Protest van Sparta heeft geen kans JONGE JENEVER Theo Pahlplatz blij met uitverkiezing Biljartcompetitie in de Rijnstreek Recticel slachtoffer van BVR DOH viel een plaats terug Reserves damclub DWS verloren van Slagvaardig Margaret Smith startte met 2e tenniscarrière Tafeltennistoernooi voor Rhenense scholieren Manchester United belooft spelers een klein kapitaal Britse bond plaatst Peterborough terug Honkbalteam boekte tweede overwinning Jan Klijnjan speelt zondag misschien al Hewitt speelt niet tegen Spanje Springconcours ZJV op ;De Sprengenhorst' Weer overtuigende zege van Y.D.C. Zaterdag start 2e Veenendaalse puzzelwandeltocht Jeugd Polar Bears bleef ongeslagen Volgens Van Zong van „Strafzaken" Niet nogeens DE GRAAUWE HENGST Niet gevoel een „vervanger" te zijn Bijsmaak Smiths heeft eigen wielerploeg Blij Voor het eerst Moeilijk Verruiming van „Premie Spaarplan''' Overgangsklasse Klasse 1 t/m 4 Okker verslagen door Taylor „Alcoholgrens niet in wet vastleggen' „de jonge van de Graauwe Hengst getipt als winner...." tien tegen een voortaan uw favoriet Plan: register met erkende bouwers Dammen Kerken vragen „Op zondag geen jaarbeurs" ANWB BEPLEIT: .a 15 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1967 DEN HAAG De mogelijkheid, dat de competitiewedstrijd voor de eredivi sie ADOSparta inderdaad zal worden overgespeeld, is zéér gering. Volgens de heer A. van Zon van de afdeling strafzaken van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond (KNVB) is de kans daarop zelfs nihil. MANCHESTER De spelers van Manchester United is elk een beloning van 2000 pond toegezegd, als zij het Europese bekertoernooi voor landskam pioenen winnen. Dat is de hoogste be loning, welke ooit een Britse ploeg in het vooruitzicht is gesteld. Een woordvoerder van de club zei, dat het bedrag betaald zal worden aan elk van de 16 spelers van het eerste elf tal. Tot nu toe heeft nog nooit een Engel se ploeg de beker gewonnen. Het Schot se Celtic Glasgow zou het vorige sei zoen, nadat de beker was gewonnen, elk van de spelers een bonus van 1500 pond betaald hebben. Manchester United kan tot de kwart finales doordringen als het de volgende week thuis van Sera je wo wint. Uit is de wedstrijd in een 00 gelijk spel ge ëindigd. LONDEN De Britse voetbalbond heeft gisteren besloten de voetbalclub Peterborough United aan het eind van het seizoen terug te zetten in de vierde divisie. De club speelt nu in de derde. De maatregel werd genomen, omdat de vereniging onwettige bedragen had beloofd aan de spelers als zij een wed strijd zouden winnen. De regels van de bond bepalen, dat de bonus voor een voetballer niet hoger mag zijn dan vier pond, terwijl het clubbestuur zijn spe lers een extraatje van 100 aond sterling had beloofd als zij een overwinning zou den behalen op Sunderland. Het incident dateert nog uit het vo rige seizoen. Peterborough United kreeg reeds de vorige week een boete van 500 pond opgelegd. ORANJESTAD Het Nederlandse honkbalnegental heeft maandagavond in Oranjestad met 101 van een ver sterkte Arubaanse jeugdploeg gewon nen. Het was de tweede overwinning van het Nederlandse team tijdens de trip door de Nederlandse Antillen. De eerste overwinning werd zondag be haald op een Antilliaanse selectieploeg. In de ontmoeting van maandagavond sloeg Nederland twaalf honkslagen en beging geen enkele veldfout. De Aru baanse jeugd sloeg zes honkslagen en beging