Kerkeraad Sola Fide bespreekt kritiek van ds. Vroegindeweij Geschenken Geschenken Rein Kok B. en \V. aan raad Geldgebrek stoort dorpsontwikkeling Ophalen van huisvuil duurder in Amerongen Zwembedrijf heeft tekort van 4 mille Renswoude bouwt er een klein dorp bij Geschenken „Een klein oud mannetje..." AGENDA 107 huizen in plan Zuid Weer twee inbraken in week-end Zwart Contrast Bevolking wordt doorgelicht Scherpenzeelse raad bijeen School moet verbouwd w orden Hengelaars vergaderen Kampioenshontl in Amerongen Geschenken Parkeerverbod op Dorpsplein Tekort Onderwijs Grondbedrijf Zon ontnam het uitzicht Rood Kesteren vrijdag bijeen Batig saldo Woningbedrijf Stopverbod in Neder straal Geschenken BIJ DROGISTERIJ/PARFUMERIE Gelderland/hk. Hoogstraat, Veenendaal. Tel. 12656. Loten zwembadactie of dub bel zilverzegels. BURGERLIJKE STAND AMERONGEN JARfSLASG DRS. BOERSMA SPREEKT VOOR A.R. Auto's beschadigd bij aanrijding MARKTBERICHT DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 ADVERTENTIE VEENEN DA AL De kerkeraad van de buitengewone wijkgemeente in wor ding „Sola Fide" zal zich volgende week in een vergadering gaan beraden over de kritische uitlatingen, die de Ned. Hervormde predikant ds. A. Vroeginde wey in het laatste nummer van het Veens kerkblad" aan het adres van „Sola Fide" heeft gelanceerd. De predikant maakte Sola Fide het verwijt er een „propagandist" op na te houden die met name in de nieuw bouwwijk „De Engelenburg" door middel van onjuiste voorlichting tracht, leden voor „Sola Fide" te wer ven. „Hier wordt op een kwaadaardi ge manier onkruid gezaaid, dat het goede zaad zou kunnen verstikken", aldus ds. Vroegindewey in het kerk blad. .Jammer dat men zo iemand aange steld heeft. Hij gaat langs de huizen en om leden te winnen voor "Sola Fide" doet hij de wonderlijkste verhalen waar de mensen soms niets, van be grijpen, maar dan toch wel zo veel dat ze beslist niet naar de Oudekerk moe ten gaan en de predikanten, die daar preken, want daar wordt men gewoon weg niet toegelaten, wanner men niet aan bepaalde voorwaarden voldoet". In het desbetreffende artikel schrijft de dominee voorts, dat het hier een ge heimzinnige figuur betreft, die, zo staat er letterlijk „nu niet zulk best werk voor het Koninkrijk Gods verricht in onze wijkgemeente..." leden heb ik eens een persoonlijk on derhoud met ds. Vroegindewey gehad over het bezoeken van nieuwe bewo ners. Later is hierover tussen ons bei den geen contact meer geweest. Hij heeft zich ook niet tot ons gewend, voordat hij dat artikel in het kerkblad schreef", aldus de predikant. Ds. A. Vroegindewey spreekt in het kerkblad steeds over „een klein oud mannetje". „Ik wil zijn naam maar liever niet weten..." stelt hij vast. Vol gens informatie betreft het hier de heer A. M. van Oostenrijk, die zo werd ons van de zijde van „Sola Fide" mee gedeeld. inderdaad regelmatig in de Engelenburg bezoeken aflegt. „Hij is op en top hervormd, ik wou dat ze allemaal zo waren", aldus een woordvoerder van „Sola Fide". Ds. G. C. Vijzelaar, voorzitter van de kerkeraad van „Sola Fide" deelde ons mee inmiddels op de hoogte te zijn van het artikel van ds. Vroeginde wey. „Ik vraag mij af", zo gaf hij desgevraagd als commentaar, „of de leden van de kerk van ds. Vroeginde wey alles wat hij heeft geschreven nu zo maar voor zoete koek slikken". Ds. Vijzelaar wilde op de kritiek als zodanig nog liever niet ingaan, omdat hij er prijs op stelt dit eerst met de kerkeraad te bespreken. „Een jaar ge- SCHERPENZEEL Van