Tegenstander van Veenendaal was vorige week zeer produktief Moeizame zege van Weaving- herenteam Kerry klopte Kathy Melville nerveuze Karter Candia favoriet tegen KDS Wielersport in Oost-Nederland doet sterk van zich spreken „SLAGEN OF STOPPEN" Befaamde Russische keeper Lev iashin speelt niet mee in interland tegen Nederland Wilde Amerikaanse voetbalbond voert proces over erkenning Salamanders-heren op Panhuis Dieren tegen Kernploeg uitgebreid tot 23 spelers Philips verzorgt de geluidsinstallaties in Mexico Olymp. Spelen geen verlies voor Mexico Voetbalprogramma Elftallen voor morgen Reserveteams van Panters alle in de strijd Yasas ronde verder Gornik Zabzre won van Dynamo-Kiev Paard wegens dope gediskwalificeerd Junior verbeterde Nederlands record op 3000 meter Weinig krachtsverschil in 4e klasse H-West Sporttoto Nummer één bij organisatie van grote wegwedstrijden Afdeling Utrecht Voor Piet van Miert is er maar één weg: Lijdensweg Rentree Baansport in Apeldoorn Ronde van Gelderland „De Adelaar" Hockey Volleybal Hockey Volleybal Europa Cup I ■'«jgina 9 ZATERDAG 18 NOVEMBER 1967 VEENENDAAL In de vierde klasse H-West is tot op heden slechts een zeer miniem krachtsverschil te be speuren. De ploegen geven elkaar weinig toe en Utrecht dat toch in de onderste regionen verkeert kan zelfs nog gelijk komen met Veenendaal. De Utrechtse ploeg, die vorige week verrassenderwijs KDS met 70 verplet terde, is morgen te gast op het Salamander-sportpark. De hoge score van het afgelopen weekend moet voor de Veenendaalse defefnsie wel een ernstige waarschuwing zijn. Oefenmeester Zeiler heeft hier o.i. wel rekening mee gehouden, daar de geschorste Dick van Dijk in de defen sie wordt vervangen door H. Stuyvenberg. Heikamp is naar de halfplaats verhuisd, terwijl H. van Nieuwameron- gen weer in de voorhoede opereert. Niet alleen Utrecht, maar ook Veenendaal heeft vorige week een grote overwinning geboekt en gezien het thuis voordeel tippen wij de thuisclub als favoriet. Candia '66 versloeg vorige week op „De Berg" het team van De Meern op weinig overtuigende wijze en moet mor gen bij KDS in Utrecht op bezoek. De Rhenenaren gaan hier hoogstwaarschijnlijk een over winning behalen. VEENENDAAL. De heren van de Veenendaalse hockeyvereniging Sala manders spelen na twee afgelastingen zondag een thuiswedstrijd tegen Die ren, welke match om 14.00 uur begint. Dieren heeft nog alle kans op de titel en is favoriet voor de zege. De stand in de vierde klasse luidt mo menteel: Quick Mezen Dieren Doetinchem Goor Z.O.W. Salamanders 0 11 2 8 24—4 15—9 18—13 16—7 11—6 6—22 2—31 Het damesteam speelt in Driebergen tegen Shinty. De jongens A ontmoeten op het Panhuis de leeftijdsgenoten van Union CCe, terwijl de jongens b in Zevenaar bij de gelijknamige club op bezoek gaan. VEENENDAAL Na 3 weken rust trokken de heren van volleybalclub Weaving weer naar de Amersfoortse sporthal om de strijd aan te binden met de SVV-heren. De lange rustperiode had de Weavingheren blijkbaar geen goed gedaan, want van de anders zo vlot lopende combinaties kwam deze avond bijzonder weinig terecht. In de eerste set werden de Veenen- dalers totaal verrast door het spel van de Soesterploeg en verloren dan ook met 15-11. De tweede set leverde enkele goede acties op die prachtig werden afgerond maar Weaving kon geen vat krijgen op de verrassende combinaties van SVV. Verdiend wonnen zij echter deze set met 6-15. Met veel kunst- en vlieg werk kon SVV in de derde set nog overeind blijven tot de stand 10-10. Toen vond Weaving even zijn normale vorm terug en won ook deze set met 10-15 (1-2). Donderdagavond 30 november wordt beslist wie definitief de leiding in de 2e klas gaat nemen, want dan zal Wea ving zijn kunnen moeten tonen aan leider NVC,' waarop het momenteel een achterstand heeft van 2 punten. BRISBANE De Australische Ker ry Melville is vrijdag doorgedrongen tot de finale van het dames-enkelspel van de internationale tenniskampioen schappen van Queensland