Veenendaals dagblad Rooi vink wil bijslag voor eerste kind in zes jaar afbreken Bulten Griekenland poogt kwestie Cyprus te sussen Luchtramp in V.S.: 50 doden Gelders-Utrechtsxtrcekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Premie zou kunnen worden verlaagd met bijna de helft lgen van devaluatie pond Parachutisten nabij Dak To ontzet waakzaamheid Rus kaapte V.S.-vlie«tuig Nederlander directeur van F.A.O. .E.R. ziet voor huuradvies- commissies ruimere taak Veldslag van Israëliërs en Jortlaniëi*! E.E.G. GEEN STAP VERDER Tandartsen in België staken Minder vorst PUNTEN „TIJDELIJK" Schatkamers der natuur \.l ZWARE VERLIEZEN DALENDE LIJN i? Cj OPWINDING I IJE EISEN BENEDEN PLAFOND ONVOLDOENDE Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal. Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. .Waiboer en Reel.- bureau J. Baars. l/ALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. DINSDAG 21 NOVEMBER I967 - 4le JAARGANG no. 275 DEN HAA(i Minister Roolvink (sociale zaken en volksgezondheid) voelt ervoor om de bijslag voor het eerste kind in zes jaar geleidelijk at te breken. n p f| Als dit zou lukken, zal de premie voor de algemene kinderbijslagwet voor p pw 111*1*1 li l loontrekkenden. die nu 3,1 procent is, tot ongeveer 1,7 procent kunnen worden Cl tl lil teruggebracht. De bewindsman spreekt deze mening uit in een adviesaanvrage aan de Sociaal- Economische Raad over de sociale verzekeringen in de komende jaren. Hij wil graag weten hoe de raad denkt over de mogelijkheden om aan deze voorzieningen in een periode tussen vier en zes iets te doen. Dat kunnen uitbreidingen zijn, zo zegt de heer Roolvink, maar er zouden in ruil hiervoor ook beperkingen in de bestaande voorzieningen kunnen worden aangebracht. Het voordeel van zo'n planning op wat langere termijn is, dat bij het loonoverleg vaststaat wel ke ruimte voor loonsverhogingen moe ten worden opgeofferd aan premies voor sociale voorzieningen. De minister geeft in zijn adviesaan vrage een aantal punten waarover de deskundigen van de raad zich zouden moeten buigen: Een beperkte stijging van de uitke ringen krachtens de A.O.W. en de A.W.W. Een vakantieuitkering in deze wet ten. De minister zegt er wel bij dat zo'n uitkering van twee, vier of zes procent de premies zal verhogen met respectievelijk 0,2, 0,4 en 0,6 pet. Een verhoging van de pensioenen in het bedrijfsleven. De minister wil hierover niets zeggen, voordat hij weet wat het bedrijfsleven voor ogen ■tawt»t ii Een arbeidsongeschiktheidsverze kering voor zelfstandigen. De geleidelijke afschaffing van de kinderbijslag voor het eerste kind. Minister Roolvink herinnert er nog aan dat oorspronkelijk slechts bijslag voor derde en volgende kinderen werd gegeven. Na de oorlog is deze bijslag „tijdelijk" uitgebreid tot de eerste twee kinderen in verband met de toen gevoerde loonpolitiek. Een eventuele uitbreiding van .de kinderbijslag voor zelfstandigen tot het tweede kind. Deze mensen krij gen in het algemeen nu pas kinderbij slag als ze drie of meer kinderen heb ben. In de adviesaanvrage wordt eraan herinnerd, dat de uitkeringen krach tens de sociale verzekeringen tussen 1953 en 1966 negen keer zo hoog zijn geworden. Ze zijn in deze dertien jaar met 7318 miljoen gulden gestegen. De Sociaal-Economische Raad zal de minister ook advies moeten uitbrengen over een verandering van de pensioen en spaarfondswet. Vooral het vraag stuk van de bescherming van toege zegde pensioenen moet ernstig worden bekeken. ÏJoor het mooie, uitvoerige boek van J. H. Dam, dat dezer dagen bij Thieme te Zutphen van de pers kwam (Natuurgebieden van Ne derland: plm. 300 blz. en 200 foto's, kaarten, aquarellen en tekeningen f 24,90 geb.), schoot mij het werk in gedachten, dat in 1956 ter gelegenheid van het gouden feest van Natuurmo numenten verscheen: „Vijftig jaar natuurbescherming in