Nederlands elftal mogelijk met zes debutanten tegen Rusland Arbiter Roomer brak knieschijf Straf voor Keizer blijft gehandhaafd Rhevo-heren puurden 3 punten uit 2 duels SKF krijgt bezoek van Aurora ODI-Excelsior titelkandidaat in le klas Voetbalvereniging Ede hield algemene ledenvergadering Ierland hielp Spanje in kwartfinale Europa Cup voor landenploegen Veenendaal speelde (voorlopig) gelijk tegen Aalten I Vasas Györ gelijk tegen AC Milaan Schot Davidson leidt Nederfand-Rusiand Charley Bosveld te duur voor Boston West-Duitsland tegen Roemenië kansloos Speler na kopduel overleden Ajax imponeerde niet tegen FC Den Bosch Boeve verloor in onderlinge competitie Roger Taylor door Mandarino verslagei. Kessler zal moeten experimenteren Weinig problemen Europa Cup III Zuidslaaf voor DFC VIJF WEDSTRIJDEN Strenge straffen in Italië Docherty naar Engelse tweede-divisieclub Laatste woord Tekort Afscheid Schaken SPORT van hier en daar Heren Korfbal Dames Dammen Damoverzicht Pagina 13 DONDERDAG 23 NOVEMBER 1967 VEENENDAAL Het le tiental van de Veenendaalse Schaakclub speelde in Doesburg tegen Aalten 1. De uitslagen van deze ontmoeting Verkoop van grond, gelegen tussen del 'uiden: H. A. Luwink - J. B. Grif- "ioen Vt-Vi; R. Grilhoen - J. N. Elen- lens 01; H. J. Buesink H. Heikamp 10; B. Koopman M. v. d. Boven- kamp afgebr.; A. Brinkman F. Luchsinger afgebr.; C. van Nord C. J. Vink 10; C. v. d. Woestijn G. R. Kets 01; J. Lensink L. Vrijken 1 0; D. J. Hoopman C. Beyer 0\t De voorlopige eindstand werd 44. De twee afgebroken partijen staan onge veer gelijk. De eerste competitie-wedstrijd tegen Wageningen 2 is na arbitrage uitgelo- jaas Vt-Vt; J. L. Sybring - J. W. Boe- Wageningen 2. ZEIST In de selectiegroep, die Georg Kessler na het afvallen van de Ajax- spelers samenstelde, zijn zeven spelers opgenomen, die nog nooit in het Neder lands elftal hebben gespeeld. Sinds de centrale training, die de bondscoach woensdag op het KNVB-centrum in Zeist leidde, lijkt de mogelijkheid reëel, dat v|jf of zes van hen volgende week woensdag zullen debuteren in de wedstrijd tegen Rusland. Een ongekend hoog aantal, ook voor Kessler, die tot dusver veer tien nieuwe spelers probeerde in dertien wedstrijden. In Zeist nam Kessler een aantal tac tische manoeuvres door, waarbij hij de aanvalslinie Moulijn, Pahlplatz, Maas- sen en Wery (van links naar rechts), versterkt door de middenveldspelers Jansen en De Zoete liet aantreden te gen een verdediging bestaande uit War- nas, Eykenbroek, Israël en Romeijn, met Van Beveren en Doesburg afwisse lend in het doel. Henk Houwaart en de licht geblesseerde Willy van der Kuy- len werden buiten de acties gehouden, evenals Pijs en de later gearriveerde Kemper. Tenzij Georg Kessler een spelletje heeft gespeeld met de aanwezige pers vertegenwoordigers mag men er van uit gaan, dat van de zes spelers, die zondag werden uitgenodigd de plaatsen van de Ajacieden in de centrale trai ning in te nemen er vier Wery (24), Pahlplatz (20), Maassen (26) en Ro- meijen (28) volgende week woensdag zullen debuteren. Voeg daar nog bij, dat ook Wamas (23) en Van Beveren (19) nog nimmer de eer van het oran jeshirt werden waardig gekeurd en men komt op een aantal van zes debu tanten. Bij deze veronderstelling wordt er van uit gegaan, dat bondscoach Kessler een 4-2-4-systeem zal kiezen. Hij kan echter ook terugvallen op het 4-3-3-systeem en eventueel zelfs met een „ausputzer" gaan werken. In die gevallen is de kans