Verkeerscommissie verdiept zich in oversteekplaats Nog geen spoor van oude nederzetting in Rhenen Toestand is verre van gunstig Forumavond van Rode Kruis Ook in dorpen behoefte aan speelterreinen Blokwachter in t zilver AGENDA Bekendmaking Onó tuin Ion wli othjc Veiling Kesteren MEST 10550 11079 Langer winkelen in Amerongen Kindermiddag in Dorpshuis Scherpenzeler verdacht van t.v.-diefstal ARCHEOLOOG IJS ELST: Rapport over sport en spel in Betuwe üniefenos Geslaagd Geslaagd u uw VALLEI Bel: Alléén als er Uniekaas op staat, sta ik in voor de kwaliteit WOENSDAG 22 NOVEMBER 1967 De overdekte instructiebaden in Tiel en Zaltbommel vervullen een zeer be langrijke taak bij de ontwikkeling van de zwemsport. De plattelandsomge ving van beide centrum-plaatsen be nut de gelegenheid intensief. Dit steekt af ten opzichte van die plattelanfsge- bieden en centrum-plaatsen, waar geen overdekte instructiebaden zijn. Hier wordt weliswaar in de zomermaanden vrij veel aan schoolzwemmen gedaan, maar dit is wegens de afhankelijkheid van de weersomstandigheden niet ide aal te noemen. Daarbij komt nog dat een overdekt bad beter voorzien is met deskundig personeel. Juist het steeds meer in zwang ko men van het schoolzwemmen, waarbij- de jeugd in grote getale de zwemkunst machtig wordt, zal de behoefte aan meer plaatselijke zwemgelegenheden doen toenemen. Zand- en kleiputten bieden de mogelijkheid om hier en daar een eenvoudig openluchtzwem bad te realiseren. In het kader van de lichamelijke vorming is de aanleg van dit soort baden van betekenis, juist omdat zij een vervolg bieden op de meestal maar één jaar durende in structie van het schoolzwemmen. Tenslotte wordt in het rapport de be langrijke functie voor de vrijetijdsbe steding van deze openluchtbaden nog onderstreept. „Het valt om deze rede nen te betreuren, dat de inspectie van volksgezondheid het benutten van zand en kleiputten voor de aanleg van zwembaden sterk bemoeilijkt. Het zou van groot belang zijn voor de streek als hieromtrent een wat andere richt lijn werd gevolgd", aldus het rapport. Heden, woensdag RESTEREN Café de Kuip, 19 uur: Vertrek IJsclub OTGG naar Deventer. SCHERPENZEEL Philalethes, 19.30 uur: Jaarvergadering m.v. „Bidt en werkt". BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Geheim agent 077. Operatie Hong kong". Morgen, donderdag VEENENDAAL Korenbeurs 14.30 uur: Huldiging Pan ter jubilarissen. RHENEN Gebouw Irene, 19.30 uur: U.S.O.-con- cert. SCHERPENZEEL Gemeentehuis 19 uur: Raadsvergade ring. ACHTERBERG School 20 uur: Bijeenkomst P.J.G.U. In leiding „De eiwitvoorziening van de mens in de toekomst" door de Wage- ningse dierenarts L. H. Wouda. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie der barbaren". EDE Voor het Uniepraktijk-diplo ma machineschrijven slaagden de vol gende kandidaten: Mevr. A. A. van de Berge-Povée; mej. J. van Bruksvoort, dhr. A. L. Gor- kink, dhr. F. Groeneveld, dhr. Joh. Harmsen, D. J. M. Hoekman, A. M. L. Jonkman, A. G. Iprenburg, dhr. Th. Karssen, dhr. A. J. Koopman, mej. A. A. Mein, mej. A. G. van Metzsch, H. Smeitink, N. F. K. Tempelman, A. E. Groot Wassink, C. de Wit, mej. H. M. Tuinstra. Voor het Uniepraktijk-diploma Steno grafie Nederlands: L. I. Herben, mej. P. W. Jaquet, C. E. Jochemsen. Al deze kandidaten werden opgeleid bij Studiecentrum Magnolia te Ede. tot 17.30 uur van 17.30— 19.30 uur Zaterdags uur. 16.30—17.30 RHENEN In Oever" werd als besluit van de vier voorlichtingsavonden van de afdeling Rhenen van het Rode Kruis, gehouden om de automobilisten en overige weg gebruikers wegwijs te maken wat te doen en hoe te handelen bij ernstige verkeersongevallen, een forumavond gehouden. In dit forum zaten de heren Runge, voorzitter van de afdeling Rhenen, J. Meijer, commandant van de brandweer, R. Postnia, groepscom mandant van de rijkspolitie, Rombout, inspecteur