woensdag 22 tot en met vrijdag 24 november zal in de gemeente Scherpenzeel wederom een bevolkingsonderzoek plaats hebben. Zoals bekend gaat het hierbij om een röntgenologisch onderzoek van de borst- organen. In tegenstelling tot vorige jaren zal ditmaal geen huisbezoek plaats vinden maar krijgt iedere bewoner rechtstreeks een oproep. Het onderzoek zal zich uit sluitend uitstrekken over personen die op 1 november 1967 15 jaar of ouder zijn. Het onderzoek geschiedt in een spe ciaal hiervoor ingerichte auto, die op het marktterrein standplaats zal kiezen. Daar het belang van het onderzoek het best wordt gediend met een zo groot mogelijke opkomst, is de door belang hebbende te betalen bijdrage gesteld op een bedrag van f2,per persoon, dat ter plaatse dient te worden voldaan. Voor een goede gang van zaken wordt verzocht met gepast geld te betalen. Voor wie de betaling van deze bij drage wegens bijzondere omstandighe den bezwaarlijk mocht zijn, kan zich hieromtrent vooraf tot de gemeentese cretaris wenden. Werknemers van bedrijven, die reeds periodiek worden onderzocht behoeven desgewenst niet aan de oproep gehoor te geven. Teneinde het onderzoek goed te laten verlopen is het noodzakelijk dat ieder een zich stipt houdt aan het op de op- roepingskaart vermelde tijdstip. Is 't echter niet mogelijk door bepaalde om standigheden op dat uur te komen dan kan men zich op een zelf te bepalen tijdstip laten doorlichten. SCHERPENZEEL Donderdagavond 23 november 1967 houdt de raad van de gemeente Scherpenzeel een openba re vergadering ten gemeentehuize. Op de agenda staan de volgende pun ten: 1. Opening 2. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 12 september en van de vergadering van 17 oktober 1967. 3. Ingekomen stukken 4. Aankoop gedeelte perceel Gebr. Schuur ten behoeve van het Bejaarden centrum. 5. Beschikbaarstelling kredieten leer middelen voor „De Holevoetschool". 6. Beschikbaarstelling kredieten leer middelen voor de bijz. school aan de Bruinhorsterlaan. 7. Wijziging beheersverordening grondbedrijf. 8. Beschikbaarstelling krediet en ver koop grond voor de speelplaats van de bijz. school aan de Glashorst. 9. Benoeming vertegenwoordiger der gemeente in het algemeen bestuur der bestuursschool Gelderland. 10. Verlening garantie voor rente en aflossing geldlening ten behoeve van de woningbouw. 11. Benoeming directeur van de keu ringsdienst van slachtdieren en van vlees. 12. Aanbieding gemeenterekening '66 13. Vaststelling bedrag per leerling openbaar lager onderwijs over 1966. 14. Aanbieding gemeentebegroting '68 15. Innemen standpunt inzake de ver koop van woningwetwoningen. 16. Mededelingen. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Ds. Vroegindewey is ter ore geko men dat de heer Van Oostenrijk („het oude kleine mannetje") de nieuwe be woners van de Engelenburg onder VEENENDAAL O.C.B.-gebouw, 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB-Noord. Spreker ds. D. W. Veld kamp: „Christenvrouw in deze tijd". Korenbeurs, 20 uur: Openbare vergade ring A.R.P. Spreker drs. J. Boersma, lid Tweede Kamer, over: „De onder neming". Hotel Vonk, 20 uur: Propagandabijeen- komst V.V.D. Spreker mr. F. Porthei- ne over: „Geeft het kabinet De Jong een nieuw beleid?" Korenbeurs, 20 uur: Lezing drs. H. van Praag over „Het volk Israël, en het land Israël". ELST Wijkgebouw Groene Kruis, 19.30 uur: Lezing de heer F. A. Groen voor Cult. Nat. Hist. Ver. „Zuid-Oost Utrecht". BIOSCOOP Luxor-theater, Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag RESTEREN Café „De Kuip", 19 uur: Vertrek IJs club OTTG naar Deventer. SCHERPENZEEL Philalethes, 19.30 uur: Jaarvergadering M.V. „Bidt en werkt". BIOSCOOP Luxor-theater, Veenendaal, 19.30 uur: „Geheim agent 077, Operatie Hong kong". AMERONGEN. Het bestuur van de vereniging „Een school met de Bij bel" te Amerongen heeft aan de raad verzocht om medewerking te verlenen tot verbouwing en verbetering van de Christelijke school aan de Gasthuis straat Het betreft hier de uit 1878 da terende school, welke in verschillende opzichten niet meer voldoet aan de ei sen. De lichttoetreding. de gangen en de toiletten moeten beslist als onvoldoende gewaardeerd worden. Aangezien de plannen nog niet con creet zijn kan nog geen bedrag worden genoemd. Voorgesteld is door het ge meentebestuur om de gevraagde mede werking te verlenen. AMERONGEN. De Amerongse hengelsportvereniging „Het Snoekje" houdt op donderdag 30 november in ca fé Van de Pol aan de Kromme Hoek te Amerongen haar jaarlijkse vergade ring, die om acht uur begint. AMERONGEN De Duitse herder van de heer H. Willemse, beheerder van het dierenasiel „De Hazenberg" te Amerongen, is zondag j.l. Nederlands kampioen in zijn ras geworden tijdens een hondententoonstelling van de Ko ninklijke Nederlandse Kennelclub ;,Cy- nophilia" die gehouden werd in de RAI te Amsterdam. Bij deze grootste hondententoonstel ling van Nederland kunnen alleen hon den met het predikaat „Uitmuntend" meedingen naar het kampioenschap. Na een strenge selectie werd de hond van de heer Willemse uit vijftien Duitse herders tot kampioen uitgeroepen. De hond van de asielbheerder uit Amerongen bleek aan alle hooggestelde eisen te voldoen, wat betreft beharing, karakter en levenslustigheid. De heer Willemse ontving een goude medaille. AMERONGEN De laatste tijd komt het veelvuldig voor dat de door stroming van het verkeer In de Neder- straat op moeilijkheden stuit. Door het aan beide zijden van de weg parkeren van auto's kunnen grote vrachtwagens veelal met de grootste moeite passe ren. In overleg met de postcommandant der Rijkspolitie stellen burgemeester en wethouders voor om aan de noordzijde van de Nederstraat een stopverbod te doen instellen. meer vertelt, dat zij zwarte kousen en zwarte kleren moeten dragen als voor waarde om in de Oudekerk te worden binnengelaten. „En wanneer hij zo de mensen de schrik in de benen heeft ge jaagd, wijst hij op de goede weg en dat is dan de weg naar „Sola Fide", zo schrijft de predikant. „Sola Fide" heeft in Veenendaal bij na drieduizend leden. De Ned. Her vormde gemeente („de grote kerk") heeft er ruim achttienduizend. Ds. Vroegindewey zei vorig jaar tij dens een interview over de verhouding van zijn gemeente tot die van Sola Fi de: „Beide richtingen horen nog steeds bij elkaar. Zij vormen samen het beeld van de Hervormde kerk in Veenendaal. Zonder een van de twee zou dat beeld niet compleet zijn AMERONGEN In 1966 werd beslo ten om de tarieven der aansluitingen op de huisvuilophaaldienst te herzien en te brengen op f 15,-, voor de eerste emmer, f 7,-, voor de 2e emmer en f 5,- voor de derde emmer. Diverse omstandigheden, o.a. de ver schillende loonrondes, verhoging van de benzineprijs en de verhoging van de Omzetbelasting, maakten het de firma, die de ophaaldienst verzorgt, noodzake lijk de tarieven te herzien. In 1956 werd er van uitgegaan, dat de gemiddelde levensduur van een em mer 10 jaar zou zijn. In de praktijk is gebleken, dat dit met een jaar of zes, zeven wel ophoudt. Daardoor