aanwezig, dat de ADO-speler Henk Houwaart debuteert. Ook zal het al of niet genezen zijn van Willy van der Kuylen's knieblessure een rol kunnen spelen. De keuze tus sen de doelverdedigers Doesburg en Van Beveren blijft een moeilijke. Jan van Beveren, veelal spectaculair in het eigen Sparta, maar kwetsbaar in ver tegenwoordigende elftallen, werd woensdag op het gezichtsvermogen on derzocht door dr. De Jongste. Eén ding staat vast: Kessler zal in de wedstrijd tegen Rusland een doelman kiezen voor de gehele negentig minuten. Voor de veldspelers bestaat de mogelijkheid, dat zij uitgewisseld worden. Naar zijn zeggen heeft Kessler wei nig problemen gehad bij de samenstel ling van de selectiegroep. Door de ver beterde opleiding van jeugdige voetbal lers wordt de keuzemogelijkheid ver ruimd. Alleen aan spitsspelers bestaat nog een gebrek. Naast Cruyff en Maas sen („een intelligente speler", aldus Kessler) zijn er wel goede spitsspelers, maar het zijn meestal buitenlanders (Kindvall en Madsen). Wie hij regelma tig laat observeren zijn Mulder en Bergholtz van Anderlecht en de 24-jari- Györ (Hong) Vasas Györ dat DWS in 1965 de weg versperde naar de halve finales van het toernooi der landskampioenen, heeft woensdag in de eerste wedstrijd voor de achtste fi nales van het toernooi om de Europese beker voor bekerhouders met 2-2 gelijk gespeeld tegen A. C. Milaan. Bij de rust was de stand 1-1. De tweede ont moeting is vastgesteld op donderdag 7 december. ZAGREB FC Bologna heeft zich woensdagavond geplaatst in de derde ronde van het voetbaltoernooi om de Jaarbeurs beker. De Italianen wonnen in Zagreb de tweede wedstrijd tegen Dynama met 2-1. De ruststand was 1-0 in het voordeel van Bologna. De eerste ontmoeting tussen beide clubs, vorige week woensdag gespeeld, p^dig- de doelpuntloos Napels had op eigen terrein weinig moeite met Hibernian. De Italianen ze gevierden in deze eerste wedstrijd tegen de Schotten met 4-1. Bij de rust was de stand 1-1. Ook Vojodina Novi Sad bereikte de derde ronde. In Leipzig versloeg het Zuidslavische team het elftal van Loko- motiva met 2-0. De rust werd bereikt met een stand van 1-0. Het was de tweede ontmoeting tussen beide clubs. In de eerste werd niet gescoord. Zes clubs hebben zich geplaatst in de derde ronde, t.w. Liverpool, Vojvodina, Bologna, FC Zürich, Atletico Bilbao en Ferencvaros (Hong). In de laatste minuut zorgde de Turk se vleugelspeler Halil in Izmir ervoor dat Goestepe als zevende club de derde ronde haalde. Dank zij zijn doelpunt won de Turkse formatie tot uitbundige vreugde van de 25.000 toeschouwers de tweede wedstrijd tegen Atletico Madrid met 3-0. De eerste ontmoeting had een 2-0 zege voor de Madrilenen opgele verd, die door het doelpunt van Halil de kans op een verlenging misten. ge Heinz van Haaren van MSV Duis burg, een Nederlandse middenveldspe ler, die Kessler tijdens zijn Duitse pe riode leerde kennen. Afgezien van de blessure van Mulder waren de Belgi sche Nederlanders volgende week woensdag niet beschikbaar, omdat An derlecht op dezelfde avond de Europa ge rigoureus lijken, het is in wezen het Cupwedstrijden speelt tegen Spartak- Praag. De Europacupwedstrijd van NAC beroofde Kessler van de mogelijkheid Jan van Gorp op te stellen. Hij passeer de Eddy Pieters Graafland en waren zeven plaatsen open vielen in vergelij king met de wedstrijd tegen Zuid-Sla- vië. Het besluit d aarvoor in de plaats vijf of zes debutanten op te stellen mo- benutten van