door een 6-4, 6-1 overwinning op de Amerikaanse Kathy Harter. De Amerikaanse, dit jaar halve finaliste op Wimbledon, speelde bijzonder nerveus en onzeker en miste het vertrouwen om winnende slagen te maken. Kerry Melville, als tweede geplaatst, zal in de finale uit komen tegen haar landgenote Lesley Turner, die een 6-1, 6-1 zege op Karen Krantzcke (Austr.) behaalde. De twee dubbelcombinaties, waaruit Harry Hopman een keuze zal maken voor de aanstaande challenge round tussen bekerhouder Australië en de winnaar van Zuid-AfrikaSpanje heb ben weinig indruk gemaakt in de halve finales. John Newcombe/Tony Roche en Roy Emerson/Bill Bowrey maakten niet de indruk hechte dubbels te vormen. Newcombe en Roche hadden twee uur en drie kwartier nodig om hun landge noten Terry Addison en Ray Keidie met 8-6, 6-3, 3-6, 18-16 te verslaan. De jonge Australiërs Alan Stone en Ray Ruffels weerstonden Emerson en Bow rey bijna tweeëneenhalf uur alvorens te verliezen met 18-16, 3-6, 6-3, 6-2. Door het uitlopen van deze partijen werden de halve finales van de enkelspelen verschoven naar vandaag. Daarin komt Emerson uit tegen de Deen Jan Lesch- ly en John Newcombe tegen Bill Bow rey. De belangrijkste uitslagen zijn: Dames-dubbelspel, halve finales: Judy Tegart "Lesley Turner (Austr.) Gail Sherriff Helen Gourlay (Austr.) 6-3, 4-6, 8-6; Gemengd-dubbelspel, tweede ronde: Jan Leschly/Judy Tegart (Denemar ken/Australië Howard Brown/Ada Bakker (Australië/Nederland) 11-9, 6-3; Bob Layton/Helen Gourlay (Austr.) - Ken Fletcher. Judith Salomé (Austr./ Ned.) 63, 75. Torben Ulrich/Gail Sherriff (Den'Austr.) - Gary Baulch/ Chris Hedrick (Austr) 6-3, 6-3; Peter Curtis Mary Ann Eisel (GB/VS) - On- ny Parun/Astrid Suurbeek (Nz./Ned.) 11-9, 6-3. Kwartfinales Leschly Tegart-Graham Stil well, Ele na Subirates (GB Mex) 6-3, 6-2; Ul rich/Gail Sherriff-Curtis Mary Ann Eisel 4-6, 6-4, 6-3; Layton/Helen Gour- lay-Bill Bowrey/Lesley Turner (Austr) 10-8, teruggetrokken. In de vierde klasse F-Oost heeft Op- heusden een vrije dag. De Betuwna- ren stellen tot op heden nogal teleur in deze competitie. Zij naderen steeds meer de gevarenzone en belanden na de uitwedstrijden van dit weekend ver moedelijk op de voorlaatste plaats van de ranglijst, daar hekkesluiters Ooster- beekse Boys en AVW tegen elkaar uit komen. Er wordt morgen slechts één wed strijd gespeeld in de eerste klasse B van de Afdeling Utrecht, namelijk het duel tussen Roda '46 en De Meeuwen. Het Amerongse DVSA heeft al een grote achterstand op Stichtse Boys en Patria, welke ploegen oppermachtig zijn in deze afdeling. In de tweede klasse B gaat koploper Scherpenzeel bij Olympia '25 op bezoek en zal hier wel een overwinning Roe ken Oranje-Wit uit Eist" treedt morgen op als gastheer van het Utrechtse DSVU, dat in de eerste wedstrijd werd versla gen door de Elstenaren. Hoewel de teams elkaar in kracht weinig ontlopen geven wij de thuisclub toch de meeste kans op de overwinning. HDS uit Leersum, dat zich in de der de klasse B. na een teleurstellende start vrij goed herstelde, onderneemt mor gen de reis naar Utrecht om daar de strijd aan te binden met Faja Lobi, waartegen in de eerste wedstrijd werd verloren. Een puntenverdeling ligt in dit geval voor de hand. DEN HAAG De kernploeg van de hockeybond is door coach Piet Brom berg uitgebreid tot 23 spelers. Na het voor-Olympische hockeytoernooi van Londen zijn zes nieuwe spelers uitgeno digd: t.w. vier Kampong-spelers: Van Staveren, Bender. Temmerman en R. Westdijk, de HMC-er Hylkema en Bu- ma van DKS. Voor de trainingen, die op 6 maart a.s in het Olympisch Sta dion te Amsterdam beginnen, leveren Kampong en Laren de meeste spe lers, resp. zes en vier. Uit deze groep van 23 worden de elftallen samenge steld voor de interlands en semi-inter- lands in de maanden april en mei. Voor deze maanden zijn vier interlandwed strijden gepland. Wanneer na 26 mei de finitief vaststaat dat Nederland deel neemt aan het Olympische hockeytoer nooi in Mexico