moe ten er bijzonder veel emmers worden vervangen hetgeen extra kosten met zich brengt. Tevens is er behoorlijk veel geld no dig voor het houden van toezicht op de stortplaats, terwijl er thans ook een maal per maand het zg. grofvuil van gemeentewege wordt opgehaald. Hoewel ernaar gestreefd moet wor den om de kosten van de diensten die de gemeente voor de inwoners verricht, zoveel mogelijk ten volle te verhalen' is een verhoging van f 9,- volgens burge meester en wethouders ineens niet ge makkelijk te verdedigen. Aangezien het normbedrag f 24,- is, is het toch meer aanvaardbaar, dit bedrag in twee jaar lijkse verhogingen te bereiken en dit bedrag van f 24,- pas voor het belas tingjaar 1969 in te voeren. Voor het belastingjaar 1968 zou dan de belasting bedragen f 19,50 voor 1 emmer, f 9,75 voor de 2e emmer en f 6,50 voor de derde emmer. Geboren: Ronald, z.v. B. J. Wigge- mansen en G. v. d. Lem. Gehuwd: Cornelis van Alfen en Wil- helm-ina Carolina van Capellen. Ondertrouwd: Albert Oosterveen en Irene Haalboom; Arie Eimers en Eli zabeth Gerda v. d. Heijden. Ingekomen personen: Z. de Vries, Drostestraat 2 van Ede; J. v. Zeijl, De Postmeester 1 van Nieuwerkerk aan de IJssel; A. v. d. Lee, Zuvlesteinse- weg 29 van Maurik; G. Groothuis, Lek dijk 17a van Maarn; G. H. v. Kruis- tum-Haalboom, Eindseweg 17 van Vee nendaal; A. Beekman, Pr. Beatrixlaan 21 van Apeldoorn. Vertrokken personen: A. Priem. Kon. Wilhelminaweg 109c naar Leersum. SCHERPENZEEL De financiële positie van de gemeente Scherpenzeel is zo verbeterd, dat in het nieuwe begrotingsjaar tot de uitvoering van een aan tal kapitaalswerkcn kan worden overgegaan. Bovenaan de lijst staan de riole ring van de Dorpsstraat en de riolering en de reconstructie van de Marktstraat. Dit schrijft het college van B. en W. van Scherpenzeel aan de raad in de nota van aanbieding van de gemeentebegroting, die donderdagavond tijdens de raadsvergadering zal worden overhandigd. Alhoewel nu dan tot uitvoering van bovengenoemde kapitaalswerkcn kan worden overgegaan, is het college nog allerminst tevreden over de algehele financieringspositie van de gemeente. Het college meent, dat in deze toestand spoedig verandering moet komen wil de ontwikkeling van de gemeente niet gestoord worden. Het parkeerprobleem in de kern van het dorp heeft nog altijd de volle aan dacht van het college. Indien in het dorp de parkeergelegenheid kan wor den uitgebreid zal men niets nalaten dit te bevorderen. De brandweer beschikt thans over uitstekend materiaal welk** aan de mo derne eisen voldoen. De slangenvoor- raad is momenteel echter niet voldoen de. De bezetting en samenstelling van het brandweerkorps laat momenteel niets te wensen over. lll'W1» i lltt ,,:X X., RENSWOUDE In juni van het volgend jaar zullen de eerste bew oners hun intrek kunnen nemen in de wo ningwetwoningen in plan Zuid, die om streeks dat tijdstip gereed zullen zijn en waaraan momenteel hard wordt ge werkt. De bouwactiviteiten in het ka der van de bouw stroom Zuid-Oost Utrecht II zijn de afgelopen zomer van start gegaan. De gemeente Renswoude beleeft nu de grootste expansie op wo ningbouwgebied uit haar geschiedenis. In plan Zuid worden 56 premiewonin gen en 51 woningwetwoningen ge bouwd; een tot dusver ongekend grote hoeveelheid. Aanvankelijk heeft de gemeente er nogal wat moeite voor moeten doen om kopers te vinden voor de premiewonin gen. „Nu loopt het zeer vlot" licht ge meentesecretaris N. v. 