een kans tot experimente ren, die hem door een besluit van het sectiebestuur geboden werd. De samenstelling van het Nederlands elftal zal zondagavond worden bekend gemaakt. DEN HAAG De eerste officiële in terlandwedstrijd tussen de voetbalploe gen van Nederland en Rusland, die woensdagavond in het Rotterdamse Stadion Feijenoord wordt gehouden, wordt geleid door de Schotse scheids rechter Davidson. Als grensrechters fungeren zijn landgenoten Workman en Davy. Davidson leidde ook de Euro pa- Cupwedstrijd tussen Real en Ajax in Madrid. De wedstrijd zal worden bijgewoond door de coach van het Engelse voetbal elftal, Alf Ramsey. De Russen spelen 6 december namelijk in Londen een wedstrijd tegen Engeland. DORDRECHT Vandaag zal het be stuur van de voetbalclub DFC beslis sen of het de 27-jarige Zuidslaaf Ivan Cabrinovic, die gisteren een oefenwed strijd bij de Dordtenaren speelde, een contract zal aanbieden. Cabrinovic wil een contract voor twee en een half jaar, maar daar schijnt DFC niet veel voor te voelen. ROTTERDAM De Amerikaanse voetbalclub Boston, die is aangesloten bij de erkende Amerikaanse Voetbal bond, heeft belangstelling getoond voor de Spartanen Charley Bosveld en Adn Vermolen. De Nederlandse contact man van Boston heeft Sparta's trainer Coerver en de spelers telefonisch be naderd. Volgens Coerver, die de man met een enorme vraagprijs meteen maar geweldig aan het schrikken ge maakt heeft, is de kans dat Bosveld naar Amerika gaat vrijwel uitgesloten. „Charley is niet op zijn achterhoofd gevallen", zei Coerver gisteravond. „Als hij naar Amerika gaat moet hij daar toch wel in één jaar kunnen ver dienen wat hij hier in vijf jaar kan krijgen. Voor Ad Vermolen hebben verschillende clubs belangstelling. Bos ton is één van de gegadigden en Ver molen zal in december waarschijnlijk wel van club veranderen." ROTTERDAM Scheidsrechter Piet Roomer, één van Nederlands toparbi- ter, heeft bij een auto-ongeluk in de buurt van Bodegraven een knieschijf gebroken. De Rotterdammer, die giste ren in het Rotterdamse Havenzieken huis is geopereerd, zal waarschijnlijk veertien dagen in het ziekenhuis moe ten blijven. De vraag of zijn loopbaan als voet balscheidsrechter in gevaar komt is nog niet te beantwoorden, maar hij is in ieder geval voor zeer lange tijd uit geschakeld. BOEKAREST Roemenië heeft woensdag voor 40000 toeschouwers voor een verrassing gezorgd door in Boeka rest in een vriendschappelijke wed strijd met 1-0 van het Westduitse voet balelftal te winnen. Het enige doelpunt werd negen minuten voor het laatste fluitsignaal door Gherghely gemaakt. De Roemenen hadden de gehele wed strijd een flink veldoverwicht. De selectiegroep van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Rus land in Zeist bijeen. Staande v.l.n.r. hulp trainer Groenewoud, Van Beveren, Hou waart, Israël, De Zoete, Maassen, Eyken broek, Warnas, Kemper en bondscoach Kessler. Zittend v.l.n.r.: Wery, Pahl platz, Pijs, Jansen, Van der Kuylen, Ro meijn, Doesburg en Moulijn. KASSEL Een 22-jarige Duitse voetballer, die bij een kopbal een her senbloeding opliep, is woensdag in een ziekenhuis te Kassei overleden. Tijdens een wedstrijd van zijn club TSV Pop- penhausen op 12 november bleef Rup- pert Sochor na een kopduel liggen. Hij werd meteen naar een ziekenhuis ver voerd, waar een hersenbloeding werd geconstateerd. Een spoedoperatie kon de voetballer niet redden. Hij is na de fatale botsing niet meer bij bewustzijn geweest. UTRECHT