Nederland". Het is min of meer op dezelfde leest ge schoeid door de ook hier toegepaste praktische verdeling in provincies met een extra en zeer lezenswaardig hoofdstuk over de waddeneilanden en -zee), maar we zijn inmiddels ruim tien jaar verder en leven snel, zodat revisie en aanvulling dezer catalogus van natuurreservaten noodzakelijk werd. Zo geeft Dam's fraaie, royale boek een volledig beeld van het hui dige vaderlandse natuurbezit, met de vogelwereld, die het bewoont en de voornaamste oorden zijn daarvan de onvervangbare stranden, schorren, slikken, wadden en veenplassen. Zij worden uitvoerig behandeld en daar bij door tal van prima foto's der meest markante soorten uitgebeeld. Stap voor stap gaat de auteur met ons door de Nederlandse landschap pen, treurend over wat industrialisa tie, ruilverkaveling, inpoldering en recreatie mir nichts dir nichts opeis ten en zich verblijdend over hetgeen gelukkig veilig werd gesteld. Natuur gebieden van Nederland" is een gave. met kennis en liefde geschreven pu blicatie, vol schilderachtige verwijzin gen naar hetgeen ons volk nog rest. Ik vraag mij af, hoe het er over nog maals tien jaar zal uitzien SAIGON Een bataljon Amerikaan se valschermtroepen, dat op 22 km ten zuidwesten van Dak To meer dan een etmaal door Xoordviëtnamese troepen was omsingeld, heeft 72 man aan doden en 85 gewonden verloren, zo heeft een Amerikaanse militaire woordvoerder in Saigon bekendgemaakt. In het betrok ken gebied zijn de lijken van zeventien Noordviëtnamezen gevonden. Het Amerikaanse bataljon bevond zich op een heuvel, waarop de Noord viëtnamezen zondag telkens weer in golven aanvielen. Tenslotte slaagden niiTlkuansi- vitsiitp in—n er In. door de aanvallende troepen heen te breken. De 200 tot 300 omsingelde Amerikanen konden op de heuvel-875, die op onge veer 3 kilometer van de Cambodjaanse grens is gelegen, als gevolg van het in tensieve vuur van sluipschutters niet meer met behulp van hefschroefvlieg- tuigen van munitie worden voorzien. De ingesloten Amerikanen werden met mortieren en raketten bestookt, ter wijl ook sluipschutters vanuit de bomen hen onder vuur namen. Tenslotfe werden de weinige overle venden ontzet door Amerikaanse ver sterkingen die zich over drie kilometer een weg gebaand hadden door een dicht bamboe- en struikgewas. Voordat de gewonden konden worden weggevoerd, liet een Amerikaans vlieg tuig een bom van 250 kg temidden van hen vallen. Over het aantal slachtoffers is van Amerikaanse zijde niets meege deeld. Een Amerikaanse helikopter be schoot per ongeluk Zuidviëtnamese troepen. Er vielen 11 doden. Straalvliegtuigen van de Amerikaan se luchtmacht ^hebben ondanks hevig vijandelijk afweervuur een spoorweg emplacement en olieopslagplaats in de buitenwijken van Hanoi gebombar deerd. Er zou aanzienlijke schade zijn aangericht. Vliegtuigen, opgestegen van vliegdekschepen in de Baai van Tonkin, hebben maandag opnieuw Haiphong aangevallen. In Rome is de Nederlander A. H. Boerma tot directeur-generaal van de voedsel- en landbouworganisatie der Verenigde Naties, de F.A.O., geko zen. Hier op de foto de heer Boerma met zijn Ierse vrouw Dinah na de uitslag van de stemming. DEN HAAG Blijkens de economi sche analyse laat de eonjuncturele si tuatie van ons land zich niet ongunstig aanzien, maar er is, wat de economi sche structuur betreft, een aantal ont wikkelingen te onderkennen dat aanlei ding geeft tot bezorgdheid. Aldus de Sociaal-Economische Raad in zijn van daag voor publikatie vrijgegeven elfde halfjaarlijkse economische rapport. De raad acht het gewenst dat een beleid wordt gevoerd dat zo soepel mo gelijk wordt aangepast aan de feitelijke ontwikkeling. Belangrijk daarbij blijft de werkloosheid die nog een grote om vang houdt. De bestrijdingsmaatregelen moeten vooral regionaal zijn gericht. Teneinde, van economisch structureel punt bezien, gezondere