Stad de int. hockeyfe- deratie moet ons land op de vergade ring van februari nog plaatsen bij de zestien landen, die in aanmerking ko men, terwijl het NOC beslist over de uiteindelijke uitzending wordt de de finitieve Olympische ploeg samenge steld, bestaande uit 18 spelers. De volgende spelers zijn uitgenodigd voor de kernploeg: Boks (Amsterdam), Brederode (HHIJC), Terlingen (Laren), Ebbens (Kampong), Benninga (Kampong), Van Staveren (Kampong), De Lanoy Meyer (Laren), Fokker (Laren), Elffers (HGC), Kist (HHYC), Weemers (HTCC), Bender (Kampong), Temmer man (Kampong), Frans Spits (Amster dam), Van 't Hooft (H'sum), Zweerts (SCHC), Van Vroonhoven (SCHC), De Keyzer (Breda), Hylkema (HMC), Ter Haar (H'sum), R. Westdijk (Kampong), Buma (DKS) en Thole (Laren). EINDHOVEN De N.V. Philips heeft opdracht ontvangen om de vier stadions in Mexico-City, waarin de Olympische spelen van 1968 worden gehouden, te voorzien van geluidsinstallaties. Deze opdracht heeft zowel betrekking op de communicatie der stadionleiding met 't publiek als die ten behoeve van dienst verlenende instanties, officials, persver tegenwoordigers en de deelnemers aan de wedstrijden. Het grootste stadion, het gemoderniseerde Estadio Olimpico, Sindad Universitaria wordt door Philips tevens van een nieuwe verlichting voor zien. Deze Mexicaanse order omvat on der meer ruim 1500 luidsprekers, 41 ki lometer luidsprekerkabel en 12'/t km microfoonkabel. Destijds leverde Philips ook de geluidsinstallaties voor de Olympische Spelen te Helsinki, Melbourne en Rome. MEXICO STAD De organisatie van de Olympische Spelen zal Mexico aan zienlijk minder kosten dan aanvankelijk werd verwacht. De president van het organisatorencomité, de architect Pedro Vazquez, heeft bekendgemaakt dat te genover de uitgaven van 500 miljoen peso's (150 miljoen gulden), thans reeds 425 miljoen peso's (130 miljoen gulden) aan inkomsten staan voor televisie- en radio-rechten, alsmede talrijke andere concessies. Het nadelige verschil van 20 miljoen gulden plus de nog tijdens de spelen uit te geven 15 miljoen gulden zullen gemakkelijk kunnen worden ge dekt door de opbrengst van de kaart verkoop. 4e klasse H-West: EMS—SVF; Forti- tudoJSV;; Zwaluwen VooruitMid- landia; VeenendaalUtrecht; KDS Candia '66; De MeernVreeswijk. 4e klasse F-Oost: EWVOosterbeek; RVWArnhemia; Hertog H.Excelsior Z. uitgesteld; DrielEendracht; Ooster- beekse BoysAVW. Afdeling Utrecht le klasse B: Roda '46De Meeuwen. 2e klasse B: HoutenDSO (U.); Olympia '25Scherpenzeel; Barneveld Maluku Muda; Oranje-WitDVSU. 3e klasse B: En AvantDorestad; RUCSVMM; Faja Lobi—HDS. Veenendaal (thuis) Utrecht: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, C. Gerritsen, H. van de Bovenkamp, H. Stuivenberg; midden: J. Henzen, G. Heikamp; voor: J. van Barneveld, H. Imbos, H. van Nieuwamerongen en J. Sukkel. Candia *66 (uit) KDS: nog geen de finitieve opstelling bekend. HDS (uit) Faja Lobi: doel: H. Bos; achter: J. Pot, C. van de Berg; midden: L. Schuilenburg, Hartog, J. van de Berg; voor: J. W. Meerbeek, Maassen, R. Meerbeek, D. Gijsbertse en H. Hellinga. Oranje-Wit (thuis)—DVSU: doel: C. v. Rotterdam; achter: H. de Vries, St. van- Veenendaal, J. Haisch; midden: L. Hage W. Bos; voor: KI. van Burken, T. Drost, H. Bos, T. Selhorst, H. Slok. Scherpenzeel (uit) Olympia '25: doel: C. van Geel; achter: A. Tins, M. Louwers; midden: G. van de Broek, H. Veldhuizen, H. Hoefakker; voor: A. Jan sen, W. J. Vonk, F. Rebergen, W. van Oostrum, G. Vermeulen. DEN HAAG De cijfers van de sporttoto's van de afgelopen week luidden: sporttoto 19: aantal deelne mers 661.473; inleg f 849.178,20; Prijzen- bedrag f 280.229,plus extra prijs van f 25.000,plus de derde prijs van to to 18 f 47.032,80. Tonaal dus f 352.261,80. Eerste prijs f 154.125,95 3 meldingen van dertien goede uitslagen, bruto f 51.375,40 per melding. Tweede prijs f 84.068,70, 170 meldingen met twaalf goede uitslagen, waarvan twee met twee kolommen. Per kolom wordt f 