van de ANWB, De Rhoter namens de garagebedrijven, Rijksen, hotel „Stichtse namens de EHBO-vereniging, Dr. Deys, apotheker en Wijnands, voorzit ter van veilig verkeer. In eerste instantie kregen de talrijke aanwezigen de gelegenheid vragen af te vuren. Veel aandacht werd daarbij be steed aan de kwestie voetgangersover steekplaats Herenstraathoek Nieuwe Veenendaalseweg. Vooral voor veel overstekende schoolkinderen bleek hier AMERONGEN Tijdens de Sint- Nicolaasactie in Amerongen zal de na volgende winkelsluiting van toepassing zijn. Tot en met 29 november zal de win kelsluiting normaal zijn. Van 30 no vember tot en met 4 december zullen met uitzondering van zondag, 3 decem ber de winkels sluiten om negen uur 's avonds. In de Overstraat en omge ving is door de plaatselijke winkeliers een verlichting aangebracht. Terwille van de gezelligheid zal tijdens boven genoemde periode het geheel wat wor den opgevrolijkt door wat stemmige achtergrondmuziek. AMERONGEN Op zaterdag, 25 november a.s. wordt in het Dorpshuis te Amerongen een kindermiddag met films gehouden. Misschien komt ook Sint Nicolaas even langs met zijn knecht. Deze middag die bedoeld is voor kinderen van 4 tot 14 jaar, wordt georganiseerd door het bestuur van de Bestuurdersbond van het NVV. Alle Amerongse kinderen zijn echter van harte welkom. De toegangsprijs is voor kinderen van leden van het NW f 0,25 en voor kinderen van niet-leden f 0,50. Vanaf twee uur kan men in de zaal terecht. De voorstelling begint om half drie. VEENENDAAL De heer J. G. T. uit Scherpenzeel is aangehouden, ver dacht van diefstal van een t.v.-toestel uit een tijdelijk onbewoonde woning in het Schrijverspark. ELST In het wjjkgebouw te Eist vond gisteravond een lezing plaats door de heer F. A. Groen, secretaris van de archeologische werkgroep, welke onlangs de opgravingen in Rhenen ter hand heeft genomen. De bijeenkomst werd ge organiseerd door de Cultuur-Natuurhistorische vereniging „Zuid-Oost Utrecht". Namens het gemeentebestuur van Rhenen woonde wethouder T. van Lienden de lezing b\j. Aangezien de vondsten uit Rhenen nog niet geheel door de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek kon de heer Groen weinig over de op graving meedelen. De archeoloog merk te echter wel op, dat de vondsten voor namelijk Romeinse en wat inheemse scherven betroffen. „Eigenlijk hadden we verwacht een Frankische nederzet ting te zullen aantreffen. Vooral ook omdat ruim tien jaar geleden in de directe nabijheid een Frankisch graf veld werd ontdekt. Bij deze graven hoort uiteraard een nederzetting, maar tot nu toe heeft men deze niet kunnen ontdekken", aldus de heer Groen. Zo dra de gegevens over de opgravingen bij Rhenen worden vrijgegeven, zal de cultuur-natuurhistorische vereniging naar alle waarschijnlijkheid opnieuw een bijeenkomst beleggen, waar alle bijzonderheden uiteengezet zullen wor den. Na een korte inleiding over in de pro vincie Utrecht bestaande monumenten, toonde de heer Groen een enorme col lectie scherven en aardewerk, waar voor de talrijke aanwezigen grote be langstelling toonden. De interessante uitleg van de archeoloog gaf een duide lijk beeld van de voorwerpen, die men van de Frankische tot en met de Mid deleeuwen gebruikte. De heer Groen toonde tenslotte een aantal dia's over opgravingen en vond sten, welke van groot belang waren geweest voor de Nederlandse archeolo gie. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: I. dat zij bij hun besluit van 6 novem ber 1967, nr. 43.392, hebben besloten de volgende verkeerstekens op borden te verwijderen: op het kruispunt Dijkstr.- Mr. Heemskerkstraat - Aart de Gelder straat de borden model 8 en model 10 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens, waar door dit kruispunt ophoudt te zijn aan gewezen als voorrangskruising; II. dat hun onder I. genoemd besluit onmiddellijk in werking is getreden; III. dat afschrift van hun meerge noemd besluit is gezonden aan: 1. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 2. Gedeputeerde Staten van Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC, Sophialan 4 te 's-Gravenhage; de Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereniging, Bezuidenhout- seweg 185 te 's-Gravenhage; de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 20 november 1967. B. en W. voornoemd: de secretaris W. v. Offeren l.s. de burgemeester, J. Hazenberg. 4. een buitengewoon gevaarlijke situatie te bestaan, omdat ten eerste van een of ficiële oversteekplaats geen sprake is en ten tweede de semi-oversteek is ge legen op een zeer gevaarlijke hoek. Uit de antwoorden, onder meer gege ven door de heren Postma, Meijer en Wijnands, bleek dat op deze rijksweg de rijkswaterstaat geen officiële VOP wil aanbrengen. Er staan slechts een paar vage strepen over de weg. Voor kinderen biedt deze oversteek geen en kele beveiliging. De aandacht werd er op gevestigd dat beveiliging door geen enkele oversteekplaats wordt gegeven, ook niet door een officieel aangebrach te zebra. In de grote steden zijn de ze bra's weer voor vijftig procent opgehe ven. Het forum was het er over eens, dat het hier een bijzonder gevaarlijk punt betreft. De heer Wijnands zegde toe de ze zaak nog eens in de verkeers commissie te zullen bespreken. Ook in de oudercommissies zal de zaak aan hangig worden gemaakt, evenals in de schoolraad. Men hoopt tenslotte het ge meentebestuur te benaderen, teneinde te trachten hier verbetering te verkrij gen. Ook zal overwogen worden een wacht- of een stopverbod te verkrijgen op de Herenstraat tussen de uitmondin gen van N. Veenend. weg en Achter- bergsestraatweg. De ouders werd op het hart gedrukt de kinderen in eerste instantie zodanig op te voeden, dat zij zich ongevaarlijk in het drukke verkeer kunnen begeven. Uit andere vragen bleek, dat veilig heidsgordels nog niet verplicht zijn of worden gesteld en dat het evenmin wettelijk verplicht is veiligheidshelmen te dragen op bromfietsen, hoewel dit aanbeveling verdient. De heer Rombouts van de ANWB gaf talrijke waardevolle tips voor automo bilisten. Daarin kwamen naar voren: wenken door het aanbrengen van een imperial, het wisselen van een wiel, het bij zich hebben van een set reser velampen en zekeringen, bij winterdag een goed mengsel van antivries in de radiator doen, een kokende radiator niet meteen los te draaien maar de dop er op laten zitten totdat detemperatuur er op laten zitten totdat de temperatuur reserve ventilatorriem bij zich te heb ben, niet doorrijden bij een brandend controlelampje op het dashbord en nog vele andere waardevolle raadgevingen. Aan het slot van de avond werd be sloten in het voorjaar van 1968 met deze voorlichtingsavonden door te gaan. In de etalage van de bloemenwinkels en ook al reeds voor de ramen van ve le liefhebsters verschijnen weer de win- terbloeiende begonia's. Ze geven een aanblik van veel fleurigheid, ook straks in het hartje van de winter. Deze plant kan niet anders dan vreugde geven en ons intens doen genieten als we haar bloemenweelde in onze nabijheid heb ben. De zeer groot-bloemige exempla ren zijn iveliswaar zeer in trek, doch deze laat meestal al te vroegtijdig haar bloemen vallen. Deze kunnen niet over gehouden worden omdat zij zijn ontstaan door kruisingen van knol- en struikbego nia's. Ze vertonen dus beide eigenschap- pen. De oorspronkelijke winterbloeiende begonia, de Gloire de Loraine", ken nen we allen nog wel. Deze liet echter vrij spoedig in de kamer haar bloemen vallen. Gelukkig is zij langzamerhand door sterkere variëteiten vervangen, waarbij het afvallen der bloemen tot 'n minimum beperkt is. De winterbloeiende begonia heeft een hekel aan droge kamerlucht. Men moet dus geregeld