in de auto van zijn neef Hendrik, die monteur van be roep is, zo hard gereden dat hij in een Coöperatieve Veluwse Eierveiling Ede Aanvoer: 699.030 stuks, stemming matig. Prijzen (in f per 100 stuks): Eieren van 52-53 g 12.30—12.59, 56-57 g 13.44—13.90, 60-61 g 15.01—15.21, 64-65 g 15.70—16.45. Eierveiling Bameveld. Aanvoer 544.125 stuks, stemming kalm. 37-43 g 8.10—9.76, 47-53 g 11.50—12.41, 57-63 g 13.88—15.85, 66-72 g 16.33—17.61 Kruishoutum (België) Aanvoer 305.000 stuks, stemming matig. 52-53 g 11.70—11.75, 57-58 g 13.20—13.50, 62-63 g 15.00—15.35. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer ca. 2.100.000 st., handel rustig. 49-58 g 11.40—14.40, 59-65 g 14.75—16.40. kg-prijs 49-58 g 2.33—2.48, 59-65 g 2.50 —2.52. Varkensmarkt Aanvoer 138 stuks, handel rustig. Big gen f 62—68. ZWOLLE, veemarkt Aanvoer: run deren 2622, graskalveren 809, nuchtere kalveren 1837, schapen en lammeren 100, varkens 331, schrammen 5, biggen 1272, geiten 32. Totaal 7008. Prijzen (in f per stuk): neurende en versgekalfde koeien 900-1470, neurende vaarzen 1000-1280, neurende pinken 875 -950, slachtkoeien en vaarzen 900-1300, slachtkoeien (in f per kg gesl. gew.) 3.00 -4.45, guiste koeien 850-1050, worst koeien (in f per kg gesl. gew.) 2.70-3.10, guiste vaarzen 865-1065, guiste pinken 625-725, graskalveren 325-525, nuchtere kalveren 60-225, nuchtere kalveren (in f per kg lev. gew.) 1,25-1,65, geiten 20- 50, vette schapen 100-130, lammeren 90- 110, 10-weekse biggen 135-160, drachtige varkens 350-480, slachtvarkens 300-400, schrammen 80-100, biggen 60-72, stieren (in f per kg gesl. gew.) 3.80-4.40, vette kalveren 480-580, vette kalveren (in f per kg lev. gew.) 3.35-4,10. Overzicht: (Resp. aanv. en handel): gebr.vee: goed, pr.houdend; guiste koeien: goed, pr.hou dend; pinken: redelijk, prijshoudend; varkens: gedrukt, niet prijshoudend; graskalveren: redelijk, prijshoudend; vette kalveren: vlot, prijshoudend; nuchtere kalveren: traag, niet prijshou dend; biggen: gedrukt, niet prijshou dend; slachtkoeien: stug, niet prijshou dend. onoverzichtelijke bocht de wagen niet in bedwang had kunnen houden en via een sloot in een weiland terecht was gekomen. Valentino legde gebarend uit: „Ik reed in een vreemde auto en in die bocht kwam er plotseling een tegenlig ger aan. Ik was aan het passeren en wilde weer achter mijn voorganger rij den gaan... nou ja... en toen kon ik het niet meer redden..." „Wie van de weg raakt hoort er niet thuis", oordeelde de officier. Daarna werd de lengte van het rem spoor, dat Valentino op de Barneveld- seweg had achtergelaten, het onder werp van gesprek. Hoe lang dit nu pre cies geweest was kwam niet helemaal uit de verf. Het proces-verbaal sprak van een lengte van 63 meter, maar de verdachte zei dat het hoogstens 20 me ter kon zijn. Hoe dan ook, de kanton rechter vond dat Valentino in ieder ge val „hoogst onverantwoordelijk" gere den had. „Maar ik heb toch niemand schade berokkend", zei de vertegenwoordiger nog gauw even voordat de officier het woord nam. „Dat is een kwestie van meer geluk dan wijsheid", haakte de rechter scherp in. De officier eiste een boete van f 150,- en drie maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. Hen drik v. d. B. werd ten laste gelegd dat er geen geldig kentekenbewijs was bij de auto, waarmee Valentino de ca priolen had uitgehaald. Van hem eiste de officier een boete van f 50,-. De rech ter maakte hier f 