490,uitgekeerd. Derde prijs f 89.067,15, 269 meldingen van de eerste negen goed. Netto per melding f 340, Extra prijs f 25.000,geen meldingen. Dit bedrag ging naar toto 20. Sporttoto 20: Aantal deelnemers 401.588; inleg f 457.107,60. Prijzenbedrag f 150.846, plus extra prijs van f 25.000, plus de ex tra prijs van f 25.000,van toto 19. Eerste prijs f 82.965,30 een melding van 13 goede uitslagen, die het gehele be drag bruto ontvangt. Tweede prijs f 45.253,80, 114 meldingen van twaalf goede uitslagen, waarvan 1 met twee kolommen. Per kolom: f 395,Derde prijs f 22.626,90, 545 meldingen waarvan tien met twee en een met vier kolom men. Per kolom wordt uitgekeerd een bedrag van f 42,Extra prijs f 50.000,4 meldingen. Uitkering per kolom f 12.500, VEENENDAAL De hoofdteams van Panters komen dit weekend niet binnen de lijnen, maar piorgen betre den alle reserve-teams van Panters 't veld. In de zaal aan de Tuinstraat zul len vanaf twee uur vijf wedstrijden worden gespeeld en er zitten veel over winningen voor de thuisclub in. Om twee uur start het meisjes-team tegen Tibra' uit Woerden. Om drie uur dames 2 tegen SVV 2. hetgeen een overwinning voor het nog ongeslagen Panters 2 moet worden. Een uur later spelen de heren van Panters 3, even eens nog zonder verliespunten, tegen CGSI 3 uit Bilthoven. Een overtuigen de Veenendaalse zege is hier de ver wachting. Om vijf uur moet de heren formatie Panters 4, het opnemen tegen Valbovol 6. Om vijf uur tenslotte de match Panters 5 Volko 1 wat even eens een Panters-zege moet worden. Alleen het jongens-team speelt uit en wel tegen Schot-Culemborg. Dit zal een zware partij worden voor de Panters en een gelijk spel is al een gunstig resul taat. DEN HAAG „Ik wens geen twee de Reinier Kreyermaat te worden. Niet dat ik iets denigrerends ten opzichte van de spelers van Xerces/DHC wil zeggen, want ik heb de grootste be wondering voor de wijze daarop hij, ondanks alle tegenslagen, is terugge komen. Voor mij is er maar één weg: slagen of stoppen. Als ik denk, dat ik na twee a drie maanden in het B-elftal niet kan meekomen, hang ik mijn voet balschoenen aan de kapstok. Mijn vas te werk als gymnastiekleraar gaat voor alles". Piet van Miert kijkt nog bedenkelijk naar het been, dat hem vijftien maan den geleden, na een ongelukkige val in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1966/'67 tegen Fortuna '54, zo veel narigheid zou bezorgen. langer dan twee maanden van voetbal len verstoken zou behoeven te blijven. Het werden vijftien lange maanden. Maanden, waarin het been bleek te zijn genezen maar waarin Van Miert door hevige pijnen geplaagd nauwelijks kon lopen. „Ze moesten eens weten hoeveel pijn ik heb gehad. Op de foto's was niets meer te zien maar de pijn wilde niet weg. Je gaat dan bij jezelf denken, zou ik ooit nog wel eens aan voetballen toekomen". Het gaat goed met de wielersport in Oost-Nederland! Wanneer we een te rugblik werpen op het afgelopen sei zoen dan komen we tot de conclusie, dat ook in 1967 de meeste wielerron den in Gelderland zijn gehouden. Het waren er ruim 100, 0e open-baanwed- strijden en klassiekers inbegrepen. Verheugend is het te noemen, dat de Gelderse renners zich in tal van wedstrijden van de goede kant hebben getoond. In dit verband denken we aan Fedor den Hertog uit Harderwijk, die helaas vlak voor de wereldkam pioenschappen door een lelijke val op non-actief werd gesteld. Hij gaat in tussen goed vooruit en de doktoren hebben goede hoop, dat Fedor in 1968 weer op de fiets kan stappen. Fedor boekte het afgelopen seizoen ruim 20 overwinningen en klasseerde zich vele malen bij de eerste tien, zo wel -in criteria als in van stad-tot-stad- wedstrijden. Den Hertog werd terecht voor de nationale wegploeg gekozen en had, wanneer de ongelukkige val geen spelbreker was geweest, bij de wereld kampioenschappen ongetwijfeld ook „van voren" gezeten. Jan Hesse uit Arnhem was de tweede Gerderse crack, die enkele sprekende overwinningen boekte. Zo won Jan „de Dorpenomloop" en „de Acht van Chaam" en werd hij vele malen geklas seerd bij de eerste tien. Ook het ko mend seizoen zal hij weer voor Vrede- stein rijden. Blijven we even in de om geving van Arnhem dan is er verheu gend nieuws van de jonge John Cor- nelissen (Nijmegen), die als nieuwe ling de aandacht op zich vestigde. Eén en ander ontging de technische leider van Caballero, Frans van der Enden, ook niet. Cornelissen werd door hem gevraagd voor de Caballero-ploeg van 1968 Naast Hesse en Cornelissen zijn Den Hertog en Hans Eckelboom (Heerde) ook weer uitgenodigd vodr de Amstel- ploeg. Bekijken we de resultaten van de Gelderse renners dan moeten we ook Wim Holstege uit Nunspeet noemen, die het afgelopen seizoen maar liefst 53 keer „prijs" fietste. Hierbij waren vijf overwinningen. Deze renner won ook het Union-klassement. In 't kam pioenschap van Gelderland werd hij tweede achter zijn wisselvallig rijden de clubmakker Dries van Wijhe uit Oosterwolde. Wat Van Wijhe betreft, deze jongen kan veel meer bereiken in de wielersport wanneer hij deze tak van sport maar eens serieus beoefende. Af en toe gooit Dries er jammer genoeg „met de pet naar"... Gelukkig zijn er op de Veluwe nog renners te over die zich serieus geven. De gebroeders Evert en Jan Dickhof uit Oosterwolde. zijn daar een voor beeld van. De eerstgenoemde boekte 't afgelopen seizoen 10 overwinningen. Beide renners zullen in 1968 voor de nieuwe amateur-formatie „Nieuwkamp- accu's-Borne" fietsen. De IJsselstreek telt nog vele jeugdrenners, die een goe de toekomst tegemoet gaan, o.a. Th. de Waal uit Harderwijk, Albert Schroten uit Epe, Gerard Dickhof uit Oosterwol de en Henk Scholten uit Epe. Voor de snelle spitsspeler van ADO brak na die val een ware lijdensweg aan. De tweedelen van het gebroken kuitbeen hoefden niet eens gezet te wor den, wat bij de behandelende genees heren de reactie ontlokte dat hij niet TÜr BOEDAPEST Vasas Boedapest heeft zich als eerste geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskam pioenen. In de tweede wedstrijd tegen Valur Reykjavik, die vrijdag in Varpa- lota (West-Hongarije) voor 6000 toe schouwers werd gespeeld, zegevierden de Hongaren met 51. Bij de rust leid de Vasas in deze eenzijdige wedstrijd reeds met 30. Pas drie minuten voor het eindsignaal wist Valur de eer te redden. De eerste ontmoeting, die twee dagen geleden in Boedapest werd gespeeld, werd met 60 gewonnen, zodat de to tale score 111 bedraagt. Beide wed strijden werden op verzoek van de IJs- landers in Hongarije gespeeld, ener zijds uit financiële overwegingen en anderzijds vanwege het slechte weer, waarmee IJsland in dit jaargetijde heeft te kampen. ■fr KIEV Dynamo Kiev, dat in de eerste ronde bekerhouder Celtic Glas gow uitschakelde, heeft vrijdagavond op eigen terrein een verrassende neder laag tegen de Poolse kampioen Gornik Zabzre geleden. Bijna 90.000 toeschou wers waren er getuige van, hoe de Po len in de eerste wedstrijd uit de achtste finales van de strijd om de Europese beker voor landskampidënen Dynamo naar een 21 nederlaag speelden. Te kenend voor de machteloosheid van de Russische aanval was, dat de Pool Olek in de elfde minuut Dynamo aan het enige doelpunt hielp. In de 15e minuut scoorde Szoltysik de gelijkmaker en een kwartier na de rust zorgde Lu- banski voor het winnende doelpunt De beste spelers van Gornik waren stop per Oslizlo en doelman Kostka, die ze ven minuten voor het einde een door Szabo genomen strafschop stopte. De return volgt 29 november in Zabzre. Deze week was het dan toch zover. In een vriendschappelijke wedstrijd te gen het B-elftal van Holland Sport maakte Piet van Miert zijn rentree. Weifelend staarde hij voor de aan- van van de wedstrijd naar het stadion en taxeerde de enkele duizenden toe schouwers die waren gekomen om hem weer aan het werk te zien. „Ze hebben er veel te veel rucht baarheid aan gegeven, waarom al die toeschouwers", mompelde hij in zich zelf. Enkele bemoedigende klopjes van