Veenendaals dagblad CZVALUED-AND BANK RATE 81 r iwa JU IT'S DEVALUATION- BY 14.3 PER CENT POUND IS DEVALUED: IT'S MM DEVALUATION AND A LOAN! Britse huishouden wordt soberder en duurder Buiten Meer bezuinigingen en minder leningen GENEESMIDDEL Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Devaluatie pond moet Britse economie helpen Spanning rondom Cyprus stijgt The People Premier door politie bewaakt j. j iniJWS thF WORLD SIM)\Y TlLiGKVI'll tin; i«01 M> ih:n m.i i:d in 11.3me. Trein met chloor geëxplodeerd Spanje, Israël en Denemarken gaan mee Felle strijd om Dak To Vrijlating kwam niet meer als verrassing Geen onrust door devaluatie SUNDAY EXPRESS fatal errors 1111» loan: IkH IliïWl'J dig facts-official H Kranentrek MAATREGELEN DOEL GESLOTEN KAPITEIN JOZÏNA: E.E.G. leent aan Engeland Minister Witteveen Wilson's auto werd gestolen Ontvoerde Brit uit Hongkong terug Rustig weer Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert. losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden '1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 20 NOVEMBER I967 - 4le JAARGANG no. 274 WILSON GOKT OP MEER EXPORT so t tan tft« last tlaft at m MOST ivtl Mig 0# £A*TH' CMItt-<■»*«« S|M'iulii«n faliALM Now the nation J2jjy& Zo kondigden de Britse zondagsbladen de devaluatie aan van het Pond Sterling, met grote, tot monsterachtig grote koppen. LONDEN De huishoudelijke kosten van de gemiddelde Brit zullen stygen, als gevolg van de devaluatie van het pond van zaterdagavond en het gehele Britse gezin zal worden beroofd van een deel van zijn luxe. Bijna de helft van het voedsel in Groot-Brittannië en een zeer groot deel van de grondstoffen voor consumptiegoederen, komen uit het buitenland en dat zal allemaal duur der worden, omdat het pond niet zoveel koopkracht meer heeft op markten In het buitenland. Zaterdagavond was er een schatting dat de „boodschappen- begroting" van de gemiddelde Britse huisvrouw met tien shilling (ongeveer vyf gulden) per week zal stijgen. NEWTON (Alabama) Bij Newton in de Amerikaanse staat Alabama is in de nacht van zaterdag op zondag een goederentrein met chloor in de lucht gevlogen, nadat hij eerder, na te zijn ontspoord, in brand was geraakt. Drie brandweerlieden zijn met vergiftigings verschijnselen in een ziekenhuis opge nomen. De 2000 inwoners van Newton waren tijdig geëvacueerd. De gehele omgeving is afgezet en ook autoriteiten die een onderzoek willen instellen, moesten uren wachten alvo rens zij het gebied konden betreden. Tn de omgeving van de Hoge Veluwe - moeten we gedurende oktober al toos op ons qui-vive zijn voor de kraanvogels, die er nogal eens op de reis naar het tropische zuiden passe ren en ook wel op de hei of in het stuifzand pleisteren. Soms blijven ze zo'n hoek, waar de grote vogels vol doende kunnen foerageren, enige da gen trouw, zoals eind oktober 1964 het geval was op de uitgestrekte land- bouwakkers van Deelerwoud-Noord, waar blijkbaar in het veld achterge bleven aardappels de troep van plm. 100 exempt, aantrokken, want op het kriel zijn ze verzot. Men verbouwt b.v. op een groot Zweeds landbouwbedrijf een klein soort aardappel voor de je neverstokerij en hier komen de kranen in indrukwekkende colonnes de maag vullen als ze er passeren. Er bestaat in Zweden een geweldige belangstel ling voor deze massale concentraties, maar de troep op het Deelerwoud was ook de moeite waard. Ge herinnert u misschien de fraaie opnamen, die de fotograaf M. Bastin ervan maakte en die ik 30 sept. jl. reproduceerde bij een verhaal over de aankoop van het Deelerwoud. Soms zijn de kraanvogels vroeg, andertijds wat later en ook kij ken de mensen in de Geld. Achter hoek, waa- ze veelal plegen voorbij te komen, ee.i seizoen tevergeefs naar de vertrouwde trompetterende figuren uit. Dit jaar vertoonde zich een echte grande armée van plm. 100 stuks op het Deelense Veld (Hoge Veluwe) en dat was vrij laat. De mensen, die het geluk hadden hen te ontmoeten, waren opgetogen. 