Engels voetbalelftal met twee invallers tegen Noord-lerland Sparta wil tegen ADO overspelen Diskwalificatie Post/De Roo Van der Gaag op de lijst Twee nationale zwemrecords evoluon Scheidsrechtersvereniging nu officieel opgericht Ernstige val van H. Hummel in cycle-crosscompetitie DOS-speler Wery is er niet van ondersteboven Ned. Sport Federatie trekt socioloog aan Tennismeisjes verloren RTTV 2 won ook 2e duel van Spel. Velp Zesdaagse van Gent Comité Topsport nieuwe praeses Newcombe speelt niet tegen Spanje Hoe staat het met uw geheugen? „Ik trap met beide benen even goed" Hemur-enge nieuws Korfbalver. Ede won van De Zwaluwen Wisselende resultaten voor Amerongen Weer verlies vóór Rhenense schakers Eerste honkbalzege Gerechtigd Ook zonder Veenendaalse sportwereld kreeg een uitbreiding Wielrennen Niet onverwacht Doping Naar DOS Niet veel uit Geen zorgen VV Ede houdt ledenvergadering „Tante Pos" op speurtocht naar fouten Tafeltennis Jackie Charlton en Nobby Stiles geblesseerd Trofeo Baracchi SPORT van hier en daar eindhoven Onbedreigd Bedrijfsongevallen eisen 2 doden Wachtlijst P.T.T. wordt korter Pagina 9 DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 LONDEN Het Engelse voetbalelftal zonder de wereldbekerster Jackie Charlton wacht woensdag in het Wembley-stadion een belangrijke strijd tegen Noord-lerland in het toernooi om de Europese landenbeker. Spil Charlton is gewond aan z'n hals en kan niet wor den opgesteld. Zijn broer Bobby, doel puntenmaker in de Engelse wereldzege van verleden jaar, zal er wel zijn. ROTTERDAM De kans bestaat dat de competitiewedstrijd ADO-Spar- ta zal worden overgespeeld. Sparta zal daartoe een verzoek indienen bij de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB). Sparta dat zondag in de eredivisie de uitwedstrijd tegen ADO in Den Haag met 2—0 verloor, speelde tegen een ADO mèt Aad Mansveld en dat had - waarschijnlijk - niet mogen ge beuren. Deze speler was namelijk na ruw spel tegen Xerxes/DHC met een officiële waarschuwing van het veld af gekomen. De straf hiervoor luidde: schorsing voor twee bindende wedstrij den van ADO, waarvan één voorwaar delijk met een proeftijd van één jaar. Datum van ingang 16 november. Nu heeft weliswaar ADO vorige week in en tegen Brugge gespeeld, maar dat was op dinsdag 14 november. Manager Hartman van ADO gaf als commentaar op de zaak: „Wij hebben een officiële brief van de KNVB, dat Mansveld, gerechtigd is te spelen. Hij heeft zijn schorsing achter de rug, want wij hebben op 14 november een vriendschappelijke wedstrijd zonder hem tegen Brugge gespeeld en die was al maanden vastgesteld met goed keuring van de KNVB. De bond heeft die wedstrijd als bindend gezien." De heer A. van Zon van de afdeling strafzaken van de KNVB was het hier mee eens. De heer A. Aarse, voorzitter betaald voetbal van Sparta, zei ons gisteravond, dat Sparta vandaag een brief aan de KNVB schrijft waarin de zaak aan de orde wordt gesteld. GENT De eerste rit van de zes daagse van de Toekomst heeft maan dag in Gent een zege opgeleverd voor de combinatie Van Lancker/Mourioux (België/Frankrijk). Dit koppel nam een ronde voorsprong op de wereld kampioen amateurs op de weg Gra ham Webb (G.B.) en de Belg Goens. De Nederlander Albert van Midden be zet met de Belg Zwaenepoel de vierde plaats, eveneens op een ronde achter stand. De „grote" zesdaagse is maan dagavond laat van start gegaan. Er deed zich nog geen wijziging in de ploegensamenstelling voor: de Belg Van Dromme, die aan de zijde van zijn landgenoot Gilbert Maes zou rij den, werd vervangen door de Neder lander Gerard Koel. Reeds op de eerste avond van de zes daagse van Gent hebben zich de favo rieten voor de overwinning aangediend. Het Belgische koppel Sercru-Merckx en het Deense duo Lykke Eugen la gen maandagavond laat in dezelfde ronde op kop. Op een ronde volgden de Nederlands-Zwitserse combinatie Post-Pfenninger en het Westduitse-Bel- gische paar Bugdahl Decabouter. De overige koppels, waaronder