verhoudingen tot stand te brengen is een mogelijk heid via een daarop gericht beleid een matiging der toeneming van het con sumptief verbruik na te' streven. Doel daarvan is op die manier ruimte voor investeringen te scheppen. Argument daarvoor is dat, als er meer geld moet worden uitgetrokken ter verzekering van de huidige en toekomstige werkge legenheid, voor het verwezenlijken van tal van openbare voorzieningen en ten behoeve van hulp aan ontwikkelingslan den, de huidige inkomenstrekkers daar voor in feite moeten betalen. Daarbij wordt wel aangetekend dat een aanmerkelijke beperking van de reële loonstijging echter conjunctureel nadelige gevolgen met zich kan bren gen. Door zulk een beperking zou niet alleen de afzet van consumptiegoederen stagneren, maar ook de investeringsbe drijvigheid. Wat de loonontwikkeling betreft gaat de raad ervan uit dat voor het komende jaar een systeem van vrijere loonvor ming van kracht zal zijn. Het is niet de bedoeling een algemene norm aan te geven voor de loonontwikkeling. Met het oog op een evenwichtigere ontwikkeling,waarbij ook de concur rentiepositie ten opzichte van het bui tenland in het geding is, moet het, vol gens de raad. gewenst worden geacht dat de dalende lijn van de stygings- percentages van de loonkosten ook in 1968 wordt voortgezet. Het achterblijven van de consumptie bij de ontwikkeling van het nationale inkomen moet niet te abrupt gebeuren. Het streven naar een remmen van de stijging van de loonkosten wordt be moeilijkt door de prijsstijgingen tenge volge van autonome oorzaken. Voor een gewenste ontwikkeling van de spaarquote zullen overheids- en of particuliere besparingen uit lonen en andere inkomens moeten worden opge voerd. Bij een vrijere loonpolitiek mag een grotere differentitatie bij de loonontwik keling van de tiedrijfstakken onderling worden verwacht. De raad acht het ge wenst dat vooral loontrekkenden meer zullen sparen. Het verdient daarom z.i. aanbeveling dat bedrijfstakken waar een relatief hoge loonstijging mogelijk moet worden geacht, overwegen een deel van deze stijging in de niet direct consumptieve sfeer te brengen b.v. door een verbetering der pensioenvoor zieningen. Ook de Amsteraise Effectenbeurs had de weerslag van de devaluatie van het pond sterling. Hr een beeld van de drukte in de hoek van de Koninklijke Olie/Shell. f ATHENE De Gèekse minister van Binnenlandse Zaken, generaal Stylianos Patakos, heeft maandigavond op een persconferentie in Athene verklaard dat de spanning tussen Griekenland en Turkije over de kwestie-Cyprus verminderd is, nadat deze tijdens het weekeinde een hoogtepunt had bereikt. Volgens Patakos had Griekenland, in tegenstelling tot l urkije, geen over ijlde maatregelen genomen. CINCINNATI - Een Con vair 880-straal- vlicgtuig van de Trans World Airlino is maandagavond ten noorden van de luchthaven van Cincinnati tegen een heuvel opgevlogen. Volgens de eerste berichtqn zijn 50 of meer inzittenden van het toestel om het leven gekomen. Het vliegtuig dat uit Los Angeles was vertrokken voor een vlucht naar het oosten van de Verenigde Staten, had 69 passagiers en een zevenkoppige bemanning aan boord. TWA te Los Angeles heeft echter verklaard, dat zich 72 passagiers aan boord bevonden Na de tussenlanding te Cincinnati had het vliegtuig zullen doorgaan naar Pittsburgh en Boston. De meeste ge wonden zijn overgebracht naar het St.-Elizabeth ziekenhuis te Covington (Kentucky), een plaats die dichtbij het gebied gelegen is waar het straal vliegtuig neerkwam. In dat ziekenhuis zijn 2 personen over leden. Zuster Coronata. directricf van het St.