De commissie van beroep van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) heeft gisteravond in Utrecht het beroep van Piet Keizer verworpen. Het hoogste rechtsprekende college binnen de bond vijf leden onder voorzitterschap van mr. P. van Bockhove oordeelde de straf die vorige week door de straf commissie was opgelegd in overeenstemming met het reglement: schorsing voor vijf bindende wedstrijden, wegens natrappen in de interland NederlandZuidslavië. Voorzitter Van Praag van Ajax leek de voorbode van een verrassende uit spraak, toen hij om kwart voor negen nogal opgewonden .de kamer verliet, waarin de Ajacieden hun pleidooien hadden gehouden. „Wij zeggen nog niets hoor. Piet", riep hij de tiental len belangstellende haastig voorbijlo pend. De commissie van beroep ging zich DEN BOSCH In het Bossche sta dion De Vliert speelden Den Bosch en Ajax gisteravond een vriendschappelij ke wedstrijd. De Amsterdammers, die op Keizer na volledig waren, wonnen met 4-2, maar maakten op de twintig duizend toeschouwers geen grote in druk. Hun aanval kreeg tegen het on bevangen spelende Den Bosch kansen genoeg zich te ontplooien, maar het bleef de gehele wedstrijd een stroef lo pend geheel zonder vloeiende combina ties en met heel veel individueel werk. Bij de rust was de stand door Groot (strafschop) en een tegenpunt van Mul der 11. In de tweede helft scoorden Hulshof 1-2, Mulder 2-2, Suurendonck 2-3 en Suurbier 2-4. MILAAN De Italiaanse tweede klasser Livorno mag de eerstkomende zes thuiswedstrijden van het topteam niet op eigen terein spelen. De straf- commissie van de nationale voetbal bond heeft dit woensdag bepaald naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich zondag jj. bij de wedstrijd Livorno-Monza hebben voorgedaan. Tijdens de ontmoeting drongen toe schouwers het veld op om de arbiter duidelijk te laten voelen dat ze het niet eens waren met zijn beslissing. De rechtspreker kende de bezoekende vereniging namelijk een vrije trap toe, waaruit Monza de gelijkmaker scoorde. De scheidsrechter liep verwondingen op en moest door officials en politie agenten worden ontzet. Voorts schorste de strafcommissie de Duitse international Helmut Haller, die voor Bologna speelt, en de Italiaan Bozao van Spal Ferrare voor twee wedstrijden. ROTHERHAM Tommy Docherty, oud-manager van de eerste divisieclub Chelsea, zal zich als manager verbin den aan Rotherham United, dat een klasse lager uitkomt. Docherty werd eerder deze maand voor 28 dagen ge schorst door de Engelse voetbalbond. Spoedig daarna nam hij ontslag bij Chelsea. Sindsdien heeft Docherty vele aanbiedingen ontvangen uit alle wind streken. Zijn nieuwe club Rotherham United bivakkeert momenteel op de tweede plaats van onderen in de twee de divisie. Men heeft het vijf maanden zonder manager geprobeerd, nadat Jack Mansell in juli ontslag nam. toen beraden op de uitspraak. Ruim drie kwartier later mochten de Ajacie den Keizer. Van Praag, psycholoog dr. R. Zeven, bestuurslid J. Timman en juridisch adviseur mr. H. Warners binnenkomen om te horen wat de com missie had besloten. „Hetzelfde gebleven", mompelde een bitter teleurgestelde Van Praag, toen hij naast de vastberaden zwijgen de Keizer naar buiten kwam. Hij bleek zijn strijdvaardigheid te hebben ge temd, toen hij somber zei: „Wij over wegen geen enkele actie. Dat is trou wens een zaak van het hele bestuur". Mr. Van Bochove bracht geen opzien barende zienswijze naar voren: „De hoofdmoot