't Wout toe. „We hebben er nog maar twaalf aan te bieden." De koopprijs van de huizen, die vrij royaal van indeling zijn, bedraagt f 33.000. De huur van de woningwetwo ningen i,s nog niet definitief vastgesteld maar schommelt om en nabij f 24 per In plan Zuid wordt hard gewerkt aan de woningbouw. Men ligt momenteel wat op de bouwschema's voor. week. Is er verschil tussen de huizen in de premie- en die in de woningwetsector? „Weinig", is het antwoord van de ge meentesecretaris. „De premiewoningen zijn wat luxer wat ce afwerking betreft. De bouw zelf maakt geen verschil." Alle woningen werden aangesloten op een centraal antemesysteem. Er zal geen centrale verwarming worden aan gebracht. In het bestemmingsplan zijn veel garages geprojecteerd; bij de 56 premiewoningen staan er 44. De gemeente Rerswoude heeft in het verleden niet kunnen profiteren van de bouwstroom. De r?den daarvan was dat men geen gronc voor woningbouw doeleinden beschiklaar had. Er waren jarenlange onderhandelingen met de erven van de adelljke familie Taets v. Amerongen voor ncdig om tenslotte het perceel grond, waarop nu wordt ge bouwd, in bezit te krijgen. „Toen we eenmaal die grond in bezit hadden, zijn we dan ook direct aan de slag gegaan", zegt de heer Van t Wout. De woningnood ia Renswoude zal met het in aanbouw zijnde woonbezit gro tendeels zijn opgebst. „Met het aantal woningwetwonnigei kunnen we heel wat mensen helper; we zijn nu zeker in staat de crepeergerallen weg te wer ken. Er staan monenteel zeventig wo ningzoekenden inschreven..." KESTEREN Enige tijd geleden stelde de gemeenteraad van Kesteren een krediet van f 1500,- beschikbaar voor de reconstructie van het Dorps plein. Na realisering van een groot deel der voorgenomen verbeteringen doet zich thans de situatie voor, dat enkele bewoners bij een intensief gebruik als parkeerterrein van het Dorpsplein, niet of slechts met zeer veel moeite bij hun woning kunnen komen. Dientengevolge adviseren B. en W. van Kesteren de raad voor een gedeelte van het Dorps plein een parkeerverbod in te stellen. Bovendien dienen nog enkele werk zaamheden en veranderingen te wor den uitgevoerd. Het hiervoor benodigde bedrag is f 1200,-. B. en W. stellen de raad voor genoemd krediet te verlenen. VEENENDAAL. Drs. J. Boersma, lid van de Tweede Kamer voor de ARP, houdt op uitnodiging van de AR- kiesvereniging Veenendaal vanavond een lezing over het onderwerp „Onder nemingsstructuur". De bijeenkomst wordt gehouden in hotel „De Korenbeurs" en begint om acht uur. In het komende jaar zal plan Zuid en een gedeelte van plan Wittenberg, voor zover daar gebouwd is, van ver lichting worden voorzien. Ook moeten op het verlengde van de Pr. Margriet laan en aan het einde van de Nachte gaallaan lichtmasten worden geplaatst. Aan de PGEM is opdracht gegeven voor de Bomenbuurt een nieuw verlich tingsplan op te maken. In het woningbedrijf zullen In 1968 in het totaal 286 woningen zijn opgenomen en het bejaardencentrum. In plan Zuid zal met de bouw van 19 woningwetwoningen worden begonnen zodra de vergunning zal zijn verkregen. Ingeschreven staan: verloofde paren 50. jonge gezinnen inwoned 14, gezin nen die om een betere woning vragen 43, jonge gezinnen inwonend man af komstig van elders 7, diversen 4, huur- opzeggingen 5, industrie 237 en bejaar denwoningen 4, in totaal 364 woningen. Hieruit kan worden opgemaakt, dat de vraag naar woonruimte door ver loofde paren en naar industriewoningen nog groot is. In 1967 zijn 89 woningen gereed gekomen tegenover 62 in 1966. De exploitatiebegroting van de