49 49 149 NUDAGELIJKS VERSE MELK SUPERMARKT 53 nog veie jaren voordeel Jachthaven in Rhenen nog steeds actueel Gouverneur Ronmey stelt zijn kandidatuur GROENWOUDT'S Feestavond besloot 4e lustrumviering van GWY Wageningen in 88e minuut op 2-1 GEHAKT, half rund- half varkensvlees 17Q Magere doorregen varkenslappen 1EQ Varkenskluiven 7Q Hacheevlees QQ HUTSPOT Erwtensoepgroente Honingzoete Spaanse Mandarijnen in stevige kartonnen verpakking Lees BLOEMBOLLENFEEST op de MARKT Neutralisatie van Vietnam Wie mist kralen Fusie in Duitse vliegtuig industrie Joodse kinderen levend begraven EVERT CORNELIS MULLER PIET LOURENS Restanten van de export VOOR DE KAMER VOOR DE TUIN 1 zak GEDROOGDE KOEMEST van f 2.50 voor 1.50 De meest verkochte gasconvector voor een GROTE woonkamer H0ENS0N101 I Aan Hoenson Amsterdam I over moderne aardgasver- I verwarming. 500gramII v 500 gramivv I kiloIÖ 250 gramVw per kilo vers gesneden ca. 400 gram zonder pit 15 stuks lang houdbaar - geen kannen - geen reuk - geen statiegeld literpak geen 61 maar Hoofdstraat 2-4 - Veenendaal Uw eigen dagblad De nieuwsbron voor Uw omgeving Duitse journalist in Aden vermoord Meisje aangereden NEDERLANDERS VRAGEN REGERING OPNEMING GRIEKSE GEVANGENEN IN. 1943 IN POLEN Hl! i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ilililll MAANDAG 20 NOVEMBER 1967 Na een langdurige ziekte heeft de Heere nog on verwacht tot Zich genomen, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader en grootvader op de leeftijd van 73 jaar. Veenendaal, Amstelveen, B. MULLERGerritsen C. C. MULLER A. MULLER J. MULLER—Oelderik Barbara en Aris. Veenendaal. 18 november 1967. Schimmelpennlnckstraat 13. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden woens dag 22 november 1967 om 3 uur op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. Daaraan vooraf zal een rouwdienst worden gehou den in de Aula van het Bejaardencentrum „De Engelenburgh", KerkewQk 77 te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de Aula ((zij-ingang 't Hollegoed). Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een langdurige ziekte nog vrij onverwacht van ons weggenomen mijn geliefde man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam G. LOURENS—van Ginkel. Ede Post Veenendaal, 18 november 1967. Geld. Benedeneind 11. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden don derdag 23 november 1967 om 3.00 uur op de Alge mene Begraafplaats te Veenendaal. Vertrek van het sterfhuis 2.30 uur. Geen bloemen. Tulpen vanaf 10 ct. Narcissen vanaf 15 ct. Sn.klokjes 6 ct., 20 k 1.— Lelietjes der dalen 25 ct. Irissen 6 ct., 20 1.— BI. druif 10 ct., 30 k 2.50 Krokussen 10 ct., 30 k 2.50 Ixia's 10 ct., 30 2.50 Chilla 10 ct., 30 k 2.50 Hyacinten 35 ct., 10 k 3.— Asef koemest p. zak 2.50 Krokussen vanaf 10 ct. Hyacinten vanaf 85 ct. Tulpen 15 ct., 7 k L Narcissen 35 ct., 10 8. Paperwhite voor schaal, met grint 35 ct., 10 k 3. Turfmolm per zak 1.50 Korrelmest p. zak 0.95 Op veler verzoek nog eenmaal bij besteding van 2.50 en bij inlevering van deze advertentie Bij het vanouds bekende adres TH u A RED r bloembollenkwekerij in. v. u. dlnu valkenburg (z.