20-11-'67 A. B. WIGMAN Een grote toeneming op de importreke ning zal te zien zijn bij olie en olie- produkten, uiterst noodzakelijke hulp stoffen om de industrie draaiende te houden, elektriciteit op te wekken voor verwarming en verlichting van huizen en om personen en goederen te vervoeren. Al maanden -zijn de kostprijzen van olieprodukten in Groot-Brittannië aan het stijgen als gevolg van de sluiting van het Suez- kanaal waardoor tankschepen met olie uit het Midden-Oosten de lange re en daardoor duurdere weg om de Kaap (Zuid-Afrika) moeten varen. Nog kort geleden hebben de grote oliemaatschappijen toestemming ge vraagd om hun prijzen te verhogen, teneinde hun extra kosten te dekken, maar die toestemming werd hun ge weigerd. Na de devaluatie lijkt het onvermijdelijk dat zij hun prijzen mogen verhogen. De nieuwe beperkingen op de krediet verlening zullen de uitgaven voor automobielen, koelkasten, wasmachi nes en andere gemakken van het mo derne leven sterk doen dalen. Die be stedingen zijn de laatste tijd toegeno men doordat leningen gemakkelijker konden worden verkregen. De verla ging van de waarde van het Pond zal ook van invloed zijn op de jaarlijkse zomervakanties die vele miljoenen Britten in het buitenland genieten. Gedurende twee jaar hebben zij mo gelijkheden ontdekt om het vasteland van Europa te bezoeken binnen de be perkingen van het budget van vijftig pond voor vakanties in het buiten land en dan nog enkele ponden over te houden. Dat zal er voortaan waar schijnlijk niet meer van kunnen ko men. KOPENHAGEN De Deense pre mier Jens Otto Krag heeft zaterdag avond verklaard, dat de Deense kroon ook zal worden gedevalueerd. De koers Is nu 6,97 voor een dollar. De omvang van de devaluatie is nog niet vastge steld. Krag zei dit in een radio-inter view. De regering van Israël heeft zondag plotseling besloten de eigen munteen heid, het Israëlisch pond, te devalue ren met 16,6 procent. De nieuwe koers is 3,5 dollar voor een pond. De oude was 3 dollar. Het besluit is genomen op een vergadering van het kabinet, die enkele uren eerder dan gebruikelijk was begonnen. De Spaanse regering heeft zondag per decreet bepaald, dat de wissel koerspariteit van de peseta 70 Hollar is geworden. Tot dusverre was de pari teit 60 peseta per dollar. LONDEN Gedwongen het pond te devalueren, wedt de Engelse regering an deze ingrijpende maatregel op het effect van grotere export die het gevolg moet zijn van de devaluatie en die de welvaart terug moet brengen in het En gelse koninkrijk. De eerste reacties van Engelands voornaamste handelspart ners geven goede hoop dat dit beoogde effect ook bereikt zal worden. De regering van Harold Wilson heeft dus na drie jaren van strijd om het pond zijn waarde te laten behouden de strijd opgegeven, aan het einde van twee weken waarin de crisis steeds duidelijker aan de dag trad. Een hogere regeringsfunctionaris heeft verklaard, dat geen andere weg open stond, omdat het pond „psychologisch niet langer evenwichtig" was. Om kort te gaan, hij gaf toe, dat niemand geloofde dat Engeland, dat reeds zes jaar een tekort op de handelsbalans had en stond voor een situatie waarin miljoenen in heel de wereld gingen speculeren tegen het pond, dit ooit op het peil van 2.80 dollar had kunnen handhaven. Door al dez factoren viel de bodem uit Wilson's economische politiek en dit bleef niet zonder gevolgen voor zijn posttie in de Labourpartij. Maar de eenheid binnen de regering werd bewaard. De devaluatie werd met algemene stemmen goedgekeurd en geen van de ministers heeft willen af treden. Het kabinet heeft donderdag op voor stel van minister Callaghan besloten de waarde van het pond met 14.3 procent te verlagen tot 2.40 dollar: In dringen de boodschappen werd de regeringen van andere landen verzocht niet het Britse