zijn medespelers waren voldoende om de stap naar een onzekere „tweede" toe- Jcomst als voetballer te wagen. Na een halve wedstrijd vond hij het voorlopig voldoende. „Ik heb nog wel pijn, maar dat wordt steeds minder. Het gaat hoofdzakelijk om de conditie, die is er nog niet". Bij ADO heeft men van de van Spar ta overgenomen speler nog weinig ple zier ondervonden. „Het is onbegrijpe lijk. Vijf jaar ben ik voor Sparta uitge komen en daar wordt toch niet zacht zinnig gespeeld. Nooit heb ik er iets ge had. Terwijl ik bij ADO steeds beter ging spelen, liep ik in april 1966 een hersenschudding op en nu dit". Het is voor Piet van Miert geen moe ten om terug te komen al wil hij het wel. „Het is maar, welke eisen je aan jezelf stelt. Ik ga niet lopen sukkelen. Als het been weer honderd procent wordt, kan ik met mijn 28 jaar nog wel een tijdje mee, maar als dat niet zo is dan is voor mij de lol eraf". FEDOR DEN HERTOG .20 overwinningen O maanden op non-actief is geweest Bert Zillig werd cross-kampioen van Gelderland, wegkampioen van de Sal- land/IJsselstreek en winnaar van de voórjaarscompetitie van „De Adelaar". Hij boekte verder overwinningen in Vaassen, Oosterwolde en te Veessen en toonde zich op de baan ook van de goe de kant door in tal van onderdelen te zegevieren. Arnold Jansen (17 jaar) boekte op de baan in Apeldoorn tal van overwinningen en toonde op dè weg ook uit het goede „rennershout" te zijn ge sneden. Hij werd winnaar van de na jaarscompetitie van „De Adelaar". Voor een kranige prestatie zorgde Jan sen voorts door als snelste uit de bus te komen in een tijdrit voor amateurs en nieuwelingen van „De Adelaar" Als iste jaars-amateur wil Jansen in 1968 zijn kunnen tonen, evenals Gert Wildeboer (Apeldoorn) en Wim Kamp huis uit Vaassen. Op de Apeldoornse wielerbaan is het afgelopen seizoen vergeleken bij Nijme gen, waar slechts enkele wedstrijden werden verreden, in wedstrijdverband intensief gefietst. Jurrie Huizebosch, secretaris van De Adelaar, vertelde ons, dat het hoogte punt van het jaar was de organisatie van de nationale kampioenschappen achtervolging voor dames. Met de po pulates begon men op 10 mei en op 29 augustus werden de laatste wedstrijden gehouden. De baankampioenschappen van de Salland'IJsselstreekcombinatie werden ook weer met succes te Apel doorn verreden. „De Adelaar" is, dat men In 1967 d« grond aangekocht heeft, waarop de Apeldoornse wielerbaan is gebouwd. De actieve Jurrie Huizebosch, voegde er aan toe, dat het bestuur van De Ade laar ook verheugd is over het feit, dat er op de baan weer achter motoren is gefietst. Niet geheel zonder trots vertelde Jur rie Huizebosch ons, dat de fa. Van de Heuvel het plan heeft opgevat enkele handelsmotoren aan te schaffen. „Het afgelopen seizoen is het rijden achter de motor nog experimenteel geschied, maar in 1968 zullen we echte wedstrijd- den met derby-gangmaking organise ren", aldus de heer Huizebosch. Het bestuur van „De Adelaar", dat veel steun heeft van de supportersver eniging, zal ook in 1968 weer jeugdwed strijden op touw zetten met het doel de wielersport bij de jeugd te propage ren. Naast ba an wedstrijden worden er weer criteria in Apeldoorn en omge ving georganiseerd. Prachtige propaganda voor de wieler sport was de Ronde van Gelderland. Or ganisator Jan van de Blankevoort ia intussen al weer druk in de weer met de voorbereidingen voor 1968! De Vierstromenlandronde, met start en finish te Tiel, zal ook in 1968 weer worden verreden. De Racingclub Steen- deren gaat in 1968 ook een van stad-tot- stad-wedstrijd organiseren in de Gelder se Achterhoek. Wanneer we de oostelijke van stad- tot-stad-wedstrijden: de Ronde van Overijssel, de Ronde van Twente en de Intern. Ster van Zwolle hierbij nog rekenen, dan kan zonder meer vastgesteld worden, dat de mees te grote wegwedstrijden in Oost-Neder land worden georganiseerd. Het ziet er naar uit, dat ook de na tionale clubkampioenschappen, die het afgelopen seizoen met succes in