-h.) Alléén dinsdags op de markt te Veenendaal voor het huis van dr. Kemme. Capaciteit maar liefst 10.700 kcal./u. Al vriest 't dat het kraakt, met de 101 zit u nooit in de kou. Modern van vorm geving. Past dus in elk inte rieur. Gezellig breed haard vuur. Uitgevoerd met 7 blok ken. Thermostatische rege ling geeft een besparing van ca. 25% aan brandstofkos ten. Thermo- electrische waakvlambeveiliging, dusab- soluut veilig. Zonder be zwaar 's nachts dóór bran den voor minder dan 1 cent per uur. Goedgekeurd door het Gasinstituut. Particu liere prijs f 599.- geheel com pleet. Vlug bestellen is nodig omdat heel veel mensen de 101 nog voor het stooksei- zocn willen hebben. Doet u dat ook! Mocht uw hande laar de 101 niet kunnen leveren (omdat hij geen officiële Hoenson dealer is) stelt u zich dan- met ons in verbinding. Per kerende post berichten wij u bij welke officiële Heenson dealers in iiw woonplaats de 101 ver krijgbaar is. Post deze coupon nog vandaag! Zend mij gratis de rijk ge- I illustreerde kleurenfolder I Naam:i Adres:j plaats:-'""J Aanbiedingen geldig alleen dinsdag en woensdag Aanbiedingen geldig alleen dinsdag en woensdag KIJKGRIJP 5? RHENEN In de beleidsnota aan de raad, ter gelegenheid van de totstand koming van de begroting voor 1968 wordt onder twee punten aandacht besteed aan de stichting van een jachthaven en de ontwikkeling van een recreatieplan op het landgoed „De Dikkenberg", de zogenaamde zandwinning aan de Oude Veensegrindweg. Over de vereniging voor vreemdelingenverkeer wordt niet in de nota gerept, ook niet onder het hoofd recreatie. B. en W. leggen er de nadruk op dat de aanleg van een jachthaven bij Rhe nen nog steeds een onderwerp vormt, dat hen voortdurend bezighoudt. De Rijkswaterstaat, heeft in dit opzicht een negatief standpunt ingenomen. Het ge meentebestuur stelt echter nadrukke lijk dat dit standpunt van de Rijkswa terstaat in geen geval reden is geweest om bij de pakken te gaan neerzitten. Recente activiteiten van de burge meester hebben ertoe geleid aldus de nota dat het plan van de jachthaven 'n onderwerp van gesprek is geweest tus- VEENENDAAL Gevonden: Zilve ren broche; een broche; een parel snoer; geruite pet; een mes; l.bruine dameshandschoen; een rood poesje; r. zwarte puntschoen; tasje met make-up; lichtbruin kinderschoentje; r. grijze he renglacé; een zwarte dameshandschoen, blauw nylon jack; wit kinderlaarsje (r.) en zwart leren (r.) jongenshand schoen; een gele suède portemonnaie; een paar damesglacé's; een blauw kin derjack; doos met bloemenva asjes; witte onderjurk; armband van rode kralen, dubbele rij met gewoon slotje; een lederen motorhandschoen; een paar zwarte herenhandschoenen; huis sleutel nr. 863/44; een gebloemde da mesparaplu; een paar bruine suède ge voerde herenhandschoenen; bruine por temonnaie, inh. 3 sleutels aan ijzer- draad; donkergrijze herenjack. Aan komen lopen: een pincher-hond je; een poes, overwegend zwart met wit befje en poten. Verloren: een groen/gele weekend tas; een trouwring met inscriptie Koos 28/11 /*58een paraplu, kleur grijs en een paraplu rood/grijs van kleur; een hangertje; een loden jongensjas; 3 sleutels aan sleutelring; een hond, ras „Welsh-terrier", bruin/zwart van kleur; een leren bal; doublé bril; ring met 6 7 sleutels; rode dames knipportemon- naie, inh. bankbiljet van f 100,- en wat klein geld; sleuteltje van bromfiets; 2 bankbiljetten van f 10,-; ring met 4 sleutels; enkele fietstas, donkergrijs; grijze enkele fietstas; een zwarte he- renportemonnaie met knipsluiting, inh. plm. f38,- f40,-; een beige speel goedhaasje; een stalen herenpolshorlo ge met nylon