Maes (Belg) Koel (Ned.), hadden al drie of meer ronden achterstand. De stand aan de kop op maandag avond luidde: 1. Sercu - Merckx 27 pnt.; 2. Lykke Eugen 8. Op 1 ronde: 3. Post-Pfenninger 13 pnt; 4. Bugdahl Decabouter 3 pnt. Op zes ronden: 11. Maes Koel 3. Behalve zonder spil Jackie Charlton moet Alf Ramsey, manager van 't En gelse elftal, het tegen Noord-lerland ook zonder halfspeler Nobby Stiles stel len, die op de ziekenlijst staat. Stiles was de man die verleden jaar tegen Noord-lerland George Best, evenals hij zelf een speler van Manchester United, in toom wist te houden en daarmee de basis legde voor de Engelse over winning. Verwacht wordt dat Ramsey voor de vervanging van Stiles zijn keu ze laat vallen op Mike Bailey van Wol verhampton. David Sadler, de 21-jarige spil van Manchester United, zou de taak van Charlton overnemen. De kwalificaties in het toernooi berei ken een climax, tot nu toe hebben al leen nog Rusland en Hongarije zich ver zekerd van een plaats bij de laatste acht. Tsjecho-Slowakije, Frankrijk en Italië staan op de drempel. Maar zelfs zonder Jackie Charlton wordt een Engelse overwinning op Nrd- Ierland verwacht. Dezelfde avond speelt Schotland tegen Wales. Wint En geland en verliest Schotland, dan gaat Engeland over. Anders hangt alles af van de grote match in Glasgow in fe bruari 1968 tussen Schotland en Enge land. Engeland heeft thans zeven pun ten en Schotland vijf, met elk nog twee wedstrijden te spelen. De Tsjechen kunnen zich in groep 1 plaatsen als zij woensdag in Praag van Ierland winnen wat op papier zeker lijkt. De Tsjechen hebben zeven punten en Spanje, dat is uitgespeeld, acht. Dit land heeft de Europese landenbeker ge wonnen in 1964. Italië moet in groep 6 zijn laatste wedstrijd thuis tegen Zwitserland gelijk spelen of winnen om zich te plaatsen. Zaterdag hebben beide elftal len in Bern met 22 gelijk gespeeld. Italië heeft negen punten met nog een wedstrijd te spelen, terwijl de Zwitsers er vijf hebben met nog twee wedstrij den tegen Italië en tegen het zwakke Cyprus. Theoretisch kan Zwit serland dus gelijk komen. MILAAN De strafcommissie van de Italiaanse Wielerbond heeft Peter Post en Jo de Roo, die in de tijdrit om de Trofeo Baracchi op de derde plaats eindigden, gediskwalificeerd. De be slissing van de Italianen heeft lang op ilch laten wachten, want de wedstrijd werd op 4 november verreden... Post en De Roo werden gediskwalifi ceerd omdat zij, ondanks herhaalde waarschuwingen van de wedstrijdlei ding, te dicht achter de Belgen Eddy Merckx en Ferdinand Bracke - de late re winnaars - bleven rijden. Om de zelfde reden werden ook de Italianen De Pra en Delia Bona gediskwalifi ceerd. DEN HAAG Jan Jiskoot heeft zich teruggetrokken uit het Corhité Top sport, de belangenvereniging van Ne derlandse topsportlieden. Hij wordt als voorzitter opgevolgd door zwemmer Aad Oudt, terwijl ook Harry Droog in het bestuur is opgenomen. Hilda Sla- man blijft deel uitmaken van het be stuur. Na de laatste bijeenkomst van de ver eniging is de vraag gesteld, of men moest doorgaan met het Comité Top sport, waarna bleek dat de meeste top sporters het voortbestaan van het com- mité zinvol achtten. Eén van de eerste doelen van het nieuwe bestuur is het in het leven roepen van een werkgroep. Men wil in de toekomst wel zoveel mo gelijk proberen samen te werken met de sportbonden, omdat men ervan uit gaat op die manier eerder tot resulta ten te komen. De AGOVV'er Wim van der Gaag is door zijn club op de transferlijst ge plaatst voor de tweede transferperiode (1-16 december). Verder komen er op de lijst ondermeer de namen voor van Plageman (DOS), Strik (Go Ahead), Bulatovic (NEC), De Vries (Holland Sport) en Schobert (Willem II). Zij werden door hun voetbalclub op de lijst gezet. De transferlijst ziet er op het ogenblik als volgt uit: Op verzoek van de club: AGOW: W. A. v.d. Gaag. Ajax: F. Dikstaal. Alkmaar/Zaanstreek: N. Kesselaar, J. Rijnders en C. J. v. Bergen. Baronie: M. Brouwers. DOS: B. N. v. Vulpen, L. de Vroet, H. Hoogeveen en J. Plage man. DWS: P. Boogaard, Rh. Vonhof, J. Jongbloed en J. Burgers. Elinkwijk: K. W. Schulzle. Go Ahead: P. Strik en G. A. M. Kattestaart. Hilversum: G. R. Duits, C. J. Oudendijk, A. N. de Waard, E. F. Westbroek en R. C. Jansen. Hol land Sport: P. G. de Vries. NEC: N. Bulatovic. PEC: W. H. v.d. Heide. RBC T. Mathijssen. Roda JC: J. Pinckers. Sparta: A. v.d. Voort. Telstar: J. M. C. v.d. Gevel. Velox: T. Martens en T. Huijgens. De Volewijckers: J. Engels- ma. Willem II: G. Schobert. Op verzoek van de speler: DWS: G. Borghuis. Elinkwijk: J. van Kamelen. Haarlem: P. J. Nieuwenhuizen. Her mes DVS: J. Heikamp. Roda JC: P. L. H. M. Custers en H. Gnielka. Sparta: A. J. M. Vermolen. Telstar: J. M. v. Wijk. AMSTERDAM Tijdens kringwed strijden van de zwemvereniging De Dolfijn, die maandag in Amsterdam werden gehouden, zijn twee Nederland se records 25 meter-banen gebroken. Bob Schoutsen bracht het record op de 100 meter rugslag op 1.01.6. Het oude record was met een tijd van 1.02.5 in het bezit van Rinus van Beek (Het IJ). Jef Schillemans vestigde met een tijd van 57.8 een record op de 100 meter vrije slag. Op dit nummer bestond een limiettijd van 58 sec, waar nog nooit iemand onder gekomen was. LONDEN De niet-spelende aan voerder van het Zuidafrikaanse Davis Cup-team Calude Lister, heeft maan dag in Londen bekendgemaakt dat John Newcombe, die in de halve finale van de interzone van het toernooi om de D.C. tegen India geblesseerd raakte, niet zal uitkomen in de finale van de interzone tegen Spanje, die aan het eind van deze maand in Johannesburg wordt gespeeld. De Oostenrijkse skibond heeft be sloten geen skiërs naar de Olympi sche Winterspelen in Grenoble uit te zenden als het probleem van de finan ciering niet opgelost wordt. Het trai ningsprogramma van de skiërs is on middellijk stopgezet. Enige maanden geleden waren de regionale bonden, het ministerie van Sportzaken en de skiïndustrie overeengekomen de totale kosten te delen. Nu heeft de skiïndus trie zich echter gedistancieerd van de ze overeenkomst. Dynamo Kiev heeft maandag zijn Russische voetbalkampioenschap geprolongeerd door thuis met 20 van Zenit Leningrad te winnen. Dynamo Kiev, dat nog twee wedstrijden moet spelen, leidt in de competitie met 53 punten en kan niet meer ingehaald worden door de overige ploegen. Dyna mo Moskou staat weliswaar op de twee de plaats met 49 punten, maar heeft een wedstrijd meer gespeeld dan Dynamo Kiev. Door zondagavond laat een 21 overwinning op Real Sociebad uit San Sebastian te behalen, heeft Atletico Madrid zijn voorsprong in de Spaanse voetbalcompetitie tot drie punten ver groot. De Madrilenen hebben na negen wedstrijden 16 punten. Real Madrid en Barcelona, die de tweede en de derde plaats bezetten, hebben elk 13 punten. De Internationale Westduitse judo kampioenschappen, die zaterdag in Aken worden gehouden, oefenen een grote aantrekkingskracht uit op de Ne derlandse judoka's. Niet minder dan 50 Nederlanders, onder wie topjudoka's als "&im Ruska, Ernst Eugster en Mar tin Poglajen, zullen zaterdag aan deze kampioenschappen deelnemen. Wereld kampioen Wim Ruska zal in Aken zijn titel alle categorieën, die hij reeds drie maal behaalde, verdedigen. ADVERTENTIE Zelfs het antwoord op deze vraag vindt u in het Evoluon. De „Memo-test" geeft aan of u snel kunt waarnemen of onthouden. Vlak er naast staat een toestel waarmee u zelf kunt vaststellen of u kleuren op de juiste wijze ziet. Veel van zulke Interessante en vernuftige zaken maken een bezoek aan het Evoluon voor iedereen tot een belevenis. Toegang f 1.