Ooste lijk Flevoland (met start en finish t* Dronten) werden georganiseerd, in 1968 weer door de Wezeper wielerver. De IJsselstreek op touw worden gezet. Bij al deze optimistische wielersport- geluiden tenslotte nog een pessimistisch geluid. De kans is namelijk groot, dat de actieve Gelderse consul van de KNWU, de heer K. Zweedijk, als lid van de Sportcommissie benoemd zal worden. Voor de landelijke wielersport zal dit een grote versterking betekenen, maar de bestuurders van de Gelderse wielerclubs zullen de benoeming van de heer Zweedijk als lid van de sportcom missie niet toejuichen. Immers, de heer Zweedijk heeft in de loop der jaren een belangrijk aandeel gehad in de groei en bloei van de wielersport in deze con treien! Het zal niet meevallen om op korte termijn een even actieve figuur als de heer Zweedijk te vinden, die de taak van consul van de provincie Gelderland Ook de Apeldoornse wielervereni ging „De Adelaar" heeft talentvolle renners in haar gelederen. Bert Zillig (Apeldoorn), Ben Roodink (Loenen) en Arnold Jansen (Voorthuizen), hebben een goed seizoen achter de rug. Roo dink won in Oostendorp en in Elspeet boekte hij een zege in de Oranje-Ron de van Apeldoorn en zegevierde in een koers van de Salland/IJsselstreek. Hij klasseerde zich verder 15 keer bij de eerste tien. En dan te bedenken dat Roodink bij de aanvang van het sei zoen door een sleutelbeenbreuk twee DEN HAAG De winnaar van de op 4 oktober op Duindigt gehouden grote prijs voor tweejarige volbloeds, Pathisa, is alsnog gediskwalificeerd wegens het toegediend krijgen van stimulerende middelen. De uitslag van het onderzoek van het speekselmonster van Pathisa, was ver dacht, waarop de trainer van het paard, de heer J. A. M. Deckers, een contra-ex pertise liet verrichten. De uitslag hier van was positief, zodat het strafbare feit bewezen was. Trainer Deckers zal voor de straf com missie van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport moeten verschijnen. Een mijlpaal in de geschiedenis van kan waarnemen. MOSKOU In het Russisch voetbalelftal, dat woensdag 29 november in Rot terdam de eerste officiële interlandwedstrijd tegen Nederland speelt, zullen waar schijnlijk twee jonge spelers hun debuut maken. Michael Yakusjin, de coach van het Russische elftal, heeft de 19-jarige Givi Nodia, een aanvaller van Dynamo Tiflis en de 23-jarige Yuri Istomin, een verdediger van de centrale legerclub, op genomen in de groep van 13 spelers, waarmee hü naar Rotterdam zal reizen. In de Russische ploeg, die na de in terland in Rotterdam naar Londen reist, waar voor 6 december op Wem bley een ontmoeting tegen Engeland op het programma staat, ontbreken overi gens vele bekende «gezichten. Doelman Anzor Kavazasjili, Valeri Voronin, Io- sif Szabo. Ahatoly Byshovets en Eduard Streltsov, spelers die in de af gelopen 14 interlandwedstrijden tot de kernploeg behoorden, zullen in Rotter dam niet van de partij zijn, omdat de competitie in Rusland bijna is afgelo pen en de clubs de spelers niet kunnen missen. Ook Lev Yashin, Ruslands we reldberoemde doelverdediger, speelt niet in het Feyenoord-stadion. Yashin kampt met een blessure en staat op het ogen blik onder medische behandeling. In de wedstrijd tegen Engeland zal coacl) Yakushin echter weer de beschikking hebben over spelers als Voronin, Szabo en Streltsov. De 13 spelers, waaruit het Russische team wordt samengesteld, zijn: Yuri Psenichnikov, Sergei Kotrikadze, Va lentin Afonin, Abert Sjesternev (aan voerder), Murtaz Kurt Silava, Viktor NEW YORK Het proces, dat de National Professional Soccer League (de wilde Amerikaanse voetbalbond) 9 september tegen de United Soccer Association (FIFA), de Amerikaanse voetbalfederatie (USSFA) en de Canadese voetbalfede ratie (CSFA) heeft aangespannen, zal 27 november voor ehet federale rechtshof van New York dienen. De NPSL eist daarbij een schadevergoeding van achttien miljoen dollar (ongeveer 61.400.000 gulden). De NSPSL en zijn voorzitter, Ken