zorgen dat er water ver dampt. Neem daarbij een normale ka mertemperatuur van 60 gr. Fahrenheit en de plant kan en zal maandenlang bloeien. Ik raad u aan de pot eens in de week in een emmer lauw water te dompelen om te voorkomen dat de pot- kluit uitdroogt. Geeft steeds tijdig wa ter en eens in de week kamerplantenbe mesting. De plant vraagt volop licht. Begint eindelijk de plant af te takelen, nadat zij maandenlang heeft gebloeid, snijdt dan de stengels een eind terug, waar mee een volgende bloei sterk wordt be vorderd. Omdat ze veel voedsel ge bruikt moet men haar eens per jaar nieuwe potgrond geven. Een mengsel van 1 deel bladgrond, 1 deel turfmolm en wat rivierzand is prima, terwijl ook de in de handel verkrijgbare „Culvita potgrond" uitstekend is. Abonnee mevr. Van L.-K. stelde een vraag over ,J)e streptocarpus". De standplaats in het volle licht, niet in de zon, is uitstekend. Daar u schrijft, dat de plant zeker wel drie maanden heeft gebloeid, staat vast dat zij goed behandeld is. Het geven van goede pot grond, gewone rulle bladaar de, is goed. Aangezien de plant teer is, kan de be mesting gauw te scherp zijn en dus is het geven van verse goede aarde onge twijfeld beter. Uw vraag: ,JIoe nu te handelen, de plant af laten sterven of door laten groeien", moet ik als volgt beantwoorden. Die u de raad gaf om haar droog te laten overwinteren is er ver en ver naast. De streptocarpus be hoort evenals de Gloxinia tot de Gesna- ra-Caea, hetgeen vooral duidelijk aan de bloem te zien is. Deze is echter, hoewel ook klokvormig, veel fijner van bouw en staat op een rank stengeltje dat in een oksel van een blad ontstaat. In het na jaar sterven de bladeren bij de Gloxinia geheel af en dit mag nu juist bij de streptocarpus niet gebeuren. Het is geen knolgewas en we moeten zelfs voorko men dat de bladeren afvallen. Laat de plant in het volle licht overwinteren in een koele, vorstvrije kamer en blijf ma tig water (lauw) geven. Zou men de plant aan haar lot overlaten, dan zou zij door droogte haar blad verliezen en zal er van overhouden geen sprake zijn. Laat het niet zover komen en blijf ook in de komende wintermaanden de strep- carptis observeren. Ja, er zijn meerdere tinten in als donkerblauw, er zijn ook rose, lila, zuiver wit en wit met purper geaderde bloemen. De plant kan dus heel goed overgehouden worden. De Palm Veerpalmis een sieraad in de kamer, maar we zien weinig exem plaren die er gezond uit zien. Meestal is deze fraaie kamerpalm kwijnend en geeft een armoedig gezicht. Een Puim die uit een kas afkomstig is, past zich moeilijk aan bij de sfeer in de huiska mer. Zij was gewend aan veel licht en daarbij aan een goede vochtige atmos feer, dat zeer ideaal is voor haar. Bij het gemis van dit alles blijven de bla deren die zich in de kamer ontwikkelen ook meestal zo kort. Geeft de Palm 'n plaats in het volle licht, niet in de zon. want dan oyitstaan spoedig brandvlek- ken op de bladeren. Vergeet nooit haar water te geven, dat zou bruine punten aan de bladeren geven. Zorg voor een vochtige atmosfeer door veel water te laten verdampen en besproei de plant geregeld met lauw water. Iedere week de bladeren met een natte spons reini gen. In de wintermaanden geeft men geen bemesting en zotgen dat de pot grond steeds vochtig blijft. Bij goede, juiste behandelingzullen de klaaglied- jes over de Kamerpalm verstommen en de vorstelijke Palm zal u dankbaar zijn- Bedenk wel, dat de liefde niet van één kant alleeti kan komen, zo is dat ook bi., flora's kinderen gesteld. E. J. Grijsen - Rhenen speelterreinen Is, ook in de dorpen. De tegenwoordig in de dorpen voorkomen de gesloten bebouwing en de grotere verkeersintensiviteit zijn daar wel de bet aan. Zwemmen Wie kan het beter weten? Onze kaasbaas is onze keurmeester en keurt de kaas voordat ze naar de winkel gaat. A I I e e n de Kaas