Vlees keuringsdienst is sluitend. De directeur van de dienst, de heer Snijder, heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en zal de dienst verlaten. De nieuwe direc teur zal in overleg met de gemeenten Barneveld, Woudenberg en Renswoude worden benoemd. De exploitatiebegroting over 1968 van het zwembedrijf is niet sluitend. Er is een tekort van f 4.000,-. De oorzaak van het tekort wordt veroorzaakt door de verhoging van de kosten van salarissen en sociale lasten en door de verhoging van onderhoudskosten. Teneinde dit te kort te dekken zullen de tarieven van het zwembad met 20 pet. moeten wor den verhoogd. De aanvoer van eieren op de eier markt geeft in 1967 een teruggang te zien ten opzichte van 1966. In 1966 zijn 46.418.000 eieren aangevoerd, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 893.000 eieren per week. In 1967 be droeg de aanvoer per week tot dusver gemiddeld 750.000 eieren. In 1967 is de aanvoer van de besten op de varkens- markt in vergelijking met het voor gaande jaar constant gebleven. In 1968 zullen diverse voorzieningen aan de eierhal en het bijbehorende ter rein moeten worden aangebracht. De totale kosten welke met deze voorzie ningen gemoeid zijn bedragen f 23.000,-, In 1968 zal het kruispunt bij het Oost einde (Hooyer) aangelegd worden, De kruisingen Willaerlaan - Dorpsstraat en Holevoetlaan - Stationsweg zullen wor den verbreed. Met de reconstructie van de Glas horst moet spoedig een aanvang wor den gemaakt, zo is de mening van het college. De kasten van deze reconstruc tie komen ten laste van de firma's Van Heugten en C. en S. Valkenburg. De nieuwe school voor het Ulo aan de Holevoetlaan is in september officieel in gebruik genomen. Er zijn acht leer krachten aan de school verbonden en drie vakleerkrachten. Geraamd is, dat in 1968 ongeveer 175 leerlingen de school zullen bezoeken. Het bedrag per leerling is begroot op f 130,- per leer ling. De kosten voor dit onderwijs worden nagenoeg gedekt door de Rijksuitkerin gen uit het Gemeentefonds ten behoeve van het Ulo. Het is nu bekend, dat de Chr. Land- bouwhuishoudschool niet aan de Eiken laan gebouwd zal worden. De grond zal van de Geld. Chr. Boeren- en Tuinders- bond te Arnhem teruggekocht worden. Het college heeft een vijfjarenplan opgesteld voor scholenbouw, te weten: kleuteronderwijs: een permanente school in plan Zuid; openbare scholen: bouw twee lokalen aan de school Dorps straat en bouw nieuwe school Holevoet; bijzondere scholen: verbouw school Glashorst; bouw permanente school in plan Zuid. Medio 1968 zal het bejaardenhuis in ge bruik worden genomen. Er zal dan een aantal personen, die dit tehuis gaan be wonen, bijstand moeten worden ver- Het marktplein in Scherpenzeel vraagt om een aanzienlijk krediet ter verbe tering. leend. De opname van personen, die bij stand van de gemeente moeten hebben, mag alleen, geschieden op sociaal-medi sche indicatie. Deze bijstandverlening zal een aan zienlijk bedrag uitmaken van de totale kosten van sociale zorg in 1968. De gronden in de complexen Oranje- buurt. Doomboomspark en Industrie terrein zijn alle verkocht. In het complex Druivenkamp kan nog een perceel en in het complex De Proeftuin nog vier perceeltjes worden verkocht. In plan Zuid kan nog anderhalve hec tare bouwterrein worden verkocht. Van dit bouwterrein is voor 9019 vierkante meter optie aangevraagd. Hierop zul len 45 woningen gebouwd worden. In 1968 hoopt men een aanvang te kunnen maken met het bouwrijp ma ken van de gronden gelegen in het