vier veldfouten. De Nederlandse ploeg wordt vanmid dag in Nederland terugverwacht DORDRECHT. De aanhang van de voetbalclub DFC wacht vol spanning af of Jan Klijnjan, die acht weken gele den in de wedstrijd tegen Haarlem een beenbreuk opliep, zonda® weer van de partij kan zijn in de thuiswedstrijd te gen Heracles. „Ik voel me weer prima en heb hele maal geen hinder meer van de blessu re. Maar of ik zondag zal spelen hangt uiteraard helemaal af van de behande lende arts", aldus Klijnjan. Deze medi cus is dr. J. Kweekei, voorzitter van DFC en tevens clubarts. Mede op advies van de heer Kweekei hebben de legerautoriteiten Klijnjan is gelegerd op de vliegbasis Soester- berg de Dordtenaar een revalidatie- verlof gegeven, dat maandag afloopt. Mocht hij reeds zondag weer spelen dan zou zijn rentree in DFC nog net vallen binnen de voor de revalidatie bestemde periode. De commandant van de vliegbasis Soesterberg zei echter geen enkel be zwaar te hebben tegen het zondag mee spelen van Klijnjan. „Tenminste, in dien de heer Kweekei en de legerarts hem helemaal genezen verklaren. Geen enkele commandant zal in dat geval zo'n jongen toch verbieden te spelen?" Klijnjan zelf hoopt vurig tegen Hera cles weer van de partij te kunnen zijn. Tijdens de revalidatieperiode is hij on der andere behandeld met onderwater massages. Hij heeft de training hervat. „Jammer van die beenbreuk", zegt hij nog met spijt in z'n stem. „Niet al leen vanwege de gemiste wedstrijden voor DFC maar misschien had ik nu ook weer een kansje gemaakt op een plaats in het Nederlandse elftal". JOHANNESBURG De kansen van Spanje in de interzone-finale om de Davis Cup tegen Zuid-Afrika zien er plotseling veel beter uit na het bekend worden, dat Bob Hewitt wegens een blessure niet zal meedoen voor Zuid- Afrika. De enkelblessure, die Hewitt eerder deze maand opliep in Barcelona, in de wedstrijd tegen India, zou niet op tijd genezen zijn om hem in staat te stellen deel te nemen aan de wedstrijden, die van 30 nov. tot 2 dec. in Johannesburg zullen worden gespeeld. Het Zuidafrikaanse team bestaat nu uit Cliff Drysdale, Few McMillan, Ro bert Maud en Roy Moore. De in Australië geboren Hewitt, die zowel in enkel- als dubbelspelen uit komt, was gedurende het eerste sei zoen, dat hij voor zijn nieuwe vader land uitkwam, de ster van het Zuid afrikaanse team. sche behandeling ondergaan voor zijn In Londen heeft hij een specialisti- „Ik begrijp het allemaal niet", aldus Van Zon, „ik heb wel met vijfhonderd van dit soort zaken per seizoen te ma ken. Wat wil Sparta nou eigenlijk? Wat er is gebeurd is normaal". En Van Zon legt vervolgens uit waarom. „In de wedstrijd op 12 november te Delft tussen Xerxes/DHC en ADO liep Mansveld van ADO een officiële waar schuwing op. Op 13 november schreef de Haagse club een brief naar de KNVB, waarin stond, dat rij hangen de de kwestie met Mansveld deze speler niet zou opstellen voor de vriend schappelijke wedstrijd, de volgende dag in België tegen FC Brugge. Deze ont moeting was allang vastgesteld en werd door de Bond als een zogenaamde bin dende wedstrijd beschouwd. Wij hebben dat ook aan ADO terug geschreven. De Haagse vereniging bleek in deze kwestie dus al zelf te hebben gestraft door Mansveld op 14 november niet te laten meespelen. Daarna kwam de uitspraak van de strafcommissie, in gaande 16 november, waarbij werd be paald, dat Mansveld voor twee binden de