bandje, merk „Pontiac"; herenportemonnaei (bruin), inh. bank biljet van f 100,- plus klein geld; schooltas met boeken; gouden dames polshorloge met doublé schakelbandje; een wit kinderschoentje (maat 21); bruin etui met 4 sleutels; twee aan el kaar gelaste trouwringen en een Volks wagencontactsleuteltje aan leren riem pje. sen de Kon. Ned. Toeristenbond ANWB en de Kon. Ned. Verbonden Watersport verenigingen. Beide organisaties heb ben volledige overeenstemming bereikt over het nut en de noodzaak van de aanleg van een jachthaven te Rhe nen. Zij hebben zich bereid ver klaard het herhaald verzoek van de gemeente Rhenen aan de Rijkswater staat om medewerking te ondersteunen en daartoe een keur van argumenten aangedragen. B. en W. stellen dat zij diligent blij ven en in het bijzonder zullen nagaan welke mogelijkheden ontstaan om bin nen het kader van de binnenkort te treffen gemeenschappelijke regelingen met de gemeenten langs Rijn en Lek, het Recreatieschap Rijn- en Lekoevers, aan de jachthavenplannen extra stimu lansen te geven. Ook blijkt uit de nota dat de ontwik keling van recreatiemogelijkheden bin nen de gemeente al een groot aantal ja- VEENENDAAL In gebouw „Elthe- to" heeft voetbalvereniging GVVV vrij dagavond de viering van het twintigja rige bestaan met een uitbundig feest afgesloten. Na een kort welkomstwoord van de heer B. Valkenburg sprak de wethouder van sportzaken, de heer C. N. van Kuyk, zich namens het gemeentebestuur waarderend uit over de jubilerende vereniging. Ook namens de Veenendaalse sport stichting waren enkele afgevaardigden aanwezig, evenals van vele plaatselijke voetbalverenigingen. De heer Scholts, oud-voorzitter van GVVV, bood het be stuur namens de ontspanningscommis- missie een nieuwe clubvlag aan. De heer Hertog, voorzitter van GVW, memoreerde daarna het twintigjarig bestaan van zijn vereniging en dankte de ontspanningscommissie voor het vele werk dat zij voor hun club. Een spon taan applaus klonk op toen hij de sportstichting complimenteerde met de verbeteringen op het sportpark. Na het officiële gedeelte van deze avond was het toneel verder voor een aantal artiesten, dat een gevarieerd show-rogramma bracht. De conféren ces van Ger Roeland en Haak van Over loop vielen bijzonder in de smaak bij het publiek. Behalve de muzikale clown Fantasio stalen Anita en Roberto met hun Zuidamerikaanse en Spaanse mu ziek de show, die werd begeleid door de bekende pianist Cor van Veen. ren de bijzondere aandacht heeft van het college van B. en W. Tegen de ont wikkeling van verblijfsrecreatie heb ben van hogerhand steeds grote bezwa ren bestaan. B. en W. achten zich ont slagen van het weergeven van die moei lijkheden rond de camping „Tijmse Berg". Zij hebben wel de indruk dat bij een zorgvuldige keus van de daarvoor nodige gronden het stichten van recrea tieve voorzieningen binnen de gemeen te meer kansen zal krijgen. In het bij zonder wordt daarbij gedacht aan de zandwinning „Dikkenberg". De vereniging De Utrechtse Heuvel rug ontwikkelt momenteel samen met de Nederlandse Heide Mij. een recrea tieplan voor dit gebied. Daarnaast wor den de mogelijkheden bestudeerd om aansluitend aan dit plan 'in beperkte vorm verblijfsrecreatie met de daarbij behorende voorzieningen tot stand te brengen. WAGENINGEN Wageningen heeft gisteren op „De Berg" Limbur- gia een 21 nederlaag toegebracht na een vrij