-Elizabeth ziekenhuis, zei evenwel dat van tal van gewonden de toestand levensgevaarlijk is. Een hon derdtal artsen en verpleegsters be vindt zich thans op de plaats van de ramp. Het ongeluk is maandagavond om 20.52 uur (plaatselijke tijd) gebeurd bij Constance (Kentucky). Het vliegtuig is niet ver van de plaats terechtge komen waar op 8 november 1965 een Boeing-727 van de American Airlines neerstortte. Toen kwamen 58 perso nen om het leven. MIAMI Een als Rus geïdentifi ceerde man, heeft boven Florida de piloot van een tweemotorig Ameri kaans chartervliegtuigje gedwongen, koers te zetten naar de Cubaanse hoofdstad Havana, waar het toestel la ter is geland. Dit heeft het Amerikaan se federale bureau voor de luchtvaart (F.A.A.) meegedeeld. Er waren nog twee straaljagers uitgezonden om het gekaapte vliegtuig te onderscheppen, maar die waren teruggeroepen, nadat de met een pistool bedreigde piloot over de boordradio had gemeld, dat hij zou worden doodgeschoten als ze niet verdwenen. Aan boord van het gestolen vliegtuig je een Piper van „Crescent Air ways" bevonden zich naar verluidt slechts drie personen: de oiloot, de tweede piloot en een passagier, vol gens de piloot een Rus genaamd Felix Marisy. Deze had het gehuurd om van Hollywood in Florida naar Bimini in de Bahama-archipel te vliegen, waar hij naar zijn zeggen zijn vrouw zou ont moeten. Vijf minuten na het opstijgen richtte hij een pistool op de piloot en gaf hij deze opdracht naar Cuba te vliegen. De vlieger meldde het incident over de radio en zei dat er hem niets anders opzat dan aan het bevel van de passagier te voldoen. Enkele uren la ter meldde Havanna dat het toestel daar was geland. Het is de derde keer dit'jaar dat een vliegtuig op deze wijze in Cuba te recht is gekomen. O Overleden De Amerikaanse geleer de dr. Casimir Funk aan wie de ontdek king van vitaminen wordt toegeschre ven, is op 83-jarige leeftijd in Albany in de Amerikaanse staat New York overleden. 21 nov. '67 A. B. WIGMAN „Wij zijn er zeker van dat wij de kwestie door onderhandelingen met Turkije kunnen regelen om een gewa pend conflict met alle rampzalige ge volgen te vermijden. Griekenland volgt de toestand met kalmte en neemt geen provocerende maatregelen zoals een volledige mobilisatie, aldus Patakos, die voorts verklaarde dat generaal George Grivas, de commandant van de nationale garde op Cyprus, maandag een onderhoud had gehad met hem °n de minister van Defensie, generaal Spandidakis. Grivas heeft ook gespro ken met premier Kollias en de minis ter van diens kabinet, kolonel George Papadopoelos. Turkije verkeerde gisteren in een nerveuze staat van opwinding als ge volg van de jongste botsingen tussen Turkse en Griekse Cyprioten op het eiland Cyprus. In Izmir eisten duizenden demon stranten dat Turkije onmiddellijk de oorlog zou verklaren aan Griekenland. In Ankara deelde de Turkse minister van Buitenlandse Zaken mee dat de re gering had besloten „voor eens en voor altijd een einde te maken aan de kwes tie-Cyprus". In heel Turkije hadden gisteren troe penbewegingen plaats. Voor de kust van Cyprus patrouilleerden Turkse oor logsschepen. terwijl over het eiland Turkse straaljagers vlogen. Naar verluidt heeft de Turkse rege ring een aantal eisen gesteld aan Grie kenland. Niet-inwilliging ervan zou tot een Turkse invasie op het eiland kun nen leiden. De Griekse regering zouden de volgende eisen zijn gesteld: 1. Het ontslag van generaal George Grivas als opperbevelhebber van de Grieks-Cypriotische strijdkrachten; 2. De evacuatie van twintigduizend man Griekse troepen van het eiland; 3. Schadevergoeding voor de nabe staanden van de Turkse slachtoffers, die bij de gevechten van vorige week zijn omgekomen; 4. Het opheffen van de druk op de Turkse gemeenschap van het eiland; 5. Ontwapening van de Griekse hur- ger-organisaties. In Nicosia is bekendgemaakt dat bij het dorp Avdellero in het district La- narca een Griekse Cyprioot is doodge schoten en diens vrouw ernstig is ge wond toen zij bij het inzaaien van een veld aangevallen werden door Turkse Cyprioten. In de stad Limassol ontploften twee springladingen; een derde op de weg tussen Limassol en Ktima. Door de laatste lading zou een brug zijn ver nield. Cyprus heeft zijn pond gedeva lueerd. De nieuwe pariteit is 1 Cy prische Pond is 2.40 U.S. Dollar. VAASSEN Door nog onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks elf uur brand uitgebroken in de afdeling folie-walserij van de Aluminium Indus trie Vaasse/t NV. Er ontstond een schade van naar schatting enkele mil joenen guldens doordat een van de eer der dit jaar in gebruik genomen kwar- to-wals-tuigen door het vuur geheel werd vernield. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Het vuur werd in eerste instantie bestreden door de bedrijfsbrandweer, daarbij spoedig geassisteerd door de brandweren van Epe en Vaassen. Burgemeester mr. C. N. Renken en hoofdinspecteur J. C. Os- seweijer waren op het terrein aanwe zig. Ondanks het late uur waren er ve le belangstellenden. Van buiten was er echter weinig te zien, want schade aan gebouwen trad vrijwej niet op. DEN HAAG De Sociaal-Economi sche Raad heeft de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening desgevraagd in een spoedadvies o.a. aanbevolen in huurconflicten de huur adviescommissies een meer wezenlijke taak te geven. De raad meent dat de partijen bij een conflict dit in eerste in stantie aan die commissie moeten voorleggen. Pas in tweede instantie zou de rechter kunnen worden ingescha keld. De raad heeft dit advies in zijn beslo ten vergadering van vrijdag 17 novem ber vastgesteld. D.e. nhmster had de raad op 15 september dit spoedadvies gevraagd over een wijziging van' dé Huurwet. In die wet is nl. bepaald dat van 1 januari 1968 af voor woningen die op of na 5 mei 1945 met steun uit 's rijks kas tot stand zijn gekomen een jaarlijkse verhoging van vier procent zal worden toegepast totdat het steun bedrag is verdwenen. In zijn advies aanvraag zei de minister te verwach ten dat zo'n jaarlijkse huuraanpassing van gesubsidieerde na-oorlogse wonin gen 'n opwaartse druk op de huren van niet-gesubsidieerde woningen zal uit oefenen. Om ook huuraanpassingen voor die huizen mogelijk te maken moet de Huurwet worden gewijzigd. De minister denkt daarbij aan een stelsel van huur verhogingen voor niet-gesubsidieerde woningen waarbij het mogelijk is pe riodiek verhuurder en huurder een huurprijs te laten overeenkomen bene den een bij of krachtens de wet te be palen Diafond. De minister acht het voor de hand liggend dat plafond per 1 januari 1968 te bepalen op vier procent boven het huurniveau van 31 december 1967. Tot dusverre hebben de huurverho gingen van woningen altijd een ver plicht karakter gehad; ze hadden een zgn. contractdoorbrekende werking. Bij het stelsel dat de minister nu voor de niet-geliberaliseerde gebieden beoogt, wordt de laatstelyk betaalde huurprijs intact gelaten, maar de mo gelijkheid geopend dat partijen een nieuwe huurprijs overeenkomen bene den een bepaald plafond. De Sociaal-Economische Raad acht een dergelijk stelsel zonder meer on aanvaardbaar. Het zal z.i. voor kwali tatief goede woningen over het alge meen geen moeilijkheden opleveren, maar voor kwalitatief minder volwaar dige woningen is het moeilijker. Vol gens de SER moet worden gevreesd dat, wanneer wordt volstaan met het aangeven van een plafond, in de niet- geliberaliseerde gebieden onder de druk van de woningschaarste, huurver hogingen zullen worden afgedwongen die onverantwoord zijn gezien de kwa liteit. De huurder geniet, als hij niet op het aanbod van de verhuurder wil ingaan, weliswaar huurbescherming maar de verhuurder kan hem op grond van de Huurwet doen dagvaarden tot ontrui ming van de woning omdat „de huur der niet instemt met een redelijk aan bod tot het aangaan van een nieuwe huurovereenkomst." De SER meent dat deze regeling niet steeds een voldoende waarborg biedt voor een juiste huurprijsvaststelling. De