75,- van. Valentino werd veroordeeld tot een boete van f 100,- en een onvoorwaardelijke ont zegging van zes maanden. De vertegenwoordiger schrok hevig bij het horen van dit vonnis en vroeg direct „of het niet wat minder kon". „U bent hier nu eenmaal niet op de markt!" was de reactie van mr. Van den Brand. De Wageningse glasblazer G. A. G. had met een opgevoerde bromfiets door zijn woonplaats gereden. Boven dien was hierbij geconstateerd dat de knalpijp teveel herrie maakte. „U wilde zeker indruk maken, want in het proces-verbaal staat dat u al dat lawaai zo mooi vond", stelde de rech ter met nadruk vast. G. vertelde daarop dat hij geen geld had gehad om een nieuwe knalpijp aan te schaffen en dat hij op de Apeldoorn- se automarkt een tweedehands carbu rateur had aangeschaft, die naar later bleek, niet aan de eisen voldeed. „Ze hadden bij Junushof de carbura teur van m'n brommer gestolen; ik moest dus wel een andere kopen", zei de glasblazer een tikkeltje bedeesd. De officier eiste vanwege de „erger lijke geluidshinder" een boete van f 25 en voor het opvoeren van de brommer f 100, alsmede onttrekking aan het ver keer van de foutieve onderdelen. „Gijs, u hoort de eis", zei mr. Van den Brand vervolgens. Gijs had echter geen commentaar op dit rijmpje. De rechter vonniste tenslotte met een boete van f 10,- voor de ondeugdelijke knalpijp en een symbolische boete van f 1,- voor het opvoeren. Daarbij kwam echter dat de door de politie in beslag genomen bromfiets nu definitief aan het verkeer onttrokken werd. Zowel de Veenendaalse stoffeerder W. H. P. als de Wageningse scholier A. C. D. had getracht de politie om de VEENENDAAL Geboren: Marco Johannes z. v. W. H. Meijer en J. Jan sen; Wendy, d. v. H. Kaasjager en A. Boumans; Cornelis, z. v. C. Ippel en A. G. Kok; Antoinette Elsa, d. v. E. J. Sörensen en J. J. Schoneveld; Ingrid Zohra M., d. v. I .Végó en K. Bendli; Sylvia Antoinette, d. v. F. A. Bekker en E. P. Nicolaas; Evert Jan, z. v. K. van der Velde en M. van Beek; Geert Ma ria, z. v. J. van Dijk, en G. D. van Beek; Jacob Maria, z. v. J. van Dijk en G. D. van Beek; Bernadina, d. v. J. J. J. Hol lander en G. van Hout; Marinus Willem, z. v. W. Roodbeen en H. J. Helms. GetrotAvd: E. van Kruistum (Ameron- gen en G. H. Haalboom; G. van der Poel en J. M. Koolma; M. A. Heijink (Ede) en M. Versteeg; S. G .van Soest en M. Ro- seboom; J. H. van Capelle en M. van Walsem; D. Jonkers (Wijk bij Duurstede) en H. Mulder; H. Vonk en H. J. Koudijs; A. G. Korevaar, (Wageningen) en T. E. Pot; A. J. Groeneveld (Enschede) en E. R. A. Heerma. Overleden: J. M. Keer, wed. v. J. de Kievid; G. Burgstede, echtg. v. M. de Bruin; H. J. van de Scheur, echtg. v. C. M. R. van Eek. Geboren: Clasina W., d.v. R. Tim mer en W. A. v. Gelderen; Gerrit C. W. z.v. H. Deijs en G. W. v. Willigen, Op- heusden; Dirk, z.v. S. Geurts en G. v. Gelderen; Cornelis J., z.v. D. G. van Kleef en E. Boldermand; Marianus, z.v. D. v.d. Wardt en I. H. M. v. Verwaaij- em, Opheusden. Getrouwd: J. M. v. Rekum, Dode- waard en A. M. v. Eek, Opheusden. Ondertrouwd: M. Wendels, en W. Struijk. Overleden: Evert Verwoert, 40 jr., echtg. v. N. v.d. Sluis. tuin te leiden toen zij werden geverba liseerd omdat hun bromfietsen niet wa ren verzekerd. De Veenendaler zei dat hij het verzekeringsbewijs thuis had la ten liggen, wat later niet bleek te klop pen en de kweekschoolleerling uit Wa geningen had gauw een nummerplaatje van een andere brommer