voor spoelen? op spoelen? 699.- Zoekt u een goede recorder met een eenvoudige, probleemloze bediening? Dan is een Philips cassette-recorder een uitstekende kens! Zoekt u een goede recorder een precisie-instrument met heel veel mogelijkheden? Dan is een Philips spoelen-recorder een uitstekende keus! u 't is'n uw merk van service en vertrouwen Ledenvergadering van D '66 bepaalt zelf eisen voor deelneming aan kabinet 269.- Egypte herstelt contact met Engeland Drs. Aarden wil geen voorzitter K.V.P. worden Vondeling volgt congres vanuit ziekenhuisbed Brown praatte mond weer voorbij Geen losse spoelen bij het Philips cassette-sy steem, maar een kleine cassette, niet groter dan een sigarettendoosje. Daarin zit de geluidsband veilig opgeborgen. De bediening is bijzonder eenvoudig: u legt-klik-de cassette in, druk op de knop... klaar voor opname of weergave. Een Philips cassette-recorder is een complete recorder, want u kunt er zelf mee opnemen en weergeven. Bovendien kunt u kiezen uit meer dan 300 musicassettes. Minicassettes: kant-en-klare programma's van wereldbekende artiesten en musici. Er is volop keus uit een groot repertoire. Reeds vanaf 7,50 Alle onderdelen van Philips recorders zijn af gestemd op maximale geluidskwaliteit en blijvende betrouwbaarheid. Een luchtspleet van 0.002 mm garandeert, dat de magneetko.p elke toon in volle glorie weergeeft. Zelfsme- rende, gesinterde lagers garanderen een ge lijkmatige loop, een lange levensduur en een minimum aan onderhoud. Aan een Philips re corder beleeft u veel luistergenoegen. Maar ook de mogelijkheden zijn bij Philips recor ders zeer groot. Duoplay-schakelingen, multi play-schakelingen, trucage - mogelijkheden? De gevorderde geluidsfan vindt bij Philips veel opwindend schakel-plezier! EERSTE STAPPEN Leerling- bouwvakkers in Enschede werkloos MAANDAG 20 NOVEMBER 1^7 Gek Minicassetteseen extra argument voor de Philips cassette-recorders Hierboven afgebeeld: Philips batterij-cassette-recorder. Samen met compact-cassette met een half uur muziek, handige draagtas, verbindingssnoer en gevoelige microfoon met afstandsbediening In luxe, grotere uitvoering met toonregeling en grote luidspreker 299.- Hiernaast afgebeeld: Philips net-cassette-recorder met o.a. op wippende cassette-houder, uitschakelbare automatische opname- sterkteregeling, geluidsreflector voor gerichte weergave. Samen met compact-cassette met een half uur muziek, verbindingssnoer en gevoelige microfoon O /I O Stereo net-cassette-recorder 429.- O 4 Philips bandrecorder met o.a. gescheiden toonregeling voor hoge en lage tonen, mengmogelijkheid en paralelschakeling. Stereo- weergave, duo- en multiplay met afzonderlijke versterker. Vier sporen, vier bandsnelheden. Samen met microfoon, verbindings snoer, spoelen en langspeelband. In luxe teakhouten koffer Keuze uit 8 spoelenrecorders Van 299.- tot 1198.- PHILIPS 74022 HELMOND Aan de algemene ledenvergadering van Democraten '66 zal een grotere politieke macht toevallen dan by andere partyen in ons land gebruikeiyk is. Op het zaterdag in Helmond gehouden congres van D'66 is besloten dat de algemene ledenvergadering niet alleen het beleid van het bestuur en kamerfrac ties beoordeelt, maar ook de minimumeisen voor deelneming van D'66 aan een regeringsprogram moet vaststellen. Mr. H. van Mierlo, voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van D'66, deed vergeefs een poging om deze beslissing uit te stellen tot het volgende congres. Met een driekwart meerderheid kwam het