Unie kent zo'n scherpe controle en selectie. A I I e e n de Kaas Unie garandeert u daarom de leeftijd èn de kwaliteit van de kaas! Uniekaas da's de beste kaas! ZIE TOE dat u werkelijk Gymnastieklokalen Gymnastieklokalen vormen een we zenlijke voorwaarde voor de lichame lijke opvoeding. In ons klimaat is de buitensport slechts in de korte zomer periode mogelijk, zodat men voor de lichamelijke oefening aangewezen is op een overdekte ruimte. Waar geen gymnastieklokaal aanwezig is, mag men aannemen, dat de lichamelijke op voeding niet tot zijn recht komt, ook al is er een goed sportveld. In zover- Tot de voorzieningen voor spel beho ren voordl de speelterreinen voor de jeugd. Deze terreinen werden niet ge ïnventariseerd, omdat in de West- en Midden-Betuwe op dit gebied nog niet zoveel tot stand gekomen is. Voorzo ver dit wel het geval is heeft men vooral bij het publiek en de deskundi gen niet 't gevoel, dat de voorzieningen altijd toereikend zijn. In gesprekken, die in de gemeenten van de West- en Midden-Betuwe gevoerd zijn, is wel ge bleken, dat er veel behoefte aan goede K.V.S.W.-conflict thans uit de wereld VEENENDAAL Commissarissen van de Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en Weverij N.V. te V eenendaal maken bekend, dat zij, gelijk in het uitzicht gesteld in de toelichting op het agendapunt van de buiten gewone algemene vergadering van aandeelhouders van 22 september 1967 (ont slag van de heer J. C. Bottenheim als directeur der vennootschap), zijn over gegaan tot vaststelling van het tijdstip en de voorwaarden van het door ge melde vergadering aan de heer Bottenheim gegeven ontslag en dat de betref fende regeling door de heer Bottenheim is aanvaard. Een en ander heeft onder meer tengevolge dat bedoeld ontslag is ingegaan op 22 september 1967 en dat in verband daarmede geen verdere procedures tussen de vennootschap of haar commissarissen enerzijds en de heer Botten heim anderzijds meer worden of zullen worden gevoerd. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: GOUDREINETTE: EI 65—75: 22—25 EI 75—85: 26—36 EI 85—95: 40 Aanvoer 20 ton. COX'S OR. PIPPIN: EI 55—60: 20—22 EI 60—65: 33—36 EI 65—70: 42—46 EI 70—75: 46—56 EI 75—85: 53—63 Aanvoer 12 ton. INGRID MARIE: EII 60—70: 22—25 EII 70—80: 31—35 Aanvoer 3 ton. GOLDEN DELICIOUS: EII 65—70: 32—33 EII 70—75: 35 EII 75—80: 42 Aanvoer 3 ton. CONFERENCE: EII 55—65: 68—70 EII 65—75: 74 Aanvoer 3 ton. GIESER WILDEMAN: EII 5060: 68 EII 60—70: 78 Aanvoer 11/2 ton. IJSROUTEN: EII 55—65: 56 EII 6575: 60 Aanvoer 2 ton. DOORDRAAI BLANK: f 10,- per 100 kg. Prijzen genoteerd in centen per kg, tenzij anders vermeld. VEENENDAAL Dezer dagen slaag den voor het diploma machineschrijven van de Nederlandse Unie te Veenendaal, de dames: G. C. Berends uit Lienden, L. D. Bootsma, J. M. den Braber, uit Veenendaal, H. H. Brienesse uit Ingen, A. Gossen, E. Heuvelman, J. B. H. Kap pers, J. v.d. Kraats, G. A. v. Leeuwen, uit Veenendaal, W. G. de Jager uit Rhe nen, H. Plantinga uit Amerongen, E. Rosendaal, Fr. Schot, J. Schuilenburg uit Veenendaal, A. Treffers uit Rhenen, E. Visser uit Veenendaal, en de heren: J. D. Diepeveen, D. J. v. Ginkel, J. de Gooijer, J. W. v.d. Heuvel, uit Veenen daal, Adr. Kapaan uit Rhenen en K. Vink uit Renswoude. Voor het diploma Nederlandse Steno grafie slaagden de dames: G. E. v. En gelenburg, M. C. Grandia, uit Veenen daal, H. J. Inkenhaag uit Scherpenzeel en B. Scheper uit Veenendaal. Alle gediplomeerden werden opgeleid door het Handelsinstituut Van Rijswijk te Veenendaal. KESTEREN Een commissie van de stichting Streekoverleg West- en Mid den-Betuwe heeft onlangs rapport uitgebracht over de accommodaties inzake de lichamelijke opvoeding, de sport en het spel in dit deel van het Rivierenge bied. Voora! de voorzieningen met sportvelden en gymnastieklokalen krijgen in het rapport