voorbeeld te volgen, waardoor immers het effect voor Engeland teniet zou worden gedaan en wellicht een in ternationale monetaire chaos en paniek ontketend zou worden. Dit zijn de ingrijpende maatregelen die de Britse regering zaterdag heeft genomen na de afkondiging van de de valuatie, om inflatie tegen te gaan: 1. Het disconto is met andehalf pro cent verhoogd tot acht procent (zeven procent werd beschouwd als crisis hoogte; 2. de defensieuitgaven worden in 1968 besnoeid met meer dan een miljard gulden; 3. bezuiniging bij andere uitgaven door de overheid met inbegrip van de genationaliseerde industrieën met een miljard gulden; 4. de banken is opgedragen om min der leningen te verstrekken behalve ten behoeve van de export; 5. kopen op afbetaling en huurkoop van auto's wordt duurder; 6. het tarief van de belasting op winst van ondernemingen wordt vastgesteld öp 42'/i pet.; 7. de compensatiepremie die sommige werknemers in dienstverleningsbedrij- ven kregen voor een nieuwe belasting vervalt, ook dit is een bezuiniging met een miljard gulden; 8. de belastingaftrek voor exporteurs wordt afgeschaft, een bezuiniging met een miljard gulden. Doel van de devaluatie is vooral een overschot op de betalingsbalans te ver krijgen of, zoals premier Wilson gister avond voor radio en televisie zei, uit de dwangbuis te geraken van de afgelopen vijftien jaar, en om een einde te maken aan de periodieke speculatiegolven te gen het pond sterling. Prijsstijgingen zijn onvermijdelijk doordat een belangrijk deel van de in voer duurder wordt. De prijzen mogen alleen omhoog als dat hierdoor niet an ders kan. Er wordt geen algemene prijsstop ingesteld. Ook is de regering niet van plan om haar bevoegdheden aan het loonfront te vergroten. De vrij willige loonbeheersing blijft gehand haafd met hulp, zo hoopt premier Wil son tenminste, van de vakbonden. Dit betekent dat de regering alleen maar de macht heeft om plannen voor loonsverhogingen een half jaar uit te stellen. Het is zeer de vraag of dit wel voldoende is om een stroom van loon eisen te voorkomen die nu kan worden verwacht. De dividenden worden „in de gaten gehouden". Ook is men er in Engeland niet ge rust op dat er een einde komt aan de wilde stakingen zoals die in de Londen- se haven, die nog steeds voortduurt en die de economie al zoveel schade heeft toegebracht. Vandaag blijven de banken, de beur zen en een aantal goederenmarkten ge sloten om het overschakelen op de nieu we koers voor het pond mogelijk te ma ken. De prijs van brood en benzine zal enige tijd omhoog moeten door de duur dere grondstoffen die moeten worden ingevoerd. Daar staat tegenover dat bo ter en bacon uit Denemarken en Ier land gelijk blijven in prijs, omdat ook die landen hebben gedevalueerd. Het zelfde is het geval met de zeer grote invoer van zuivel en lamsvlees uit Nieuw-Zeeland. Premier Wilson denkt er niet aan om nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Hoezeer zijn prestige ook is aangetast, hij voelt zich nog sterk genoeg om de strijd voort te zetten, ook na de sma delijke manier waarop zijn economi sche politiek van de afgelopen drie jaar naar de prullemand is verwezen. Het besluit om de koers te veranderen is eenstemmig door het kabinet genomen, niemand treedt dan ook af. De hele dag heeft een grote menigte gisteren in Downing Street voor de ambtswoningen van premier Wilson en minister Callaghan tegen de regering betoogd. De zware aanval op het pond van vo rige week die Engeland vele honderden miljoenen guldens heeft gekost, was volgens premier Wilson onvermijdelijk omdat het geheime overleg met andere landen en de internationale financiële organisaties over de devaluatie en over de kredieten die Engeland heeft ge vraagd, niet was afgesloten. Daardoor duurde het kostbare stilzwijgen tot za terdagavond laat. DAK TO. In een hevig gevecht tus sen drie Amerikaanse parachutisten