voorstel erdoor, waarmee dus straks by een komende kabinetsforma tie de fractievoorzitter in zyn onderhan delingen aan een opdracht zal zyn ge bonden. Het Helmondse congres was bijeen geroepen om de organisatie van de partij, de statuten en het huishoudelijk reglement op te zetten. De overgrote meerderheid beoogde daarbij een zo groot mogelijke democratisering en een sterke mate van controle. Om de openheid te tonen zal bij het onstellen van het ontwerp voor een po- I- ''n lri«7e-" s»1 ic Vi'i geen lid van D'66, inspraak kunnen krijgen. Het congres wilde niet zover gaan om niet-leden dezelfde invloed als de leden te verschaffen bij het aanwij zen van Kamerkandidaten, zoals de af deling Oss voorstelde. Drie bestuursleden van de afdeling Leiden, die eigenlijk liever een heel nieuw congres wilden, omdat het vol gens hen bij de vporbereiding veel te geheimzinnig was toegedaan, liepen er op een zeker ogenblik uit toen zij meen den dat de partij-organisatie toch niet democratisch genoeg zou worden. Een nieuwigheid is het vormen van adviesorganen uit de leden door mid del van het zg. sample. Uit de onge veer 3500 leden van D'66 moet zich dan een aantal voor zo'n adviesgroep be schikbaar stellen. Van dit aantal be paalt de computer dan wie er in die groepen moet komen. T*o+ r»eV>o,irt Hrvor in'''''*»! VflTt ffn systeem dat een redelijke doorsnee ga randeert wat betreft beroepen, maat schappelijke indeling enz. Naarmate het aantal mensen waaruit een derge lijke keuze wordt gemaakt, groter wordt, vertoont de computeraanwijzing een geringe afwijking. Het congres stelde de beslissing uit om de adviezen van dergelijke groe pen aan bestuur en fractie bindend te maken. In Helmond zijn trouwens de eerste stappen gezet en is een aantal principiële uitspraken gedaan voor de opbouw van de partij-organisatie. Eep volgend congres in de eerste helft van het volgend jaar zal de be slissingen moeten nemen nadat een re glementencommissie alles wat nu be handeld is zal hebben uitgewerkt. Heftig is er gestreden over het sys teem voor de bestuursverkiezing. Een meerderheid bleek ook hier de voor keur te geven aan de computer boven de methode van de fotometer, waar mee de hele dag was gewerkt en dat ook een jaar geleden in de eerste con gressen van D'66 in Amsterdam werd toegepast. Dit is een systeem met drukknop pen, waarmee de percentages voor- en tegenstemmers langs elektroni sche weg worden vastgesteld. Nu de computer is gekozen voor de bestuurs verkiezing, zal het wel tot morgen du ren eer de uitslag bekend is. Op het congres in Helmond was ech ter vrijwel iedereen het erover eens dat mr. H. J. van Lookeren Campagne uit Zaltbommel als voorzitter uit de huo 7fll komen. LONDEN. Egypte en Groot-Brit- tannië hebben besloten weer diploma tieke betrekkingen aan te knopen. Twee jaar lang hebben de twee landen het moeten stellen zonder diplomatieke ver tegenwoordigingen in eikaars hoofdste den. In 1965 verbrak Egypte de banden omdat het vond dat Engeland niet krachtig genoeg optrad tegen de rebel lerende blanken in zijn kolonie Rhode- sië. DEN HAAG Het christen-radica' Tweede-Kamerlid voor de KVP, drs. J M. Aarden, vindt zichzelf niet de juiste man om eventueel mr. Aalberse als voorzitter van de KVP op te volgen. Hij zei dat gisteren in het televisieprogram ma Monitor. De heer Aarden stelde zich donder dag openlijk op tegepover zijn fractie voorzitter drs. Schmelzer op het punt van de ontwikkelingshulp. Een dag la ter schoven de voorzitter en de secreta ris