wedstrijden van ADO moet worden geschorst, waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. Die on voorwaardelijke schorsing voor één wedstrijd had Mansveld door de maatregel van ADO in feite al achter de rug, zodat hij afgelopen zondag in de competitiewedstrijd ADOSparta in derdaad mocht meedoen. Dergelijke situaties, zoals ik al zei, komen regelmatig voor. Mansveld was al gestraft door rijn eigen vereniging. Dan moeten wij toch niet nog eens gaan schorsen? Er rijn maar weinig clubs, die de moed hebben, zelf maatregelen te gen eigen spelers te nemen". Zoals bekend, heeft Sparta een brief aan de KNVB geschreven waarbij het de geldigheid van de wedstrijd ADO Sparta, die de Rotterdammers met 2-0 verloren, betwist. Volgens Sparta zou Mansveld niet gerechtigd rijn geweest mee te spelen. De Rotterdamse club diende het verzoek in om de ontmoeting opnieuw te houden. ADVERTENTIE zet eens F 10.50 op de OLDENZAAL. In april 1949 speel de Nederlands eerste stopper Henny Möhring rijn zesde en tevens laatste voetbalinterland. Sindsdien kwam er geen „echte" Twentenaar meer in aan merking voor het oranje-short. Na Möhring werden weliswaar Gerrit Vo- ges, Pierre Kerkhoffs, „Charly" Bos veld (allen Sportclub Enschede) nog uitverkoren, maar al deze spelers wa ren „import"-Twentenaren. De kans, dat achttien jaar later weer een rasechte Twentenaar wordt geko zen in het Nederlandse elftal is niet denkbeeldig nu bondscoach Georg Kess- ler Theo Pahlplatz heeft opgenomen in rijn selectiegroep. Teruggekomen uit Utrecht, waar Twente tegen DOS een smadelijke ne derlaag van 5-0 moest incasseren, hoor de de twintigjarige Oldenzaler zondag avond van rijn moeder het blijde en on verwachte nieuws. „Geweldig", was de eerste reactie van Pahlplatz, die voor het tweede seizoen bij FC Twente speelt. Of zijn selectie geen wrange bij smaak krijgt omdat de bondscoach niet kan beschikken over de vijf spelers van Ajax, ontkent Pahlplatz ten stelligste. Waarom? Dat ik in de selectie ben BROEK OP LANGENDIJK. In 1966 en 1967 is Smiths Potato Crisps Holland N.V. samen met de Belgische firma Staels opgetreden als sponser van een ploeg van beroepswielrenners, die uitkwam onder de naam Romeo/ Smiths. In 1968 zal Smiths voor het eerst alleen als sponsor optreden van een ploeg, die dan ook alleen onder Smiths' kleuren zal rijden. Deze ploeg, die voor de aanvang van het wielerseizoen 1968 aan de pers zal worden voorgesteld, bestaat uit tien Belgische en zeven Nederlandse cou reurs. Als ploegleider zal de bekende Belgische wielrenner Guillaume Dries- sens optreden, die tot dusverre de Ro- meo/Smiths-ploeg leidde. De Belgische renners, die deel uit maken van de Smiths-ploeg zijn: Wil ly Planckaert, George van den Berghe, Albert van Vlierberghe, Jacques de Boever, Roland van de Rysse, Jean Brusselmans, Valere van Sweeveld, Monthy, J. B. Claes en Frans Brands. De Nederlandse coureurs rijn: Eef Dolman, Bart Zoet, Leo Duyndam, Johnny Brouwer, Per Heyning, Wim du Bois en Marinus Hoogerland. DEN HAAG De Raad van bouw ondernemers wil een register opstellen van erkende bouwers. Om ingeschre ven te kunnen worden zou men aan strenge eisen moeten voldoen, dit alles om de koper van een huis meer zeker heid te geven. Het is de bedoeling dat de woningen van de erkende ondernemers tijdens de bouw regelmatig door inspecteurs wor den gecontroleerd. opgenomen omdat de Ajacieden door de bond voor de