van ons ampel beraad heeft de vraag gevormd, of de strafcommis sie buiten haar bevoegdheid is gegaan. Dat vonden wij niet het geval. Artikel 11 van het reglement van de Internati onale Voetbalfederatie (FIFA) zegt dui delijk, dat dergelijke zaken ter beoorde ling worden overgelaten aan de nationa le bonden. Daardoor resteerden ons vier mogelijkheden: royement, schorsing, berisping of een boete van ten hoogste 250 gulden. Royement kwam niet ter sprake, boe te of berisping vonden wij te licht ge straft zodat schorsing overbleef. En dan is vijf wedstrijden wel het tarief, alles overwegende". Jaap van Praag gunde het laatste woord aan de juridisch adviseur War ners: „Naar mijn mening trad de KNVB wel degelijk op namens de FIFA en in dat geval was een genuanceerder straf mogelijk geweest. Het FIFA-con- gres van 8 oktober 1964 heeft namelijk een memo opgesteld, waarin staat dat in dergelijke gevallen gestraft kan wor den voor interlands. De volledige motivering van de com missie van beroep heb ik natuurlijk nog niet, maar voorlopig vind ik dit een vreemde situatie. Nu zijn er derden be nadeeld de club Ajax en de overige spelers van het eerste elftal voor een overtreding, waarvoor eigenlijk maar één man straf verdient". Een teleurgestelde Piet Keizer en een even teleurgestelde Jaap van Praag na de uitspraak van de commissie van beroep. RHENEN Zowel de dames als de heren van Rhevo 1 boekten In hun laatste matches goede resultaten. De heren kwamen tweemaal binnen de lijnen en be machtigden drie matchpunten. In de uitwedstrijd tegen USS 6 was het geluk aan de zyde van de Grebbestadbewoners, want een beter spelend USS 6 moest een punt afstaan aan Rhevo 1. Thuis werd het een eclatante 30 overwinning op De Valk 1 uit De Meern. De dames hebben zich voorlopig helemaal losgemaakt van de staartgroep door een fraaie 31 zege op SSVU 1. De heren hadden het in Utrecht zwaar te verduren tegen USS 6. USS speelde zonder meer beter en heeft niet de volle buit kunnen bemachtigen doordat het teveel fouten maakt. De eerste set bleef in Utrecht met 1512 en de tweede set kon Rhevo 1 vrij ge lukkig winnen met het kleinst mogelij ke verschil 1315 (11). De derde set werd weer een nederlaag voor Rhevo (1511) en het zag er toen donker uit. Maar nadat in de vierde set de partij en gelijk op gingen kon Rhevo met veel kunst- en vliegwerk toch deze set nog winnen met 1215, waardoor een ge lukkig gelijk spel werd behaald (22). De Valk 1 uit De Meem was een ge makkelijker opponent. Vooral Peter Vervoert van Rhevo toonde ditmaal zijn aanvallerscapaciteiten. De eerste set won Rhevo duidelijk met 158. In de tweede set zakte het team wat af, maar kon juist op tijd de bakens ver zetten en de set winnen met 1513 (20). In de derde set domineerde Rhe vo volkomen en dat blijkt wel uit de eindstand 154. Rhevo staat ongesla gen mede aan de kop van de ranglijst in de derde klas. De ploeg moet ech ter nog de sterkste tegenstanders ont- VEENENDAAL Het eerste twaalf tal van korfbalvereniging SKF krijgt zaterdagmiddag titelkandidaat Aurora op bezoek. Alhoewel dit team bijzonder sterk speelt is het niet onverslaanbaar. Vorige week had het de grootste moei te met MEO en een gelijk spel van de Veenendalers behoort niet tot de on mogelijkheden. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Na lange tijd komt de tweede uitga ve ook weer eens in het veld. Dit twaalftal moet in een uitwedstrijd aan treden tegen RDZ 3. Vermoedelijk zal dit team zijn grote macht weer eens onderstrepen. De derde uitgave speelt een thuis- wedstrid tegen Tovers 5. Het programma luidt verder: Hemur-Enge 2 - SKF 4; DSV jun.2 - SKF jun. 2; JEUGD: RDZ a - SKF a; Meeuwen b - SKF c; SKF d - Gelria b. Zaterdag 2 december speelt SKF zijn eerste wedstrijden in de microkorfbal- competitie. Het eerste twaalftal moet het opne men tegen Amersfoort, Vogel en Altius, SKF 2 krijgt als tegenstanders Arena, Vinken en Altius 3, terwijl de 3e uit gave moet aantreden tegen Kameo 2, Doorn 2 en RDZ 3. Ook de junioren 1 en 2 nemen aan deze competitie deel. moeten, waaronder Shot 3 uit Culem- borg, Valbovol 7 uit Woerden en Pio niers 2 uit Utrecht. Na de mooie zege van verleden week in de Jaarbeurshallen op VKS 1 bond de damesformatie van Rhevo ook SSVU 1 uit Utrecht aan de zegekar. Sinds enkele weken past dit team voor het net het wisselsysteem toe en met veel succes. Vooral Wil Vink en Janny de Jong zijn nu frequenter gevaarlijk aan het net. De eerste set ging op het nippertje naar Rhevo met 1513. Fel vechtend trok SSVU in de tweede set van leer en won verdiend en wel met 615, vooral ook door hard serveren, waarop Rhevo geen antworod had. Maar in de derde en vierde set kwam Rhevo er steeds beter in en won beide met 159. Deze fraaie 31 overwin ning brengt de damesploeg van Rhevo 1 naar de middenmoot. De heren-re serves verloren in eigen huis van Olympia '57 (13). EDERVEEN Deze week werden bij damclub DCE de onderlinge-compe- titiewedstrijden voortgezet met 7 par tijen. De grote verrassing was dat J. Boeve van bord 1 zijn partij tegen J. Lagerwei verloor, die 'n lokzet toepas te. G. Vlastuin van bord 6 moest het opnemen tegen P. Bos en mocht blij zijn met een remise. Bos die met een betere positie twee schijven in het eind spel meer had, kon dat echter niet uit buiten. De verdere uitslagen waren: St. Vierwinden - T. Middelman 2-0; W. Veldhuizen - G. v. Heerdt 0-2; C. Berkhof - St. Vierwinden 0-2; G. J. Dikkenberg - B. v. Beek 2-0; G. v. Heerdt - C. Berkhof 2-0. SAO PAULO De Amerikaan Cl: Richey, die favoriet was voor de over winning, heeft woensdag in de halve finale heren-enkelspel van 't indoorten- nistoernooi, dat in Sao Paulo wordt ge houden, verloren van de Braziliaan Tho mas Koch. De cijfers waren 5-7, 3-6, 6-3, 3-6. In de andere halve-finalepartij won de Braziliaan Edson Mandarino met 7-5, 4-6, 7-5, 3-6, 6-2 van de Brit Roger Taylor, die eerder onze landgenoot Tom Okker uitschakelde. Het wordt dus een Braziliaanse aangelegenheid in de fina le. VEENENDAAL Onderstaand pu bliceren we nogmaals de ranglijst van de eerste klas U.P.D.B. V.D.C. moet nog één uitwedstrijd spelen tegen Ons Ge noegen (Z.) II, terwijl O.D.I.Excelsior, de grote kanshebber, nog tegen Culem- borg, Vriendenkring (U.) en Driebergen moet aantreden. Het is wel duidelijk dat de club uit IJsselstein te zwak is voor de eerste klas. (stand resp. gesp., gew.. gel., verl., pnt., en bordp.). ODI-Excelsior (U.) 5 5 107030 VDC I 7 5 2 10 79—61 Ons Genoegen (Z.) II 5 3 1 1 7 55—45 Culemborg 6 3 1 2 7 60—6" Vriendenkr. 