op de zijne aangebracht voordat hij naar een ver jaardagsfeestje in Ede reed. In beide gevallen eiste de officier een geldboete van f 75,- en beide keren von niste de rechter conform deze eis. De scholier zei nog even dat hij geen geld had om dit bedrag te betalen. Mr. Van den Brand adviseerde hem in de Kerstvakantie dan maar te gaan wer ken. Fruitteler A. V. uit Eist (U.) en ran geerder H. v. O. uit Amersfoort konden het samen niet eens worden voor de balie. V. was op de Kerkewflk in Vee- nendaai door het rode licht gereden dat aldaar bij een overweg is geplaatst. Van O. had het nummer van die auto aan de politie doorgegeven. „Ik kon niet meer stoppen, anders was er een auto achter me tegen mij aangevlogen", zo verweerde de fruitte ler zich. De rangeerder, die het licht destijds persoonlijk in werking had gesteld, trad nu als getuige op en vertelde in geuren en kleuren hoe het zich allemaal had afgespeeld. Zijn breedsprakig betoog kwam hierop neer dat de verdachte te hard had gereden. „Ik heb de machi nist nog een stopteken moeten geven, anders hadden we hem gegrepen", ver zekerde hij de rechter en zei even la ter: „Och, meneer de rechter, ik ken VEENENDAAL. Ter hoogte van de Koningin Julianaschool vond gistermiddag op de Kerkewijk een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. De automobilist B. S. uit Veenendaal remde krachtig voor een op het zebrapad overstekend jongetje. De automobilist P. A., die zich vlak achter de eerstgenoemde auto bevond, bemerkte het remmen van de heer S. niet op tijd waardoor de botsing ontstond. De auto's werden beschadigd. RHENEN. Vanavond is er in de Panoramamolen voor de leden van de „Malle molen club" weer gelegenheid tot dansen. Deze keer echter niet op muziek van een band, maar op muziek van gram mofoonplaten. In de molen zal in de toe komst namelijk herhaaldelijk een disco-bar worden ingericht. Met behulp van een grote geluidsinstallatie en een uitgebreide disco theek zal een disc-jockey een gevarieerd programma presenteren. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Mijne Heren, Naar aanleiding van het artikel in uw blad over de wijkgemeenschap „Westersingel", zouden wij, alsmede en kele buurtbewoners van de Westersingel gaarne enig commentaar geven op ge zegden of uitlatingen van de heren Craats en Slotboom in uw blad. Deze heren benaderen de zaak tussen hen en Patrimoniums Bouwvereniging veel te eenzijdig en zonder kennis van feiten. Het is namelijk zo dat P.B., huizen bouwt met het grootste gedeelte subsi die van het rijk. Het rijk geeft per huis per jaar een vast bedrag, dat vrij wel nooit genoeg is om de onkosten te dekken. Dat houdt dus in dat als er ex tra lasten komen, deze voor rekening van dè huurders zijn. Eenzelfde voor beeld krijgt men bij het onderhoud van de tuinen. Toen de flats gebouwd zijn, zijn de tuinen uitbesteed voor een vast bedrag. Dat bedrag geldt nu nog, dat betaalt men ook in de huur. Wil men dus dat de tuinen beter onderhouden worden, zal men hiervoor een huur verhoging moeten aanvaarden. Nu het zand voor de zandbak. Dat heeft de ge meente gebracht, maar met meebeta ling van P.B. P.B. betaalt ieder jaar f 100,voor onderhoud van de speel tuin en gaf enkele jaren terug f 400,voor een nieuwe afrastering en personeel van de streekwerkplaats. Had P.B. hier niet aan betaald dan we ten wij nog niet of we het ook gekre gen hadden. Wij zouden ook graag een kantteke ning maken