wedstrijd tegen Rus land zijn uitgesloten deert mij in het geheel niet. Het heeft even geduurd, maar ik kan nu eindelijk de sfeer proe ven die rond de nationale ploeg hangt. Of ik 29 november in Rotterdam speel, is in eerste instantie bijzaak. Ik ben al lang blij, dat ik tot de se lectie behoor. Als ik echter tegen de Russen wordt opgesteld, zijn de Ajacie den er dus niet bij. Op zich genomen is dat voor mij misschien wel zo leuk. Die jongens van Ajax zijn natuurlijk uitstekende voetballers, maar zij zijn te zeer op elkaar ingesteld. Dat heeft men destijds in de interland tegen Denemar ken duidelijk kunnen zien. Wim Jansen, met wie ik in Jong Oranje al heb gespeeld, kreeg op de linksbinnenplaats eenvoudig niet de kans zijn eigen spel te spelen. En juist in zo'n eerste wedstrijd moet je vanaf het begin volledig meedraaien, want anders bestaat de kans, dat je debuut een grote mislukking wordt. Voorlopig reken ik echter nergens op". Theo Pahlplatz, die via het Twentse amateurvoetbal, het oostelijk jeugd- amateurteam, de nationale amateur- ploeg en Jong Oranje terechtkwam in de selectie voor het „echte" Oranje, zal vandaag voor het eerst in zijn nog jonge voetbalcarrière in Zeist met de „grote jongens" trainen. De aandacht van de Oldenzaler is vooralsnog echter geheel gericht op het grote competitieduel met Feyenoord op zondag. „De wedstrijd van zondag is op dit moment het allerbelangrijkste. Na de slechte beurt in Utrecht zullen wij alles in het werk stellen ons tegen het nog steeds ongeslagen Feyenoord te rehabiliteren. Wij hebben een leuke ploeg en de onderlinge verstandhouding is uitstekend. Wij vormen voor iedere ploeg een uiterst moeilijke tegenstander. Of schoon er heus nog wel méér slechte resultaten zullen komen ben ik ervan overtuigd, dat FC Twente een goede toekomst tegemoet gaat. Als trainer Kees Rijvers dit elftal een paar seizoe nen bij elkaar kan houden, gaan wij meedraaien aan de top. Let maar op". Margaret Smith. De Zuid-Veluwse Jachtverenlging gaat vrijdagavond in de binnenmanege van het ruitersportcentrum „De Spren genhorst" in Wiessel van start met de springwedstrijden in competitieverband. Nu Apeldoorn in het bezit is van een aan alle eisen voldoende manege komen de ruiters van de ZJV, Rijvereniging „Berg en Dal" en rijvereniging „Kei zer Karelstad", dit jaarlijks weerke rend evenement in Apeldoorn verrij den. De competitie zal bestaan uit vier wedstrijden. Voor de liefhebbers van de ruitersport een mooie gelegenheid om van goede ruitersport te genieten. De drie verenigingen beschikken over uitstekende krachten. Aan spanning en goede sport zal het dan ook zeker niet ontbreken. De wedstrijd begint om ongeveer zes uur. DEN HAAG De mogelijkheden van het Premie Spaarplan zijn met te rugwerkende kracht tot 1 januari 1966 verruimd. Deelnemers aan een be- drijfsspaarregeling, die in contanten sparen of die via hun rekening effecten hebben gekocht, komen voortaan ook in aanmerking voor een spaarpremie. Zij het onder de bekende voorwaarden van de Algemene premiespaarwet. De belastingvrije premie van twintig procent wordt toegekend over ten hoog ste 250 gulden per deelnemer per jaar. Het gespaarde tegoed of het gekochte effect moet ten minste vier kalenderja ren onbezwaard zijn aangehouden. De premie is extra boven het bedrag dat de spaarder als spaarpremie of als winstuitkering via de bedrijfs- spaarregeling van rijn werkgever