compagnieën en Noordviëtnamese strijdkrachten op 22 km ten zuidwesten van Dak To zijn zondagmiddag 40 Ame rikanen gesneuveld en 42 gewond. Sinds het begin van de strijd om Dak To zijn daar 197 Amerikanen gedood en 750 gewond, tegenover een verlies van 1.868 doden en 13 gevangenen aan Noordviëtnamese zijde. Volgens een Amerikaanse woord voerder, begon de strijd omstreeks het middaguur tussen een compagnie pa rachutisten en 15 tot 20 Noordviëtname- zen, die zich in de heuv^-is rond de mi litaire basis van Dak To hadden ver schanst. Tegelijkertijd bond 800 meter verder een tweede compagnie de strijd aan met een strijdmacht van onbekende grootte. SCHIPHOL Woensdag was de Ne derlandse ambassadeur in Lagos de ka pitein van de Jozina al komen zeggen dat hij en zijn mannen spoedig vrij zouden komen. Vrijdagmiddag om één uur sloeg inderdaad het bevrijdingsuur voor kapitein Willem Plantinga en zijn bemanningsleden. Twintig minuten Ia- ter stonden zij buiten de gevangenis. Dit klonk nogal ontnuchterend, toen hij dit zaterdagavond laconiek vertelde na aankomst op Schiphol. Tientallen familieleden waren uit het hele land naai het Amsterdamse vlieg veld gekomen om de zeven gebruinde en blozend uitziende zeelieden van de Ne derlandse kustvaarder te verwelkomen. Van de vreugde en de zich ontspan nende zenuwen kwamen al die gelukki ge mensen bijna niet uitgezoend en -ge lachen. Vol lof is kapitein Plantinga voor de Nederlandse ambassade. „Iedereen zei wel dat het zo'n vaart niet zou lopen, maar zelf rekende ik toch op een paar jaar. Op de ambassade heeft men 24 uur van de dag voor ons gewerkt en daaraan danken we het dat we maar vier dagen hebben gezeten". Elders in dit blad het verhaal over het „avontuur in Nigeria". Uitgelaten familieleden begroetten za terdagavond de 7 bemanningsleden. De scheepskok, de heer Kersies, wordt omhelsd door vrouw en kinderen. PARIJS De Westduitse minister van Financiën, Franz Josef Strauss heeft zondagavond in Parijs verklaard dat alle zes EEG-landen zullen bijdra gen aan de lening van 1,4 miljard dol lar die het Internationale Monetaire Fonds aan Engeland zal verstrekken. Hij zei dat de Westduitse bijdrage 200 miljoen dollar zal bedragen. Minister Strauss legde deze verkla ring af na afloop van de bijeenkomst van de ministers van Financiën der EEG-landen, die tweeënhalf uur heeft geduurd. Hij zei: ,We hebben 'n eenslui tend oordeel over de situatie. Geen van de EEG-landen zal het voorbeeld van de Britse devaluatie volgen. We beschou wen de Britse maatregel als het begin van een normalisatie van de Britse eco nomische toestand. We dragen alle bij aan de lening van 1,4 miljard dollar van. het IMF", aldus minister Strauss. De Westduitse minister van Economi sche Zaken, prof Karl Schiller, heeft zondagavond verklaard, dat Engeland door middel van de devaluatie van het pond sterling de prijs die het moet be talen voor het lidmaatschap van de EEG gedeeltelijk heeft voldaan. Hij zei dit in een toespraak voor de Westduit se televisie even voor zijn vertrek naar Parijs, waar hij de bijeenkomst van de ministers van financiën van de „zes" ging bijwonen. „Als iemand een prijs vraagt voor het Britse lidmaatschap dan kan ik van daag zeggen dat Engeland hiervoor door deze devaluatie heeft betaald", al dus prof. Schiller. O HOUTEN Door een felle brand die zaterdag het isolatiebedrijf Isorno in Houten verwoestte, zijn 25 mensen zonder werk gekomen. AMSTERDAM De Nederlandse minister van Financiën, prof. dr. H. J. Witteveen, is blij dat waarschijn lijk maar weinig landen tot devalua tie zullen besluiten. „Denemarken en Israël doen dat wel, maar zij zijn in de wereldeconomie kleine landen, zodat hun devaluatie weinig gewicht in de schaal legt". De minister zei dit zondagmiddag kort voor zijn vertrek naar Parijs, waar gisteravond overleg is gepleegd tus sen de ministers van Financiën van