- dagelijks 10-18 uur zondags 13-18 uur Ruim parkeerterrein Gerieflijk restaurant. In 1966 gesticht door Philips. VEENENDAAL In het NV V-gebouw in Veenendaal is gisteren een scheidsrechtersvereniging voor Veenendaal en omstreken officieel opgericht. Deze vereniging, die per 1 januari haar activiteiten zal starten, telt nu reeds 31 leden en lijkt afgezien van de kleine financiële moeilijkheden waarmee zij aanvankelijk ongetwijfeld nog geconfronteerd zal worden een grote toe komst tegemoet te gaan. Nadat de voorzitter van de werkcommissie, de heer G. C. van Hall, het punt bestuursverkiezing had afgewerkt, was een nieuwe vereniging in de Veenen daalse sportwereld geboren: scheidsrechtersvereniging „Veenendaal". De heer Van Hall, die samen met de heren A. Blankespoor, B. van de Heu vel en A. J. Nelissen een werkcommis sie had gevormd om te komen tot de oprichting van een eigen vereniging van scheidsrechters voor Veenendaal en omgeving, kon op de vergadering onder meer welkom heten de heren Vermeulen en Van de Pol van het Bondsbestuur en de Veenendaalse wet houder van Sportzaken, de heer C. N. van Kuyk. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De heer J. v. Laar uit Rhenen had zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap en werd met algemene stemmen gekozen voor deze functie, terwijl de heren Van de Heu vel en Blankespoor werden benoemd tot resp. secretaris en penningmeester. Voor de twee overige bestuursfunc ties moest worden gestemd daar zich hiervoor een viertal arbiters kandidaat stelde, te weten de heren Van de VEENENDAAL In Den Treek/Henschot en werd de clubcompetitie cyclo-cross voortgezet. Helaas waren er verschillende pechvogels en het ern stigst werd Herman Hummel (Veenendaal) getroffen, toen hij bij een val partij in het mulle zand zijn linkerschouder ernstig blesseerde. Bij de amateurs ging de strijd hoofd zakelijk tussen Willem van Middelaar en de Scherpenzeler Jan Vlastuin. Om en om kwamen zij zich het eerste aan melden, totdat Middelaar derailleur- pech kreeg. Nu schoof Matti de Koning naar de 2e plaats. Jan Vlastuin was echter niet meer van de le plaats te verdrijven. De Scherpenzeler Hans van Velzen, die buiten mededinging reed, kwam 3 ronden lang als le pver de streep, UTRECHT Louis van de Bogert, de trainer van de voetbalclub DOS, had zondagavond met enkele spelers en hun vrouwen een feestje gebouwd. De verrassend grote overwinning van 50 op FC Twente moest worden ge vierd. Van de Bogert had de stoel van één van zijn gasten versierd: die van Henk Wery. Als een goede aanvoer der had Wery met inspirerende daden het Utrechts elftal naar de zege geleid. Zijn mooiste beloning kwam des avonds. „Ik zag en hoorde op de tele visie, dat de heer Kessler me voor de selectiegroep had gekozen", vertelde Wery gisteravond in de massagekamer van DOS. Helemaal onverwacht is die keuze voor hem niet gekomen. En hij is er niet van ondersteboven. De Utrechtse aanvoerder is geen uitbundige figuur, eerder wat stil en teruggetrokken in zijn optreden. „Natuurlijk ben ik blij, dat mijn grootste wens, voor het Ne derlands elftal te worden gekozen, meer kans maakt om te worden ver vuld nu ik in de selectie zit". Wery heeft daar serieus voor getraind en hij ontzegt zich veel. Al geruime tijd stond de 24-jarige semiprof bij de bondscoach op de drempel van de A-groep. Zijn laatste UTRECHT Tijdens een drukbe zochte buitengewone ledenvergadering van de Nederlandse Sport Federatie (NSF) werd gisteravond besloten een socioloog opdracht te geven een onder zoek in te stellen naar de behoefte aan sociale begeleiding in de sport. De on geveer tweehonderd vertegenwoordi gers van vijftig bij de NSF aangesloten bonden gaven hun goedkeuring aan een dergelijk voorstel, dat gedaan werd door algemeen secretaris dr. W. van Zijll. Slechts weinig afgevaardigden bleken er behoefte aan te hebben over dit on derwerp te discussiëren. Alleen de vice- voorzitter van de Koninklijke Neder landse Zwembo.id, de heer K. van de Pol, wilde dit voorstel niet steunen. „Op die manier zou er weer veel tijd verloren gaan", argumenteerde hij. Dr. Van Zijll, die zich in de afgelopen maanden intensief heeft beziggehouden met de problemen van de topsporter, lichtte toe: „Sociale begeleiding in de sport is geen kwestie van geld. Het is