uitvoerig aandacht. „Als wordt uitgegaan van een min of meer ideale toestand dan ziet het er in het gebied van de West- en Midden-Betuwe niet zo gunstig uit", zo wordt in het rapport geconstateerd. „Vooral de kleine re dorpen steken ongunstig af. Beziet men de situatie wat meer idealistisch en neemt men als kernpunt de gymnastieklokalen, dan is het beeld voor de cen trum-plaatsen heel wat gunstiger, maar voor het platteland veel minder. Ook hier komen de kleinere dorpen sterk achterop." Sportvelden dienen in hoofdzaak voor de voetbalsport en de aanwezigheid er van hangt dan ook vooral in de dorpen ADVERTENTIE zegt de kaasbaas van de Nederlandse Kaas Uniel af van het bestaan van een voetbalver eniging. In de centrumplaatsen en de grote dorpen is de voorziening met sportvelden voldoende. Naar verwach ting zullen er weinig nieuwe velden meer worden aangelegd. Het patroon van de spreiding zal dan ook weinig verandering meer ondergaan en dit wordt ook door de bevolking geaccep teerd, inzoverre men ziet, dat vanuit de kleinere dorpen in de vereniging van grotere dorpen meegespeeld wordt. Merkwaardig is het, dat de voorzie ning met schoolvelden aanleiding biedt tot het constateren van tekorten. Dat geldt ook voor de grotere dorpen en de centrum-plaatsen, waar in sommige gevallen uitstekende sportvelden zijn, maar waar scholen niet over behoor lijke en bereikbare velden kunnen be schikken. Ter verklaring kan, volgens het rapport, misschien gelden, dat de drang tot bepaalde voorzieningen beter tot zijn recht komt via het verenigings leven, dan via de scholen. re vormen de gymnastieklokalen de eignlijke toetsteen voor de lichame lijke opvoeding. In de centrumplaatsen zijn momen teel praktisch voldoende gymnastiek lokalen aanwezig. In de grote dorpen geldt dit voor 52 procent en in de klei ne dorpen slechts voor 13 procent (klei ne dorpen: beneden 900 inwoners). Voor het platteland ziet de siruatie er dus niet gunstig uit. Alvorens hier verdere conclusies aan te verbinden is het echter van belang na te gaan wel ke plannen er voor verwezenlijking van gymnastieklokalen er nog zijn. Plan nen die neerkomen op verwezenlijking, waar nog geen accommodatie voor ver- enigingsgebruik aanwezig was, be staan in Vuren, Kesteren en Varik. Daarmee zal het percentage dorpen met deze voorziening stijgen. Wat de realisering van gymnastiek lokalen in de toekomst betreft kan men stellen, dat het eindpunt der ontwikke ling nog niet is bereikt. Deze kostbare voorziening komt minder gemakkelijk tot stand, hetgeen echter ook zijn in vloed zal hebben op de uiteindelijke spreiding. Zaalsport Zaalsport is op het platteland nog geen erg verspreide bezigheid. Toch is hier een zekere ontwikkeling aan de gang, gezien bijvoorbeeld de oprich ting van verschillende verenigingen. Naarmate de meer stedelijke invloeden op het platteland doorwerken, zal er meer behoefte aan zaalsporten gaan ontstaan, zeker in de grote dorpen. Voor zaalsporten zijn gewone gym nastieklokalen nauwelijks geschikt. Een zogenaamd ULO-gymnastieklo- kaal biedt wel enkele mogelijkheden voor dit soort sporten. In een aantal gevallen zullen deze zalen in dorpen waar instellingen van voortgezet on derwijs zijn, verwezenlijkt kunnen wor den, zoals in Kesteren en Maurik. KESTEREN De heer S. van Gelderen (57), blokwachter bij de Neder landse Spoorwegen in Kesteren, viert donderdag 28 november zijn zilveren jubileum. De heer Van Gelderen trad in 1942 in dienst van de N.S. en begon als wegwerker op het station in Rhenen. Na de oorlog werd hij overgeplaatst naar Kesteren, waar hij later hulpambachtsman werd. Als blokwachter is de heer Van Gelderen begonnen in Opheusden en momenteel oefent hij deze functie nog steeds uit, maar nu in Kesteren. De jubilaris hoopt het jubileum in gezellige huiselijke kring te vieren.

De Vallei | 1967 | | pagina 5