6 2 1 3 5 596' Woerden 6 2 1 3 5 58—r Driebergen 5 1 2 2 4 465 UDG (U.) II 6 1 2 3 4 49—" Zenderstad 6 0 0 6 0 44— In de tweede klas is de beslissing i reeds gevallen. Door het zich terugtrr ken van UDG III uit Utrecht vervalI enkele te spelen wedstrijden (de rei gespeelde zijn in dit overzicht ook n opgenomen) en kan DLC uit Door Langbroek zich nu reeds kampioen no men. Een geweldige prestatie van dc club door zich op deze wijze na degr; datie te revancheren! VDC II sper-' weer een bescheiden rol, maar kan a.; maandag door een overwinning op Aus terlitz de derde plaats nog veroveren Alle clubs moeten nog één wedstrijc' spelen, (stand: resp. gesp., gew., gel., verl., pnt. en bordp.). DLC I 5 5 10 67—33 DAWO I 5 3 1 1 7 59—41 Austerlitz I 5 2 12 5 51—49 Amerongen II 5 2 1 2 5 4951 VDC II 5 2 1 2 -•> 47—53 Ons Genoegen (Z.) III 5 2 3 56—44 DAWO II 5 5 0 25—75 EDE Dinsdagavond jl. hield de voetbalvereniging Ede haar extra alge mene ledenvergadering. Hoofdpunten waren het kiezen van een plaatsvervan ger voor de secretaris, de heer A. An- deweg, en het financieel verslag. Voorzitter de heer Bos opende om kwart voor negen de vergadering en richtte 'n welkomstwoord tot de aanwe zigen. Hierna memoreerde hij in 't kort het verleden. In de eerste plaats kwa men hier de prestaties van het eerste team aan de orde „Natuurlijk", aldus PRAAG Tsjecho-Slowakye is er woensdagmiddag in Praag niet In ge slaagd de kwartfinales van het toer nooi om het Europese voetbalkampioen schap te bereiken. De Tsjechen hadden, om in de volgende ronde te komen, de wedstrijd tegen Ierland moeten winnen. De ploeg leed echter een verrassende 2-1 nederlaag, waardoor Spanje zich plaatste in de kwart-eindstrijden. Alle drie doelpunten werden na de rust ge scoord. Doordat de Ier Dempsey een kwar tier na de rust in eigen doel schoot na men de Tsjechen de leiding. Vijf minu ten later zorgde Treacy voor de gelijk maker. De beslissende treffer viel vier minuten voor tijd, toen O'Connor doel man Kramerius kansloos liet. Ruim 10.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij. De eindstand van poule 1 luidt: Spanje 6 3 2 1 8 62 Tsjecho-Slow. 6 3 1 2 7 84 Ierland Turkije 6 2 13 5 4—8 6 12 3 4 3—7 België speelde in Brugge zijn laatste wedstrijd voor groep 7, waarin Frank rijk de eerste plaats vrijwel niet meer kan ontgaan. Dank zij een produktieve tweede helft versloegen de Belgen het elftal van Luxemburg toch nog met 3-0. Alle doelpunten kwamen na de rus tot stand. Vooral in de eerste helft stel den de rode duivels die in Peeters en Dokx twee debutanten hadden, sterk teleur. Pas na 17 minuten na de her vatting opende Thio de score. Vier mi nuten later bracht Claessen de stand op 2-0. Na een half uur spelen scoorde Thio zijn tweede doelpunt. De stand in groep 7: Frankrijk 5 3 117 11— 5 België 6 3 1 2 7 14— 9 Polen 6 3 1 2 7 13— 9 Luxemburg 5 0 14 1 015 Zaterdag 2 december wordt in Parijs als laatste ontmoeting de wedstrijd Frankrijk-Luxemburg gespeeld. GLASGOW De ontmoeting Schot- land-Engeland. die 24 februari '68 wordt gespeeld, zal moeten beslissen of Enge land dan wel Schotland in groep 8 over gaat naar de kwartfinales. Engeland versloeg woensdagavond de Noord-Ie ren n.l. met 2-0 en Schotland zegevier de in Glasgow met 3-2 over Wales. In deze groep heeft Engeland met nog 1 wedstrijd te spelen een punt voorsprong op de Schotten. Ruim 85.000 toeschouwers waren in het Londense Wembley-stadion getuige van de Engelse zege. Geoff Hurst scoor de voor de rust, Bobby Charlton erna. De wereldkampioenen beheersten de wedstrijd volkomen. Slechts aan het voortreffelijke doelverdedigen van Jen nings en het sterke spel van de Noord- Ierse aanvoerder Neill was het te dan ken, dat de nederlaag van de gasten tot 0-2 beperkt bleef. Voor 50000 toeschouwers in het Hamp den Park te Glasgow slaagde Schot land erin met een zwaarbevochten 