krijgt. De premie wordt al gegeven bij sparen in de vorm van premies voor levensverzekering of spaarkasinschrij ving en aflossingen van hypotheek. VEENENDAAL In de hoofdklasse van de bèljartcompetitie in de Rijn streek boekte het Wageningse Nationaal 1 weer een 80 zege. Nu werd ABC uit Maurik het slachtoffer. Achtervolgers DOS 1 en DOH 1 deelden in Ochten de punten (44) en deze teams verhuisden daardoor respectievelijk naar de derde en vierde plaats op de ranglijst. De tweede plaats eiste Groene Laken uit Maurik voor zich op door met 80 de tweede uitgave van Nationaal te verslaan. Terminus speelde na een spannende wedstrijd in Eist gelijk tegen Zeldenrust, waardoor beide ploegen stegen op de ranglijst. De stand in de hoofdklasse is daardoor geworden: Nationaal 1 9-51-21 Terminus 8-29-35 Gr. Laken 8-42-22 O. Genoeg. 7-27-29 DOS 8-40-24 ABC 8-25-39 DOH 8-40-24 Rijnstr. 7-24-32 O. Hoekje 8-36-28 ONA 8-21-43 Zeldenrust 8-31-33 Nationaal 2 9-18-54 BVR uit Rhenen is in deze afdeling oppermachtig. De ene na de andere ploeg wordt door de Rhenenaren ver pletterd en nu werd het Kesterense Recticel het slachtoffer. Ook dit team ging met 80 ten onder. ONA 2 uit Opheusden won met 17 van Ons Ge noegen en de derby DVJ (Kesteren) VOP (Opheusden) eindigde in een 6—2 nederlaag van VOP. Het Veenendaalse DOG versloeg To- renzicht met 80 en nam daardoor de vierde plaats van Torenzicht over. De wedstrijd Zeldenrust 2Roskam 1 werd uitgesteld. De stand in deze afdeling luidt nu: BVR 1 ONA 2 6-44- 4 Recticel 1 6-23-25 7-36-20 DVJ 1 7-24-32 Roskam 1 6-26-22 O. Geno. 2 7-21-35 DOG 1 7-26-30 Zeldenr. 2 5-18-22 Torenz. 1 7-26-30 VOP 1 6-12-36 In de le klasse kreeg het Maurikse Groene Laken 2 rijn eerste nederlaag te incasseren van Zeldenrust 3 (26). De achterstand van Zeldenrust is nu nog één punt op Groene Laken. De Zwaan 1 doet een aanval op de leiders, door met 26 te winnen van Torenzicht 2. De derby tussen Terminus 3 en Na tionaal 3 bracht in Wageningen een 6-2 zege voor Terminus. De stand is: Gr. Lak. 2 7-36-20 ODI 1 7-33-23 Zeldenr. 3 7-35-21 De Zw. 1 7-32-24 Terminus 3 7-31-25 Rijnstr. 2 ABC 2 Nation. 3 Torenz. 2 O. Gen. 3 7-28-28 7-25-31 7-23-33 7-21-35 7-16-40 Schans 1 kwam zich in de 2e klasse aandienen als medegegadigde voor een der bovenste plaatsen dank zij een 80 zege op Rijnstroom 3. Ook het Tielse De Driesprong 1 klimt gestadig omhoog, nu weer door een 26 zege op Ons Ge noegen 4. De stand is nu als volgt: Torenz. 4 ft-43-21 ONA 3 7-41-15 Schans 1 7-33-23 Driespr. 1 7-32-24 Vog.zang 1 7-30-26 Torenz. 3 8-30-34 ABC 3 7-26-30 Rijnstr. 3 7-20-36 O. Gen. 4 7-20-36 O Hoekje 2 7-13-43 In de 3e klasse gaat de strijd voorlo pig tussen Torenzicht 5 en ODI 2. Kop loper Torenzicht kreeg een onverwachte nederlaag (26) van De Zwaan 2 uit Opheusden. ODI 2 boekte een 17 zege bij DOH 2 in Veenendaal. DVJ 2 is aan de opmars begonnen. Het boekte een EDE Ditmaal is de damwedstrijd tegen Slagvaardig voor DWS 2 minder fortuinlijk geweest dan in voorgaande ontmoetingen. DWS moest met maar liefst 15-5 't onderspit delven tegen de ploeg uit Wamelen. Als enig excuus voor deze nederlaag kan worden aange voerd, dat DWS met 3 invallers In het strijdperk moest treden, waardoor de ploeg danig verzwakt was. G. van Ges tel opende de rij met zijn partij tegen A. den Fluis. Hier kwam al snel tot uitdrukking, dat Van Gestel vaak te ge waagd spel speelde met o.a. de vleu gels