bij het gezegde over de knutselavonden voor de jeugd. Dit is een idee van een buurtbewoner die daarvoor ook zijn schuur met materia len ter beschikking heeft gesteld, en die in die jaren ook meer tijd aan de jeugd heeft besteed dan een ander. Dat weet de jeugd en ook de ouderen heel goed. Wij willen met dit artikel niet P.B. schoonpraten want daar mankeert ook wel wat aan, wij trachten een en ander in de reële sfeer te trekken en wij zouden willen zeggen tegen de he ren Slotboom en v. d. Craats, doe ver der uw best maar trek niet alles in het emotionele. Bekijk de zaak redelijk, praat redelijk over de zaak, maar dan niet nadat men van alle feiten op de hoogte is. U redactie dankend voor de plaats ruimte. Hoogachtend, Leden b.v. „Westersingel", de overweg daar precies. Als ik zóu willen kan ik er daar soms wel zo'n stuk of twintig te grazen nemen..." In zijn requisitoir gaf de officier aan de hand van de verklaring van de ge tuige, nog eens een duidelijk overzicht van het gebeurde. Hij achtte de schuld van de fruitteler bewezen en eiste een boete van f 60,-. De rechter deed er tenslotte een tientje af. De service, die de Veenendaalse spui ter G. J. v. E. twee dronken kennissen bewees, kwam hem nu duur te staan. Van E. kreeg op een avond de beide mannen op bezoek en bood hun aan ze naar huis te brengen. „Ze waren stom dronken en ik heb ze toen even naar huis gebracht Dat gebeurde met de auto van een van de beide Bacchus-vereerders. Van E. werd aan De Klomp aangehouden en toen bleek dat er geen geldige papieren bij de auto waren. De officier eiste een boete van f 100,-. De rechter vond echter dat de verdach te niet de hoofdschuldige was en in zijn vonnis halveerde hij de eis: f 50,- of 5 dagen subsidiair. STADSSCHOUWBURG, Lucas Bolwerk; zaterdag: De leeuwerik. Nieuw Rot terdams Toneel. Zondag: Assepoester, jeugdclub Rivieren- en Dichterswijk. Maandag: Iin wankel evenwicht, de Nederlandse Comedie. Dinsdag: Do dendans, Toneelgroep Theater. Don derdag: Sheherazade, L'Organisation Theatrale Frangaise in het kader van de Franse universitaire week. Zater dag: Rooie Sien, Stichting Amster dams Volkstoneel. NICOLAIKERK; zaterdag: Orgelvesper. TIVOLI; maandag: Derde maandag- avondconcert USO. Woensdag: Uit voering Kerkgezang o.l.v. Jaap de Lange m.m.v. het USO. MUZEVALTHEATER, Oudegracht; za terdag: „Lief zijn voor de muis". Woensdag: Cabaret Land in Zicht. MARGRIETHAL. Fentener van Vlissin- genkade; vrijdag en zaterdag, 2008 uur: Flight to Lowlands Paradise. ADVERTENTIE --vv. j ELEKTRISCHE BOILERS RENKUM/HEELSUM Er wordt beweerd, dat de Veluwezoom aan het „vergrijzen" is en gezien het aantal bejaardentehuizen, is dat niet onwaarschijn lijk. Niet alleen de mooie omgeving is een factor, die bejaarden aantrekt de laatste periode van hun leven langs de Veluwezoom door te brengen. De gunstige grondprijs en de aanwezigheid van grote, noodlijdende hotelt stimuleren ook de stichting van bejaardentehuizen. De initiatiefnemers kunnen altijd rekenen op grote belangstelling, want er bestaat in ons land nog steeds grote behoefte aan doelmatige onderkomens voor bejaarden. De tehuizen langs de Veluwezoom hebben gasten uit alle delen van het land. Niet zelden zijn er wachtlijsten met meer dan honderd namen. Interessant is de ervaring, die de ge meente Renkum heeft gehad met be jaardenwoningen, gebouwd op de Hank. Aardige huisjes, die echter met moeite bewoners kregen. De bejaarden