aantrekkelijk duel. Door deze zege zijn de Wageningers angstvallig dicht bij de koploper in de tweede di visie gekomen. De Wageningse triomf werd pas in de allerlaatste minuten een feit toen Frans van Ernst het winnende doel punt scoorde. Limburgia heeft vrijwel de gehele match zeer defensief gespeeld, waar door de wedstrijd nogal wat aan aan trekkelijkheid verloor. Wageningen is steeds fel in de aanval geweest, meest al via Ëroecks, die een uitstekende wed strijd speelde. De gasten probeerden met snelle uit vallen te scoren en in de 35e minuut lukte dat. Linksbinnen Coolen schoot via de voet van Tonny van de Weerd in (01). Wageningen zette het doel van de gasten onder hevige druk, maar kon de gelijkmaker voor rust niet forceren. Vijf minuten na de hervatting werd het 11 na een corner. Na veel heen en weer-getrap belandde de bal bij H. Janssen, die keihard inschoot en kee per Crutsen verraste. Het Wageningse offensief bleef voort duren. Broecks had pech toen hij het houtwerk trof en even later moest Hirsch de bal van de doellijn wegwer ken. Limburgia werd totaal overspeeld en i nde 88e minuut wist Van Ernst met een harde schuiver Wet winnende doel punt te maken (21). Dolgelukkig stroomden de toeschou wers het veld op en de arbiter had de grootste moeite de dansende mensen massa buiten de lijnen te loodsen. DETROIT Gouverneur George Romney van Michigan, staande pre cies op de plaats waar hij zes jaar geleden zijn politieke carrière begon, heeft zaterdag aangekondigd, dat hij zal streven de republikeinse kandidaat voor het presidentschap van de Ver enigde Staten te worden. Met zijn aankondiging, negen maan den voor de nationale conventie van de republikeinse partij in Miami gehouden wordt, is Romney de eerste nationale fi guur van betekenis die zich kandidaat stelt voor het hoge ambt. „Ik heb besloten te vechten voor de republikeinse nominatie en die te win nen", verklaarde Romney op een druk gezocht persconferentie in het Veterans Memorial Building in Detroit. De pers conferentie werd per televisie uitgezon den. Hij sprak op plechtige, sombere en nadrukkelijke toon, naast hem zaten zijn vrouw Lenore twee dochters en een zoon. Mevrouw Romney had een mantel, losjes om haar schouder gedrapeerd, waardoor men niet zag dat zij haar arm in een gipsverband droeg. Vorige week heeft zij haar arm gebroken bij een val in de badkamer. Gouverneur Romney heeft verder gepleit voor neutralisatie van Vietnam, ter beëindiging van de oorlog in Azië. De 60-jarige gouverneur vindt een nieuwe kijk op het Viëtnamese vraag stuk nodig „teneinde dat gebied uit de koude oorlog te halen." Romney zal naar hij zegt, het denk beeld van neutralisatie bestuderen als „het meestbelovende alternatief" in zijn komende campagne tegen presi dent Johnson of elke andere democrati sche kandidaat voor de presidentsver kiezingen van november 1968. Romney vindt, dat de V.S. een fout hebben gemaakt door verwikkeld te ra ken in Viëtnam. Hij is echter tegen te rugtrekking der Amerikaanse troe^»n. „Er staat te veel op het spel. Wij moe ten doorzetten." ADEN. Het nationale bevrijdings front, NLF, heeft zondag zes Arabie ren gearresteerd in verband met de met 12.300 arbeiders en 'n omzet van on- mentator Walter Mechtel. Mechtel werd zaterdag doodgescho ten toen hij het hoofdpostkantoor in Centraal Aden uitkwam, waar hij een brief naar zijn vrouw had gepost. Hij