te weinig gedekt. Het resultaat was dan ook, dat hij in VEENENDAAL Evenals vorige week in Culemborg versloeg VDC I ook het bezoekende „Vriendenkring" uit Utrecht op overtuigende wijze (1416. De Veenendalers wachtten tot nu toe vergeefs op een misstap van het leidende ODI-Excelsior. Deze club uit Utrecht moet nog drie punten uit drie wedstrijden scoren om zich kampioen te kunnen noemen. H. van de Brandhof wist tegen de zeer sterke Van Snippen berg remise te behalen. J. v. d. Vliest onderstreepte zijn goede vorm nog eens. terwijl Val burg tegen v. d. Laan eindelijk weer eens een succesje boekte. De meeste punten in het eerste tiental werden ver zameld door J. Vermeer, namelijk 13 uit 7. Tollenaar kan hem nog voorbij streven, want die scoorde in totaal 12 uit 6. De volledige uitslag luidt: H. v. d. Brandhof - H. v. Snippenburg 11; J. v. d. Vliert - A. Wierts 20; B. Valken burg - J. v. d. Laan 1-1; J. Vermeer - H. Olij 2—0; W. v. d. Hor - J. J. Derksen 0—2; E. Schaap - A. Middel kamp 20; N. Valkenburg - F. Verhoe ven 20; A. Kalter - W. Verhoef 02; H. v. Beek - J. Kraal 20; J. Th. Tol lenaar - E. Bulthuis 20. SYDNEY De Australische Marga ret Smith, die zich vorig jaar uit het wedstrüdtennis had teruggetrokken, heeft gisteren in het Australische Syd ney tijdens de internationale tennis kampioenschappen van Nieuw-Zuid- Wales haar rentree gevierd met een overwinning op haar landgenote Carole Cooper. Margaret Smith, de vroegere kampi oene van Wimbledon die nu als me vrouw Court door het leven gaat, had aanvankelijk enige moeite met haar service. Ze verloor haar eerste twee servicegames, maar herstelde zich daarna geleidelijk. De Australische ve dette zegevierde ten slotte gemakkelijk in twee sets: 6-2, 6-3. De belangrijkste uitslagen: Herenenkelspel, derde ronde: Roche (Austr.) versl. Belkin (Can.) 64, 61, 6-3; Emerson (Austr.) versl. Parun (Nw-Zeel) 6-4. 6-3, 7-5, Ruffels (Austr). versl. Fairlie (Nw-Zeel) 6-3, 6-3, 4-6, 14- 12, Leschly (Den.) versl. Crealy (Austr.) 22-24, 6-1, 4-6, 6-3, 6-2. Damesenkelspel tweede ronde: Har ter (VS) versl. Kenny (Austr) 6-2, 4-6, 6-2, Casals (VS) versl. Sheriff (Austr.) 1-6, 6-3, 7-5, Krantzcke (Austr) versl. Eisel (VS) 6-1, 6-2! Tegart (Austr.) versl. Subirats (Mex.) 6-2, 6-1 Kink (VS) ver sl. Boys (Fr.) 6-1, 6-1. SAO PAULO In het Braziliaanse Sao Paulo is de Nederlandse tennis kampioen Tom Okker in de kwartfina les van een internationaal toernooi ver slagen door de Brit Taylor. De Haar lemmer verloor met tweemaal 6-4. In het herendubbelspel wormen Ok ker en zijn Amerikaanse partner Ries- sen met 6-4, 9-7 van het Braziliaanse Davis-Cuoduo Mandarlno'Koch. het eindspel een schijf moest prijsge ven, waarmee deze partij voor hem ver loren ging. W. Beuker speelde tegen A. Schiltman een goede verdedigende partij. Helaas zag hij een remise-vari ant over het hoofd, waardoor hij uitein delijk toch nog moest capituleren. E. Heerikhuizen speelde tegen A. Jansen ronduit slecht, wat men van deze speler over het algemeen genomen toch niet gewend is. De opgesloten vleugels kon hij niet meer vrij maken met als re sultaat een ruime zege voor A. Jansen. Ook Boons partij bleek deze avond niet geheel ontbloot van schoonheidsfoutjes. Voor hem was dan ook 'n nederlaag de enige mogelijkheid. A. J. M. van de Berg, hoewel goed op dreef, kwam dit maal toch duidelijk tempo te kort in het eindspel en ook dit kostte een ne derlaag. J. de