van de KVP-jongerengroepen hem naar voren als mogelijke opvolger van mr. Aalberse. Drs. Aarden noemde dat opvolgen een zware verantwoordelijkheid op een beslissend ogenblik. „Ik ben echter niet de man", zei hij. „Ik heb mij poli tiek te veel uitgesproken. Ik ben te veel voortrekker. De KVP heeft een midden figuur nodig". Desgevraagd zei drs. Aarden ook: „Als ik mijn idealen in de KVP niet verwerkelijkt kan zien zou het kunnen zijn dat ik die partij de rug toekeer. Ik heb evenwel nog niet de hoop opgege ven dat de KVP wórdt omgebogen in de richting die wij willen gaan." DEN HAAG Dank zy de PTT, zal dr. A. Vondeling niet aan zijn lot wor den overgelaten, wanneer op 23, 24 en 25 november in de RAI in Amsterdam het tweejaarlijkse congres van de Par tij van de Arbeid wordt gehouden. Dr. Vondeling ligt nog altijd als gevolg van een auto-ongeluk, dat hem in de zo mer is overkomen, in een ziekenhuis in Leeuwarden. Tussen het congrescentrum en het St. Bonifatiusziekenhuis zal de PTT een telefoonverbinding tot stand bren gen. Via een luidspreker zal de gewon de politicus voortdurend verbonden zijn met de microfoons van de spreker en van de voorzitter van het coneres. ENSCHEDE Jonge bouwvakkers ln Enschede, die byna hun opleiding heb ben voltooid, komen binnenkort op straat te staan door het stopzetten van de bouw van een serie woningen. De N.V. Van Egteren Bouwnijverheid, die deze mensen moet ontslaan, betreurt zeer, dat daarmee de opleiding van deze jonge mensen tot een eind komt. Het gaat om 21 leerling-bouwvakkers die zijn ingezet by de bouw van zoge naamde appèlwoningen, bestemd voor de doorschuifmarkt in het uitbrei dingsplan Bolhaar in Enschede. Van de 62 woningen, die er moeten komen zijn er thans veertig zo goed als gereed. De bouwmaatschappij laat de con structie van deze woningen verrichten door leerlingen, die weliswaar in een lager tempo werken dan volwassen bouwvakarbeiders, maar die een zeer goed produkt afleveren. Van Egteren moet de jonge mensen ontslaan omdat ze geen steun krijgt bij haar pogingen, de moeilijkheden die samenhangen met de opleiding in de bouwnijverheid op te vangen. TIEL Donderdagavond is de veer tienjarige M. R. Septer uit Tiel, die op haar kamer zat te leren via een lamp die zij vastpakte in aanraking gekomen met de elektrische stroom. Zij was op slag dood. Een zusje vond het meisje met de lamp in de hand in ppn stoel y LONDEN Volgens een functionaris van de Britse bond van mijnwerkers, Jim Oldham, heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Brown, on langs aan de bar van het Britse Lager huis weer enige opzienbarende opmer kingen gemaakt. Jim Oldham was uit Yorkshire naai Londen gekomen, om deel te nemer aan een betoging op 6 november tegen de steenkoolpolitiek van de Britse rege ring. Volgens Oldham, probeerde Brown zich op zekere dag toen het druk was aan de bar van het Lager huis langs hem heen te wringen. Ter wijl minister Brown zich langs de stoel van Oldham wrong had de minister ge zegd: „Wat jullie mijnwerkers scheelt is, dat jullie te dik worden." Hierna had minister Brown zich omgekeerd en gezegd: „Jullie mijnwerkers hebben 't nog nooit zo goed gehad. Wat betekent dat om hierheen te komen en te mar cheren en te protesteren tegen een la- bour-regering?" Oldham zegt, dat- niemand Browr antwoordde. „Wij stonden allemaal per plex." Oldham zegt een brief geschreven te hebben aan premier Wilson om zich over minister Brown te beklagen. Hij ffpon rrr* V—#».»#»

De Vallei | 1967 | | pagina 4