Macker, beschuldigen de verschillende organisaties ervan de wet op de monopo lies (Sherman Act) te hebben geschonden, door aan de USA, door middel van een contract, het alleenrecht voor het organiseren van voetbalwedstrijden in de Verenigde Staten te hebben geschonken. Het contract, dat begin 1967 is opge maakt, bepaalt dat elke vereniging, die lid is van de USA, 25.000 dollar (onge veer 90.000 gulden), tien pet van de in komsten aan televisie- en radiorechten en bijna twintig pet van de ontvangen recettes aan de Amerikaanse voetbal federatie moet overmaken. Daarvoor is de USA het recht verleend te beslis sen, welke club al dan niet bij de USSFA zou kunnen worden aangesloten, het geen insluit bij de FIFA. De NPSL heeft dit altijd chantage ge noemd. Buiten de wet gesteld en be roofd van elke internationale erken ning zijn de spelers van NPSL-clubs „gemerkt" voor de rest van hun carriè re. Het is trouwens interessant dat en kele buitenlandse spelers als civiele partij bij het proces betrokken zijn. Het betreft de spelers Brian Bedford (GB), Victor Crowe (GB), Phil Woosnam en de Zweedse doelman Sven Lidberg. De ze vier „avonturiers" waren na de be ëindiging van het kampioenschap 1967 van de NPSL naar hun verschillende vaderlanden teruggekeerd om weer in hun oude clubs te kunnen spelen tij dens het stil liggen van de NPSL-com- petitie. Als gevolg van het besluit van de verschillende bonden hun een speel verbod van een jaar op te leggen, heeft de NPSL hun aangeraden ook eisende partij tijdens het proces te zijn. Ken Macker voelt, ondanks de ge rechtelijke stap, nog steeds voor een fu sie, die hij in het gemeenschappelijk belang en niet uitgesloten acht. De lei ders van de elkaar beconcurrerende bonden beseffen heel goed, dat het be staan van twee groeperingen gevaarlijk kan zijn voor de toekomst van het voet bal in de Verenigde Staten. Alleen als zij hun krachten bundelen kan de sport, waarvan zij voorvechters zijn, vaste voet op Amerikaanse bodem krijgen. Anichkin, Guram Tskovrebov, Yuri Is- torftin, Eduard Malofejev, Valeri Mas- lov, Givi Nodia, Anatoli Banishevski en Igor Chislenko. In een vraaggesprek met het Russi sche persbureau Tass zei Yakusjin de wedstrijden tegen Nederland en Enge land te beschouwen als een voorberei ding op de kwartfinales van de strijd om het Europese kampioenschap voor landenteams en op het kwalificatietoer nooi voor de Olympische Spelen. Ya kusjin was niet ontevreden over de re sultaten, die zijn ploeg dit jaar heeft behaald. Van de veertien interlandwed strijden wonnen de Russen er elf. Van die elf vond Yakusjin de 2-1 overwin ning op Schotland (10 mei) de mooiste en de belangrijkste. Voor de veertien wedstrijden zijn in to taal 25 spelers van elf clubs ingezet. Van de 33 doelpunten, die de Russen maakten, nam Chislenko er acht voor zijn rekening. De Russische doelverde- digers werden gemiddeld slechts een maal per wedstrijd gepasseerd. HEERENVEEN De 18-jarige junior Ronnie Nooitgedagt heeft vrijdagavond onder ideale weersomstandigheden op de Thialf-kunstijsbaan in Heerenveen het Nederlands record op de 3.000 m scherper gesteld en gebracht op 4.43,5. Het oude record stond sinds 24 no vember 1966 (Amsterdam) met 4.43,7 op naam van Ard Schenk, die ook het we reldrecord op deze afstand met 4.18.4 in zijn bezit heeft. Ronnie Nooitgedagt, zoon van een dia mantslijper uit Amsterdam, verbeterde met zijn prestatie tevens het Nederland se juniorenrecord van Arie Eriks (4.53.0) met maar liefst negeneneenhalve se conde. Ook de junioren Giling. Vink en Huiberts, die respectievelijk als tweede, derde en vierde eindigden op deze af stand bleven met hun tijden van 4.49,3, 4.51,6 en 4.52,4 onder het record van Eriks. Bij de meisjes B-junioren werden eveneens zeer goede tijde i genoteerd. De 16-jarige Treintje Rep uit Oostzaan liet.op de 500 m een tijd van 48.9 voor zich afdrukken, waarmee zij een nieuw nationaal junioren-record voor zich op eiste.

De Vallei | 1967 | | pagina 9