veel eerder een zaak van belangstel ling". Voorzitter Wesselo van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond deel de tijdens de rondvraag mee, dat de KNSB heeft besloten een schorsing, die een sportman bij een andere bond op loopt wegens het gebruik van stimule rende middelen over te nemen. Hij drong er bij de andere bonden op aan deze maatregel van de KNSB na te vol gen. Voor de KNSB is dit besluit vooral van belang omdat zeer veel schaat sers het hardrijden combineren met de wielersport. Dr. Van Zijll vroeg zich af of het voorstel van de heer Wesselo wel billijk was. „U moet zelf maar uitma ken", aldus de secretaris van de NSF tot de vergadering, „of iemand voor één overtreding 65 maal moet worden ge straft." optreden in een selectieteam (Neder land B ADO) werd enige tijd gele den echter geen succes. De hele B-ploeg faalde toen en in de voorhoede zagen Venneker en Van Reeken van NEC al leen elkaar. Wery is afkomstig uit Amersfoort; in HVC vestigde hij voor het eerst de aandacht op zich. 'Hij werd in het Ne derlandse jeugdelftal gekozen en DWS zag wat in de snelle buitenspeler. De Amersfoorter speelde bij de Amster dammers bijzonder goede wedstrijden maar het werd toch niet wat men van hem had verwacht. „Ik kon het met trainer Talbot niet vinden. Die stond maar tegen je te schreeuwen en daar kon ik niet tegen. Toen ik hem dat een keer flink had ge zegd, kon ik geen goed meer doen." De jonge Wery kwam op de transferlijst. DOS werd zijn nieuwe club. Wery raakte hier snel ingeburgerd en hij heeft het nu best naar zijn zin. Hij trouwde, kreeg een mooie flat aan de Tannhauserdreef en is inmiddels vader van een zoon geworden. Aanvankelijk speelde hij in de scha duw van Tonnie van der Linden. Toen die vorig seizoen zijn semiprofloopbaan beëindigde» had DOS eigenlijk alleen nog Wery als een volwaardige voor hoedespeler over. In de moeilijke strijd tegen de degradatie kon hij zijn eigenlijke kwaliteiten toen vrijwel niet demonstreren omdat të krampachtig moest worden gevoetbald. „Het maakt me niet veel uit of ik links- of rechtsbuiten sta", vindt hij. Ik trap met beide benen even gemak kelijk. Het liefst krijg ik de ballen zo aangegeven, dat ik me van een tegen stander kan lossprinten. Ik ben nogal snel en kan dan vrij voorzetten of zelf een schot lossen". Hard schieten kan Wery; dat weten de meeste doelverdedigers uit de eredi visie wel. „Ik vind het niet zo prettig als ik steeds een speler vlak voor mijn voeten heb lopen. Daarom vind ik het prachtig wanneer ik, zoals tegen Twente, de vrijheid van de trainer krijg om zonder een bepaalde opdracht te spelen. Dan heb ik door mijn snel heid meer kans om mijn bewaker te ontlopen." Over DOS maakt hij zich dit seizoen geen zorgen. „We werden algemeen als de zwakste ploeg in de eredivisie getipt, maar we redden het wel. We voetbal len veel beter dan vorig seizoen." Blijft Wëry na dit seizoen bij de Utrechtse club? Daarop gaat hij liever niet in. Bijna had Feyenoord hem af gelopen zomer gecontracteerd. Wery kwam er zelfs uit Spanje, waar hij met vakantie was, voor over. De Rotter damse club koos echter voor Samard- zic en andere in hem geïnteresseerde verenigingen konden de gevraagde som niet op tafel leggen. Wanneer na dit seizoen echter kapi taalkrachtige clubs flink in de bus wil len blazen, dan zal Wery noch DOS „neen" zeggen. Want al kunnen club en speler het goed met elkaar vinden, het blijft betaald voetbal. maar daarna kwam Max de Vries zich als kopman melden. Even leek het er op, dat Aart-Jan Schurink de 2e plaats zou gaan bezetten, maar Van Velzen bemachtigde die plaats weer in de laat ste ronde. Max de Vries werd echter on bedreigd winnaar. Willem van Dompse- ler handhaafde zich ongehinderd op de 4e plaats. Jan van Garderen (Hamers- veld) bezette de 5e plaats en Henk Hen- driksen (Veenendaal) werd 6e. In de loop van c.e rit waren de gebroeders Geert en Herman Rummel uitgevallen. Rolf Sas, die voor de aanvang reeds pech