com plex Wittenberg. Momenteel worden in dit plan 32 woningen gebouwd. Voor het complex De Maatjes, gelegen ten oos ten van het Doornboomspark, is optie aangevraagd door het Bouwfonds Ned. Gemeenten om hierop bungalows te bouwen. In het complex De Dorpsweide zijn nog 6 perceeltjes grond te koop. VEENENDAAL Maandagmorgen kwam men op twee plaatsen in Veenen daal tot de ontdekking dat er in het weekend ingebroken was. De eerste die de politie belde was een functionaris van de firma Kemperman, een der on deraannemers in de Engelenburg, de andere was de chef van de Kijkgrijp supermarkt. Bij Kemperman heeft men zich toe gang verschaft door de deur van de op slagkeet, die mét enkele hangsloten af gesloten was, te forceren. Er worden hier zes rollen koperdraad van 100 me ter lengte met een gezamenlijke waarde van f 180,- vermist. Bij de Kijkgrijp mist men sigaretten en een fles wijn, tot een waarde van f 197,—. Hier zijn de onwelkome klanten binnengekomen door een openstaand raam op de eerste verdieping. Door de achterdeur, die openstond, hebben zij vermoedelijk de winkel weer verlaten. VEENENDAAL Gehinderd door de lage zon reed de heer C. van den D. uit Veenendaal een verkeerszuiltje omver en beschadigde zijn personenauto met aanhanger. De heer Van den D. kwam van de Nieuweweg en wilde de Hoogstraat in rijden. De zon belettte hem het zicht op het verkeerszuiltje, dat hij met het ach terwiel van zijn auto raakte. De achter de auto gekoppelde betonmolen reed over de zuil heen. De auto en.de beton molen zijn beschadigd. KESTEREN. Vrijdagavond komt de raad der gemeente Kesteren in maandelijkse vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de behan deling van de begroting voor 1968, als mede het aangaan van een huurover eenkomst met het bestuur van bejaar dencentrum „Het Anker" en het vast stellen van de onlangs gereed gekomen subsidieverordening. Voorts komen nog een aantal onderwijszaken aan de orde. VEENENDAAL De heer A. t. H. uit Veenendaal verleende op de krui sing Adriaan van Ostadelaan-Slote- maker de Bruïnelaan geen voorrang aan de voor hem van rechts komende auto, bestuurd door de heer E. E. M. te Veenendaal. Beide auto's werden be schadigd. RHENEN Blijkens de toelichting op de gemeentebegroting voor 1968 zul len er op 1 januari bij dit bedrijf in be heer zijn 1149 woningen, waarvan 105 ingericht voor duplexbewoning, zodat het aantal zelfstandige wooneenheden 1254 bedraagt. Verder worden geëxploi teerd een bejaardentehuis met acht woningen („De Tollekamp"), 36 gara ges bij flatwoningen, een garage bij een eengezinswoning, o.m. ten behoeve van de rijkspolitie en nog vijf andere gara ges. In de begroting is tevens rekening gehouden met het op korte termijn ge reed komen van 48 flatwoningen met 24 garages aan de Valleiweg en vijf vrije garages aan de Dr. Wallerstraat, als mede de aanleg van een centraal anten nesysteem voor de oudere woningen. Verder zullen per 1 januari 1968 in aan bouw zijn: 24 flatwoningen met 12 gara ges aan de Klaproosstraat en 42 flatwo ningen met 6 garages aan de Papaver straat. Deze woningen maken deel uit van de bouwstroom van 243 flats met centrale verwarming. Bedroeg in de begroting voor 1967 het netto nadelig saldo nog f 4311,31, voor 1968 wordt een netto batig saldo verwacht van f 5984,68, hetgeen een gunstiger resultaatbetekent van f 10.295,99. EIERMARKT Aanvoer 50.000. Prij zen voor grote f 15,tot f 15.50 per 100; voor kleine f 9,tot f 13,— per 100 Handelt redelijk.

De Vallei | 1967 | | pagina 3