Vries bracht een onnodig offer, wat hem duur te staan kwam. Van Ooien ging slepen met de twee punten. G. de Wit bracht het er niet zo slecht af. In het middenspel kwam hij tegen Vermeulen voordeliger te staan, maar net onvoldoende voor winst, zodat hij als eerste in het DWS-gezelschap toch een remise in de wacht sleepte. T. H. Bruis volgde zijn voorganger op de voet. Hij ook slaagde erin de eer van DWS nog enigszins te redden door H. van de Hurk een kostbaar puntje af te snoepen. M. C. van de Brink kreeg aan H. van Someren een niet te onder schatten tegenstander. Het leek er aan vankelijk op, dat hij de zoveelste zou worden in de reeks verloren partijen. Gelukkig slaagde hij er op de valreep nog in door secuur spel het derde punt je te verzamelen. J. Schinkel liet de beste prestatie voor zijn ploeg regis treren. J. Zeckens van Slagvaardig had waarschijnlijk de indruk, dat ook voor hem een makkelijke zege was weggelegd. Al spoedig kwam hij bedro gen uit, want J. Schinkel wist hem in een netelige positie te brengen, waar hij niet meer uit kon komen. Maandag a.s. wordt er niet gespeeld vanwege het feit, dat DWS de jaarvergadering houdt. VEENENDAAL Zaterdagmiddag wordt de eerste van een serie van vier marsen gehouden van de 2e Veenen daalse puzzelwandeltocht, waarover richtten. Om half twee start deze tocht bij Hollandia Tricot, ingang Boompjesgoed waar zowel leden als niet-leden zich bovendien kunnen inschrijven voor dit wandelfestijn. Er wordt al naar gelang de leef tijd gelopen over afstanden van 6, 5, 8 en 9 kilometer. De tweede tocht is gepland op 6 ja nuari. 62 zege op Torenzicht 6. De klasse ring luidt: Torenz. 5 8-45-19 BVR 2 6-22-26 ODI 2 6-33-15 DOH 2 5-19-21 Gr. Lak. 3 6-32-16 DVJ 2 6-18-30 Roskam 2 6-24-24 Torenz. 6 6-17-31 Zwaan 2 7-24-32 DOS 2 6-14-34 Bij de vierdeklassers komen Recticel 2 en Driesprong 2 opzetten. Driesprong won met 80 van Torenzicht 7 en Rec ticel won met 62 van Schans 2. DVJ 3 blijft onderaan door opnieuw een neder laag, nu tegen Roskam 3 (26). De stand is hier: O. Gen. 5 6-34-14 Torenz. 7 8-20-28 O Hoekje 3 6-31-17 ODI 3 6-20-28 Recticel 2 6-30-18 Rijnstr. 4 6-18-30 Driespr. 2 6-30-18 Roskam 3 6-18-30 Schans 2 6-24-24 DVJ 3 6-15-33 EINDHOVEN In de afdeling E van de jeugdcompetitie waterpolo om het kampioenschap van Nederland voor spelers van 20 jaar heeft de Polar Bears- jeugd, die nog steeds ongeslagen is, de moeilijke uitwedstrijd tegen PSV uit Eindhoven in winst weten om te zetten. In de eerste periode nam Polar B. al direct de leiding doordat Mart Bras zich voor het vijandelijke doel even vrij speelde. Zijn schot trof roos, 01. PSV liet het er niet bij zitten en slaag de erin via een doortikbal in het eerste speelkwartier nog de ploegen op gelij ke hoogte te brengen. In de tweede periode kwamen belde ploegen niet tot scoren. De hierop vol gende periode werd voor Polar de meest succesvolle. Siem van de Bent slaagde erin zich driemaal op fraaie wijze vrij te zwemmen. De ploeg rea geerde uitstekend en de schoten die hieruit volgden werden alle met succes bekroond: 1-4. In de laatste periode deed PSV alles om de achterstand weg te werken, men slaagde hierin slechts gedeeltelijk. Slechts eenmaal behoefde doelman Kreek de bal uit het net te ha len. De einduitslag werd dan ook 2-4 in het voordeel van de Edese jongens. A.s. zondag speelt dit team in eigen huls tegen HSV uit Horst. In eigen huis wil dan