kreeg, kreeg de fiets van Ronald de Beer, waardoor de Scherpenzeelse adspirant toch kon starten. Hij kreeg als tegenstander de kleine Mees van Wagensveld. Rolf Sas nam direct de leiding en behield die 6 ronden lang. Klassering. De standen na 2 ritten zijn: ama teurs: J. Vlastuin 2 en 4; M. de Ko ning 0 en 3; W. van Middelaar 1 en 0; nieuwelingen: Max de Vries 3 en 7; Aart-Jan Schurink 2 en 6; Jan van Gar deren 1 en 4; W. van Dompseler 0 en 5; H. Hendriksen 0 en 3; adspiranten: M. v. Wagensveld 2 en 2; Rolf Sas 0 en 3; R. de Beer I en 1. AMERONGEN Zaterdag jl. hebben de junioren thuis gespeeld tegen het sterke Amersfoort. Deze ploeg staat op de tweede plaats in de competitie en hoewel Hemur-Enge tot tweemaal toe voorgestaan heeft, kon het zich tegen het technisch betere Amersfoort niet handhaven. De aspiranten B speelden uit tegen SKF in Veenendaal en verloren met 5-0. Het programma voor a.s. zaterdag 25 november is als volgt: Doorn 2 - Hemur-Enge 1 15.00 uur; Hemur-enge 2 - SKF-4 15.00 uur; Anti lopen I jun. - Hemur Enge I Jun. 15.00 uur; Hemur-Enge A asp. - Arena B. 14.00 uur; Amersfoort F - Hemur-Enge B 14.00 uur. In verband met de jeugdfilm, die za terdagmiddag in het Dorpshuis draait, kan het programma van de aspiranten nog gewijzigd worden. ZEVENAAR Afgelopen zondag werd op het sportpark van Zevenaar de korfbalwedstrijd Zwaluwen-Ede ge speeld. Op een zeer goed terrein kre gen de toeschouwers een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd te zien. In deze return wedstrijd lieten de Zwaluwen van hun zijde goed spel zien en even leek het erop dat zij de gehe le wedstrijd zouden gaan beheersen. Het eerste kwartier waren ze dan ook sterk in de meerderheid, maar zij ver zuimden dit in cijfers tot uitdrukking te brengen. De Edenaren daarentegen hadden onverwacht succes. Rob de Wit kreeg vanwege het feit dat hij op onge oorloofde wijze werd aangevallen een strafworp te nemen, welke hij op fraaie wijze benutte: 0-1. De Zwaluwen ble ken echter niet van plan zich voor de ze achterstand uit het veld te laten slaan en vochten verbeten voor een ge lijkmaker. Het succes bleef niet uit en na korte tijd was het 1-1. Het werd zelfs 2-1 voor De Zwaluwen. Hoewel Ede dit allerminst verwacht had her stelde het zich snel van deze tegenval ler en bouwde een hevig offensief op, echter tot aan de rust zonder het ge wenste resultaat. Na de hervatting zak te het spelpeil van de Zwaluwen enigs zins, waardoor Ede meer vat op het spel kreeg en het heft volledig in han den nam. Wil Jongsma bracht na enige tijd dit overwicht in een gelijkmaker tot uitdrukking. Na wisseling van vel den bleef het Ede team goed op toeren, wat resulteerde in een score via een doorloopbal, afgerond door Hetty van de Heyden 2-C De Zwaluwen, enigszins teleurgesteld, probeerden opnieuw de opgelopen achterstand weg te werken. Het bleek echter al spoedig dat er te weinig stuwkracht achter het spel zat om gevaarlijk te worden voor de Ede naren. Op de valreep bracht Adrie de Groot de stand zelfs op 2-4. Scheur (Veenendaal), G. van Bruggen (Scherpenzeel), Nelissen (Veenendaal) en Klaassen (Rhenen). T. v. d. Scheur kreeg 11 stemmen en na een tweede stemming kwam als tweede bestuurslid de heer G. van Bruggen uit de bus. De heer Van Hall feliciteerde hierna de aanwezigen met het feit dat de ver eniging een feit was geworden en hij dankte hen voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna stond de heer Van Hall, die onnoemelijk veel werk heeft verricht voor de arbitersvereniging, zijn voorzitterszetel af aan de heer v. Laar. Wethouder v. Kuyk sprak een „nogal medisch" getinte gelukwens uit en hij hoopte dat de vereniging veel succes zal hebben in de toekomst. „Wanneer een en ander nodig mocht zijn, kan uw vereniging (de boreling is er gezien de omstandigheden van nu beslist vóór 12 uur) te allen tijde op de volle medewer king van het gemeentebestuur reke nen", aldus wethouder v. Kuyk. De nieuwe vereniging ressorteert on der