3-2 zege op Wales beide punten te verove ren voor het Europese kampioenschap. Bij de rust was de stand 1-1. Scoreverloop: 16 Gilzean 1-0, 18. Da- vis 1-1, 51. Gilzean 2-1, 59. Durban 2-2, 70. McKinnon 3-2. de heer Bos, „doen de jongens hun best, evenals de trainer en het bestuur. De resultaten zijn echter niet in over eenstemming met hun activiteiten en dit is natuurlijk een vrij penibele zaak aangezien een vereniging als Ede hoofd zakelijk draait op de resultaten van het eerste elftal". Ook maakte de voorzitter enige opmerkingen ten aanzien van de spelverruwing en de daaraan verbon den kosten van de strafcommissie. Tot nu toe zijn deze kosten betaald door de vereniging, maar in de toekomst zal dit verandert moeten worden. Wat be treft de sterk toenemende interesse voor het zaterdagvoetbal, sprak hij zich nog al verontrustend uit. "Steeds meer mensen voelen zich tot zaterdagvoetbal aangetrokken, met als doel een geheel vrije zondag waar zij dan kunnen gaan en staan waar zij willen. Het beste voorbeeld hiervan is dat wij in het jon- ste verleden a, diverse goede spelers aan zaterdagclubs zijn kwijtgeraakt. Verlies hebben wij geleden met het heengaan van onze actieve sportvriend, de heer Weisenveld. Met de heer Mat- ser zorgde hij steeds weer dat het me dedelingenblad van de W Ede vlot van de hand liep". Alle aanwezigen na men na deze mededeling een ogenblik stilte in acht. Engeland Schotland Noord-Ierland Wales 5 4 0 1 8 14— 4 5 3 1 1 7 9—7 5 1 1 3 3 2—6 5 0 2 3 2 4—12 Het financieel verslag van de pen ningmeester maakte al snel de tongen los en er kwamen over deze materie verschillende vragen los. Aanleiding hiertoe was een vermindering van de inkomsten en een verhoging van de uit gaven, wat tot gevolg had dat er een exploitatietekort ontstond van ca. 4000 gulden. Er werden verschillende moge lijkheden naar voren gebracht om hier wat aan te doen. Voorlopig was echter het enige lichtpunt de transfer van Pim Wijats die 2500 gulden in het laadje brengt. Verrast was men hier wel over gezien het feit dat deze speler reeds enige jaren bij Ede weg is en thans een contract aangeboden kreeg, waardoor alsnog de betreffende 2500 gulden ter tafel kwam. Dank zij een bijdrage van de Jeugdraad en deze transfer blijft de balans voorlopig nog aardig in even wicht. Enkele suggesties werden h«ir- na aan het bestuur voorgelegd, dat de ze ter harte neemt en gaat bestuderen, gaan bestuderen. Vervolgens kwam het afscheid van de heer A. Andeweg aan de orde. Met en kele blikken in het verleden schetste de voorzitter de verdienste van ceze bijzonder actieve secretaris, die voor de W Ede ontzaglijk veel heeft ge daan. De vereniging is hem daar bij zonder dankbaar voor en als blijk van waardering werd hij tot erelid van de VV Ede benoemd. De heer Andeweg kreeg hierna het woord en dankte de voorzitter voor de gevoelvolle woorden. Nog twee oud-bestuurders, beiden oud- voorzitters, nl. de heren Bruil en Ro- seboom werden tot erelid benoemd voor het vele werk dat zij voor Ede ge daan hadden. Hierna vond de uitreiking plaats met de daaraan verbonden ver sierselen. Na een kort dankwoord van oud-voorzitter, de heer Roseboom kwam ook aan deze ceremonie een ein de. In de vacature van de heer Ande weg werd voorzien in de persoon van de heer D. Gerritsen. De secretaris plaats werd ingenomen door de heer Van Manen. Na een geanimeerde rond vraag werd de vergadering door de voorzitter gesloten.

De Vallei | 1967 | | pagina 15