was pas een maand getrouwd. De NLF zegt dat de gearresteerden worden verhoord. Said Dhali, de voorzitter van de poli tieke commissie van het NLF, verklaar de zondagmorgen op het vliegveld voor rijn vertrek naar Genève waar hij met zijn commissie besprekingen met En geland gaat voeren: „Wij zijn diep ge schokt door de moord op de Duitse journalist en zullen een diepgaand on derzoek instellen naar de schuldigen". Het NLF is op geen enkele wijze be trokken geweest bij deze moord, aldus Dhali. Een gezelschap van 10 deskundi gen vergezelt Dhali naar de conferen tie in Genève. RHENEN Op de Eikenlaan werd het vijfjarig dochtertje van mevrouw K. aangereden door een motorrijder. Het kind stak plotseling de weg over waardoor de heer H. B. het niet meer kon ontwijken. Zij werd licht gewond. De motor werd licht beschadigd. BONN. Twee Westduitse vliegtuig fabrieken Messerschmitt en Bölkow zullen een fusie aangaan. De defini tieve overeenkomst wordt overmorgen verwacht. De nieuwe onderneming zal met 12.300 arbeiders een omzet van on geveer 500 miljoen mark de grootste worden van de Westduitse lucht- en ruimtevaartindustrie. AMSTERDAM —De 2500 politieke gevangenen, die de Griekse regering volgens eigen verklaring zonder meer wil overdragen aan een communistisch land, zouden voorlopig m Nederland moeten worden openomen en ver zorgd. In een brief aan de Nederlandse regering heeft een aantal Nederlanders I dit verzoek geuit. HILDESHEIM In de Poolse stad Hrubieszow hebben in het voorjaar van 1943 mannen van de Duitse grenspoli tie een aantal Joodse kinderen levend begraven in een massagraf. Dit heeft een inwoonster van Tel Aviv, Ruth Tatarko, verklaard voor de rechtbank in Hildesheim (Neder-Saksen), waar vijf vroegere leiders van de Duitse grenspolitie en het districtscommando in Hrubieszow terecht staan. De beschuldigingen van de getuige, die destijds elf jaar oud was, golden vooral de Vroegere politiefunctionaris Johann Demant, die niet bij het pro ces aanwezig is, omdat hij in een zie kenhuis ligt. Ruth Tatarko vertelde dat zij, als lid van een „begrafeniscomman do", Demant had gesmeekt de kinderen die na een beschieting van een groep nog leefden, een genadeschot te geven. Demant zou daarop hebben gezegd, dat elke kogel zeventien pfennig kost te, wat voor Joden te duur was. Volgens de getuige had Demant ook een Joodse jonge vrouw gedwong^ zich als fotomodel naakt uit te kleden en haar daarop doodgeschoten. Waterman fi air AUTO SIGNAL met MAXIMA-vulling en Saphir kogel Va chromé - f 10.geheel chro- mé 114.50 Va doublé - f 19.75 - geheel doublé 127.50 De SAPHIR kogel is 4 x harder dan staal, gaat 4 x langer mee - exclusiviteit Waterman. GOLDEN FLASH met 18 krt. gouden pen Dames- en herenmodel v.a. f 22.50 - met edelstaler. pen f 13.U0 Li idem - met doublé dop v.a. f 28.50-bijpassende ballpoint met MAXIMA-refill f 10.— PANTA a bille SAPHIR meerkleurige ballpoints chromé 4 kleuren-f 22.50 doublé 4 kleuren f 42.50 n Met SAPHIR kogel en extra lange vullingen exclusiviteit Waterman. C/F vulpennen met 18 krt. gouden pen in diverse uitvoeringen v.a. f 60.— tot f 690.— bijpas sende vulpotloden en ballpoints v.a. f 30.tot f 555.C/F vulpen geheel doublé f 95. nïïïïïïïïTTTTTlïïTTnTïïTTTT iniTülllTllm!' 1) li llilllllllllli 1 li 1 h 1 ilIiiUli il uil] het meest verfijnde en ideale geschenk Waterman

De Vallei | 1967 | | pagina 6