district Utrecht, waarbij verder zijn aangesloten de scheidsrechtersver- enigingen Utrecht, 't Gooi en Amers foort. Als vertegenwoordiger van het districtsbestuur van het Centraal Or gaan van Scheidsrechtersverenigingen was deze avond aanwezig de heer Van Pelt. Per 1 januari begint „Veenendaal" haar activiteiten in de vorm van onder andere spelregelavonden, besprekingen en uitwisseling van ervaring tussen de referees onderling en trainingsavonden. AMERONGEN Maandagavond speelde Amerongen I in Zeist voor de hoofdklasse tegen Ons Genoegen I. Hoe wel in het begin een flinke voorsprong werd genomen bleven de punten toch in Zeist. Het werd 11-8. Persoonlijke resultaten: A. Bos jr.- Maris 1-1; C. v.d. Kolk-A. v.d. Grift 2-0; Graafland-Meijer 1-1; Rebergen-Veld huizen 2-0; Osinga-E. v. Ommeren 1-1; De Kruyff-M. v.d. Grift 0-2; v. Santen- v.d. Berg 2-0; Oosterbaan-v. Ewijk 2-0; Mulder-A. v.d. Kolk 1-1; Schouten-v. Viegen 0-2. Amerongen 2 had geen moeite met Dawo 2 uit Woudenberg, dat slechts met 8 man onkwam, Het won met 14-6. Persoo ke resultaten: H. de Groot jr.-W. Alb. as 1-1; A. v. Ewijk-G. v. Dijk 2-0; K. v. Loon-D. v. Setten 1-1; M. v. Dijk-A. C. Offerman 2-0; G. Re- bergen-H. Kos 0-2; H. de Groot sr.-J. Nijland 0-2; J. H. Visser-M. Ravenhorst 2-0; J. H. Derksen-G. Peut 2-0. Onderlinge competitie: G. Meijer-J. v. Viegen 1-1; J. v. Essen-A. Wildeman 0-2. Donderdag ontvangt het eerste tiental H.D.G. I uit Hilversum. Bij winst of ge lijkspel blijft Amerongen waarschijnlijk hoofdklasser. RHENEN De tweede wedstrijd van dit seizoen werd ook nu weer een ne derlaag voor de Rhenense Schaakclub, opnieuw toegebracht door een Nijmeeg se vereniging. Ditmaal moest het eerste tiental de eer laten aan UVS 3. Onder normale omstandigheden had de RSC hier beslist moeten en kunnen winnen. De reis naar Nijmegen moest echter worden gemaakt met invallers, zodat al bij voorbaat vaststond dat er niet veel punten zouden worden geboekt. Het ziet er naar uit, dat de Rhenense Schaak club dit jaar het verlies van het vorig seizoen zal kunnen goedmaken. Van deze wedstrijd kan alleen nog worden vermeld, dat de RSC-spelers van meet af aan reeds achter stonden en het er dus niet in heeft gezeten om te kunnen winnen. De uitslagen aan de tien bor den waren als volgt: UVS 3 Rhenen 1 FliermanJ. D. Busch 1—0 CroeseJ. H. v. d. Berg 01 BerensH. Visch 01 BentzJ. Verwoert 10 BesekomB. van Doorn 10 VerhoevenJ. Notermans PetersT. van Dijk 01 Van GilsJ. Kat Gerrits—J. Meijer 10 SmuldersScholten 10 Totaal 6—4 SYDNEY —De drie Nederland, speelsters,die deelnemen aan de ten niskampioenschappen van Nieuw Zuid Wales in Sydney, zijn uitgeschakeld in de eerste ronde van het damesenkel spel door hun Australische tegenstan ders. Lesley Turner versloeg Judith Sa- lomé met 6-3 6-3, Judy Tegart won met 6-3, 6-2 van Ada Bakker en Karen Krantzcke haalde Astrid Suurbeek met 7-5, 6-4 uit de strijd. ORANJESTAD Het Nederlandse honkbalteam heeft in Oranjestad na vier nederlagen de eerste overwinning behaald van zijn toernee door de West. Met 32 werd de Antilliaanse ploeg verslagen. Winnende werper was Hoff man, terwijl Arrindell (niet de Neder landse competitiespeler) bij de Antillen aan de verliezende hand bleef. Onze landgenoten sloegen tien honkslagen en begingen drie veldfouten. De Antilli- anen kwamen tot zes honkslagen en vijf fouten. EDE Vanavond houdt voetbalver eniging Ede haar ledenvergadering. Dit gebeurt om acht uur in het club huis aan de Sportlaan. ROTTERDAM In Rotterdam zijn gisteren twee mensen om het leven ge komen bij bedrijfsongevallen. Aan boord van het Nederlandse m.s. Oostenburg, dat in de IJsselhaven ligt, werd de 59-jarige havenarbeider Van der Mei geraakt door een uit zijn be- lans geraakte lading ijzer die in een strop hing. De man was op slag dood. Bij de in aanbouw zijnde Nederland se Economische Hogeschool raakte de 48-jarige stellingmaker C. D. Brouwer uit Krimpen aan de Lek onder een bouwlift die van twaalf meter