raad meent daarom dat de huur- adviescommissies een meer wezenlijke taak moeten krijgen. Daartoe zal de huurwet z.i. moeten w«*den gewijzigd. De raad kan zich alleen verenigen met het door het kabinet voor de huur verhoging van niet-gesubsidieerde wo ningen in niet-geliberaliseerde gebieden voorgestelde stelsel als de Huurwet ge wijzigd wordt in de zin zoals de raad heeft aangegeven. De raad zal nog een advies uitbren gen over de eventuele verhoging van de jaarlijkse huurstijgingspercentages. Hij behoudt zich het recht voor daarin terug te komen op de vraag, of de jaar lijkse verhoging van het plafond van de huren voor niet-gesubsidieerde huizen in niet-geliberaliseerde gebieden volle dig zal worden gekoppeld aan de jaar lijkse huurverhoging voor gesubsidieer de woningen, dan wel dat de minister de bevoegdheid krijgt de plafond verho ging-van jaar tot jaar vast te stellen. AMMAN TEL AVIV Aan de grens tussen Israël en Jordanië wordt sedert vanochtend een felle strijd geleverd waarbij tanks en vliegtuigen zijn be trokken. In Amman is officieel bekendgemaakt dat de Israëlische luchtmacht het Pa lestijnse vluchtelingenkamp „Al-Kara- ma" met bommen en boordwapens be stookte, terwijl Tel Aviv meedeelde, dat de Israëlische luchtmacht was schakeld om Jordaanse tanks tot zwij gen te brengen die Israëlische gebied beschieten. Tot nog toe is één Israëli sche soldaat gedood en één gewond. Eerder deelde een Jordaanse militai re woordvoerder mee dat de Israëliërs het vuur hadden geopend op Jordaanse strijdkrachten in de omgeving van de Al-Moendassa-brug en bij Oem Al-Sjoe- rat. De brug ligt 4,5 kilometer ten noor den van de koning Abdoella-brug over de Jordaan, Oem Al-Sjoerat ligt nog 7,5 kilometers noordelijker. Volgens de woordvoerder schieten de Israëliërs met 106-mm-geschut, tankkanonnen en veldartillerie. De strijd duurt nog voort. BRUSSEL Minister Luns heeft i de Europese ministerraad in Brus* zijn teleurstelling uitgesproken over e minimale vorderingen, die gemaak worden met de discussies van de ze* EEG-landen over het Britse toetre- dingsverzoek. Hij verklaarde dit, nadat de minis ters maandag na een zware urenlange discussie niet verder waren gekomen dan een verzoek aan de Europese Commissie, om op een volgende verga dering op 11 december a.s. een monde ling verslag uit te brengen over de con sequenties van de devaluatie van het Pond Sterling en de andere maatrege len van de Britse regering. Van Nederlandse en Belgische zijde hoorde men bezwaar dat de Duitse minister van Economische Zaken, Kurt Schiller, die voorzitter was, in gebreke is gebleven de besprekingen voldoende te concentreren op de voorgestelde con tacten met Groot Brittannië. Van de andere kant werd gehoord dat een Fransman tegen een andere Franse afgevaardigde de opmerking maakte: „De Duitsers hebben weer eens de kans gemist om hun mond te houden". BRUSSEL In België is vanmorgen ook een deel van de tandartsen in sta king gegaan en wel voor 48 uur. Zij protesteren tegen het feit, dat de nieu we wetgeving op de uitoefening van de geneeskunst een zestigtal bejaarde tandtechnici met vele jaren praktijk het recht toekent als tandarts op te tre den. Ook studenten in de tandheelkun de zullen twee dagen staken. Woensdag houden de tandartsen een staten-gene- raal om de toestand te bespreken. Over Ierland nadert een nog in be tekenis toenemend gebied van hoge luchtdruk terwijl een hogedruk- gebied boven Oost-Europa zich lang zaam verwijdert. Met noordelijke winden wordt minder koude lucht naar onze omgeving gevoerd die lang zaam, het eerst in de noordelijke provincies, binnenstroomt. Daardoor zal er vooral in deze gebieden mist of laaghangende bewolking zijn met tem peraturen om het vriespunt. E'ders zal er bij heldere hemel aanvankelijk nog lichte vorst optreden. De wind bliji overwegend zwak.

De Vallei | 1967 | | pagina 1