de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap. „Voor Nederland is de Deense deva luatie wellicht van een zekere bete kenis voor onze concurrentiepositie bij de uitvoer van agrarische pro- dukten. Aan de andere kant biedt de gemeenschappelijke landbouwmarkt van de EEG een sterke bescherming tegen invoer uit andere landen, zo-r dat wij ons daar niet al te ongerust over behoeven te maken", aldus mi nister Witteveen. De Britse premier Harold Wilson, omringd door politie bij zijn aan komst uit Liverpool. Bewaking was nodig omdat velen dreigementen had den geuit na zijn besluit het Pond te devalueren. Ook zondag voor Dow ning Street waren er heethoofden die demonstreerden tegen de regering. ATHENE De verhouding tus sen Griekenland en Turkije is uiterst gespannen. Beide landen staan gereed voor een militair optreden op Cyprus. Turkije heeft bovendien verklaard dat het zonodig Griekenland zal aan vallen wanneer de toestand op Cyprus daar aanleiding toe geeft. Het Trukse Eerste leger zou stellin gen hebben ingenomen langs de grens met Griekenland. Rondom Ankara, Is- tanboel en andere steden zou lucht doelgeschut zijn opgesteld, terwijl oor logsschepen van de Zee van Marmora op weg zouden zijn naar het zuiden. De Griekse strijdkrachten werden als antwoord op de beweging van Turksè troepen in staat van alarm ge bracht. De Griekse marine en de lucht macht hebben een aantal reserve-offi cieren onder de wapenen geroepen. Generaal George Grivas, de Griekse bevelhebber van de Cyprische strijdkrachten, heeft bevel gekregen naar Athene terug te keren. Van Griekse zijde wordt vernomen, dat het militaire bewind hem heeft terugge roepen, voor dringend overleg over de manier om de spanning tussen de Na- vo-leden Turkije en Griekenland te verminderen. De Turkse radio heeft al gemeld, dat Grivas van zijn comman do is ontheven. Grivas gaat in Athene confereren met kolonel George Papadopoelos, de sterke man van het Griekse bewind, en met andere leiders van de militaire junta. In Nicosia is meegedeeld dat de af gelopen nacht in het gebied van Limni- tis in het noordoosten van Cyprus een vuurgevecht is uitgebroken tussen Turkse Cyprioten en de (Griekse) na tionale garde. Er vielen geen slachtof fers. LONDEN De auto van premier Ha rold Wilson is gisternacht gestolen. De wagen stond geparkeerd voor zijn ambtswoning Downing Street no. 10. Scotland Yard, die dit bekend maakte, heeft meegedeeld dat de auto later op het vliegveld van Londen teruggevon den is, kennelijk onbeschadigd. Devaluatie is een geneesmiddel: een Iapd dat devalueert erkent dat zijn economie niet meer voldoende is op gewassen tegen het buitenland. En geland is dan nu eindelijk tot die er kenning gekomen en dat is verstan dig. Lang heeft het geprobeerd zijn prestige hoog te houden en de ziek te te verbergen, maar in het harde economische wereldspel kunnen al leen de werkelijk gezonden meeko men Engeland kon dat niet meer. En daarom heeft het dit prestigever lies moeten nemen. Devaluatie is een geneesmiddel met een uiterst ingewikkelde werking. Op z'n simpelst gezegd is het: waarde vermindering van de eigen munteen heid ten opzichte van het goud en dus mede ten opzichte van de buiten landse valuta (voor zover die al thans niet mee devalueren). Tot dus verre moest de Nederlander rond tien guldens neertellen voor een En gels pond, nu heeft hij genoeg aan f 8,63. Een vakantie in Engeland wordt dus veel goedkoper en een Engelse auto wordt dus goedkoper. Maar dat zijn- dan ook de weinige leuke facetten. Die waardevermin dering van het pond betekent im mers ook dat de Nederlander die 'n vliegreis wil gaan maken vermoede lijk goedkoper terecht kan bij een Britse maatschappij dan bij een Ne derlandse het pond is immers goedkoper. En het betekent ook dat de maatschappij die een nieuw schip wil laten bouwen, vermoedelijk goed koper terecht kan in Engeland dan in Nederland. Die