bleken in veel gevallen te „honkvast" om de hun vertrouwde omgeving te verlaten. Een bezwaar vond men ook het isole ment temidden van niets dan ouder dom en 't feit, dat bejaardenwoningen geen logeerkamer hadden. Steeds dui delijker blijkt, dat bejaarden „jonger" blijven, het contact met de andere leef tijdgroepen niet willen missen. Bij de woningbouw op Heidestein en later ook in Doorwerth en Oosterbeek heeft men een andere weg gekozen, hier werden kleine groepen bejaarden woningen in de nieuwe wijken geïntro duceerd, wat ongetwijfeld 'n betere op lossing is. werth, 't tehuis voor bejaarde onderwij zers en onderwijzeressen, de Veilige Ha ven en De Bosrand in Oosterbeek, flo reren in hoge mate. De Veilige Haven en het onderwijzerstehuis zullen binnen kort worden uitgebreid. Er is nu ook be gonnen met het verbouwen van hotels, zoals De Branding in Doorwerth en Rijn hof in Renkum, teneinde er bejaarden tehuizen te vestigen. Meer en meer worden deze tehuizen dusdanig ingericht, dat de bejaarde een groot deel van zijn of haar zelfstandig heid behoudt. De privé-zitslaapkamer is dan uitgebreid met een kitchenette, De particuliere huizen, zoals Berg- zicht in Heelsum, Mooiland in Door- AMERONGEN Op de secretarie van de gemeente Amerongen ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Chemische Wasserij van Boordt, Elster- straatweg 30 te Amerongen/Elst (U), om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het chemisch reini gen en persen van kleding aan de El- sterstraatweg 30, Eist (U), kadastraal gemeente Amerongen, sectie D, num mer 3097. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren ging op een openbare zitting te houden op 30 november 1967 om 11.00 uur in het gemeentehuis te Amerongen. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht. B. en W. van Rhenen. De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. douchecel en toilet. De maaltijden ko men uit een gemeenschappelijke keu ken. Er zijn voorts een gemeenschappe lijke recreatie- en een ziekenzaal. Het hoeft geen betoog, dat de situatie die helaas nog in teveel tehuizen voor komt, waarbij de bejaarde over geen enkele privéruimte beschikt, hoogst on gewenst is. Ieder mens heeft recht op een eigen identiteit, een eigen plekje om zichzelf te zijn en zijn eigen sfeer te maken. Het gaat niet aan om bejaarden om economische redenen bij elkaar op 'n slaapzaaltje een „onderdak" te bieden. De moderne bejaardentehuizen zijn dan ook alle op het principe van de „priva cy" gebaseerd. De nieuwe verzorgingsflat, de Konings hof in Heelsum mag als voorbeeld en een goed bejaardenonderkomen dienen. Helaas kunnen vrijwel alleen de zeer goed gesitueerden hun latere levensja ren op een dergelijke comfortable wijze doorbrengen. Aan de Bennekomseweg in Heelsum worden momenteel door een bouwmaat schappij uit Loosdrecht en aannemers uit Huizen tachtig bejaardenwoningen neergezet, die aan de moderne eisen voldoen. Elders in Heelsum, aan de Heide- steinlaan wordt een algemeen bejaar dentehuis gebouwd, dat plaats zal bie den aan ongeveer honderd bejaarden. Wij menen, dat men de bouw-activiteit ten behoev van bejaarden, ondanks de „vergrijzing van de Veluwezoom" als een positief feit moet zien. Het helpt het bejaardenprobleem naar een oplossing. Het bejaardencentrum Heidenstein (honderd plaatsen) bij Renkum zal in het voorjaar worden geopen. m VEENENDAAL De politie in Rome is er nog niet in geslaagd de