zeggen het Sportfondsen- bad Arnhem, want Ede beschikt helaas nog steeds niet over een overdekt zwembad. De wedstrijd vangt aan om 19.00 uur. DEN HAAG De weerstand tegen het openstellen van jaarbeurzen op zon dag is groot. Na allerlei maatschap pelijke organisaties hebben nu de Ne derlandse Hervormde Kerk en de Ge reformeerde Kerken de directie van de Utrechtse Jaarbeurs gevraagd van haar plannen af te zien. Zij zijn zich ervan bewust dat in de huidige samenleving arbeid op zondag niet steeds kan worden vermeden en in bepaalde gevallen is deze zelfs noodza kelijk. Dit geldt volgens de kerken ech ter niet voor de openstelling van de beurzen. Vele werknemers zouden door zo'n besluit in een ernstig gewetenscon flict geraken. De zondag als gemeen schappelijke rustdag zou op deze ma nier hoe langer hoe meer zijn waarde verliezen, aldus de kerken. ROTTERDAM De ANWB is er geen voorstander van een bepaald al coholpromillage in het bloed als grens van het rijden onder invloed in de We genverkeerswet op te nemen. Ir. F. H. van der Linden van Sprank huizen, voorzitter van de ANWB zei gisteren op de tiende politie-verkeers- leergang in Rotterdam: „Wij zijn uiter mate bang, dat een in de wet opgeno men maximum promillage door velen ten onrechte zal worden beschouwd als een toelaatbare grens voor alcoholge bruik in het verkeer". Ir. Van der Linden van Sprankhuizen pleitte voor een systeem zoals in Dene marken en Frankrijk wordt gevolgd. Dit systeem houdt algemene bepalin gen in, zoals in Nederland in artikel 26 van de Wegenverkeerswet en een verplichte bloedproef. Aan de rechter wordt overgelaten het geconstateerde alcoholgehalte in het bloed als aanvul lend bewijsmiddel te gebruiken. De voorzitter van de ANWB uitte kri tiek op het feit, dat de politie tegen woordig steeds minder materiaal levert voor een statistiek van verkeersonge vallen. „Juist nu de nota van de minis ter over de verkeersveiligheid een nieuwe impuls zal gaan geven aan ge coördineerde activiteiten valt de onge vallenstatistiek als bron uit". .99 RHENEN De Rhenense tafelten nisvereniging „RTTV" is voornemens in de komende weken voor de Rhenen se jeugd van de lagere scholen en van de scholen voor voortgezet onderwijs, zoals ulo en streekschool voor de mid denstand, een tafeltennistoernooi te or ganiseren. Alle hoofden van de scholen zijn reeds benaderd door één der bestuurs leden van de organiserende vereniging. Deelname is verzekerd van twaalf van de veertien hiervoor in aanmerking ko mende scholen. Van twee scholen kon helaas geen medewerking worden ver kregen. Onder de leerlingen blijkt veel en thousiasme te bestaan en er hebben "^h büna tweehonderd leerlingen aan gemeld. Er is uitdrukkelijk door het RTTV-bestuur te kennen gegeven, dat het geenszins noodzakelijk is dat de leerlingen deze sport reeds kennen. Dat is trouwens op deze leeftijd niet te verwachten. Hoofdzaak is dat de jonge lui tijdens de wintermaanden een paar prettige uurtjes gezonde tafeltennis sport kan worden bezorgd. Het wedstrijdelement zal er zodan- worden ingebracht, dat er een schot als winnaar te voorschijn komt, alsmc de een persoonlijke winnaar en winn; res. Vanzelfsprekend spelen de lage scholen en de andere scholen een app toernooi. Om de deelnemers met de sport en de erbij horende spelreg' vertrouwd te maken, zal iedereen gelegenheid krijgen voor het toe- te oefenen.

De Vallei | 1967 | | pagina 15