goedkopere pon den betekenen inderdaad dat Enge lands concurrentiepositie veel ster ker is geworden. De andere kant van de medaille. De Engelsman kreeg tot dusverre voor zijn pond sterling tien Nederlandse guldens nu krijgt hij nog maar 8,63. Hij kan dus met zijn geld in Ne derland minder kopen vermoede lijk zal hij dus ook minder kopen. Dat is vooral voor ons land, dat veel (en voor ons nogal gunstige) zaken deed met het buurland aan de andere kant van de Noordzee een gevoelige klap. Vooral de Nederlandse boer zal het goed kunnen merken samen met Denemarken voorzag Nederland de Britse burger van veel wat tot de eerste levensbehoeften gerekend kan worden. Denemarken heeft getracht de klap te verzachten door ook te de valueren Nederland doet dit te recht niet. Maar voor de boer wordt het er niet gemakkelijker door. Devaluatie tenslotte is een geneesmid del, waarvan men geen wonderen verwachten moet. De Britse burger zal toch Nederlandse groente nodig hebben omdat de importeur er meer geld voor moet neertellen zal die consument ook op prijsverho gingen moeten rekenen. Stijgende prijzen dus in Engeland als gevolg van de duurdere import daarna ook loonsverhogingen? Als die volgen betekent het dat ook dg te exporteren produkten weer duurder worden en dat dus een deel van de voordelen van de devaluatie weer teniet gedaan wordt. Gaat dat haasje-overspringen van stijgende prijzen en stijgende lo nen ernstige vormen aannemen, dan is Engeland spoedig weer op hetzelf de punt aangeland als voor de deva luatie. Dan is er alleen het prestige verlies! Een geneesmiddel, hoe goed ook, geeft geen soelaas als de patiënt zelf niet meewerkt. Men zal in Engeland heel wat harder dan tot dusverre het ge val is geweest, moeten aanpakken om de economische ziekte de baas te worden. Premier Wilson heeft vooé het binnenland diepingrijpende maat regelen afgekondigd om dusdoende de kansen die door de devaluatie gescha pen zijn, volledig te kunnen uitbuiten. Maar zelfs die maatregelen zullen niet voldoende zijn als de patiënt zich niet van de ernst van zijn ziekte bewust is. Voor de wereldeconomie is het te hopen dat het lukt, want nog altijd is Engeland in de wereld een der gro ten. Men heeft aan de andere kant van de Noordzee nu een nieuwe kans dat waar te maken. Lukt het dan zal ook Nederland de door de devaluatie opgeroepen problemen zeker kunnen overwinnen. HONGKONG. De Britse politie-in specteur Frank Knight, die op 14 okto ber door dorpelingen uit Hongkong naar communistisch China was ont voerd, is vandaag uit China ontsnapt. Volgens een regeringswoordvoerder in Hongkong, werd Knight vanmorgen door een militair voertuig opgepikt aan de grens en is hij thans onder medische behandeling. Onderzocht wordt, hoe hij erin geslaagd is uit China te ontsnap pen. Op 29 september verdwenen twee po litiemannen uit Hongkong naar China. Van hen is niets meer vernomen. land bevond zich het afgelopen weekeinde in vochtige lucht, het geen tot gevolg had dat het op de meeste plaatsen zwaar bewolkt was met motregen of mist. Daardoor trad in de nacht nergens vorst op, maar de dagtemperaturen kwamen ook niét hoger dan 6 7 graden. Een hogedrukgebied boven Oost- Duitsland trekt langzaam naar 't zui den. Met oostenwinden werd drogere lucht aangevoerd uit Centraal Europa, waardoor het weer opklaarde. Dat geeft weer aanleiding tot wat hogere middagtemperaturen en lagere tempe raturen in de nacht en vroege ochtend, waarbij lichte vorst en plaatselijk mist optreedt. Intussen verplaatst een ander ho gedrukgebied ten noordwesten van de Azoren zich langzaam in de richting van Ierland, terwijl een depressie bij IJsland naar het oosten trekt. Het bij deze depressie beljprende frontensys teem heeft Schotland bereikt én zal morgen dichter bij ons land komen. Op het weer heeft dit front nog geen invloed. De winden zullen zwak zijn.

De Vallei | 1967 | | pagina 1