Nederland se Isolde Laan uit Veenendaal en haar vier kinderen, die op 7 november hun flatwoning in het Schrjjverspark over bid hebben verlaten en naar Rome z\jn gegaan, op te sporen. Ook de Italiaanse echtgenoot van Isolde Laan. Luigi de Martino, die na de plotselinge verdwij ning van zyn vrouw en kinderen naar (Van een onzer redacteuren) LEERSUM Dr. L. A. Buining, voorzitter van de propaganda-commissie van de Stichting Bosbad „De Utrechtse Heuvelrug", heeft plotseling voor deze functie bedankt. Er is een meningsverschil gerezen tussen hem en een van de leden van het dagelijks bestuur, de heer H. Schaap. Mej. M. A. B. Lindeman, secretaresse van de propaganda-commissie, heeft uit solidariteit met de voorzitter, het bijltje er eveneens bij neergelegd. De moeilijkheden worden door dr. C. A. Buningh, voorzitter van het dage lijks bestuur van de stichting, gekarakteriseerd „als een persoonlijk geschil", dat hij zeer betreurd. De achtergronden van het geschil worden uit de verklaringen van de di verse betrokkenen niet erg duidelijk, maar vast staat dat het dagelijks be stuur de propaganda-commiséie min of meer het verwijt heeft gemaakt dat er onjuistheden stonden in een persbe richt, dat door de commissie was opge steld en dat dezer dagen in diverse kranten werd gepubliceerd. „Ik heb dit in goede harmonie met de voorzitter van de propaganda-commissie besproken en we kwamen in principe overeen, dat het bericht herschreven zou worden", aldus de heer Buningh. Zo ver is het niet gekomen, omdat een telefoonge sprek dat zaterdagavond plaats had tussen commissie-voorzitter Buining en bestuurslid Schaap, die zich eveneens in de affaire had gemengd, „een bijzonder scherp verloop" had, zoals een van de heren ons meedeelde. De heer Buining gaf gisteren als commentaar: „Ik kan de handelwijze van dat bestuurslid nu eenmaal niet accepteren. Ik heb hier van mededeling gedaan aan mevrouw De Jong, de algemeen secretaresse,' en heb toen tevens voor mijn functie be dankt..." Mej. Lindeman heeft dit voor beeld gevolgd, nadat pogingen van haar om de beide heren weer dichter tot elkaar te brengen op niets waren uit gelopen. In het stichtingsbestuur hebben zich ai eerder moeilijkheden voorgedaan. Zo kondigde men in februari van dit jaar aan en bloc te zullen aftreden vanwege een meningsverschil met het college van B en W. Later draaiden de beide partijen toch weer bij. De stichting werd in 1966 in het leven geroepen en stelt zich ten doel, zoals in de officiële stukken staat, te komen „tot de bouw en de aanleg van een re creatief openluchtzwembad te Leer- sum". Over haar werkzaamheden is het stichtingsbestuur steeds nogal geheim zinnig geweest ondanks het feit dat er een propaganda-commissie bestaat. De zer dagen trad de stichting weer enigs zins in de openbaarheid toen het al ge noemde bericht over de stand van za ken van de voorgenomen zwembad- bouw werd vrijgegeven. Hierin staat on der meer: „De stichting heeft alle mid delen in het werk gesteld om het bos bad te realiseren. De leden van de stichting verzetten reeds veel werk..." Over de werkelijke vorderingen, die de stichting in verband met de bouw al heeft gemaakt, worden echter hoege naamd geen concrete gegevens ver strekt. De heer Buningh deelde tenslotte mee, dat de nu ontstane moeilijkheden geen gevolgen zuilen hebben voor de uiteindelijke realisering van het bad, waar Lecrsum nu al zo lang op wacht. „We zullen alleen een nieuwe voorzitter en een nieuwe secretaresse van de pro paganda-commissie moeten gaan zoe ken Heden, zaterdag RHENEN Panoramamolen, 20.00 uur: Disco-bar voor „Malle molen club". LEERSUM Beatboerderij „H,et Hof", 19.30 uur: „Daddies Act". Garage Kooy, 14.3017.00 uur en 19.00 23.00 uur: Bazaar t.b.v. Hervormd Jeugdcentrum. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De man met het gouden pistool". Morgen, zondag VEENENDAAL Petrakerk, 20.00 uur: Jeugdappèl. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 15.00 uur: „De man met het gouden pistool"; 19.30 uur: „Geheim agent 077. Operatie Hongkong". Rome was gekomen, heeft geen spoor van zjjn familie kunnen vinden en keert onverrichterzake naar Nederland terug. Hjj wordt over enkele dagen opnieuw in Rome verwacht. De echtgenote van Luigi de Martino is uit Veenendaal verdwenen met mede neming van 30 duizend gulden in Itali aans geld en een aantal juwelen ter waarde van 35 a 40 duizend gulden. Zij was in 1956 met Luigi de Martino ge trouwd en het echtpaar had gedurende drie jaar in Ostia bij Rome gewoond, waarna het zich in 1959 in Nederland vestigde, omdat de man van Isolde Laan daar een functie had bij een im porteur van machinerieën en machine werktuigen. De vrouw had alleen een korte schrif telijke boodschap voor haar echtgenoot achtergelaten. Daarin schreef zij: „Ik ga weg en kom niet meer terug. Ik heb twee handen om te werken en ik zal zorgen voor de kinderen". De reden waarom zij overhaast ge vlucht is, kon de echtgenoot niet ont hullen. Hij vermoedde, dat zijn vrouw buiten hem om een kostbare diamant ter waarde van 12.000 gulden heeft ge leend aan een advocaat in Amsterdam, met wie het echtpaar bevriend is ge weest, en dat zijn vrouw, toen dit kost bare voorwerp niet meer terug kwam, in paniek is geraakt. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat Isolde Laan en haar kinderen, die reisden op een Italiaans paspoort, zich per trein naar Düsseldorf hebben bege ven en daar in een vliegtuig naar Rome zijn 'gestapt. De echtgenoot, die per auto eveneens naar Rome is gekomen, heeft ontdekt, dat zijn vrouw en kinderen ge durende twee dagen onderdak hebben gevonden in een pension in Ostia, maar dat zij waar weer vertrokken, toen men de vrouw waarschuwde dat haar echtge noot ook in Rome was aangekomen. Het laatst is de vrouw gezien in een bar van een hotel aan de Cristofo Colomboweg. Daar is zij in 'n taxi gestapt. Deze heeft de politie tot nu toe niet kunnen terug vinden. Ook de Veenendaalse recherche ls bij het onderzoek ingeschakeld. De V. VEENENDAAL. Gistermiddag dook op de hoek Polderweg-Vijgendam een per sonenauto in een sloot na eerst een boom te hebben geraakt en rakelings een tweede boom te zijn gepasseerd. De auto, die werd bestuurd door de heer G. B. K. uit Utrecht, werd zwaar beschadigd. Oorzaak van dit ongeval was de automobilist G. van de L. uit Ede. Deze reed met een snelheid van 80 km per uur op de Vijgendam, richting Ede. Bij de kruising Polderweg-Vijgendam gekomen verleende hij geen voorrang aan de voor hem van rechts komende heer K.. die op de Polderweg richting Buurtlaan reed. Van de L. raakte met de voorzijde van' zijn auto de uiterste achterzijde van de auto van K. Hierdoor raakte deze op de beschreven wijze van de weg. Van de auto van Van de L. was alleen het voorspatbord licht beschadigd. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor.

De Vallei | 1967 | | pagina 3