hoogte viel. De man overleed in een ziekenhuis. ROTTERDAM Tweehonderd stuks drukwerk zijn gisterochtend op het dis trictspostkantoor in Rotterdam voorlo pig opzij gelegd. Er zaten fouten in de adressering. Het was de oogst van een paar uur steekproefsgewijs snuffelen in de grote stapels. Zo gaat het dag in, dag uit. Het is een werk zonder einde, want er komen steeds nieuwe fouten bij. Zouden de pos terijen er niets tegen doen, dan liepen zij op den duur vast. Dit kunnen de fouten zijn: een ver keerd adres, een foutief wijknummer of vermelding van het adres in plaats van het postbusnummer. De meeste fouten schuilen in de enorme hoeveelheden drukwerk die drukkerijen of uitgevers, afgebundeld in wijken, naar de post kantoren brengen, zoals weekbladen en tijdschriften. Op ieder van de gevonden „foute" stukken drukwerk zet de post dit stem pel: „Verzoeke adresbandje in bijge voegde omslag terug te zenden". De ontvanger vindt er dan een portvrije dienstenvelop bij, compleet met adres. Vijfenzeventig procent van de ontvan gers doet de envelop op de bus. Dan kan de post aan het werk. Zij wijst de af zenders op de fouten in het adres en verzoekt die te corrigeren aan de hand van de gegevens van de PTT. Zitten er tussen de hoeveelheden van één afzender opvallend veel foutieve adressen, dan gaat er een mannetje van de post heen om heel het „adressenbe stand" te controleren. In zo'n geval blijkt doorgaans dat de meeste fouten schuilen in de wijkaanduiding voor de grote steden. Op het platteland gaat het gemakke lijker. De postbode belt aan en vraagt of hij het adresbandje of de envelop meteen terug kan nemen. DEN HAAG De lijst van mensen die op een telefoonaansluiting wachten, wordt geleidelijk korter. Van 1 juli tot eind september daalde het cijfer van 145.438 tot 137.577. In dit kwartaal was de produktie van aansluitingen weer hoger dan de vraag. Er kwamen ruim tweeduizend aanvra gen minder binnen dan in hetzelfde kwartaal van het vorige jaar. Boven dien werden zevenduizend aanvragen ingetrokken, dat is 750 meer dan in 1966. De wachtlijst werd verder te lijf gegaan door ruim 7500 nieuwe aanslui tingen méér dan in hetzelfde kwartaal van het vorige jaar. De Postcheque- en Girodienst heeft er tussen 1 oktober 1966 en 30 septem ber van dit jaar tweehonderdduizend nieuwe rekeninghouders bij gekregen. RHENEN Hoewel het niet gemakkelijk gegaan is, heeft RTTV 2 ook z(jn tweede wedstrijd tegen Velp tot winst kunnen brengen. Werd het in de uitwed strijd een gemakkelijke 28 zege, dimaal werd het een benauwde 64 overwin ning. C. Lieftink kwam weer tot 3 overwin ningen deze avond, terwijl J. Engelaar en W. de Groot Mulder slechts 1 partij konden winnen. Door ook het dubbel te winnen werd nog juist de winst binnen gehaald. Door deze 2e overwinning heeft RTTV 2 de kansen weer in eigen hand, om zich nog verder op te wer ken naar een 3e of zelfs een 2e plaats, waardoor het toch de promotie-groep kan bereiken. Dit zou overigens een grote verrassing zijn. RTTV 6 - RTTV 4: 0-10. Hoe sterk het 4e team is heeft team 6 voor de 2e maal moeten ondervinden in deze competitie. Met 0-10 gingen J. de Bode, J. Nieuwenhuis en A. Need ten onder. De spelers van het 4e team, J. Notermans, H. Huntelerslag en O. Weyssenfeld boekten hiermee hun 5e overwinning. RTTV 5 - Kr. en Vr. 2: 6-4. E. v. Heer, J. v.d. Brink en B. Mid del wonnen ieder 2 maal in deze wed strijd, hetgeen juist genoeg was voor de overwinning. Ritac 2 RTTV 8: 7-3. H. v. Nw.-Amerongen zorgde hier voor 2 gewonnen wedstrijden, terwijl B. Schoolderman 1 maal tot winst kwam. J. Kouseband verloor z'n 3 wed strijden. RTTV 9 - Nizo: 3-7. Mej. A. Schipper, mevr. A. v. Bree- ne en T. Terpstra wónnen ieder 1 maal. Het programma voor deze week is als volgt: RTTV 1 - Nizo 1; RTTV 2 - Shot 1; RTTV 3 - Shot 2; Winstpunt 1 - RTTV 4; St. v. Cl. 3 - RTTV 5; RT TV 6 - Kr. en Vr. 4; RTTV 7 - St. v. Cl. ,4; Kr. en Vr. 7 - RTTV 8; Kr. en Vr. 6 - RTTV 9.

De Vallei | 1967 | | pagina 9